Dwa kierunki ? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja

Notka

Szkoła - Edukacja Wszystko o szkołach, szkoleniach, uczelniach i sprawach uczennic i studentek.
Na tym forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-17, 20:52   #1
vodoska
Raczkowanie

Dwa kierunki ?

Czy mozna studiowac dwa kierunki na raz w systemie niestacjnarnym ?
Stary 2010-10-17, 21:21   #2
maddd
Zadomowienie

Dot.: Dwa kierunki ?

Można, tylko zastanów się, czy dasz radę, gdy zjazdy będą na jednym i na drugim kierunku w tym samym czasie, w te same weekendy... Ciężko być w dwóch miejscach naraz. Chyba, że nie zamierzasz chodzić na zajęcia
maddd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 21:36   #3
skazana_na_bluesa
.

jesli zjazdy sie nie pokrywaja to pewnie tak

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

a nie lepiej jedne studia zaoczne a drugie dzienne robic?
skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 22:08   #4
aga696
BAN stały

Zjazdy są często w tym samym czasie,więc będzie Ci trudno. A zaocznie i dziennie?
aga696 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 22:30   #5
pyska06
Zadomowienie

Zależy bo jak na dwóch różnych uczelniach, gdzie nie pokrywałyby się zjazdy to czemu nie.. w jednym tyg. chodzisz ja jeden kierunek a za tydzień w innej uczelni - na drugi. Natomiast jeśli w tej samej szkole dwa kierunki i zjazdy w tych samych terminach to odpada .Zajęcia zazwyczaj trwają od rana do wieczora - więc nie byłoby kiedy chodzić na dwa kierunki. Tylko czy w takim wypadku nie szkoda byłoby płacić podwójnej kasy za zajęcia??Studia w trybie niestacjonarnym kosztują i to nie mało.. więc mi osobiście byłoby szkoda ciągnąć dwa kierunki. Co innego dwa dziennie na państwowej uczelni , albo na prywatnej i państwowej. Jakoś nie widzi mi się opcja dziennie i zaocznie.Wolałabym mieć trochę luzów a nie tylko szkoła i szkoła...

Można tylko JEDNEGO !`

Edytowane przez pyska06
Czas edycji: 2010-10-17 o 22:33
pyska06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 23:09   #6
skazana_na_bluesa
.

Cytat:
Napisane przez pyska06 Pokaż wiadomość
Zależy bo jak na dwóch różnych uczelniach, gdzie nie pokrywałyby się zjazdy to czemu nie.. w jednym tyg. chodzisz ja jeden kierunek a za tydzień w innej uczelni - na drugi. Natomiast jeśli w tej samej szkole dwa kierunki i zjazdy w tych samych terminach to odpada .Zajęcia zazwyczaj trwają od rana do wieczora - więc nie byłoby kiedy chodzić na dwa kierunki. Tylko czy w takim wypadku nie szkoda byłoby płacić podwójnej kasy za zajęcia??Studia w trybie niestacjonarnym kosztują i to nie mało.. więc mi osobiście byłoby szkoda ciągnąć dwa kierunki. Co innego dwa dziennie na państwowej uczelni , albo na prywatnej i państwowej. Jakoś nie widzi mi się opcja dziennie i zaocznie.Wolałabym mieć trochę luzów a nie tylko szkoła i szkoła...
w takim razie nie wiem, iel trzeba by zarabiac, zakladajac, ze jest to samodzielne utrzymanie, zeby oplacic mieszkanie+zarcie+ksiazki +2 kierunki studiow zaocznych
skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 23:28   #7
Coma_
Zadomowienie

Nikt nie wspomniał o studiach wieczorowych, a to też są studia niestacjonarne. Jeżeli wieczorowe + zaoczne, to jak najbardziej się da. Zaoczne + zaoczne, odradzam = o ile fizycznie i finansowo może się udać, to nikt nie przewidzi jaki plan będzie za rok, dwa - nie zawsze zjazdy są regularnie co dwa tygodnie, znam przypadki, gdzie odbywają się 3 zjazdy pod rząd.

A o finanse nie ma się co czepiać skoro założycielka wątku zadała takie pytanie, widocznie ma kasę nie tylko na czesne na dwa kierunki, ale też na utrzymanie. Jej sprawa.

Coma_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 10:03   #8
vodoska
Raczkowanie

Dziekuje bardzo z odpowiedzi
Faktycznie nie pomyslalam o tym, ze skoro w tym roku plan bylby ok tow przyszlym moze juz niekoniecznie...
Niestety na mojej uczelnie sa albo dzienne albo zaoczne. O wieczorowych nikt nie slyszal, a szkoda...

Dzienne z zaocznymi tez dobra sprawa, ale ja chce pracowac w miare na pelen etat wiec nie wiem czy z tymi dziennymi daloby sie to polaczyc.
Stary 2010-10-18, 18:54   #9
kenio26
Rozeznanie

Podziwiam,ja bym nie dała rady studiować 2 kierunków i jeszcze pracować na pełny etat
kenio26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 20:03   #10
ry-bcia
Zadomowienie

Ja pracowałam na etacie i przez rok robiłam 2 kierunki studiów podyplomowych - po tym roku obiecałam sobie, że już nigdy nie pójdę do żadnej szkoły
Było ciężko 5 dni w tygodniu pracować, 3 dni w tygodniu mieć zajęcia a oprócz tego prowadzić dom (zakupy, sprzątanie, pranie, gotowanie), moje życie towarzyskie legło w gruzach, bo jak już znalazłam wolną chwilę to chciałam po prostu odpocząć
ry-bcia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła - Edukacja

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości