Perełki cruelty-free - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-24, 18:47   #721
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dot.: Perełki cruelty - free

[QUOTE=Linusiaczek;2709640 3]Ja nie znoszę sztyftów, bo mi strasznie brudzą ubrania, dlatego zawsze wolę takie w kulce. Sztyftu z Kiss My Face raczej nie polecam, chyba że tak po domu (ja go używam tylko tak w celu odświeżenia w domu, bo skład bardzo naturalny, ale działa tak se). Obecnie używam Alvery, jestem bardzo bardzo zadowolona.

@Linusiaczku, Alvera to ta firma, pod która podpisuje się Rossmann??
Już mam taki mętlik w głowie, że nie wiem co robić.
Rossmann testuje, Alvera nie...
Moja mama ma taki w kulce z tej firmy, chyba cytrynowy czy limonkowy?
Tak czy siak pięknie pachnie
BalbinkaMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 18:51   #722
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

@megana88, rzeczywiście, wolę te w sztyfcie, w kulce kupuje w ostateczności, gdy już nie mam pojęcia który zapach podoba mi się bardziej, albo gdy są po prostu tańsze )
Stary 2011-05-24, 18:52   #723
ranka
Kici kici miau miau

.. ale nie dziala. ja ni polecam mam z Alterry kulke szalwie z cytryna - nie chroni przed poceniem nic a nic a zapach to moze sie utrzymuje przez pol godziny
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 18:53   #724
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

to właśnie ten ma moja mama, cudnie pachnie
Nie działa:confused : Niedobrze, chciałam go sobie kupić, jest dość tani.
Stary 2011-05-24, 19:19   #725
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dziewczyny, co o tym sądzicie???:con fused::confused :
http://www.facebook.com/kosmetykiAA?sk=wall&filter=12

Pod małym kurczaczkiem jest pytanie odnośnie testowania na zwierzakach i pretensje pod adresem wizaz.pl

Edytowane przez BalbinkaMadzia
Czas edycji: 2011-05-24 o 19:22
Stary 2011-05-24, 19:20   #726
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Megana:
http://www.helfy.pl/list_products.ph...&sphrase=jason

http://www.helfy.pl/list_products.ph...&sphrase=jason

na helfach taniej. aaaaaaaaaaaaahahahahahaha hahahaahhaahah dobry jest ten potwór

Pusiu uzywam tangle teezer i jestem zadowolona. I kiedy nakladam odzywke to plastikowego grzebienia z duzymi zebami.

Z Yves Rocher podoba mi sie ten zapach waniliowy
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 19:32   #727
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dziewczyny, czy któraś z Was zna angielski na tyle dobrze, by napisać do PETA? Chodzi o to, że prowadzą kampanie przeciwko Donnie Karan, ale jej nazwisko widnieje na liście testowanych na zwierzakach.... :conf used:
Stary 2011-05-24, 19:38   #728
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość

@Linusiaczku, Alvera to ta firma, pod która podpisuje się Rossmann??
Już mam taki mętlik w głowie, że nie wiem co robić.
Rossmann testuje, Alvera nie...
Moja mama ma taki w kulce z tej firmy, chyba cytrynowy czy limonkowy?
Tak czy siak pięknie pachnie
Firma Rossmanna to Alterra. Alvera to jakaś niezależna firma, której dezodoranty znalazłam w eko sklepiku.

Co do AA to osobiście zajęłam się tą sprawą i napisałam do nich na stronie. Jak mnie wnerwia coś takiego.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was zna angielski na tyle dobrze, by napisać do PETA? Chodzi o to, że prowadzą kampanie przeciwko Donnie Karan, ale jej nazwisko widnieje na liście testowanych na zwierzakach.... :conf used:
Ja czytałam parę razy ich artykuł o Donnie Karan i to chodzi o to, że obiecała rok temu, że zaprzestanie promowania naturalnych futer na swoich pokazach (testować nie testuje ponoć na zwierzakach i tak). Wypadła z listy na jakiś czas, ale potem wpisali ja z powrotem - wydaje mi się, że po prostu odróżnili, że testowanie to jedna sprawa, a promowanie futer druga - ale pewna nie jestem. Jak masz wątpliwości to mogę napisać.
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 19:43   #729
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Napisz, proszę, chciałabym wiedzieć o co chodzi. Może tak, jak mówisz, ale wolałabym od nich to usłyszeć. : cmok:
Stary 2011-05-25, 14:50   #730
megana88
Raczkowanie

Ale zauważyliście jak ten ktość z AA odpisał? "Nie, nie testujemy." Dla mnie to kit, nie odpowiedź. Co za chamstwo.
Stary 2011-05-25, 16:50   #731
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Tak, strasznie dziwnie to wygląda, żadnych dowodów, coś w stylu "nie testujemy, a czy na pewno to już nie twoja sprawa". Takie na odczepnego.
Stary 2011-05-25, 18:59   #732
ranka
Kici kici miau miau

chcialabym zglosic do perełek pedzelki do makijazu

+MAC - posiadam pedzelki o nr 219,209,222,188,182,194,1 29,168.
Wszystkie zasluguja na uwage. mimo paru mankamentow takich jak wypadajace wlosie z niektorych czy to ze schodzi napis po paru uzytkowaniach maluje sie nimi siwetnie i wciaz tak samo dobrze.

pedzel 182 to pedzel kabuki - sluzy mi do nakladania podkladu mineralnego, czasami bronzera.

+Pixie - posiadam z tej firmy Flat Top'a - miekki, zwarty, nic nie wypada, bardzo dobrze nanosi sie nim mineralki
Stary 2011-05-26, 15:29   #733
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
chcialabym zglosic do perełek pedzelki do makijazu

+MAC - posiadam pedzelki o nr 219,209,222,188,182,194,1 29,168.
Wszystkie zasluguja na uwage. mimo paru mankamentow takich jak wypadajace wlosie z niektorych czy to ze schodzi napis po paru uzytkowaniach maluje sie nimi siwetnie i wciaz tak samo dobrze.

pedzel 182 to pedzel kabuki - sluzy mi do nakladania podkladu mineralnego, czasami bronzera.

+Pixie - posiadam z tej firmy Flat Top'a - miekki, zwarty, nic nie wypada, bardzo dobrze nanosi sie nim mineralki
syntetyki??

Z pixie dla mnie lepszy jest kabuki, w moim przypadku daje lepsze krycie (dziwne) i dociera wszedzie.
Stary 2011-05-27, 19:20   #734
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Linus a co Ci konkretnie nie pasowało w hydrolacie oczarowym??? mnie chyba zapycha, albo i nie koniecznie on. ale w kazdym razie nie ma dobrego wpływu na stan mojej cery zastanawiam się czy inne będą lepsze. Jak myslisz?
Stary 2011-05-27, 19:59   #735
RougeAddict
Raczkowanie

O hydrolacie oczarowym jest bardzo dużo skrajnych wypowiedzi na różnych wątkach. Albo ktoś go kocha, albo nienawidzi :P Ja go uwielbiam- dla mnie ma przyjemny kwiatowy zapach i jest delikatny.
RougeAddict jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 11:55   #736
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Balbinko, kompletnie nie miałam czasu wysłać tego maila do Pety, ale postaram się to zrobić w weekend

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
syntetyki??

Z pixie dla mnie lepszy jest kabuki, w moim przypadku daje lepsze krycie (dziwne) i dociera wszedzie.
Dobra, wszystko wrzuce zaraz na listę

Cytat:
Linus a co Ci konkretnie nie pasowało w hydrolacie oczarowym??? mnie chyba zapycha, albo i nie koniecznie on. ale w kazdym razie nie ma dobrego wpływu na stan mojej cery zastanawiam się czy inne będą lepsze. Jak myslisz?
Hmm, co mi nie pasowało. Wiesz co, nie żeby mi coś jakoś wybitnie nie pasowało, po prostu efekt był jakiś taki.. no niespektakularny W zasadzie nie zauważyłam żadnego działania, no ale może muszę poczekać jeszcze trochę zanim coś się pokaże.

Myślę, że różne hydrolaty działają różnie, mnie np. różany znacznie bardziej nawilża, chyba by sie nadawał bardziej dla cery suchej.

Chciałabym zgłosić kilka nowych perełek:

a) płyn do mycia naczyń Gold Drop - bardzo fajny, dobrze zmywa wszystko, piękny zapach, delikatny dla dłoni. Kupiłam wersję eco i jestem naprawdę bardzo bardzo zadowolona

b) lakier do paznokci MySecret. Przyznam szczerze, że jak do tej pory używałam tylko jednego odcienia 140 - Lilac, ale jak dla mnie to prawdziwa perełka. Fantastycznie się nakłada, kolor jest przepiękny, w ciagu ostatnich kilku dni kilka osób mnie pytało co mam na paznokciach. Bardzo przystępna cena (ok. 5 zł), a jakość jak od lakierów znacznie droższych. Z kryciem odrobinę gorzej, żeby naprawdę był kryjący, to potrzeba 3 wartsw, ale przy 2 też ładnie wygląda. I naprawdę - nie śmierdzi, wręcz lubię jego zapach! Jak dla mnie też wyjątkowo trwały, bez bazy ani warstwy utwardzającej trzyma mi się na paznokciach parę dni (do 4), dłużej niż np. lakier Catrice. Tylko że ktoś wspominał, że to jest limitowanka, więc zanim wrzucę na listę, to się upewnię jak z innymi kolorami

c) zmywacz do paznokci Sensiquie truskawkowy, poleciła mi go pani w Naturze, jako najlepszy w całej serii zmywaczy i rzeczywiście - nie pomyliła się ani trochę. Dośc tani, duży i świetnie zmywa. Ponoć bezacetonowy - no i zapach nie jest wcale wstrętny.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-05-28 o 12:01
Stary 2011-05-28, 12:12   #737
ranka
Kici kici miau miau

nie, nie wszystkie pedzle to syntetyki wiec pozniej podam ktore
Stary 2011-05-28, 13:49   #738
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
c) zmywacz do paznokci Sensiquie truskawkowy, poleciła mi go pani w Naturze, jako najlepszy w całej serii zmywaczy i rzeczywiście - nie pomyliła się ani trochę. Dośc tani, duży i świetnie zmywa. Ponoć bezacetonowy - no i zapach nie jest wcale wstrętny.
Truskawkowy??
Namówiłaś mnie!
Stary 2011-05-28, 17:08   #739
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
nie, nie wszystkie pedzle to syntetyki wiec pozniej podam ktore
ok

Jak myślicie próbować z innym hydrolatem czy sobie odpuścić?
Stary 2011-05-28, 22:07   #740
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Truskawkowy??
Namówiłaś mnie!
Potęgu zapachu
Ale serio, świetny jest

Cytat:
ok

Hydrolaty mają to do siebie, że je zawsze można użyć do spryskiwania pędzli przed nakładaniem sypkich pudrów Nie wiem, ja bym próbowała z innymi (poczytała jeszcze co piszą inni o poszczególnych hydrolatach), ale ja to jestem ja - zawsze ciekawość weźmie górę.
Stary 2011-05-28, 22:40   #741
RougeAddict
Raczkowanie

Cytat:
ok

Wydaje mi się, że warto spróbować. Na wątkach ZSK-owym, BU-wym i mazidłowym dziewczyny, które nie tolerują hydrolatu oczarowego piszą, że znajdują taki, który im odpowiada. Poza tym, oprócz zastosowania o którym mówi Linusiaczek, można użyć hydrolatu jako płukanki do skóry głowy, dodać do glinki zamiast wody, jeżeli podrażnia Cię jako tonik.
RougeAddict jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 14:16   #743
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Hej
Moje perełki to:
-Płyn do płukania usta Adent Pollena Ewahttp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33894,adent-plyn-do-plukania-jamy-ustnej-z-aminofluorkiem.html&next= 1
jest przepyszny i łagodny

-woda i żel pod prysznic bzowy Yves Rocherhttp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3144,yves-rocher-pur-desir-de-lilas-woda-toaletowa-o-zapachu-bzu.html&next=1

-pasta do zębów Himalayahttp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37597,dental-cream-with-natural-fluoride.html&next=1

-ałun Super Deo http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6499,super-deo.html&next=1

-Amlahttp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31076,amla-hair-oil.html&next=1

-naturalny nierafinowany olej kokosowy http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35967,efavit-olej-kokosowy.html&next=1

-odżywki do włosów Ziaja, wszystkie

-odżywka Tigihttp://www.tigihaircare.com/consumer...&categoryID=28

i odżywka http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36208,catwalk-headshot-reconstructive-intense-conditioner.html&next=1

Hej, dzieki za podanie perełek, spróbuję dzisiaj pododawać na listę - ale Tigi to niestety u nas na czerwonej, zostało przejętę przez któryś koncern
Stary 2011-05-29, 22:51   #744
regretsareuseless
Zadomowienie

Cytat:
Balbinko, kompletnie nie miałam czasu wysłać tego maila do Pety, ale postaram się to zrobić w weekend

Dobra, wszystko wrzuce zaraz na listę

Hmm, co mi nie pasowało. Wiesz co, nie żeby mi coś jakoś wybitnie nie pasowało, po prostu efekt był jakiś taki.. no niespektakularny W zasadzie nie zauważyłam żadnego działania, no ale może muszę poczekać jeszcze trochę zanim coś się pokaże.

Myślę, że różne hydrolaty działają różnie, mnie np. różany znacznie bardziej nawilża, chyba by sie nadawał bardziej dla cery suchej.

Chciałabym zgłosić kilka nowych perełek:

a) płyn do mycia naczyń Gold Drop - bardzo fajny, dobrze zmywa wszystko, piękny zapach, delikatny dla dłoni. Kupiłam wersję eco i jestem naprawdę bardzo bardzo zadowolona

b) lakier do paznokci MySecret. Przyznam szczerze, że jak do tej pory używałam tylko jednego odcienia 140 - Lilac, ale jak dla mnie to prawdziwa perełka. Fantastycznie się nakłada, kolor jest przepiękny, w ciagu ostatnich kilku dni kilka osób mnie pytało co mam na paznokciach. Bardzo przystępna cena (ok. 5 zł), a jakość jak od lakierów znacznie droższych. Z kryciem odrobinę gorzej, żeby naprawdę był kryjący, to potrzeba 3 wartsw, ale przy 2 też ładnie wygląda. I naprawdę - nie śmierdzi, wręcz lubię jego zapach! Jak dla mnie też wyjątkowo trwały, bez bazy ani warstwy utwardzającej trzyma mi się na paznokciach parę dni (do 4), dłużej niż np. lakier Catrice. Tylko że ktoś wspominał, że to jest limitowanka, więc zanim wrzucę na listę, to się upewnię jak z innymi kolorami

Co do My Secret to chodzi Ci o te pachnące lakiery? Jeśli tak, to jest to edycja limitowana, ja z pachnących mam 142 Raspberry i jestem z niego bardzo zadowolona 2 warstwy dają bardzo ładny, malinowy kolor i kosztuje 5 albo 6 złotych, już dokładnie nie pamiętam
Dziewczyny, możecie mi polecić jakiś preparat, który przedłużałby trwałość lakieru na paznokciach?
regretsareuseless jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 01:15   #745
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez regretsareuseless Pokaż wiadomość
Co do My Secret to chodzi Ci o te pachnące lakiery? Jeśli tak, to jest to edycja limitowana, ja z pachnących mam 142 Raspberry i jestem z niego bardzo zadowolona 2 warstwy dają bardzo ładny, malinowy kolor i kosztuje 5 albo 6 złotych, już dokładnie nie pamiętam
Dziewczyny, możecie mi polecić jakiś preparat, który przedłużałby trwałość lakieru na paznokciach?
O tak tak, te - czyli jednak limitowanka
Mój jest fantastyczny, myślałam, że mają to w regularnej sprzedaży. Co do lakieru i trwałości - Revlon ma taki produkt, który jest zarówno bazą pod, jak i warstwą wierzchnią na lakier. Jak dla mnie jest genialny, lakier mi się z tym trzyma w stanie niezmiennym do tygodnia. Jak by Ci to coś pomogło to mogę wstawić zdjątko produktu
Stary 2011-05-30, 10:36   #746
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Mój jest fantastyczny, myślałam, że mają to w regularnej sprzedaży. Co do lakieru i trwałości - Revlon ma taki produkt, który jest zarówno bazą pod, jak i warstwą wierzchnią na lakier. Jak dla mnie jest genialny, lakier mi się z tym trzyma w stanie niezmiennym do tygodnia. Jak by Ci to coś pomogło to mogę wstawić zdjątko produktu
A czy te limitowane pachnące są jeszcze w sprzedaży, czy to było kiedyś? Bo znów mnie kusicie zapachami
Stary 2011-05-30, 10:40   #747
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Hydrolaty mają to do siebie, że je zawsze można użyć do spryskiwania pędzli przed nakładaniem sypkich pudrów Nie wiem, ja bym próbowała z innymi (poczytała jeszcze co piszą inni o poszczególnych hydrolatach), ale ja to jestem ja - zawsze ciekawość weźmie górę.
Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że warto spróbować. Na wątkach ZSK-owym, BU-wym i mazidłowym dziewczyny, które nie tolerują hydrolatu oczarowego piszą, że znajdują taki, który im odpowiada. Poza tym, oprócz zastosowania o którym mówi Linusiaczek, można użyć hydrolatu jako płukanki do skóry głowy, dodać do glinki zamiast wody, jeżeli podrażnia Cię jako tonik.
dzieki poczytam i moze sobie jakis wybiore.

Co do utwardzacza to ja polecam z essence, lakier utwardzajacy plytke!
Stary 2011-05-30, 10:54   #748
girlinblues
Raczkowanie

Wprawdzie jestem "nowa", jeśli chodzi o kosmetyki cruelty-free, jednak chciałam podać moje ostatnie odkrycia, które z pewnością można potraktować jako perełki:
1. Woda kolońska Zielona herbata Fraicheur Vegetale Yves Rocher - już od dłuższego czasu chodził za mną ten zapach, aż wreszcie koleżanka poleciła mi właśnie YR, używam od roku, już nie zmienię
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...dt.html&next=1

2. Pomadka do ust Lovely z kamforą i mentolem - używam od 2 miesięcy, na początku trochę przeszkadzał mi zapach, teraz go uwielbiam, pięknie nawilża usta
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...em.html&next=1

3. Antyperspirant Bloker Ziaja - wiem, że już się pojawił, ale zakochałam się w nim, używam dzięki recenzjom na Wizażu właśnie i od dwóch tygodni mam sucho pod pachami, bardzo pozytywna zmiana
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...er.html&next=1

Poza tym, chciałam zapytać, czy któs nie mógłby mi polecić jakiegoś żelu do mycia twarzy dla cery mieszanej? Lubię takie z granulkami, ale od czasu, kiedy się zaczęłam przestawiać na kosmetyki CF, nie znalazłam jeszcze żadnego, który by mi odpowiadał. Nie mam wrażliwej cery, ale potrzebuję czegoś radzącego sobie z okazjonalnymi wypryskami.
girlinblues jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 10:56   #749
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
A czy te limitowane pachnące są jeszcze w sprzedaży, czy to było kiedyś? Bo znów mnie kusicie zapachami
Jeszcze można gdzieś niedobitki dorwać, ale trzeba się spieszyć
Stary 2011-05-30, 11:07   #750
regretsareuseless
Zadomowienie

Cytat:
Jeśli nie będzie to dla Ciebie problemem to poprosiłabym o zdjęcie albo nazwę, to poszukam go sobie na KWC

Cytat:
Są jeszcze w sprzedaży, przynajmniej u mnie Są w 4 kolorach - pomarańczowym, liliowym, malinowym i różowym
regretsareuseless jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości