Nisko osadzone brwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-05, 14:03   #1
Ewelinka_00
Raczkowanie

Nisko osadzone brwi

Nie wiem, czy pisze w dobrym dziale, wiec z góry przepraszam
Mam mały problem i chciałabym to zmienić.
Otóż mam głęboko osadzone oczy (o ile są one duże, to nie widać prawie powieki) a na dodatek mam strasznie nisko osadzone brwi... Praktycznie tuż nad okiem. Ciężko jest mi zrobić wyższy łuk, bo brwi idą prawie po linii prostej, a nie chce ich robić zbyt cienkich.
Przez to, ze brwi są niżej moje czoło wydaje się duże, a nie mogę nosić grzywki, bo mam kręcone włosy
Znacie może jakieś triki w makijażu, albo jakieś porady, aby to nie rzucało się tak w oczy?
Ewelinka_00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 16:17   #2
Holly85
Zadomowienie

Dot.: Nisko osadzone brwi

dodaj jakieś zdjęcia zobaczymy co da się zrobić
(twarzą na wprost okolo metr od aparatu)
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 17:19   #3
Ewelinka_00
Raczkowanie

To stare zdjęcie, bo teraz nie jestem w stanie zrobić żadnego.
Przepraszam za kiepska jakosc.
Stary 2010-11-05, 17:31   #4
Holly85
Zadomowienie

oczy są faktycznie głęboko osadzone, ale brwi wcale nie masz az tak nisko nad oczami, jakaś przestrzeń jest.
ogolnie zasady są takie żeby oka gleboko osadzonego nie malować ciemnym cieniem na gornej powiece, a w zamian używać tych jasnych. Można też tę przestrzen pomiędzy okiem, a brwią rozjaśniać byle nie cieniami perłowymi (w dzień),bo wygląda to tandetnie i jest dobre tylko na wieczór.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 18:59   #5
Solciuchna
Zakorzenienie

Jasne cienie, a przed ich zastosowaniem koniecznie nałóż bazę pod cienie (inaczej zrolują się w załamaniu, albo w ogóle zejdą). W kącikach możesz użyć ciemniejszych cieni albo eyeliner na powiece.
Stary 2010-11-05, 19:02   #6
BioIvO
Zakorzenienie

Ja mam bardzo podobnie. Tylko, że ja mam dodatkowo czarne i gęste brwi, a cała reszta zgadza sie z Twoim opisem (nawet te kręcone włosy).
Zastanawiam się czy wydłużenie rzęs pomoże w powiększeniu oczu. Zawsze podobało mi sie przydymione oko, ale chyba mogę o tym zapomnieć no chyba że istnieje jakiś fortel.
I mam problem z kreską na górnej powiece, bo z jednej strony chce podkreślić oko a z drugiej nie chce go zmniejszać.

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)

Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 19:51   #7
Arrianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo podobnie. Tylko, że ja mam dodatkowo czarne i gęste brwi, a cała reszta zgadza sie z Twoim opisem (nawet te kręcone włosy).
Zastanawiam się czy wydłużenie rzęs pomoże w powiększeniu oczu. Zawsze podobało mi sie przydymione oko, ale chyba mogę o tym zapomnieć no chyba że istnieje jakiś fortel.
I mam problem z kreską na górnej powiece, bo z jednej strony chce podkreślić oko a z drugiej nie chce go zmniejszać.
Dobrze zrobioną kreską możesz powiększyć oko. Też mam głęboko osadzone oczy i w moim przypadku pomaga robienie kreski od 1/3 odległości od wewnętrznego kącika(w sensie nie zaczynać od samego początku). Przez to oczy wydają się bardziej okrągłe = większe. Dla ciebie niekoniecznie może to działać ale warto jeden dzień usiąść i popróbować z kreskami
Arrianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 21:06   #8
Ewelinka_00
Raczkowanie

Hoho, będę musiała popróbować, bo szczerze to na codzien prawie się nie maluje :P
Tylko tusz i od święta srebrny cień na powiekę i pod oko, by trochę je rozświetlić. Kiedyś eksperymentowałam z błękitna kredka, ale efekt nie był pozytywny
Dzieki za rady ;]
Stary 2010-11-06, 20:11   #9
Gwen23
Raczkowanie

Smile Dot.: Nisko osadzone brwi

Przy oczach głęboko osadzonych brwi powinny być możliwie jak najcieńsze. Ja na Twoim miejscu wyregulowałabym linię przy wewnętrznych kąciku oka tzn. trochę zwęziła.
Przy oczach głęboko osadzonych nie stosuje się eylinera. Można używać kredki ale nie na całej długości oka.
A maluje się je tak, że na ruchomą powiekę nakłada się jasny cień aż pod brwi, a w załamaniu ciemniejszy ale pośredni nie całkiem ciemny, żeby stworzyć kontrast. Ten ciemniejszy rozprowadzasz od załamania powieki do góry. Oczywiście nie pod samą brew ale malujesz trochę nieruchomej powieki. W ten sposób odtwarzasz gałkę oczną, która jest niewidoczna.
Możesz też używać białej kredki wewnątrz oka.

A wysokie czoło wymodeluj pudrem brązującym, którego ciemny kolor zmniejszy wypukłości.
pozdrawiam
Gwen23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 01:48   #10
Arrianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gwen23 Pokaż wiadomość
Przy oczach głęboko osadzonych brwi powinny być możliwie jak najcieńsze. Ja na Twoim miejscu wyregulowałabym linię przy wewnętrznych kąciku oka tzn. trochę zwęziła.
Przy oczach głęboko osadzonych nie stosuje się eylinera. Można używać kredki ale nie na całej długości oka.
A maluje się je tak, że na ruchomą powiekę nakłada się jasny cień aż pod brwi, a w załamaniu ciemniejszy ale pośredni nie całkiem ciemny, żeby stworzyć kontrast. Ten ciemniejszy rozprowadzasz od załamania powieki do góry. Oczywiście nie pod samą brew ale malujesz trochę nieruchomej powieki. W ten sposób odtwarzasz gałkę oczną, która jest niewidoczna.
Możesz też używać białej kredki wewnątrz oka.

A wysokie czoło wymodeluj pudrem brązującym, którego ciemny kolor zmniejszy wypukłości.
pozdrawiam
Ja mam głęboko osadzone oczy i trochę opadającą powiekę i w moim przypadku to powoduje że wydają się jeszcze głębiej osadzone bo akcentuję załamanie powieki(próbowałam też rozcierania w górę, w końcu od czego są tutoriale na youtubie). Więc o tyle o ile faktycznie - pewnie większość osób lepiej wygląda z takim makijażem to jednak radziłabym autorce przysiąść jeden dzień i porozważać wszystkie opcje ;P
Z białą kredką to fakt- bardzo dobra rada. Plus ja czasem oszukuje i zjeżdżam nisko a ciemną kredką na dole(zaznaczam tylko 1/3 długości oka od zew kącika) odjeżdzam lekko od linii rzęs i w miarę dochodzenia do wnętrza oka znowu przybliżam do linii rzęs.
Ogólnie często oglądam tutoriale azjatek bo ich powieki są często "opadające"(w trochę innym sensie no i głębokie osadzenie ich za bardzo nie dotyczy bo nie mają wystających kości brwiowych) i mają świetne techniki na powiększenie oczu przynajmniej na mnie się sprawdzają(ale rzucają się w oczy :P)
Stary 2010-11-07, 19:33   #11
emma__
Raczkowanie

moje drogie ,do głeboko osadzonych oczu nie traktuje sie eyealinerem ! Prosze was wizażanki , to podstawowa zasada ! A tu widze jakies panie takie rady smieszne udzielają.
emma__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 20:48   #12
Arrianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emma__ Pokaż wiadomość
moje drogie ,do głeboko osadzonych oczu nie traktuje sie eyealinerem ! Prosze was wizażanki , to podstawowa zasada ! A tu widze jakies panie takie rady smieszne udzielają.
No, niektóre rady są śmieszne również w zakresie użycia języka polskiego.
Ja z kolei nie wiem co jest śmiesznego w radzie: usiądź i pogrzeb i zaznaczam, że słowo "kreska" nie musi się odnosić do eyelinera bo przecież można użyć kredek czy nawet cienia dla jeszcze bardziej miękkiego efektu.
tutaj jedna pani prezentuje makijaż dla głęboko osadzonych oczu i robi piękną kreskę, wyglądającą w miarę naturalnie:
http://www.youtube.com/watch?v=OMSXaTv4NlM
tutaj też kreski w celu powiększania oka głęboko osadzonego(nawet na modelce z dosyć głęboko osadzonymi oczami)
http://www.youtube.com/watch?v=-oFsnvNPPNY
a tak naprawdę to trzeba samemu przetestować większość technik bo sama wiem po sobie że zazwyczaj oczy nie są tylko głęboko osadzone/z opadającą powieką/małe/duże/ blisko czy daleko osadzone tylko wielkim miksem i to też autorce radzę

Edytowane przez Arrianna
Czas edycji: 2010-11-08 o 21:03 Powód: literówka
Stary 2010-11-09, 10:43   #13
Gwen23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Ja mam głęboko osadzone oczy i trochę opadającą powiekę i w moim przypadku to powoduje że wydają się jeszcze głębiej osadzone bo akcentuję załamanie powieki(próbowałam też rozcierania w górę, w końcu od czego są tutoriale na youtubie). Więc o tyle o ile faktycznie - pewnie większość osób lepiej wygląda z takim makijażem to jednak radziłabym autorce przysiąść jeden dzień i porozważać wszystkie opcje ;P
Z białą kredką to fakt- bardzo dobra rada. Plus ja czasem oszukuje i zjeżdżam nisko a ciemną kredką na dole(zaznaczam tylko 1/3 długości oka od zew kącika) odjeżdzam lekko od linii rzęs i w miarę dochodzenia do wnętrza oka znowu przybliżam do linii rzęs.
Ogólnie często oglądam tutoriale azjatek bo ich powieki są często "opadające"(w trochę innym sensie no i głębokie osadzenie ich za bardzo nie dotyczy bo nie mają wystających kości brwiowych) i mają świetne techniki na powiększenie oczu przynajmniej na mnie się sprawdzają(ale rzucają się w oczy :P)
Akurat pytał ktoś inny a udziela się kto inny...
nie obchodzą mnie filmiki na youtubie bo jestem po szkole wizażu.
Jak ktoś ma opadającą powiekę to maluje się zupełnie inaczej.
Stary 2010-11-09, 18:50   #14
Arrianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gwen23 Pokaż wiadomość
Akurat pytał ktoś inny a udziela się kto inny...
nie obchodzą mnie filmiki na youtubie bo jestem po szkole wizażu.
Jak ktoś ma opadającą powiekę to maluje się zupełnie inaczej.
Myślałam, że to jasne że tak to już jest na tym świecie, że jak się zakłada temat na forum i ktoś to komentuje to komentarze pojawiają się różne. Nie wiedziałam że polityką wizażu jest niekomentowanie cudzych komentarzy...
Się składa, że niektórzy z yt też są po szkole wizażu(uuu ilu ludzi jest po szkole wizażu). Chociażby pan z 2 linka który podałam.
Poza tym jak już cię tak drażni udzielanie się i odpowiadanie na cudze komentarze to nie rozumiem po co mi mówisz o tym że nie obchodzą cię filmiki skoro to była uwaga z mojej strony w kierunku autorki? (nie - nie odpowiadałam i nie dyskutowałam z tobą tylko cytowałam fragment twojej wypowiedzi)
No fajnie że cię nie obchodzą. <wzrusza ramionami>
Stary 2010-11-10, 09:37   #15
Gwen23
Raczkowanie

Zacytowałaś moją wypowiedź więc uznałam to jako bezpośrednią odpowiedź na mój post. Większość filmików na youtubie robionych jest przez amatorów dlatego tak do końca nie należy wierzyć ich autorom. Chyba, że mowa o Lauren Luke itp. osobach.
Dalej nie będę komentować bo widzę, że ktoś tu zawsze chce mieć ostatnie zdanie na każdy temat.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości