Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Intymne myśli, chwile prywatności, spotkania...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-11, 23:13   #1
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel
tabletki a wymioty

hej dziewczyny biorę tabletki yasminelle i w poniedziałek (8.11) wzięłam ostatnią (tj teraz czekam na krwawienie z odstawienia). Niestety wczoraj (środa w nocy) przesadziłam na imprezie z alkoholem i wymiotowałam. Czy ma to jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji? Logicznie rzecz biorąc wymioty+branie tabletek anty=problem w przypadku wymiotów kilka godzin po zażyciu i tym samym możliwości wymiotowania tabletki. Ale wolę zapytać tak na wszelki i jeszcze jedno pytanie: czy krwawienie w 7dniowej przerwie między jednym a drugim blistrem oznacza, że nie jest się w ciąży? Kumpela bierze tabletki nieregularnie i miesiąc w miesiąc z przerażeniem czeka na "okres" i cieszy się jak fretka gdy przychodzi bo to przecież oznacza, że w ciąży się nie jest. Prawda to? krwawienie z odstawienia to chyba nie to samo co okres...
Stary 2010-11-11, 23:18   #2
Vinanti
Raczkowanie

Dot.: tabletki a wymioty

*

Edytowane przez Vinanti
Czas edycji: 2010-12-31 o 10:47
Vinanti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:22   #3
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel

dzięki za odp nieregularnie w sensie np. raz zapomni i wezmie 12h po godzinie w ktorej zwykle bierze
Stary 2010-11-11, 23:22   #4
muszynianka
Zakorzenienie

Smaczny profil muszynianka
Smaczne przepisy2

Umiesz czytać? Polecam ulotkę.
muszynianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:26   #5
Brookit
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
hej dziewczyny biorę tabletki yasminelle i w poniedziałek (8.11) wzięłam ostatnią (tj teraz czekam na krwawienie z odstawienia). Niestety wczoraj (środa w nocy) przesadziłam na imprezie z alkoholem i wymiotowałam. Czy ma to jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji? Logicznie rzecz biorąc wymioty+branie tabletek anty=problem w przypadku wymiotów kilka godzin po zażyciu i tym samym możliwości wymiotowania tabletki. Ale wolę zapytać tak na wszelki i jeszcze jedno pytanie: czy krwawienie w 7dniowej przerwie między jednym a drugim blistrem oznacza, że nie jest się w ciąży? Kumpela bierze tabletki nieregularnie i miesiąc w miesiąc z przerażeniem czeka na "okres" i cieszy się jak fretka gdy przychodzi bo to przecież oznacza, że w ciąży się nie jest. Prawda to? krwawienie z odstawienia to chyba nie to samo co okres...
Tak jak powyżej. Wzięłaś w poniedziałek. Tabletka się wchłonęła w ciągu paru godzin.

Krwawienie w ciągu 7 dniowej przerwy jest wynikiem odstawienia tabletek. Można mieć krwawienie i być w ciąży (nawet jak się tabletek nie bierze). Z tego co wiadomo (no chyba, że czytam nie to co potrzeba) tabletki hamują owulację (czyli jajeczkowanie)....

Tak krwawienie z odstawienia to nie to samo co okres.
Brookit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:39   #6
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel

Nie rozumiem skąd ta złośliwość muszynianko. To jest tylko babskie forum i nie popadajmy w jakąś paranoje, że wątki/posty piszemy tylko wtedy gdy a)nasze pytanie jest strasznie poważne b) nie znaleźliśmy na nie odpowiedzi mimo tygodniowych poszukiwań w internecie. Tak, umiem czytać i wyczytałam w książeczce dołączonej do tabletek, że skuteczność antykoncepcji spada w przypadku wymiotów 3-4h po zażyciu ale chciałam zapytać ponieważ jak każdy człowiek miewam czasem coś takiego jak nielogiczne wątpliwości, które muszą być rozwiane czyimś 'tak' lub 'nie". Napisalam posta, 5 min później dostałam komentarz zwrotny od Vintanti, ktory utwierdził mnie w przekonaniu, że nie mam się czym martwić bo TAK jest właśnie TAK jak piszą w książeczce i już się lepiej czuje.

Edytowane przez kapsel
Czas edycji: 2010-11-11 o 23:41
kapsel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 00:24   #7
giginthesky
Wtajemniczenie

jaja sobie robisz? na ulotce jest napisane, ze dodatkowa tabletke zażywa sie, jeśli wymioty/biegunka wystapily wczesniej niz 3-4 godziny po zażyciu pigulki. w twoim wypadku minęły 3 dni doradzam lekture ulotki, wbrew pozorm nie wymaga wielkich nakladów czasowych ani szczegolnie wysokiego IQ. co prawda jedynki z braku znajomosci tresci lektury nie dostaniesz, ale konsekwencje moga byc gorsze.
gdyby tabletki miały działać z trzydniowym opóźnieniem, to chyba inaczej by sie je dawkowało

Edytowane przez giginthesky
Czas edycji: 2010-11-12 o 00:27
giginthesky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 00:43   #8
the rock
Zakorzenienie

Smaczny profil the rock
Smaczne przepisy1
GG do the rock

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
Nie rozumiem skąd ta złośliwość muszynianko. To jest tylko babskie forum i nie popadajmy w jakąś paranoje, że wątki/posty piszemy tylko wtedy gdy a)nasze pytanie jest strasznie poważne b) nie znaleźliśmy na nie odpowiedzi mimo tygodniowych poszukiwań w internecie. Tak, umiem czytać i wyczytałam w książeczce dołączonej do tabletek, że skuteczność antykoncepcji spada w przypadku wymiotów 3-4h po zażyciu ale chciałam zapytać ponieważ jak każdy człowiek miewam czasem coś takiego jak nielogiczne wątpliwości, które muszą być rozwiane czyimś 'tak' lub 'nie". Napisalam posta, 5 min później dostałam komentarz zwrotny od Vintanti, ktory utwierdził mnie w przekonaniu, że nie mam się czym martwić bo TAK jest właśnie TAK jak piszą w książeczce i już się lepiej czuje.
A ja doskonale rozumiem skąd ta 'złośliwość'...
Nie ma dnia żeby nie pojawił się nowy wątek w stylu "zapomniałam tabletki co zrobić", "czy jestem w ciąży", "wymiotowałam i co teraz"...
To sie już zaczyna robić a)nudne, b)wkurzające i c) śmieszne...

Wystarczy wziąć ulotkę dołączoną do każdego rodzaju leku. Każdy człowiek przyjmujący jakiekolwiek leki właśnie od tego zaczyna jego stosowanie...

Wiem, że teraz ciężko z czytaniem, a co dopiero ze zrozumieniem ale błagam... Troszkę inteligencji
Cytat:
Napisane przez giginthesky Pokaż wiadomość
jaja sobie robisz? na ulotce jest napisane, ze dodatkowa tabletke zażywa sie, jeśli wymioty/biegunka wystapily wczesniej niz 3-4 godziny po zażyciu pigulki. w twoim wypadku minęły 3 dni doradzam lekture ulotki, wbrew pozorm nie wymaga wielkich nakladów czasowych ani szczegolnie wysokiego IQ. co prawda jedynki z braku znajomosci tresci lektury nie dostaniesz, ale konsekwencje moga byc gorsze.
gdyby tabletki miały działać z trzydniowym opóźnieniem, to chyba inaczej by sie je dawkowało

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka 22.10.12
the rock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 10:33   #9
paczek1990
Wtajemniczenie

Wymioty/biegunka tylko w ciągu 4 godzin od przyjęcia tabletki osłabiają jej działanie-jest napisane wyraźnie w ulotce-wiem bo sama biorę te tabletki. Więc wytłumacz mi jakim cudem skoro wziełaś tab w pon wymioty w środę miałby obniżyć jej działanie hmmm
paczek1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 10:47   #10
dagienka
Zadomowienie

A co do Twojej koleżanki, to niestety jest głupia jak but. Równie dobrze może być w ciąży i mieć krwawienie.
dagienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:09   #11
muszynianka
Zakorzenienie

Smaczny profil muszynianka
Smaczne przepisy2

giginthesky dziękuję że mnie wyręczyłaś, chyba utwierdzam się w przekonaniu że autorka wątku czytać nie umie
muszynianka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości