Być fryzjerką po 30-tce...czy to mozliwe??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-27, 12:55   #1
kasisqo
Przyczajenie

Być fryzjerką po 30-tce...czy to mozliwe???

Mam 30 lat rozpoczełam nauke w 2 letnim studium fryzjerskim zaocznym. Zastanawia mnie czy jest w gole jakaś szansa aby pracowac w przyszlosci w wymarzonym zawodzie??
Nie mam zadnych znajomosci i ciagle mysle czy bedzie szansa aby ktoś przyjoł niemłodą juz dziewczyne na rpaktyki
Jesli tak to czy istnieje szansa ze bede mogla pogodzic praktyki z pracą obecną( do godz 15) bo przecież nie ejstem juz na utrzymaniu rodzicow i musze z czegos zyć.
Jak to wszystko wyglada po szkole???Kiedy zaczyna czlowiek zarabiac???
Czy to rpawda ze ciezko o praktyki frzyjerskie??

zastanwiam sie nawet nad tym czy na 2-gim roku nie popytać o praktyki za które zaproponuje zapłatę aby tylko ktoś mnie przyjoł z zastzerzeniem ze chce sie uczyć zawodu a nie myc wlosy i zamiatać podłogę???
powiedzcie dziewczyny jak to wygląda
kasisqo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:42   #2
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Być fryzjerką po 30-tce...czy to mozliwe???

o rety, napisałas tak, jakbyś już była bezzębną staruchą! Ja tez mam 30 na karku i wcale nie czuję sie taka stara. A na zaoczne fryzjerskie wybieram się dopiero za rok, półtora i nie widze przeszkód, jakie mógłby stanowic 'podeszły wiek' Najważniejsze sa Twoje umiejętności, prezentacja, pasja, szkolenia. Musisz isc pod prąd żeby byc dobra. Musisz siedziecw tym po uszy, a zmarszczkom nikt sie przygladac nie bedzie (choc nie wiem czy masz, ja na razie ani jednej )

Staz zwykle załatwia równolegle szkoła, bo uczysz się i jestes na stażu jednocześnie. Potem, jak sie spodobasz, mozesz bcy zatrudniona w tym miejscu-co się zdarza, albo idziesz dalej szukac szczęścia.

Mozesz tez popytac w salonach, czy nie chca pomocy przy sprzataniu w zamian za kilka fryzjerskich wskazówek Wtedy uczysz się siła rzeczy, bo dyskutyjąc, obserwując, uczysz się.

Wiecej wiary w siebie dziewczyno!
Stary 2010-10-27, 14:04   #3
kasisqo
Przyczajenie

oj nie nie ja też nie czuję się staro...
ALE niestety jest to zawód który wymaga bardzo dużo nauki aby się poczuc w nim pewnie. Nie jest to rok a z reguły 3 lata nim zostaniesz tak naprawdę fryzjerem.
Niestety nie ejst tak do konca ze stażem. Owszem szkoła może ci pomoc w znalezieniu jednak wtedy nie możesz wybrzydzac....a co jak znjada ci praktyki na drugim koncu miasta ???Nam odrazu powiedzili w szkole ze najlepiej szukac na wlasna reke.
Nie wiem czy wiesz ze oczywiscie takie praktyki sa darmowe wiec nie dziw sie ze tak marudze i mam tyle obiekcji ale w naszym wieku to chyba normalne ze trzeba sie samemu utrzymywać wiec dlatego boję sie czy uda mi sie pogodzić praktyki z obecna praca...a ty jak planujesz???
I jeszcze jedno pytanie...czemu zwlekasz z rozpoczeciem szkoly??mozesz nawet teraz sie zapisac..dopiero minely 2 miesiace a wiec wszystko spokojnie nadrobisz...
kasisqo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 15:30   #4
mysia m
Zakorzenienie

jestem magistrem filologii polskiej, ale poniewaz interesowałam sie kosmetologia, zrobiłam kosmetologię i pracowałam pare lat, prowadzac swój salon wespół z fryzjerką. Naoglądałam się stazystek i sama spróbowałam swoich sił. Salon oddałam pod opieke kolezanki po fachu a sama zajełam sie stazem i robiłam to dla przyjmnosci przez 2 lata. Potem wyszłam za maz. Urodizłam dziecko i w tym czasie przeprowadzalismy sie kilkakrtonie, gdyz wymaga tego praca męża. Jak syn skonczy 3,5 roku posle go do przedszkola. W obecnej chwili nie mam mozliwosci go z nikim zostawic, wiec jak odhoduje, to zajme sie nauką. Jestem w o tyle dobrej sytuacji, ze zarobki meza pozwala nam sie utrzymac bez koniecznosci mojego zarobku. gdy meza nie miałam, pracował na mnie salon.

szkoła proponuje Ci kilka miejsc praktyki, a Ty wybierasz takie, które Ci odpowiada lub proponujesz własne, bo np masz ugadane. Staz szkolny to pare dni w tygodniu, czasem tylko jeden, a nauka w weekendy. masz wiec duzo czasu, by poza tym pracowac.

Ja robiłam jednoczesnie kosmetologie i magisterskie i pracowałam- co prawda w sklepie, wiec kokosow nie było, ale grafik ustalałam sobie wczesniej, wiec ze wszystkim dało rade.
Stary 2010-10-27, 16:56   #5
caskada
Zakorzenienie

kurcze przeciez 30 to dopiero piekny poczatek i ludzie zazwyczaj maja wiecej zaufania do takiej 30 niz do 20 latki fryzjerki czy kosmetyczki(stazystki praktykantki...)
ja rowniez zamierzam isc na studia kosmetyczne za rok a rowniez mam 30 i nie czuje sie staro moze to kwestia zachowania wygladu wplywa na to
postanowilam isc na takie studia bo siedze w tym na codzien duzo i przydalby sie dodatkowy papier
rowniez swoja przyszlosc wiaze z kosmetologia

a jeszce powiem wam ze jak ide do salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego to zwracam uwage na wiek takiej osoby i wole jak mnie obsluguje 30 latka niz dziewczyna 20 letnia
wiecej wiary w siebie
Stary 2010-10-27, 19:51   #6
GrassIsGreener
Raczkowanie

Jeżeli odpowiednio wcześniej poszukasz praktyk to nie jest tak trudno o nieW prawie każdym salonie szukają praktykantów, tylko może być problem, że jesteś pełnoletnia. Wtedy inaczej wygląda podpisywanie umowy i nie wszyscy chcą przyjmować pełnoletnich praktykantówJa pamiętam, że szukałam praktyk na początku marca, rozpoczynałam szkołę we wrześniu. Jest możliwe połączenie pracy i po południu praktykA praktyki raczej nie są darmowe, chyba, że dowiadywałaś się gdzieś?
Stary 2010-10-28, 09:16   #7
mysia m
Zakorzenienie

ja generalnie jeszcze o tym pomyślałam, żeby zrobić swoje dossier, czy jak to tam sie nazywa- taki album z osiagnięciami poćwiczyc na mamie, koleżankach itp- na bazie tego, co juz wiesz, bo pewnie sie tym interesujesz- udokumentowac te osiągniecia robiąc zdjęcia przed i po 'klientkom', dodac opisy i zabrac ze sobą na taka rozmowe o praktykę. Beda wiedziec, że mają do czynienia z osobą naprawde zainteresowaną tym zawodem i kreatywną.

cascada :brawo:
czyli Ty tez odczułaś pesymizm wyzierający z pierwszego postu? grunt to dobre nastawienie!

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości