Włosy rozjaśniamy i o życiu gadamy -czesc IV - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-12-23, 15:04   #4831
blond bunny
Zakorzenienie

Dot.: Włosy rozjaśniamy i o życiu gadamy -czesc IV

Cytat:
Napisane przez madzia_lena Pokaż wiadomość
Robiłam a10 wcześniej i za 4 dni zrobiłam znowu 219 palette. Rozjaśniacza samego w sobie unikam jak ognia, nigdy nie używałam -boję się jakoś. Ale na przyszłość tak myślałam żeby na odrosty kłaść 100,bo silnie rozjaśnia(tam są te aktywatory),ale kolor zupełnie mi sie nie podoba,bo strasznie ciepły, potem na całość za parę dni 219 i faktycznie podmienię wodę na 9 lub dam c9,ale na całość mam na mysli znowu "odrost" i na 5 minut na całość albo zmalaksować.

Wiem włoski dostały po dupie troszkę, odżywki ,skrzyp,radical i jedwab i mam nadzieję,że będzie lepiej. Jestem jeszcze przed cięciem
Mądre i dojrzałe podejście do sprawy
Będzie ok.

Cytat:
Napisane przez BLOND_PRINCESSKA Pokaż wiadomość
Snow świetny pomysl z tym klubem
Ale dziewczynki naskrobałyście
ja tylko w kuchni siedzę teraz i sałatki z mamą robię,a pozniej do TŻta jade zrobić mu Snickersa i salatke gyros
Aleś mi smaka narobiła... niedobra!

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
masz bunny racje

co do profesjonalnego rozjasniacza to
kallos po x6 uzytku wlosy sie wykruszyly i wypadla polowa druga polowa do 2 mcy

no nie wiem czy warto.

Nikt nie chce zrobic ci na zlosc,Po prostu nie doradzimy ci w ten sposob.
Zadna z nas nie bedzie radzila jak w krotkim czasie zniszczyc sobie wlosy

Jeszcze do nas wrocisz
Zawsze wracają

Cytat:
Napisane przez HopeMAGDA Pokaż wiadomość
Bunny mam pytanko znowu mam być fryzjerka hehe znaczy sie mam nałożyc syossa9-5 kolezance ma włoski bez odrostu taki miks miała czesto balejaż potem na całośc połozyła jej jakąs blond farbke,ma i żółte i takie dośc jasne pasemka jak długo trzymac mam syossa?pomóż...doradz.... plisss!
Góra 20 minut na całości bo jej sie miejscami mocno niebieskie porobią. jak nie ma odrostu to od razu kładziesz na całosć.

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Dziewczyny tu dobrze radzą i mają racje Zniszczenia wyjdą po czasie, nie od razu. Mi mądra fryzjerka nałożyła 2 razy rozjaśniacz + 9 % woda i co? Na początku 0 zniszczeń, śliczne, gładkie, błyszczące. Po 3 tygodniach zaczeły zniszczenia wyłazić. Ale że o włosy dbam to jest o wiele, wiele lepiej.

Tylko że ignorowanie nic nie da bo są tu nowe dziewczyny które zwracają sie do was o rade, o pomoc własnie z tego wzgledu ze nie są czegos pewne i nie chca sobie narobić syfu na głowie, np ja. A je też ignorujecie. Pewnie że najlepiej isc do fryzjera - ale ja np już nie pójde bo tyle razy mi babska włosy skopały że już żadnej nie zaufam.
I sama sie duzo interesuje tematem, szukam, czytam, ale każdy ma watpliwosci i wlasnie dlatego tutaj piszemy wiec prośba - nie ignorujcie wszystkich nowych dziewczyn.
Nie ignoruję wszystkich tylko te co udaja mądrzejsze i mimo naszych apeli robią i tak sobie masakrę na glowie.
To po co w ogóle nam tyłki zawracaja?
Stary 2010-12-23, 15:06   #4832
caskada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Ja robie dzis, tato mi powiedzial, ze lepiej dzien wczesniej

A co do rozjasniacza to zgadzam sie, ja uzylam raz i na niskiej wodzie przy przechodzeniu z brazu i uwazam, ze faktura wlosow sie zmienila. Wiadomo, ze da sie zamaskowac, i o ile wlosy nie sa spalone to bedzie to jakos wygladac, ale czuc w dotyku, ze wlosy sa inne, i robia taki lekko skrzypiacy dzwiek. Jak rozjasniacze to tylko te profesjonalne, widze duza roznice w kondycji po rozjasniaczu sklepowym w porownaniu z tym fryzjerskim.
w takim razie zaraz namocze grzyby i tez sie zabiore do tego to az tak dlugo sie nie gotuje wiec zdarze...tak sie zastanawialam wlasnie kiedy bedzie lepiej gotowac
dzieki za podpowiedz
Stary 2010-12-23, 15:11   #4833
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:
czekoladowoo
postaram się pomóc pomóc,bo widzę,że trochę szukałas.
W Naturze wymienia Ci farbe jesli masz paragon, tylko chyba ta druga nie moze byc tansza od tej co kupilas wczesniej.

Chcesz tylko trochę jaśniejszy kolor wiec moze nie farbuj zadna palette A10 czy C12,bo na odrostach bedziesz miala biale, a pozniej stopniowo rudo zolte. Ja bym proponowala,żebys poszla do Natury kupila taki odcien jaki Ci sie podoba,a pozniej najwyzej podmienic wodę,zeby Ci rozjasnila. Wydaje mi się,że starczyloby 6%,bo chcesz rozjasnic o jakis jeden ton.
Albo znajdz farbke,która jest lekko rozjasniajaca,tylko uwazaj z tymi kolorami,zeby rude Ci nie wyszly,bo ten kolor co wstawilas jest dla mnie taki cieply,rudawy.
Wiec mysle,że powinnas wybrac jakis popiel,chlodniejszy kolorek.
Mam nadzieje,że chociaz troche pomoglam [COLOR="Silver"]

Dziękuje bardzo za rade
Ja właściwie chce po prostu lekko podjaśnić to co mam - 1,2 tony. no i ochłodzić i wyrównac góre z dołem. Niby niektorzy mowia ze tak zle to nie wyglada ale chcialabym jednak stopniowo to wyrównac.

Czyli z tego co zrozumiałam 2 wyjścia:
- farba lekko rozjaśniająca - nie te z palette. Garnier 111, albo N&E 522 sie nadadzą??
- kupić farbe i podmienić wode na mocniejszą, myśle nad tym garnierem 9.13 albo N&E 532. Tylko czy one nie mają już tej 6 % wody?? Bo chyba przy blondach 6 % to jest minimum?

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość

Nie ignoruję wszystkich tylko te co udaja mądrzejsze i mimo naszych apeli robią i tak sobie masakrę na glowie.
To po co w ogóle nam tyłki zawracaja?
Ja wiem wiem, i rozumiem że sie denerwujecie bo do niektórych nic nie trafia
Sama sie czasem za głowe łapie co niektóre z włosami wydziwiają.
Też kiedys rozjaśniałam włosy na potęge, w ciagu tygodnia potrafiłam nalozyc 2 rozjasniacze i 2 farby rozjasniajace Ale głupia i młoda wtedy byłam i nie wiedziałam co robie.
Dlatego teraz chce to zrobic na spokojnie, z głową i do was przychodze z prośbą o rady
czekoladowoo jest offline  
Stary 2010-12-23, 15:20   #4834
marejta
Zadomowienie

Cytat:
blondyny może wy mi doradzicie na włoskach bez odrostu taki miks zółte i blond balejaż jak długo trzymac syoss9-5 ????
Ja chyba trzymałabym tak jak zalecają na ulotce, tym bardziej, ze ma te pozostałości po balayagu, ja też je mam i po 2 farbowaniu normalnie wg ulotki on nadal się wybija nie tak łatwo sie go pozbyć, chociaż już jest coraz lepiej

Dziewczyny chcą pomóc, podpowiadają z dobrego serca, a tu jak ktoś komuś powie prawdę że niszczy włosy to wielki foch

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png

Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline  
Stary 2010-12-23, 15:24   #4835
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)

oj tam Bunny gadasz specjalnie dla Ciebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salatka_gyros.jpg (14,4 KB, 65 załadowań)
BLOND_PRINCESSKA jest offline  
Stary 2010-12-23, 15:26   #4836
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)

Cytat:
Dziękuje bardzo za rade
Ja właściwie chce po prostu lekko podjaśnić to co mam - 1,2 tony. no i ochłodzić i wyrównac góre z dołem. Niby niektorzy mowia ze tak zle to nie wyglada ale chcialabym jednak stopniowo to wyrównac.

Czyli z tego co zrozumiałam 2 wyjścia:
- farba lekko rozjaśniająca - nie te z palette. Garnier 111, albo N&E 522 sie nadadzą??
- kupić farbe i podmienić wode na mocniejszą, myśle nad tym garnierem 9.13 albo N&E 532. Tylko czy one nie mają już tej 6 % wody?? Bo chyba przy blondach 6 % to jest minimum?

Ja wiem wiem, i rozumiem że sie denerwujecie bo do niektórych nic nie trafia
Sama sie czasem za głowe łapie co niektóre z włosami wydziwiają.
Też kiedys rozjaśniałam włosy na potęge, w ciagu tygodnia potrafiłam nalozyc 2 rozjasniacze i 2 farby rozjasniajace Ale głupia i młoda wtedy byłam i nie wiedziałam co robie.
Dlatego teraz chce to zrobic na spokojnie, z głową i do was przychodze z prośbą o rady
wiesz co, jak chcesz pojaśnic to moze twlasnie ta Palette A10 albo Garnier 111, zobacz co A10 zrobila mi z rudych,link w podpisie, teraz Ci bardziej nie pomoge,bo musze leciec i nie wiem jak wygladaja te farbki,ale osobiście mi N&E 522 nic nie dala
Stary 2010-12-23, 15:28   #4837
Adzi07
Zakorzenienie

Hey blondyneczki potem poodpisuje wszytkim. Narazie wpadlam sie przywitac i powiedziec ze zakupilam rozjasniacz joanny 4-5 tonow i chyba dzis zrobie kapiel o ile nie padne. Wiedz wode ktora jest w rozjasniaczu 9% mam zamiar rozcieczyc do 4.5% czyli o polowe bunny wystarczy prawda?
No i jeszcze musze powiedziec ze kupilam 2farbki palett c 12 ostatnie byly chyba. Bunny kochana tylko nie krzycz nie wykupuje masowo . Czekaly na mnie i jedna chyba dzisiaj zrobie mamie a druga poloze po swietach.Zobacze ale na pewno zdam wam relacje. Jejku ale fajnie w domku tak swiatecznie. Ok dziewczyny ide piec ciacho. Bunny kochana co do kapieli to mozesz sie wypowiedziec jak znajdziesz chwilke. Dodam tylko ze proszku jest 25g a wody 9% 70 g. Wode rozciecze pol na pol z woda ok?

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30

Edytowane przez Adzi07
Czas edycji: 2010-12-23 o 15:31
Adzi07 jest offline  
Stary 2010-12-23, 15:28   #4838
HopeMAGDA
Rozeznanie

dzieki dzieki za rady hmm.....własnie boje sie troszke jej tą farbke nakładac ma nawet 2 dwie kupione bo ma włoski na maksa grube no i dośc długie,piszesz bunny 20 minut rozumiem ze mogą sie niebieskawe porobic ale czy w tym czasie te zółte chociaz troszke sie rozjasnia????jakoś sobie to inaczej ale komus masakra.

Every moment is good to change everything...
HopeMAGDA jest offline  
Stary 2010-12-23, 15:37   #4839
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:
wiesz co, jak chcesz pojaśnic to moze twlasnie ta Palette A10 albo Garnier 111, zobacz co A10 zrobila mi z rudych,link w podpisie, teraz Ci bardziej nie pomoge,bo musze leciec i nie wiem jak wygladaja te farbki,ale osobiście mi N&E 522 nic nie dala
Właśnie zastanawiałam sie nad tą A10 bo widziałam jak u ciebie ładnie te rudości zniknęły. Troche sie boje Palette co prawda Ale bede myslec i poczytam wieczorem na spokojnie i cos wymyśle. Tylko też kwestia tego że te moje są ciemniejsze jednak, no ale moze tez troche podjaśni. Tylko chyba musiałabym najpierw na te ciemniejsze kłaść a potem na góre. Chociaz znowu mam też już swój mały odrost haha
No prawie tęcze mam na głowie. Ale mogło byc gorzej
Stary 2010-12-23, 15:45   #4840
Kotka17
Zakorzenienie

Cytat:
ja chce ją zjeść oddawaj!!!!!!!

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Adzi07 Pokaż wiadomość
Hey blondyneczki potem poodpisuje wszytkim. Narazie wpadlam sie przywitac i powiedziec ze zakupilam rozjasniacz joanny 4-5 tonow i chyba dzis zrobie kapiel o ile nie padne. Wiedz wode ktora jest w rozjasniaczu 9% mam zamiar rozcieczyc do 4.5% czyli o polowe bunny wystarczy prawda?
No i jeszcze musze powiedziec ze kupilam 2farbki palett c 12 ostatnie byly chyba. Bunny kochana tylko nie krzycz nie wykupuje masowo . Czekaly na mnie i jedna chyba dzisiaj zrobie mamie a druga poloze po swietach.Zobacze ale na pewno zdam wam relacje. Jejku ale fajnie w domku tak swiatecznie. Ok dziewczyny ide piec ciacho. Bunny kochana co do kapieli to mozesz sie wypowiedziec jak znajdziesz chwilke. Dodam tylko ze proszku jest 25g a wody 9% 70 g. Wode rozciecze pol na pol z woda ok?
czemu robisz ta kąpiel? za ciemne włoski masz?
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-12-23, 15:46   #4841
rabbitka
Rozeznanie

Cześć Dziewczyny, widzę, że przygotowania do Wigilii już pełną parą! ja dzisiaj porządki rano, a gotowanie to dopiero jutro bo dziś jeszcze do pracy
Princesska Ty tu nie kuś tak tymi sałatkami !
Madzia_lena ale włoskie jaśniutkie, to teraz intensywne odżywianie i będzie super!
Adzi szczęściara, że już w Polsce! i farbkę też już masz, pewnie Cię już rączki swędzą z niecierpliwości przed farbowaniem
Bunny popieram zdecydowanie, szkoda nerwów, bo to i tak nic nie da! jak grochem o ścianę!
Dzisiaj dodałam tej odżywki fructisa co Caskada o niej pisała do mojej placenty i na 15 min pod folię i włoski mam takie mięciutkie i gładkie a Ty Caskada ją już testowała? jak się u Ciebie sprawuję?

18.6.14

rabbitka jest offline  
Stary 2010-12-23, 16:17   #4842
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Ożesz ty orzeszku
dziękuje!

Cytat:
Ojoj adzi pokręciłaś coś... Nie rozcieńczasz wody podczas kąpieli bo ona i tak ma zakres pojasniania do max 2 tonów.
Rozrabiasz caly rozjaśniacz- zawartosc pudelka dolewasz lyżkę odżywki i łyżkę szamponu, odrobinkę wody żeby konsystencje rozrzedzić i na glówkę na gora 30 minut. To wystarczy.
O nie!!! Już nam wszyscy zaczęli farby wykupywać

Cytat:
dzieki dzieki za rady hmm.....własnie boje sie troszke jej tą farbke nakładac ma nawet 2 dwie kupione bo ma włoski na maksa grube no i dośc długie,piszesz bunny 20 minut rozumiem ze mogą sie niebieskawe porobic ale czy w tym czasie te zółte chociaz troszke sie rozjasnia????jakoś sobie to inaczej ale komus masakra.
lekko pojasnieć powinny a jeśli nie to potrzebna kąpiel a dopiero farba.

Cytat:
Napisane przez rabbitka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, widzę, że przygotowania do Wigilii już pełną parą! ja dzisiaj porządki rano, a gotowanie to dopiero jutro bo dziś jeszcze do pracy
Madzia_lena ale włoskie jaśniutkie, to teraz intensywne odżywianie i będzie super!
Adzi szczęściara, że już w Polsce! i farbkę też już masz, pewnie Cię już rączki swędzą z niecierpliwości przed farbowaniem
Bunny popieram zdecydowanie, szkoda nerwów, bo to i tak nic nie da! jak grochem o ścianę!
Dzisiaj dodałam tej odżywki fructisa co Caskada o niej pisała do mojej placenty i na 15 min pod folię i włoski mam takie mięciutkie i gładkie a Ty Caskada ją już testowała? jak się u Ciebie sprawuję?
dziękuję za wsparcie!
Stary 2010-12-23, 16:26   #4843
madzia_lena
Przyczajenie

Cytat:
Już się przygotowałam na to :P:P

Cytat:
uwielbiam tą sałatkę, niestety nie zagości na naszym światecznym stole w tym roku, ale Twoja to istne mistrzostwo charakteryzacji

Cytat:
Mądre i dojrzałe podejście do sprawy
Będzie ok.
Heh staram się , jak chce się jasny blond to trzeba potem bardzooo dbać

Dziewczyny a tak od siebie to polecam po farbowaniu maskę Rigenol od Framesi. Włoski po niej są jedwabiste , po prostu super. Stosuję ją raz w tygodniu. A na co dzień L'oreal Elseve 5 repair-też jest superowa.

Edytowane przez madzia_lena
Czas edycji: 2010-12-23 o 16:29
madzia_lena jest offline  
Stary 2010-12-23, 16:43   #4844
caskada
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
princeska pycha

tak stosowalam juz ja kilka razy za chwile znow bede wloski sa miekkie nawilzone no i dobrze mi to dziala na skret jestem zadowolona z niej a tym bardziej ze ma dobry odzywczy naturalny sklad

dobra juz posprzatalam domek zaraz bede sie brac za gotowanie kapusty z grzybami
Stary 2010-12-23, 17:02   #4845
blond bunny
Zakorzenienie

cascada ty to jesteś błyskawica normalnie...
Ja dopiero sprzątnęlam kuchnie i lazienke i jestem wsciekła bo tż bije karpie i wszystko mi od nowa zabrudził ble...
I zaraz zaczynam sprzątać od nowa
Stary 2010-12-23, 17:08   #4846
caskada
Zakorzenienie

Cytat:
cascada ty to jesteś błyskawica normalnie...
Ja dopiero sprzątnęlam kuchnie i lazienke i jestem wsciekła bo tż bije karpie i wszystko mi od nowa zabrudził ble...
I zaraz zaczynam sprzątać od nowa
no wiesz od rana lece ze szmata juz to i sie uwinelam z tym nie domek a mieszkanie jak cos tak mi sie napisalo"domek"
twoj tz bije karpia ojej szkoda biedaka rozumiem tradycja ale ja nie moge ich jesc jakos z ta wiedza ze przed chwila zostal zabity wole juz zabitego ze sklepu jak cos niz takiego ktory plywal u mnie patrzyl i pozniej "death mu "

swoja droga dziwna ta nasza tradycja z tym karpiem
Stary 2010-12-23, 17:17   #4847
milusiaam
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez WweronikaWw Pokaż wiadomość
masz bunny racje

co do profesjonalnego rozjasniacza to
kallos po x6 uzytku wlosy sie wykruszyly i wypadla polowa druga polowa do 2 mcy
Z tego co ja wiem połozenie rozjasniacza dwa razy z woda nawet 6 % zabija włosy i wykrusza sie predzej czy pozniej czyli nie powinno sie klasc na ten sam włos rozjasniacza dwa razy ,co innego tylko odrosty. Czytałam w madrej ksiazce

No a ja wczoraj pol godziny farbe wybierałam,tz mnie pospieszał i co...wybrałam PALLETKE jakos polubiłam ta farbe mimo strachu i wziełam A10 ,bo chce cos zimnego c12 była fajna ,ale taka mrozna ,a ja wole popielata

PRINCESKA mam do ciebie pytanie.Jak kładłas na włosy A10 to odrazu na całe? czy moze najpierw doł później góre? bo wiesz ja mam ten sam problem co ty z rudymi pasemkami.I sobie mysle kurcze...ale nie chce zabic tych moich wlosów biednych
milusiaam jest offline  
Stary 2010-12-23, 17:18   #4848
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
no wiesz od rana lece ze szmata juz to i sie uwinelam z tym nie domek a mieszkanie jak cos tak mi sie napisalo"domek"
twoj tz bije karpia ojej szkoda biedaka rozumiem tradycja ale ja nie moge ich jesc jakos z ta wiedza ze przed chwila zostal zabity wole juz zabitego ze sklepu jak cos niz takiego ktory plywal u mnie patrzyl i pozniej "death mu "

swoja droga dziwna ta nasza tradycja z tym karpiem
ja taka wrażliwa nie jestem bo uwielbiam karpie mniam! tylko nie moga być większe niż 1-1,5kg bo wtedy śmierdzą mułem.
Jedynie nie pozwalam tż rozprawiac ich na żywca, tylko mają umrzeć od uderzenia w główkę i dopiero- u niego na wsi to sie żywe rozprawia i one wszystko czują.
My szykujemy 6 karpi bo wigilia jest u mamy, same kobiety i żadna by nie dała z tym rady to mój tz robi za nas...
Ale syf przez to mega i ta krew wszędzie...
Stary 2010-12-23, 17:26   #4849
caskada
Zakorzenienie

Cytat:
ja taka wrażliwa nie jestem bo uwielbiam karpie mniam! tylko nie moga być większe niż 1-1,5kg bo wtedy śmierdzą mułem.
Jedynie nie pozwalam tż rozprawiac ich na żywca, tylko mają umrzeć od uderzenia w główkę i dopiero- u niego na wsi to sie żywe rozprawia i one wszystko czują.
My szykujemy 6 karpi bo wigilia jest u mamy, same kobiety i żadna by nie dała z tym rady to mój tz robi za nas...
Ale syf przez to mega i ta krew wszędzie...
o kurde na zywca rozprawiac karpia...rozumiem taka tradycja ...zwierze zabijane na zywca wydziela hormon stresu ktory dostaje sie do naszego organizmu to sie tyczy zwlaszcza swinek krowek ktore zabijane sa w okrutny sposob
oczywiscie lubie wedlinki zwlaszcza wedzoneczki szyneczki ale ......

ide kapuche gotowac
Stary 2010-12-23, 17:31   #4850
Adzi07
Zakorzenienie

[QUOTE=blond bunny;23947485]Ożesz ty orzeszku
dziękuje!

Ojoj adzi pokręciłaś coś... Nie rozcieńczasz wody podczas kąpieli bo ona i tak ma zakres pojasniania do max 2 tonów.
Rozrabiasz caly rozjaśniacz- zawartosc pudelka dolewasz lyżkę odżywki i łyżkę szamponu, odrobinkę wody żeby konsystencje rozrzedzić i na glówkę na gora 30 minut. To wystarczy.
O nie!!! Już nam wszyscy zaczęli farby wykupywać

bunny dziękuje bardzo To już się troszeczkę pogubiłam ale skoro ty twierdzisz ze mam tak robić to zrobię
Pozwolę sobie zacytowac wypowiedz Mysi M :

adzio, ja uzywałam joanny naturii- dwa opakowania. Pol szklanki wody, saszetka rozjasniacza z pudełka i woda utleniona z pudełka- bunny mówiła o 6%, wiec musisz rozcienczyc tą wode pół na pół wodą z kranu (tą 12%) do tego szmapon tyle ile zawsze używasz i odżywka tyle ile zawsze i nakąłdas zto na wilgotne włosy az sie spieni. Na krótkie włosy mniej tej ciepłej wody, bo to nie ma spływac po twarzy.

Dlatego byłam przekonana aby rozcieńczać wodę

Abs 9/30
Adzi07 jest offline  
Stary 2010-12-23, 17:34   #4851
czekoladowoo
Zakorzenienie

A ja mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o te fioletowe szampony z Joanny naprzykład. Większosc myje nim włosy w bardzo jasnych odcieniach blondu, jesli bede nim myła włosy w odcieniu jasnego czy sredniego blondu to tez bedzie działał i wybijal chociaż delikatnie te żółtawe refleksy?? Na moją logike myśle że tak tylko że efekt bedzie słabszy ale wole sie upewnić
Stary 2010-12-23, 17:34   #4852
Adzi07
Zakorzenienie

Cytat:
Jestem przeszczesliwa ze już w domu jestem Tak bardzo bym chciała zrobić sobie ta kąpiel ale już ledwo żyje a muszę jeszcze mamie dziś farbkę położyć na włosy .Swoje farbowanie zrobię po świętach .Trudno dzień w ta czy w ta nie zrobi różnicy.

Abs 9/30
Adzi07 jest offline  
Stary 2010-12-23, 17:42   #4853
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)

Oj tam dziewczynki jedzcie na zdrowie
dla każdej wystarczy
a ta akurat nie moja tylko z internetu,ale moja wyglada praktycznie identycznie
zaraz ciacho będę robić

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
A ja mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o te fioletowe szampony z Joanny naprzykład. Większosc myje nim włosy w bardzo jasnych odcieniach blondu, jesli bede nim myła włosy w odcieniu jasnego czy sredniego blondu to tez bedzie działał i wybijal chociaż delikatnie te żółtawe refleksy?? Na moją logike myśle że tak tylko że efekt bedzie słabszy ale wole sie upewnić
mysle,ze nic nie dadza,one niweluja tylko zolty odcien
Stary 2010-12-23, 17:54   #4854
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:
Oj tam dziewczynki jedzcie na zdrowie
dla każdej wystarczy
a ta akurat nie moja tylko z internetu,ale moja wyglada praktycznie identycznie
zaraz ciacho będę robić

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

mysle,ze nic nie dadza,one niweluja tylko zolty odcien
No to dobrze wiedzieć

Chyba sie zdecyduje na tą a10, mam nadzieje ze mi chociaż troszke podjaśni te włoski. Różnice na pewno nadal bede miała że góra bedzie jaśniejsza niż dół, ale to sie z czasem wyrówna jakoś.
Stary 2010-12-23, 18:28   #4855
Agatau88
Zakorzenienie

Hej Dziewczyny

Ja dziś robiłam jeszcze świąteczne prezenty, takze od rana jestem zaganiana.

Któraś z Was pytała jak sie liczy te procenty, to jest czysta chemia, po prostu liczenie na procentach, jest na to jakis wzór ale ja policzyłam z proporcji więc niestety na nauczycielkę się nie nadaję, bo nie umiem tego wytlumaczyć co i jak

Wpadnę na dłużej wieczorem
Agatau88 jest offline  
Stary 2010-12-23, 18:45   #4856
czekoladowoo
Zakorzenienie

Ja moge proporcje wyjaśnić bo akurat chemie dość dobrze rozumiem.
Jeśli chodzi o wody to robi się to tak

Mamy wode 9% i 6 % dajmy na to.
Chcemy mieć powiedzmy 50 ml wody 7 %.
I dalej jest metoda krzyżowa tzw.
U gory piszemy wyższe stężenie, na dole niższe, po środku to które chcemy uzyskać.
I teraz po prawej stronie zapisujemy ile części czego musi być. Na krzyż liczymy różnice. Czyli 9%-7%=2 i zapisujemy w prawym dolnym rogu.
7%-6%=1 i zapisujemy w prawym górnym rogu.

Razem mamy 3 części - 2 części z 9% wodą i 1 część z 6 % wodą.

I teraz liczymy tak. Razem mamy 50 ml.
2 części z 3 części -9 % wody czyli - 2/3 * 50 ml =33,3 ml ( na kalkulatorze liczyłam z pamieci wiec moze byc jakis błąd bo nie mam długopisu zeby to rozpisac teraz )
No i zostaje nam ile dolać 6 % wody żeby wyszło nam 6 %. 50 ml - 33,3 ml = 16,7 ml

W załączniku daje rysunek tych proporcji.

Mam nadzieje ze w miare to wytłumaczyłam i wam sie przyda.

My taką metodą liczymy na chemii stężenia różnych roztworów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg proporcje.jpg (9,0 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez czekoladowoo
Czas edycji: 2010-12-23 o 18:46
Stary 2010-12-23, 18:55   #4857
Nikola17
Zadomowienie

Cześć dziewczyny
widzę ,że przygotowania do wigilii pełną parą
Blond bunny
dziękuję za odp. ale ta C12 jak dla mnie zbyt jasna, nie chce platynowych włosów, chciałabym coś beżowego bardziej naturalnego
Princeska ten Twój TŻ to pewnie w 7 niebie z Tobą z głodu nie umrze

już sama nie wiem jaką farbę kupić chciałam je pofarbować jutro, mam takie pytanie ta Excelka 10 10,13 co robi Snowwhite ma 9% wodę tak, rozjaśni mi coś moje ciemne od spodu naturalki? Da radę w te 10 minut? Mam poziom 7 jak któraś z was mi określiła. Czy lepsza byłaby Natural and easy? Choć ona ma chyba 4% wodę o ile dobrze pamiętam jak czytałam na forum. Zastanawiam się nad kolorem 532.
Kochaniutkie wiem ,że zawracam gitare w taki okres ale lepiej się znacie, a nie chce żeby wyszła masakra.
z góry dziękuje za wszystkie odp
Nikola17 jest offline  
Stary 2010-12-23, 19:46   #4858
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)

Ta Nikola super ma,ale wiecie co on odwalił??
robilismy 3 bita,nie dosc,ze caly czas mi przeszkadzal to mowie do niego wsyp mi 4 lyzki cukru (do budyniu) cos tam wsypal,no i zrobilam,polozylam krakersy, mleko skondensowane, wylalam ten budyn,ulozylam krakersy i resztke budyniu dalam psu, zdziwilam sie,ze nie chcial jesc,bo on je wszystko
polozylam jednego krakersa odwrotnie,zdjelam i mowie do TŻta spróbuj on zjadl i mowi "kochanie,ale to jakies slone"
ja sprobowalam i wiecie co on zrobil????????????
zamiast cukru do budyniu wsypal mi 4 lyzki soli.
i cale ciasto do wyje*****.
Otworzylam sobie piwko,dokonczylam salatki kebabowe i powiedzialam,ze juz nic nie robie niech sam sobie cista robi
Stary 2010-12-23, 20:03   #4859
Nikola17
Zadomowienie

Cytat:
robilismy 3 bita,nie dosc,ze caly czas mi przeszkadzal to mowie do niego wsyp mi 4 lyzki cukru (do budyniu) cos tam wsypal,no i zrobilam,polozylam krakersy, mleko skondensowane, wylalam ten budyn,ulozylam krakersy i resztke budyniu dalam psu, zdziwilam sie,ze nie chcial jesc,bo on je wszystko
polozylam jednego krakersa odwrotnie,zdjelam i mowie do TŻta spróbuj on zjadl i mowi "kochanie,ale to jakies slone"
Otworzylam sobie piwko,dokonczylam salatki kebabowe i powiedzialam,ze juz nic nie robie niech sam sobie cista robi
hahahaha dobre
a zdradź co za sałateczki kebabowe robisz?
Nikola17 jest offline  
Stary 2010-12-23, 20:06   #4860
Yattamanka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez snowhitee Pokaż wiadomość
Dziewczynki, w wiekszosci znamy sie juz tyle (przewaznie od pierwszej czesci), jak ktos to ostatnio napisal zzylysmy sie ii w zwiazku z tym postanowilam stworzyc nam taki prywatny klub, niewidoczny dla osob nie bedacych w klubie, gdzie moglybysmy czasem porozmawiac troche prywatniej, pozalic sie, pocieszyc itd Jesli to zly pomysl too prosze pisac, usune ale tak pomyslalam czemu nie Jak na razie zapraszam stale dziewczyny, stworzylam juz 3 dyskusje, jesli uwazacie cos za bezsens to piszcie i Wy tez stwarzajcie dyskusje - wszystko mile widziane Chcialabym abysmy poznaly sie jeszcze lepiej Mam nadzieje, ze przyjmiecie ten moj wymysl pozytywnie
Wiem wiem powinnam juz dawno spac a nie kombinowac
Super sprawa - zaraz poszukam

Cytat:
A jadlaś w ostatnie dni coś ze skórką? Pomidory, papryka, grejfruty, kiełbasa itp.? Jak byłam mała to sie przed świetami tak koszmarnie zatrulam pomidorem rzygałam jak kot prawie tydzień i dzień w dzień picie sody żeby sie odkleiło to gówno i sie udalo w końcu. Ale od tamtej pory mam traumę i nie zjem niczego ze skórką jak jej nie zdejmę
Oj nie jadłam nic z tych rzeczy.. teraz to już sama nie wiem co mi.. wgrę wchodzi kilka rozwiązań Czas pokaże..

Cytat:
Jasnowłosa i MĄDRA dziewczyna

Cytat:
Napisane przez Antharas Pokaż wiadomość
dobra, ja się odłączam od wątku bo skoro dla Was to głupie że ktoś ma włosy gładkie po rozjasnianiu 12% to widać porozmawiać się w Wami nie da, żegnam
Po co się burzysz? Ni mówimy Ci tego po to by Cię zdenerwować. Zdaje się przyszłaś tutaj po poradę do wizażanek które w tym temacie mają więcej wiedzy od Ciebie - więc przyjmij tą radę a nie traktujesz to jako atak.. A za pół roku przyjdziesz z płaczem, że włosy Ci się kruszą albo ciągną jak guma - tyle, że wtedy to już będzie kaplica i trzeba będzie ciąć, a stwierdzenie "a nie mówiłam" nic nie da..

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
uff zostalo mi jeszcze przeleciec podlogi na mokro
a dziewczyny mam pytanie lepiej kapuste z grzybami robic dzis czy jutro rano?????jak u was jest??
Takie potrawy to zawsze robić dzień wcześniej - bo w nocy składniki się "przegryzą" i wtedy jest lepszy smaczek

Cytat:

To już jesteś w domku? No to super, że bezpiecznie bezproblemowo wróciłaś

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Podobne ciasto robię, ale nie nazywa się 3 bit. A jest taki esłodkie i takie syte - jak mam je robić to wszyscy nagle w gości przyjeżdzają
Yattamanka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farba, pallete

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości