Dieta lekkostrawna - przepuklina rozworu przełykowego i refluks. CO JEŚĆ?? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-12, 15:51   #1
wildxrose
Optymistka

Dieta lekkostrawna - przepuklina rozworu przełykowego i refluks. CO JEŚĆ??

Szukałam podobnego tematu, ale nic konkretnego nie znalazłam, a już mam dosyć

Niedawno miałam wykonywaną gastroskopię i wyszło szydło z worka. Cierpię na refluks przełykowo-żołądkowy i mam przepuklinę rozworu przełykowego. Dolegliwości są okropne. Praktycznie cały czas męczy mnie potworny ból i pieczenie w przełyku, raz jest mniejszy, raz silniejszy. Dostałam od gastrologa Ranigast i Polprazol 40 mg, oprócz tego zażywam tabletki typu Manti i syrop Maalox. Jak narazie leki mi nie pomagają, ból w przełyku nie pozwala mi normalnie funkcjonować Do tego od jakiegoś czasu męczą mnie zaparcia, nie potrafię normalnie się wypróżnić, jeżeli już się 'załatwiam' to stolec jest bardzo twardy i ogólnie, bardzo ciężko mi to idzie..

Wiem, że w tego typu przypadłościach bardzo ważną rolę odgrywa dieta. Znalazłam w Internecie podstawowe informacje, dostałam od gastrologa różne ulotki, wiem, że muszę wykluczyć z jadłospisu smażone rzeczy i tak dalej.. Dieta lekkostrawna. No, ale co jeść?
Ze śniadaniem i kolacją jeszcze jako tako sobie radzę, gorzej z obiadami..

Czy któraś z Was miała doczynienia z dietą lekkostrawną? Co gotować na obiady żeby było smacznie, zdrowo i lekkostrawnie? Macie jakieś pomysły? Bardzo mi na tym zależy
wildxrose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 19:55   #2
05patus01
Zadomowienie

Dot.: Dieta lekkostrawna - przepuklina rozworu przełykowego i refluks. CO JEŚĆ??

Wiesz co, mialam w domu ksiazke Dieta lekkostrawna i tam byly chyba przepisy Niestety nie wiem gdzie moze byc, spytam mamy i jesli znajdzie to postaram Ci sie dodac jakies przepisy, jesli tylko bede miala czas ;-)

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 70,9- będzie 63 a potem 57
05patus01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:20   #3
skazana_na_bluesa
.

Dot.: Dieta lekkostrawna - przepuklina rozworu przełykowego i refluks. CO JEŚĆ??

mozesz kupic sobie parowar i przygotowywac w nim ryz+warzywa+mieso. mozesz jesc miesa pieczone, gotowane, duszone. poza tym rozne zupy sa lekkostrawne
skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 22:08   #4
twinsy21
Raczkowanie

biszkopty, ciasto drozdzowe, kluski leniwe, drobne ryze, makarony i kasze, gotowane owoce i warzywa, bialy chleb, herbatniki, itp.
Same mamy reflusk + przepukline + IBS, wpisz w google; dieta lekkostrawna i wyskocza ci przepisy,co powinno sie ejsc, przykladowe mewnu, itp

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 14:25   #5
wildxrose
Optymistka

Szukałam w internecie, ale nie jest tego za dużo. Wszędzie pisze to samo, ale konkretnych przepisów brak
Ostatnio posmakowało mi puree ziemniaczane jako samo danie z przyprawami lub dodatek do mięsa. Kombinuje, kombinuje ale i tak wychodzi na to, że ciągle jem to samo
wildxrose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 22:00   #6
05patus01
Zadomowienie

Kurcze szukalam ostatnio tej ksiazki i nie umiem jej znalezc. A jestem pewna ze ja mam w domu bo nawet pamietam jak wygladala. Ale nie mam pojecia gdzie moze byc ;/ wt wtorek bede miala czas to moze ją znajde. ale nie gwarantuje a w niej bylo napisane co mozna jesc i przepisy

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 70,9- będzie 63 a potem 57
05patus01 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości