Co jest dla mnie najlepsze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-06, 23:55   #1
RasteSig
Przyczajenie

Question

Co jest dla mnie najlepsze?

Cześć,
dopiero co zarejestrowałam się tutaj, więc nie krzyczcie jak coś zrobię nie tak. Mój problem polega na tym, że nie potrafię dobrać dla siebie idealnego makijażu.
Mam bladą cerę (nie wiem jak to określić) skłonną do wyprysków, rozszerzonych porów i takich tam. Mam ciemno brązowe, podobno duże oczy, ale chciałabym je jeszcze 'powiększyć'. Rzęsy krótkie i nie za gęste. Brwi ciemne. Usta średniej wielkości, koloru coś jak blady róż, momentami czerwone.
Błagam poradźcie mi jaki makijaż będzie dla mnie najlepszy? Dodam, że jestem młoda, chodzę do szkoły.

Z góry dzięki za rady.
pzdr. RasteSig
RasteSig jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 00:29   #2
kasica6662
Zadomowienie

Dot.: Co jest dla mnie najlepsze?

hm to ile masz lat jeśli wolno spytać? i witam wśród wizażanek
przede wszystkim wydłużający tusz do rzęs. Usta podkreślaj błyszczykami-szminki zostaw na czas kiedy będziesz starsza :P
Ja mając piwne oczy używam najczęściej cieni w brązowych i beżowych odcieniach.
Dorzucam linki do wątków o makijażu powiększającym oko:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381080
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=350436
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=ma%B3e+oczy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=optycz*+oczy

Moje dzieła
Preferencje

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 18:45   #3
Sorbet
Zadomowienie

Przydałoby się ciut więcej informacji: masz cerę przetłuszczającą się czy suchą? Lubisz błyszczące makijaże czy wolisz matowe? Wiek jest najważniejszy. Jasna cera jest piękna - podkreśl to lekkim podkładem np Inglot równoważący, nr 26 (jasny jest, wizażystka powinna pomóc w doborze koloru, nie kupuj tego numerka w ciemno). Mocne brwi są teraz bardzo modne Czarną, miękką kredką narysuj kreskę tuż przy linii górnych rzęs i rozsmaruj ją pędzlem - to trik Lisy Eldridge powiększająco-odświeżający oko (angielska makijażystka pracująca dla światowych magazynów, jej filmy znajdziesz na youtube). Ja akurat preferuję szminki - matowa, jasno różowa pasuje każdemu, bez względu na wiek czy wykonywany zawód, beże także są bezpiecznym rozwiązaniem. Odkrywanie, dopasowywanie i eksperymentowanie w makijażu jest bardzo miłym, elementem kobiecego życia, pewnego rodzaju terapią, powodzenia w poszukiwaniach
Sorbet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:59   #4
roxanaL
Raczkowanie

pomocne by było również zdjęcie, często popatrzy się na kogos i juz wiadomo jaki makijaz pasuje.
Generalnie zawsze ładnie wygląda delikatny makijaż, z niczym nie nalezy przesadzać, zwłaszcza na codzień do szkoły. Ważny jest dobór odpowiedniego podkładu (to akurat zależy od cery i lepiej sie poradzic fachowca), delikatny róż do policzków, cienie zależne od upodobań (perła mat itp.) co komu pasuje - trudno doradzic nie widząc, dobry tusz wydłuzający, a na usta wystarczy naturalny błyszczyk i do przodu
roxanaL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:44   #5
Sorbet
Zadomowienie

Mam jeszcze taki pomyślunek - poproś koleżankę, która ładnie się maluje, żeby zrobiła Ci makijaż. Może użyje kolorów, których Ty osobiście nigdy byś nie kupiła, a okaże się, że bardzo Ci pasują. Sprecyzuj tylko czego chcesz, a czego nie chcesz, bo może wymalować Cię w swojej manierze (np czarna otoczka typu "panda", w której niekoniecznie wszystkie dobrze wyglądamy). Dodaj jakąś fotkę - dziewuchy coś tu wykombinują
Stary 2010-11-09, 13:07   #6
RasteSig
Przyczajenie

Mam 15 lat. Cera... raczej przetłuszczająca się ale nie za bardzo. Preferuję matowy makijaż, zero błyszczenia się. Jakbyście mogły mi też poradzić dobre kosmetyki typu podkład czy maskara byłabym wdzięczna

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aa4c251ad.html
Zdjęcie sprzed roku. Teraz mam dłuższe włosy i szczuplejszą twarz.
Stary 2010-11-10, 11:37   #7
Sorbet
Zadomowienie

Hmm, na podkład jeszcze za młoda jesteś, myślę, że puder matujący na razie wystarczy (Vipera, Manhattan ma dobre). Na ewentualne przebarwienia/wypryski/cienie pod oczami polecam korektor w płynie (Golden Rose w pędzelku - byłam z niego zadowolona, ale tu wybór jest duży, wybieraj koniecznie płynne, nie w formie sztyftu). Jeśli chodzi o cienie to proponuję na początek paletkę brązów - naucz się nimi posługiwać, nawet jak coś nie wyjdzie to nie będzie to wyglądało nienaturalnie (Essence i My Secret są chyba najtańsze, jak nie trafisz z kolorem to nie będziesz kasy żałowała, jak już polubisz jakiś kolor to szarpnij się na Inglota), szaro - brązowym, matowym cieniem podkreślaj brwi - musisz je doprowadzić do ładu i składu, wybierz się do kosmetyczki, która nada im kształt, a potem w domu pilnuj, żeby nie zarosły. Tusz polecam z Avonu - jest jakiś fajny, chyba Supershock, czy coś w ten deseń, mocno pogrubia, znajome chwalą.
Myślę, że do Twoich oczu pasować będzie czarna kreska na górnej powiece.

P.S. Polecałam kosmetyki firm, które nie testują na zwierzętach.
Stary 2010-11-10, 11:43   #8
roxanaL
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez RasteSig Pokaż wiadomość
Mam 15 lat. Cera... raczej przetłuszczająca się ale nie za bardzo. Preferuję matowy makijaż, zero błyszczenia się. Jakbyście mogły mi też poradzić dobre kosmetyki typu podkład czy maskara byłabym wdzięczna

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aa4c251ad.html
Zdjęcie sprzed roku. Teraz mam dłuższe włosy i szczuplejszą twarz.
RasteSig Myślę, że przy takim typie urody spokojnie możesz zaszaleć z kolorkami jesli chodzi o cienie, z czasem sama zadecydujesz w jakich najlepiej się czujesz. W ogóle zauwazyłam, że dziewczyny o ciemnych oczkach mają łatwiej(wiecej kolorków pasuje) w tej kwestii niż z np. jasnoniebieskimi, tak jak ja...

Jesli chodzi o kosmetyki, to również kwestia gustu, a często też ceny. Ja osobiscie polecam Ci (z tańszych-ok.15 zł) podkłady Ocenic AA lub droższych Revlon Colorstay (ok.68 zł w sklepie, 45 zł allegro) ale obawiam się, że może ten być zbyt ciężki dla tak młodej cery,możesz najpierw popróbować kremy tonujące lub pudry w kamieniu, np. antybakteryjny Synergen z Rossmanna (osobiscie go stosuję). Z cieni polecam Inglot, a tusz L'oreal Architect. Z tańszych kosmetyków dobre są ponoć Essence z Natury

Widzę, że zgadzamy się z Sorbet ale z tuszami avonu radzę uważać, w mojej rodzince kilka kobitek ma na nie uczulenie.

Edytowane przez roxanaL
Czas edycji: 2010-11-10 o 11:48
roxanaL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:25   #9
Sorbet
Zadomowienie

Mam jeszcze radę: podczas malowania rzęs tuszem pogrubiającym przyłóż szczoteczkę do nasady i maluj je ruchem zygzakowym ku górze. Zwracaj na to uwagę. Zauważyłam, że nie tylko młode dziewczyny, ale i dorosłe kobiety malują same końcówki rzęs - są one wtedy dwukolorowe (jasno-brązowe u nasady i czarne na końcach). No i o dolnych rzęsach nie zapominaj.
Na usta polecam kredkę do ust Inglot nr 67 (jasny, zimny róż, jakieś 15 złych) - bardzo przydatny kosmetyk, który może zastąpić szminkę, utrwalić ją, poprawić kształt warg.

@roxanaL - w jakiej kwestii się zgadzamy?

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2010-11-11 o 11:29
Stary 2010-11-13, 20:03   #10
RasteSig
Przyczajenie

Bardzo spodobał mi się ten makijaż http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381080 jest przecudowny, tylko według mnie mam za bardzo opadnięte powieki, żeby dawał fajny efekt. Jak maluję powiekę w załamaniu to w efekcie końcowym wszystko zakrywa skóra i nic nie widać. Może jest jakiś sposób, żeby wyglądało to lepiej?

W ogóle wielkie dzięki za wszystkie rady, to na prawdę pomocne
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości