JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-04-06, 14:31   #1
VeNkA
Przyczajenie

JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

Mam pytanko związane z opalaniem w solarium.Chciałabym do końca kwietnia muc się cieszyc ładną opalenizną Chciałabym zacząc od 11 kwietnia chodzić na solarium w tym proeblem że nie wiem jak bo zależy mi na tym by szybko ale i bez poparzeń czyli bezpiecznie się opalić myślałam nad tym by chodzić co dziennie a zacząc od 3 a skończyć na 5 minutkach.Potem myślałam by chodzić co drugi dzień zaczynając od 5 a kończąc na 10 min. i teraz...już sama nie wiem...bo nie chce się poparzyć pomocy...
VeNkA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 14:31   #2
VeNkA
Przyczajenie

JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

Mam pytanko związane z opalaniem w solarium.Chciałabym do końca kwietnia muc się cieszyc ładną opalenizną Chciałabym zacząc od 11 kwietnia chodzić na solarium w tym proeblem że nie wiem jak bo zależy mi na tym by szybko ale i bez poparzeń czyli bezpiecznie się opalić myślałam nad tym by chodzić co dziennie a zacząc od 3 a skończyć na 5 minutkach.Potem myślałam by chodzić co drugi dzień zaczynając od 5 a kończąc na 10 min. i teraz...już sama nie wiem...bo nie chce się poparzyć pomocy...
VeNkA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:47   #3
Justy
Zakorzenienie

Re: JAK SZYBKO A ZARAZEM BEZPIECZNIE OPALIĆ SIĘ NA SOLARIUM?

słowa "bezpieczny" i "solarium" wykluczają sie niestety.

skoro musisz się opalać na solarium, to zażywaj beta-karoten, użyj przyspieszacza opalania, nie przekraczej max5 minut jednorazowo i zachowaj minimalnie chociaż 2 dni odstepu miedzy kolejnymi seansami. i nich ich będzie jak najmniej.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:47   #4
Justy
Zakorzenienie

słowa "bezpieczny" i "solarium" wykluczają sie niestety.

skoro musisz się opalać na solarium, to zażywaj beta-karoten, użyj przyspieszacza opalania, nie przekraczej max5 minut jednorazowo i zachowaj minimalnie chociaż 2 dni odstepu miedzy kolejnymi seansami. i nich ich będzie jak najmniej.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:58   #5
Namietne_Usta
Zakorzenienie

Hm.

Używaj przyśpieszaczy [ polecam Soleo z tyrozyną ]
Nie opalaj się codziennie..

niewiem,jaki masz fototyp,ale radzę opalać się:

minutami :

5,5,5,7,7,10,10,15.

oczywiscie,to taki schemat co 2 dni Ja tak robiłam i po tym czasie byłam opalona. Aby utrwalic albo chodź na solarium co 2 tygodnie na 10minut,albo stosuj balsamy brązujące.-wtedy opalenizna pogłębi się i utrwali.
Jednak uważaj,bo po dłuższym czasie samoopalacz zawarty w balsamach może brzydko schodzić i zostawiać ślady.

Polecałabym też łykanie Beta-karotenu.Oczywiście nawilżaj skórę

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:58   #6
Namietne_Usta
Zakorzenienie

Hm.

Używaj przyśpieszaczy [ polecam Soleo z tyrozyną ]
Nie opalaj się codziennie..

niewiem,jaki masz fototyp,ale radzę opalać się:

minutami :

5,5,5,7,7,10,10,15.

oczywiscie,to taki schemat co 2 dni Ja tak robiłam i po tym czasie byłam opalona. Aby utrwalic albo chodź na solarium co 2 tygodnie na 10minut,albo stosuj balsamy brązujące.-wtedy opalenizna pogłębi się i utrwali.
Jednak uważaj,bo po dłuższym czasie samoopalacz zawarty w balsamach może brzydko schodzić i zostawiać ślady.

Polecałabym też łykanie Beta-karotenu.Oczywiście nawilżaj skórę

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 14:48   #7
karolina100
Raczkowanie

witam!szczerze mowiac nie uwzglednilas tu swojego kolorytu cery.ja mamm cere bardzo jasna.jak poszlam 1 raz do solarium na 5 min to niestety wyszlam okropnie popazona.jesli masz jasna karnacje idz najpierw na 3 min,potem na 5min,potem juz mozesz 7.ja tak robilam,ale najszybciej co 2 dzien.ja bylam "czerwona" i mialam wi4eksze przerwynie da sie opalac w solarium szybko i bezpiecznie bo jak szybko to mozna sie poparzycmam jednak kolezanki ktore nie dosc,ze poszly za 1 razem od razu na 20min to jeszcze na TURBO,...,i wiesz co?wygladaja super i bez poparzen a ja bylabym juz spalona na czarnonaprawde zalezy od karnacji....buzka pozdrawiam
karolina100 jest offline   Odpowiedz cytując