40+ moze sie podzielimy doswiadczeniami z tworzenia wlasnych kosmetykow - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-22, 10:34   #31
majreg
Wtajemniczenie

Dot.: 40+ moze sie podzielimy doswiadczeniami z tworzenia wlasnych kosmetykow

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Sio smarkata!
Żartuję hi hii, witamy koleżankę

Co 40-chy tak zamilkły? Jak Wam idzie walka z czasem? Powiedzcie czym rączki pielęgnujecie? U mnie trochę zaniedbane są. Ostatnio zauważyłam,że szyjka też już nie taka jak kiedyś. Zawsze ją olewałam, bo mam lenia w pupie, opalanie niegdysiejsze też zrobiło szkody, no i tak w powiększającym lustereczku widzę już coś, co mi się nie bardzo podoba Czas się zabrać do roboty i szkody naprawić.
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 14:23   #32
Lenka1000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Nie spotkałam. Tzn. w Sephorze są jakieś, ale w kosmicznych cenach i nawet im się nie przyglądałam. Znacznie tańsze i w większym wyborze minerałki można kupić na wspólnych zakupach mineralnych. Aczkolwiek na poczatek radziłabym zapoatrzyc się w probki, żeby dobrać sobie do skóry odpowiednią formułę i kolor.
Sama się swego czasu nieźle na próbowałam, bo zamawiałam nie to, co powinnam. W końcu miłe mineraloholiczki udzieliłały mi bezcennych porad, no i w końcu znalazłam swoje kosmetyczne Graale.
Zapomniałam napisać, że ogromna kopalnia wiedzy (a także zdjęć kolorów w rzeczywistości) jest tutaj, na blogu niesamowitej Cathy:
http://mineralnekosmetyki.pl/
a co myslisz o minerałach Pixie?
Lenka1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 14:41   #33
mar_jolka
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

ja i szyje smaruje sreum z Q10 oraz olejkiem z wit C ta olejowa. I zaraz mam pytaniu - w Mazidlach sa przepisy na rozne kosmetyki z kwasem ascorbinowry. Czy mozne to zastapic olejowa wit C ? jakie skladniki wtedy sie odejmuje- pytam o te ktore utrzymywaly stabilnosc widnej wit C.
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:00   #34
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
a co myslisz o minerałach Pixie?
Nigdy ich nie próbowałam, ale jest o nich wątek.
A one są dostępne w drogeriach?
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:14   #35
Lenka1000
Rozeznanie

Cytat:
Nigdy ich nie próbowałam, ale jest o nich wątek.
A one są dostępne w drogeriach?
sa polskie i dostepne na necie. Niedługo ma ruszyc sklep internetowy.
Stary 2010-11-22, 16:14   #36
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
ja i szyje smaruje sreum z Q10 oraz olejkiem z wit C ta olejowa. I zaraz mam pytaniu - w Mazidlach sa przepisy na rozne kosmetyki z kwasem ascorbinowry. Czy mozne to zastapic olejowa wit C ? jakie skladniki wtedy sie odejmuje- pytam o te ktore utrzymywaly stabilnosc widnej wit C.
Nie wiem, które się odejmuje ale mogę powiedzieć jedno. Po olejowej wit. C efekt jest słabszy i mniej widoczny. Stosowałam serum z BU i z mazideł olejek z wit.C. Nawet jak zrobię większe stężenie niż w przepisie to i tak nie widzę efektu.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-11-22 o 16:16
Stary 2010-11-22, 18:05   #37
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
sa polskie i dostepne na necie. Niedługo ma ruszyc sklep internetowy.
To wiem ;-) Myślałam, że są też w drogeriach.

A a propos witaminy C, to próbował ktoś może stosowac na skórę kropelki Juvit z wit. C? Na LU jest o tym dużo.
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 19:48   #38
Lenka1000
Rozeznanie

Cytat:

A a propos witaminy C, to próbował ktoś może stosowac na skórę kropelki Juvit z wit. C? Na LU jest o tym dużo.
próbowalam - zapycha mnie juwit. Cevikap jak dla mnie jest lepszy. ale i tak teraz czekam na serum z BU
Stary 2010-11-22, 20:10   #39
grazkako
Zadomowienie

Cytat:

Hej czterdziestki
Aga Bil na You Tube o tu zdajsie w części o pielęgnacji podaje przepis na serum z aptecznej wit C . Sama używam olejowej z BU ale też nie widzę specjalnego efektu. Jak sie skończy spróbuję Agowego .
Stary 2010-11-22, 22:49   #40
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Hej czterdziestki
Aga Bil na You Tube o tu zdajsie w części o pielęgnacji podaje przepis na serum z aptecznej wit C . Sama używam olejowej z BU ale też nie widzę specjalnego efektu. Jak sie skończy spróbuję Agowego .

Olejowej z BU? Na BU jest już olejowa? Czy kwas ascorbinowy, a olejowa na mazidłach?
Jeśli masz na myśli juvit (czy cebion??? - kropelki dla dzieci w każdym razie) to któryś z nich ponoć wysusza na dłuższą mete i jest sporo głosów z niego niezadowolonych na wizażu .
Ha! Polecam jednak flavo-c. A kiedy ten filmik Aga umieściła? Dawno?
Na tym wątku piszą ,że juwit jednak się nie nadaje,i że powinien być kwas ascorbinowy, potem dopiero weszła ta forma olejowa, która jest trwalszą formą od kwasu.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ighlight=juwit

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-11-22 o 23:03
Stary 2010-11-23, 08:43   #41
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Olejowej z BU? Na BU jest już olejowa? Czy kwas ascorbinowy, a olejowa na mazidłach?
Jeśli masz na myśli juvit (czy cebion??? - kropelki dla dzieci w każdym razie) to któryś z nich ponoć wysusza na dłuższą mete i jest sporo głosów z niego niezadowolonych na wizażu .
Ha! Polecam jednak flavo-c. A kiedy ten filmik Aga umieściła? Dawno?
Na tym wątku piszą ,że juwit jednak się nie nadaje,i że powinien być kwas ascorbinowy, potem dopiero weszła ta forma olejowa, która jest trwalszą formą od kwasu.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ighlight=juwit
Oczywiście pomyliłam się powinno być OLEJOWA FORMA WIT.C Z MAZIDEŁ . Jestem świeżo po zamówieniu na BU i chodzi mi po myslach . Filmik Agi oglądałam już jakiś czas temu trudno mi powiedzieć kiedy go zamieściła. Flavo-C zawiera glikol propylenowy staram się go unikać ponieważ mnie podrażnia.
Stary 2010-11-23, 10:43   #42
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
olejowa witC na BU jest od 1.5 roku .Też nie widziałam efektów po niej , a forma kwasowa , wiadomo - napina skóre , efekt utrzymuje się tak długo jak stosujesz wit C . Krople z witC z apteki są równie dobre
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 16:40   #43
renka1511
Rozeznanie

witajcie ze swoim 41 na karku chyba moge zostac, co??
z kosmetykami naturalnymi, zwlaszcza tymi samodzielnie robionymi nie mialam do tej pory do czynienia niestety ale poczytam poczytam.
kosmetyke mineralna za to znam, chociaz kupowana gotowa w sklepie. najbardziej odpowiada mi amerykanska physicians formula jest lekka i nie zatyka porow. Teraz czekam na zestaw, kolezanka juz wyslala nowej firmy, zoabczymy co to za cudo
renka1511 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 19:59   #44
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cześć Dziewczynki
Moje 39 i pół zobowiązuje mnie tu być
Dzięki Trojce i Niezamiennej przerzuciłam się na oleje ale z kremów nie zrezygnowalam tzn dorzucam oleje do kremów.
Generalnie mam straszne zmarchy(za dużo gadam i się uśmiecham) przebarwienia,zaskórniki( przegrywam tą walkę)
Rano myję twarz Babydream,nakładam krem(różne,ostatnio Vichy CxP)i monistat.Idę na śniadanko.Jak już wszystko się wchłonie daję minerałki.Pixie mnie nienajlepiej kryją przebarwienia,dla mnie dobre są Lumiere i Lucy Minerals(jestem w trakcie testów innych firm)i reszta makijażu.
Wieczorem zmywam twarz Babydream i Coalface z Lush-a(dzięki Hexxi szykuję się na zamówienie)mega odtłuszczaczpotem Calma HLC z olejkiem np arganowym albo innymi(dzięki Natalii1)
Teraz pewnie zacznę koło oczu stosować Retin A i szykuję się na Neostartę na przebarwienia.Oczywiście w międzyczasie daję jakie maseczki i glinki.Bu też mi nieobce jestMiałam serum z vit.C(nie olejowe-super)Eliksir winogronowy(dla mnie klapa)Serum Renew(extra!)Tonik z kwasem PHA6%(super)Hydrolat z kocanki(może i fajny ale zapach zabójczy dla mnie)
Retin A i Ciclafate Avenki co drugą noc to fajny duet
Kiedyś ładowałam na twarz ciągle coś.Nauczyłam się już ze minimalizm jest najlepszy

Natalia gdzie się podziewasz?widzę że perfumki Cię pochłonęły

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Trojka umerdałaś już clitpę?
Stary 2010-11-24, 20:55   #45
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki
Moje 39 i pół zobowiązuje mnie tu być
Dzięki Trojce i Niezamiennej przerzuciłam się na oleje ale z kremów nie zrezygnowalam tzn dorzucam oleje do kremów.
Generalnie mam straszne zmarchy(za dużo gadam i się uśmiecham) przebarwienia,zaskórniki( przegrywam tą walkę)
Rano myję twarz Babydream,nakładam krem(różne,ostatnio Vichy CxP)i monistat.Idę na śniadanko.Jak już wszystko się wchłonie daję minerałki.Pixie mnie nienajlepiej kryją przebarwienia,dla mnie dobre są Lumiere i Lucy Minerals(jestem w trakcie testów innych firm)i reszta makijażu.
Wieczorem zmywam twarz Babydream i Coalface z Lush-a(dzięki Hexxi szykuję się na zamówienie)mega odtłuszczaczpotem Calma HLC z olejkiem np arganowym albo innymi(dzięki Natalii1)
Teraz pewnie zacznę koło oczu stosować Retin A i szykuję się na Neostartę na przebarwienia.Oczywiście w międzyczasie daję jakie maseczki i glinki.Bu też mi nieobce jestMiałam serum z vit.C(nie olejowe-super)Eliksir winogronowy(dla mnie klapa)Serum Renew(extra!)Tonik z kwasem PHA6%(super)Hydrolat z kocanki(może i fajny ale zapach zabójczy dla mnie)
Kiedyś ładowałam na twarz ciągle coś.Nauczyłam się już ze minimalizm jest najlepszy

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Trojka umerdałaś już clitpę?
Ooo, SzatAnko to miłe co piszesz ostatnio testuję olej z zielonej kawy, faaajny jest, gęsty i dobrze robi na pychol

a eclipta na mnie nie działa, hi hii, nie chce mnie barwić jakoś wcale tylko jedynie ściąga skórę nieco

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 22:20   #46
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość

ja mam teraz prościutką pielęgnacje , co drugą noc Locacid . I da się żyć . Locacid jest dla mnie lepszy od Retin A , bo Retin bardzo mnie piekł już przy drugim nakładaniu .Efektu 'staruszki" nie mam , tak jak było po Atredermie . Lubie macerat z nagietka , Bepathem krem , woda termalna LRP działa cuda i tyle , a i czekam na efekty odmładzające .
Człowiek się tak codziennie oglada w lusterku to trudno zauważyć że coś się zmienia na plus ale ja widzialam u ciebie różnice pomiedzy pierwszym a ostatnim spotkaniem , wygladałaś dużo młodziej . Wiadomo czasem się ma lepszy lub gorszy dzień , ale róznica byla widoczna , niestety nie zdążyłam wtedy tego powiedzieć , bo mnie zagadałaś
Perfumki niestety dla portwela , strasznie wciagają
Stary 2010-11-25, 12:00   #47
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Ja bym chciała usunąć zmarszczę mimiczna koło oka. Od czego mam zacząć ? Retinoidy ? Który konkretnie ? Są na receptę ? Pomóżcie proszę.

Czy pozostaje mi tylko botoks ?
Blondcukiereczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 18:21   #48
Malei
Przyczajenie

Witajcie. Dobiegam czterdziestki i od jakiegoś czasu nie mogę patrzeć na siebie w lustrze. Czytam biochemię już od dość dawna i bardzo się cieszę, że trafiłam tutaj. Wiem już wiele i trochę zmieniłam w swojej pielęgncji. Olejek myjący, hydrolaty, sera samorobione. Aktualnie kwaszę się, a niedługo zacznę retin A. Ogromne w nim pokładam nadzieję, bo jeśli to nie pomoże, to już nic.

Mam zmarchy, obwisy i przebarwienia. Obraz jak po wojnie.
Niedługo pozasłaniam wszystkie lustra w domu.
Malei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 19:09   #49
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja mam teraz prościutką pielęgnacje , co drugą noc Locacid . I da się żyć . Locacid jest dla mnie lepszy od Retin A , bo Retin bardzo mnie piekł już przy drugim nakładaniu .Efektu 'staruszki" nie mam , tak jak było po Atredermie . Lubie macerat z nagietka , Bepathem krem , woda termalna LRP działa cuda i tyle , a i czekam na efekty odmładzające .
Człowiek się tak codziennie oglada w lusterku to trudno zauważyć że coś się zmienia na plus ale ja widzialam u ciebie różnice pomiedzy pierwszym a ostatnim spotkaniem , wygladałaś dużo młodziej . Wiadomo czasem się ma lepszy lub gorszy dzień , ale róznica byla widoczna , niestety nie zdążyłam wtedy tego powiedzieć , bo mnie zagadałaś
Perfumki niestety dla portwela , strasznie wciagają

A co Natalka robisz z maceratem z nagietka? Bo mam butlę i tak myślę,że może go do jakiegoś olejku wlać. Nie brudzi Ci bluzek i golfów?
Stary 2010-11-26, 08:57   #50
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Trojka poważnie mówię/piszętrochę Cię poczytałam i sobie myślę-spróbujęno i dobrze zrobiłam bo oleje służąale teraz wpadłam w testy minerałów i narazie nie kupuje nowych olejów ale jak skończę te to napewno nowe zakupię

Potrzebuje teraz kremu na poliki bo jak jest przymrozek to szczypiąpolecicie coś?

Natalia1 dziękija nie widzę różnicy bo codziennie się na siebie gapię(nie z próżności tylko rano makijaż a potem sprawdzam czy nos mi się nie świeci)Mój portfel przez minerały się na mnie obraził i ciągle nie ma w nim pieniędzy

Malei cierpliwości kochana bo nawet biochemia nie robi cudów od razu (ale bardzo szybko)Ja moge polecić serum Flavo C i Renew bo miałam i wiem ze działająRetin A mnie nie zrobiła efektu staruszki(nakładałam go tylko na okolice oczu)ale nieregularnie więc nie wiem czy coś zdziałał
Stary 2010-11-26, 09:58   #51
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
A co Natalka robisz z maceratem z nagietka? Bo mam butlę i tak myślę,że może go do jakiegoś olejku wlać. Nie brudzi Ci bluzek i golfów?
bezpośrednio na twarz daje , zwłaszcza jak łuszczenie mnie dopada .
Macerat nie podrażnia , fajnie skórki roluje , traktuje go jak maseczke , potem zmywam .
Stary 2010-11-26, 13:41   #52
Malei
Przyczajenie

SzatAnka Jesteś zadowolona z renew? Widziałaś poprawę? Też myślałam o tym serum. Z retinoidami, to jestem na etapie organizowania recepty, bo żadnych bezpośrednich dojść nie mam.

Dziewczyny, a wiecie coś o adenozynie? Podobno ma działanie przeciwzmarszczkowe i pobudza porost włosów. Tutaj znalazłam:

http://naturaliskosmetyki.pl/adenozyna-p-211.html

Może taki serumek byłby ok? Co myślicie?
Stary 2010-11-26, 22:14   #53
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Malei Pokaż wiadomość
SzatAnka Jesteś zadowolona z renew? Widziałaś poprawę? Też myślałam o tym serum. Z retinoidami, to jestem na etapie organizowania recepty, bo żadnych bezpośrednich dojść nie mam.

Dziewczyny, a wiecie coś o adenozynie? Podobno ma działanie przeciwzmarszczkowe i pobudza porost włosów. Tutaj znalazłam:

http://naturaliskosmetyki.pl/adenozyna-p-211.html

Może taki serumek byłby ok? Co myślicie?
Powiem tak:przed zastosowanie renew i żadnej innej biochemii pod palcami miałam wyczuwalne zmarszczki koło oczuj a po renew nie były już wyczuwalne.Pewnie że nie zniknęły ale poprawa byłaNie używam teraz bo mam Retin A i inne oleje.

Adonezynę chyba stosowała Natalia albo chciała ją użyć
Stary 2010-11-27, 09:36   #54
grazkako
Zadomowienie

Właśnie skończyła mi się dwutygodniowa porcja serum na hydrolacie różanym z Roślinnymi Komórkami Macierzystymi , pantenolem i zelem hialuronowym i zastanawiam sie czy dosypać do nowego adenozynę . Ciemna masa jestem z tych kompozycji. A niech tam dosypie .
Stary 2010-11-28, 09:31   #55
mar_jolka
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

prosze doradzcie cos- mam probke Roslinnych Komorek Macierzystych- co mozna z nich zrobic- bo wg pzrepisy z mazilel potrzeba tam dodac do kremu jakies algi- nie mam ich- czy mozna cos innego zrobic z RKM?
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 11:53   #56
Malei
Przyczajenie

Grazkako po prostu dosypałaś adenozynę? Czytałam, że ją się rozpuszcza w wodzie i to na ciepło.
Stary 2010-11-28, 13:11   #57
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Pomoże mi ktoś ? Post 47
Blondcukiereczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 18:15   #58
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Ja bym chciała usunąć zmarszczę mimiczna koło oka. Od czego mam zacząć ? Retinoidy ? Który konkretnie ? Są na receptę ? Pomóżcie proszę.

Czy pozostaje mi tylko botoks ?
Hej;może i ja się zamelduję na wątku
40+
Jakoś szczególnie nie mieszam,tyle tylko co z BU zamówię, oraz trochę minerałami się bawię.

Co do usunięcia zmarszczki to osobiściebym się trzymała z dala od botoksu Jak już to jakiaś mezoterapia czy laser???
Jak zmarszczka jeszcze stosunkowo świeża to można spróbować ją wygładzić :złuszczanie (kwas) + vitC czy jakiś kwas hialuronowy + filtry rano i retinol wieczorem ???
No nie wiem,tylko żeby potem nie było na mnie,jak się nie uda

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:12   #59
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej;może i ja się zamelduję na wątku
40+
Jakoś szczególnie nie mieszam,tyle tylko co z BU zamówię, oraz trochę minerałami się bawię.

Co do usunięcia zmarszczki to osobiściebym się trzymała z dala od botoksu Jak już to jakiaś mezoterapia czy laser???
Jak zmarszczka jeszcze stosunkowo świeża to można spróbować ją wygładzić :złuszczanie (kwas) + vitC czy jakiś kwas hialuronowy + filtry rano i retinol wieczorem ???
No nie wiem,tylko żeby potem nie było na mnie,jak się nie uda

Lub Atredermem złuszczyć

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:20   #60
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Malei Pokaż wiadomość
Grazkako po prostu dosypałaś adenozynę? Czytałam, że ją się rozpuszcza w wodzie i to na ciepło.
Jeszcze nie dodałam , ciągle się jeszcze zastanawiam czy łaczyć adenozynę z RKM . Serum jest na bazie hydrolatu więc adenozyna bardzo ładnie się rozpuszcza.

mar_jolka jak napisałam powyżej zrobiłam serum z RKM na bazie hydrolatu z róży stulistnej z dodatkiem pantenolu i żelu hialuronowego . Leciutka konsystencja , świetne pod filtr . Teraz chce dolożyć kolejny składnik.

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-11-28 o 19:27
grazkako jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości