Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-07, 12:38   #4201
endorfina123
Wtajemniczenie

Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
super zestawik. Zazdraszczam a jakie cienie i róż?? wklejałaś może na swatchowy (idę oblookać ) No i wreszcie się wydało, że żółciochem jesteś a tak serio- moze uda Ci sie jakoś wykorzystać te podkłądy, bo wymiana wszystkiego owszem-fajna, ale kosztowna.

pytanie brzmi - czy i dlaczego jestem dziwadłem??? mam szyję ciut ciemniejszą niż twarz, a nie używam samoopalaczy itp.... może skutek codziennego dośc intensywnego złuszczania buzi (inaczej niestety dopada mnie zmora odstających skórek mimo nawilżania)??? no nic, ale u mnie ta teoria jest w 100 % trafiona - muszę dopberać kolor do szyi, inaczej bym wyglądała jakbym sobie twarz mąką pokryła, a szyje i ręce zostawiła normalne
nie jesteś dziwadłem, a jeśli tak, to ja też, bo twarz mam jaśniejszą u mnie to wynik tego, że stosuję praktycznie całorocznie filtry. no i również całe ciało mam żółte, a na twarzy naczynka i przez to, że jest blada, to i różowa

endorfina123 jest offline  
Stary 2011-03-07, 16:53   #4202
anarchia25
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Niestety w Bristolu byłam tylko kilka razy i bez zamiarów MACowych, więc się nie orientuję. Jeżeli wyskakuje Ci tylko Debenhams to może się mylę i jest tylko 1, teraz to sama nie wiem.
trudno jeszcze poszperam w necie bo w sobotę się wybieram z ogromną lista do Maca i iekszośc chcę kupić - więc miło by było gdyby wiekszosc była dostepna stacjonarnie
dziekuje za odpowiedź
There was something so pleasant
about that phase.
Even your emotions had an echo
In so much space
(Gnarls Barkley )
anarchia25 jest offline  
Stary 2011-03-07, 17:16   #4203
Anulenka
Zakorzenienie

Dziewczyny doradzcie bo mam troszkę dylemat odnośnie pędzelków: planuje kupić pędzelek do rozcierania, taki którym ładnie możnaby rozetrzeć granice, połaczyć i 'zblendować' kolory cieni na powiece i wychodzi że do tego nadaje się nr 224. Tylko że słyszałam wiele pozytywnych opini o 'wszechstronności' pędzelka nr 217 i zastanawiam się czy on mógłby zastąpić pędzelek nr 224 Który lepiej kupić Waszym zdaniem: 217 czy 224?
Anulenka jest offline  
Stary 2011-03-07, 18:02   #4204
who1
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

zdecydowanie 217 - wielofunkcyjny
who1 jest offline  
Stary 2011-03-07, 18:03   #4205
winyl
Zakorzenienie

To ja jeszcze zapytam o szminki - interesują mnie takie najbardziej delikatne, transparentne. Już mówiłam, że szukam jakiejś koralowej, a teraz podpowiedzcie - coś brzoskwiniowego i łososiowego? <interesują mnie ciepłe odcienie>

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2011-03-07, 21:26   #4206
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
super zestawik. Zazdraszczam a jakie cienie i róż?? wklejałaś może na swatchowy (idę oblookać ) No i wreszcie się wydało, że żółciochem jesteś a tak serio- moze uda Ci sie jakoś wykorzystać te podkłądy, bo wymiana wszystkiego owszem-fajna, ale kosztowna.
Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Jakie cienie, jakie może któregoś chcesz się pozbyć?
dziewczynki, napiszę za trochę później, bo jestem w trakcie przeprowadzki mojego makeup-owego pokoju i muszę to najpierw ogarnąć

mój blog

www.beautyness.pl

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2011-03-07 o 21:28
martiryb jest offline  
Stary 2011-03-08, 01:26   #4207
KNK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
masz na myśli Select Foundation? akurat go nie mam
ale próbuję mieszać te co mam.. bo od kilku tygodni coś mi te moje kolory nie dają spokoju.. myślałam, że zbladłam i są za ciemne.. a one po prostu są za różowe, stąd różnica między twarzą i szyją i tak mieszałam je głównie z MUFE HD, bo jest jaśniejszy od pozostałych i było lepiej.. choć nie idealnie.. mam próbki NC z ProLongweara.. coś z nich wykombinuję
tak Select płynny, weż próbkę i przetestuj z mieszanke z studio fixem ciekawy jestem czy ci sie spodoba tak samo jak mi

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
To ja jeszcze zapytam o szminki - interesują mnie takie najbardziej delikatne, transparentne. Już mówiłam, że szukam jakiejś koralowej, a teraz podpowiedzcie - coś brzoskwiniowego i łososiowego? <interesują mnie ciepłe odcienie>
a może ta słynna Hue z Glazów - tylko ona taka koralowo-różowa

lubie Freckletone ale to taka spokojana morela zgaszona nieco beżem

KNK jest offline  
Stary 2011-03-08, 01:35   #4208
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
tak Select płynny, weż próbkę i przetestuj z mieszanke z studio fixem ciekawy jestem czy ci sie spodoba tak samo jak mi
wezmę na pewno skoro chwalisz, to musi być super
a jaki kolor wziąć? NC20? skoro mam podkłady NW20

Cytat:
dostałam Hue w zestawie MACowym

dziewczynki dostałam:
róż Dame - cieszę się z niego bardzo, bo kiedyś go miałam, ale dałam mamie parę razy się w domu nim pomalowałam i mi się bardzo spodobał, bo taki ładny, delikatny.. i tak chodzi od jakiegoś czasu za mną i miałam go teraz w końcu kupić na lotnisku za 2 tyg.. ale już nie muszę

cienie - Chrome Yellow - nie miałam , Espresso - nie miałam , Pink Freeze - nie miałam , Swimming - nie miałam , Aquadisiac - nie miałam , Sumptous Olive - nie miałam , Woodwinked - mam , Carbon - mam , Shroom - mam , Parfait Amour - mam , Sketch - mam , Brule - mam , Club - mam , Mulch - mam , Wedge - mam

mój blog

www.beautyness.pl

martiryb jest offline  
Stary 2011-03-08, 08:34   #4209
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:

dziewczynki dostałam:
róż Dame - cieszę się z niego bardzo, bo kiedyś go miałam, ale dałam mamie parę razy się w domu nim pomalowałam i mi się bardzo spodobał, bo taki ładny, delikatny.. i tak chodzi od jakiegoś czasu za mną i miałam go teraz w końcu kupić na lotnisku za 2 tyg.. ale już nie muszę

cienie - Chrome Yellow - nie miałam , Espresso - nie miałam , Pink Freeze - nie miałam , Swimming - nie miałam , Aquadisiac - nie miałam , Sumptous Olive - nie miałam , Woodwinked - mam , Carbon - mam , Shroom - mam , Parfait Amour - mam , Sketch - mam , Brule - mam , Club - mam , Mulch - mam , Wedge - mam
I będziesz chciała sie pozbyć dubelków ?
Bo mi się podona brule i mulch

I dostałam dziś Club na dzień kobiet

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2011-03-08 o 09:49
Lemirka jest offline  
Stary 2011-03-08, 09:46   #4210
nadi83
Rozeznanie

Cytat:

dziewczynki dostałam:

i jak Hue się prezentuje? kusi mnie od dawna, ale jakoś do tej pory nie upolowałam jej sobie...
a to są cienie czy wkłady? kilka kolorków by mnie kusiło
nadi83 jest offline  
Stary 2011-03-08, 10:51   #4211
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
I będziesz chciała sie pozbyć dubelków ?
Bo mi się podona brule i mulch

I dostałam dziś Club na dzień kobiet
nie myślałam jeszcze nad tym,, bardzo możliwe, że tak
gratuluję Clubika.. śliczny jest

Cytat:
i jak Hue się prezentuje? kusi mnie od dawna, ale jakoś do tej pory nie upolowałam jej sobie...
a to są cienie czy wkłady? kilka kolorków by mnie kusiło
ale wtopa.. dostałam Hug Me, a nie Hue coś mi się pokićkały nazwy, a to dlatego, że Hue mamy w szkole i malowałam nią dziewczynę w niedzielę to był taki różowy nudasek z delikatnym połyskiem.. ładny, ale dla mnie trochę za bardzo kremowy się wydawał..

wkłady

mój blog

www.beautyness.pl

martiryb jest offline  
Stary 2011-03-08, 11:15   #4212
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
To jakby co to wiesz ja już się zgłosiłam

poza Clubem przyleciały dziś do mnie all that glitters, naked lunch, patina i satin taupe
Lemirka jest offline  
Stary 2011-03-08, 11:38   #4213
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
To jakby co to wiesz ja już się zgłosiłam

poza Clubem przyleciały dziś do mnie all that glitters, naked lunch, patina i satin taupe
jasne

to super ten Twój Dzień Kobiet

i przy okazji, wszystkiego naj naj najlepszego dla wszystkich Kobietek z okazji Naszego święta dużo miłości i tylko i wyłącznie udanych zakupów

mój blog

www.beautyness.pl

martiryb jest offline  
Stary 2011-03-08, 11:43   #4214
hola ola
Zakorzenienie

Macóweczki z okazji naszego święta

a ja sobie na dzień kobiet sprawiłam shale
hola ola jest offline  
Stary 2011-03-08, 12:03   #4215
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
dziewczynki dostałam:

ja prawie żadnego nie mam a to pech...takich podstaw mi brak

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-03-08, 12:07   #4216
Lemirka
Zakorzenienie

Ja również życzę wszystkiego naj
Lemirka jest offline  
Stary 2011-03-08, 12:12   #4217
dillingerine
Zadomowienie

Dzień kobiet z Russian Red u mnie! Nareszcie, NARESZCIE!
dillingerine jest offline  
Stary 2011-03-08, 12:18   #4218
Kajol
Zadomowienie

Cytat:
No właśnie - najlepiej byłoby wykryć ten składnik - tylko jak?
Mi aż takiej krzywdy nie zrobił, bo w błyskawicznym tempie został zmyty.
jest na wizażu forum Biochemia - tam jest wątek o interpretacji składów. Wystarczy wpisać skład i któraś z doświadczonych dziewczyn powinna Ci pomóc wskazać jakiś "be" składnik - potencjalnie uczulający, bo nie każdemu musi zrobic krzywdę. Dla mnie F&B to ideał, chociaż pod koniec dnia trochę ściąga i wysusza (ale w tych miejscach, które juz mam lekko przesuszone).

Dużo MACowych śliczności dla wszystkich kobiet
Kajol jest offline  
Stary 2011-03-08, 12:47   #4219
nadi83
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
ja prawie żadnego nie mam a to pech...takich podstaw mi brak
ja tam sobie tłumaczę, że podstawy zbuduję potem faktem jest, że do niedawna nie miałam żadnego cielistego (matowego w kolorze skóry ) cienia!!!! i to nie tylko MACa ale żadnego!!! a co poszłam w kolory

Wszystkiego najlepszego Dziewczęta!!! a naszemu Rodzynkowi Kamilowi życzę by miał wokól siebie takich jak my zakręconych MACohoiliczek jeszcze wiecej
nadi83 jest offline  
Stary 2011-03-08, 13:01   #4220
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:

dziewczynki dostałam:

Jeśli będziesz chciała się pozbyć Carbon i Shroom, albo Espresso, to jestem chętna Na Brule widzę, że już za późno No i gratuluję prezentów, co za radość musi Ci towarzyszyć!
Wczoraj dla pewności spytałam pań w Arkadii o promocję na Dzień Kobiet, byłby bardzo zaskoczone.
Więc musimy sobie same sprawić prezent, wszystkiego najlepszego!!!
MissScareAll jest offline  
Stary 2011-03-08, 13:14   #4221
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
to super ten Twój Dzień Kobiet

i przy okazji, wszystkiego naj naj najlepszego dla wszystkich Kobietek z okazji Naszego święta dużo miłości i tylko i wyłącznie udanych zakupów
Również najlepszego, wszystkim Wam
Jakby co to ja chętna na Wedge i Woodwinked ewentualnie

Cytat:
ja tam sobie tłumaczę, że podstawy zbuduję potem faktem jest, że do niedawna nie miałam żadnego cielistego (matowego w kolorze skóry ) cienia!!!! i to nie tylko MACa ale żadnego!!! a co poszłam w kolory

Wszystkiego najlepszego Dziewczęta!!! a naszemu Rodzynkowi Kamilowi życzę by miał wokól siebie takich jak my zakręconych MACohoiliczek jeszcze wiecej
No też prawda z tymi podstawami cielistych mi też brakuje, tzn wykańczam jakieś tam znudzone już i czaję się na nowe

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-03-08, 13:40   #4222
natalia_ff
Raczkowanie

Ja również życzę wszystkim fankom MACa wszystkiego najlepszego

Na zakupy w ramach dnia kobiet idę jutro i bardzo chciałabym jakiś fajny puder. Używam blota, ale szukam czegoś co nada/wyrówna kolor i będzie miało fajne wykończenie. Bardzo mi się podoba MSFN, ale nie mam pewności czy nadaje się do mojej przetłuszczającej się cery. Blota używam przynajmniej dwa razy dziennie bo inaczej świeci mi się praktycznie cała twarz. Ostatnio testowałam Select Sheer i dawał radę, ale nie zachwycił mnie szczególnie. Czy któraś z Was miała może okazję przetestować Studio Careblend? Będę wdzięczna za poradę.

Bardzo się cieszę, że nie tylko ja miałam mały problem z dopasowaniem podkładu. Mi też bardziej odpowiada NC a polecono mi NW.

Zainteresowanym przypominam, że mam na wymianę fluid studio fix w kolorze NW15.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=511761
natalia_ff jest offline  
Stary 2011-03-08, 14:58   #4223
nadi83
Rozeznanie

Cytat:

ale wtopa.. dostałam Hug Me, a nie Hue coś mi się pokićkały nazwy, a to dlatego, że Hue mamy w szkole i malowałam nią dziewczynę w niedzielę to był taki różowy nudasek z delikatnym połyskiem.. ładny, ale dla mnie trochę za bardzo kremowy się wydawał..

wkłady
no nie chwal tak tego Cluba bo do dziś opłakuję jak ja go mogłam oddać
Hue i Hug mi obie ładne, choć Hug me ciemniejsza prawda?

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_ff Pokaż wiadomość
Ja również życzę wszystkim fankom MACa wszystkiego najlepszego

Na zakupy w ramach dnia kobiet idę jutro i bardzo chciałabym jakiś fajny puder. Używam blota, ale szukam czegoś co nada/wyrówna kolor i będzie miało fajne wykończenie. Bardzo mi się podoba MSFN, ale nie mam pewności czy nadaje się do mojej przetłuszczającej się cery. Blota używam przynajmniej dwa razy dziennie bo inaczej świeci mi się praktycznie cała twarz. Ostatnio testowałam Select Sheer i dawał radę, ale nie zachwycił mnie szczególnie. Czy któraś z Was miała może okazję przetestować Studio Careblend? Będę wdzięczna za poradę.

Bardzo się cieszę, że nie tylko ja miałam mały problem z dopasowaniem podkładu. Mi też bardziej odpowiada NC a polecono mi NW.

Zainteresowanym przypominam, że mam na wymianę fluid studio fix w kolorze NW15.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=511761
korektorek to bym przygarnęła, ale fluid już niestety nie dla mnie.
Nie wiem, co Ci poradzić, bo nie widziałam na żywo Twojej cery. Moja jest koszmarna jeśli chodzi o błyszczenie, a raczej chyba powinnam napisać w czasie przeszłym, bo ostatnio coś jest spokojniej w tym względzie. MSFN osobiście nie mam własnego, bo najpierw tak jak Ty uznałam, że będzie zbyt słabo matowił, a potem przerzuciłam się na całkiem mineralne wykończeniowe pudry sypkie, ale zdarzyło mi sie awaryjnie skorzystać z siostry egzemplarza. Jeśli twarz miałam dobrze przygotowaną (krem matujący lub baza, dobry podkład) to nawet jak pojawiał sie blask, to raczej taki zdrowy a nie żarówa. Jednak jeśli szukasz mocniejszego matu lub nie kładziesz nic mocniej matującego pod podkład, to jego działanie moze byc dla Ciebie zbyt słabe. Ja jeszcze zauważyłam jedną ciekawą rzecz-jak przerzuciłam się na minerały i przestałam tak bardzo eliminować nawet najmniejszy blask (czyli totalna rezygnacja z matujących kremów i pudrów) to cera też przestała tak szaleć. Nawet teraz w przypadku zwykłego podkładu (sięgam przy większych okazjach) mat utrzymuje sie dłuzej i błysk jest zdrowszy a nie taki mocno tłusty.
nadi83 jest offline  
Stary 2011-03-08, 14:59   #4224
martiryb
Wtajemniczenie

Cytat:
no nie chwal tak tego Cluba bo do dziś opłakuję jak ja go mogłam oddać
Hue i Hug mi obie ładne, choć Hug me ciemniejsza prawda?
ciemniejsza, bo jest bardziej cielaczkowa.. a Hue bardziej różowa

a CLub no fajny no

mój blog

www.beautyness.pl

martiryb jest offline  
Stary 2011-03-08, 15:25   #4225
tiniaczek
Zakorzenienie

Cytat:
ciemniejsza, bo jest bardziej cielaczkowa.. a Hue bardziej różowa

a CLub no fajny no
Club jest baaardzo fajnacki, ja czasami kladę go troche tylko na dolną powiekę i jest git

A poza tym to wszystkiego najlepszejszego Dziewczynki
tiniaczek jest offline  
Stary 2011-03-08, 15:40   #4226
kama150
Zadomowienie

Odnośnie cienia Club. Jak nadałam go na całą powiekę to w świetle dziennym nie widać za bardzo odcienia zieleni tylko brąz. Dopiero przy sztucznym świetle się mieni na zielono. Czy też tak macie ?
kama150 jest offline  
Stary 2011-03-08, 15:51   #4227
winyl
Zakorzenienie

Cytat:

lubie Freckletone ale to taka spokojana morela zgaszona nieco beżem
Wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć . Patrząc po zdjęciach i swatchach obydwie mi się podobają . Wypróbuję przy najbliższej okazji .

Chwalić się, kto co wylosował na dzień kobiet?

Ja się dzisiaj nie mogę wyrwać, ale siostra za mnie pójdzie .

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2011-03-08, 16:05   #4228
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć . Patrząc po zdjęciach i swatchach obydwie mi się podobają . Wypróbuję przy najbliższej okazji .

Chwalić się, kto co wylosował na dzień kobiet?

Ja się dzisiaj nie mogę wyrwać, ale siostra za mnie pójdzie .
mam Hue i nie przepadam za nią, podkreśla skórki, mimo, że mam wypielęgnowane usta... kolor fajny, cielisto-różowy

endorfina123 jest offline  
Stary 2011-03-08, 17:47   #4229
sheepi
Raczkowanie

Ja również przyłączam się do życzeń dla nas wszystkich i może od razu pochwalę się nagrodą udało mi się wylosować pomadkę w kolorze radicchio. Z tego co widzę ma wykończenie lustre. Kolor naprawdę interesujący, wydaje mi się że to fuksja z domieszką pastelowego różu, ale łapki sobie nie dam uciąć leciutki i połyskliwy kolor. Bardzo mi się podoba, bo nadaje twarzy taki świeży wygląd I like it
sheepi jest offline  
Stary 2011-03-08, 18:07   #4230
BrandNewName
Zadomowienie

Haha ja jeszcze rok temu z nudasów miałam tylko Mylar a teraz mam prawie całą paletkę złożoną - 14 jasnych nudasów.

I też składam MACowe życzenia wszystkim wizażankom

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości