Problem z typem cery. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-02, 17:11   #1
agnlan
Raczkowanie

Problem z typem cery.

Mam pewien problem, otóż nie wiem jaki mam typ cery i jak powinnam ją pielęgnować.
Jest sucha, jednakże ma niedoskonałości widoczny trądzik oraz zaczerwienienia. Prosiłabym o pomoc, bo już naprawdę nie wiem co mam robić czasem jest też tłusta, albo sie swieci. Jednak co zrobie jest źle, bo gdy nałoże kosmetyk na trądzik- robi sie jeszcze bardziej sucha
Stary 2010-11-02, 18:52   #2
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: Problem z typem cery.

Opis niezbyt konkretny, ale można wywnioskować, że masz skórę suchą, podrażnioną kosmetykami antytrądzikowymi. Kilka podstawowych rad:
- myj buźkę czymś delikatnym, niewysuszającym, np. emulsją Cetaphil lub żelem Babydream albo czymkowiek innym, aptecznym, unikaj mydła lub jakiś drogeryjnych żeli do mycia twarzy
- nawilżaj! to podstawa pielęgnacji każdej cery, polecam Ci krem Humektan, bo jest lekki, dobrze nawilża i nie powinien Cię zapychać. Albo droższy Mineral Flowers dostępny w sklepach Sephora
- trądzik to choroba więc wybierz się do dermatologa
- odstaw wszystkie kosmetyki na trądzik, bo trądzik się leczy lekami, a nie kosmetykami, zwłaszcza nie tymi reklamowanymi wysuszaczami w stylu Garnier etc.
- przejrzyj forum
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 19:04   #3
diakineza
Przyczajenie

Nie wiem ile masz lat, a to również istotne. Twój opis jest bardzo nieprecyzyjny, jednak przypuszczam, że masz cerę mieszaną (przetłuszczająca się, trądzikowa z rozszerzonymi porami w strefie T, ale sucha, zaczerwieniona na policzkach) jednak odwodnioną! A to jeszcze bardziej nasila wydzielanie sebum (błyszczenie) oraz zapychanie porów (jedna z przyczyn trądziku). Wybierz się do dermatologa, a sprawnie i prawidłowo określi Twój stan skóry
diakineza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 19:12   #4
k e j t
Raczkowanie

Z tym tradzikiem do dermatologa. Koniecznie. Po tradziku moga zostac Ci przebarwienia, a to dopiero trudno jest pozniej zamaskowac. Nie ma co bawic sie w dobieranie powszechnie dostepnych kosmetykow bo tylko pogarszaja Twoj stan.
k e j t jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości