Perełki cruelty-free - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-17, 21:06   #1021
liliana27
Raczkowanie

Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o orientalne klimatyOrganique ma coś takiego --> Klik Ciekawe żele o bombowych orientalnych nazwach (np Nefretete Miód albo Emperor Akbar ) ma For Kings&Queens (należą do Korres, do kupienia w Douglasie).
Lakshmi ma trochę orientalnego nazewnictwa, poszperaj TU

Jeśli o mnie chodzi to mało tu piszę, bo po prostu mało kupuję. U mnie też jest tak, że nie narzekam często na kosmetyki cf - dla mnie wszystkie są perełkami, jedne może ciut lepsze i dlatego je parę postów wstecz umieściłam. Np lakiery Essence mają bombowe kolory, ale nie są trwałe ale polecam je każdej koleżance właśnie dlatego, żeby dofinansować małą firmę, która nie należy do molocha. Ot co!

Aha - zwróćcie uwagę na lakiery BarryM. Dla mnie gites majones
WOW dzięki Sorbet to już coś ... ruszam w takim razie po wypłacie na poszukiwania - myślę, że coś uda się wykombinować

Barry M. - szczerze powiem, że nie znam tej marki , zresztą nie ma jej na zielonej liście, albo ja na starość ślepnę - to bezpieczna forma?
Stary 2012-01-18, 08:27   #1022
anna3101
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez liliana27 Pokaż wiadomość
a gdzie można zakupić ten proszek?
...
Ja wszystko kupuję przez internet, wychodzi znacznie taniej i nie trzeba szukać

Przy okazji jeszcze 2 perełki zgłaszam: napar ze świetlika - znacznie poprawił stan moich oczy i skóry (lepiej niż wszystkie kremy, co próbowałam do tej pory) oraz woda różana (kupiona za grosze w jakimś sklepie jako "orientalny dodatek do słodyczy") - ekstra działa na skórę, super nawilża, a zapach....

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 11:40   #1023
sylvi300
Zakorzenienie

Witam
Wkońcu przeczytałam cały wątek, dopiero co zaczynam z kosmetykami nie testowanymi, muszę powoli pozbyć się tego co mam
Od siebie mogę polecić:
Maski do włosów Biovax, są świetne, ich serum wzmacniające włosy A+E tak samo
Podkład z Revlonu photoready
szampony do włosów z Joanny
wcierkę do włosów Jantar z Farmony

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:50   #1024
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
Witam
Wkońcu przeczytałam cały wątek, dopiero co zaczynam z kosmetykami nie testowanymi, muszę powoli pozbyć się tego co mam
Od siebie mogę polecić:
Maski do włosów Biovax, są świetne, ich serum wzmacniające włosy A+E tak samo
Podkład z Revlonu photoready
szampony do włosów z Joanny
wcierkę do włosów Jantar z Farmony
Hej Sylvi, fajnie, że do nas dotarłaś Zachęcam Cię jednak do sprecyzowania, o który szampon Joanny Ci chodzi

A przy okazji zapytam czy dalej uznajemy Eveline za firmę nietestującą na zwierzętach (coś ostatnio ktoś pytał że ponoć kontrowersje się pojawiły?). Jeśli tak to polecam ich diamentową odżywkę do paznokci - już po kilku dniach stosowania widziałam ogromną różnicę!
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:57   #1025
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hej Sylvi, fajnie, że do nas dotarłaś Zachęcam Cię jednak do sprecyzowania, o który szampon Joanny Ci chodzi

A przy okazji zapytam czy dalej uznajemy Eveline za firmę nietestującą na zwierzętach (coś ostatnio ktoś pytał że ponoć kontrowersje się pojawiły?). Jeśli tak to polecam ich diamentową odżywkę do paznokci - już po kilku dniach stosowania widziałam ogromną różnicę!
Szampon z Joanny z apteczki babuni z miodem i proteinami mleka i Joanna Naturia z miodem i cytryną

z masek Biovax najbardziej lubię do włosów ciemnych i do słabych ze skłonnością do wypadania

Zapraszam na bloga!!!!

Stary 2012-01-30, 13:13   #1026
Chatul
ma zielone pojęcie

Moją perełką jest ostatnio żel mrożący Joanny. W końcu jakiś kosmetyk ładnie utrwala mi fale
Stary 2012-01-31, 11:06   #1027
Sorbet
Zadomowienie

BeingEco (Astonish, Barry M) - jest na naszej zielonej liście. To jest chyba brytyjska firma. NA wyspach cenowo odpowiada np naszemu Golden Rose, albo Wibo. Bardzo fajne lakiery! Jak będziecie miały okazję to kupcie, bo warto

Edytowane: liliana27 - na yt jest laska o ksywie TheCurlyGal Tu masz filmik o perfumach. Ona nie jest arabką, to jej hobby, myślę, że jak przejrzysz jej filmy to znajdziesz duużo o kosmetykach orientalnych. Enjoy!

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-02-08 o 15:19
Sorbet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 11:40   #1028
wawryna
Przyczajenie

Może trochę nie tu, ale dzięki za ten ogrom informacji o nie testowanych kosmetykach!
A to moja perełka:
PHARMACERIS DELIKATNY FLUID INTENSYWNIE KRYJĄCY O PRZEDŁUŻONEJ TRWAŁOŚCI SPF 20
wawryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 00:21   #1029
saymekate
Przyczajenie

Witajcie Dziewczyny Trochę czasu zajęło mi przeczytanie wątku, ale było warto Moje kosmetyczne perełki to:
- Oriflame Tender Care (miodowy kremik w różowym słoiczku): uniwersalny balsam do ust, kolan, łokci, generalnie przesuszonych części ciała, wspaniale odżywia i niweluje przesuszenie, nieraz uratował mi usta podczas srogiej zimy

- Carmex balsam do ust w słoiczku - jak Oriflame dobry na wszystko, zwłaszcza na okolice nosa podczas kataru (mentol w składzie dodatkowo udrożnia drogi oddechowe)

- seria Radical Farmony (szampon, odżywka w szklanym opakowaniu i mgiełka) - zmniejszyły wypadanie włosów, a włosy odzyskały blask i puszystość

- Ziaja Kozie Mleko krem do twarzy - fantastyczny krem odżywczy o delikatnym zapachu, polecam zwłaszcza jesienią i zimą, skóra jest gładka i nawilżona

- Yves Roches maseczka z ekstraktem z winogron - przepiękny zapach, fajnie nawilża, odświeża i wygładza skórę

- Oriflame krem do rąk Silk&Cashmere - cudny, pudrowy zapach, cudownie zmiękcza i regeneruje nawet zniszczoną skórę, nie zostawia tłustej powłoki, like it!

- Bielenda Czarna Oliwka masło do ciała - świetnie nawilża nawet bardzo suchą skórę, szybko się wchłania, ma przyjemny zapach

-Dermedic Hydrain 2 - krem silnie nawilżający, stosuję głownie na noc i rano mam mięciutką skórę, jak pupa niemowlaka , jeśli pod makijaż na dzień to trzeba chwilę odczekać albo przyłożyć chusteczkę do twarzy i zebrać nadmiar kremu i jest ok - jeśli Dermedic testuje, to mnie poprawcie, proszę

Kolorówka:
- Revlon Super Lustrous, błyszczyk do ust o działaniu silnie nawilżającym, chroni przed spierzchnięciem nawet zimą (w zeszłym roku skończył mi się Carmex i prawie tydzień używałam tylko SP a moje usta były miękkie i gładkie, rewelacja!), niestety cena trochę za wysoka
- Essence Long Lasting kredka do oczu - świetna, miękka i trwała, fantastico w tak niskiej cenie!

- Bourjois Mineral Eclat puder do twarzy (wiem, kontrowersyjna firma) - świetny do cer mieszanych i suchych, delikatny, chyba nie da się przesadzić z aplikacją, nie wysusza suchych skórek, nawet mam wrażenie, że delikatnie nawilża, dla mnie cudo

- paletka Sleek Oh so special- cudne kolory, świetna konsystencja i pigmentacja, całkiem dobra trwałość, ach te kolory (wiem, powtarzam się )

- pyłek APC nr 19 - beżo-złoto, przepięknie się mieni, długo utrzymuje, w zasadzie uniwersalny cień, niesamowicie wydajny

- kuleczki Giordani Gold brązujące - nadają twarzy blasku, delikatnie brązują, ale efekt jest bardzo naturalny, nie ma nachalnie świecących się drobinek - uwielbiam!

- pędzle E.L.F. (mam studio powder brush oraz blending, eye shadow i concealer brush z serii podstawowej) - używam kilka miesięcy, myję co 2-3 dni i włoski trzymają się na miejscu, ładnie rozprowadzają puder/cienie/korektor, czego chcieć więcej?

Szukam jeszcze swoich KWC wśród nawilżających pomadek, wydłużających maskar, róży, cieni do powiek oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała, bo do tej pory byłam wierna "złym" firmom (Nivea, Garnier, L'oreal, etc.) - mea culpa...doradzicie coś fajnego?
-
saymekate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:00   #1030
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez saymekate Pokaż wiadomość

Szukam jeszcze swoich KWC wśród nawilżających pomadek, wydłużających maskar, róży, cieni do powiek oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała, bo do tej pory byłam wierna "złym" firmom (Nivea, Garnier, L'oreal, etc.) - mea culpa...doradzicie coś fajnego?
-

Tusze do rzęs: polecam Oriflame Wonderlash i POP Beauty (co do tych 2 to nie mam 100% pewności, że nie testują, ale coś tak wspominają na opakowanich, w każdym razie mają najbardziej wydłużający tusz do rzęs jaki miałam). Oriflame ma sensowną cenę i dobre oceny na naszym KWC. No i faktycznie wydłuża.

Z róży zdecydowanie polecam Everyday Minerals: http://kosmetyki-mineralne.com/

Najlepsze cienie ma dla mnie Urban Decay (byle nie z drobinkami), ale na polskim rynku fajne są cienie Kobo APC też lubię, ale lepsze pyłki ma (tańsze) MySecret, do dostania w Naturze za 6zł. Są genialne! Bardzo dobre cienie ma NYX (palety 'dziesiątki'), w Polsce do dostania na allegro chyba tylko, ale mają świetne oceny na KWC (i są świetne).

No i dzięki za perełki, przejrzę jeszcze pod kątem czy znam wszystkie firmy i czy na pewno są nietestujące i wrescze będę musiała dodać na nasze KWC (aaaaaaa, mam tyle ich teraz do dodania! )
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 22:17   #1031
saymekate
Przyczajenie

Dzięki Linusiaczek Zaciekawiłaś mnie tymi kosmetykami, szczególnie Kobo i My Secret, reszta jest dla mnie dostępna tylko przez Internet, a ja lubię sobie popatrzeć na testery

I proszę, daj znać, jeśli któreś z moich typów okażą się testowane
Stary 2012-03-03, 14:04   #1032
Sorbet
Zadomowienie

Ekstra róż ma firma Catrice, w Naturach szafy masowo są ustawiane (w drogerii koło mojego domu wywalili Astor i postawili Catrice właśnie ).
Cienie Inglota lubię, zwłaszcza matowe, te z drobinkami są dość tandetne.
Nyx jest bombową firmą! Polecam zrobić sobie większe zakupy internetowe. Super pomadki i błyszczyki moim zdaniem.
Tusz Wibo różowy ma fajne recenzje, kosztuje chyba ...8 zł?
Stary 2012-03-03, 20:39   #1033
saymekate
Przyczajenie

Dziękuję Sorbet NYX kusi, zobaczę co znajdę ciekawego na allegro A do Inglota zraziłam się "dzięki" okropnej obsłudze na ich stoiskach firmowych. Może czas, by się przeprosić z tą firmą

Aaa, i zapomniałabym - świetne lakiery za przystępną cenę ok. 6zł - Wibo Lovely Crystal Strenght dostępne w Rossmanie - świetnie się rozprowadzają, kryją, nie odpryskują, trzymają ok. 5 dni, a paznokcie nie rozdwajają się (a to jest u mnie normalka). Dla mnie lakierowe KWC
Stary 2012-03-04, 12:58   #1034
Sorbet
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez saymekate Pokaż wiadomość
A do Inglota zraziłam się "dzięki" okropnej obsłudze na ich stoiskach firmowych. Może czas, by się przeprosić z tą firmą
Jesteś ... chyba 20stą osobą, która mówi o cienkiej obsłudze tego sklepu... Jestem zdziwiona, bo w Rz. kupowałam na wszystkich stoiskach Inglota (mamy ich tu z 5 co najmniej) i zawsze wychodziłam zadowolona. Co się dzieje?
Stary 2012-03-04, 18:57   #1035
sylvi300
Zakorzenienie

u mnie w Inglocie też Panie są miłe i doradzają

Zapraszam na bloga!!!!

Stary 2012-03-05, 23:04   #1036
saymekate
Przyczajenie

Ja niestety trafiłam na niechętne całemu światu "lalunie", które śledzą każdy twój ruch, bo a nuż możesz okazać się złodziejką testerów Za to porady nie uświadczysz... Takie wrażenie odniosłam kilka razy (różne stoiska Inglota) i zraziłam się, choć nie chcę też obrażać innych pań pracujących w Inglocie. Niedługo zrobię jeszcze jedno podejście i zobaczymy, co z tego wyjdzie

Dziewczyny, a możecie mi polecić jakiś krem w zastępstwie Effaclar K (lub Duo) - do skóry z niedoskonałościami, nie zapychający? Będę wdzięczna
Stary 2012-03-06, 01:01   #1037
Samantha7
Zakorzenienie

saymekate ja to w ogole jak w PL bylam to sie dziwnie czulam bo facet /ochrona w rossmanie lazil za mna i moja siostra. Az w koncu pytam sie ja czy cos ze mna nie tak jest, a ona mi mowi, ze to normalne bo on patrzy czy czegos nie ukradniesz
Masakra jakas.

A co do kremu to poszukaj takiego czegos jak Clarins. Podobno nie testuja i jest dobre. Ja nie probowalam tego,ale jak skoncza mi sie moje specyfiki to moze sobie zakupie.

Moja galeria pazurkowa http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 12:12   #1038
Sorbet
Zadomowienie

Łazi ochrona za klientkami, bo one faktycznie, masowo i bezczelnie kradną, niestety... W Polsce to jest niestety nagminne. Pal sześć jak zniknie jakiś błyszczyk za 4 złote, ale w takim Douglasie są lakiery za 60 zł, potem właściciel się musi z tego rozliczać. Nic dziwnego, że każe ochronie i dziewczynom paczeć na ręce...
Stary 2012-03-06, 23:19   #1039
Samantha7
Zakorzenienie

co do tych kradziezy to i tez prawda. tutaj maja jakis inny system i za klientami nie laza sa kamery i chyba dlatego,ale takich cwanych nie brakuje tez niestety.

Krem clarins pomylil mi sie Clarena. chodzzilo mi o krem Clarena

Stary 2012-03-07, 15:17   #1040
saymekate
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
co do tych kradziezy to i tez prawda. tutaj maja jakis inny system i za klientami nie laza sa kamery i chyba dlatego,ale takich cwanych nie brakuje tez niestety.

Krem clarins pomylil mi sie Clarena. chodzzilo mi o krem Clarena
Dziękuję Samantha7 Clarins byłby zabójczy dla mojego portfela O Clarenie nie słyszałam, może znajdę ją w Super Pharmie, a idealnie byłoby upolować próbkę, bo moja buźka bywa kapryśna.

Co do ochroniarzy, to u nas niestety normalka, już się raczej przyzwyczaiłam, ale i tak nie lubię być postrzegana jako potencjalna złodziejka
Stary 2012-03-07, 22:15   #1041
Samantha7
Zakorzenienie

Wiem wiem u mnie tez kosztuja magiczna kase.
A tutaj masz stronke do tegj Clareny http://www.e-clarena.pl/ moze da sie jakas probke kupic. Moze jakas kosmetyczka by to miala gdzies u Ciebie w miescie na sprobe.

Stary 2012-03-10, 12:51   #1042
saymekate
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Wiem wiem u mnie tez kosztuja magiczna kase.
A tutaj masz stronke do tegj Clareny http://www.e-clarena.pl/ moze da sie jakas probke kupic. Moze jakas kosmetyczka by to miala gdzies u Ciebie w miescie na sprobe.
Dziękuję Samantha7 Obleciałam już kilka aptek w poszukiwaniu Clareny i nic... Na allegro próbek nie ma, a ceny niewiele niższe niż w sklepie z linku od Ciebie. Jedyna nadzieja to Super Pharm i kosmetyczki
A orientujecie się, czy Bandi testuje? Na wizażowej liście są jako nietestujący, ale może coś się zmieniło? Na ich stronie nie ma żadnych informacji na ten temat. A kosmetyki ponoć są świetne
Stary 2012-04-17, 09:11   #1043
Wardruna
Raczkowanie

Proponuję też coś z firmy Nuxe jeśli (chodzi o jakiś złuszczacz) np: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...alosciami.html
Mam go już na swojej półce i zamierzam użyć przed nadchodzącymi słonecznymi dniami.
Stary 2012-04-17, 09:43   #1044
Chatul
ma zielone pojęcie

A znacie jakiś dobry olejek do masażu? Koniecznie na parafinie.
Zawwsze miałam olejki z YR, ale teraz YR weszło na rynek Chiński
Stary 2012-04-18, 14:45   #1045
Sorbet
Zadomowienie

Kanu. Polska firma, dosyć często ją widuje w sklepach.
Stary 2012-04-18, 21:12   #1046
Chatul
ma zielone pojęcie

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Kanu. Polska firma, dosyć często ją widuje w sklepach.
W jakich sklepach? Ja Kanu widziałam tylko raz w sprzedaży stacjonarnej...
Stary 2012-04-19, 11:59   #1047
Sorbet
Zadomowienie

Dot.: Perełki cruelty-free

Szukaj w sklepach typu "duperelki do kąpieli", gdzie są mydełka na wagę i balsamy. U mnie w "Metropolli Przyukraińskiej Wsi Rzeszów" jest np sklep z ozdobnymi pudełkami, szkłem (kielichy i filiżanki), świeczkami i kilkoma kosmetykami - stoi dosłownie 3 flachy Kanu, trochę Starej Mydlarni i nic poza tym. W Wawie na pewno znajdziesz jeśli poszperasz po takich małych dziuplach
Stary 2012-06-05, 22:36   #1048
baboo
Raczkowanie

czy któraś z was mogłaby mi polecić krem z filtrem do twarzy? mam skórę zaskórnikową, więc niezapychający.

baboo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:26   #1049
Bela03
Zadomowienie

Jako że stworzyłam własnie
NOWE PERELKI CRUELTY FREE
proponuję odrodzenie wątku
piszcie jakie kosmetyki sądzicie że należy dodać, jeśli na liście jest jakiś kosmetyk którego tam nie powinno być piszcie do mnie pw to zmienię.
Wszelkie propozycje mile widziane

Ja proponuje dodac:
-mydelko weglowe Tuli
-zmywacz do paznokci Rossmana
-szampon morelowy alterry
-tusz do rzes Bell http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48...g-mascara.html
-maszynki do golenia Tesco

Edytowane przez Bela03
Czas edycji: 2012-06-20 o 11:50
Bela03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 12:51   #1050
girlonthebridge
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
GG do girlonthebridge

do dezodorantów - antyperspirant Crystal Essence (są jeszcze dodatkowo takie chusteczki odświeżające crystal essence i też są mega na jakieś wyjazdy czy higienę poza domem)

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości