Perełki cruelty-free - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-03, 17:20   #1081
Bela03
Zadomowienie

Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez tiar Pokaż wiadomość
Moje nr 1 do pielęgnacji:
mycie twarzy- mydło Frosch granat
kremy do twarzy- La Roche Posay Effaclar Duo, AA Therapy trądzik
Tapeta: Vichy Dermablend (dobre krycie, wydajny, ale za ciężki na lato)
Tusz do rzęs: brak takiego, z którego byłabym zadowolona.
Włosy: najnowsze moje odkrycie Love 2 mix
Balsam: AA

Potrzebuję fajnej maski do włosów bez SLS. Macie jakieś sprawdzone?
Z tego co mi wiadomo LRP i Vichy testują, ale ktoś mnie może sprostować
Bela03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 19:29   #1082
Sorbet
Zadomowienie

Facelle - żel do higieny intymnej. Ja ten specyfik kupiłabym pod namiot albo na jakiś wyjazd, gdzie brałabym tylko bagaż podręczny i używała go jako: żel pod prysznic, szampon, żel do mycia twarzy. Do wszystkiego się nadaje!
Stary 2013-11-16, 14:34   #1083
cebuella
Przyczajenie

Cześć,
Moje typy, których nie widziałam na liście to:
Soft Precision Eyeliner Inglot,
zmywacz do paznokci Isana (Rossmann)
a do chemii gospodarczej dodałabym orzechy piorące! (co prawda jeszcze nie wypróbowałam, ale to w imieniu koleżanki, która wielce zachwala! aż przykro, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu naturalnego środka do prania przyjaznemu środowisku )
Pozdrawiam!

Edytowane przez cebuella
Czas edycji: 2013-11-16 o 14:37
cebuella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 23:55   #1084
sabina25
Raczkowanie

Dot.: Perełki cruelty - free

Witam dziewczyny może odświeżam stary temat ale potrzebuje pomocy.Od pół roku nie kupuje kosmetyków testowanych na zwierzętach , na środki czystości tez się przerzuciłam .Mieszkam w Niemczech i kiedyś używałam kosmetyków i środki czystości np Garnier farby i szampony ,Douve żel pod prysznic,Fa też żel,wilkinson pianka do golenia i maszynki jedno razówki,procter & gamble podpaski i tampony oraz tusz do rzęs ,pasta do zębów chociaż tu mam jeszcze problem. a co do środków czystości to były z Firmy Henkel Proszki,plyny i tabletki do zmywarki.Te wszystkie rzeczy co wymieniłam zamieniłam na Isane z Rossmana i Domo też Rossman , jedynie co nie potrafię znaleźć pasty do zębów ,tusz do rzęs i cienie firmy co nie testuje .
sabina25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 00:00   #1085
Chatul
ma zielone pojęcie

Cytat:
Napisane przez sabina25 Pokaż wiadomość
jedynie co nie potrafię znaleźć pasty do zębów ,tusz do rzęs i cienie firmy co nie testuje .
Pasty do zębów:
– Dabur (szczerze polecam)
– Ziaja
– Himalaya
– Jason
Stary 2015-02-12, 14:39   #1086
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Witam dziewczyny może odświeżam stary temat ale potrzebuje pomocy.Od pół roku nie kupuje kosmetyków testowanych na zwierzętach , na środki czystości tez się przerzuciłam .Mieszkam w Niemczech i kiedyś używałam kosmetyków i środki czystości np Garnier farby i szampony ,Douve żel pod prysznic,Fa też żel,wilkinson pianka do golenia i maszynki jedno razówki,procter & gamble podpaski i tampony oraz tusz do rzęs ,pasta do zębów chociaż tu mam jeszcze problem. a co do środków czystości to były z Firmy Henkel Proszki,plyny i tabletki do zmywarki.Te wszystkie rzeczy co wymieniłam zamieniłam na Isane z Rossmana i Domo też Rossman , jedynie co nie potrafię znaleźć pasty do zębów ,tusz do rzęs i cienie firmy co nie testuje .
Hej Gratuluję takiej gruntownej zmiany stylu życia, łącznie ze środkami czystości. Mamy nowy wątek perełek CF, do którego obecnie nie mogę znaleźć linka, ale który funkcjonuje prężniej niż ten, bo ten jest stary

Jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe, to mogę polecić ( Dziewczyny, poprawcie mnie jeśli coś przeszło na listę testującą):
a) Essence Multi Action tusz do rzęs
b) tusze do rzęs Catrice
c) cienie My Secret (pyłki, w sensie że sypkie)
d) cienie i tusze Kobo
e) cienie Essence

Mam nadzieję, że to pomoże
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 18:48   #1087
sabina25
Raczkowanie

Tak dziękuje dziewczyny przyda się. A właśnie zapomniałam dodać że farbę zmieniłam na Joanne podobno ta firma nie testuje na tych biednych zwierzątkach . Szczerze to ja bym tych naukowców osobiście udusiła .A co sądzicie o firmie Riva De Loop? Wczoraj na Niemieckiej stronie o firmach co testują i nie testują zobaczyłam że ta firma ma jest w tej dobrej grupie. Jeszcze mam jedno pytanie szukam jeszcze karmy dla psów co nie testują na zwierzętach wszystkie jakie jadł mój pupil to testują .
Stary 2015-02-12, 19:27   #1088
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Przecież od marca 2013 na terenie UE obowiązuje zakaz testowania zarówno kosmetyków jak i ich składników na zwierzętach, więc nie rozumiem, gdzie tu jest problem
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:40   #1089
Chatul
ma zielone pojęcie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przecież od marca 2013 na terenie UE obowiązuje zakaz testowania zarówno kosmetyków jak i ich składników na zwierzętach, więc nie rozumiem, gdzie tu jest problem
Wiele firm testuje w krajach, w których jest to legalne.
Stary 2015-02-12, 20:48   #1090
sabina25
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wszystkie firmy się tego trzymają a PETA dalej walczy z firmami które testują
Stary 2015-02-12, 20:53   #1091
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Nie wszystkie firmy się tego trzymają a PETA dalej walczy z firmami które testują

Skoro mieszkasz w Niemczech, to nie powinnaś mieć żadnego problemu z dostępem do kosemtyków eko, które nie są testowane. Jest tego pełno w każdej drogerii i dodatkowo w eko-sklepach.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 13:51   #1092
grrltrrbl
Przyczajenie

activbod – kosmetyki wegańskie dla aktywnych (również rozgrzewające i chłodzące)
grrltrrbl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 09:50   #1093
Sorbet
Zadomowienie

LUSH Ro's Argan - jest to bardzo gęsty, treściwy balsam do ciała. Trzeba go najpierw wetrzeć w ciało, odczekać 5 min i zmyć pod prysznicem. Taka odżywka dla skóry. Cudownie nawilża! Jest bardzo drogi, więc używam go głównie do dłoni, ponieważ w pracy często myję ręce i używam żelu do dezynfekcji, który strzępi mi naskórek. Smaruję nim też usta - smaczny jest i naturalny. Wart swojej ceny
Jest dla wegan.
Stary 2015-07-15, 20:33   #1094
Sasasa7
Przyczajenie

Dziewczyny, czy mogłybyście mi doradzić, czego używać do malowania? Widziałam, że podkłady AA są nietestowane, ale co z tuszami do rzęs i cieniami? Mieszkam akurat w Gdańsku, więc sklepów jest b.dużo i spory wybór, ale te nietestowane to raczej mniej znane firmy?... Podpowiecie coś? Bardzo zależy mi na nieużywaniu żadnych kosmetyków testowanych na zwierzętach.
Sasasa7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 19:21   #1095
Linusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sasasa7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogłybyście mi doradzić, czego używać do malowania? Widziałam, że podkłady AA są nietestowane, ale co z tuszami do rzęs i cieniami? Mieszkam akurat w Gdańsku, więc sklepów jest b.dużo i spory wybór, ale te nietestowane to raczej mniej znane firmy?... Podpowiecie coś? Bardzo zależy mi na nieużywaniu żadnych kosmetyków testowanych na zwierzętach.
Hej

Miałaś trochę pecha, bo ten wątek jest już od dawna nieuczęszczany Wydaje mi się, że Bella założyła nowy wątek o perełkach CF.
Niestety nie mieszkam w Polsce, więc mogę się nieco mylić co do marek dostępnych do kupienia, ale to są moje hity jeśli chodzi o nietestowaną kolorówkę:
a) tusze do rzęs: Essence Multi Action z niższej półki, Urban Decay i Tarte z wyższej półki
b) cienie: Sensique (pyłki), Everyday Minerals (link) i inne cienie mineralne, jak np. Rhea (link do strony) (nieprzeterminowują się!), Urban Decay, Tarte, Smashbox i Too Faced (wyższa półka)
c) kredki do oczu: Essence long lasting eye pencil, Urban Decay i Tarte z wyższej półki
d) podkłady: zdecydowanie Everyday Minerals
e) pudry wykańczające i matujące: zdecydowanie Biochemia Urody
f) demakijaż: zdecydowanie olejek pomarańczowy Biochemii Urody
g) lakiery do paznokci: do tej pory mam pachnące lakiery Sensique i one były boskie, także China Glaze i Urban Decay
h) korektory pod oczy: osobiście moje hity teraz to mineralny korektor LA Minerals oraz na zimę Bare Minerals (wyższa półka)

Mam nadzieję, że to cokolwiek pomogło. Sporo polskich marek w Drogeriach Natura nie testuje na zwierzętach.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2015-07-26 o 19:34
Linusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości