Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-24, 22:36   #181
Sz.
Rozeznanie

Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Ja też! Ciągle nie mogę tego odżałować ;D
Dzisiaj w ruch poszło jajo, chociaż mydlnicy cały zapas, nie chciało mi się jej gotować. Zapoluję za to na piorące orzechy ;D
Sz. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 14:01   #182
justyna1996
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Marta możesz podać nazwę tego olejku? tzn. tego którym się myjesz?
ja od czasu do czasu myje wlosy odżywką lub jajkiem i nie czuję się brudna
nie wiem skąd tyle tego syfu by się wzięło? ja wiem że spaliny, kurz ale bez przesady. co 2 dni wystarczy, chyba że się przetłuszczają.
ciuchy takie jak kurtka, buty też pierzesz codziennie? no bo przecież tam też osiadają bakterie, i cały syf. i nosisz to blisko twarzy, ciała

justyna1996 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 16:03   #183
AjriszMarta
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 15

Na początek olejki pod prysznic z Rossmana: Isana i Isana Med Duschol, jest też Nivea ale droższy. Dobry żeby oswoić się z konsystencją i z tym że się nie pieni, tylko mętnieje.
Moje próby z naturalnymi olejami to hardkor, jeszcze nie doszłam do takich efektów żeby coś polecać.
Na pewno po peelingu stóp olejem z cukrem stopek nie trzeba już myć, są czyste i świeże.

AjriszMarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 16:22   #184
justyna1996
Wtajemniczenie

a to takie zaciekawiłaś mnie, spróbuję
myślałam że jakieś droższe...ufff

Stary 2010-11-25, 17:19   #185
maneo444
Zakorzenienie

GG do maneo444

a ja do twarzy uzywam olejku ze zrob sobie krem , i tez jestem zadowolona

maneo444 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 21:20   #186
Cathas
Wtajemniczenie

GG do Cathas

Cytat:
Napisane przez justyna1996 Pokaż wiadomość
nie wiem skąd tyle tego syfu by się wzięło? ja wiem że spaliny, kurz ale bez przesady. co 2 dni wystarczy, chyba że się przetłuszczają.
ciuchy takie jak kurtka, buty też pierzesz codziennie? no bo przecież tam też osiadają bakterie, i cały syf. i nosisz to blisko twarzy, ciała
Ciuchy i buty zdejmuję po przyjściu do domu. Włosów się zdjąć nie da. Dlatego porównanie kiepskie.
A co do tego, co noszę blisko twarzy - bo między zewnętrzną stroną płaszcza i butów a skórą mam jeszcze ubrania,wiesz? - to chustki/szaliki przepieram co drugi dzień, to samo z cienkimi czapkami, tymi które da się prać w wodzie. Inne czyszczę regularnie w każdy inny dozwolony sposób.

A poza tym, czy Wy naprawdę nie widzicie różnicy miedzy włosami czystymi, zaraz po umyciu, a takimi dwu-, trzydniowymi? Dobry żart

Wracając do tematu, ponawiam pytanie - która z Was stosowała to dłużej niż 1-2 miesiace?

Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:46   #187
justyna1996
Wtajemniczenie

ja i żyję , nie uskarżam się na smród inni też nie.

co do różnicy to nie widzę bo mam suche włosy.
nie wdaję się z Tobą w dyskusję, nie szukam porównań - no bo przecież nie przekonam Cię że kąpiąc się codziennie ale myjąc głowę co 2,3 dni nie jestem brudasem. nie zadawaj się więc z brudasami i myj głowę nawet 10x dziennie. powodzenia

Stary 2010-11-26, 15:48   #188
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
A poza tym, czy Wy naprawdę nie widzicie różnicy miedzy włosami czystymi, zaraz po umyciu, a takimi dwu-, trzydniowymi? Dobry żart
Ja czasami nie widzę i wtedy nie myję włosów. Jeśli nie śmierdzą ani nie wyglądają ohydnie to po co je myć? Świadomość istenienia zanieczyszczeń powietrza też mnie nie przeraża. Dodam jeszcze, że przy bardzo długich włosach mycie zaczyna przypominać pranie i tym bardziej zniechęca do praktykowania tego codziennie.

A wracając do tematu, zrobiłam ostatnio kilka ekseprymentów.
Umyłam włosy bezsilikonową odżywką kilka razy pod rząd. O dziwo powstała piana i efekt czyszczący był taki sam jak po szamponie. Wcześniej też tego próbowałam, ale jakoś mnie nie przekonało - teraz wręcz przeciwnie.
Następny experyment to zmielone orzechy piorące. Po zalaniu wodą powstaje taka szorstka papka i tym myje się włosy. Dużo z tym babrania, ciężko się rozprowadza i spłukuje, ale z efektu końcowego też jestem zadowolona.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 16:10   #189
maneo444
Zakorzenienie

GG do maneo444

Ja tam nie piore chustek co drugi dzien a jak czyste ubrania wisza na dworze w lecie, to po zebraniu czystego prania mamy je spowrotem prac, bez przesady z tymi zanieczyszczeniami myje wlosy co drugi dzien, bo mi sie przetluszczaja , jakbym mogla to bym myla rzadziej

Stary 2010-11-26, 16:40   #190
justyna1996
Wtajemniczenie

nie jestem zwolenniczką brudu (myję co 2,3 dni) ale skalkulowałam to:
mycie zajmuje ok. 15 minut. Potem nakładam maskę i siedzę z nią godzinę. zmywam a potem mozolnie ugniatam włosy żeby się skręciły (ok 10 min) nie suszę a naturalnie schną mi 2 godziny. ze szkoły wracam po 16. wychodzi mniej więcej 3,5 godziny siedzenia w domu. kiedy wreszcie moge wyjść z domu jest już prawie noc (w zimie)
pewnie to porównanie Cię nie przekona ale nie mogę siedzieć w domu całe popołudnie przez włosy

Stary 2010-11-26, 18:07   #191
szugarbejb
Zakorzenienie

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że większość z Was uskarża się na brak czasu i to, że nie śmierdzi. Jasne. Ciekawe tylko, że jak czasem muszę podjechać gdzieś autobusem to ledwo oddycham, taki smród. Mycie długich włosów przypomina pranie ? Ciekawe. Ja mam włosy już prawie za tyłek. I:

Mycie szamponem i spłukanie zajmuje mi 2 minuty. Odżywka i spłukanie - 3 minuty. Suszenie (suszarka Philips Salondry 2200) - 6 minut.

Niektóre z Was dłużej nakładają tapetę na facjatę czy obmalowują oko kreską.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 18:40   #192
maneo444
Zakorzenienie

GG do maneo444

Mysle ze to kazdego sprawa czym sie myje i co ile.

Stary 2010-11-26, 19:57   #193
Lisbeth
☠ ☢ ☠

szugarbejb, ja jeżdżę autobusami/tramwajami codziennie. Smród jest często i zazwyczaj można od razu zidentyfikować osobę, od której ten smród pochodzi. To najczęściej obleśny stary dziad albo bezdomny - czyli osoba niemyjąca się wcale. Do tego dochodzą zaszczane ubrania. Czy naprawdę uważasz, że ten autobusowy smród pochodzi od ludzi, którzy umyli swoje włosy czymś innym niż szampon?
A "pranie" długich włosów? Ja mam ten problem z włosami do talii i wiem, że nie jestem jedyna.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 20:48   #194
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
szugarbejb, ja jeżdżę autobusami/tramwajami codziennie. Smród jest często i zazwyczaj można od razu zidentyfikować osobę, od której ten smród pochodzi. To najczęściej obleśny stary dziad albo bezdomny - czyli osoba niemyjąca się wcale. Do tego dochodzą zaszczane ubrania. Czy naprawdę uważasz, że ten autobusowy smród pochodzi od ludzi, którzy umyli swoje włosy czymś innym niż szampon?
A "pranie" długich włosów? Ja mam ten problem z włosami do talii i wiem, że nie jestem jedyna.
Ja mam włosy do nerek i samo mycie szamponem trochę rzeczywiście trwa, odżywka - to zależy ile nakładam, a suszę naturalnie, bo suszenie suszarką zajmuje mi zbyt dużo czasu - sama grzywka to 15 minut.

A co do rzadkiego mycia włosów, to przecież jak najbardziej normalne jest mycie co 2 czy 3 dni, więc nie rozumiem, o co chodzi Żeby śmierdzieć myjąc co 3 dni trzeba się naprawdę postarać. Łatwo jest, jak się myje raz na dwa tygodnie, wiem, bo znałam takiego osobnika, przez pierwszy tydzień po myciu dało się wytrzymać, dopiero w drugim było coraz gorzej

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 05:56   #195
justyna1996
Wtajemniczenie

ale po umyciu jajkiem ja myję jeszcze włosy odżywką i naprawdę nic nie śmierdzi wręcz odwrotnie. mycie co 2,3 dni to chyba nie oznaka brudu?
z pewnymi osobami nie warto dyskutować

Stary 2010-12-09, 20:39   #196
nie_ma_mnie
Rozeznanie

I jak próby z różowymi i białymi glinkami bez oleju??
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 08:39   #197
AjriszMarta
Zakorzenienie

Derma mi zabroniła eksperymentów Póki co jej leczenie pomaga to nie chcę zaszkodzić
Biała glinka czeka w kolejce. Spodziewam się że umyje skalp i troszkę wysuszy włosy

Stary 2010-12-30, 21:51   #198
nie_ma_mnie
Rozeznanie

robiłam trzy podejścia do tego kaolinu, bez i z dodatkami. Najgorzej było, gdy użyłam jej bez podrasowania. Z octem jabłkowym i melasą i tak na drugi dzień włosy do niczego...Będę polowała jeszcze na rhassoul i multani mitti , to się zobaczy
Stary 2010-12-31, 10:30   #199
iwoona
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A najlepsze w tym wszystkim jest to, że większość z Was uskarża się na brak czasu i to, że nie śmierdzi. Jasne. Ciekawe tylko, że jak czasem muszę podjechać gdzieś autobusem to ledwo oddycham, taki smród. Mycie długich włosów przypomina pranie ? Ciekawe. Ja mam włosy już prawie za tyłek. I:

Mycie szamponem i spłukanie zajmuje mi 2 minuty. Odżywka i spłukanie - 3 minuty. Suszenie (suszarka Philips Salondry 2200) - 6 minut.

Niektóre z Was dłużej nakładają tapetę na facjatę czy obmalowują oko kreską.
wow, jestem pod wrażeniem tylko sie zastanawiam czy Ty w ogóle myjesz te włosy czy tylko robisz piane i spłukujesz, może to właśnie takie niedomyte włosy śmierdzą w tych autobusach

każdy z nas ma inne włosy, znacznie dłużej schodzi mycie plączących się kręcone niż prostych długich np.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Tak, kobiety z ery 'przedszamponowej' miały cudne włosy. A co ta, mężczyźni też.

http://portalwiedzy.onet.pl/4869,684...zasopisma.html

Tu to widać najlepiej.

Kiedyś można było rzadziej myć głowę, używając słabszych środków, po częsci dlatego, ze było mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Mniej aut, mniej spalin, więcej zieleni.
Dziś przeraża mnie, jak dziewczyny noszą na sobie wszystkie bakterie, smrody spalin i innych ludzi, z którymi stykają się przez cały dzien ich włosy. Z jakiegoś powodu większość z nas kąpie się przynajmniej raz dziennie. PRzecież to samo dzieje się na skórze głowy...

Co do wątku, to nie chciałabym siedzieć/stać/pracować w 1 biurze z kimś, kto nie dość, ze myje włosy 2-3 razy w tygodniu, to jeszcze jajkiem :rzyga:

I takie pytanie laika - te z Was, które zachwalają te metody - ile czasu ich używacie? Tak szczerze?
nie stosuję metody no poo, weszłam z ciekawości i rzuciła mi się w oczy twoja wypowiedź, widzę że coraz więcej ludzi w dzisiejszych czasach zaczyna mieć obsesje na punkcie bakterii i przekonanie że są w stanie się ich pozbyć.
A czy nie przeraża Cię myśl, że masz w sobie ok 1,5 kg bakterii, że szczelnie pokrywają one każdy milimetr Twojego ciała, i nie wszystkie są tymi dobrymi dla ludzkiego organizmu i nie jesteś w stanie się ich pozbyć??

Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 13:27   #200
AjriszMarta
Zakorzenienie

Laski dajcie se siana ;]
My tu próbujemy sposobów naszych babć a nie z epoki brązu, przed wojną ludzie już mieli jakąś świadomość nt higieny, wyobraźcie sobie ;]

Mama kupiła orzechy piorące, pranie (normalny stopień zabrudzenia) już wyschło i jest czyste i świeże
Wywarem z orzechów da się myć włosy i ciało. Jestem bardzo ciekawa ale nie wiem kiedy się podejmę, na razie przymierzam się do jajka (długi czas ;] )

nie_ma_mnie - ciekawa jestem szczegółów jak wyglądały twoje wlosy pierwszy dzien po myciu glinką z melasą itd? i na czym polega "najgorzej" bez podrasowania?

Stary 2010-12-31, 14:22   #201
nie_ma_mnie
Rozeznanie

dzień 1- rozrobiłam glinkę z wodą na rzadką pastę, oblałam nią mokre włosy, zostawiłam tak gdzieś na 1,5 min. Efekt: siano, włosów nie mogłam rozczesać nawet, schły mi chyba 2 godz. związałam w kucyk i lu
dzień 2 - następny w kalendarzu; znowu miałam rzadką pastę do której chlusnęłam 2 ł. octu z rossa; dość przyklapły styl to stworzyło, przetłuszczenie po 1,5 dnia
dzień 3 - papka była o konsystencji śmietany + ł. melasy; przetrzymałam ją na włosach z 15 min. Efekt właściwie był chyba najbardziej naturalny, ale już na 2 dzień szlag to wziął (szorstkie i tłustawe strąki).
Wyczytałam jeszcze, że można najpierw naolejować włosy, a potem nałożyć gliniany szampon. I raczej chyba lepiej użyć jakiejś butelki z dzióbkiem, żeby papkę nałożyć dokładnie na skalp.
Stary 2011-01-01, 17:09   #202
jaksy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Laski dajcie se siana ;]
My tu próbujemy sposobów naszych babć a nie z epoki brązu, przed wojną ludzie już mieli jakąś świadomość nt higieny, wyobraźcie sobie ;]

Mama kupiła orzechy piorące, pranie (normalny stopień zabrudzenia) już wyschło i jest czyste i świeże
Wywarem z orzechów da się myć włosy i ciało. Jestem bardzo ciekawa ale nie wiem kiedy się podejmę, na razie przymierzam się do jajka (długi czas ;] )
Myję włosy wywarem z orzechów (na przemian z szamponem i odżywką) od dwóch miesięcy i bardzo polecam.
Natomiast nie mogę nimi nic doprać Używałam wywaru jako płynu do prania wlewając go do miski z wodą. Ty wrzuciłaś je do pralki? Mam obawy po nieudanym praniu ręcznym...
Stary 2011-01-01, 20:31   #203
AjriszMarta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Myję włosy wywarem z orzechów (na przemian z szamponem i odżywką) od dwóch miesięcy i bardzo polecam.
Natomiast nie mogę nimi nic doprać Używałam wywaru jako płynu do prania wlewając go do miski z wodą. Ty wrzuciłaś je do pralki? Mam obawy po nieudanym praniu ręcznym...
Wrzuciłam do pralki w woreczku Właśnie mam na sobie białe rzeczy z tego prania, wyglądają dobrze (ale nie były poplamione tylko spocone) Co więcej, stanik po raz pierwszy od dawna mnie nie gryzie!
Proszę o przepis na wywar Ile orzechów, ile wody itd

Stary 2011-01-01, 22:21   #204
jaksy
Zakorzenienie

Przepis podawałam w innym wątku, ale że nie potrafię podać odnośnika do tej jednej konkretnej wiadomości, skopiuję:

A jak to robie... Poprzednio gotowałam kilka łupin w szklance wody ok 10min. Wczoraj wrzuciłam je do gorącej wody (orzechy moczone w temp do 60-70 stopni można wykorzystać parokrotnie) i poczekałam aż się namoczą. Gdy woda przestygła, podgrzałam je krótką chwilę na kuchence uważając żeby nie przesadzić z temperaturą. Zostawiłam do wystygnięcia. Przy myciu polałam dokładnie skalp, masowałam dość długo miejsce przy miejscu i spłukałam.

I dodam jeszcze:
- kilka łupin tzn. jakieś 5
- im mocniejszy wywar, tym lepiej myje. Raz wrzuciłam łupiny do gorącej wody, nie podgrzewając ich później, to tak kiepsko było z tym myciem (ale też inna sprawa, że moczyły się z 2-3 godziny, może coś by zmieniło, jakby zostawić je na noc)
Stary 2011-01-02, 09:20   #205
AjriszMarta
Zakorzenienie

Dziękuję Spróbuję jak najszybciej
Linka do pojedynczego posta robisz tak: numer w prawym górnym rogu posta jest odnośnikiem, klikasz prawym klawiszem myszy -> kopiuj adres odnośnika -> voila! Możesz też otworzyć w nowym oknie również kilkając na numerek, sprawdzisz czy się otworzyło to co chcesz i kopiujesz adres z przeglądarki tam na górze
Aha: ja mam firefoxa, w innych może to wyglądać trochę inaczej ;]

Stary 2011-01-02, 09:58   #206
jaksy
Zakorzenienie

Dzięki
Stary 2011-01-04, 20:47   #207
AjriszMarta
Zakorzenienie

1 - czy mycie orzechami jest zgodne z założeniami tego wątku? Tak mi teraz do głowy przyszło żeby się spytać
Jest trochę roślinek zawierających saponinę (polecam: http://www.langhaarwiki.de/wiki/Saponine ), nie są szamponami, ale mają właściwości myjące w dość oczywistym sensie

2 - wrażenia. Wczoraj zalałam 5 skorupek gorącą wodą (około szklanki), zagotowałam, zestawiłam, znowu zagotowałam i zostawiłam żeby sobie wystygło. Wywar wyszedł lekko brązowy i pachniał fasolką ;P Polałam zmoczone włosy, trochę masowałam, trochę zostawiłam, pewnie z 5 minut. Nie zauważyłam żeby się pieniło. Spłukałam dokładnie. Nie dałam odżywki żeby zobaczyć dokładny rezultat. Włoski szybko wyschły, były bez sianka, dobrze się rozczesały, zdecydowanie odświeżone choć miewałam bardziej czyste. I już mam tłustawe! Zazwyczaj myję co 2-3 dni, chyba że myjadło ma za bogaty skład, więc to pewnie to. Aha i mi się kompletnie rozprostowały moje lekkie fale
Nie podrażniły mi skalpu, więc orzechy test zaliczyły, ale muszę popracować nad składem.
jaksy - co sądzisz o dodaniu soku z cytryny/ew. płukance potem?

Stary 2011-01-04, 22:09   #208
jaksy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Nie dałam odżywki żeby zobaczyć dokładny rezultat. Włoski szybko wyschły, były bez sianka, dobrze się rozczesały, zdecydowanie odświeżone choć miewałam bardziej czyste. I już mam tłustawe! Zazwyczaj myję co 2-3 dni, chyba że myjadło ma za bogaty skład, więc to pewnie to. Aha i mi się kompletnie rozprostowały moje lekkie fale
Też za pierwszym razem nie nałożyłam odżywki ale u mnie efekt był inny - włosy były tępe, może nawet lekko przesuszone (ale nie tak jak po szamponie). Dlatego teraz nakładam po myciu maskę. Myję co dwa dni i spokojnie tyle wytrzymują. Dokładnie taki efekt jak Ty otrzymuję po myciu odżywką i wówczas też szybciej się przetłuszczają. Po orzechach są u mnie dłużej świeże. A jaki masz rodzaj włosów?

Cytat:
jaksy - co sądzisz o dodaniu soku z cytryny/ew. płukance potem?
Nie wiem czy dodawanie do samego wywaru jest dobrym pomysłem, ale do ostatniego płukania jak najbardziej możesz dodać. Ja po każdym myciu robię płukankę octową i widzę dużą różnicę w wyglądzie włosów (połysk).
Stary 2011-01-04, 22:57   #209
nie_ma_mnie
Rozeznanie

ja z orzechami robiłam inaczej, bo wyczytałam, że gotowanie niszczy saponinę. Zalewałam na noc 10 orzechów w 1,5 l wody i dokładnie polewałam suchy skalp i włosy używając butelki po sportowej mineralnej ( kontrolując dokładność opuszkami). Zmywałam na koniec prysznica dopiero i było cacy. Ale, jak już pitoliłam , bardziej mi się podobała mydlnica.

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-01-04 o 23:01
Stary 2011-01-05, 00:17   #210
AjriszMarta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dokładnie taki efekt jak Ty otrzymuję po myciu odżywką i wówczas też szybciej się przetłuszczają. Po orzechach są u mnie dłużej świeże. A jaki masz rodzaj włosów?
Włosy suche, nie zniszczone, skóra sucha atopowa wrażliwa; zauważyłam że nie lubi "dokarmiania" (nie wiem czego konkretnie, ale unikam czegoś co zostawia -film? nawet żelu lnianego mi nie lubi; tylko oleje w czystej postaci).
Przy następnym razie spróbuję z płukanką octową Na włosy i na skalp też
Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja z orzechami robiłam inaczej, bo wyczytałam, że gotowanie niszczy saponinę. Zalewałam na noc 10 orzechów w 1,5 l wody i dokładnie polewałam suchy skalp i włosy używając butelki po sportowej mineralnej ( kontrolując dokładność opuszkami). Zmywałam na koniec prysznica dopiero i było cacy.
Ja czytałam że gotowanie niszczy wielorazowość orzecha Kolejny powód do unikania wrzątku Spróbuję teraz po twojemu, wersja dla leniucha: nie trzeba pilnować

Dzięki, dziewuszki
Podobają mi się orzeszki A najbardziej to, że mama je dla siebie kupiła i mam za free :P

Odpowiedz

Tagi
bez szamponu, mycie włosów, no poo

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości