Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-12, 15:51   #1
wildxrose
Rozeznanie

Dieta lekkostrawna - przepuklina rozworu przełykowego i refluks. CO JEŚĆ??

Szukałam podobnego tematu, ale nic konkretnego nie znalazłam, a już mam dosyć

Niedawno miałam wykonywaną gastroskopię i wyszło szydło z worka. Cierpię na refluks przełykowo-żołądkowy i mam przepuklinę rozworu przełykowego. Dolegliwości są okropne. Praktycznie cały czas męczy mnie potworny ból i pieczenie w przełyku, raz jest mniejszy, raz silniejszy. Dostałam od gastrologa Ranigast i Polprazol 40 mg, oprócz tego zażywam tabletki typu Manti i syrop Maalox. Jak narazie leki mi nie pomagają, ból w przełyku nie pozwala mi normalnie funkcjonować Do tego od jakiegoś czasu męczą mnie zaparcia, nie potrafię normalnie się wypróżnić, jeżeli już się 'załatwiam' to stolec jest bardzo twardy i ogólnie, bardzo ciężko mi to idzie..

Wiem, że w tego typu przypadłościach bardzo ważną rolę odgrywa dieta. Znalazłam w Internecie podstawowe informacje, dostałam od gastrologa różne ulotki, wiem, że muszę wykluczyć z jadłospisu smażone rzeczy i tak dalej.. Dieta lekkostrawna. No, ale co jeść?
Ze śniadaniem i kolacją jeszcze jako tako sobie radzę, gorzej z obiadami..

Czy któraś z Was miała doczynienia z dietą lekkostrawną? Co gotować na obiady żeby było smacznie, zdrowo i lekkostrawnie? Macie jakieś pomysły? Bardzo mi na tym zależy
wildxrose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 19:55   #2
05patus01
Zadomowienie

Dot.: Dieta lekkostrawna - przepuklina rozworu przełykowego i refluks. CO JEŚĆ??

Wiesz co, mialam w domu ksiazke Dieta lekkostrawna i tam byly chyba przepisy Niestety nie wiem gdzie moze byc, spytam mamy i jesli znajdzie to postaram Ci sie dodac jakies przepisy, jesli tylko bede miala czas ;-)

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 73,3- będzie 63 a potem 57
05patus01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:20   #3
skazana_na_bluesa
Zakorzenienie

Dot.: Dieta lekkostrawna - przepuklina rozworu przełykowego i refluks. CO JEŚĆ??

mozesz kupic sobie parowar i przygotowywac w nim ryz+warzywa+mieso. mozesz jesc miesa pieczone, gotowane, duszone. poza tym rozne zupy sa lekkostrawne
skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 22:08   #4
twinsy21
Raczkowanie

biszkopty, ciasto drozdzowe, kluski leniwe, drobne ryze, makarony i kasze, gotowane owoce i warzywa, bialy chleb, herbatniki, itp.
Same mamy reflusk + przepukline + IBS, wpisz w google; dieta lekkostrawna i wyskocza ci przepisy,co powinno sie ejsc, przykladowe mewnu, itp

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 14:25   #5
wildxrose
Rozeznanie

Szukałam w internecie, ale nie jest tego za dużo. Wszędzie pisze to samo, ale konkretnych przepisów brak
Ostatnio posmakowało mi puree ziemniaczane jako samo danie z przyprawami lub dodatek do mięsa. Kombinuje, kombinuje ale i tak wychodzi na to, że ciągle jem to samo
wildxrose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 22:00   #6
05patus01
Zadomowienie

Kurcze szukalam ostatnio tej ksiazki i nie umiem jej znalezc. A jestem pewna ze ja mam w domu bo nawet pamietam jak wygladala. Ale nie mam pojecia gdzie moze byc ;/ wt wtorek bede miala czas to moze ją znajde. ale nie gwarantuje a w niej bylo napisane co mozna jesc i przepisy

im razem jak w niebie - stworzeni dla siebie
bez słów, a jak - ona i on.

Tabu - Bez słów

171cm, 95,2 - 73,3- będzie 63 a potem 57
05patus01 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości