Czy skorzystałybyście z usług kosmetyczki, gdyby... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-09, 22:38   #1
ona2121
Przyczajenie

Question

Czy skorzystałybyście z usług kosmetyczki, gdyby...

...kosmetyczka miała trądzik. Wiem, że może to głupie pytanie, ale od nowego roku planuje otworzyć własny biznes kosmetyczny.
Od ponad 8 lat mam trądzik, a raczej już jego pozostałości - ale nadal jest, walcze z nim jak tylko mogę... wszystkiego próbuje, dbam o twarz - oczyszczam, peelinguje, nawilżam... chucham, dmucham... wszystko robie, aby się go pozbyć. Moja twarz nie wygląda źle, baa nawet bardzo dobrze już czoło mam gładziutkie, problem jest na policzkach ponieważ od czasu do czasu coś mi tam wyskoczy, mam też na nosie i policzkach zaskórniki, na policzkach są również dość widoczne blizny po trądziku i plamki
Zastanawiam się czy kobieta skorzystałaby z usług kosmetyczki, widząc że jej kosmetyczka ma problem z cerą
Wiem, że nie jedna osoba może pomyśleć "o siebie nie dba, a teraz ma o mnie zadbać?"... hmmm.... dbam o siebie, jestem czysta, pachnąca, nie nosze tipsów, nie chodze na solarium, dobrze się ubieram... jestem szczupłą niewysoką blondynką, od 6 lat interesuje się kosmetyką (głównie przez to, że całe życie walcze z wrogiem na twarzy), w wielu sprawach czułam że trądzik mnie ogranicza, ale z czasem się przyzwyczaiłam. Nauczyłam się go również bardzo dobrze maskować, a nawet żartować z niego
Boje się poprostu reakcji innych.... czy nie będzie to problemem. Każdy mi mówi, że nie widac go... ale i tak się obawiam... przy zabiegach wiadomo włosy będe związywać, będzie bardziej widoczny. Nie stać mnie na to, aby chodzić na zabiegi kwasami, mikrodermabrazji czy innego złuszczania, wiem tylko że jak zarobie pierwsze co zrobie wybiore się na dermabrazje i może wtedy wylecze się z tych obaw...ale...
...Chciałabym znać wasze opinie na ten temat...
ona2121 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 09:54   #2
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie

Dot.: Czy skorzystałybyście z usług kosmetyczki, gdyby...

eee... mi by to nie przeszkadzalo jako tako gdyby kosmetyczka miala dobra opinie bo to sie dla mnie liczy. Przeciez to zalezy od skory a nie od zle wykonanego zabiegu ze ma sie tradzik jak dla mnie nie powinno byc problemu
zagubiona_w_swoich_snach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 13:02   #3
kasienka5g
BAN stały

GG do kasienka5g

Dla taka kosmetyczka bylaby nawet bardziej wiarygodna Bo patrząc na kosmetyczkę z idealną cerą, która opowiada mi np.,że dla nej to jest super zabieg to sorry ale ja w to nie wierze, dla mnie laski ktore mowia ze zabieg super pomaga (na np. tradzik, luszczenie czy cokolwiek innego) a po niej widac ze dostala gladka cere w prezencie od mamy, to jest oszukiwanie. Poza tym hello ale czesto jest tak, ze te dziewczyny ktore pracuja w gabinetach/salonach(jak zwal tak zwal) wcale nie korzystaja ze swoich uslug

Podsumowujac nie przeszkadzaloby mi to, pod warunkiem ze nie bylby to MEGA DEFEKT, ktory rzuca sie non stop w oczy...
Przeciez kosmetyczka tez czlowiek- Podobno ;DD
kasienka5g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 13:08   #4
MidnightGothique
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

To zalezy. Jeśli słyszałabym o takiej kosmetyczce dobre opinie, nie zniechęciłoby mnie to. Ale gdybym nic o niej nie słyszała, pewnie znając siebie miałabym troche obawy. Choć pewnie niesłusznie. Tak samo jak miałam obawy apropo mojej fryzjerki.. raczej kobietka średnio zadbana, jej fryzura pozostawiała wiele do życzenia. A jednak teraz chodze do niej regularnie, bo to jedyna fryzierka z której jestem zadowolona

Nie zniechęcaj się, dbaj o siebie i pokaż co umiesz Jesli będziesz dobra w tym, napewno znajdziesz sporo klientów Pozdrawiam i powodzenia!
MidnightGothique jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 16:04   #5
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:
Napisane przez kasienka5g Pokaż wiadomość
Dla taka kosmetyczka bylaby nawet bardziej wiarygodna
nono wiedziałabym że rozumie mój problem

Autorka wątku myślę że już coraz mniej ludzi uważa, że trądzik jest spowodowany niemyciem itp.
Dla mnie kosmetyczka mogłaby mieć całą wytatuowaną twarz byle tylko dobrze wykonywała swoją pracę
Stary 2010-11-10, 23:33   #6
xasiaxd19
Przyczajenie

Jakim cudem skoro interesujesz się kosmetyką od tylu lat jeszcze nie miałaś mikrodermabrazji z takimi problemami skórnymi?? Przecież skoro się tym interesujesz to chyba powinnaś wiedzieć że to jedyny sposób na zlikwidowanie blizn. Następna rzecz jesteś kosmetyczką z tego co piszesz i nigdy nie oczyszczałaś twarzy zwłaszcza przy cerze problemowej?? Ostatnie zdanie zabrzmiało jakbyś nie wiedziała że złuszczanie i mikrodermabrazja to zabiegi które trzeba powtarzać i że usunięcie blizn i plam może potrwać nawet kilka miesięcy lub lat i jest to długotrwały proces. Myślę że wydatek około 100 złotych miesięcznie na taki zabieg to nie jest duży wydatek bo w końcu zadbana cera to podstawa. Bardzo mało jest dziewczyn które mają cerę po mamie. Cera normalna należy do rzadkości. Większość musi dbać o nią żeby była w dobrym stanie a ubrania to tylko ozdoba dodatek. Jeśli jesteś kosmetyczką to na pewno w szkole Cię uczyli tak jak mnie że nasz wygląd to nasza wizytówka i że makijaż w pracy powinien być delikatny a jeśli cokolwiek zaczynasz chować pod nim to robi się ciężki wiem bo sama też czasem mam niespodzianki.

Co do wypowiedzi Kasienki to nie obraź się ale w życiu nie czytałam i nie słyszałam większej bzdury. Gdybyś zobaczyła kosmetyczke która ma cerę w złym stanie i ona poleciłaby Ci zabieg to byś uwierzyła że działa?? na zabiegi do kosmetyczki chodzisz po to żeby poprawić stan swojego wyglądu czy po pocieszenie na duchu??? Moja nauczycielka miała cerę atopową która jest naprawdę trudna w pielęgnacji a mimo to miała cerę idealną bo potrafiła o nią zadbać. Studiuję kosmetologię i wiem że ludzie mają różne problemy ale każdy powinien dbać o siebie i zwalczać to. Wiem że czasem jest trudno ale po tym co piszesz to miałaś zwykły trądzik młodzieńczy pospolity po którym zostały Ci pozostałości i blizny które jak najbardziej w sposób prosty i przystępny są do wyleczenia. Na koniec dodam że sama mam ulubioną kosmetyczkę która jest świetna i ma bardzo dobrą opinię pomimo niedoskonałości skóry z którymi walczy. Ja to wiem i rozumiem bo się tym interesuję ale nie każda klientka taka jest i trzeba się z tym liczyć. Więc zadbaj pożądanie o siebie a potem o inne kobiety wtedy będziesz w 200 procentach autentyczna dla wszystkich. powodzenia
xasiaxd19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 23:39   #7
karolynka90
Zakorzenienie

Nikt nie zacytował, więc ja cytuję.
Cytat:
Napisane przez ona2121 Pokaż wiadomość
...kosmetyczka miała trądzik. Wiem, że może to głupie pytanie, ale od nowego roku planuje otworzyć własny biznes kosmetyczny.
Od ponad 8 lat mam trądzik, a raczej już jego pozostałości - ale nadal jest, walcze z nim jak tylko mogę... wszystkiego próbuje, dbam o twarz - oczyszczam, peelinguje, nawilżam... chucham, dmucham... wszystko robie, aby się go pozbyć. Moja twarz nie wygląda źle, baa nawet bardzo dobrze już czoło mam gładziutkie, problem jest na policzkach ponieważ od czasu do czasu coś mi tam wyskoczy, mam też na nosie i policzkach zaskórniki, na policzkach są również dość widoczne blizny po trądziku i plamki
Zastanawiam się czy kobieta skorzystałaby z usług kosmetyczki, widząc że jej kosmetyczka ma problem z cerą
Wiem, że nie jedna osoba może pomyśleć "o siebie nie dba, a teraz ma o mnie zadbać?"... hmmm.... dbam o siebie, jestem czysta, pachnąca, nie nosze tipsów, nie chodze na solarium, dobrze się ubieram... jestem szczupłą niewysoką blondynką, od 6 lat interesuje się kosmetyką (głównie przez to, że całe życie walcze z wrogiem na twarzy), w wielu sprawach czułam że trądzik mnie ogranicza, ale z czasem się przyzwyczaiłam. Nauczyłam się go również bardzo dobrze maskować, a nawet żartować z niego
Boje się poprostu reakcji innych.... czy nie będzie to problemem. Każdy mi mówi, że nie widac go... ale i tak się obawiam... przy zabiegach wiadomo włosy będe związywać, będzie bardziej widoczny. Nie stać mnie na to, aby chodzić na zabiegi kwasami, mikrodermabrazji czy innego złuszczania, wiem tylko że jak zarobie pierwsze co zrobie wybiore się na dermabrazje i może wtedy wylecze się z tych obaw...ale...
...Chciałabym znać wasze opinie na ten temat...
Droga ona2121,
Ja sama walczyłam z trądzikiem ładnych parę lat, więc wiem, że mimo nawet najlepszego dbania o swoją skórę, niełatwo się go pozbyć.
Nie martw się na zapas, staraj się być jak najlepsza w tym co będziesz robić, a niedoskonałości Twojej cery nie będą problemem.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez xasiaxd19 Pokaż wiadomość
Jakim cudem skoro interesujesz się kosmetyką od tylu lat jeszcze nie miałaś mikrodermabrazji z takimi problemami skórnymi?? Przecież skoro się tym interesujesz to chyba powinnaś wiedzieć że to jedyny sposób na zlikwidowanie blizn.
Przecież napisała:
Cytat:
Nie stać mnie na to, aby chodzić na zabiegi kwasami, mikrodermabrazji czy innego złuszczania, wiem tylko że jak zarobie pierwsze co zrobie wybiore się na dermabrazje i może wtedy wylecze się z tych obaw..
Cytat:
Studiuję kosmetologię i wiem że ludzie mają różne problemy ale każdy powinien dbać o siebie i zwalczać to.
Ja również studiuję kosmetologię i wiem też, że wcale nie tak łatwo zwalczyć pewne niedoskonałości skóry.
Stary 2010-11-11, 14:20   #8
xasiaxd19
Przyczajenie

Owszem napisała że jej nie stać umiem czytać ze zrozumieniem ale jeśli od 6 lat się interesuje kosmetyką i ma zamiar otworzyć własny salon i robić zabiegi to chyba oczywiste że gdzieś pracuje w tym zawodzie co oznacza że ma dostęp do sprzętu a raczej powinna mieć bo jeśli nie to co to za kosmetyczka?? i wtedy nie poszłabym do niej nie przez trądzik ale przez to że nie powierzyłabym mojej twarzy osobie bez oświadczenia i nie chciałabym być królikiem doświadczalnym. Najpierw jest praktyka która jest niesamowicie ważna w tym zawodzie a potem otwiera się zakład i robi zabiegi jak już się ma wprawę. A jeśli się pracuje nawet nie w swoim zakładzie to ma się dostęp do sprzętu i na pewno zniżki więc nie wiem czy wtedy zabieg mikrodermabrazji nie wynosiłby 50 złotych.
Stary 2010-11-11, 15:02   #9
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Może autorka wątku nie znalazła dotychczas pracy jako kosmetyczka, i dlatego chce otworzyć własny biznes?
Może chce zapisać się do szkoły kosmetycznej a potem otworzyć salon?
Nie oceniaj xasiax dopuki nie wiesz.
Stary 2010-11-11, 15:08   #10
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Może autorka wątku nie znalazła dotychczas pracy jako kosmetyczka, i dlatego chce otworzyć własny biznes?
Stary 2010-11-11, 15:50   #11
xasiaxd19
Przyczajenie

Cytat:

Proszę Cię bardzo nie rozśmieszaj mnie. Ona napisała że od nowego roku chce otworzyć swój biznes. Więc w 2 miesiące ma zamiar zrobić tą szkołę i nauczyć się tego co inne w 3 lata?? nawet studium trwa 2 lat pomijając fakt że najpierw trzeba się uczyć od kogoś a potem otwierać swój biznes bo to wcale nie jest łatwa sprawa. Pomińmy już w ogóle fakt że dziewczyna nie ma 100 złotych na zabieg kosmetyczny a ma fundusze na otworzenie biznes. To co ona napisała jest co najmniej dziwne.

Jeśli jest kosmetyczką od 6 lat i nie znalazła pracy w tym kierunku a chce otworzyć salon i w nim pracować to faktycznie musi być dobra w tym co robi. Nie poszłabym do kosmetyczki która zwyczajnie nie ma wprawy i koniec kropka. Byłam już u niejednej kosmetyczki która zwyczajnie się do tego nie nadawała i więcej takiego błędu nie zrobię.

A jeśli chodzi o ocenianie to ja jej nie oceniam. Wyraziłam tylko zdanie na ten temat o które sama prosiła pisząc ten post.
Stary 2010-11-11, 15:56   #12
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

a no źle przeczytałam, przeczytałam że od roku planuje otworzyć....
Może z kimś (jakąś kosmetyczką) zamierza otworzyć salon. Oby.

Autorko wątku jak to jest z twoją wiedzą? Interesowanie się nie wystarcza.
Stary 2010-11-11, 18:11   #13
ona2121
Przyczajenie

Szkoła kosmetyczną skończyłam w tym roku... również w tym roku odbywałam miesięczną praktyke w SPA, zdałam egzaminy i mam dyplom kosmetyczki. Od września uczęszczam tez na kierunek Wizaż i stylizacja paznokci...
A co do tego, że nie miałam zabiegu... poprostu nie stać mnie na to żeby pozwolić sobie co miesiąc na zabieg u kosmetyczki, aby zwalczyć swój trądzik... nie pracuje nigdzie, ledwo kase odkładam na szkołe... i mam tez inne opłaty, wiadomo że gdybym miała taką możliwość to oczywiście bym poddała sie seri zabiegów...
Stary 2010-11-11, 19:00   #14
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Ona a do tej szkoły na wizaż i stylizacje będziesz chodziła bezpłatnie czy płatnie i do jakiej?
Bo przyznam że czasem lepiej uzbierać pare stów na porządny kurs np. akryl+żel niż tak płacić co miesiąc 200 (zalezy jaka szkoła) bo w takich szkołach z tego co zauważyłam słabo uczą. No i kursy makijażu jakieś w między czasie albo później.
Na dobrym kursie masz małą grupkę osób i instruktorka skupia się na tych załóżmy 5 osobach a nie 20.
Stary 2010-11-11, 19:37   #15
ona2121
Przyczajenie

Cytat:
Ona a do tej szkoły na wizaż i stylizacje będziesz chodziła bezpłatnie czy płatnie i do jakiej?
Bo przyznam że czasem lepiej uzbierać pare stów na porządny kurs np. akryl+żel niż tak płacić co miesiąc 200 (zalezy jaka szkoła) bo w takich szkołach z tego co zauważyłam słabo uczą. No i kursy makijażu jakieś w między czasie albo później.
Na dobrym kursie masz małą grupkę osób i instruktorka skupia się na tych załóżmy 5 osobach a nie 20.
Z racji tego, że konczyłam w tej szkole kosmetyke mam zniżke i z 230zl płace tylko 75zł... no wiesz na kursy to tez wydatek, a tak odrazu od ręki tyle kasy nie będe miała...
nie każdy jak inni dostaje od rodziców kase na studia i mieszkanie...
na studia tez bym chciala iść...oczywiście! ale najpierw musze zdobyc na to pieniądze, moi rodzice nie dadzą mi dorazu 500zł co miesiąc... a że mieszkam ponad 100km od miasta, na wsi... to musze jakoś sobie radzić. Stad pomysł na wlasny biznes... na moich wiochach może zrobi to furore jakaś...hm ...bo szkoda, żeby dyplom się marnował...

Starałam się o taki kurs stylizacji paznokci z UP, ale nie dostałam się... ponieważ Staż 2 lata temu miałam z finansów unii i te kury są również z unii i nie moge... ;/

Edytowane przez ona2121
Czas edycji: 2010-11-11 o 19:39
Stary 2010-11-11, 19:56   #16
xxboo
Zakorzenienie

ja osobiście nie poszłabym do kosmetyczki z problemami skórnymi, tak jak ktoś wyżej napisał nasz wygląd jest naszą wizytówką (też studiuję kosmetologię), gdy widzę że fryzjerka ma okropne włosy nie idę do niej, podobnie byłoby z kosmetyczką, włosy co jak co- odrosną, ale skóra to jednak skóra.
Rozumiem że może Cię nie być stać na różne zabiegi, też nie mam 100 zł miesięcznie na jakiś zabieg, ale na boga.... czemu nie wykorzystałaś w pełni asortymentu znajdującego się w szkole? Po to się płaci żeby korzystać (bardzo często kupę pieniędzy), u nas na uczelni każda korzysta jak może z urządzeń i kosmetyków znajdujących się na pracowni. Poza tym polecam kurację kwasami w domu , wiadomo że nie zniknie problem od razu bo stężenia tych kwasów nie sa duże ale na początek w sam raz, koszt np glyco-a to 35 zł z przesyłką a starcza go na naprawdę długo także polecam

PEDAGOG

xxboo jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 21:34   #17
Falabella
Zakorzenienie

Ja uważam, że te osoby, które piszą "wszystko da się wyleczyć, znałam kogośtam z czymśtam, ale dbał/a o siebie i miał/a cerę idealną" nie znają się na niczym, mimo ukończonych kierunków, kursów i szkół To moje skromne zdanie.
KAŻDY, kto ma trądzik, bądź inne poważne problemy skórne, wie, że bardzo ciężko to wyleczyć, wiele osób walczy latami, a i tak bezskutecznie. Wiem, bo trądzik mam od 11 roku życia. Teraz moja cera jest w stanie dobrym, po wielu latach poszukiwań, leczenia, poszukiwania wielu rozwiązań.
Co to za kosmetyczka, dermatolog, kosmetolog, który nie wie takich rzeczy?

Ja nie poszłabym do "specjalisty", który zaatakowałby mnie, że nie dbam o cerę, bo mam z nią problemy, bo jakbym dbała, to bym miała przecież wg takiej osoby idealną.

Może lekko się uniosłam, ale denerwuje mnie strasznie wymądrzanie się, a w tym wątku widzę ciągle zjazd po autorce wielkich "speców".

Można spokojnie i miło spytać o konkrety zamiast od razu snuć domysły i wrzucać, bo atmosfera robi się niemiła.

Ja poszłabym do takiej kosmetyczki. Gdybym widziała, że jej cera nie jest straszna, tylko "utrzymana" w ryzach, widziała, że jest czysto, ładnie i tak dalej, to bym poszła.
Oczywiście najpierw sprawdziłabym opinie.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:05   #18
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Na ja np. miałam w pewnym momencie takie krosty na żuchwie spowodowane hormonami i mimo różnych zabiegów były dalej i powstawały nowe. I dziwi mnie właśnie myślenie że jak ktoś ma pryszcze to jest nie zadbany i nie potrafi korzystać ze sprzętów jakimi się posługuje.
Stary 2010-11-11, 22:44   #19
kasienka5g
BAN stały

GG do kasienka5g

Cytat:
Napisane przez xasiaxd19 Pokaż wiadomość

Co do wypowiedzi Kasienki to nie obraź się ale w życiu nie czytałam i nie słyszałam większej bzdury. Gdybyś zobaczyła kosmetyczke która ma cerę w złym stanie i ona poleciłaby Ci zabieg to byś uwierzyła że działa?? na zabiegi do kosmetyczki chodzisz po to żeby poprawić stan swojego wyglądu czy po pocieszenie na duchu???
Czy ja napisalam ze ''chodze po pocieszenie" ...??
Widzę, że lubisz wkładać swoje słowa w cudze usta.
Czytanie ze zrozumieniem nie boli.
To, że nie muszę wierzyć osobie z idealną skórą nie znaczy ze uwierze tej z tradzikiem. Mylisz dwie różne rzeczy.
Generalnie pytanie było "czy poszlabys do takiej kosmetyczki" a odpowiedz brzmi "jedni POWINNI to, drudzy tamto..." Dla mnie to jest bzdura i nie na temat.
kasienka5g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:47   #20
xasiaxd19
Przyczajenie

[QUOTE=Falabella;23187328]Ja uważam, że te osoby, które piszą "wszystko da się wyleczyć, znałam kogośtam z czymśtam, ale dbał/a o siebie i miał/a cerę idealną" nie znają się na niczym, mimo ukończonych kierunków, kursów i szkół To moje skromne zdanie.
KAŻDY, kto ma trądzik, bądź inne poważne problemy skórne, wie, że bardzo ciężko to wyleczyć, wiele osób walczy latami, a i tak bezskutecznie. Wiem, bo trądzik mam od 11 roku życia. Teraz moja cera jest w stanie dobrym, po wielu latach poszukiwań, leczenia, poszukiwania wielu rozwiązań.
Co to za kosmetyczka, dermatolog, kosmetolog, który nie wie takich rzeczy?

Ja nie poszłabym do "specjalisty", który zaatakowałby mnie, że nie dbam o cerę, bo mam z nią problemy, bo jakbym dbała, to bym miała przecież wg takiej osoby idealną.

Po pierwsze autorka sprecyzowała stan swojej cery a że się znamy to wiemy że jest do wyleczenia. Ty jakbyś miała jakiekolwiek pojecie lub gdybyś potrafiła czytać co autorka napisała to też byś to wiedziała. Pozostałości po trądziku przebarwienia i blizny można wyleczyć i to bardzo prosto. Do specjalisty idziesz po to żeby poprawić wygląd i nikt by Cie nie atakował bo właśnie to że przyszłaś świadczy o tym że chcesz to zmienić. Ja nie poszłabym do kosmetyczki która ma brzydkie paznokcie niezadbane brwi lub niezadbana cerę bo jest dla mnie po prostu niewiarygodna. Jak wolisz chodzić do kosmetyczki która nie umie zadbać o siebie a myślisz że zrobi to z Tobą to Twoja sprawa.
Stary 2010-11-12, 03:11   #21
lentilka
Zakorzenienie

xasiaxd19 - ja osobiście uważam, że przesadzasz.... Po za tym bez potrzeby atakujesz inne dziewczyny. Miałaś wyrazić swoją opinie, a nie robić zamieszanie na forum.... Sama walczyłam z trądzikiem ładnych parę lat i wiem, że to nie jest łatwe. Fakt, faktem możliwe, ale nie łatwe. Po mimo szerokiej gamy dostępnych na rynku zabiegów.

MidnightGothique - Ja miałam podobne obawy względem mojej fryzjerki. Jej fryzura pozostawiała wiele do życzenia i pierwsza wizyta w jej salonie była dość stresująca, jak się okazało zupełnie nie słusznie. W tym momencie Kasia, bo tak ma na imię jest moją najlepszą przyjaciółką i najlepszą fryzjerką na jaką mogłam trafić, docenili to też inny i teraz żeby się do niej dostać to trzeba się umówić 3 - 4 tyg prędzej.

Do autorki wątku - Kochana ja na Twoim miejscu bym się nie przejmowała, każdy ma jakieś problemy i obawy, które później okazują się zupełnie bezpodstawne. Ludzie na poziomie potrafią zrozumieć, że masz problemy z trądzikiem, a trolami nie warto się przejmować

Edytowane przez lentilka
Czas edycji: 2010-11-12 o 03:15
lentilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 11:24   #22
xxboo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lentilka Pokaż wiadomość
Ludzie na poziomie potrafią zrozumieć, że masz problemy z trądzikiem, a trolami nie warto się przejmować
a co to ma do rzeczy? Ja rozumiem że autorka wątku ma problemy z trądzikiem, sama swego czasu nie miałam ładnej cery a od dłuugiego czasu walcze z bliznami , i dzięki temu mogę się teraz cieszyć praktycznie jednolitą cerą (bez przebarwień), ale pytanie brzmiało czy poszłybyśmy do kosmetyczki z problemami skórnymi........... i każdy odpowiedał za siebie. Nie rozumiem po co od razu nazywac kogokolwiek trollami. Autorka wątku sama pytała nas o zdanie.

PEDAGOG

xxboo jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 16:46   #23
lentilka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
a co to ma do rzeczy? Ja rozumiem że autorka wątku ma problemy z trądzikiem, sama swego czasu nie miałam ładnej cery a od dłuugiego czasu walcze z bliznami , i dzięki temu mogę się teraz cieszyć praktycznie jednolitą cerą (bez przebarwień), ale pytanie brzmiało czy poszłybyśmy do kosmetyczki z problemami skórnymi........... i każdy odpowiedał za siebie. Nie rozumiem po co od razu nazywac kogokolwiek trollami. Autorka wątku sama pytała nas o zdanie.

Gdybym pisała, do którejś z was to było by to wyszczególnione. Ja pisałam o przyszłych klientkach tego salonu. Bo mi nie zależy na wszczynaniu awantur/obrażaniu kogoś/itp na forum..... Tyle z mojej strony!
lentilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 13:32   #24
justkax3
Rozeznanie

Ja bym sie czula nawet pewniej przy takiej osobie, ktora ma taki sam problem i moglaby mi polecic np. kosmetyki, ktore sprawdzaja sie u niej, a nie tylko to, co kaza jej wmawiac klientkom przedstawiciele handlowi.
Sama mam problemy z tradzikiem, moja kosmetyczka, mimo iz ma dojrzala skore to takze ma z nia czasem problemy i dzieki temu moze mi powiedziec co jest lepsze dla takiej skory, bo sprawdzila na sobie. Z doswiadczenia wiem, ze tradzik to zwykle nie jest kwestia niedbalstwa, tylko hormonow, genow etc.
Stary 2010-11-13, 17:55   #25
Falabella
Zakorzenienie

Ten wątek to nagromadzenie ludzi, którzy nie czytają siebie nawzajem tylko się mądrzą Paskudnie!
Dziewczyna zadała jedno proste pytanie.
Padły "odpowiedzi" o dbaniu o cerę, wymądrzanie się itp. itd. No fajnie, fajnie, że wszyscy tak wszystko wiedzą, ale tutaj było konkretne pytanie Wyluzujcie.

"(...) a nie poszłabym do kosmetyczki która ma brzydkie paznokcie niezadbane brwi lub niezadbana cerę bo jest dla mnie po prostu niewiarygodna. Jak wolisz chodzić do kosmetyczki która nie umie zadbać o siebie a myślisz że zrobi to z Tobą to Twoja sprawa."

I nie pisałam o brudnych babach, które mają okropne paznokcie, brwi, cerę, tylko napisałam, że poszłabym do kosmetyczki z problemami z cerą u której widać, że o to dba, że jest to ogarnięte, czyste i tak dalej. Umiejętność i chęć czytania tego, co piszą inni mile widziana. Słuchajmy siebie nawzajem.

"Po pierwsze autorka sprecyzowała stan swojej cery a że się znamy to wiemy że jest do wyleczenia. Ty jakbyś miała jakiekolwiek pojecie lub gdybyś potrafiła czytać co autorka napisała to też byś to wiedziała."

No więc skąd wiesz, że ja się nie znam?
Dziewczyna napisała, że nie ma możliwości korzystania z zabiegów. Nie wiem dlaczego, napisała, że NIE MA. Więc nie ma.

Sama walczyłam z trądzikiem wiele lat. A mam obsesję na punkcie dbania o siebie, stosuję tylko kosmetyki dobrej jakości, naturalne, bez paskudztw w składzie.
W tym momencie raz na jakiś czas coś wyskoczy, walczę z bliznami. Z niezłym skutkiem. A też mnie nie stać na zabiegi profesjonalne, więc rozumiem autorkę.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 18:35   #26
ona2121
Przyczajenie

Dzieki dziewczyny za wypowiedzi. Nie potrzebne te sprzeczki ale bynajmniej znam opinie z każdej strony
W szkole nie korzystaliśmy z mikrodermabrazji, ani też nie nakładaliśmy kwasów... owszem w szkole byłam poddawana zabiegom, oczyszczaniu twarzy, peeling kawitacyjny, kataplazma... itd. Ale wiadomo, że przez cały czas ciągle nie miałam robione tego, tylko tak jak się uczyliśmy.

Mam nadzieje, że klienki nie będe na to zbytnio zwracać uwagi, bo wkońcu moją przygode z pracą jako kosmetyczka dopiero zaczynam i wszystko przedemną.
Stary 2010-11-14, 09:58   #27
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Na kwasy chyba trzeba mieć specjalne szkolenie, tak mi się wydaje ale nie jestem pewna
Powodzenia życzę i dużo wyrozumiałych klientek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości