Perełki cruelty-free - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-12, 10:03   #631
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ
Dot.: Perełki cruelty - free

ech ale nadrabiania !
Kurcze ja też już mam zapasy, peelingu z Joanny nie używałam nigdy, ale zapoluje na niego dla mnie najlepszy jest kawowy. Ale nie w głowie mi teraz zakupy, ale o tym w klubie.
Fajnie, że pojawił się ktoś kto używa Lusha, paranojo a szampony w kostach testowałaś???
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 10:11   #632
Pani Filifionka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A masz taką gąbkę specjalną peelingującą, czy tylko ostrą antycelulitową? Bo ja też się szoruję ostrą gąbką prawie co dziennie, a po peelingu joanny i tak skóra jest gładsza.
Mam zwykłą, coś jak słynna syrena . Po którym peelingu Joanny? Tym w małej buteleczce? Cóż, ja ciągle myślę o tym Perfecty... Ale przecież wcale a wcale go nie potrzebuję!

Pani Filifionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 11:06   #633
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
ech ale nadrabiania !
Kurcze ja też już mam zapasy, peelingu z Joanny nie używałam nigdy, ale zapoluje na niego dla mnie najlepszy jest kawowy. Ale nie w głowie mi teraz zakupy, ale o tym w klubie.
Fajnie, że pojawił się ktoś kto używa Lusha, paranojo a szampony w kostach testowałaś???
Jeszcze nie. Na razie używam Weledy i dr. organica i jestem zadowolona, zatem nie wiem, kiedy na Lush'owe się skuszę.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Żel pod prysznic Urtekram bardzo dobre.
Można je kupić w selgrosie (sklep dla firm) o wiele taniej. Ogólnie to jestem tym miło zaskoczona bo takie molochy jak selgros nie słyna ze sprzedazy eko produktów a jednak doczekały się tam swojego regału

Co ty mówisz? Poważnie?

A ile kosztują? Pakowane są po 3?
Stary 2011-05-12, 14:31   #634
justina1985
Raczkowanie

paranoja
Tak powaznie. Też bylam zdziwiona. Są na szt. Troche mały wybór bo żel pod prysznic był tylko cukrowy i jakieś dwa inne neutral chyba i bez zapachowy. Szampony tez nie wszystkie. Cena 1 szt 29 zł a w aptekach czy sklepach naturalnych kosztują od 35-40 zł. Za szampon cena 19 zł, a ja zapłaciłam w sklepie naturalnym 29 więc róznica spora....
Dezodoranty tez były po 19 zł.Maja też śrdki czystości eko. Podam firmę jak przypomnę sobie, ale nie wiem czy jest cruelty free.

taki eko regał jest w selgrosie w Warszawie na połczyńskiej

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-05-12 o 14:33
justina1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 15:17   #635
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
paranoja
Tak powaznie. Też bylam zdziwiona. Są na szt. Troche mały wybór bo żel pod prysznic był tylko cukrowy i jakieś dwa inne neutral chyba i bez zapachowy. Szampony tez nie wszystkie. Cena 1 szt 29 zł a w aptekach czy sklepach naturalnych kosztują od 35-40 zł. Za szampon cena 19 zł, a ja zapłaciłam w sklepie naturalnym 29 więc róznica spora....
Dezodoranty tez były po 19 zł.Maja też śrdki czystości eko. Podam firmę jak przypomnę sobie, ale nie wiem czy jest cruelty free.

taki eko regał jest w selgrosie w Warszawie na połczyńskiej

Dzięki za informację. Będę w Selgrosie w listopadzie, to mam nadzieję, że dostanę wszystko, co chcę, a szczególnie szampon różany.
Stary 2011-05-12, 19:25   #636
Sorbet
Zadomowienie

Z mazideł do ust polecam błyszczyki Eveline. Tanie jak barszcz, mam od siostry kilka sztuk - wszystkie nawilżają usta, więc smaruję się nimi przez cały dzień. Trzymają się niezbyt długo (może z godzinę), ale trwałość nie jest cechą, której powinnyśmy oczekiwać po błyszczyku, prawdaż? Ponoć w Biedronce jest na nie aktualnie promocja. Polecam, Sorbeciak

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2011-05-12 o 19:26 Powód: no bo zawsze coś skrewię podczas pisania i trza poprawiać...
Sorbet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:36   #637
ranka
Kici kici miau miau

Linu, uzywam olejku pomaranczowego- szkoda tylko ze nie ma wiekszych pojemnosci
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 00:22   #638
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Z mazideł do ust polecam błyszczyki Eveline. Tanie jak barszcz, mam od siostry kilka sztuk - wszystkie nawilżają usta, więc smaruję się nimi przez cały dzień. Trzymają się niezbyt długo (może z godzinę), ale trwałość nie jest cechą, której powinnyśmy oczekiwać po błyszczyku, prawdaż? Ponoć w Biedronce jest na nie aktualnie promocja. Polecam, Sorbeciak
Nieprawdaż.
Spróbuj użyć błyszczyka, którego skład jest oparty na wosku pszczelim - gwarantuję kilka godzin na ustach.
Stary 2011-05-13, 09:03   #639
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dziewczyny, znalazłam świetny poradnik, który ujawnia wszystkie powiązania między największymi potentatami w różnych dziedzinach, a poszanowaniem człowieka, zwierząt, związku z przemysłem zbrojeniowym i niszczeniem środowiska, na prawdę WARTO PRZECZYTAĆ, jest w formacie pdf, więc można go wydrukować
http://www.ekonsument.pl/materialy/p...bre_zakupy.pdf

Dla wszystkich, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej
BalbinkaMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 10:40   #640
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Linu, uzywam olejku pomaranczowego- szkoda tylko ze nie ma wiekszych pojemnosci
Ostatnio miałam wersje bezzapachową, teraz mam olejek egzotyczny. Ślicznie pachnie...
te olejki są super!!

Byłam wczoraj w biedronce, ale niesety u nas są tylko błyszczyki z brokatem
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 12:54   #641
Sorbet
Zadomowienie

Wosk pszczeli? Hmm, hmm - nie słyszałam jeszcze o tym.
Brokatowe, tanie błyszczyki to jednak nieporozumienie - drapie toto, drobinki są wielkie i nieprzyjemnie się nosi. Z Eveline mam same kremowe, nie zawierające brokatu - te polecam. Co do innych się nie wypowiadam.
BalbinkaMadzia - oczywiście przeczytamy od deski do deski
Stary 2011-05-13, 13:18   #642
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Wosk pszczeli? Hmm, hmm - nie słyszałam jeszcze o tym.
Brokatowe, tanie błyszczyki to jednak nieporozumienie - drapie toto, drobinki są wielkie i nieprzyjemnie się nosi. Z Eveline mam same kremowe, nie zawierające brokatu - te polecam. Co do innych się nie wypowiadam.
BalbinkaMadzia - oczywiście przeczytamy od deski do deski
O wosku pszczelim nie słyszałaś???
Stary 2011-05-13, 14:12   #643
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paranoja Pokaż wiadomość
O wosku pszczelim nie słyszałaś???
Haha, dobre, dobre. Oczywiscie ze slyszala o wosku, pewnie chciala, jak ja, spytac o blyszczyki Z WOSKIEM. Mozesz podac pare nazw?

Informuje, ze napisalam wyczerpujaca odpowiedz na Bezpiecznych Firmach w sprawie testow i dyrektywy UE - chyba znalazlam odpowiedz. Daj znac jak bys miala jeszcze jakies watpliwosci. Link do watku http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post26891858

Pozwole sobie sie jeszcze ustosunkowac do argumentu agatri, ze w sprawie testow chodzi tu o import i Twojej odpowedzie, ze przeciez L'Oreal ma swoje fabryki w Polsce. Troche mnie to rozsmieszylo, bo posiadanie fabryk gdziekolwiek nie wyklucza absolutnie importu wszystkich mozliwych skladnikow, robi tak tysiace firm na calym swiecie. Dla przykladu pozwole sobie podac baterie do samochodow teoretycznie spalajacych mniej i bardzie eko przyjaznych w USA. Nie wiem jak sie po polsku te baterie nazywaja, po angielsku bodajze lithium. Surowce wydobywane sa z Kanady, stamtad przesylane w celu obrobki do Chin (tansze koszty), z Chin do Japonii w celu obrobienia ich i nadania im formy baterii, z Japonii w formie baterii do USA, gdzie sa skladane samochody. Z latwiejszych przykladow masa firm kosmetycznych ma napisy na swoich kosmetykach: wyprodukowane w Chinach z importowanych z USA surowcow.

Dziewczyny, nie dajcie sie oglupic, to ze cos wyglada na pierwszy rzut oka na oczywiste, nie znaczy, ze takim jest. ZAWSZE trzeba miec na uwadze szerszy kontekst oraz znajomosc tego jak dzialaja firmy i miedzynarodowy handel przy takich tematach. Na przyklad zawsze mnie zastanawia jak dziewczyny sobie wyobrazaja, ze takie przejecie firmy wyglada. No przeciez nie tak, ze jedna pani i dzie do drugiej pani (pani z L'Oreala do pani, na przyklad, z TBSu) i mowi: podoba mi sie Twoja firma, dam Ci za nia tyle a tyle, a Ty rob co chcesz i ja nawet nie chce pieniedzy, ktore dla mnie zarobisz. Zazwyczaj nastepuje to za pomoca wykupowania akcji i na czys takim zarabiaja zawsze akcjonariusze, przeciez inaczej byc nie moze. Dlatego mozliwe jest wykupienie firm w 95% - inna firma posiada 95% akcji, na ktorych zarabia, 5% akcji nalezy do bog wie kogo, moze nawet pracownikow.

No i sprawa z nami, aktywistkami ma sie tez tak, ze jak sie chce kogos do czegokolwiek przekonywac, to niestety trzeba byc specem w tej dziedzinie, umiec wyjasnic watpliwosci, rozwiac panujace mity i miec zawsze gotowe argumenty. Samym argumentem, ze cos jest be, nigdzie sie nie dojdzie. Dlatego dziewczyny, czytajcie, poszerzajcie swoja wiedze, wam to wyjdzie na dobre, nauczycie sie pieknie argumentowac, a i ludzie moze zaczna na nas patrzec jak na osoby z glowa na karku i duza wiedza, a nie mocnym pyskiem i robieniem zamieszania o nic

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-13 o 14:34
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:34   #644
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Haha, dobre, dobre. Oczywiscie ze slyszala o wosku, pewnie chciala, jak ja, spytac o blyszczyki Z WOSKIEM. Mozesz podac pare nazw?

Informuje, ze napisalam wyczerpujaca odpowiedz na Bezpiecznych Firmach w sprawie testow i dyrektywy UE - chyba znalazlam odpowiedz. Daj znac jak bys miala jeszcze jakies watpliwosci. Link do watku http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post26891858

Pozwole sobie sie jeszcze ustosunkowac do argumentu agatri, ze w sprawie testow chodzi tu o import i Twojej odpowedzie, ze przeciez L'Oreal ma swoje fabryki w Polsce. Troche mnie to rozsmieszylo, bo posiadanie fabryk gdziekolwiek nie wyklucza absolutnie importu wszystkich mozliwych skladnikow, robi tak tysiace firm na calym swiecie.
Ta dziewczyna mówiła o imporcie kosmetyków, a nie składników.

Ja używam akurat Burt's Bees z woskiem pszczelim (którego wy nie uznajecie), ale są tez inne marki, później poszukam konkretnych.

Jeszcze chciałam powiedzieć coś odnośnie tytułu tego wątku i naszej wcześniejszej dyskusji - wątek ma w nazwie "cruelty free", zatem nie możecie zgłaszać jako perełki cruelty free kosmetyków, których składniki pochodzą z uboju zwierząt lub wiążą się z cierpieniem zwierząt.
Stary 2011-05-13, 15:28   #645
Sorbet
Zadomowienie

Naprawdę nie wiedziałam, że jest coś takiego jak wosk pszczeli... Ja miastowa od dziecka - to pewnie stąd moja prymitywna znajomość natury.

Cruelty-free to termin odnoszący się do produktów, których powstanie nie wiązało się z testami na zwierzach (czyt.: cierpieniem zwierząt). Nie używanie składników pochodzących np z uboju podchodzi pod termin wegańskie kosmetyki.
Stary 2011-05-13, 15:48   #646
agatri
Rozeznanie

Cytat:

Ja używam akurat Burt's Bees z woskiem pszczelim (którego wy nie uznajecie), ale są tez inne marki, później poszukam konkretnych.

Jeszcze chciałam powiedzieć coś odnośnie tytułu tego wątku i naszej wcześniejszej dyskusji - wątek ma w nazwie "cruelty free", zatem nie możecie zgłaszać jako perełki cruelty free kosmetyków, których składniki pochodzą z uboju zwierząt lub wiążą się z cierpieniem zwierząt.
wosk pszczeli chyba nie pochodzi z uboju zwierząt , chyba że sie mylę

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:

chodziło mi o składniki co do kosmetyków przecież formuła może być testowana poza UE a tu produkowana więc dla mnie to różnicy nie robi
agatri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 21:00   #647
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
chodziło mi o składniki co do kosmetyków przecież formuła może być testowana poza UE a tu produkowana więc dla mnie to różnicy nie robi
W sumie to żadnej różnicy nie robi. Importowany może być caluśki kosmetyk (którego można testować poza UE), a w |Polsce może być tylko pakowany (czyli Polska fabryka może tylko konkretne kosmetyki rozdzielać i na przykład produkować nalepki). Tak czy siak, miałaś rację, import może być używany też w takim celu, co by ładnie obejść przepisy (wiele firm tak robi na przykład ze względu na podatki, łatwiej im po prostu trzymać fabrykę produkującą część czegoś w jednym kraju, a inną część gdzieś indziej. Wszystko zależy od kosztów produkcji, podatków, kosztów siły roboczej i innych takich).
Stary 2011-05-13, 21:29   #648
Mahdab
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Mam zwykłą, coś jak słynna syrena . Po którym peelingu Joanny? Tym w małej buteleczce? Cóż, ja ciągle myślę o tym Perfecty... Ale przecież wcale a wcale go nie potrzebuję!
Tak ten Joanny.
Kup, a co będziesz sobie żałować :P Wczoraj zachęcona wybrałam się kupić ten peeling cukrowy, a że już nie był w promocji, wylądowałam w domu z peelingiem Eveline. Wypróbowałam na jednej ręce i już czuję, że chyba mi nie przypasuje.

Zamówiłam antyperspiranty Kanion Jestem ciekawa czy spełnią swoje zadanie.

Edytowane przez Mahdab
Czas edycji: 2011-05-13 o 21:30
Mahdab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 21:46   #649
ranka
Kici kici miau miau

dziewczyny z znacie jakies produtky zwiazan typowo z higiena osobista? podpaski, tampony?
Stary 2011-05-13, 21:47   #650
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak ten Joanny.
Kup, a co będziesz sobie żałować :P Wczoraj zachęcona wybrałam się kupić ten peeling cukrowy, a że już nie był w promocji, wylądowałam w domu z peelingiem Eveline. Wypróbowałam na jednej ręce i już czuję, że chyba mi nie przypasuje.

Apropos dezodorantów Dziewczyny. Ten dezodorant Alvy, o którym już pisałam, to jest naprawdę super sprawa. Pachnie pięknie (migdałowo!), niby nie antyperspirant, ale całkiem skuteczny, zapachu żadnego nie mam po całym dniu, nawet na urlopie (35 stopni i w zwyż ) się całkiem sprawdził. Zdecydowanie zamienię go za dezodorant dr Nony, de facto 5 razy droższy od tego Alvy. Tak więc jak dla mnie nowa perełeczka. Niedługo będę recenzowac na blogu.
Stary 2011-05-13, 22:06   #651
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

DZIEWCZYNY, PODPISUJCIE
http://www.nocruelcosmetics.org/sign_up.php?lang=poland
Stary 2011-05-14, 09:27   #652
regretsareuseless
Zadomowienie

Ja też poluję na peeling cukrowy z Perfecty ale w szafce czekają na mnie 3 peelingi z Joanny :/ Ostatnio mam skłonności do magazynowania kosmetyków
BalbinkaMadzia, podpisane
regretsareuseless jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:10   #653
paranoja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
wosk pszczeli chyba nie pochodzi z uboju zwierząt , chyba że sie mylę
Nie mówiłam o wosku pszczelim tylko o dyskusji, która się toczyła jakiś czas temu.

Edytowane przez paranoja
Czas edycji: 2011-05-14 o 12:12
paranoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:12   #654
Pani Filifionka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znalazłam świetny poradnik, który ujawnia wszystkie powiązania między największymi potentatami w różnych dziedzinach, a poszanowaniem człowieka, zwierząt, związku z przemysłem zbrojeniowym i niszczeniem środowiska, na prawdę WARTO PRZECZYTAĆ, jest w formacie pdf, więc można go wydrukować
http://www.ekonsument.pl/materialy/p...bre_zakupy.pdf

Dla wszystkich, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej
Przy dłuższej wolnej chwili przeczytam na pewno .

Cytat:
Tak ten Joanny.

Cholercia, szkoda że już po promocji. W takim razie może poczekam na następną...

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczyny z znacie jakies produtky zwiazan typowo z higiena osobista? podpaski, tampony?
Oczywiście. Bella robi podpaski i tampony, a Cleanic różnego rodzaju waciki, chusteczki itd. (Bella również) .

Pani Filifionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:13   #655
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie mówiłam o wosku pszczelim tylko o dyskusji, która się toczyła jakiś czas temu.

No wybacz paranojo, ale skoro sama nie jesteś zainteresowana przyłączeniem się do grupy to jakim prawem próbujesz nam mówić jak tę grupę prowadzić? No to to jest już post - hit Wycofaj się z klasą z dyskusji, a nie próbujesz nas pouczać co uważasz za cruelty - free a co nie Tupet to to jest oj jest.
Stary 2011-05-14, 16:07   #656
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Cieszę się, że @regretsareuseless podpisałaś, uważam, że to bardzo ważne!

Edytowane przez BalbinkaMadzia
Czas edycji: 2011-05-14 o 16:08
Stary 2011-05-14, 16:30   #657
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Żel pod prysznic Urtekram bardzo dobre.
Można je kupić w selgrosie (sklep dla firm) o wiele taniej. Ogólnie to jestem tym miło zaskoczona bo takie molochy jak selgros nie słyna ze sprzedazy eko produktów a jednak doczekały się tam swojego regału

Krem Lumene arctic aqua, super nawilża, nie kosztuje drogo.

Krem lavera basis nawilżający, (...)
Justina, dopiero zauważyłam Twojego posta. Czy to są zgłoszenia do perełek czy tylko polecasz - bo nie wiem czy wrzucać na listę?

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość
Cieszę się, że @regretsareuseless podpisałaś, uważam, że to bardzo ważne!
Ja też podpisałam

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-14 o 16:21
Stary 2011-05-14, 16:53   #658
agatri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
No wybacz paranojo, ale skoro sama nie jesteś zainteresowana przyłączeniem się do grupy to jakim prawem próbujesz nam mówić jak tę grupę prowadzić? No to to jest już post - hit Wycofaj się z klasą z dyskusji, a nie próbujesz nas pouczać co uważasz za cruelty - free a co nie Tupet to to jest oj jest.
ja odnoszę wrażenie jakby ta osoba wchodziła tylko aby sie wyrzyć

zaszalałam dzisiaj kupiłam żel pod prysznic z DKNY , była przecena wiec grzech nie skorzystać
agatri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:27   #659
regretsareuseless
Zadomowienie

BalbinkaMadzia, udostępniam to na swoim fb, może ktoś z moich znajomych zainteresuje się tematem
regretsareuseless jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:49   #660
ranka
Kici kici miau miau

kurcze a mi sie zdawalo ze Bella testuje no ale moze cos pokrecilam

edit: no pokrecialm jednak fajnie ze nie testuja i w zwiazku z tym moge dodac perelke Belli - Bella Panty Bellissima, wkladki w rozowym opakowaniu - uzywalam ich od dawna, chlona wszystko, pochlaniaja brzydkie zapachy, w ciazy idealne! polecam

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2011-05-14 o 20:53
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości