Perełki cruelty-free - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-22, 15:44   #511
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ
Dot.: Perełki cruelty - free

czemu nie ma mojego wczorajszego posta????
pisałam o tym, że w mydlarni u franciszka pani pusiu możesz znaleźć wode destylowana rozana i pomaranczowa
http://www.mydlarnia.info/O-Nas.aspx

Edytowane przez EmilkaZ
Czas edycji: 2011-04-22 o 15:55
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 15:56   #512
agatri
Rozeznanie

moich też nei nie wiem co sie dzieje z tym wizażem
agatri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 19:56   #513
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
pisałam o tym, że w mydlarni u franciszka pani pusiu możesz znaleźć wode destylowana rozana i pomaranczowa
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...25&postcount=8

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 17:29   #514
ania077
Raczkowanie

Hej po pierwsze: świetny wątek
a po drugie co do kosmetyków to polecam: kosmetyki Yves Rocher- szczególnie dezodoranty, obecnie jestem zakochana w perfumach ---> Flowerparty, oraz cudownie pachnący żel pod prysznic Owies z uprawy Bio, Co do szamponu ekologicznego to nie jestem zbyt zadowolona ale moje włosy to osobna historia kremy do rąk Avon Care, jestem zachwycona kosmetykami do stóp Polleny Evy z serii lawendowej- dezodorant jest genialny- świetnie pachnie a zarazem fajnie chroni. A reszta moich kosmetyków to prawie wszystko ziaja i ewentualnie bell .A co do Lavery, to zastanawiam się nad podkładem do twarzy- miętowym. Może któraś z was wie coś na jego temat??

Edytowane przez ania077
Czas edycji: 2011-04-23 o 17:50
ania077 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 17:50   #515
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ania077 Pokaż wiadomość
Hej po pierwsze: świetny wątek
a po drugie co do kosmetyków to polecam: kosmetyki Yves Rocher- szczególnie dezodoranty, obecnie jestem zakochana w perfumach ---> Flowerparty, oraz cudownie pachnący żel pod prysznic Owies z uprawy Bio, Co do szamponu ekologicznego to nie jestem zbyt zadowolona ale moje włosy to osobna historia kremy do rąk Avon Care, jestem zachwycona kosmetykami do stóp Polleny Evy z serii lawendowej- dezodorant jest genialny- świetnie pachnie a zarazem fajnie chroni. A reszta moich kosmetyków to prawie wszystko ziaja i drobiazgi z nivea.
A co do Lavery, to zastanawiam się nad podkładem do twarzy- miętowym. Może któraś z was wie coś na jego temat??
Witaj Aniu

Rozumiem, że kosmetyki przez Ciebie wymienione mogą zostać dodane na listę perełek?
Co do Lavery to mam jakieś takie mgliste uczucie, że pisał ktoś o tym podkładzie na naturalej pielęgnacji, ale pewności w 100% nie mam. Jak sprawdzę to dam Ci znać

Edit: jedyne co znalazłam o podkładzie Lavery http://wizaz.pl/forum/showthread.php...d#post26355822 (nie jestem pewna czy to ten, o który pytasz).

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-04-23 o 17:59
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 09:35   #516
ania077
Raczkowanie

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
ania077 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:41   #517
Pani_Pusia
Wtajemniczenie

Cytat:
dziekuje
i mam pytanie czym sie rozni woda destylowana od hydrolatu?
i jesli dobrze pamietam napisalas ze woda termalna to zło, dlaczego?

Wygoogluj sobie "animal testing" - od razu przestawisz się na kupowanie towarów nie testowanych
Pani_Pusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 16:57   #518
Sorbet
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pani_Pusia Pokaż wiadomość
Woda destylowana jest, że tak powiem - jałowa. Jest wolna od wszelkich soli mineralnych czy zanieczyszczeń. Stosuje się ją w gab. stomatologicznych np podczas sterylizacji narzędzi w autoklawie. Dla zdrowia jest niewiele warta, zresztą podobno pić jej nawet nie można... W hydrolatach natomiast znajdują się substancje roślinne lub śladowe ilości olejku.

Hydrolat można zrobić samemu w zaparzaczu do kawy - wlewamy do niego wodę destylowaną, a zamiast kawy - wybraną roślinę lub liście
Stary 2011-04-25, 19:19   #519
agatri
Rozeznanie

Cytat:
dziekuje
woda destylowana jest poddana destylacji czyli to 100% woda nie można ją pić a nydrant to "woda kwiatowa"
agatri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 19:52   #520
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Sorbet, robiłaś kiedyś sama takie hydrolaty? Jak to działa? A zapach? Zostaje jakiś zapach? Bardzo mnie zaciekawiłaś (bzu bym sobie napakowała albo coś )
Stary 2011-04-26, 11:05   #521
Sorbet
Zadomowienie

Linu - nie robiłam tym sposobem hydrolatu. Przeczytałam o tym w necie podczas poszukiwań informacji o wodzie destylowanej i hydrolatach właśnie i przekazałam dalej. Jeśli masz zaparzacz do kawy to spróbuj, tylko wypucuj go dokładnie przed i po zaparzeniu ziół (żebyś nie miała bzowej kawy albo kawowego hydrolatu ). Ale jeśli nie masz zaparzacza to szkoda go kupować tylko do celów produkcji wody. Zresztą jeśli masz taki najtańszy, nieco tandetny, aluminiowy zaparzacz to nawet bym nie polecała, bo metal przedostanie się do wody i może syf wyjść i nieciekawe efekty skórne (moja kawa smakowała dziwnie po kilku pierwszych użyciach tego urządzenia, bleh).
Stary 2011-04-27, 10:28   #522
Pani Filifionka
Raczkowanie

Cześć dziewczyny . Dawno się nie odzywałam, choć czytałam. Ale jakoś nie było czasu, by coś napisać. Dzisiaj przychodzę żeby powiedzieć, że w Netto znalazłam fajny zestaw, pastę Jordan ze składaną szczoteczką - wszystko w fajnym plastikowym pudełku. Idealne na wyjazd . Na razie jednak nie oceniam, bo nie użyłam ani szczoteczki (nie wiem czy będzie odpowiednio miękka), ani pasty. Wyczytałam tylko, że pasta jest mocno skoncentrowana, powinna więc starczyć na długo . Jedna jest w zapasie. Poniżej załączam obrazek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 56050044.jpg (22,5 KB, 21 załadowań)

Pani Filifionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 11:03   #523
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
dziekuje
dziewczyny dobrze piszą używałam wód termalnych i za każdym razem miałam wysyp małych krostek na czole, skóra wysuszona schodziła płatami. Szkoda, bo sama idea, żeby o poranku spryskać twarz wodą termalną i przetrzeć chusteczką bardzo mi odpowiada zwłaszcza w zimie. Ale może hydrolatu będę używała w ten sposób.

Ania poleca kremy do rąk z Avonu, a moimi perełkami są ich kosmetyki do stóp zwłaszcza krem w puszce (czy tam pudełko słoiku),polecam z czystym sumieniem. Teraz zamówiłam lawendowy w pudełku i kąpiel do stóp.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Ranka, a Twoja paczka z bu już wysłana???
Stary 2011-04-27, 12:56   #524
Sorbet
Zadomowienie

Filifionka - zestaw jest przefajny! Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Może umieszczałybyśmy tu focie ciekawych rzeczy? - tak, żeby inni się o nich dowiedzieli i zobaczyli. Bo czasem jak się tylko czyta to może umknąć informacja wśród wielu postów o interesującym produkcie.
Stary 2011-04-27, 19:14   #525
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny . Dawno się nie odzywałam, choć czytałam. Ale jakoś nie było czasu, by coś napisać. Dzisiaj przychodzę żeby powiedzieć, że w Netto znalazłam fajny zestaw, pastę Jordan ze składaną szczoteczką - wszystko w fajnym plastikowym pudełku. Idealne na wyjazd . Na razie jednak nie oceniam, bo nie użyłam ani szczoteczki (nie wiem czy będzie odpowiednio miękka), ani pasty. Wyczytałam tylko, że pasta jest mocno skoncentrowana, powinna więc starczyć na długo . Jedna jest w zapasie. Poniżej załączam obrazek.
widziałam dzisiaj w małym sklepiku u nas. Ale ten zestawik tak jak sklepik też jest malutki. Właśnie idealny na wyjazd bo na codzień to niewygodna taka szczoteczka, kosztował 17 zł (chyba) a w netto ile???
Stary 2011-04-27, 21:08   #526
Pani Filifionka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Filifionka - zestaw jest przefajny! Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Może umieszczałybyśmy tu focie ciekawych rzeczy? - tak, żeby inni się o nich dowiedzieli i zobaczyli. Bo czasem jak się tylko czyta to może umknąć informacja wśród wielu postów o interesującym produkcie.
Jestem za! Potem wystarczy kliknąć na spinacz obok tytułu wątku i można sobie przejrzeć same zdjęcia .

Cytat:
widziałam dzisiaj w małym sklepiku u nas. Ale ten zestawik tak jak sklepik też jest malutki. Właśnie idealny na wyjazd bo na codzień to niewygodna taka szczoteczka, kosztował 17 zł (chyba) a w netto ile???
Tyle samo kosztował . Mały, mały, szczoteczka też ma małą główkę, mam jednak nadzieję, że na wyjazdy się sprawdzi.

Stary 2011-04-28, 23:06   #527
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dziewczyny, dzisiaj dokładniej przejrzałam listę "bezpiecznych" produktów i jestem pewna, że wkradł się tam potworny błąd, wśród firm nie testujących na zwierzętach znalazła się Donna Karan, której absolutnie nie powinno tam być, same zobaczcie:
http://dkbunnybutcher.com/
BalbinkaMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 23:15   #528
ridja devojka
Zakorzenienie

Chyba jakoś ominęłam tę perełkę, ale chciałam zgłosić krem do stóp z Avonu silikonowy (Avon, Foot Works, Invisible Silicone Sock Cream (Nawilżający krem do stóp z silikonem))
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...em.html&next=1

Chyba najlepszy jaki do tej pory używałam Wiadomo, że miło by było znaleźć ideał, ale na pewno nie raz do niego wrócę. Jest wydajny, stopy są miękkie. Tylko zapach mało sympatyczny (ale też nie śmierdzi ).
Stary 2011-04-29, 06:55   #529
ranka
Kici kici miau miau

Cytat:
dziewczyny dobrze piszą używałam wód termalnych i za każdym razem miałam wysyp małych krostek na czole, skóra wysuszona schodziła płatami. Szkoda, bo sama idea, żeby o poranku spryskać twarz wodą termalną i przetrzeć chusteczką bardzo mi odpowiada zwłaszcza w zimie. Ale może hydrolatu będę używała w ten sposób.

Ania poleca kremy do rąk z Avonu, a moimi perełkami są ich kosmetyki do stóp zwłaszcza krem w puszce (czy tam pudełko słoiku),polecam z czystym sumieniem. Teraz zamówiłam lawendowy w pudełku i kąpiel do stóp.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Ranka, a Twoja paczka z bu już wysłana???
moja paczka z BU wyslana dopiero przedwczoraj ale juz u mnie
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 08:48   #530
Pani Filifionka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj dokładniej przejrzałam listę "bezpiecznych" produktów i jestem pewna, że wkradł się tam potworny błąd, wśród firm nie testujących na zwierzętach znalazła się Donna Karan, której absolutnie nie powinno tam być, same zobaczcie:
http://dkbunnybutcher.com/
To faktycznie niedobrze, ja nie zwróciłam na to uwagi, bo w życiu się na tę firmę nie natknęłam. W ogóle co myślicie o zaktualizowaniu listy? Brakuje wielu firm, które w trakcie trwania wątku okazały się w porządku, a nie zostały wpisane. Czy teteesia jeszcze tu zagląda?

Stary 2011-04-29, 13:12   #531
Sorbet
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
To faktycznie niedobrze, ja nie zwróciłam na to uwagi, bo w życiu się na tę firmę nie natknęłam. W ogóle co myślicie o zaktualizowaniu listy? Brakuje wielu firm, które w trakcie trwania wątku okazały się w porządku, a nie zostały wpisane. Czy teteesia jeszcze tu zagląda?
W sprawach dodawania lub usuwania firm z listy trzeba pisać do teteesia privy, bo (jak sama raz napisała) może jej coś umknąć podczas czytania wątków, a poza tym nie ma zbyt dużo czasu, żeby trzymać rękę na pulsie.
Stary 2011-04-29, 17:16   #532
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dziewczyny, czy któraś z Was pisała może do unilever w sprawie testów na zwierzętach? Może którejś odpisali? Bo mi nie Tak samo jak WWF
BalbinkaMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 18:53   #533
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Chyba jakoś ominęłam tę perełkę, ale chciałam zgłosić krem do stóp z Avonu silikonowy (Avon, Foot Works, Invisible Silicone Sock Cream (Nawilżający krem do stóp z silikonem))
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...em.html&next=1

Chyba najlepszy jaki do tej pory używałam Wiadomo, że miło by było znaleźć ideał, ale na pewno nie raz do niego wrócę. Jest wydajny, stopy są miękkie. Tylko zapach mało sympatyczny (ale też nie śmierdzi ).
Nooo właśnie o tym kremie pisałam Zamówiłam teraz wersje lawendową. Uwielbiam lawendę.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moja paczka z BU wyslana dopiero przedwczoraj ale juz u mnie
a moja dopiero dzisiaj
ciekawe kiedy dojdzie....
Stary 2011-04-29, 19:01   #534
ranka
Kici kici miau miau

Emilka mi doszla na drugi dzien po wyslaniu - zawsze tak dochodzi

ja zamierzam nic nie kupowac Unilevera.
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 18:06   #535
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Hej Dziewczyny, ja powoli wracam do żywych, mam też internet (kto wtajemniczony, ten wie czemu mnie nie było, kto niewtajemnoczony, może przeczytać na blogu).

Co do Donny Karan to zgłaszałam ten fakt już wiele razy na Bezpiecznych firmach, ale teteesia zostawiła ją na liście (może dlatego, że Donna Karan wciąż nie testuje kosmetyków na zwierzętach, tylko promuje futra chociaż obiecała, że tego nie zrobi?)

Przez parę dni po tej fatalnej pogodzie było tu bardzo gorąco. Używałam talku do ciała (człowiek czuje się nieco świeżej) i bardzo bardzo go polubiłam. Świetny zamiennik prfum na upały, chyba zostanie moją perełką. U mnie hamuje wydzielanie potu, ponadto skóra czuje się jakoś tak swobodniej i wydaje się znacznie gładsza. Świetny produkt na upały. Pisałam już o nim na wątku, ale tak przypominam. Wkrótce uzupełnię perełki na liście

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-02 o 18:12
Stary 2011-05-02, 20:22   #536
Sorbet
Zadomowienie

Yeee, Linu wróciła!
Stary 2011-05-02, 20:51   #537
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

hej Linus
cieszę się, że do nas wróciłaś.

A czemu na naszej liście nie ma kremów do rąk Cztery pory roku????
to jest jeden z nielicznych kosmetyków które kupuje stale.
Stary 2011-05-02, 20:54   #538
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Dzięki Dziewczyny, jesteście kochane. Będę w miarę możliwości bywać bardziej regularnie.

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Yeee, Linu wróciła!

Cytat:
hej Linus
cieszę się, że do nas wróciłaś.

A czemu na naszej liście nie ma kremów do rąk Cztery pory roku????
to jest jeden z nielicznych kosmetyków które kupuje stale.
Dzięki Emilko

A do kogo należą Cztery Pory Roku? I czy ktoś je już wymieniał.
Stary 2011-05-03, 21:10   #539
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

PharmaCF, kupiłam wczoraj balsamy z tej firmy (w naturze jest promocja 2 w cenie 1 ) Na opakowaniu jest napisane, że nie testują
Ja polecam!, i zastanawiam się czy testowałyście ten krem...
Stary 2011-05-04, 01:17   #540
Mahdab
Wtajemniczenie

Zawsze jak wyjadę i nie mam internetu, to coś się stanie, a ja nic nie wiem... Dobrze Linuś, że do nas już wróciłaś.

Ja używałam kremu cztery pory roku! Fajny jest.

Mahdab jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości