Perełki cruelty-free - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-20, 14:47   #1051
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez baboo Pokaż wiadomość
czy któraś z was mogłaby mi polecić krem z filtrem do twarzy? mam skórę zaskórnikową, więc niezapychający.
Wiem, że mam zapłon spóźniony o kilka tygodni, ale próbowałaś kremy Organix?
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:03   #1052
Bela03
Zadomowienie

Czy któraś z Was stosuje sodę lub ocet do czyszczenia mieszkania? Znacie jakieś sprawdzone przepisy? Też bym dopisała do kwc
Bela03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:24   #1053
girlonthebridge
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
GG do girlonthebridge

Będzie długo
SODA OCZYSZCZONA
- zatkany odpływ - wsypujemy 1-2 łyżki sody oczyszczonej, zalewamy połową szklanki octu powstanie aktywna piana, która odetka odpływ (najlepiej potem zalać odpływ jeszcze gorącą wodą)
- pasta sody z octem (to już na oko trzeba patrzeć żeby nie za płynne nie za gęste) jest dobra do czyszczenia armatury i muszli klozetowej
- aby wyczyścić przebarwienia w sedesie wsypujemy (najlepiej na noc) 1-2 łyżki sody
- sodę dodaje się także gdy do prania białych rzeczy używamy orzechów piorących (orzechy powodują szarzenie białych tkanin, soda temu zapobiega), dodatkowo soda pochłania brzydkie zapachy i zmiękcza wodę. Może być używana także zamiast tradycyjnych wybielaczy
- soda może również służyć do wywabiania plam z dywanów i pochłaniania z nich brzydkich zapachów (np. jak nam się zwierzak załatwi to najlepiej posypać dywan sodą, wdrapać go szczotką do zamiatania np. po czym dokładnie odkurzyć)
- soda służy także do czyszczenia kocich kuwet (pochłania zapachy)
- soda z racji tego, że nie szoruje i nie rysuje może być używana do czyszczenia stali nierdzewnej
- usuwa brzydkie zapachy z rąk - np. po krojeniu jakichś warzyw lub przyrządzania ryb
- dodawana często do potraw sprawia, że np. zapach ryby jest mniej intensywny i tłuszcz (jak ktoś smaży) nie pluszczy, kalafior zachowuje jasny kolor itp. itd.
- stosowana jako pochlaniacz zapachów w lodówce
- idealna do mycia warzyw i owoców

KOSMETYCZNIE
-do pozbywania się potówek
- soda mieszana z oliwą - idealny peeling antybakteryjny
- zamiast talku do stóp ( w lato idealna na pochłanianie zapachów potu z obuwia, należy zasypać buta po czym wytrzepać całą pozostałość)
- dla hardcorowców pasta z sody używana jako pianka do golenia
- odświeża oddech i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego (jednak należy to robić rzadko, max 1 raz w tyg inaczej powstaną w jamie ustnej grzyby)
- łagodzenie bólu dziąseł
- zapobieganie pieczeniu przy infekcji układu moczowego
- aby skóra stała się delikatniejsza robi się kąpiele z dodatkiem sody (ale to też nie należy przesadzać z ilością takich kąpieli bo się zabija florę bakteryjną)
Stary 2012-06-20, 15:30   #1054
Bela03
Zadomowienie

cudownee
postaram się to dodać na końcu tematu o perełkach bo to się napewno przyda
zaciekawiło mnie
Cytat:
-do pozbywania się potówek
mam coś w tym stylu na ramieniu i nie wiem jak zwalczyć. Jak się jej do tego stosuje?
Stary 2012-06-20, 15:30   #1055
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosuje sodę lub ocet do czyszczenia mieszkania? Znacie jakieś sprawdzone przepisy? Też bym dopisała do kwc
Ja stosuję sodę, ocet i sok z cytryny. Ocet jest świetny do oczyszczania osadów z herbaty czy kawy podczas mycia szklanek (działa, sprawdziłam - używałam w proporcji 2:1 woda z octem), a także w proporji 1:1 z wodą do mycia luster i okien. Także stosowałam do utrzymywania drożności rur w zlewozmywakach - raz na tydzień szklanka octu i szklanka sody do rur, zostawić na kilka godzin, spłukać.

Kolejna rzecz to czyszczenie np. deski do krojenia, jeśli są na niej plamy: skropić sokiem z cytryny w miejscu plam, zostawić na 10 min, zmyć (ten ostatni nie zawsze działa w 100% niezawodnie, ale często działa). Do mycia blatów w kuchni dobrze też dodać kilka kropel olejku pomarańczowego (eterycznego, nie zapachowego!) do wody: olejek pomarańczowy odkaża, radzi sobie z tłuszczem i nadaje fantastyczny zapach

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-06-20 o 15:31
Stary 2012-06-20, 15:43   #1056
girlonthebridge
Zakorzenienie

GG do girlonthebridge

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
cudownee
postaram się to dodać na końcu tematu o perełkach bo to się napewno przyda
zaciekawiło mnie

mam coś w tym stylu na ramieniu i nie wiem jak zwalczyć. Jak się jej do tego stosuje?
przygotowujesz sobie roztwór sody najlepiej 1 łyżka na ćwiartkę szklanki wody i tym przemywasz "krostki"

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

z tym sokiem z cytryny jeszcze jest cudowna sprawa bo tak potem fantastycznie pachnie w kuchni )))
Stary 2012-06-20, 22:22   #1057
ranka
Kici kici miau miau

ja bym do perelek jeszcze wsadzila perfumy Diptyque i Patyka uweilbiam je
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 22:46   #1058
Bela03
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja bym do perelek jeszcze wsadzila perfumy Diptyque i Patyka uweilbiam je
są dostępne wPL? skąd je kupujesz?
Stary 2012-06-21, 09:19   #1059
ranka
Kici kici miau miau

Patyka nie ale mialam probki, glownie 04, natomiast Diptyque jest dostepny w Quality.pl , obecnie czaję sie na Eau Lente

Sent from my iPhone using Tapatalk
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:30   #1060
Caraxa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Będzie długo
SODA OCZYSZCZONA
- stosowana jako pochlaniacz zapachów w lodówce

(...)

- zamiast talku do stóp ( w lato idealna na pochłanianie zapachów potu z obuwia, należy zasypać buta po czym wytrzepać całą pozostałość)
Ja jeszcze dorzucę od siebie. Kawa ziarnista działa tak samo, pochłania zapachy

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:04   #1061
_Novotna_
Wtajemniczenie

Dot.: Perełki cruelty - free

Chciałam zgłosic do perełek Cruelty free:
1.Green People Natural Self Tan Lotion
http://www.greenpeople.co.uk/self-tan-lotion-200ml.aspx
2.Lush odzywka do włosów Retread.
3.Liz Earle, szmatka muślinowa i czyścik do twarzy http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...-cleanser.html
4.Paletke do brwi firmy Sleek.

Jednocześnie chyba trzeba usunac kredke clinique z listy bo clinique mamy na czerwonej? I Urban Decay tez juz srednio pasuje ..
Stary 2012-06-28, 17:48   #1062
Bela03
Zadomowienie

Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Chciałam zgłosic do perełek Cruelty free:
1.Green People Natural Self Tan Lotion
http://www.greenpeople.co.uk/self-tan-lotion-200ml.aspx
2.Lush odzywka do włosów Retread.
3.Liz Earle, szmatka muślinowa i czyścik do twarzy http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...-cleanser.html
4.Paletke do brwi firmy Sleek.

Jednocześnie chyba trzeba usunac kredke clinique z listy bo clinique mamy na czerwonej? I Urban Decay tez juz srednio pasuje ..
dziękuję bardzo, wiedziałam, że coś przegapiłam, teraz będzie jeszcze pewnie trochę zmian w związku ze sprzedażą niektórych polskich firm.
Kosmetyki dodam na listę jutro po kolokwium
Stary 2012-07-15, 12:06   #1063
Chatul
ma zielone pojęcie

Moja nowa perełka: Frosch uniwersalny środek czyszczący
http://www.goldmax.pl/frosch-uniwersalny-srodek-czyszczacy-delikatny-1000-ml-p-11699.html

Według producenta do mycia średnio zabrudzonej podłogi wystarczą dwie łyżki stołowe płynu na 5 litrów. Ja miałam taki syf na podłodze, więc dałam na oko 3-4 łyżki. Płyn sobie poradził ze wszystkim, a serio syf miałam, i to nie taki byle jaki, jak na reklamach

Jeśli chodzi o inne zalety, to płyn ma ładny zapach i nie wysusza dłoni
Stary 2012-07-30, 12:15   #1064
micoona1
Przyczajenie

Witajcie,

specjalnie załozyłam ponownie konto by się tu przywitac i powiedzieć, że ja też !!!! JA TEŻ !!!! będę cruelty free !!!!!
I dziekuję Bogu, że moja ukochana Ziaja jest CF

kapitalne wątki. Dziewczyny jesteście wspaniałe !!!!
micoona1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 20:16   #1065
Mahdab
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez micoona1 Pokaż wiadomość
Witajcie,

specjalnie załozyłam ponownie konto by się tu przywitac i powiedzieć, że ja też !!!! JA TEŻ !!!! będę cruelty free !!!!!
I dziekuję Bogu, że moja ukochana Ziaja jest CF

kapitalne wątki. Dziewczyny jesteście wspaniałe !!!!
Witam, witam, bardzo się cieszymy, że dołączysz do nas.

Mahdab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 21:35   #1066
girlonthebridge
Zakorzenienie

GG do girlonthebridge

ja głosuję na szampon Joanny rozjaśniający a raczej rewitalizujący kolor z mikroproteinami o zapachu czarnej porzeczki - od kiedy używam tego szamponu włosy farbuje co 4 miesiące (a nie jak to było wcześniej co 1,5-2), jest zdecydowanie lepszy od płukanek (którymi przez nieuwagę można zafarbować włosy na zielono - tak ja tak robiłam ) koszt też niski bo 19 zł. a jest bardzo wydajny (w podobnym tonie jest odżywka za 21 zł. bo wszystkie rozjaśniające kosmetyki wysuszają włosy także wszelkie oleje, maski itp. itd. warto stosować).
Stary 2012-07-31, 09:46   #1067
micoona1
Przyczajenie

Dokładnie ten szampon używam. Kupuję go w Wawie we fryzjerskim z dozownikiem jak mydło w płynie. Jest doskonały.

Używam też odżywki do włosów profi silk firmy Vlaboratories z Izabelina. I mam pytanie, a właściwie dwa, czy te kosmetyki są cruelty free i czy zawierają silikony????
Ktoś ma taką wiedzę? Pomóżcie

A do mycia uwielbiam mydło pielęgnujące oliwkowe Ziaja oraz ich krem do rąk i stóp (taki w pomarańczowo - białym pudełku) oraz masło kakaowe. Przyznam, że nie umiem bez tego żyć.
Ale przymierzam się do zakupów na Biochemii Uroda i na swoja 40 - letnia twarz zakupienie preparatów z retinolem ! Niech żyją niskie ceny i forum wizaż ;-)

Edytowane przez micoona1
Czas edycji: 2012-07-31 o 09:51
micoona1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 22:24   #1068
Zannet
Raczkowanie

Witajcie Dziewczyny!

Mam do Was pytanie... jakiś czas temu zainteresowałam się tematyką kosmetyków testowanych na zwierzętach, uważam, że super sprawą są świadome zakupy, nie uciszanie swojego sumienia w tym aspekcie... dlatego postanowiłam podjąć próbę wymiany moich kosmetyków na te produkowane bez cierpienia niewinnych zwierząt, ale mam mały problem...

o ile z kosmetykami typu balsam do ciała itd. sobie poradze, to jest kilka takich, które sprawiają mi ogromną trudnośc w znalezieniu ze względu na moją problematyczną skóre twarzy. I tu moje pytanie do Was - czy jeśli podam Wam typ mojej cery, to kierowane swoim własnym doświadczeniem mogłybyście mi poradzić jakich zamienników dotychczas używanych przeze mnie kosmetyków mogłabym używać? Jeśli tak to poniżej przedstawie pkrótce sprawe

Mam cerę bardzo tłustą, świecąca się juz w kilka godzin po umyciu, bardzo problematyczną - trądzikową, z rozszerzonymi porami i śladami po trądziku. Po wielu latach prob udalo mi sie w końcu skompletować kosmetyki, które pomogły mi zniwelować to świecenie i nie powodowały ani zapychania porów, ani przesuszenia, ani powstawania wyprysków. Załamałam się jednak, kiedy zainteresowałam się tym, które firmy są tymi "dobrymi" i nie testują na zwierzaczkach, a które nie, bo z tego co przeczytalam wszystkie kosmetyki, ktorych uzywam sa do wymiany!! Samo zdobycie informacji, jaki dajmy na to puder transparentny faktycznie matuje na długo i utrwala makijaż było mega czasochłonne, a teraz znalezienie takich, które jednocześnie będą mi odpowiadały i nie testują na zwierzetach jest jesczze trudniejsze. Cały czas szukam, ale może któreś z Was będa mogły mi pomóc Zdaje sobie tez sprawe, ze wszystko polega na metodzie prób i błedó i to, że polecicie mi jakiś kosmetyk bo sprawdza sie u Was, niekoniecznie sprawdzi sie u mnie, ale mimo wszystko licze na rady i podpwiedzi

A więc, szukam takich kosmetyków jak: najpier podam rodzaj kosmetyku a potem nazwe tego, który do tej pory sie sprawdzał, ale który chce zmienić z wiadomych powodów:
-podkład (do tej pory loreal true match się sprawdzał)
-puder transparentny - ważne żeby matował (Vichy Dermablend)
-żel do mycia twarzy - ważne by nie przesuszał i matował (La roche posay - effaclar k)
-krem nawilżający - ważne, żeby nawilżał, ale nie natłuszczał (emulsja Olay do cery tłustej)

Pozdrawiam i czekam na pomoc!
Zannet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 20:04   #1069
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Zannet Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!

Mam do Was pytanie... jakiś czas temu zainteresowałam się tematyką kosmetyków testowanych na zwierzętach, uważam, że super sprawą są świadome zakupy, nie uciszanie swojego sumienia w tym aspekcie... dlatego postanowiłam podjąć próbę wymiany moich kosmetyków na te produkowane bez cierpienia niewinnych zwierząt, ale mam mały problem...

o ile z kosmetykami typu balsam do ciała itd. sobie poradze, to jest kilka takich, które sprawiają mi ogromną trudnośc w znalezieniu ze względu na moją problematyczną skóre twarzy. I tu moje pytanie do Was - czy jeśli podam Wam typ mojej cery, to kierowane swoim własnym doświadczeniem mogłybyście mi poradzić jakich zamienników dotychczas używanych przeze mnie kosmetyków mogłabym używać? Jeśli tak to poniżej przedstawie pkrótce sprawe

Mam cerę bardzo tłustą, świecąca się juz w kilka godzin po umyciu, bardzo problematyczną - trądzikową, z rozszerzonymi porami i śladami po trądziku. Po wielu latach prob udalo mi sie w końcu skompletować kosmetyki, które pomogły mi zniwelować to świecenie i nie powodowały ani zapychania porów, ani przesuszenia, ani powstawania wyprysków. Załamałam się jednak, kiedy zainteresowałam się tym, które firmy są tymi "dobrymi" i nie testują na zwierzaczkach, a które nie, bo z tego co przeczytalam wszystkie kosmetyki, ktorych uzywam sa do wymiany!! Samo zdobycie informacji, jaki dajmy na to puder transparentny faktycznie matuje na długo i utrwala makijaż było mega czasochłonne, a teraz znalezienie takich, które jednocześnie będą mi odpowiadały i nie testują na zwierzetach jest jesczze trudniejsze. Cały czas szukam, ale może któreś z Was będa mogły mi pomóc Zdaje sobie tez sprawe, ze wszystko polega na metodzie prób i błedó i to, że polecicie mi jakiś kosmetyk bo sprawdza sie u Was, niekoniecznie sprawdzi sie u mnie, ale mimo wszystko licze na rady i podpwiedzi

A więc, szukam takich kosmetyków jak: najpier podam rodzaj kosmetyku a potem nazwe tego, który do tej pory sie sprawdzał, ale który chce zmienić z wiadomych powodów:
-żel do mycia twarzy - ważne by nie przesuszał i matował (La roche posay - effaclar k)
-krem nawilżający - ważne, żeby nawilżał, ale nie natłuszczał (emulsja Olay do cery tłustej)

Hej Zannet

Nie wiem czy będę w stanie Ci pomóc ze wszystkim, ale mogę spróbować choć z częścią Generalnie wiele lat moja cera była cerą mieszaną, niekiedy wręcz bardzo tłustą, kompletnie nie mogłam sobie poradzić ze świeceniem i większość kremów powodowała u mnie tylko wzmożone świecenie.... (taaa). Przełomowy okazał się krem na noc firmy Organix. Chodzi mi o to cudeńko; http://www.matique.pl/pl/organix-cos...na-noc_51.html Krem jest drogi, ale na tyle wydajny, że nie dałam rady go wykończyć. Super odżywiał mi twarz, nie przetłuszczał, po jakimś czasie odżywiona skóra przestała błyszczeć, buzia była gładka. Na niespodzianki polecany jest bardzo olejek z drzewa herbacianego - zwłasza, że niweluje swędzenie i łagodzi podrażnienia.

Z podkładem to Ci chyba nie pomogę - jako że na stałe mieszkam w USA, aktualnie używam mocno kryjącego podkładu Tarte i jestem super zadowolona - ale nie wiem czy jest do dostania w Polsce W lecie używam podkładów mineralnych - nie czuć ich na buzi, nie uczulają (mnie), mnie zapychają, są po prostu super.

To tyle na razie, jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy, to dam znać Powodzenia, z mojego doświadczenia po odstawieniu wielu drogeryjnych kosmetyków nie będziesz nawet chciała do nich wracać
Stary 2013-01-10, 11:48   #1070
ridja devojka
Zakorzenienie

Nie było mnie tu sto lat, a parę perełek się pojawiło

Wysuszacz do paznokci Essence (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...dry-drops.html), który kupowałam już kilkakrotnie. Aktualnie mam inny, ale nie wyobrażam sobie już malowania paznokci bez takiego wspomagacza

Puder Eveline Celebrities, który ładnie kryje, ma więcej niż 3 kolory http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...#review-668193

Odżywka Alverde Winogrona&Awokado http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,38...e-avocado.html jedna z moich ulubionych. Rzadko się zdarza, żebym była w ogóle zadowolona z odżywki, zwykle one nic nie dają. Ona dała cokolwiek, więc dla mnie to już sukces

Więcej grzechów chwilowo nie pamiętam
Stary 2013-01-10, 13:01   #1071
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Napisane przez Zannet Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!

Cześć
Miałam podobny problem, więc może będziesz chciała wypróbowac:
-podkład mineralny Pixie
odkąd zmieniłam nawyki żywieniowe nie mam potrzeby używać juz pudru matującego ale możesz wypróbowac
- puder bambusowy z BiochemiUrody albo skrobie ziemniaczana.
-zel do mycia alverde z glinką(kupisz w drogeriach DM w Niemczech albo na allegro), albo pianka Himalaya. Koniecznie musisz spróbować mydło ALEPPO ewentualnie czarne mydło savon noir
-krem do twarzy-używam kremu z Yes to carrots ale kupuje go na allegro nie w sephorze. Kiedyś miałam z sephory i nie był taki fajny. A wlaśnie te z allegro nawilzają nie natłuszczaja i nie zapychaja

no i najwazniejsze co Ci mogę doradzić to przyjrzeć się swojej diecie, jak zachowuje się skora po zjedzeniu przetworów mlecznych. Moje problemy z tradzikiem znikneły kiedy odstawilam ser żołty. Pomogly mi też kosmetyki z BU, piling enzymatyczny, serum lemon. maseczki z glinek i algi.
Ach no to tyle mam nadzieje, że pomogłam. Ale jeżeli te kosmetyki nie zadziałająu Ciebie to pisz smiało, stosowałam masę innych to cos pomyslimy

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie było mnie tu sto lat, a parę perełek się pojawiło

Wysuszacz do paznokci Essence (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...dry-drops.html), który kupowałam już kilkakrotnie. Aktualnie mam inny, ale nie wyobrażam sobie już malowania paznokci bez takiego wspomagacza

Puder Eveline Celebrities, który ładnie kryje, ma więcej niż 3 kolory http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...#review-668193

Odżywka Alverde Winogrona&Awokado http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,38...e-avocado.html jedna z moich ulubionych. Rzadko się zdarza, żebym była w ogóle zadowolona z odżywki, zwykle one nic nie dają. Ona dała cokolwiek, więc dla mnie to już sukces

Więcej grzechów chwilowo nie pamiętam
A no wieki Cię nie widziałam:d

ja tej odzywki z alverde nie lubię, kurcze ona blyskawicznie mi sie wchlania we wlosy i nie zostawia takiej warstewki, wiesz o co chodzi? u ciebie tez tak sie zachowuje? ale za to uwielbiam ta bordowa z amarantusem. Czuć, że wlosy są nawilżone po niej.
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:47   #1072
Caraxa
Raczkowanie

Widzę, że wątek trochę odżył. Już pisałam tu kiedyś, ale postanowiłam jeszcze raz napisać o moich perełkach. Troszeczkę się pozmieniało: albo dana firma przeszła na złą stronę mocy, albo po prostu znalazłam jeszcze coś lepszego. To co się nie zmieniło, powtórzę jeszcze raz

Moje perełki to:

- Pomarańczowy olejek myjący z Biochemii Urody – ten produkt się u mnie nie zmienił, używam go już bardzo długo. Ma prześliczny pomarańczowy zapach, bardzo delikatny. Świetnie zmywa cały makijaż, także tusz, linery.

- bbCream Skin Food, Mushroom Multi Care – występuje w dwóch odcieniach: jaśniejszym i ciemniejszym, ja używam odcienia jaśniejszego 1. Produkt idealnie się wtapia w skórę, nie tworzy maski, wygląda bardzo naturalnie. Nie tworzy żadnych plam, prosto się go nakłada, ja go wklepuję paluchami. Mam naczynkową mordkę, zaróżowioną, grzybek doskonale sobie radzi z zaczerwienieniami. Dla niego zdradzilam minerały.

- Pędzle do oczu Everyday Minerals – z syntetycznego włosia. Świetnie się nimi maluje. Nadają się do cieni sypkich, prasowanych, mineralnych i nie mineralnych.

- pędzel do różu Real Techniques –ma jajowaty kształt. Włosie syntetyczne, bardzo mięciutkie, delikatne. Nakładam nim zarówno róże sypkie mineralne, niemineralny prasowany, rozświetlasz. Jeszcze nigdy nie zrobił mi kuku.

- Balsam do ciała arbuzowy z Bielendy Pro – śliczny zapach, balsam w dużej 500 ml butelce z dozownikiem, wygodnie się używa. Jest mega wydajny, stał w mojej łazience ładnych parę miesięcy, zamierzam kupić go znowu. Ma bardzo przyjemny zapach. Dobrze nawilża skórę.

- Peeling enzymatyczny Bielendy Pro – bardzo go lubię, ma fajną żelową konsystencję, nie podrażnia. Przyjemny zapach.

- szampony w kostce Lash – ja mam i używam New i Karma Komba. Ten pierwszy jest przeznaczony do włosów cienkich, tępych, płaskich, z kolei Karma Komba do włosów przetłuszczających się u nasady, suchych na końcach. Dobrze myją włosy, nie pienią się może tak, jak zwykłe szampony, ale są naprawdę proste w obsłudze.

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 23:09   #1073
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
Cześć
ja tej odzywki z alverde nie lubię, kurcze ona blyskawicznie mi sie wchlania we wlosy i nie zostawia takiej warstewki, wiesz o co chodzi? u ciebie tez tak sie zachowuje? ale za to uwielbiam ta bordowa z amarantusem. Czuć, że wlosy są nawilżone po niej.
Wiem, wiem, ale nie czułam przy tej odżywce braku poślizgu. Ona dawała mi dość dobry efekt ujarzmienia puchu, co się rzadko zdarza. Niestety mi się skończyła. Tej z amarantusem jeszcze nie próbowałam, ale w sumie mam blisko do Cieszyna, więc prędzej czy później na pewno wpadnie w moje ręce
Stary 2013-01-11, 00:31   #1074
girlonthebridge
Zakorzenienie

GG do girlonthebridge

to ja dodam swoją perełkę. Serum silnie ujędrniające BingoSpa (w skład wchodzi woda i głównie olejki korzenne i owocowe typu cynamon i jakieś tam bajery) [Bingo Spa nie testuje na zwierzętach, ale mają w swojej gamie kosmetyki z kolagenem] jest to jedyny kosmetyk tego typu, który u mnie daje efekty. Jest jednak kilka minusów: jest silnie rozgrzewający (skóra po użyciu robi się buraczkowa), uczucie gorąca trwa nawet 2,5h, nie jest dla osób z problemami krążenia (używam go na własne ryzyko, owszem kręci mi się w głowie ale nigdy nic tragicznego się nie stało), przejdźmy jednak do zalet. Od 12 roku życia mam tragiczne rozstępy spowodowane wybuchem rośnięcia/wzrastania Bóg wie czego jeszcze i po 3 użyciach rozstępy jakby wtapiały się w kolor skóry, nie znikają, ale spłycają się i zmieniają trochę kolor. Jak dla mnie efekt całkiem niezły. Kosmetyk ma genialny zapach - głównie przebija się nuta cynamonu. Kosztuje ok 90 zeta ale starcza na długo bo używa się go co 5 dni. Ja wytrzymałam zabieg trwający 20 minut, max wynosi 45. na stronie bingospa można zamówić próbki.
Stary 2013-01-11, 09:29   #1075
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Serum silnie ujędrniające BingoSpa
Daj link do KWC jeśli możesz Czy serum nie jest może też dostępne w mniejszych formatach? Głupio byłoby wydać 90zł i nie móc używać np., ze względu na efekty o których piszesz.
Stary 2013-01-11, 12:02   #1076
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, ale nie czułam przy tej odżywce braku poślizgu. Ona dawała mi dość dobry efekt ujarzmienia puchu, co się rzadko zdarza. Niestety mi się skończyła. Tej z amarantusem jeszcze nie próbowałam, ale w sumie mam blisko do Cieszyna, więc prędzej czy później na pewno wpadnie w moje ręce
koniecznie spróbuj. Używałam wielu odżywek tej firmy i ta mi najbardziej odpowiadała, ale konsystencje ma inna od Twojej perełki jest bardziej..treściwa, gęstsza
Cytat:
to ja dodam swoją perełkę. Serum silnie ujędrniające BingoSpa (w skład wchodzi woda i głównie olejki korzenne i owocowe typu cynamon i jakieś tam bajery) [Bingo Spa nie testuje na zwierzętach, ale mają w swojej gamie kosmetyki z kolagenem] jest to jedyny kosmetyk tego typu, który u mnie daje efekty. Jest jednak kilka minusów: jest silnie rozgrzewający (skóra po użyciu robi się buraczkowa), uczucie gorąca trwa nawet 2,5h, nie jest dla osób z problemami krążenia (używam go na własne ryzyko, owszem kręci mi się w głowie ale nigdy nic tragicznego się nie stało), przejdźmy jednak do zalet. Od 12 roku życia mam tragiczne rozstępy spowodowane wybuchem rośnięcia/wzrastania Bóg wie czego jeszcze i po 3 użyciach rozstępy jakby wtapiały się w kolor skóry, nie znikają, ale spłycają się i zmieniają trochę kolor. Jak dla mnie efekt całkiem niezły. Kosmetyk ma genialny zapach - głównie przebija się nuta cynamonu. Kosztuje ok 90 zeta ale starcza na długo bo używa się go co 5 dni. Ja wytrzymałam zabieg trwający 20 minut, max wynosi 45. na stronie bingospa można zamówić próbki.
Nie. Nie. Kurcze kusisz, mi się zrobiły rozstępy na pupie, bo robiłam dużo ćwiczeń powiększających później przestałam i później znowu zaczełam i strasznie mnie denerwują. Szczerze to nie wierzyłam, że coś będzie mogło je usunąć. Z czasów dojrzewania miałam rozstępy nad kolanami z boku ale teraz już są w 98% niewidoczne i myślę, że to czas tak na nie zadziałał bo pamiętam, że kiedyś były bardzo widoczne.
90zł to dużo, ale kurcze ciekawe czy by na mnie działał....
edit:
ach, zapomniałam zapytać czy miałaś już białe te rozstępy?
EmilkaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 12:18   #1077
girlonthebridge
Zakorzenienie

GG do girlonthebridge

serum jest tylko 500 i 1000ml, ta 500 jest chyba za ok 60 zeta. Ja przyznam szczerze, że używam go tylko dlatego, że tyle kasy na niego wydałam bo... uczucie pieczenia jest ogromne. Normalnie ogień piekielny. Albo inaczej. Coś jakby ktoś Wam polał zadek, uda i brzuch kwasem. Wczoraj nawet obfociłam kolor moich nóg po zabiegu bo był genialnie czerwony

zaraz poszukam kosmetyku na KWC

co do rozstępów, no po 15 latach życia nie ma bata, żeby rozstępy nie zbielały, jak już mówiłam mam je od dzieciaka, jak byłam mała nawet nie miałam pojęcia co to jest. Ale uprzedzam efekty nie są jakieś spektakularne, przynajmniej jeszcze nie u mnie ale np. na udach praktycznie są niewidoczne na biodrach zaczynają tak jakby wtapiać się w kolor skóry. I efekty te zauważyłam dopiero po stosowaniu serum. Jak już mówiłam lepiej na stronie zamówić próbki bo... no uczucie pieczenia naprawdę jest ogromne i wiele osób, którym poleciłam kosmetyk nie wytrzymało tego uczucia a szkoda wydawać kasę na coś czego się używać nie będzie.
Stary 2013-02-04, 15:53   #1078
blue houdini
Raczkowanie

http://kobieta.wp.pl/kat,26369,title...wiadomosc.html
wszystko pięknie, ale dlaczego TBS miałby się pławić w blasku tej chwały?

"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
blue houdini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 19:27   #1079
Sorbet
Zadomowienie

Polecam coś fajnego i drogiego jak sto pieronów: John Masters Organics olejek z granatu. Do kupienia w Marionnaud za 130 zł. Jest... genialny! Jestem zakochana w tym kosmetyku, ma szklaną, brązową, solidną, apteczną buteleczkę z pipetką. Olejku używam do wieczornego masażu twarzy. Po pierwszym użyciu miałam następnego dnia śliczną skórę - mięciutką, delikatną, nawilżoną. Polecam, bo produkt drogi, a wart swojej ceny.
Stary 2013-05-03, 13:51   #1080
tiar
BAN stały

Moje nr 1 do pielęgnacji:
mycie twarzy- mydło Frosch granat
kremy do twarzy- La Roche Posay Effaclar Duo, AA Therapy trądzik
Tapeta: Vichy Dermablend (dobre krycie, wydajny, ale za ciężki na lato)
Tusz do rzęs: brak takiego, z którego byłabym zadowolona.
Włosy: najnowsze moje odkrycie Love 2 mix
Balsam: AA

Potrzebuję fajnej maski do włosów bez SLS. Macie jakieś sprawdzone?
tiar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości