No poo - czyli nowa metoda mycia w這s闚 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2010-10-24, 20:26   #1
illegale
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 459
GG do illegale

No poo - czyli nowa metoda mycia w這s闚

No poo, to skr鏒 od no shampoo- czyli szamponowi m闚imy nie! Jak wiadomo, szampon, zawiera w sobie detergenty -aby oczy軼i nasze w這sy. Nast瘼nie nak豉damy od篡wki, maski, sera i inne cuda. Tymczasem jest to ca趾owicie zb璠ne. Sebum produkowane przez sk鏎 g這wy jest bardzo wa積e, nie nale篡 go uwa瘸 za z這 konieczne, t逝szcz, kt鏎a zaraz trzeba usun望. Jest to od篡wka, kt鏎a nawil瘸 nam w這sy. Jest niezb璠ny do ich prawid這wego wzrostu. To dlatego w這sy przy nasadzie s w du穎 lepszym stanie, ni zwykle suche, rozdwojone ko鎍闚ki- tam sebum nie dociera.

Szampon zawiera w sobie wiele detergent闚 i substancji chemicznych, a tak na prawd olejk闚, protein, witamin i wszystkiego co dobre, jest nie wiele, oczywi軼ie wbrew temu co m闚i producent i temu, co czytamy na etykiecie-reklam闚ce. Przede wszystkim czytamy sk豉d. Szampon sk豉da si zwykle z SLS i/lub SLES i wielu innych sk豉dnik闚, kt鏎ych niestety nie zdo豉m wymieni, ale przecie co musi ten t逝szcz rozpu軼i, co musi powodowa, 瞠 szampon si pieni. W rezultacie mamy czyste w這sy. Cho oczywi軼ie s delikatne szampony, takie jak s豉wny Babydream czy Hipp bez zb璠nych sk豉dnik闚, ale b康 co b康 -rozpuszczaj nasz 堯j, pieni si, s detergentami. Mimo, 瞠 delikatnymi, to jestem pewna, 瞠 gdy je ca趾owicie odstawimy, zobaczymy r騜nic.

Tak sta這 si z w這sami nie jednej kobiety, kt鏎a przerzuci豉 si na naturalne oczyszczanie w這s闚- g堯wnie sod. Soda oczyszczona, najbardziej znana zasada u篡wana w kuchni, po陰czona z wod (1 造磬a na jedn szklank wody) i wmasowana w skalp oczyszcza w這sy ze wszystkiego. Pozbywamy si silikon闚, SLS闚 i SLES闚, brudu, t逝szczu. Otwiera 逝ski w這sa i dog喚bnie je oczyszcza. Nast瘼nie nale篡 j zneutralizowa, najlepiej octem jab趾owym (1 造磬a na jedn szklank wody) i domkn望 逝ski. Nie trzeba tego robi codziennie.

No poo przywraca r闚nowag naszej sk鏎ze g這wy. O ile si nie myl, szampon "wynaleziono" ca趾iem nie dawno, w ka盥ym b康 razie w XX(?)wieku. Kiedy u篡wano szarego myd豉, piwa (podobno skuteczna metoda) lub jajka i nie jestem pewna, jakich jeszcze metod. Ale powszechnie wiadomo- kobiety mia造 kiedy znacznie 豉dniejsze w這sy. Oczywi軼ie wp造w na to mia這 te czystsze 鈔odowisko, czysta woda i zupe軟ie inna dieta, ale na pewno wielkie znaczenie mia這 to, 瞠 nie u篡wano detergent闚. Gdy pojawi造 si pierwsze szampony, ludzie u篡wali ich rzadko. Nie by這 problemu przet逝szczaj帷ych si w這s闚, przynajmniej nie na tak skal.

W Anglii, Ameryce, generalnie za granic pomys sta si znany i szybko znalaz grono swoich zwolenniczek. Mo瞠my poczyta o nim na r騜nych blogach i stronach internetowych, nawet znalaz豉m wypowiedzi dziewczyn na YT na temat tej metody, ale s to dopiero pocz徠ki, bo jednak w Polsce wi瘯szo嗆 ludzi jeszcze nie ma poj璚ia o tym sposobie. W dzisiejszych czasach wraca si do tego, co naturalne, niestety zawsze znajd si przeciwnicy. Przecie wygodniej u篡 szamponu. Lecz je郵i chcemy mie w這sy idealne, mo瞠 to okaza si kluczem do sukcesu. Polecam wpisa w google "no poo", niestety wszystko po angielsku. Mam nadziej, 瞠 uda nam si stworzyc w豉sny zbi鏎 informacji na ten temat i w徠ek si rozwinie.

Pomys na wiza wrzuci豉 G12acka za co jej ogromnie dzi瘯uj
Pojawi這 si ju kilka dziewczyn, kt鏎e s ch皻ne do testowania, wi璚 licz na Was

Sposoby na mycie w這s闚 bez szamponu:
-2 jajka-zmiksowa, na這篡 na w這sy, dok豉dnie wymasowa skalp, sp逝ka
-soda oczyszczona (1 造磬a na szklank wody) u篡cie j/w
-glinka/ziemia wulkaniczna -wymiesza z wod do konsystencji pasty u篡cie j/w
-p逝kanka octowa- rozprowadzenie sebum na ca陰 d逝go嗆 i wyp逝kanie nadmiaru (mi璠zy kolejnymi myciami)
-p逝kanie w這s闚 w samej ciep貫j wodzie, r闚nie w celu rozprowadzenia sebum i wyp逝kania jego nadmiaru
-henna, indygo, amla -przy okazji farbowania w這s闚 naturalnymi sposobami mo瞠my je sobie oczy軼i
-p逝kanki zio這we- ze skrzypu, pokrzywy, sza逕ii- r闚nie oczyszczaj w這sy

Zapraszam

Moja ma豉 Amelio, twoje ko軼i nie s ze szk豉. Mo瞠sz zderza si z 篡ciem.

illegale jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-24, 20:32   #2
yymarika
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 105
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia w這s闚

dobry pomys , ale jednak - dla takich leni闚 jak ja za bardzo czasoch這nny .
yymarika jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-24, 20:36   #3
Paulinka675
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 282
Wpisy w blogu: 1

wol my od篡wk lub szamponem dla dzieci ni tak wydziwia

2014 3
Anne Rice - Pandora

w這somaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie dra積i jak brak sk豉d闚 w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-24, 20:44   #4
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez yymarika Poka wiadomo嗆
dobry pomys , ale jednak - dla takich leni闚 jak ja za bardzo czasoch這nny .
chyba mo積a si przyzwyczai aktualnie jestem na etapie, 瞠 dla moich w這s闚 zrobi wszystko, bo s w fatalnym stanie :<

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Poka wiadomo嗆
wol my od篡wk lub szamponem dla dzieci ni tak wydziwia
u mnie niestety mycie od篡wk si nie sprawdza, bo s od razu obci捫one, mam bardzo, bardzo, bardzo cienkie i delikatne i do tego przet逝szczaj帷e sie w這sy ;<< Ale jak Ci s逝篡, to czemu nie.

Stary 2010-10-24, 20:50   #5
alikatena
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 436

Wszystko fajnie, ale np. soda bardzo wysusza w這sy, wi璚 po takim eksperymencie nale瘸豚y je dobrze nawil篡. I tu znowu czym? Oleje? Maski? Sama p逝kanka octowa ich nie nawil篡 tylko doprowadzi PH do odpowiedniego (4-4,5) poziomu i domknie 逝ski.
alikatena jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-24, 20:56   #6
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez alikatena Poka wiadomo嗆
Wszystko fajnie, ale np. soda bardzo wysusza w這sy, wi璚 po takim eksperymencie nale瘸豚y je dobrze nawil篡. I tu znowu czym? Oleje? Maski? Sama p逝kanka octowa ich nie nawil篡 tylko doprowadzi PH do odpowiedniego (4-4,5) poziomu i domknie 逝ski.
Niestety wysusza, ale co za co. Nie trzeba jej u篡wa codziennie, raz na tydzie na przyk豉d, lub rzadziej, zale篡 jak w這sy reaguj. Nawil瘸 mo積a naj速awiej myciem w這s闚 jajkiem- zawiera du穎 protein i substancji od篡wczych. Mo積a te u篡wa miodu- 鈍ietnie si sp逝kuje, a te dobrze nawil瘸. Dobrze nawil瘸 tak瞠 spray z wody i gliceryny na mokre w這sy no i z keratyn.

Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2010-10-24 o 20:57
Stary 2010-10-24, 22:02   #7
BJean
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 828

wyp逝kanie sza逕i/pokrzyw - w這sy wzgl璠nie OK.
umycie sam wod - tragedia;/ w這sy brudne, przyklapni皻e i nie do u這瞠nia.
p逝kanka octowa, robi od lat z wielkim powodzeniem - cudownie zmi瘯cza w這sy.

jutro przetestuj mycie w這s闚 szarym myd貫m ;>
w srode sprawdze sod, szkoda tylko ze obydwie te metody wysuszaj w這sy i skor g這wy.

masz prawo wiedzie co jesz.

BJean jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-24, 22:55   #8
anka.d
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 680
Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Napisane przez illegale Poka wiadomo嗆
Tak sta這 si z w這sami nie jednej kobiety, kt鏎a przerzuci豉 si na naturalne oczyszczanie w這s闚- g堯wnie sod. Soda oczyszczona, najbardziej znana zasada u篡wana w kuchni, po陰czona z wod (1 造磬a na jedn szklank wody) i wmasowana w skalp oczyszcza w這sy ze wszystkiego. Pozbywamy si silikon闚, SLS闚 i SLES闚, brudu, t逝szczu. Otwiera 逝ski w這sa i dog喚bnie je oczyszcza. Nast瘼nie nale篡 j zneutralizowa, najlepiej octem jab趾owym (1 造磬a na jedn szklank wody) i domkn望 逝ski. Nie trzeba tego robi codziennie.
NIE WOLNO TEGO ROBI CODZIENNIE!!!!
soda oczyszczona jest jeszcze bardziej wysuszajaca niz pierwszy lepszy drogeryjny szampon. taki roztwor ma bardzo wysokie pH (sama soda ma 8,3), a nawet proba zamkniecia lusek octem wlosom tego nie wynagrodzi.

swietnie jest to wyjasnione tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=JAjZjecFPFg (filmik po angielsku, ale pani ma bardzo zrozumialy akcent, okolo 5 minuty jest o sodzie i occie)

Cytat:
Napisane przez BJean Poka wiadomo嗆
jutro przetestuj mycie w這s闚 szarym myd貫m ;>
w srode sprawdze sod, szkoda tylko ze obydwie te metody wysuszaj w這sy i skor g這wy.
o ile nie mieszkasz na wsi lub nie masz od reka duzej ilosci bardzo miekkiej wody to nie polecam.
po pierwsze mydlo ma zasadowe ph - duzo bardziej niz szampony ktore czesto sa jednak przez producentow zakwaszane do odpowiedniego dla skory i wlosow pH. wysuszy bardziej niz szampon. gwarantuje.
po drugie - mydlo splukane twarda woda pozstawi na wlosach osad. wlosy beda niemile w dotyku i matowe.

metoda no-poo czyli w uproszczeniu mycie odzywka (bo do tego sie to sprowadza) jest na wizazu obecna chyba od 2005 roku. wiec nie taka nowa. mode w stanach zapoczatkowala Lorraine Massey, autorka ksiazki Curly Girl i pomyslodawczyni metody pilegnacji wlosow kreconych (ktore z natury bardziej suche i porowate wymagaja z reguly bardziej intensywnej pielegnacji niz wlosy proste).

co do metod - mycia jajkiem czy glinka (bo inne metody do mnie kompletnie nie przemawiaja, a odzywka myje wlosy od roku) nie jestem przekonana. owszem - raz na jakis czas mozna sobie to zafundowac, ale mycie wlosow co 2-3 dni, rano babranie sie w jaju - nierealne dla wiekszosci z nas. mycie odzywka wystarczajaca wydluza czas calej operacji

istnieja myjad豉 (bo jak to nazwac skoro nei szampon i nie odzywka) nie zawierajace detegrent闚. oczywiscie w Polsce niedostepne, ale jesli ktos ma dostep to np. linia DevaCurl (to ze jest to zaprojektowane dla wlosow kreconych nie znaczy ze nie moga uzywac tych produktow prostowlose. te produkty nie skrecaja wlosow, a jedynie je nawilzaja, dbaja o to zeby byly zdrowe i mocne (a zdrowy, mocny elastyczny wlos skreci sie ladniej niz wysuszony)
anka.d jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-24, 23:24   #9
truskawkowawiosna
Moderator

Wiadomo軼i: 9 815

Cytat:
Napisane przez illegale Poka wiadomo嗆
No poo, to skr鏒 od no shampoo- czyli szamponowi m闚imy nie! Jak wiadomo, szampon, zawiera w sobie detergenty -aby oczy軼i nasze w這sy. Nast瘼nie nak豉damy od篡wki, maski, sera i inne cuda. Tymczasem jest to ca趾owicie zb璠ne. Sebum produkowane przez sk鏎 g這wy jest bardzo wa積e, nie nale篡 go uwa瘸 za z這 konieczne, t逝szcz, kt鏎a zaraz trzeba usun望. Jest to od篡wka, kt鏎a nawil瘸 nam w這sy. Jest niezb璠ny do ich prawid這wego wzrostu. To dlatego w這sy przy nasadzie s w du穎 lepszym stanie, ni zwykle suche, rozdwojone ko鎍闚ki- tam sebum nie dociera.
zgodz sie
Cytat:
Szampon zawiera w sobie wiele detergent闚 i substancji chemicznych, a tak na prawd olejk闚, protein, witamin i wszystkiego co dobre, jest nie wiele, oczywi軼ie wbrew temu co m闚i producent i temu, co czytamy na etykiecie-reklam闚ce.
te dodatki maja wylacznie za zadanie "probowac" zniwelowac skutki uboczne wywolane przez szampony, ale nie zapobiegaja nim- producenci klamia
Cytat:
Przede wszystkim czytamy sk豉d. Szampon sk豉da si zwykle z SLS i/lub SLES i wielu innych sk豉dnik闚, kt鏎ych niestety nie zdo豉m wymieni, ale przecie co musi ten t逝szcz rozpu軼i, co musi powodowa, 瞠 szampon si pieni. W rezultacie mamy czyste w這sy.
no tak. nie zgodze sie tylko z tym, ze cos musi sie pienic, zeby umylo, bo to bzdura. cos moze sie pienic- a nie myje
Cytat:
Cho oczywi軼ie s delikatne szampony, takie jak s豉wny Babydream czy Hipp bez zb璠nych sk豉dnik闚, ale b康 co b康 -rozpuszczaj nasz 堯j, pieni si, s detergentami.
co to znaczy "zbedne skladniki"? technologiem chemii kosmetycznej nie jestem (moze bede) , ale wiem, ze stworzenie receptury szamponu to nie jest taka prosta sprawa jak sie wizazankom na pierwszy rzut oka moze wydawac.
Cytat:
Mimo, 瞠 delikatnymi, to jestem pewna, 瞠 gdy je ca趾owicie odstawimy, zobaczymy r騜nic.
zgodze sie, jak odstawie to bedzie masakra, czyli tlusty 貫b
Cytat:
wytlumacz mi w czym jest ta metoda lepsza od szamponow (nawet tych delikatnych)?
szampony robia to samo, a nie trzeba ich neutralizowac

nie pytam o doswiadczenie, tylko o teorie zwolenniczki metody mycia odzywka nie potrafia przedstawic jak w teorii wyglada takie mycie, ale u nich dziala, bo chyba by tego nie stosowaly tyle miesiecy, lat

szampon, mydlo, soda to "chemia", nie widze powodow, aby metoda z soda byla bardziej naturalna niz szampon czy mydlo

Cytat:
No poo przywraca r闚nowag naszej sk鏎ze g這wy
nie, zaburza j, bo lekko alkalizuje. akurat w teorii to nie jest problem, bo nasza skora ma sklonnosc do samoregulacji i z tym problemem poradzi sobie w kilka minut (zdrowa skora), wiec ten argument jest do odstrzalu- to szampony nie zaburzaja tej rownowagi
Cytat:
. O ile si nie myl, szampon "wynaleziono" ca趾iem nie dawno, w ka盥ym b康 razie w XX(?)wieku. Kiedy u篡wano szarego myd豉, piwa (podobno skuteczna metoda) lub jajka i nie jestem pewna, jakich jeszcze metod. Ale powszechnie wiadomo- kobiety mia造 kiedy znacznie 豉dniejsze w這sy. Oczywi軼ie wp造w na to mia這 te czystsze 鈔odowisko, czysta woda i zupe軟ie inna dieta, ale na pewno wielkie znaczenie mia這 to, 瞠 nie u篡wano detergent闚. Gdy pojawi造 si pierwsze szampony, ludzie u篡wali ich rzadko. Nie by這 problemu przet逝szczaj帷ych si w這s闚, przynajmniej nie na tak skal.
porownywac dawne szampony, to tak jakby porowywac dzisiejsze plyny do naczyn a szampony z apteki dla alergikow

a szare mydlo bylo lepsze na tamte czasy, bo nie mialo dodatkow, ktore najczesciej alergizuja lub podrazniaja.

Cytat:
W Anglii, Ameryce, generalnie za granic pomys sta si znany i szybko znalaz grono swoich zwolenniczek. Mo瞠my poczyta o nim na r騜nych blogach i stronach internetowych, nawet znalaz豉m wypowiedzi dziewczyn na YT na temat tej metody, ale s to dopiero pocz徠ki, bo jednak w Polsce wi瘯szo嗆 ludzi jeszcze nie ma poj璚ia o tym sposobie.
to, ze robia cos Amerykanki czy Angielki to nie jest dla mnie argument stawialabym bardziej, ze przejechaly sie na zwyklych szamponach z drogerii (nie dziwie sie) i zamiast porzadnie poszukac, siegnely po te sode

Cytat:
W dzisiejszych czasach wraca si do tego, co naturalne, niestety zawsze znajd si przeciwnicy.
od kiedy soda jest naturalna?

rozumiem metody z jajkami, mydlnica, nawet olejami- to jest natura

niech zwolennicy tej metody podadza konkretne argumenty za wyzszoscia sody nad szamponem

Cytat:
Przecie wygodniej u篡 szamponu. Lecz je郵i chcemy mie w這sy idealne, mo瞠 to okaza si kluczem do sukcesu. Polecam wpisa w google "no poo", niestety wszystko po angielsku. Mam nadziej, 瞠 uda nam si stworzyc w豉sny zbi鏎 informacji na ten temat i w徠ek si rozwinie.
podobno mam wlosy idealne, pisze podobno, bo tak slysze od ludzi po wieeelu staraniach, znalazlam szampony, ktore mi sluza, ale rozumiem frustracje tych, ktorzy nie znalezli i zaczeli szukac alternatywy

zeby nie bylo, ze kloce sie, a nie sprawdzilam sprawdzilam nakladanie tej sody na glowe i wlosy- nie polecam nikomu, zbrodnia na wrazliwej skory glowy, nawet lekka alkalizacja jej moze wywolac powazne szkody i nie mam na mysli juz tego nieszczesnego pH. wtedy nie wiedzialam, ze ludzie uzywaja sody zamiast szamponu, chcialam po prostu zrobic peeling skory glowy, bo tak wyczytalam

nie wspomne nawet co czysta soda zrobila mi z twarza- moze niektorym faktycznie sluzy na cere, ale ja ostrzegam- moze skrzywdzic

ja naprawde nie w徠pie, ze komus ta metoda moze sluzyc bardziej niz szampony, chociaz bardziej stawiam na to, ze ktos ma w domu strasznie kijowa wode (soda zmiekcza wode) albo nie potrafi sobie dobrac kosmetyku, bo zniechecily go kolorowe, wstretne szamponiska z drogerii

pouzywaj tej metody przynajmniej kilka miesiecy, jestem ciekawa czy sie sprawdzi na dluzsza mete

przepraszam za rozczlonowanie postu, ale pomyslalam, ze tak bedzie 豉twiej sie odniesc

---------- Dopisano o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Anka. d przyuwa篡豉m Twoj post dopiero, jak juz wyslalam swoj, wiec w pewnym sensie powielilam troche Twojego a, ze nie raz sie z Toba zgadzam w kosmetycznych sprawach to

edit: jeszcze propo mycia odzywka- troche z tym jak homeopatia, czasem dziala, a nie powinna, bo nie ma naukowych wytlumaczen

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-10-24 o 23:32
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCxW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dres闚ki bawe軟iane. Zajmujemy si haftem komputerowym. Szyjemy dla ma造ch i du篡ch:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 06:36   #10
Camilla
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 328

Ja mam pytanie, jak d逝go masuje si sk鏎 g這wy jajkiem?

jeste鄉y razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 08:58   #11
gold_sunflower
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 11

m鏬豚y mi kto dok豉dnie wyt逝maczy jak to jest z tym myciem od篡wk w這s闚? jak krowie na roli
gold_sunflower jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 09:10   #12
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gold_sunflower Poka wiadomo嗆
m鏬豚y mi kto dok豉dnie wyt逝maczy jak to jest z tym myciem od篡wk w這s闚? jak krowie na roli

bierzesz od篡wk o w miar prostym sk豉dzie (np. Hegron, Isana, Kallos Latte), nak豉dasz na g這w i masujesz w這sy i sp逝kujesz

瘸dna filozofia trzeba tylko pami皻a by raz na jaki czas (ok raz na 2 tyg) u篡 szamponu z SLS 瞠by usun望 z w這s闚 wszystkie nadbudowane substancje tj. silikony, polyquaternia

2014 3
Anne Rice - Pandora

w這somaniaczka 11.2009

Stary 2010-10-25, 09:21   #13
gold_sunflower
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 11

dzi瘯uj bardzo
czy jakie efekty s widoczne? po jakim czasie?
dodam, 瞠 moje w這sy s w stanie op豉kanym, po dekoloryzacji. du穎 przesz造: by造 czarne, rude, teraz 鈔edni blond, mniej wi璚ej do polowy plec闚. S okropnie zniszczone, ale tak bardzo nie chce ich obcina, pr鏏uje czego si da, i jestem w tym wytrwa豉, ale... rezultaty mierne...

sedno sprawy:
czy takie mycie poprawi ich kondycj, czy tylko zapobiegnie ich dalszemu niszczeniu?
gold_sunflower jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 09:41   #14
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gold_sunflower Poka wiadomo嗆
dzi瘯uj bardzo
czy jakie efekty s widoczne? po jakim czasie?
dodam, 瞠 moje w這sy s w stanie op豉kanym, po dekoloryzacji. du穎 przesz造: by造 czarne, rude, teraz 鈔edni blond, mniej wi璚ej do polowy plec闚. S okropnie zniszczone, ale tak bardzo nie chce ich obcina, pr鏏uje czego si da, i jestem w tym wytrwa豉, ale... rezultaty mierne...

sedno sprawy:
czy takie mycie poprawi ich kondycj, czy tylko zapobiegnie ich dalszemu niszczeniu?
poprawie stanu w這s闚, b璠zie sprzyja zmiana ca趾owita dotychczasowej piel璕nacji czyli: u篡wanie tre軼iwszych od篡wek/masek, oraz r騜norodno嗆 sk豉dnik闚 w nich zawartych, bo nie wystarczy jedna od篡wka by od篡wi w這sy i dostarczy im tego czego potrzebuj, olejowanie, stosowanie od篡wek bez sp逝kiwania, zabezpieczanie ko鎍闚ek przed zniszczeniami mechanicznymi produktami silikonowymi tj. jedwab CHI, TBS grapeseed glossing serum itp.

mycie od篡wk zapobiega przesuszaniu w這s闚 przez siarczany zawarte w szamponach - czyli jest jednym z czynnik闚 wspomagaj帷ych popraw kondycji, aczkolwiek nie ka盥emu pasuje ta metoda, szczeg鏊nie je郵i ma w這sy przet逝szczaj帷e si

nale篡 tak瞠 pami皻a o tym by kosmetyki, kt鏎e stosujemy nie zawiera造 takiego sk豉dnika jak alcohol denat.

ja jestem ju 4 miesi帷e z odpowiedni piel璕nacj i w這sy mam
w du穎 lepszym stanie ni na pocz徠ku

2014 3
Anne Rice - Pandora

w這somaniaczka 11.2009

Stary 2010-10-25, 09:55   #15
Raija80
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 339

Ja te jestem ciekawa efekt闚
Potwierdzam, 瞠 henna fajnie wp造wa na w這sy. Robi si jakby grubsze i b造szcz帷e. Z tego co pami皻am nie mo積a je stosowa na w這sy farbowane zwyk造mi farbami. Niestety minus jest taki, 瞠 kolor nie zawsze wychodzi jaki si chce. Kiedy kupi豉m odcie br您 i wyszed mi czerwonawy, kt鏎y stopniowo si wyp逝kiwa i wpada p騧niej w rudawy. Z tego powodu troch si zrazi豉m. M鎩 naturalny kolor to ciemny blond i my郵, 瞠 je郵i chodzi o odcienie to pewnie lepiej si sprawdza u ciemnow這sych dziewczyn.
A je郵i chodzi o mycie jajkiem to gdzie czyta豉m, 瞠 w przypadku suchych w這s闚 lepiej je my samym 鄴速kiem. Mo積a te do這篡 do niego sok z cytryny. Wtedy chyba nie trzeba ju u篡wa octu, ale ten sok z cytryny to z kolei raczej b璠zie dla blondynek.
Raija80 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 12:24   #16
G12acka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 230

Illegale, dzi瘯uj za wyr璚zenie mnie w za這瞠niu tego w徠ku

Umawiamy si tak - to nie jest miejsce na dyskusje, czy to jest pozytywne dla w這s闚 czy nie *ja jestem 篡wym przyk豉dem, 瞠 owszem), jak wam si podobaj szampony bo tak fajnie si pieni, to uszanujcie, 瞠 niekt鏎zy s zmuszeni do szukania innych alternatyw. Niech ten temat b璠zie miejscem, w kt鏎ym b璠ziemy si dzieli do鈍iadczeniami i opiniami.

W tym miejscu znajdowa si artyku z wikipedii. Skasowa豉m go, niekt鏎ym si nie podoba.

http://noshampooexperiment.blogspot.com/ (kobieta nie myje w這s闚 ju 3,5 roku)

Teraz tak:
Ostawi豉m szampon w pi徠ek zesz貫go tygodnia, nie mog帷 znie嗆 przymusu codziennego mycia w這s闚 przez 5 lat... Cho u篡wa豉m wega雟kich, delikatnych szampon闚 renomowanych marek, detergenty zawarte w nich to levenol lub coco betaine - a teraz uwaga - o wy窺zo軼i braku szamponu nad szamponem "dla dzieci" (kt鏎e w wi瘯szo軼i przypadk闚 s naszpikowane r騜nymi paskudztwami) czy te tymi 豉godnymi - nie my豉m w這s闚 3 dni i nie by造 t逝ste. (!!!!!!!!!) Ostatni raz tak mia豉m w podstaw闚ce. Jestem szcz窷liwa z tego powodu, i mo瞠cie mi nie dowierza, negowa to, kwestionowa - ja jestem przyk豉dem, 瞠 no poo to ratunek dla przet逝szczaj帷ych si w這s闚.

Cytat:
Napisane przez Camilla Poka wiadomo嗆
Ja mam pytanie, jak d逝go masuje si sk鏎 g這wy jajkiem?
Ja masuj kilka sekund, bo nie mam czasu ;p

http://img443.imageshack.us/img443/4512/hhh11001.jpg
http://img706.imageshack.us/img706/9042/hhh11002.jpg
http://img18.imageshack.us/img18/7079/hhh11003.jpg
Umyte, bez od篡wki, zero stylizacji, wysuszone suszark, 鈍iat這 dzienne bez flesza, dlatego si b造szcz mniej ni w galerii.

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-10-29 o 13:13
G12acka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 12:42   #17
szugarbejb
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 10 198

Cytat:
Napisane przez G12acka Poka wiadomo嗆
to nie jest miejsce na dyskusje, czy to jest pozytywne dla w這s闚 czy nie, jak wam si podobaj szampony bo tak fajnie si pieni, to uszanujcie, 瞠 niekt鏎zy s zmuszeni do szukania innych alternatyw.
Cytat:
Podczas gdy niekt鏎ze s康z, 瞠 pochodne silikon闚 chroni w這sy i sprawiaj, 瞠 s efektowniejsze, film, kt鏎e oblepia w這s zapobiega nawil瘸czom przedostanie si do 鈔odka w這sa konsekwentnie je wysuszaj帷.
Skoro apelujesz, to sama si do tego stosuj. Mnie nie obchodzi co Ty sobie s康zisz o silikonach, moim zdaniem to bzdura co napisa豉. Silikon nie oblepia w這s闚 na mur beton, nawil瘸cze (jakie konkrety ? Bo nie znam takiego terminu chemicznego jak "nawil瘸cz") maj szans si przedosta, postawi豉bym tez, 瞠 wi璚ej szkody niekt鏎ym w這som robi oleje (jak ju upieramy si na "oblepianie"). Silikony chroni w這sy i rozs康nie stosowane (jak wszystko) bardzo w這som pomagaj, szczeg鏊nie bardzo d逝gim i farbowanym, chroni帷 je przed czynnikami zewn皻rznymi.

Myjcie sobie jajkiem, glink, sod oczyszczon ... Trzymam kciuki. Ju widz jak niejedna z Was wstaje o 6 rano i myje pi鏎a jajkiem. Albo klnie pod niebiosa zmywaj帷 glink. Ch皻nie poczytam.

Szczeg鏊nie, 瞠 - z tego co wiem - SLS to bliska pochodna sody oczyszczonej A rakotw鏎cze to pewnie by這by ze 100 ton, a nie kilka ml, kt鏎e nak豉damy na g這w na kilka sekund.

Cytat:
http://noshampooexperiment.blogspot.com/ (kobieta nie myje w這s闚 ju 3,5 roku)
Ja znam ludzi z takiej sekty, kt鏎a zabrania je嗆. Co nie znaczy, 瞠 nale篡 bra z niej przyk豉d.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
ja jestem przyk豉dem, 瞠 no poo to ratunek dla przet逝szczaj帷ych si w這s闚.
To koszmar dla przet逝szczaj帷ych si w這s闚.

To tak jakby sk鏎 przet逝szczaj帷 si z tr康zikiem "przet逝szcza" lub czy軼i jajkiem. Pogratulowa.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka wiadomo嗆
(...)
i oczywi軼ie ma mie 豉dnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie og鏎a nabrzmia貫go w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 12:53   #18
G12acka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka wiadomo嗆
Skoro apelujesz, to sama si do tego stosuj. Mnie nie obchodzi co Ty sobie s康zisz o silikonach, moim zdaniem to bzdura co napisa豉. Silikon nie oblepia w這s闚 na mur beton, nawil瘸cze (jakie konkrety ? Bo nie znam takiego terminu chemicznego jak "nawil瘸cz") maj szans si przedosta, postawi豉bym tez, 瞠 wi璚ej szkody niekt鏎ym w這som robi oleje (jak ju upieramy si na "oblepianie"). Silikony chroni w這sy i rozs康nie stosowane (jak wszystko) bardzo w這som pomagaj, szczeg鏊nie bardzo d逝gim i farbowanym, chroni帷 je przed czynnikami zewn皻rznymi.
To t逝maczenie z wikipedii, o kt鏎e prosi造 dziewczyny. Chcesz termin闚 chemicznych, to kup podr璚znik do chemii.

Cytat:
Myjcie sobie jajkiem, glink, sod oczyszczon ... Trzymam kciuki. Ju widz jak niejedna z Was wstaje o 6 rano i myje pi鏎a jajkiem. Albo klnie pod niebiosa zmywaj帷 glink. Ch皻nie poczytam.
Ja wstaj o 7, mycie w這s闚 jajkiem zajmuje mi 5 minut.

Cytat:

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

[/COLOR]To koszmar dla przet逝szczaj帷ych si w這s闚.

To tak jakby sk鏎 przet逝szczaj帷 si z tr康zikiem "przet逝szcza" lub czy軼i jajkiem. Pogratulowa.
?

Prosz o czytanie ze zrozumieniem.

A s造sza豉s o tym, 瞠 sk鏎a przesuszona zachowuje si jak t逝sta wydzielaj帷 wi璚ej sebum? Wiesz co si wtedy robi? Nawil瘸.

Troszk mniej bulwersu i emocji, nie wiem, czym si tak oburzy豉. Czy metoda no poo Ci obra瘸? Mo瞠my o tym porozmawia jak chcesz na pw, je瞠li chcesz si komu wygada, a nie masz komu

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-10-25 o 13:03
Stary 2010-10-25, 13:03   #19
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
To t逝maczenie z wikipedii, o kt鏎e prosi造 dziewczyny.
Wikipedi mog tworzy nawet ja.
Cytat:
Ja wstaj o 7, mycie w這s闚 jajkiem zajmuje mi 5 minut.
Nie wierz. Ja mam w這sy do pasa i mycie zwyczajnym szamponem zajmuje mi jakie 10. P逝czesz ciep陰 wod ? Czyli jajko Ci si gotuje na w這sach ? Czy te myjesz zimn ergo nie domywasz t逝szczu i brudu (t逝szcz nie rozpuszcza si w zimnej wodzie)?
Cytat:
A s造sza豉s o tym, 瞠 sk鏎a przesuszona zachowuje si jak t逝sta wydzielaj帷 wi璚ej sebum? Wiesz co si wtedy robi? Nawil瘸.
Najpierw si j dobrze oczyszcza. P騧niej nawil瘸, a nie przet逝szcza. Na t逝szczu pi瘯nie rozwijaj si drobnoustroje i bakterie, jak na ka盥ym syfie zreszt.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Troszk mniej bulwersu, nie wiem, czym si tak oburzy豉. Czy no poo Ci obra瘸? Mo瞠my o tym porozmawia jak chcesz na pw, je瞠li chcesz si komu wygada
Z tego co widz to przesta豉s by dla mnie partnerem do rozmowy.

Pisanie, 瞠 mycie moczem, niemycie przez 10 dni wcale albo mycie jajkiem czy sod oczyszczon jest 鈍ietne i szerzenie tego mnie bulwersuje i b璠 z tym walczy.

Cytat:
(...)
i oczywi軼ie ma mie 豉dnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie og鏎a nabrzmia貫go w fuj kolorach.
Stary 2010-10-25, 13:04   #20
G12acka
Raczkowanie

Cytat:
Wikipedi mog tworzy nawet ja.
Nie wierz. Ja mam w這sy do pasa i mycie zwyczajnym szamponem zajmuje mi jakie 10. P逝czesz ciep陰 wod ? Czyli jajko Ci si gotuje na w這sach ? Czy te myjesz zimn ergo nie domywasz t逝szczu i brudu (t逝szcz nie rozpuszcza si w zimnej wodzie)?
Najpierw si j dobrze oczyszcza. P騧niej nawil瘸, a nie przet逝szcza. Na t逝szczu pi瘯nie rozwijaj si drobnoustroje i bakterie, jak na ka盥ym syfie zreszt.
Inspiruj帷e

Cytat:
Z tego co widz to przesta豉s by dla mnie partnerem do rozmowy.
Ty dla mnie przez 5 minut nie by豉. Nie potrafisz uszanowa, 瞠 kto ma inne zdanie? Mo瞠 powinna si zg這si do psychologa? A ile masz lat w og鏊e?

Cytat:
Pisanie, 瞠 mycie moczem, niemycie przez 10 dni wcale albo mycie jajkiem czy sod oczyszczon jest 鈍ietne i szerzenie tego mnie bulwersuje i b璠 z tym walczy.
Czym? Ogniem i mieczem?

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-10-25 o 13:06
Stary 2010-10-25, 13:06   #21
Camilla
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 328

No ja jestem ciekawa rezultat闚, jesli wiekszo嗆 dziewczyn z przet逝szczaj帷 sie czupryn b璠zie stosowac t metode i sobie j chwali mo瞠 tez si skusz. P鏦i co jestem na etapie zapuszczania w這s闚 (staram sie przyspieszy porost poprzez olejowanie, wcierki, ampu趾i) i boje sie 瞠 metoda no poo mog豉by mi zahamowa lub zwolnic tempo porostu w這s闚.

jeste鄉y razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 13:07   #22
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Inspiruj帷e
Ty dla mnie przez 5 minut nie by豉. Nie potrafisz uszanowa, 瞠 kto ma inne zdanie? Mo瞠 powinna si zg這si do psychologa? A ile masz lat w og鏊e?Czym? Ogniem i mieczem?
Oczywi軼ie, niczego innego nie mo積a si spodziewa po osobie, kt鏎a wpad豉 na pomys, 瞠by nie my w這s闚 albo my je jajkiem. A p騧niej cz這wiek raz na rok wybiera si do klubu i zastanawia si, czemu ci wszyscy ludzie tak 鄉ierdz.

Cytat:
(...)
Stary 2010-10-25, 13:10   #23
caskada
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 124

powiem tak nastala moda na jakies wydziwasy naturalne to fakt w kosmetyce i w zywieniu
a teraz do rzeczy--myje wlosy w miare normalnie bez wydziwasow czyli szampon prosty dziecinny z krotkim skladem bez sls lub odzywka jesli stosuje szampon z sls ((bez silikonow) to wtedy dol wlosow zabezpieczam odzywka a myje tylko skalp
wlosy myje 2 razy w tyg i nie mam problemow z czestym przetluszczaniem:rolleyes : o ile wogole mam
dla mnie te metody ktore sa tu podane nie odnosza sie do kazdego poniewaz wszyscy posiadamy inne wlosy(rozjasniane suche tluste z problemami itd....)
prosty przyklad jak sobie wyobrazacie umyc ziolami(ktore maja dzialanie wysuszajace!!) wlosy rozjasniane:nie :
to sie nie nadaje dla kazdego
Stary 2010-10-25, 13:11   #24
G12acka
Raczkowanie

Cytat:
Oczywi軼ie, niczego innego nie mo積a si spodziewa po osobie, kt鏎a wpad豉 na pomys, 瞠by nie my w這s闚 albo my je jajkiem. A p騧niej cz這wiek raz na rok wybiera si do klubu i zastanawia si, czemu ci wszyscy ludzie tak 鄉ierdz.
Je瞠li kto ma problem z przet逝szczaniem, to nie jest to jego wina. Ile masz lat? (zadam to pytanie ponownie, bo widze, 瞠 kto tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, mo瞠 powinnam zacz望 u篡wa kolorowego pisma?)
A mo瞠sz mi poda definicj jak瞠 naukowego terminu chemicznego "syf"?

Jednym z plus闚 mycia jajkiem (w przeciwie雟twie do przetrzymywania t逝stej g這wy, co te podobno niweluje przet逝szczanie) jest to, 瞠 w這sy nie 鄉ierdz

odstawiam detergenty
Stary 2010-10-25, 13:14   #25
cindi
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 588

Cytat:
to nie jest miejsce na dyskusje, czy to jest pozytywne dla w這s闚 czy nie *ja jestem 篡wym przyk豉dem, 瞠 owszem), jak wam si podobaj szampony bo tak fajnie si pieni, to uszanujcie, 瞠 niekt鏎zy s zmuszeni do szukania innych alternatyw. Niech ten temat b璠zie miejscem, w kt鏎ym b璠ziemy si dzieli do鈍iadczeniami i opiniami.
o ile dobrze mi si wydaje to forum jest miejscem na dyskusje
ja ch皻nie pozna豉bym odpowiedzi na pytania truskawkowejwiosny, gdy s one sensowne, nie obra瘸j nikogo ani nie neguj tego, 瞠 komu mo瞠 ta metoda pasowa

mnie bardzo zainteresowa temat, ale chcia豉bym si czego wi璚ej dowiedzie zanim tej metody u篡j, a post truskawkowejwiosny dobrze ilustruje moje obawy

Moja droga do fit sylwetki: http://fitmehard.blogspot.com/
cindi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 13:17   #26
G12acka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez caskada Poka wiadomo嗆
powiem tak nastala moda na jakies wydziwasy naturalne to fakt w kosmetyce i w zywieniu
a teraz do rzeczy--myje wlosy w miare normalnie bez wydziwasow czyli szampon prosty dziecinny z krotkim skladem bez sls lub odzywka jesli stosuje szampon z sls ((bez silikonow) to wtedy dol wlosow zabezpieczam odzywka a myje tylko skalp
wlosy myje 2 razy w tyg i nie mam problemow z czestym przetluszczaniem:rolleyes : o ile wogole mam
dla mnie te metody ktore sa tu podane nie odnosza sie do kazdego poniewaz wszyscy posiadamy inne wlosy(rozjasniane suche tluste z problemami itd....)
prosty przyklad jak sobie wyobrazacie umyc ziolami(ktore maja dzialanie wysuszajace!!) wlosy rozjasniane:nie :
to sie nie nadaje dla kazdego
Nikt nie m闚i, 瞠 dla ka盥ego Zazdroszcz, 瞠 mo瞠sz my w這sy 2 razy w tyg, niestety, ja musia豉m my codziennie, czy s這鎍e, czy deszcz... I to mnie sk這ni這 do szukania alternatyw. Je郵i kto nie ma potrzeby odstawienia szamponu, to po co to robi?

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cindi Poka wiadomo嗆
o ile dobrze mi si wydaje to forum jest miejscem na dyskusje
ja ch皻nie pozna豉bym odpowiedzi na pytania truskawkowejwiosny, gdy s one sensowne, nie obra瘸j nikogo ani nie neguj tego, 瞠 komu mo瞠 ta metoda pasowa

mnie bardzo zainteresowa temat, ale chcia豉bym si czego wi璚ej dowiedzie zanim tej metody u篡j, a post truskawkowejwiosny dobrze ilustruje moje obawy
Pewnie, 瞠 to miejsce na dyskusje... Tylko zrazi mnie troch obra幢iwy ton wypowiedzi kole瘸nki wy瞠j, mam nadziej, 瞠 mnie zrozumiecie. Ja ch皻nie popolemizuj i odpowiem na Wasze pytania, je郵i kto b璠zie szanowa mnie i moje zdanie.
Truskawkowawiosna pisa豉 o odczynie zasadowym sody. Przyznam, 瞠 troch te si tego obawia豉m, wi璚 u篡wam jajka i jestem zadowolona.

odstawiam detergenty
Stary 2010-10-25, 13:35   #27
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Je瞠li kto ma problem z przet逝szczaniem, to nie jest to jego wina.
Czasem jego. Bo 幢e si od篡wia, prowadzi niezdrowy tryb 篡cia, nie myje w這s闚 ...
Cytat:
Ile masz lat? (zadam to pytanie ponownie, bo widze, 瞠 kto tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, mo瞠 powinnam zacz望 u篡wa kolorowego pisma?)
A po co Ci to wiedzie ? 78. (jak kto ma problem z obs逝g Wiza簑 ...)
Cytat:
A mo瞠sz mi poda definicj jak瞠 naukowego terminu chemicznego "syf"?
Jednym z plus闚 mycia jajkiem (w przeciwie雟twie do przetrzymywania t逝stej g這wy, co te podobno niweluje przet逝szczanie) jest to, 瞠 w這sy nie 鄉ierdz
Jak myjesz detergentem to tez nie 鄉ierdz, a przynajmniej s czyste.

Ja si po prostu dziwi, 瞠 kto - zamiast i嗆 do lekarza, popyta, poczyta m康re ksi捫ki, poszpera, zmieni diet, zmieni styl 篡cia - stwierdza, 瞠 co jest rakotw鏎cze i b璠zie my w這sy jajkiem i ze to mu pomo瞠. Na stan w這s闚/paznokci/sk鏎y wp造w ma jakie 100 czynnik闚 jak nie wi璚ej, a czepianie si 豉godnego detergentu jest wymy郵aniem z nud闚.

Cytat:
(...)
Stary 2010-10-25, 13:37   #28
G12acka
Raczkowanie

Cytat:
...A po co Ci to wiedzie ? 78. (jak kto ma problem z obs逝g Wiza簑 ...)
Bo zachowujesz si, jakby przechodzi豉 okres dojrzewania.

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-10-25 o 13:40
Stary 2010-10-25, 14:01   #29
neitka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 964
GG do neitka

Cytat:
Rozumiem, 瞠 nie podoba Ci si ta metoda, bo rzeczywi軼ie jest kontrowersyjna, ale uwierz mi, 瞠 ludzie nie od odstawienia szamponu 鄉ierdz, wiesz? Bo raczej niewiele os鏏 z tych w klubie myje g這w jajkiem... wi璚 Twoja argumentacja odrobin nies逝szna. Mycie buzi mlekiem te si wydawa這 taaakie kontrowersyjne, a przecie jest ca趾iem do przyj璚ia. (od razu mi si przypomina jak dawno dawno temu jedna z pa na wiza簑 pia豉 o tym, 瞠by鄉y natychmiast odstawi造 filtry, bo 90% spo貫cze雟twa ma niedob鏎 witaminy D - taaa, bo 90% spo貫cze雟twa si filtruje i to od tego... )

Cytat:
Ja si po prostu dziwi, 瞠 kto - zamiast i嗆 do lekarza, popyta, poczyta m康re ksi捫ki, poszpera, zmieni diet, zmieni styl 篡cia - stwierdza, 瞠 co jest rakotw鏎cze i b璠zie my w這sy jajkiem i ze to mu pomo瞠. Na stan w這s闚/paznokci/sk鏎y wp造w ma jakie 100 czynnik闚 jak nie wi璚ej, a czepianie si 豉godnego detergentu jest wymy郵aniem z nud闚.
Chodz do lekarza - od gimnazjum tu豉m si po dermatologach w sprawie swojego przet逝szczania, wtedy ka盥y mnie zbywa, bo dojrzewa豉m, teraz mam 23 lata i ten sam problem. Czytam wiza, r騜n literatur w miar czasu na ten temat, pr鏏owa豉m wielu diet pod k徠em w這s闚 itd. Przet逝szczanie to naprawd temat, kt鏎y sp璠za sen z powiek, tym bardziej, 瞠 tak samo jak problem wypadania jest bardzo lekcewa穎ny. Kto, kto nie ma z tym problemu mo瞠 tego nie rozumie. A je郵i kto czyta, 瞠 innym pomog這, to czemu ma nie spr鏏owa? Tym bardziej, 瞠 cho namawia i poleca, to nikogo nie zmusza.

Nie wiem, czy jeste go軼iem w徠ku o przet逝szczaniu - zobacz ile tam szperaczy i m康rych g堯w, dziewczyn naprawd sk這nnych do po鈍i璚e, 瞠by tylko te swoje w這sy poratowa, chodz帷ych do lekarza i jak wida i problem i w徠ek nadal istnieje.

Wszystkie problemy wydaj si proste do rozwi您ania, jak s nie nasze.

neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2010-10-25 o 14:02
neitka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-10-25, 14:14   #30
caskada
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 124

a skad wiecie ze jajka jakich uzywacie do mycia wlosow sa zdrowe radze poszukac info jak te jajeczka powstaja
no chyba ze macie dostep od takich ze wsi co to kurka sobie lata swobodnie....
jajko jajku nierowne...jesli myc to wiedziec czym...
Odpowiedz

Tagi
bez szamponu, mycie w這s闚, no poo

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-05-30 17:57:22

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.