Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-03-06, 20:14   #1
rosas
Przyczajenie

BRODAWKI PŁASKIE, PEKAJĄCE NACZYNKA i blizny - co robić?

1. Brodawki plaskie, mecze sie z nimi 12 lata, probowalam cieklego azotu - nadal sie pojawiaja, probuje srodka heomopatycznego - efektow po 4 miesiacach nie widac, lekarz polecil mi zluszczac naskorek , wiec uzywam Glyco-A ale efektow nie ma tylko czerwone plamy na skorze, ktore potem robia sie strupkiem i odpadaja. Slyszalam tez o masci, ktora nie dawno weszla na nasz rynek ale kosztuje majatek i dlugotrwalych efektow nie gwarantuje.
2. Na twarzy mniej wiecej od dwoch lat pojawiaja sie male czerwone kropki. Jak zapobiegac pojawianiu sie kolejnych pekajacych naczynek? A co zrobic z tamtymi isc do gabinetu je zamknac, nie ruszac a moze same znikna?
3. A trzecim problemem sa blizny po zabiegach cieklym azotem, blizny po tradziku i po ospie. W jaki sposob je usunac splaszczyc, a tak zeby nie spowodowac jeszcze wiekszego zniszczenia skory i wiekszej liczby naczynek.
Bede wdzieczna za pomoc.
rosas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 20:14   #2
rosas
Przyczajenie

BRODAWKI PŁASKIE, PEKAJĄCE NACZYNKA i blizny - co robić?

1. Brodawki plaskie, mecze sie z nimi 12 lata, probowalam cieklego azotu - nadal sie pojawiaja, probuje srodka heomopatycznego - efektow po 4 miesiacach nie widac, lekarz polecil mi zluszczac naskorek , wiec uzywam Glyco-A ale efektow nie ma tylko czerwone plamy na skorze, ktore potem robia sie strupkiem i odpadaja. Slyszalam tez o masci, ktora nie dawno weszla na nasz rynek ale kosztuje majatek i dlugotrwalych efektow nie gwarantuje.
2. Na twarzy mniej wiecej od dwoch lat pojawiaja sie male czerwone kropki. Jak zapobiegac pojawianiu sie kolejnych pekajacych naczynek? A co zrobic z tamtymi isc do gabinetu je zamknac, nie ruszac a moze same znikna?
3. A trzecim problemem sa blizny po zabiegach cieklym azotem, blizny po tradziku i po ospie. W jaki sposob je usunac splaszczyc, a tak zeby nie spowodowac jeszcze wiekszego zniszczenia skory i wiekszej liczby naczynek.
Bede wdzieczna za pomoc.
rosas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 22:17   #3
fretka123
Przyczajenie

Dot.: BRODAWKI PŁASKIE, PEKAJĄCE NACZYNKA i blizny - co robić?

Cytat:
Napisane przez rosas
Bede wdzieczna za pomoc.
Z brodawkami męczyłam się dwa lata, wyprubowalam wiele maści i nic.Przeczytałam w internecie,że wyskakują one gdy jest coś nie tak z układem immunologicznym.Zaczełam brać cynk, rutinoskorbin, wit. C i wit.A+E. Brodawki zeszły nawet nie wiem kiedy. Radzę spróbować choć wiem, że to bardzo indywidualna sprawa.Ale to nie zaszkodzi, a może pomoze. Pozdrawiam
fretka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 16:07   #4
Asandraa
Raczkowanie

brodawki plasie miałam 2 lata chodzilam do dermatologow zeby przepisali mi cos na nie uzywałam wielu lekow ktore nie koniecznie mi pomagaly raz uzywaalm takiego plynu po ktorym na nodze zostały mi blizny a brodawki znowu wrocily ale kiedys prze głopote uzylam masc laticort ktora kosztuje okolo3 zł ale nie pamietam czy jest na recepte smarowałm ja noge punktowo i po 6 uzyciach brodawki znikły
Asandraa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 11:06   #5
AASIULAA
Raczkowanie

GG do AASIULAA

mialam kidys tez brodawki plaskie i bylam takim okazem, ze mi pan doktor zdejcia robil.mialam na brodzie, czole, dloniach, na nogach a od golenia jeszcze bardziej sie roznosily. poszlam do lekarza ( dc. Żaba ) dostalam tableki doustnie i do smarowania punktowo, plyn ktory smiedzial jak zmywacz. plynem smarowalam kurzaki,a jak plyn zastygl i wgryzl sie w kurzajke to sie go zrywalo i kropilo w ta dziure i tak do oporu az krew nie zaczela leciec, a jak zaczela to w ta ostatni raz w ta krew . kuracja dosc sadomasochistyczna. wygladalm paskudnie i bardzo dziwnie. cala buzie, rece, nogi w okropnych drobnych strupkach. po jakim czasie wszytsko sie zagoilo i zniknelo. pomoglo pewnie jedno i drugie. slyszalam, ze brodaki powstaja w momencie gdy krew jest "chora" . wiec moze te tableki odkazily krew,a plyn zlikwidowal brodawki.
niestety nie pamietam nazw tych lekow bo to bylo 8 lat temu. al ebylam w siodmym niebie.!
pzdrawiam
AASIULAA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:51   #6
Cleopatrax3
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

proszę o pomoc mój ojciec ma na dłoniach mocno krwiste plamy które po jakimś czasie pękajom i leci mu krew ma 60 lat prosze o pomoc.
Cleopatrax3 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości