Perełki cruelty-free - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-26, 17:56   #991
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
Dokładnie tak
fajnie by było mieć np. całe forum tylko o kosmetykach cruelty free, ale można by do tego dokoptować wątki zielono-ekologiczne, wegetariańskie itp. w końcu wiele rzeczy jest produkowanych ze szkodą dla środowiska i fajnie by było wszystkie porady zebrać w jednym miejscu.
Pomysl jest fajny, ale to by chyba trzeba z Moderatorami pogadać jak oni to widzą. Bo w sumie są wątki dotyczące kosmetyków naturalnych, są wątki wegetariańskie i są też o nietestowanych kosmetykach. Ja tylko nie wiem co na to ogół forum
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 16:03   #992
OrangeBlossom
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Pomysl jest fajny, ale to by chyba trzeba z Moderatorami pogadać jak oni to widzą. Bo w sumie są wątki dotyczące kosmetyków naturalnych, są wątki wegetariańskie i są też o nietestowanych kosmetykach. Ja tylko nie wiem co na to ogół forum
to tylko luźna propozycja, jakoś bardzo się do niej nie przywiązałam, ale gdyby takie forum powstało byłoby bardzo fajnie
zobaczymy co na to reszta, jak będzie odzew to może moderatorzy też się zgodzą
OrangeBlossom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 13:35   #993
nietoperek22
Rozeznanie

Witam wszystkich. Od około dwóch lat nie jem mięsa a w ostatnim czasie razem z mężem przeszliśmy na weganizm. Cieszę się, że znalazłam ten wątek, na pewno bardzo nam się teraz przyda. Zabieram się ostro do czytania
nietoperek22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 19:19   #994
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
to tylko luźna propozycja, jakoś bardzo się do niej nie przywiązałam, ale gdyby takie forum powstało byłoby bardzo fajnie
zobaczymy co na to reszta, jak będzie odzew to może moderatorzy też się zgodzą
No właśnie, co na to reszta? Dziewczyny, odezwijcie się. Co myślicie o propozycji?

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Od około dwóch lat nie jem mięsa a w ostatnim czasie razem z mężem przeszliśmy na weganizm. Cieszę się, że znalazłam ten wątek, na pewno bardzo nam się teraz przyda. Zabieram się ostro do czytania
Zapraszamy do lektury Istnieje jeszcze wątek ogólny o nietestowanych na zwierzetach kosmetykach (i firmach, które nie testuja na zwierzetach) oraz wątek plotkowy, gdzie gadamy sobie o wszystkim

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654&page=126

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=540540&page=35
Stary 2011-10-29, 00:48   #995
nietoperek22
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Istnieje jeszcze wątek ogólny o nietestowanych na zwierzetach kosmetykach (i firmach, które nie testuja na zwierzetach) oraz wątek plotkowy, gdzie gadamy sobie o wszystkim
Dzięki Z wątku o kosmetykach od kozrystam już od pierwszej części, bardzo go lubię a plotkowy chętnie zacznę owiedzać, bo jeszcze nie byłam
Kolorowych snów wszyskim życzę
nietoperek22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 10:51   #996
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

podoba mi się pomysł z podforum! Chociaż i tak mam wszystkie watki w subie, to dla nowych dziewczyn będzie łatwiej!
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:28   #997
OrangeBlossom
Raczkowanie

my tu gadu gadu, a ja jeszcze o moich perełkach nie napisałam wszystkiego będzie baaaardzo dużo, zacznę od kosmetyków do włosów

ODŻYWKI DO MYCIA:
- maska Pollena Malwa studio Gloria - absolutnie najbardziej nawilżająca odżywka do włosów, jakiej kiedykolwiek używałam. kiedyś stosowałam ją jako maskę, teraz myję nią włosy. świetnie uzupełnia działanie bardziej gęstych i treściwych masek
- balsamy mrs Potters - miałam już chyba wszystkie, w auchan sprzedają je w wielkich półlitrowych butlach za kilka złotych. nie są aż tak cudowne jak malwa gloria, ale to bardzo dobry produkt, mają fajny zapach i są świetne świetne do częstego stosowania
- Alterra odżywka z morelą i pszenicą - jest dość gęsta, więc rozcieńczam ją z wodą na aksamitną pianę przed myciem. świetnie nawilża włosy i definiuje loki

MASKI:
- maska Alterra z aloesem i granatem - mój hit wszechczasów i odkrycie na miarę koła; jest supergęsta i odżywcza, po kilku użyciach ratuje nawet najbardziej zniszczone i suche włosy. Do tego ma niską cenę. Regularnie kupuję 2-3 tubki na miesiąc
- maski Biovax - wypróbowałam prawie wszystkie, najlepsza zdecydowanie jest ta z proteinami mlecznymi (ma śliczny zapach budyniu waniliowego). świetny skład i super działanie

SZAMPONY:
- Rainforest Nutrition the Body Shop - absolutny numer jeden, bardzo delikatny, aksamitny, super pachnie i świetnie nawilża włosy. zdecydowanie najlepszy szampon do moich ekstemalnie suchych włosów
- Alterra z aloesem i granatem - świetny, delikatny szampon, używam zazwyczaj jako back-up, gdy zabraknie mi pierwszego

STYLIZATORY:
- Joanna Naturia odżywki bez spłukiwania - kiedyś myłam nimi włosy, teraz stosuję wersję z lnem i rumiankiem na wilgotne włosy. Fajny produkt, nie jest jakoś głęboko odżywczy, ale dobrze działa
- jedwab i serum wzmacniające Biovax - generalnie unikam silikonów, ale to dwa świetne produkty, bardzo dobrze sprawdzają się na ochronę końcówek
- tutaj mogłabym wstawić odżywkę z amliką i krem z olejkiem z orzecha brazylijskiego The Body Shop, ale niestety te produkty są wycofywane i nigdzie już nie można ich dostać...

OLEJKI: przede wszystkim kokosowy, czerwony palmowy, arganowy, rycynowy (najlepiej w połączeniu z miodem i cytryną), ostatnio też makadamia, jojoba i z pestek granatu. stosuję w różnych mieszankach od kilku lat i to najlepszy odżywczy produkt na suche i zniszczone włosy.

Na koniec chciałam zaznaczyć, że mam jasne, kręcone i puszące się włosy, także moje perełki niekoniecznie będą dobre dla dziewczyn z cienkimi i prostymi włosami
ciąg dalszy nastąpi...
Stary 2011-11-03, 19:02   #998
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
my tu gadu gadu, a ja jeszcze o moich perełkach nie napisałam wszystkiego będzie baaaardzo dużo, zacznę od kosmetyków do włosów
Super, ale kosmetyków!

Zacznę od tego, że niektóre Dziewczyny nie uznają kosmetyków Alterry i The Body Shop, ponieważ należą one do testujących koncernów (znaczy zostały wzkupione przez nie). Więc przezornie je zapytam czy chcą żebym je wpisała na listę KWC?

Drugie pytanie dotyczy firmy Mrs Potters - zawsze się zastanawiałam czy testują. Znalazłaś ich gdzieś? Bo jeśli tak to ja mam z kolei rekomendację szamponu dla włosów cienkich i prostych
Stary 2011-11-03, 20:17   #999
Chatul
ma zielone pojęcie

Mrs.Potter's jest produktem Forte Sweden. A my mamy FS na zielonej
Gorzej, że zmienia się skład balsamów Mrs.Potter's - w nowej wersji jest w nich jedwab. Czyli produkt przestał być wegetariański
Stary 2011-11-11, 16:26   #1000
OrangeBlossom
Raczkowanie

Dzięki Chatul! właśnie miałam napisać, że info odnośnie mrs potters znalazłam gdzieś kiedyś na wizażu
Co do Body Shopu - mi także nie podoba się, że wykupił ich l'oreal. ALE myślę, że to solidna marka z dobrą reputacją. bardzo dużo zrobili dla propagowania nietestowania na zwierzętach, prowadzą też mnóstwo innych środowiskowych i fairtrade'owych akcji. osobiście chętnie zostawiam u nich kasę, ale jeśli ktoś nie chce tego robić ze względu na politykę całego koncernu to to rozumiem
a odnośnie Alterry - czytałam gdzieś, że te kosmetyki produkuje logona albo jakaś firma do nich zbliżona...
Stary 2011-11-16, 10:32   #1001
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dziewczyny, czy Wy wiecie, że kilka kosmetyków nietestowanych na zwierzakach zostało wyróżnionych prestiżowym tytułem DOSKONAŁOŚĆ ROKU?
A dokładnie:
Miraculum za GOLD krem-koncentrat do rąk i paznokci
oraz perfumy Pani Walewska
Art Deco za Magic Brush tusz do rzęs
Ziaja za oliwki w żelu do masażu
Ziaja Yego, cała seria
klask i:kla ski:k laski:
BalbinkaMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:30   #1002
guacamole
Wtajemniczenie

Moj kolejny hicior to olejek arganowy.
Kupilam sobie male 50 ml opakowanie w Ecospa. Do tego wzielam kilka buteleczek z zakraplaczami, by przelewac inne olejki w mniejsze, bardziej poreczne opakowania dozujace.
Wracajac do olejku arganowego - nie stosuje go samodzielnie, bo to drogi i niekoniecznie skuteczny 'gips'. Swietnie sie sprawuje w polaczeniu z innymi kosmetykami. Ja mieszam zawsze kropelke arganu z kremem na noc, z kremem tlustym typu cold cream. Ostatnio nawet argan miksuje z kilkoma kroplami plynu brazujacego, dzieku czemu opalenizna nabiera bardziej rownomiernego wygladu, zero plackow, a efekt latwy do stopniowania.
Olejku tego tez dodaje na dloni do bogatego balsamu SVR z mocznikiem i do balsamu brazujacego Tiare Yves Rocher. Dzieki temu, kosmetyki te ladniej sie rozprowadzaja, ladnie sie przyjmuja i sa uzupelnione o wlasciwosci odzywcze.
Moja twarz az sie cieszy na widok tego tlustego stwora
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 22:46   #1003
prralka
Raczkowanie

to ja wspomnę o piance do demakijażu z Yves Rocher, uwielbiam, nie jest najtańsza ale staram się ją dorwać na wiecznych promocjach, jak tylko leniwiec mi się skończy, zrecenzuję ją na blogu, bo właśnie zakupiłam już drugą butlę i sądzę, że jestem w stanie już mieć na jej temat wyrobione zdanie
W każdym razie rozpuszcza wszystko! podkład, 50 cieni na powiekach, tusz do rzęs, eyeliner, no wszystko używam na zmianę z olejkami, bo wkręciłam się w metodę OCC (wierzę, że pozbędę się w ten sposób zaskórników ) ale pianka równie dobrze pozbywa się makijażu jak oleje, a lepiej niż płyny micelarne (np z Biodermy)
prralka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 17:46   #1004
Mahdab
Wtajemniczenie

Chciałam polecić żel do mycia twarzy Zioła Polskie z Evy Polleny. Miałam za dawnych czasów wiele żeli typu Loreal i inne mnie tak nie zadowoliły. Buzia czysta, gładka i miła. Nie wiem czy wysusza, bo zawsze po myciu nakładam krem.

Jeszcze jeśli ktoś lubi zapach bzu, to śliczny zapach ma balsam do ciała z yves roucher i jest całkiem miły w użyciu.

Mahdab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 20:46   #1005
Caraxa
Raczkowanie

Cześć dziewczynki w końcu udało mi się dotrzeć też na ten wątek i troszkę odkopuję.

Więc moje perełki to:
- Podkład mineralny Pixi Cosmetics w formule Cover De Luxe – używam odcienia Calista-dla mnie jest idealna, neutralna, mam naczynkową paszczę, z widocznymi zaczerwienieniami, zaróżowioną, Calista sprawia, że nie wyglądam jak świnka Pigi. Podkład świetnie wtapia się w skórę, nie tworzy maski, jest niewidoczny, wygląda bardzo naturalnie. Nakładanie to sama przyjemność, nie sprawia żadnych problemów, aplikuję go na mokro (ruchami okrężnymi nakładam go flacikiem, a na końcu spryskuję twarz hydrolatem lub tonikiem). Nie brudzi ubrań. Jest wart swej ceny, no i to śliczne pudełeczko.

- Pomarańczowy olejek myjący z Biochemii Urody – ten zapaaach bardzo delikatny, nie drażniący. Świetnie zmywa cały makijaż, także tusz (ja co prawda do demakijażu oczu używam płynu miceralnego Ziaji Spot Spa, wcześniej Ziaji dwufazowej-tak mi bardziej odpowiada)

- Balsam do ciała arbuzowy z Bielendy Pro – śliczny zapach, balsam w dużej 500 ml butelce z dozownikiem, wygodnie się używa. Jest wydajny. Ma bardzo przyjemny zapach. Dobrze nawilża skórę.

- Korektor różowy Pixie Cosmetics – używam go jako rozświetlacza okolic oczu, choć nigdy wcześniej nie używałam tego typu produktów, nie wdziałam potrzeby, natomiast ten ‘roświetlacz’ jest strzałem w dziesiątkę. Nakładam minimalną ilość i wklepuję w kąciki oczu, daje świetny efekt rozświetlonego oka.

- Pędzle do oczu Everyday Minerals – z syntetycznego włosia. Świetnie się nimi maluje.

I dalej może nie perełki, ale też jestem bardzo zadowolona:

- Krem rozjaśniający do cery naczynkowej z Ziaji Pro – nie świece się po nim, idealny pod makijaż zarówno mineralny jak i tradycyjny.

- Peeling enzymatyczny Bielendy Pro – bardzo go lubię, ma fajną żelową konsystencję, nie podrażnia. Przyjemny zapach.

- jestem zadowolona z użytkowania olei, mam arganowy i z kocanki z BU, mieszam je z żelem HA. Nawilżają, nakładam je na noc. Mam w planach zakupić jeszcze jakieś inne (koniecznie z kasztanów) i wybrać jeden najbardziej mi odpowiadający.

- Peeling Joanny z serii Joanna Natura (te w małych buteleczkach) – lubię czarną porzeczkę i truskawkę. Dla mnie jest wystarczający, dobrze ściera, apetycznie pachnie.

- Oriflame Tender Care tzw. ‘miodek’ waniliowy i karmelkowy – uniwersalny kremik w malutkim słoiczku, ja używam go jako balsamu do ust, dobrze nawilża. Czasami nakładam go na…brwi, by je przegładzić. Zapachy mniammm

- Dwufazowy tonik do demakijażu oczu z Ziaji – dobrze zmywa tusz, nie podrażnia oczu.

- Podkład Oriflame Matte Control w odcieniu Porcelain – byłam z niego zawsze zadowolona, skóra nie błyszczała się po nim, dobrze się rozprowadzał. Czasami do niego wracam, mimo stosowania mineralnego podkładu.

Jak sobie jeszcze o czym przypomnę to doniosę.

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:01   #1006
BalbinkaMadzia
Raczkowanie

Dziewczyny, czytałyście jak "Mark and Spencer" traktuje swoich pracowników w Chinach? Owszem, są na zielonej liście, ale z drugiej strony bardzo szkodzą ludziom, poczytajcie
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tajn...wiadomosc.html

BalbinkaMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 16:14   #1007
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czytałyście jak "Mark and Spencer" traktuje swoich pracowników w Chinach? Owszem, są na zielonej liście, ale z drugiej strony bardzo szkodzą ludziom, poczytajcie

Straszne nie kupię nic u nich!

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 20:02   #1008
Sorbet
Zadomowienie

Witam i o zdrowie pytam!

Od czego by tu... No więc wracam z Holandii (ktoś był? pracował tam?) i przywiozłam ze sobą torbę z kilkoma kosmetykami i produktami fair trade. Na razie muszę się rozeznać czy to co mam jest w ogóle cf. Ogólnie mózg mam nabrzmiały od nadmiaru wrażeń i w sumie to nie wiem co konkretnie pisać

Perełka: czarny lakier pękający BarryM. Nie podobał mi się ten efekt dopóki z ciekawości nie pomalowałam sobie nim paznokci. Z daleka wygląda jak motyw panterki, takie ciapki, frajdę mam gdy patrzę jak po pomalowaniu pęka Polecam pod spód położyć jakiś dający po oczach, jarzeniowy kolor - grafika lepiej się eksponuje
Stary 2011-12-19, 09:26   #1009
anna3101
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość

Właśnie dlatego bojkotuję rzeczy Made in China. Oprócz tych przypadków, kiedy naprawdę się nie da znaleźć nic innego i rzecz jest niezbędna (dzięki bogu, takie przypadki są bardzo rzadkie), nie kupuję nic, to byłoby stąd. To, jak tam się traktuje zwierzęta i ludzi oraz środowisko, jest po prostu nie do pomyślenia.

Mam też coraz większą niechęć do korporacji, szczególnie po obejrzeniu tego filmu:

http://www.thecorporation.com/

Daje dużo do myślenia. Na szczęście, większość wymienionych w tym filmie firm i tak już omijam szerokim łukiem od lat, ale teraz mam szczególną motywację do wspierania firm mniejszych w rozmiarach i agresji.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Witam i o zdrowie pytam!

Od czego by tu... No więc wracam z Holandii (ktoś był? pracował tam?) i przywiozłam ze sobą torbę z kilkoma kosmetykami i produktami fair trade. Na razie muszę się rozeznać czy to co mam jest w ogóle cf. Ogólnie mózg mam nabrzmiały od nadmiaru wrażeń i w sumie to nie wiem co konkretnie pisać
Zazdroszczę I to bardzo Ja byłam w Holandii dwa razy, od lat uczę się holenderskiego (bez dużych sukcesów, bo rzadko mam czas, ale rozumiem proste teksty i trochę piszę). Gdzie byłaś, co widziałaś, jakie masz wrażenia? Oczywiście, bardzo mnie interesuje, jak tam jest z ekologią, recyklingiem, CF kosmetykami i takie tam inne rzeczy Pisz!

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 21:02   #1010
Sorbet
Zadomowienie

anna3101 - w sumie to samo co tu bym napisała powtórzyłabym na blogu, więc po prostu zachęcam Cię, abyś tam patrzała, bo wątek nie o tym gdzie byłam i co robiłam

Do Perfecty zachęcać nie muszę, ale peeling cukrowy pomarańczowo-waniliowy musicie mieć! Pachnie cudownie, bardzo świątecznie, pozostawia na skórze tłustą warstewkę (podobny efekt tworzył peeling firmy Lavea - robiłam mu recenzję na blogu). Ma grube drobiny ścierające. Przyjemny w używaniu.
Stary 2012-01-09, 22:01   #1011
liliana27
Raczkowanie

cześć dziewczyny, widzę że temat umiera troszkę śmiercią naturalną
Na początek wielkie 'dzień dobry', a w zasadzie 'dobry wieczór'. Od razu dodam, że nie jestem wielką fanką różnych forów jako aktywny rozmówca, raczej z pasją czytam i szukam interesujących mnie informacji.
Od jakiegoś czasu dołączyłam dumnie do grona wrażliwców, którzy zadeklarowali walkę z kosmetycznymi molochami, a w szczególności z ich nieludzkim traktowaniem 'braci młodszych'.
Ale do rzeczy ... właśnie wymieniam wszystkie kosmetyki. Zaczęłam od podstaw, bo od czegoś trzeba ... a kolekcja powiększa się i powiększa.
Mam pytanie, czy wiecie może czy kosmetyki marki Tesori d'Oriente sa CF? Uwielbiam kosmetyki, które pachną wschodem, drzewami, kadzidłami itd. , a te są rewelacyjne. Nie mogę znaleźć info na ten temat w necie. A może znacie jakieś zamienniki? Jakby co to czekam na propozycje.

A żeby było w temacie to oto moich kilka ostatni wypróbowanych perełek:
- kredka do brwi YR (używam koloru popielatego, bo jest super naturalny)
- pomadka nawilżająca Couleurs Nature YR (mój kolor to Róża Alba, fajna pół-przeźroczysta pomadka, bardzo naturalna i naprawdę odżywcza)
- zabójcza wręcz maseczka do twarzy YR z serii Tradition De Hammam (goszzzzz, co to jest za zapach ... uwielbiam, poza tym doskonale spełnia się w swoim działaniu)
- osławiony już i pewnie wszystkim znany Carmex ( oryginalny w słoiczku ... idealny i tyle)
- Vipera puder sypki transparentny, odbijający światło ( zakochałam się, od dawna szukałam takiego pudru, który rozświetla twarz, ale nie posiada tandetnych drobinek, ten jest po prostu sprawia, że skóra wygląda zdrowo i lśniąco ... a zalet jest o wiele więcej )

to tyle na razie, reszta w międzyczasie ...

czekam na wasze wsparcie w sprawie tesori
Stary 2012-01-12, 14:00   #1012
Caraxa
Raczkowanie

Liliana27 co do wyżej wymienionej marki nie pomogę, bo nie mam pojęcia.
Jak zauważyłaś temat umiera i dziewczyny coraz rzadziej się tu pojawiają, więc polecam jeszcze wątki: o bezpiecznych firmach
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654&page=144 i wątek plotkowy http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=540540&page=41
tam może ktoś będzie wiedział i odpowie Ci na Twoje pytania

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:56   #1013
liliana27
Raczkowanie

dzięki za odp jeżeli chodzi o wątek z bezpiecznymi firmami, to bardzo powoli, ale staram się go rozpracowywać. jest dość obszerny, a obecnie już dwu-częściowy, także dzielnie muszę przebrnąć przez lekturę
na wątek plotkowy zajrzę i popytam - a nuż się trafi ...
co do powyższego wątku to osobiście żałuję, że troszkę tu cicho, bo jako bierny obserwator zaglądam tu od dłuższego czasu, a jak w końcu 'dałam głos' to echo mi odpowiada . mimo wszystko mam nadzieję, że coś się ruszy...
Stary 2012-01-15, 10:15   #1014
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
dzięki za odp jeżeli chodzi o wątek z bezpiecznymi firmami, to bardzo powoli, ale staram się go rozpracowywać. jest dość obszerny, a obecnie już dwu-częściowy, także dzielnie muszę przebrnąć przez lekturę
na wątek plotkowy zajrzę i popytam - a nuż się trafi ...
co do powyższego wątku to osobiście żałuję, że troszkę tu cicho, bo jako bierny obserwator zaglądam tu od dłuższego czasu, a jak w końcu 'dałam głos' to echo mi odpowiada . mimo wszystko mam nadzieję, że coś się ruszy...
Witam Cię i ja Liliano, echo

Wybaczcie Dzeiwczęta, ja osobiście zaniedbałam wszystkie wątki z powodów osobistych, kłopoty po prostu mam. Jednak zajrzałam i doceniam i mam nadzieję, że Dziewczyny się ożywią, nie tylko stałe bywalczynie ale i bierne dotychczas osóbki. No i bardzo się cieszę, że się odezwałaś Dziewczyny, jak znajdę chwilkę to na pewno dopiszę wszystko do listy naszego KWC! Od siebie tylko chciałabym polecić kilka wypróbowanych nowości:

a) róż Vipery - bardzo fajna rzecz, trzyma się długo, ładnie napigmentowany, ale można też porządnie rozetrzeć, wersja matowa i błyszcząca - bardzo jestem zadowolona

b) lakier do pazurków Orly (kolor albo on the list albo 48633, taki czerwony, jest naprawdę super) - niedługo będę pokazywać na blogu

c) dla wszystkich, którzy mają dostęp do kosmetyków Trader Joe's- ich absolutnie niezastąpione i wcale niedrogie mydło do rąk. Skład całkiem naturalny i w ogóle nie podrażnia moich wysuszonych na wiór rąk.

Jeszcze się poskarżę, że wypróbowałam już chyba z 8 naturalnych dezodorantów i, poza drogą jak pieruński bicz i na dodatek zawierającą w składzie PEGi dr Noną, wykosztowałam się na dezodorant Aubrey Organics. Miejmy nadzieję, że wart swej ceny

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-01-15 o 10:17
Stary 2012-01-16, 14:00   #1015
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

no umiera umiera, ale jak ma nie umierać skoro każda znalazła swoje perełki, podała je tu no i czegóz tu więcej chcieć. Hihihi. A dyskusje na temat kosmetyków prowadzimy też na plotkowym
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=540540&page=41
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 08:55   #1016
anna3101
Raczkowanie

Ja zgłaszam perełkę do sprzątania - Sonett proszek do szorowania. Jest niesamowity!! Czym tylko nie próbowałam wcześniej domyć wanny, rezultat był średni. Ten proszek zadziałał cuda. Nawet nie wiedziałam, że wanna może być aż tak biała Ma też przyjemny naturalny zapach i super skład. Polecam

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 11:35   #1017
liliana27
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Ja zgłaszam perełkę do sprzątania - Sonett proszek do szorowania. Jest niesamowity!! Czym tylko nie próbowałam wcześniej domyć wanny, rezultat był średni. Ten proszek zadziałał cuda. Nawet nie wiedziałam, że wanna może być aż tak biała Ma też przyjemny naturalny zapach i super skład. Polecam
a gdzie można zakupić ten proszek?

ja to ostatni buszowałam po marketach to szczerze powiem niewiele znalazłam produktów cf. Nawet nie mogłam dostać żadnego produktu osławionego Pollina, więc jeżeli chodzi płyn do naczyń to skończyło się na Białym Jeleniu, który zresztą jest naprawdę w porządku, zapach też bardzo przyjemny.

Mam pytanko, czy któraś z was zamawiała proszki do prania i różnde detergenty ze stronki SzopPracz? Chodzi mi o produktu sygnowane marką Clovin, jak z ich jakością, bo słyszałam same dobre opinie ...
Stary 2012-01-17, 12:38   #1018
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość

Mam pytanko, czy któraś z was zamawiała proszki do prania i różnde detergenty ze stronki SzopPracz? Chodzi mi o produktu sygnowane marką Clovin, jak z ich jakością, bo słyszałam same dobre opinie ...
Witam, do tej pory tylko Was podczytywałam ale teraz mogę się wypowiedzieć.
Ja kupowałam u nich tabletki do zmywarki oraz proszek do prania Clever free. Bardzo jestem z nich zadowolona. Tabletki porównywalne do tych markowych, proszek do prania dla mnie rewelacja. Bardzo dobrze dopiera, nie uczula. Na pewno będę do niego wracała.
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 13:03   #1019
liliana27
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Witam, do tej pory tylko Was podczytywałam ale teraz mogę się wypowiedzieć.
Ja kupowałam u nich tabletki do zmywarki oraz proszek do prania Clever free. Bardzo jestem z nich zadowolona. Tabletki porównywalne do tych markowych, proszek do prania dla mnie rewelacja. Bardzo dobrze dopiera, nie uczula. Na pewno będę do niego wracała.
no to się cieszę, że jakość została potwierdzona - właśnie się zbieram na zbiorowe zamówienie (proszki, mydła w płynie, płyny do płukania, płyny do podłóg i do kibelka), bo przy zamówieniu powyżej 50zł robią dostawę gratis, więc muszę to wykorzystać - dzięki na info zai
Stary 2012-01-17, 20:44   #1020
Sorbet
Zadomowienie

Jeśli chodzi o orientalne klimatyOrganique ma coś takiego --> Klik Ciekawe żele o bombowych orientalnych nazwach (np Nefretete Miód albo Emperor Akbar ) ma For Kings&Queens (należą do Korres, do kupienia w Douglasie).
Lakshmi ma trochę orientalnego nazewnictwa, poszperaj TU

Jeśli o mnie chodzi to mało tu piszę, bo po prostu mało kupuję. U mnie też jest tak, że nie narzekam często na kosmetyki cf - dla mnie wszystkie są perełkami, jedne może ciut lepsze i dlatego je parę postów wstecz umieściłam. Np lakiery Essence mają bombowe kolory, ale nie są trwałe ale polecam je każdej koleżance właśnie dlatego, żeby dofinansować małą firmę, która nie należy do molocha. Ot co!

Aha - zwróćcie uwagę na lakiery BarryM. Dla mnie gites majones

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości