Bourjois Healthy Mix, a True Match Loreal - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-11, 22:16   #1
cosma
Zakorzenienie

Bourjois Healthy Mix, a True Match Loreal

Któraś miała może oba te podkłady i może porównać i doradzić?
Czytam kwc i już zgłupiałam (?)
Mam cerę mieszaną, wiadomo strefa T lekko błyszcząca, bez większych niespodzianek więc mocne krycie mi niepotrzebne.
Zależy mi na trwałości, no i żeby buzia wyglądała ładnie i naturalnie, żebym się nie świeciła jak bombka choinkowa.
Boje się że po Bourjois będę się ostro świecić, z kolej Loreal wydaje mi się, że nie jest zbyt trwały i szybko znika.
cosma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:50   #2
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Bourjois Healthy Mix, a True Match Loreal

W przypadku tych podkładów wszystko chyba zależy od indywidualnych predyspozycji skóry, bo jeden i drugi był u mnie bardzo, bardzo kapryśny.
HM dawał u mnie satynowe wykończenie, lekko krył, wygładzał i rozświetlał cerę. Po paru godzinach warzył się, lekko szarzał, spływał ze strefy T, migrował w zmarszczki mimiczne.
TM z kolei dawał matowe wykończenie (ale dalekie od płaskiego matu), nieźle krył przebarwienia ale faktycznie ścierał się po kilku godzinach. I uwaga - ulegał oksydacji. Miałam odcień c1 (najjaśniejszy z kolorów chłodnych), ale po paru minutach przechodził w kolor ciepły - dziw nad dziwy
Ogólnie lepiej spisywał się u mnie True Match, chociaż daleko mu do ideału.
Stary 2010-11-12, 09:49   #3
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Pamiętaj, że HM jest lekko żółtawym podkładem, więc jeśli masz różowy odcień skóry, to Twoja twarz będzie wygladała na chorą i zmęczoną.
HM jest raczej dla bezproblemowych normalnych cer, a True Match do cery mieszanej, choć nie przepadam za tym podkadem, więc radzę poszukac Ci cos innego.
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 09:56   #4
masia93
Raczkowanie

Miałam oba i uważam, że Bourjois Healthy Mix jest lepszy. Też mam cere mieszaną i może ten podkład bardzo dobrze jej nie matowił ale od czego są pudry sypkie ( polecam sypki z Vipery transparentny ). Jak dla mnie True Match Loreal to była tragedia, zbierał się z zmarszczkach mimicznych i bardziej się ścierał jak był 'zmieszany' z potem (nie wiem jak to inaczej napisać). Oczywiście True Match Loreal ma większy wybór odcieni. Bourjois Healthy Mix wyglądał pięknie na twarzy zamieniłam go na Bourjois Bio Detox bo potrzebuję większego krycia ale byłam z niego zadowolona.
masia93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:20   #5
cosma
Zakorzenienie

Dzięki za opinię. ))
Zdecydowałam się na Bourjois w odcieniu 54. Po pierwszym użyciu podoba mi się ten podkład, faktycznie cera wygląda pod nim ładnie i zdrowo. Z doborem koloru nie miałam problemu.Tylko cena wydaje mi się ciut za wysoka, dałam za niego 54 zł.
Niestety nigdzie nie było na niego promocji.
cosma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 18:19   #6
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Pamiętaj, że HM jest lekko żółtawym podkładem, więc jeśli masz różowy odcień skóry, to Twoja twarz będzie wygladała na chorą i zmęczoną.
HM jest raczej dla bezproblemowych normalnych cer, a True Match do cery mieszanej, choć nie przepadam za tym podkadem, więc radzę poszukac Ci cos innego.
Mam mieszaną cerę z niedoskonałościami i HM u mnie sprawuje się całkiem nieźle.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Dzięki za opinię. ))
Zdecydowałam się na Bourjois w odcieniu 54. Po pierwszym użyciu podoba mi się ten podkład, faktycznie cera wygląda pod nim ładnie i zdrowo. Z doborem koloru nie miałam problemu.Tylko cena wydaje mi się ciut za wysoka, dałam za niego 54 zł.
Niestety nigdzie nie było na niego promocji.
Od 26/29 (nie jestem pewna) w rossmannach podobno wszystkie podkłady mają być w promocji za 39,99

kamila901 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 11:57   #7
beautygosiek
Raczkowanie

cześć dziewczyny!
Mam cerę oliwkowo-żółtą.
Ostatnio testowałam na sobie podkład True match, odcienie W2,W3, N3 oraz C3 C3 od razu odpadł gdyż okazał się różowawy, W3 wypadł na mojej twarzy pomarańczowo, W2 był o wiele za jasny (nie rozumiem czemu między W2 a W3 jest taki przeskok), N3 był najlepszy kolorystycznie ale nadal nie jest to ideał...
Czy Healthy Mix bardziej mi będzie pasował? Jesli tak to jaki odcień? 53?
beautygosiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 19:06   #8
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!
Mam cerę oliwkowo-żółtą.
Ostatnio testowałam na sobie podkład True match, odcienie W2,W3, N3 oraz C3 C3 od razu odpadł gdyż okazał się różowawy, W3 wypadł na mojej twarzy pomarańczowo, W2 był o wiele za jasny (nie rozumiem czemu między W2 a W3 jest taki przeskok), N3 był najlepszy kolorystycznie ale nadal nie jest to ideał...
hm ma wlasnie zoltawe odcienie, musisz sobie sama dopasowac odpowiedni, moze popros o probki, z tego co wiem chyba w douglasie maja

Stary 2010-12-04, 15:05   #9
beautygosiek
Raczkowanie

w moim mieście nie ma douglasa
Stary 2010-12-04, 16:52   #10
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
w moim mieście nie ma douglasa
hmmm to moze popytaj w drogeriach?

Stary 2010-12-05, 23:44   #11
sikorka1408
Rozeznanie

moge sie wypowiedziec tylko o TM. mam odcien w4 jest ok,moja cera czasem jest jasna czasem ciemniejsza i odcien neutralny mi pasuje. moja strefa T , to glownie swiecace czolo i nos,ale nie jakos szczegolnie. czytalam duzo zlych recenzji na jego temat,i wydaje mi sie ze do polski trafiaja te gorsze wersje tego podkladu w uk wybor odcieni jest wiekszy 13 kolorow, i jakos tak jakby lepsza. nakladam pedzlem i trzyma sie caly dzien,jak mam cos do ukrycia to korektor i juz,bo krycie jest raczej srednie. nie spotkalam takiego podkladu po ktorym czolo i nos,po uplywie 5-8 lub wiecej godzin sie nie swieca lekko . mi sie TM podoba ale tylko ten kupiony w uk,mialam probke z polski i jest to tragedia
sikorka1408 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:32   #12
beautygosiek
Raczkowanie

Cytat:
cześć dziewczyny!
Mam cerę oliwkowo-żółtą.
Małe sprostowanie, W3 wypadł na mojej twarzy zółto, a N3 pomarańczowo chyba, W3 jest zdecydowanie lepszy od N3.
Poza tym testowałam w Rossmanie Bourjois Healthy Mix 53 i 54. 53 czyli light beige jest zbliżony do W3 TM, na twarzy nie mogę ich odróżnić. Również wpada w kolor żółty, ma przyjemny zapach i fajnie się rozprowadza.
W sumie nie wiem czy znajdę kolor lepiej mi pasujący niz te dwa , z tego co pamiętam, zbliżony był również Cream Avonu, ten rozświetlająco-antystresowy.
będę mieć jeszcze jedną próbkę niedługo to napiszę jak wypada w porównaniu do tych dwóch.
Wiem tylko tyle że te podkłady są lekkie i doskonale się rozprowadzają na twarzy no i nie tworzą maski, co ma dla mnie wielkie znaczenie gdyż dopiero zaczynam przygodę z podkładami i do niedawna myślałam że pasują mi odcienie rózowe (gdyz mam różowe policzki), a tu się okazuje że muszą być żółte, beżowe a od biedy pomarańczowe, ale na pewno nie różowe!

Edytowane przez beautygosiek
Czas edycji: 2010-12-09 o 10:53
Stary 2010-12-18, 21:26   #13
beautygosiek
Raczkowanie

dodaję zdjęcia porównawcze

pierwsze zdjęcie to TM W3 (widać że żółty?), cream rozswietlająco-antystresowy (pomarańczowy jak widać), TM N3 -nie potrafię określic tego koloru, moze beżowo-pomarańczowy?
co ciekawe odcień cream bardziej pasuje mi niż N3, mimo że jest o ton za ciemny dla mnie

drugie zdjęcie przedstawia - od lewej - avon ideal shade (ten ze szklanego słoiczka), maybelline superstay 24h 021 nude i 030 sand (co dziwne nude jest ciemniejszy od sand), następne to TM W3, a ostatni (czyli ten na dole) to bourjois healthy mix 53.
Niestety te maybelliny wpadają w róż

Trzecie zdjęcie to bourjois healthy mix 53, bourjois 10 hours sleep efect 74 oraz TM W3

Najbardziej pasują mi bourjois 53 i TM W3, niezły kolorystycznie jest też nude z avonu ale jakieś pół tonu za jasny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg W3, cream, N3.jpg (32,9 KB, 146 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nude avon, maybelline 021 i 30, W3 oraz bourjois 53.jpg (29,0 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bourjois 53, 74 i W3.jpg (24,2 KB, 144 załadowań)
Stary 2013-03-14, 19:14   #14
wakeupinlondon
Przyczajenie

hej, nie wiem czy jeszcze ktos tu zagląda, ale mam prośbe. czy któraś z was byłaby w stanie wysłać mi próbke loreal true match W1,W2 lub N1? u mnie w miescie nie znalazłam w drogeriach żadnego z tych jasnych odcieni, a jak już był jakiś to babka nie mogła mi dac próbki bo nie miała testerów ; / na allegro też nie znalazłam. niestety nie usmiecha mi się wydawać co chwilę 50zł na podkłady, które potem leżą lub żeby sprzedać je dużo taniej :C
jeśli jest jakaś chętna, która zechciałaby mi pomóc to prosze o maila na naaviaa@wp.pl , z góry bardzo dziekuje!
wakeupinlondon jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości