Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobi interesuj帷 fryzur? Jakich kosmetyk闚 i akcesori闚 do stylizacji w這s闚 u篡? Podziel si swoim do鈍iadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2010-10-16, 19:36   #1
claudiaa9
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 201

W這sy jak od linijki a w這sy cieniowane

Dobry wiecz鏎
W豉郾ie wieczorami najbardziej 瘸逝j, 瞠 tak obcie豉m w這sy.
Chcia豉m fryzury emo, w這sy pocieniowane na ca貫j d逝go軼i. Fryzierka odradza豉 mi, ale ja si upar豉m. Pomy郵a豉m, 瞠 raz si 篡je, chcia豉m zmian. No i mam, ale na gorsze
We w這sach wygl康am okropnie, strasznie mi odstaj i wyd逝瘸j, wyszczuplaj twarz; kosmyki odstaj (dlatego w這sy wygl康aj na zniszczone, aby by造 g豉dkie musia豉bym u篡 prostownicy(NIE! Tylko nie prostownica!)). Musz ci庵le wi您a w kucyk.
Zawsze by這 mi 豉dnie w normalnych w這sach, tzn. mniej wi璚ej wyr闚nanych, mo瞠 troszk pocieniowanych.
Zwracam si do was o porad, bo ju sama nie wiem co robi.
Sprawa ma si tak:
Najkr鏒sze pasmo pocieniowanych w這s闚 to 14 cm( si璕a do ma鹵owiny usznej)
Najd逝窺ze ok 26 cm, si璕a prawie w po 這patki

Chcia豉bym wyr闚na w這sy "jak od linijki". Rozwa瘸m dwa sposoby rozwi您ania sprawy z w這sami.

I. Poczeka, a pasmo 14 centymetrowe osi庵nie d逝go嗆 do brody. Nast瘼nie obci望. I ju mie w這sy r闚niutkie I kr鏂iutkie

II. Nie decydowa si na takie radykalne obci璚ie, lecz stopniowo "schodzi" z cieniowania (oczywi軼ie, gdy najkr鏒sze pasmo osi庵nie d逝go嗆 do brody)

III. Zostawi pocieniowane w這sy, gdy mo瞠 jak urosn, mog by 豉dne

I w豉郾ie nie wiem, co wybra. Czy w這sy pro軼iutkie s pi瘯ne? A mo瞠 pocieniowane r闚nie? Tyle, 瞠 w tych ostatnich mam takie "schody". Siostra i mama m闚i mi, 瞠 sp豉szcza mi to g這w z ty逝(ale to g逝pio brzmi), a z przodu wyd逝瘸 i wyszczupla moj ju chud twarz( co r闚nie sama zauwa篡豉m). Je郵i mam pozna szczer opini, to w豉郾ie u nich, zawsze mi dobrze doradza造( i przestrzega造 przed cieniowaniem).
Siostra mi doradza nr I. Ale mi tak bardzo szkoda obcina te w這sy W ko鎍u si璕a造by ju o 10 cm wi璚ej.

Co zrobi造by軼ie na moim miejscu?
Co my郵icie o pocieniowanych a pro軼iutkich w這sach? Kt鏎e pi瘯niejsze, seksowniejsze, przyci庵aj帷e uwag?

Zdj璚ia
1 Moje marzenie. Zdj璚ie u篡tkowniczki klaudynka4. Pi瘯ne!
2 i 3 Najkr鏒sze pasma
4Najd逝窺ze pasma

Edytowane przez claudiaa9
Czas edycji: 2010-10-17 o 15:19
claudiaa9 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-16, 20:06   #2
ifg
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 59
Dot.: W這sy jak od linijki a w這sy cieniowane

Tu nie chodzi o cieniowanie, tylko og鏊nie o to jak je obci窸a fryzjerka.. ka盥y fryzjer ma inna technik, a poza tym ka盥emu pasuje inna fryzura - jedni wygl康aj lepiej w cieniowanych inni gorzej.
Ja np nie lubi w這s闚 ci皻ych kompletnie na prosto, og鏊nie zawsze je cieniuj, a mam je za 這patki. Jak dawno by豉 u fryzjera? To normalne, 瞠 po takim ci璚iu w這sy potrzebuj troszk czasu aby u這篡 po swojemu. Ja by豉m ostatnio u fryzjera i te troch przesadzi豉 z cieniowaniem, nie podoba這 mi si kompletnie, ale min掖 tydzie i w這sy s boskie, gdybym mia豉 je uci皻e na prosto jak od linijki to by造 by niesamowicie ci篹kie (mam bardzo grube, g瘰te w這sy), a tak 豉dnie unosz si od nasady. Fakt, 瞠 u篡wam prostownicy na niekt鏎e pasemka, jak nie chc si u這篡, ale mimo to mam w這sy w 鈍ietnej kondycji. A jak je suszysz? Je郵i wysychaj same, bez suszarki, to normalne, 瞠 ka盥y b璠zie wywija si w inn stron...
Ja b璠帷 na Twoim miejscu na pewno nie obci窸abym w這s闚 na kr鏒ko, daj im troszk czasu
ifg jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-16, 20:22   #3
claudiaa9
Raczkowanie

Ju min窸o ponad 15 dni. Na razie w這sy nie chc si uk豉da, tworzy si taki "grzybek". Dlatego zwi您uje. Raz podtapirowa豉m, ale zaraz opad造. Pokr璚i豉m, wyprostowa豉m ale zaraz wr鏂i造 do swego poprzedniego stanu (czyli nijakie, krzywe). Te w這sy po prostu s jakie dziwne, zaraz si rozwalaj. Wybawienie: kucyk. Nie s grube, takie 鈔ednie. Nakupi豉m kosmetyk闚 i suplement闚, aby szybciej ros造. Susz naturalnie. Chyba musz wykaza si cierpliwo軼i i poczeka, bo z moim szcz窷ciem to jeszcze gorzej si oszpec

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=553155
Stary 2010-10-16, 21:48   #4
Alexia_87
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 28

Lepiej poczekaj a troch urosn i dopiero obetnij. Ja podobnie si "za豉twi豉m", jak rok temu zrobi豉m sobie grzywk na bok, czasem warto pos逝cha fryzjerki...
Alexia_87 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-16, 22:43   #5
tienne
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 6

Radz odczeka a troch odrosn i obci望 (ale nie wszystkie r闚no), 瞠by nie by這 takich schod闚... Ka盥y raz w 篡ciu zrobi sobie co takiego z w這sami, czego potem 瘸逝je.. ja si za豉twi豉m trwa陰 na prostych d逝gich w這sach, kt鏎e musia豉m 軼i望 do linii brody..
Powodzenia
tienne jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-17, 06:01   #6
claudiaa9
Raczkowanie

czyli najlepsza opcja I? Zapomnia豉m doda, 瞠 nawet jak wysusz suszar, to pasma si wywijaj

Stary 2010-10-17, 10:46   #7
regiata
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 46

A nie lepiej by這by je 軼i望 do ramion? Teraz wygl康a to nieciekawie, bo jest du瘸 r騜nica mi璠zy d逝go軼i najkr鏒szego i najd逝窺zego pasma. Gdyby podci望 je np. do ramion mog豉by uzyska efekt taki jak na zdj璚iu.
regiata jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-17, 12:38   #8
Hortencja
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 692

圭inaj stopniowo. 2 cm miesi璚znie z tych najd逝窺zych, za jakie p馧 roku b璠 ju lepsze, bo si b璠 wyr闚nywa. Odradzam radykalne ci璚ie, bo by musia豉 w og鏊e si na grzyba teraz ciachn望.

2 more months...
Hortencja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-17, 15:38   #9
MaddeLena
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

ja proponuj prostowa w這sy, zawsze to b璠zie lepiej wygl康a這 ni, jak to sama okre郵i豉, 'grzybek'. fakt, fryzjerka si nie popisa豉. dlatego ja ju od d逝窺zego czasu ufam tylko swoim d這niom i na razie dobrze na tym wychodz. ; )
a co do zapuszczania.. lepiej chyba b璠zie poczeka a troch odrosn (mo瞠 akurat b璠zie lepiej?) i stopniowo wyr闚nywa. powodzenia.
Stary 2010-10-17, 16:42   #10
lalalabamba
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 056

Dwa lata cieniowa豉m w這sy. Zazwyczaj mia豉m w這sy podcinane do 這patek i cieniowane z d逝go軼i tak, 瞠 najkr鏒sze, wierzchnie pasma ledwo si璕a造 karku. Po wielu latach noszenia bezkszta速nej burzy d逝uugich i g瘰tych w這s闚 taka w豉郾ie - lekka i modna fryzura by豉 dla mnie mi豉 odmian. No, ale niestety cieniowanie wygl康a這 dobrze tylko wtedy, gdy:
1) wyprostowa豉m je
2) dobrze spa豉m - znaczy si, gdy w這sy dobrze u這篡造 si na poduszce i rano wstawa豉m z fajnymi falami na g這wie; ale wierz mi, to nie zdarza這 si zbyt cz瘰to
w pozosta造ch przypadkach w這sy odgina造 si, zawija造 w r騜nych kierunkach, np. te najd逝窺ze zawija造 si pod sp鏚, by造 proste; te z wierzchu odgina造 si na zewn徠rz, wi璚 nie raz pozostawa這 mi tylko z豉pa za prostownic i doprowadza t szop do porz康ku.
Dodam tylko, 瞠 moje w這sy s ekstremalnie proste, sztywne i grube, nawet trudno jest je pokr璚i, bo po rozczesaniu z lok闚 zostaje tylko puszysta szopa. Nigdy nie powiedzia豉bym, 瞠 cieniowanie takie rzeczy b璠zie z nimi wyprawia
Tote uwa瘸m, 瞠 jak cieniowanie na d逝gich w這sach, to tylko kr璚onych i podatnych/faluj帷ych sie (oczywi軼ie tu z cieniowaniem nalezy uwa瘸). Je郵i za na prostych, to kr鏒kich - nadaje kszta速 fryzurze i p馧d逝gich. Proste, d逝gie w這sy, moim zdaniem, wygladaj najlepiej lekko 軼ieniowane po bokach.

Gdy cieniowanie zacz窸o mnie wkurza, podobnie jak Ty, zacz窸am zastanawia si co dalej. No i w豉郾ie postanowi豉m, 瞠 poczekam a w這sy podrosn i b璠 stopniowo, co kilka miesi璚y podcina. No i uda這 si Dzi nie mam 瘸dnych warstw, w這sy s proste i nie musz si meczyc z prostownic.
Takie zapuszczanie niestety proste nie jest. Trzeba wiele cierpliwo軼i, bo to proces czasoch這nny. No i dochodzi kwestia niszczenia si nieskracanych pasemek. Ja np. co kilka miesi璚y podcina豉m tylko d馧, a te najkr鏒sze pasma, kt鏎e mia造 si zr闚na z do貫m pozostawa造 nieruszane. W pewnym momencie przedstawia造 obraz n璠zy i rozpaczy, tak by造 porozdwajane i nier闚ne. Mog豉m je skr鏂i, ale wiedzia豉m, 瞠 w ten spos鏏 zrobi krok w ty w zapuszczaniu i zn闚 oddal si o kilka miesi璚y od posiadania r闚nych w這s闚.
No ale uda這 si
lalalabamba jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-17, 17:08   #11
claudiaa9
Raczkowanie

Powoli zaczynam akceptowa te w這sy, ale jest mi trudno. Kole瘸nka powiedzia豉 mi, 瞠 wygl康am bardzo 豉dnie w zwi您anych w這sach, z grzywk do g鏎y. Postanowi豉m przebiedowa ten rok szkolny, chodz帷 ca造 czas w zwi您anych. I zapuszcza. W podpisie mam od 14 cm, gdy mam zamiar mie proste. Tych najd逝窺zych nie licz ( 26 cm p鎩dzie spa).
Jutro ju mia豉m i嗆 um闚i do pierwszego lepszego fryziera, aby 軼i望 ju w這sy. Za豉mk mia豉m. Na szcz窷cie siostra odwiod豉 mnie od tej my郵i.
Jak te 14 cm stanie si 30 cm (tak na oko poda豉m, bardziej chodzi mi "do po這wy szyi"), to zetn t reszt. Jednak radzicie, aby stopniowo podcina i w豉郾ie nie wiem, czy od razu 軼i望. Ale to chyba r騜nicy nie ma. Trzymajcie kciuki
Oto moje w這sy przed obci璚ie

Stary 2010-10-23, 20:26   #12
BJean
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 828

ja mam w這sy poni瞠j "po這wy" plec闚. Co miesi帷 dopada mnie tzw.zw徠pienie i znudzenie i wtedy wchodz na wizaz i czytam "NIE 列INAJCIE WΠ紟" , przypominam sobie jak kiedy si skrzywdzi豉m kr鏒k fryzur i od razu mi przechodzi

Tobie musz powiedzie, 瞠 mia豉 pi瘯ne w這sy
I nigdy wi璚ej ich nie skracaj i nie cieniuj na ca貫j d逝go軼i!!!

Ja Ci radz tak:
no kitk. (pono w upi皻ych wygl康asz dobrze wi璚 wybierz t najlepsz opcj na ten czas zapuszczania).
Zapu嗆 w這sy. Jak ju b璠 d逝gie wycieniuj DELIKATNIE D茛, wtedy fryzura jest zalotna, w這sy lepiej si uk豉daj i wygl康a to na plecach korzystnie. (tzw. delikatny szpic)
W這sy le膨ce na g這wie i te na d逝go軼i szyi zostaw PROSTE, nie cieniuj ich u g鏎y!!

Co do w這s闚 "prostych jak od linijki" - masakra, nie podoba mi sie to.
Najlepiej wygl康aj d逝gie w這sy, r闚ne od g鏎y a wycieniowane na samiutkim dole.

pozdr

masz prawo wiedzie co jesz.

BJean jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-28, 21:50   #13
greendream
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 13
GG do greendream

ja sie specjalizuje w strzyzeniu takich fryzur i jesli chcesz to zgrabnie ci je poprawie tak abys byla zadowolona. Niestety mialam podobny problem kiedys i niestety plakalam ,lecz to spowodowalo,ze zotalam fryzjerka.
da sie te wlosy jeszcze odratowac. a jesli chcesz miec dlugie to mozna je sprawnie i tanio przedluzyc. Niestety wiele fryzjerow nie pracuja w tej dziedzinie z zamilowania.... i popelniaja taki wlasnie bledy. Ja na twoim miejscu nie zaplacilabym za taka krzywde. Pozdrawiam
greendream jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-11-09, 14:17   #14
mysia m
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 020
Wpisy w blogu: 2

jak na moje oko, to Ty masz faluj帷e w這sy. zajrzyj do forum dla zakr璚onych i zacznij je prawid這wo stylizowac. Spr鏏uj pougniatac w這sy na bezalkoholowej piance lub 瞠lu. Rozczesuj tylko jak sa z od篡wk, a potem wygniec. Powinnas miec bardzo 陰dne fale- ta cieniowana fryzurka dobrze to podkre郵i.

schodz z cieniowania stopniowo, b璠ziesz 瘸這wac d逝go軼i, jak si do niej przyzwyczai豉s. Raz kucyk, raz fale i jakos przetrwasz. W這sy cieniowane maj to do siebie, ze im bardziej odrastaj, tym lepiej wygl康aj.

ja schodiz豉m z cieniowania, bo wymarzy豉m sobie proste jak od linijki ci璚ie. wszystko pieknie- zesz豉m- zosta造 mi w這sy do brody. i.. wyglada豉m okropnie- poniewaz mam duzo w這s闚, to na dole robi這 si grubiej niz na g鏎ze i mia豉m taki trapez albo dwa wiszace tr鎩katy- do poci庵貫j buzi to nie wygl康a dobrze, jak ch這piec stajenny. ale wszytsko zalezy od buzi i d逝go軼i w這s闚- bardzo d逝gie i ciete prosto s piekne.

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2010-11-09 o 14:21
mysia m jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-11-10, 20:56   #15
claudiaa9
Raczkowanie

Moje w這sy falowa造 si, gdy by造 d逝gie. Mia造 to do siebie, 瞠 b璠帷 zniszczone ci庵造m rozja郾ianiem, potem malowaniem na naturalny kolor, by造 podatne. Teraz mo瞠 troch, ale nie jest mi do twarzy. Gdy raz pr鏏owa豉m, to ta gora jeszcze bardziej si uwydatnia豉:< Jednak postanowi豉m, 瞠 nie b璠 zapuszcza w這s闚 prostych jak od linijki, lecz te, kt鏎e s teraz.
mysia m
"W這sy cieniowane maj to do siebie, ze im bardziej odrastaj, tym lepiej wygl康aj"
Zaczynam i嗆 twoim tokiem my郵enia. Jak mowisz, proste nie pasuj do poci庵貫j twrzy. Ja w豉郾ie mam poci庵陰 i chyba zrezygnuje z w這s闚 "prostych jak od linijki". No wi璚 bed zaczyna od conajmniej 20 cm (du穎 wcze郾iej podcie豉m, ale ju nie dotkn no篡czek).

Zauwa篡豉m, 瞠 moje w這sy b璠帷 krotsze d逝瞠j utrzymuj loki (ok dwa dni) To MEGAA rekord, gdy na d逝gich trzyma造 si ok. 30- 60 minut Oczywi軼ie stosuj du穎 lakieru, kt鏎y niestety wysusza, ale rekompensuje to moim w這som stosowaniem maseczek i olejk闚 (m. in. kokosowy) Inaczej gdybym nie u篡wa豉, to po h i po lokach

Stary 2010-11-12, 07:50   #16
mysia m
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 020
Wpisy w blogu: 2

oj to koniecznie zjarzyj do zakr璚onego forum jak prawid這wo piel璕nowac fale i loki a bedziesz mia豉 burz spr瞛ynek Lakier to zab鎩stwo dla w這s闚 z tendencj do kr璚enia si, bo wysusza. Dobrze, ze stosujes zoleje, ale jak chcesz fajnie i na d逝zej wystylizowac w這ski, to u篡waj pianki bezalkoholowej, np wellaflex a po umyciu wgniec w d逝gosc w這s闚 balsam bez sp逝kiwania np, joanna mleko i mi鏚- w這ski cudownie pachn i d逝go s nawil穎ne. Niekt鏎ym dziewczynom starcza za stylizator i juz nawet nie musza uzywac pianek czy 瞠lu

Sama sie przekona豉s, 瞠 w這ski niecieniowane do szczup貫j buzi nie pasuj. Ale nie szkodzi, pomysl ze takie cieniowane pazurki s jakby czesane wiatrem, maj mn鏀two dynamiki a loczki trzymaj si lepiej i maj lepiej zdefiniowany skr皻, bo maj miejsce na kr璚enie si.

Nowe w徠ki na forum Fryzury i styling

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.