Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-23, 20:38   #1
eliz23
Raczkowanie

Pomocy jak pozbyć się trądziku??

TAK JAK W TEMACIE JAK POZBYC SIĘ TRĄDZIKU MĘCZY MNIE OD LAT I NIC....
eliz23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 01:24   #2
jamestown
Zakorzenienie

Dot.: Pomocy jak pozbyć się trądziku??

Wyszukiwarka.
btw: nie pisz capsem

Wymiana.
jamestown jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 14:32   #3
SexiChic
Wtajemniczenie

Ja proponuje wizytę u dermatologa. Ponad to niektórym pomaga smarowanie miąższem z liści Aloesu (to jest taki kwiatek, dostaniesz go w każdej kwiaciarni tylko musisz wcześniej zamówić, bo on nie jest zbyt urodziwy więc nie znajduje się w standardowej ofercie). U mojego TŻ są na prawdę piorunujące efekty po jego zastosowaniu. Nie polecam jednak wyciągów i przecierów z tej roślinki dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością i naturalnymi kosmetykami - spirytus w nich zawarty niweluje całe cudowne działanie (testowałam, więc wiem).

SexiChic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 22:35   #4
eliz23
Raczkowanie

NO wlasnie dermatolog już był (4 minutowa wizyta za 70zł) dostalam recepte na skinoren ale kupilam odpowiednik acnederm. stosowalam przez 2 miesiace widoczna byla poprawa. potem przez 1 miesiac przerwa i trądzik wrócil teraz juz stosuje acnederm od miesiaca... lekarz zapewnial ze napewno pomoze ze antybiotyk nie jest konieczny ale cienko to widze.... (kiedys stosowalam tez benzacne, davercin i bez efektu)
Stary 2010-10-25, 12:02   #5
Sylwik_
Przyczajenie

Polecam:
1) antybiotyk - ja używałam Differin+miejscowo Clindacne
2)pielęgnacja twarzy codziennie ( bez wyjątków dobry żel+ tonik+ krem
fajna jest seria do cery trądzikowej Dermacos - oczyszcza i mocno matuje
3)nie wiem ile masz lat ale jak się już cera polepszy - warto stosować kremy usuwające przebarwienia i zaczerwienienia po trądziku, polecam
Eucerin, Anti-Redness ( day fluid)
4)fluidy czy pudry specjalne dla cery tłustej, nie zatykające porów, np.
Pharmaceris ( delikatny fluid intensywnie kryjący) albo Clinique (superfit, make up oil free)
5)zabiegi typu - mikrodermabrazja ( nie dla każdej cery) lub peelingi migdałowe - one są dość drogie, ok. 130zł ale po 3 zabiegach - robi się je co miesiąc - skóra robi się wyraźnie gładsza

powodzenia
Sylwik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 14:03   #6
eliz23
Raczkowanie

do pielegnacj twarzy używam PURRITIN (tez z zalecenia dermatologa) i w zasadzie nie widzę różniecy w działaniu między purritin a vichy (poza cena oczywiście). puderek pharmaceris posiadam i fatycznie godny jest polecenia (ale najlepszy jaki miałam to vichy normaderm sporo kosztuje i nie zawsze mnie stać na niego). a co do kremu mam jeszcze vichy normaderm więc puke jeszcze mam nie będę kupowac nowego. dermatolog zalecił m krem CETAPHIL DA ULTRA ale w opisie nie wyczytałam nic o cerze trądzikowej więc mam wątpiwości co do kupna. czy jest ktoś kto go stosował??
Stary 2010-10-28, 00:34   #7
agdaska14
Raczkowanie

GG do agdaska14

Moja rada to DIETA:
- zero czekolady, słodyczy, cukru itp
- zero chipsów, chrupek, paluszków, orzeszków
- zero mocno przyprawionych potraw, sosów, dipów
W połączeniu z lekami od dermatologa u mnie efekt był świetny, ale na walkę z trądziuchem potrzeba czasu, a także czasu i czasu no i jeszcze czasu!.
Stary 2010-10-28, 13:01   #8
chillipepper
Przyczajenie

Kup sobie jak najszybciej BREVOXYL w aptece, tubka kosztuje ok. 20 zł.
Tu jest wątek na ten temat, zajrzyj, dużo się dowiesz -
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=22090&page=28
Ja polecam jak wiele innych osób, bo naprawdę działa i pomaga, gdybym wiedziała wcześniej o tym specyfiku to miałabym teraz cudną cerę
Pomógł wielu osobom, którym nie pomagały specyfiki przepisywane przez dermatologów!
Tylko koniecznie kup brevoxyl, nie jakiś podobny, bo są podobne o tym samym składzie ale tylko brevoxyl działa!!!
A jaką masz cerę? jest bardzo wrażliwa? Bo jeśli tak to może Cię podrażniać nawet mocno, ale jeśli poczytasz wątek, do którego wkleiłam link, to będziesz wszystko wiedziała. I serio nie czekaj tylko biegnij do apteki
chillipepper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 13:02   #9
sajsi18
Raczkowanie

ja przez pół roku brałam doustnie antybiotyk (Tetralysal) i trądzik w końcu zniknął.. kilku moich kolegów miało naprawdę duże problemy z trądzikiem i wiem, że również stosowali jakiś antybiotyk (podejrzewam że silniejszy od mojego) i teraz buzie mają gładziutkie

sajsi18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 13:11   #10
chillipepper
Przyczajenie

Ja naprawde nie polecam się truć antybiotykami i wydawać kasy na dermatologa, na początek spróbuj tego co napisałam wyżej
chillipepper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 16:16   #11
yasminka86
Przyczajenie

ja także polecam brevoxyl stosowałam już przeróżne maści ale dopiero ten dał dobry efekt stosuję zazwyczaj na noc. Czasami pojawiają się pojedyncze krostki. Plus ze jest niedrogi.
yasminka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:46   #12
eliz23
Raczkowanie

ja stosowałam benzacne. czytałam troszke na necie o tym i brevoxyl i benzacne mają ten sam składnik aktywny. a szczerze ja raczej nie ufam takim specyfikom punktowym z reszta moj dermatolog sam powiedzial ze punktowo nie wyleczy w dermatologii. w każdym razie benzacne mi nie pomogl...

KOMBINEZONY DZIECIĘCE, RÓŻNE ROZMIARY, TANIOCHA
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19195360
Stary 2010-11-06, 23:10   #13
Martusia406
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez eliz23 Pokaż wiadomość
ja stosowałam benzacne. czytałam troszke na necie o tym i brevoxyl i benzacne mają ten sam składnik aktywny. a szczerze ja raczej nie ufam takim specyfikom punktowym z reszta moj dermatolog sam powiedzial ze punktowo nie wyleczy w dermatologii. w każdym razie benzacne mi nie pomogl...
A ja sobie stosuje a raczej wklepuje kremik Prebiotyczny Inside i mi pomaga bo fajnie przy tym nawilza mordkę a nie wysusza skóry.Wszystkie benzaceny i masci cynkowe niestety mi nie pomogły ...no i herbatka z bratka + witaminka c
Martusia406 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:47   #14
panna janka
Przyczajenie

Ja napisze co mi pomogło, i juz pryszczy nie mam, czasem przed okresem wyskoczy maly ropniaczek, a wczesniej miałam podskórne gule.
Twarz myje babydream uniwersalnym żelem do mycia, codziennie, nie używam Żadnych kremów.
Po umyciu twarz przecierem "tonikiem" na bazie spirytusu i detromecyny przepsała mi to dermatolog (1 butelka nie dała dużych rezultatów, wiec drugą butelke przepisała mi dr rodzinna) najpierw przemywałam 2 razy dziennie, rano i wieczorem, teraz tylko rano. Teraz na wieczór zamiast przecierać twarz tym specyfikiem, smaruje sie dermorevitalem, to taka maść, mozna ja kupić w sklepie np. "zielarskim"
Jest tam napisane że to do dogłębnej rewitalizacji skóry i można stosować na niektóre odmiany trądziku, mi pomaga.
Przez jakies 2 miesiące odpoczełam od podkładów, smarowałam się nimi tylko co drugi weekend jak jechałam do szkoły.
Od 2 tygodni stosuje prawie codziennie excipial jako podkład, czasami żeby skóra mi od niego odpoczeła nakładam krem tonujący z ziaji "nuno"
Jak mam jakies poważne wyjście i chce zakryć wszystkie blizny nakładam na excipial podkład lirene matujący, punktowo na blizny, i całą twarz pudruje loreal mineral true match (wczesniej jak używałam podkład i puder to po 1 dniu wyskakiwało mi ok 4 małych ropnych pryszczy)
2 razy w tygodniu sposuje peeling enzymatyczny nuno ziaja i maseczke z zielonej glinki z tej samej firmy i serii.
Ostatnio jak już nie miałam zadnych zmian używałam przez tydzień (siostra dała końcówke na wypróbowanie) Garnier Czysta skora activ peeling eliminujący zaskórniaki i skóra po nim była bardzo fajna, zamierzam go sobie kupic.

A trądzik dostałam w wieku 19 lat jak zaczęłam za bardzo dbać o cere, potem brałam tabletki antykoncepcyjne, pozniej przestałam, rzucałam kilka razy palenie na 3 miesiące, potem znowu palilam, potem znowu rzucałam więc skóra się oczyszczała, potem znowu zanieczszczała i tak w koło. Teraz mam 21 lat i jak na razie spokój od 2 miesięcy
panna janka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:48   #15
spokokiecka
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

ja stosowalam maśc krem Benzacne jest rewelacyjna!!!! tylko przeczytaj ulotke dokladnie jak stosowac!!!
spokokiecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 17:05   #16
Falabella
Wtajemniczenie

Mi dermatolog zniszczył wszystko. Byłam nieraz i przez nich było o wiele gorzej. Zapisywali mi kwasy, nie mówili o filtrach, a miałam 12 lat...
Cerę mi zmasakrowało.
Stosowałam wiele kosmetyków, Benzacne, Differin, antybiotyki doustne...

Tak naprawdę pomogła mi pielęgnacja, staram się by była naturalna i...
Hormony.
Biorę od pół roku tabletki antykoncepcyjne i to one także prócz pielęgnacji pomogły mojej twarzy. Mam dobrze dobrane, Syndi 35, to są takie w sumie bardziej na cerę niż na zapobieganie ciąży. Nie przytyłam, nie mam żadnych objawów.
Tylko trzeba sobie dobrać, np. mojej znajomej Syndi nie pasowały, tyła i źle się czuła.

Trądzik miałam od 11 roku życia, teraz za 2 tygodnie mam 19 urodziny...
Męczyłam się ponad 8 lat. Męczyłam się, gdy inne koleżanki miały piękne buzie, bo albo miały takie zawsze, albo wyrosły.

Moja pielęgnacja:

Rano:

-mycie twarzy syndetem Seba-Med lub Isana (w sumie 3 na zmianę, co kostkę)
-tonik cytrynowy (woda mineralna + cytryna)
-żel hialuronowy
-w tej chwili krem Ava rozjaśniający przebarwienia spf 15
-filtr spf 30-50 (nie zawsze)
-pod oczy żel Flos Lek aloesowy

Wieczór:

-zmywanie makijażu oliwką Babydream (fur mama, różowa)
-zmywanie dalsze mleczkiem AA skóra atopowa (bez syfów w składzie)
-mycie twarzy syndetem (jak rano)
-tonik cytrynowy
-żel hialuronowy
-kolagen naturalny platinum lub Brevoxyl (na zmianę, dzień jedno, dzień drugie)
-na twarz krem (taki jak rano) lub oliwka (tak, oliwka, ta sama którą zmywam makijaż)

Na niespodzianki stosuję maść cynkową, papkę Jadwiga lub Acnefan.

2x w tygodniu peeling St.Ives przeciwtrądzikowy i maseczka z glinki wulkanicznej lub glinki zielonej lub niedługo (kupić muszę xD) japońska czekoladowa zwężająca pory.

Dzięki temu skórę mam zaleczoną z trądziku. Czasami coś się pojawia, max dwie krosty, ale to raz na miesiąc. Z zaskórnikami, grudkami i plamami oraz bliznami skutecznie walczę i znikają, dzięki wyżej wymienionym "zabiegom".

Dodam jeszcze, że stosuję kosmetyki kolorowe także naturalne. Minerały, BB creamy na twarz, na co dzień maluję też oczy kohlem arabskim i naturalnym tuszem Alverde, na usta Carmex lub naturalny balsam Wibo Lovely.
Normalne cienie i tusz stosuję w weekendy lub na okazje, imprezy.

Ktoś wyżej pisał o rzeczach na bazie spirytusu i żelach typu Garnier , L'Oreal czy innych. Niech Cię buk broni przed tym! Wysusza to, rujnuje, potem krosty i tłuszcz się nasilają, nawet jeżeli początkowo jest poprawa.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2010-12-30 o 11:59
Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 20:21   #17
katatarzyna
Raczkowanie

w moim przypadku pomógł antybiotyk w żelu: duac once daily gel,
wcześniej stosowałam zarówno skinoren jak i acne derm, oraz może innych tego typu produktów i nie pomgały.
Dodać muszę, że u mnie występowały podskórne bolesne "gule", które nawet nie dotykane ani tym bardziej nie wyciskane zostawiały blizny.

Po 1,5 miesięcznym smarowaniu twarzy duac'iem pozbyłam się zarówno małych krosteczek (kaszki), wągrów, jak i tych znienawidzonych podskórnych krost.
Dermatolog jako "kurację po" poleciła mi smarowanie twarzy acnederm'em oraz ewentualnie kwasy, mikrodermabrazję itd oraz do codziennego stosowania kosmetyki apteczne przeznaczone do skóry trądzikowej.
I o ile wcześniej te kosmetyki nie dawały żadnego efektu o tyle teraz, po "wyleczeniu" skóry, podtrzymują obecny efekt i nie "pozwalają" na powrót trądziku.

Jednakże najważniejsze to znaleźć dobrego specjalistę dermatologa.
Nie można zapominać o porządnym nawilżeniu skóry i regularnych peelingach ( najlepiej początkowo enzymatyczne, a kiedy objawy trądziku znikną można stosować peelingi mechaniczne)

Twarz rano i wieczorem zmywam płynem micelarnym, przecieram tonikiem, nakładam coś "leczniczego", tzn. wieczorem - duac (właśnie kończę 2 i ostatnią tubkę), rano - acnederm/skinoren, zaś po chwili krem nawilżający bądź delikatnie natłuszczający (w moim przypadku najlepiej spisuje się Iwostin, krem lipidowy do skóry suchej i wrażliwej).

Wieczorem po zmyciu twarzy płynem micelarnym używam żelu do mycia twarzy La roche posay Effaclar.

Ach i zapomniałabym : dermatolog poleciła mi też łykać cynk (aby wysuszyć od środka wszystkie te krosty podskórne), wit. A+E, oraz wit. PP.
wyprałam skrzydła
w pralce automatycznej
z lenistwa
i nie są już
anielskie

Edytowane przez katatarzyna
Czas edycji: 2010-12-28 o 20:36
katatarzyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 11:17   #18
eliz23
Raczkowanie

STOSUJĘ BREVOXYL OD 4 miesięcy po kilku dniach było suuuuper cera oczyszczona zero porów a potem znowu tak samo.... wróciłam do acnederm i jest lepiej i teraz naprzeman rano brevoxyl wieczorem acnederm. ale zauważyłam że trądzik pojawia sie fazowo ok 2 razy na okres i na dni płodne a leczenie pomedzy tymi fazami trwa cały czas mam plamy i zle sie czuje ne wiem juz co mam robic czasem az nie mam ochoty wychodzic z domu...

KOMBINEZONY DZIECIĘCE, RÓŻNE ROZMIARY, TANIOCHA
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19195360
Stary 2011-03-27, 15:19   #19
natikaa
Przyczajenie

Ja już prawie nic nie mam oprócz zaskórników na czole ale już mi schodzą
A to wszystko dlatego że stosuje moją kuracje :
1.Rano myje twarz żelem Care&Control oczyszczanie,potem przemywam lodowatą wodą by zamknąć pory i na koniec tonikiem z tej samej serii co żel
2.Później wklepuje odrbinke kremu nawilżającego w miejsca gdzie jest najbardziej sucha żeby nie było suchych skórek (nie smaruje całej twarzy bo to nic nie daje tylko tam gdzie potrzeba)
3.Następnie nakładam antybakteryjny krem tonujący np Under Twenty czy z Ziaji i dokładnie rozsmarowywuje. Pryszcze maskuje antybakteryjnym korektorem z Avonu i na koniec pudruje antybakteryjnym pudrem który nie zapycha porów
4.No i ide do szkoły i makijaż trzyma mi sie długo
5.Wracam ze szkoły i jak już nigdzie nie ide i go nie potrzebuje to zmywam go tym samym żelem co rano i znowu lodowata woda i tonik
6.Później robie sobię parówke i maseczke oczyszczającą np z drożdżami czy czymś i trzymam z 20 min a później zmywam i znowu zimna woda. Jak mam jakieś wypryski to daje maść cynkową żeby wysuszyć no i tyle.
7.Wieczorem znowu myje twarz tym samym żelem i lodowata woda i tonik. Później naparem z 2 torebek szałwi (wcześniej parze sobie w szklance szałwie i trzymam pod przykryciem!) przemywam całą twarz(ważne by najpierw przymywać miejsca z mniejszym trądzikiem a później z większym by nie zapaprać tego.Często płukamy wacik lub bierzemy nowy) przemywamy i bierzemy troche waty,zamaczamy w szałwi i rozkładamy na czole. I trzymamy 40 min. Dzięki temu zaskórniki będą mniej widoczne i płytsze. Dodatkowo czoło jest gładsze. Po 40 min ściągamy
8.Przed samym spaniem smaruje twarz kremem Care&Control z tej samej serii co żel i tonik.Jest nawilżający i skóra po nim jest gładka. Smaruje,czekam aż się wchłonie i smaruje całe czoło i miejsca z problemami Benzacne 10%! Gdy posmaruje wcześniej kremem to nie mam wysuszonej skóry.Ważne żeby spinać na noc włosy żeby nie zachodziły na twarz gdy mamy posmarowane Benzacne.
No i tak przygotowane idziemy ładnie spać i rano budzimy się ze skorupką na twarzy którą zmywamy tak jak w pkt 1. ;D

W weekend wgl się nie maluje i dobrze na tym wychodze ;D

Mam nadzieję że pomogłam bo ja już mam całkiem ładną cerę ^^
Stary 2011-03-27, 17:56   #20
ewe77
Raczkowanie

Coś wiem na ten temat. Miałam bardzo ostry przypadek. Byłam u kilkunastu lekarzy, aż w końcu trafiłam na rewelacyjną panią doktor, która zapisała mi Izotek, później Roaccutan. Lek jest przedrogi, ale teraz patrząc na to, ze mam już ten problem za sobą wiem, że opłacało się tyle za niego dać... Wiem też, że Izotek może mieć jakieś efekty uboczne, ale ja na szczęście ich nie mam : )
ewe77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:40   #21
joka444
Przyczajenie

A JA MAM SUPER SPOSÓB!

Ja sama osobiście zmagam się z pryszczami na czole już od ok. 6lat. próbowałam miliona rzeczy maści, kremów, ziół, itp... no męczarnia normalnie. I koleżanka brata babci od kuzynki sąsiadki mojego kolegi jest farmaceutką i powiedziała że najlepsza będzie maść na... HEMOROIDY
Ja wiem że to się głupie wydaje, ale maść jak każda inna a na pewno nie zaszkodzi na skórze skoro jej docelowe miejsce stosowania jest o wiele bardziej delikatne.

Ja robię tak: rano i wieczorem jak już umyję twarz, czoło[bo tam tylko mam pryszcze] przecieram wacikiem delikatnie nasączonym spirytusem kosmetycznym żeby zdezynfekować i daję niewielką ilość tej maść, a dokładnie procto-hemolan czy jakoś tak [taka biała]

Pierwsza poprawa widoczna już po pierwszym dniu, później poczekacie z tydzień i będzie na pewno znacznie lepiej. Żałuję że wcześniej nie robiłam zdjęcia tej mojej hodowli na czole no i teraz jak już ich nie ma, bym wam udowodniła że działa.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie, na pewno odpiszę

Życzę powodzenia, wypróbujcie mój sposób, na pewno pomoże

Edytowane przez joka444
Czas edycji: 2011-04-25 o 10:20
joka444 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 10:43   #22
v-x-n
Zadomowienie

Ciężko jest chyba doradzić, bo są różne rodzaje trądziku, na różnych podłożach. Duża część musi być oddana w ręce dermatologa i tyle w temacie, bo nic innego niż kompleksowe leczenie nie pomoże.

Jednakże, w wielu przypadkach pryszcze są spowodowane zła pielęgnacją cery, "duszeniem jej", wysuszaniem. Mogę powiedzieć na swoim przykładzie - mam dalej problem z niedoskonałościami (podłoże hormonalne, więc bez leków w 100% się nie pozbędę), ale jest o niebo lepiej niż kiedyś.

Jak byłam młodsza rozpaczliwie stosowałam wszystkie te serie przeciwtrądzikowe, żele, kremy, toniki, maseczki ANTY. I to był błąd, bo skóra (mimo że była tłusta) się przesuszała. Teraz mam jeden tonik oczyszczający na wieczór + jeden delikatny, nawilżający na dzień do odświeżenia skóry, krem nawilżający, który stosuję na noc, do tego - jeden krem-żel 3w1, którym oczyszczam skórę wieczorem + żel micelarny, który stosuję zamiast tego ścierającego dwa razy w tygodniu. Czyli inaczej mówiąc: delikatnie oczyszczam skórę, a przede wszystkim ją nawilżam. W każdym razie - moja skóra ma się super, przestała się przetłuszczać, jest dosyć jednolita, zaskórniki schodzą i tak dalej, więc polecam nawilżanie skóry zamiast wysuszania i terroryzowania tymi wszystkimi specyfikami z drogerii. U mnie zdało egzamin i zamiast twarzy przypominającej pizzę mam taką, którą mogę bez przesadnego wstydu pokazać rano po przebudzeniu się.

2. Makijaż. Dobrze jest się przełamać i używać rzadziej podkładu, albo chociaż przestawić się na lżejszy. Ja osobiście najpierw przerzuciłam się na mineralne podkłady, następnie przeszłam na krem tonujący + dobry korektor, aktualnie stosuję sam korektor (podkład też mam, ale stosuję rzadko, jak już muszę) Różnica jest diametralna, widzę, że skóra oddycha i jest mi wdzięczna, że przerwałam to zamknięte koło.

EDIT: O, widzę, że panna janka ma podobną filozofię Też używałam Babydream i mogę go polecić do mycia twarzy. Ziaja Nuno tonujący to też mój faworyt
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2011-04-25 o 10:47
v-x-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 12:42   #23
lone bird
Rozeznanie

A mi odstawienie podkładu nie pomogło Przez 4 miesiące nie malowałam się prawie w ogóle i nie było żadnej poprawy Eh, wynalazłby ktoś w końcu jakiś jeden skuteczny środek, który pomoże każdej z nas, ale to raczej nieosiągalne marzenie

lone bird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 13:02   #24
v-x-n
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
A mi odstawienie podkładu nie pomogło Przez 4 miesiące nie malowałam się prawie w ogóle i nie było żadnej poprawy Eh, wynalazłby ktoś w końcu jakiś jeden skuteczny środek, który pomoże każdej z nas, ale to raczej nieosiągalne marzenie
Ja poważną zmianę zobaczyłam dopiero po około 1.5 roku po odstawieniu Wcześniej zaobserwowałam "tylko", że cera ma się lepiej, tzn. jest bardziej sprężysta i jakaś taka bardziej "promienna", nie wygląda na zmęczoną po kilku godzinach biegania po mieście itd, ale pryszcze dalej się pojawiały. Dopiero po około 1.5 roku niespodzianki zaczęły pojawiać się zdecydowanie rzadziej, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio pojawiła mi się jakaś ropna gula . I wiem, że to kwestia "tapety", bo jak używam podkładu dłużej niż dwa dni pod rząd, nawet lekkiego czy mineralnego, to cera mi szarzeje, a pory się mega zapychają.. Na następny dzień mam wysyp.

Tak czy siak, dla mnie akcja "nie podkładowi" to tylko część pielęgnacji, ostateczny krok. Na pewno więcej dało mi znalezienie odpowiednich kosmetyków. Myślę, że gdybym mogła opanować moją miłość do słodyczy i ostrych potraw, to też byłoby o niebo lepiej. Niestety widzę u siebie na twarzy negatywny wpływ czekolady czy pizzy, a za bardzo je kocham, żeby powiedzieć "żegnajcie", ech
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 20:04   #25
diamondgirl749
Przyczajenie

ja bralam izotek cena 150zl wybralam chyba pięc opakowan ale naprawde bardzo dobre tabletki myje twarz mydlem bambino nawilzam panthenolem w piance bardzo dobry i punktoowo dalacin T.
obecnie biore tabletki antykoncepcyjne Yaz
diamondgirl749 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 12:02   #26
lackus
Przyczajenie

Ja sobie robię od czasu do czasu takie domowe Spa, a preferuję domowe sposoby i raczej kosmetyki "z lodówki".

1. Najpierw mieszam odrobinę olejku rycynowego (3 zł w każdej aptece) z jakimś innym olejkiem (słonecznikowy, migdałowy, babydream fur mama) i masuję sobie tym twarz.
2. Potem robię parówkę (2 łyżeczki tymianku i 2 łyżeczki rozmarynu zalewam wrzącą wodą) i ogrzewam sobie tym ryj z nałożonym olejem przez 2 minuty. Potem ścieram twarz ręcznikiem papierowym. Czynność powtarzam jeszcze 2 razy. Powstały napar odcedzam (przyda się do toniku na twarz albo do płukanki na włosy - mi natychmiastowo pomaga na łupież i przetłuszczające się włosy ).
3. Nakładam na twarz żel do higieny intymnej (stosuję akurat Facelle ale ważne, żeby miał kwas mlekowy) i miękką szczoteczką do zębów lub gąbką robię peeling twarzy przez 10 minut. Ryj jest potem mega czerwony.
4. Łyżeczkę sody mieszam z łyżeczką wody gazowanej i robię z tego maseczkę na twarz na miejsca problematyczne (20 minut i cholernie piecze).
5. Zmywam, skóra na ogół jest zaczerwieniona i błyszczy się jak psu jajca, więc trzeba ją nieco nawilżyć i złagodzić. W tym celu robię maseczkę z łyżki miodu, jeżeli jest twardy to dolewam odrobinę ciepłej, przegotowanej wody i jak ma zbyt rzadką konsystencję to dodaję skrobi ziemniaczanej lub mąki i nakładam to na 20 minut.
6. Wtedy twarz jest już mniej czerwona i się tak nie błyszczy. Znowu myję skórę żelem do higieny intymnej, osuszam ręcznikiem papierowym. Robię tonik z łyżeczki soku z cytryny i łyżeczki naparu ziołowego (z parówki na początku), wacikiem przemywam twarz.
7. Ząbek czosnku nacinam i lekko zgniatam i stosuję punktowo na pryszcze.
8. Zamiast kremu używam olejku rycynowego zmieszanego z jakimś innym olejkiem.

Po godzinie skóra już się nie czerwieni, jest gładka, nie błyszczy się i mam zdecydowanie mniej zaskórników.

Parówka rozszerza pory, tymianek i rozmaryn regulują pracę gruczołów łojowych, soda, cytryna i czosnek mają właściwości antybakteryjne, miód - nawilżające, olejek rycynowy ma działanie przeczyszczające i "mówi" skórze, że nie musi już produkować aż tak dużo sebum.

Na co dzień używam żelu do higieny intymnej do mycia twarzy, toniku z cytryny i ziół, zamiast kremu - mieszaniny olejków, na pryszcze - punktowo czosnek. Rano i wieczorem. Tonik i czosnek stosuję też "jak mi się przypomni". Używam tylko jednorazowych ręczników, żeby nie przenosić bakterii, kiedy jestem w domu unikam makijażu, spinam włosy i nakładam opaskę tak, aby włosy nie leciały na twarz.

Taka pielęgnacja poprawia mi nieco cerę i jest tania.

Jako że jestem w ciąży nie preferuję ani specjalnych chemicznych kosmetyków, ani bardzo inwazyjnych maści, raczej tylko to, co naturalne. Leczenie antybiotykami i hormonalne (dermatologiczne i ginekologiczne) w moim przypadku odpada, kawitacja i mikrodermabrazja (które i tak mi nie pomagają) u kosmetyczki też już są nie dla mnie. Sama studiuję kosmetologię. Pozdrawiam!
lackus jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości