Krem dla 20- latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-02-14, 12:08   #1
PYSIA2
Raczkowanie

krem dla 21 latki

Bardzo prosze o wyczrpuącą odpowiedz dotycząca kremu nawilżającedo.Mam tzw. strefę T tłusta, cerę mieszaną, ale skłonna do zaskórników.Używam regularnie Garnier Czysta Skóra i jest troche lepiej ale mam sporo takich ciemnych kropek na nosie i brodzie.Przez krótki czas używałam GARNIER krem nawilż. do wszystkich rodzajów skóry, ale po pewnym czasie moja skóra straciła na jędrności.Proszę o fachową pomoc w tej sprawie.Mam za miesiąc ślub i słyszałam, że pod podkład najpierw należy skórę przemyć tonikiem, póżniej wklepać krem nawilżający, nie wie czy jeszcze pózniej po nałożeniu podkładu nie będę się świecić
PYSIA2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 13:40   #2
Taverney
Zakorzenienie

Re: krem dla 21 latki

ja używam aa young i jestem zadowolona, ale prawda jest taka, że każdy musi dobrać krem indywidualnie. Zajrzyj na KWC
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 15:25   #3
agateczka
BAN stały

Krem dla 20latki :)

hej, moze poradzicie jakie kremy stosowac gdy ma sie 20 lat juz odpadają antybakteryjne kremy dla nastolatek, juz nie mam krostek, tylko raz na jakis czas cos wyskoczy ale któż nie ma tego problemu mam skóre mieszaną skłonną do wysuszeń, aktualnie stosuje na dzien i na noc krem Erisa Lirene Duo-c nawilżacjący, pod oczy takze go stosuje. Jak myślicie, dobrze to czy źle? Poradzcie jakie kremy z jakimi składnikami mozna stosowac w tym wieku, bo na przeciwzmarszczkowe to chyba za wcześnie
agateczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 23:54   #4
dorota.torun
Raczkowanie

krem dla 20-latki opalającej sie na solarium

hej Wizażanki!Chciałabym się poradzić Was w pewnej kwestii!!Mam 20 lat no i wiadomo jak każda z nas chcę być opalona i piękna!!Chodzę do solarium....bo bladośc mojej skóry by mnie przerażała!!Solarium i w dodatkowo używanie pudra to wiadomo nie jest korzystne na cere!!Prosze doradźcie jakiego kremu do twarzy używać by ją zregenerować i uniknąć przedwczesnych zmarszczek?Widze po sobie że mam tendencje do tego żeby zmarszczki sie szybko mogły pojawiać,zresztą już moje czoło to odczuwa!!Pomożcie i doradźcie mi co do dobrego kremu!Tylko wiecie nie jakiś taki dla trzydziestolatek!!Czekam na odpowiedzi!!Pozdrawiam
dorota.torun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 00:02   #5
konfitura
Wtajemniczenie

Dot.: Proszę o poradę!!

Nie czuję się osobą kompetentną w tym względzie, ale moim zdaniem - kremy regenerujące, a przynajmniej na noc. I koniecznie coś pod oczy. Nie wiem czy kremy dla 30-latek nie byłyby wskazane dla Ciebie jako kuracja okresowa skoro masz tendencję do zmarszczek no i chodzisz na solarium.

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 14:32   #6
dorota.torun
Raczkowanie

Dziewczęta prosze....pomozcie w sprawie tych kremów!!to jest dla mnie bardzo ważne!!takie jakies do 50 zł by mnie interesowały!
Stary 2005-05-24, 22:19   #7
Justy
Zakorzenienie

właściwie to tylko retinoidy (na receptę) są w stanie w pewnym stopniu zregenerować skórę uszkodzoną opalaniem. ich stosowanie wyklucza opalanie. żadne kosmetyki nie są w stanie zrobić nic oprócz nawilżenia/natłuszczenia- nie naprawią DNA, kolagenu, elastyny itd.

jakiego kremu do twarzy używać by ją zregenerować i uniknąć przedwczesnych zmarszczek?Widze po sobie że mam tendencje do tego żeby zmarszczki sie szybko mogły pojawiać,zresztą już moje czoło to odczuwa!!

jakiego kremu? kremu z porządnym filtrem przeciwsłonecznym (+rezygnacja z solarium). i samoopalacza do kompletu (dla koloru).
niestety- to jedyna skuteczna metoda.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 22:37   #8
Klaudia1984
Raczkowanie

Przede wszystkim dbaj o dobre nawilżanie skóry myślę że powinnać kupić krem który ma za zadanie zapobiegać wczesnym objawom starzenia się skóry np. Nivea Visage Q10 plus jest to krem na noc więc w dzień spokojnie możesz nawilżać twarz a na noc używać właśnie wymienionego przeze mnie kremu ok.35-40 zł . I generalnie jest to plus ponieważ w nocy skóra jest w stanie wchłaniać intensywniej substancje zawarte w kremach, maseczkach itd.
Stary 2005-05-24, 23:09   #9
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Przede wszystkim przejrzyj sobie forum, wypowiedzi innych wizażanek, przejrzyj katalog kosmetyków wszechczasów, a już najbardziej polecam Ci artykuły na temat promieni napisane przez Basie Kwiatkowską.
Jeśli nie chcesz sie starzeć w przyśpieszonym tempie, to lepiej od razu zrezygnuj z solarium, bowiem zniszczenia jakie zachodzą bardzo głęboko w skórze pod wpływem promieni nie da się naprawić w żaden sposób.

Kup sobie dobry samoopalacz, puder brązujący i po krzyku.

Pozdrawiam
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 10:53   #10
dorota.torun
Raczkowanie

dzięki dziewczyny za pomoc!a co myślicie o kremie Iwostin na noc??słyszałam że jest dobry ale nie używałam go nigdy i sie zastanawiam czy warto kupić!!
Stary 2005-05-25, 11:08   #11
ann_angel
Rozeznanie

ja jakies 1,5 roku temu zrezygnowalam z solarium i wyobraz sobie ze bez tego da sie zyc
serio
a co do bladosci to inwestycja w dobry samoopalacz albo puder brazujacy jest jak najbardziej korzystna
ann_angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:25   #12
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dorota.torun
dzięki dziewczyny za pomoc!a co myślicie o kremie Iwostin na noc??słyszałam że jest dobry ale nie używałam go nigdy i sie zastanawiam czy warto kupić!!
Sprawdź recenzje na KWC.

Zastanawiam się kiedy skończy się mania solariowa? Może wtedy gdy powszechne stanie się opalanie prysznicem (wiecie o co chodzi)?

Stary 2005-05-25, 16:13   #13
dorota.torun
Raczkowanie

No ja dzisiaj byłam w solarium...i wyłączyłam sobie lampy skierowane na twarz.kupie jakiś dobry samoopoalacz itwarz będe nim smarować a reszte ciała opalać w solarium!Co o tym myślicie??
Stary 2005-05-25, 16:16   #14
konfitura
Wtajemniczenie

To jest dobry pomysł. W ogóle twarzy nie powinno się opalać w solarium dłużej niż 5 minut.

Stary 2005-05-25, 16:38   #15
dorota.torun
Raczkowanie

No wiem właśnie...dlatego posłucham sie waszych rad i dam sobie spokójz opalaniem twarzy w solarium!na szczescie chodze do dobrego solarium gdzie można bez problemów wyłaczyć lampy na twarz!!
Stary 2005-05-25, 17:29   #16
jenn
Rozeznanie

GG do jenn

Cytat:
Napisane przez dorota.torun
Chodzę do solarium....bo bladośc mojej skóry by mnie przerażała!!
Zeby tylko zmarszczki Cie kiedys nie przerazily... Ja tez jak swego czasu chodzilam na solarium, to nigdy nie opalalam twarzy. Stosowalam samoopalacz i bylo OK, wiec uwazam, ze to dobry pomysl, a na pewno mniejsze zlo.
jenn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 14:38   #17
jolunia-s
Przyczajenie

Question Krem Dla 19-sto Latki!

Mam niecałe 19 lat i problem z doborem kremu do twarzy. Chciałabym wyprobować krem Nivea nawilzający na dzień do cery mieszanej i normalnej ale nie wiem czy nie jestem do niego za mloda. Mam cerę mieszaną bez trądziku. Moze ktoś doradziłby mi proszę a moze znacie jakis inne kremy nawilzające?
jolunia-s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 18:48   #18
Evelyne
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Dot.: Krem Dla 19-sto Latki!

Cytat:
Napisane przez jolunia-s
Mam niecałe 19 lat i problem z doborem kremu do twarzy. Chciałabym wyprobować krem Nivea nawilzający na dzień do cery mieszanej i normalnej ale nie wiem czy nie jestem do niego za mloda. Mam cerę mieszaną bez trądziku. Moze ktoś doradziłby mi proszę a moze znacie jakis inne kremy nawilzające?
Skoro nie masz większych problemów z cerą to wystarczy krem nawilżający do Twojej cery. W sumie masz spory wybór. Jako że jesteś dość młoda poleciłabym Ci raczej delikatne kremy, nie ma potrzeby obciążać skóry

Ja ostatnio kupiłam Garnier UltraŚwieżość krem 24h nawilżający do cery mieszanej i normalnej. Używam go dopiero 2 dzień i moja ocena nie będzie odpowiednia, na razie jest barrrrdzo ok Zobaczymy po jakimś czasie.
Czego potrzeba Twojej skórze? Nawilżenia, matowienia?
Evelyne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 18:50   #19
Marigold19
Zakorzenienie

Zobacz sobie w KWC w dziale kremy uniwersalne. Najlepiej kup sobie coś z filtrami na dzień. Piszesz, ze masz cerę mieszaną bezproblemową, więc pewnie głównie o nawilżenie suchych partii i zmatowienie tłustych chodzi. Spokojnie nie jesteś za młoda na Nivee, może wypróbuj Happyderm albo coś L'orela?

Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 18:53   #20
Marigold19
Zakorzenienie

Przydatne linki:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ategory_id=149

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ategory_id=105

Stary 2005-11-13, 19:05   #21
jolunia-s
Przyczajenie

przede wszystkim mojej skórze potrzeba nawilżenia. DZIĘKI EVELYNE I MARIGOLD19!
jolunia-s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 19:20   #22
Marigold19
Zakorzenienie

Jeśli chwilowo masz bardzo przesuszoną skórę to polecam klasyczny Nivea, a na dłuższą metę ten o którym pisałaś.

Jest jeszcze niezły Mat-B Dermiki, ale jest droższy.

Stary 2005-11-16, 12:42   #23
Asik_
Zakorzenienie

Nivea
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 13:55   #24
Joasiaa
Wtajemniczenie

GG do Joasiaa

Ja polecam taniutki krem soraya, który kosztuje około 10 zł: miód i mleko. Ładnie nawilża i chyba będzie dobry dla młodej cery. Dobre, uniwersalne kremy ma też Nivea i Olay.
Joasiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:23   #25
kiziumiziu
Rozeznanie

Question krem dla 21 latki? porada

jakich kremów powinna używać dziewczyna po 20 roku życia?
mam cerę raczej suchą. do tej pory stosuje kremy zwykłe nawilżające, dove czy garniera. a może są dla tego wieku juz jakies bardziej "ukierunkowane" kosmetyki?
Stary 2010-02-13, 18:36   #26
nadeo
Raczkowanie

Dot.: krem dla 21 latki? porada

Nieważny jest twój wiek (znaczy ważny, ale chodzi o to, że jeśli masz 21 lat to tak naprawdę możesz używać kosmetyków przeznaczonych dla dwudziestopięciolatek itp.). Ważny jest skład Jeśli twojej skórze wystarczają zwykłe kremy nawilżające to tak zostaw, ewentualnie nałóż coś bardziej odżywczego na noc, jeśli czujesz, że ma tego nawilżenia za mało to użyj bardziej treściwego produktu. Nie mówię, że powinnać używać kremów przeciwzmarszczkowych dla 40+, ale po prostu obserwuj swoją skórę - ona prawdę ci powie
Stary 2010-02-13, 20:25   #27
pandulek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kiziumiziu Pokaż wiadomość
jakich kremów powinna używać dziewczyna po 20 roku życia?
mam cerę raczej suchą. do tej pory stosuje kremy zwykłe nawilżające, dove czy garniera. a może są dla tego wieku juz jakies bardziej "ukierunkowane" kosmetyki?
Jeżeli nie masz zadnych problemów z cerą jak na przyklad trądzik to myślę że stosowanie kremów nawilżających jest w Twoim przypadku jak najbardziej w porządku. Jeżeli mogę coś zasugerować to zrezygnowalabym z produktow firm dove, garnier itp. i przerzucilabym się na kosmetyki apteczne jak Avene, La Roche Posay...moim zdaniem są skuteczniejsze, treściwsze, mają przyjaźniejsze sklady. Zwlaszcza że piszesz, że masz cerę raczej suchą- myślę, że tego typu dermokosmetyki lepiej dawalyby sobie z tym radę Jeśli jednak jesteś zadowolona z dotychczasowych kremow i nie szkodzą Twojej cerze- zostań przy obecnej pielęgnacji.
Co do głównego pytania- kremy nawilzające dla 20-latki jak najbardziej ok
pandulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 12:24   #28
1141655
Zakorzenienie

Często jednak kosmetyki apteczne mają gorsze składy niż te drogeryjne, selektywne itd...

Sama używałam wielu aptecznych firm., Chyba przebrnęłam już przez wszystkie i czesto zawieraja one slsy, parbeny, alkohol i inne takie swinstwa. Trzeba obserwowac swoje skore, i to , jak reaguje na jakie sklady.

Sama mam 23 lata juz, ale stosuje roznego rodzaju kremy.

Nie mniej w tym wieku postawilabym na :
-dokladne oczyszczanie skóry
-krem nawilzajacy latem/ natluszczajacy zima + obowiazkowo filtr.
-krem odzywczy na noc

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 16:34   #29
poiglot91
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

ja rowniez poszukuje kremu lub ogolnie mowiac czegos na poprawienie wygladu skory twarzy
na czole czesto wyskakuja mi wypryski zwlaszcza na srodku...:/
i mam kilka sladow po nich nie sa to dziury lecz przebarwienia
ogolnie gdyby nie to to cere mam ladna
,mieszana...:ro lleyes:moze ktoras doradzi jakie kosmetyki, moze tez domowe sposoby poprawilyby wyglad skory
?
Stary 2010-10-25, 11:18   #30
annette_1
Przyczajenie

Krem dla 20- latki

Witam!
szukałam w wyszukiwarce, ale nie znalazłam...
mianowicie, moja cera jest bardzo wrażliwa, naczynkowa, sucha... mam niewiele ponad 20 lat. dopiero niedawno zaczęłam, w miarę możliwości, dbać o skórę... zaopatrzyłam się w krem z kasztanowcem z bielendy, łykam venescin na wzmocnienie żył i dostałam próbkę kremu lancome hydra zen neurocalm. jest bardzo dobry, skóra jest odmieniona... tylko czy ten krem jest odpowiedni do mojego wieku? nie jest za "ciężki"? i czy powinnam używać jakiegoś kremu nawilżającego pod oczy? jeżeli tak to jakiego?
z góry dziękuję za odpowiedź!
annette_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości