Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana do鈍iadcze, porady

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2005-04-11, 16:03   #1
chuda54
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4
Zimne d這nie, zimne stopy!!

By mo瞠 to nie jest problem dermatologiczny ale mo瞠 kto mi pomo瞠. Od d逝窺zego czasu mam zimne i mokre r璚e, nie spos鏏 ich zagrza, na dodatek sie czerwieni, to bardzo brzydko wygl康a dlatego ci庵le je chowam. By mo瞠 to sprawa kr您enia lub alergi. Lekarz stwierdzi 瞠 to minie z czasem, dermatolog przepisa ma嗆 kt鏎a nie pomaga. Kompletnie nie wiem co robi!!
chuda54 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-11, 16:03   #2
chuda54
Przyczajenie

Zimne d這nie, zimne stopy!!

By mo瞠 to nie jest problem dermatologiczny ale mo瞠 kto mi pomo瞠. Od d逝窺zego czasu mam zimne i mokre r璚e, nie spos鏏 ich zagrza, na dodatek sie czerwieni, to bardzo brzydko wygl康a dlatego ci庵le je chowam. By mo瞠 to sprawa kr您enia lub alergi. Lekarz stwierdzi 瞠 to minie z czasem, dermatolog przepisa ma嗆 kt鏎a nie pomaga. Kompletnie nie wiem co robi!!
Stary 2005-04-11, 17:56   #3
Szafirek20
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 92
Re: Zimne d這nie, zimne stopy!!

Witam!
Doskonale znam ten problemn! Niestety lekarze za bardzo nie umiej chyba pom鏂. Ja np wg bada mam dobre kr捫enie, ale zimne r璚e i nogi to u mnie normalka. Zima r璚e po prostu s nieziemsko czerwone i pr鏏uj je ukry . Robi豉m badania na chorobe Reynaude'a niby nie wysz這 ze to mam, ale kr捫eniowiec to sugeruje . Z kolei pani dermatolog uzna豉, 瞠 mam odmro穎ne ( nie dziwne skoro zim marzna w kilku parach r瘯awiczek! i si poc). Powiem Ci, 瞠 dobrze si rozgrzewaj gdy po k徙ieli posmarujesz je ma軼iami: kamforow i ichtiolow i na r璚e cienkie bawe軟iane r瘯awiczki. poza tym pani dr przepisa豉 du膨 dawk witaminy PP i A. Nie powiem, te ma軼i dobrze rozgrzewaja i wybielaj r璚e, ale i tak uwa瘸m, 瞠 to sprawa kiepskiego krazenia...w dodatku kruche naczynka
Polecam Ci te ma軼i na noc, kosztuj grosze, a powinny rogrzac rece. Poza tym wybierz si do lekarzy - kr捫eniowca - mo瞠sz zrobi badanie na przep造wy, no i do dermatologa. Pozdrawiam
Szafirek20 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-11, 17:56   #4
Szafirek20
Raczkowanie

Witam!
Doskonale znam ten problemn! Niestety lekarze za bardzo nie umiej chyba pom鏂. Ja np wg bada mam dobre kr捫enie, ale zimne r璚e i nogi to u mnie normalka. Zima r璚e po prostu s nieziemsko czerwone i pr鏏uj je ukry . Robi豉m badania na chorobe Reynaude'a niby nie wysz這 ze to mam, ale kr捫eniowiec to sugeruje . Z kolei pani dermatolog uzna豉, 瞠 mam odmro穎ne ( nie dziwne skoro zim marzna w kilku parach r瘯awiczek! i si poc). Powiem Ci, 瞠 dobrze si rozgrzewaj gdy po k徙ieli posmarujesz je ma軼iami: kamforow i ichtiolow i na r璚e cienkie bawe軟iane r瘯awiczki. poza tym pani dr przepisa豉 du膨 dawk witaminy PP i A. Nie powiem, te ma軼i dobrze rozgrzewaja i wybielaj r璚e, ale i tak uwa瘸m, 瞠 to sprawa kiepskiego krazenia...w dodatku kruche naczynka
Polecam Ci te ma軼i na noc, kosztuj grosze, a powinny rogrzac rece. Poza tym wybierz si do lekarzy - kr捫eniowca - mo瞠sz zrobi badanie na przep造wy, no i do dermatologa. Pozdrawiam
Stary 2005-04-12, 15:40   #5
chuda54
Przyczajenie

Dzieki sliczne za porad, a juz myslalam ze tylko ja mam taki problem. Dzisiaj wyczytalam w gazecie ze przyczyn mo瞠 by niskie ci郾ienie t皻nicze lub zaburzenia czynno軼i wegetatywnego systemu nerwowego (odpowiadaj帷ego za procesy kt鏎e dziej si bez udzia逝 naszej woli) Naczynia krwiono郾e kurcz sie wtedy i krew nie dop造wa do najdalej od serca po這穎nych "zak徠k闚" cia豉. Ta przypad這嗆 dotyczy przewa積ie m這dych kobiet. Jest wprawdzie nieprzyjemna ale niegro幡a. Prawdopodobnie cierpie na jedno i drugie Jeszcze raz dzieki za odp. i zdrowka 篡cze pa
Stary 2005-04-12, 15:40   #6
chuda54
Przyczajenie

Dzieki sliczne za porad, a juz myslalam ze tylko ja mam taki problem. Dzisiaj wyczytalam w gazecie ze przyczyn mo瞠 by niskie ci郾ienie t皻nicze lub zaburzenia czynno軼i wegetatywnego systemu nerwowego (odpowiadaj帷ego za procesy kt鏎e dziej si bez udzia逝 naszej woli) Naczynia krwiono郾e kurcz sie wtedy i krew nie dop造wa do najdalej od serca po這穎nych "zak徠k闚" cia豉. Ta przypad這嗆 dotyczy przewa積ie m這dych kobiet. Jest wprawdzie nieprzyjemna ale niegro幡a. Prawdopodobnie cierpie na jedno i drugie Jeszcze raz dzieki za odp. i zdrowka 篡cze pa
Stary 2005-04-12, 15:49   #7
limonka_89
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 321

ja te mam ten problem, wiecznie zimne r璚e...
grrr w豉郾ie czuje jak mi odmarzaj jak pisze na klawiaturze
limonka_89 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-12, 15:49   #8
limonka_89
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 321

ja te mam ten problem, wiecznie zimne r璚e...
grrr w豉郾ie czuje jak mi odmarzaj jak pisze na klawiaturze
limonka_89 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-12, 16:05   #9
xanka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 330
GG do xanka

Dziewczyny mam ten sam problem. Zawsze zimne stopy i r璚e. I te p鏦i co, nie znalaz豉m skutecznego sposobu na to. A dodatkowo,mam bardzo cz瘰to such i spierzchni皻 sk鏎 r彗 i fioletowe (z zimna paznokcie .
Moja mama te mia豉 zawsze zimne d這nie. Ja to t逝macz tym, 瞠 "nisko-ci郾ieniowcy" ju tak maj Ostatnio sobie mierzy豉m ci郾ienie i mia豉m 90/60 u mnie to norma.
trzymajcie si cieplutko
xanka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-12, 16:05   #10
xanka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 330
GG do xanka

Dziewczyny mam ten sam problem. Zawsze zimne stopy i r璚e. I te p鏦i co, nie znalaz豉m skutecznego sposobu na to. A dodatkowo,mam bardzo cz瘰to such i spierzchni皻 sk鏎 r彗 i fioletowe (z zimna paznokcie .
Moja mama te mia豉 zawsze zimne d這nie. Ja to t逝macz tym, 瞠 "nisko-ci郾ieniowcy" ju tak maj Ostatnio sobie mierzy豉m ci郾ienie i mia豉m 90/60 u mnie to norma.
trzymajcie si cieplutko
xanka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-13, 23:47   #11
Madlaine
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 737

xaneczko to Ty masz wysokie ci郾ienie przy moim, mierzy豉m przed minutk - ca貫 76/53 i co mi na to poradzicie ? i tak niezmiennie od ponad 20 lat
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-13, 23:47   #12
Madlaine
Zakorzenienie

xaneczko to Ty masz wysokie ci郾ienie przy moim, mierzy豉m przed minutk - ca貫 76/53 i co mi na to poradzicie ? i tak niezmiennie od ponad 20 lat
Stary 2005-04-15, 16:32   #13
Szafirek20
Raczkowanie

Eh...ta przypad這s jest dokuczliwa, ale sama nie wiem, chyba nie ma na ni rady. jak z kolei jest mi gor帷o w r璚e to robi mi si plamy z gor帷a. Macie moze pod wiecz鏎 uczucie pieczenia i gor帷a w d這niach? co nieprzyjemnego Sama zauwa篡豉m, 瞠 i nerwy bardzo pogarszaj stan moich naczynek. Ale jak tu sobie wm闚i, 瞠by si nie denerwowac Pozdrawiam wszystkie zmar幢uchy i zycz zdr闚ka r闚niez!
Stary 2005-04-15, 16:32   #14
Szafirek20
Raczkowanie

Eh...ta przypad這s jest dokuczliwa, ale sama nie wiem, chyba nie ma na ni rady. jak z kolei jest mi gor帷o w r璚e to robi mi si plamy z gor帷a. Macie moze pod wiecz鏎 uczucie pieczenia i gor帷a w d這niach? co nieprzyjemnego Sama zauwa篡豉m, 瞠 i nerwy bardzo pogarszaj stan moich naczynek. Ale jak tu sobie wm闚i, 瞠by si nie denerwowac Pozdrawiam wszystkie zmar幢uchy i zycz zdr闚ka r闚niez!
Stary 2005-04-15, 18:39   #15
Natalyyya
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 689
GG do Natalyyya

witam! ja r闚niez cierpie na to co Wy:P i w dodatku sk鏎a mi p瘯a na palcach ale tylko na lewej r璚e(jestem prawo r璚zna:P) nie wiem dlaczego ,....ostatnio robia mi sie te takie p璚herzyki z wod kt鏎e straszliwie sw璠z a czasem nawet jest uczucie kucia(

20.02 bij帷e serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-15, 18:39   #16
Natalyyya
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 689
GG do Natalyyya

witam! ja r闚niez cierpie na to co Wy:P i w dodatku sk鏎a mi p瘯a na palcach ale tylko na lewej r璚e(jestem prawo r璚zna:P) nie wiem dlaczego ,....ostatnio robia mi sie te takie p璚herzyki z wod kt鏎e straszliwie sw璠z a czasem nawet jest uczucie kucia(

20.02 bij帷e serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-04-15, 18:47   #17
Madlaine
Zakorzenienie

Jak masz taki prolem to najlepiej id jak najszybciej do dermatologa, wizyty z kasy chorych nie s p豉tne i nie musisz miec skierowania, 瞠by si dosta do dermatologa. Poszukaj w swoim mie軼ie przychodni majacych podpisana umow z NFZ i si zarejestruj - bo to mo瞠 si okaza przecie czym powa積ym, mog造 si wdac jakie grzyby, czy bakterie, takich rzeczy nie wolno lekcewa篡 - po to s w豉郾ie specjali軼i, 瞠by si do nich uda !!!
Stary 2005-04-15, 18:47   #18
Madlaine
Zakorzenienie

Jak masz taki prolem to najlepiej id jak najszybciej do dermatologa, wizyty z kasy chorych nie s p豉tne i nie musisz miec skierowania, 瞠by si dosta do dermatologa. Poszukaj w swoim mie軼ie przychodni majacych podpisana umow z NFZ i si zarejestruj - bo to mo瞠 si okaza przecie czym powa積ym, mog造 si wdac jakie grzyby, czy bakterie, takich rzeczy nie wolno lekcewa篡 - po to s w豉郾ie specjali軼i, 瞠by si do nich uda !!!
Stary 2005-05-14, 08:16   #19
marzrz
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1
Talking Dot.: Zimne d這nie, zimne stopy!!

Moze to zabrzmi malo profesjonalnie ale polecam probe z herbatka z krwawnika poprawia krazenie, i mi na pewno pomaga...
marzrz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-05-14, 11:07   #20
Anett_
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 053
Smile Dot.: Zimne d這nie, zimne stopy!!

Cytat:
Napisane przez chuda54
Witaj
Mnie zastanawia z koleji, w jakich sytuacjach, obserwujesz najcz窷ciej to zjawisko, by mo瞠 rol odgrywaj
tu emocje i stres? Zimne, wilgotne d這nie, mog by objawem nerwowym,瘸dne kosmetyki, ok豉dy nie przynios w闚czas poprawy
Je郵i chodzi za o ow potliwo嗆 d這ni, je郵i jest bardzo k這potliwa, a na sk鏎ze nie ma zmian typu ranki, otarcia nask鏎ka, krosteczki, mo積a zastosowa ETIAXIL, przeznaczony do d這ni (jest taki , w wi瘯szej butelce, w formie p造nu do wcierania). Dzia豉 r鏮ie skutecznie, jak ten pod pachy
Pozdrawiam ( i Pami皻aj o powiedzeniu.... "Zimne r璚e- serce gor帷e )
Anett_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-06-03, 08:36   #21
e-Lula
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 16
Wy郵ij wiadomo嗆 przez ICQ do e-Lula GG do e-Lula Wy郵ij wiadomo嗆 przez Yahoo do e-Lula
Dot.: Zimne d這nie, zimne stopy!!

Jak rozgrzac zimne dlonie i stopy niestety nie wiem ALE moge Wam powiedziec co mi pomoglo na czerwone dlonie. Ten problem pojawia mi sie tylko zim, sk鏎a d這ni robi sie czerwona i szorstka, wygl康a to koszmarnie. I wyczytalam kiedy na wiza簑 o kuracji vit. C. Kupi豉m sobie Juvit (vit. C dla dzieci w kropelkach) i zacze豉m smarowa d這nie na noc. Dziewczyny to jest rewela, po 3 dniach problem mia豉m z g這wy - 豉pki by造 g豉dkie, mi璚iutkie i w normalnym kolorze. Polecam
e-Lula jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-06-04, 14:34   #22
Szafirek20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez e-Lula
Jak rozgrzac zimne dlonie i stopy niestety nie wiem ALE moge Wam powiedziec co mi pomoglo na czerwone dlonie. Ten problem pojawia mi sie tylko zim, sk鏎a d這ni robi sie czerwona i szorstka, wygl康a to koszmarnie. I wyczytalam kiedy na wiza簑 o kuracji vit. C. Kupi豉m sobie Juvit (vit. C dla dzieci w kropelkach) i zacze豉m smarowa d這nie na noc. Dziewczyny to jest rewela, po 3 dniach problem mia豉m z g這wy - 豉pki by造 g豉dkie, mi璚iutkie i w normalnym kolorze. Polecam
WOW! wielkie dzi瘯i za porad chyba zafunduj sobie a nu co da
A mam pytanka, czy znacie jakie stronki o nerwicy naczyniowej, preparaty czy zio豉 na wrazliwe naczynka? Robi mi si ni stad niz owad okropne czerwone plamy na ciele, mam tego dosc!
Stary 2005-09-28, 19:29   #23
arek16l
Przyczajenie

Dot.: Re: Zimne d這nie, zimne stopy!!

Witam. JA jestem chlopakiem i tez mam ten problem. I wydaje mi sie ze jest to wina stresu bo takie rece (tzn. zimne i czerwone) mam w szkole podczas lekcji. Szczegolnie jest to denerwujace na lekcjach wf-u. Wtedy te rece to wygladaja... Dziekuje za pomoc sprobuje wszystkich mozliwych sposobow aby sie pozbyc a i u lekarza tzn.u chirurga naczyniowego bylem i nic nie wykryl powiedzial ze taki wiek.
arek16l jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-09-29, 01:36   #24
Paula07
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 050
Post Dot.: Zimne d這nie, zimne stopy!!

Do豉nczam do klubu zimnych r彗, n鏬 i u mnie jescze nos. Najgorzej jest z nosem w zim, poniewa prawie ca造 czas mam czerwony i lodowaty. Rodzina si ze mnie 鄉iej, 瞠 pasuje do murk闚 stoj帷ych pod samem. Ja niestety mam bardzo niskie ci郾ienie 90/60 to jest powodem, i niestety nic na to nie porsadze
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-10-02, 17:18   #25
MigdalEder
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 143

Te mam ten problem - niskie ci郾ienie, ma這 ruchu, odmro穎ne w dodatku 豉py. A tam 豉py to jeszcze nic - gorzej z nosem Spr鏏uj tej witaminy C mo瞠, bo zima tu tu i znowu b璠 jak 鈍i皻y miko豉j wygl康a :/
Dla niskoci郾ieniowc闚 bardoz si poleca du膨 antywno嗆 ruchow. Niestety, ja ci庵l enie mam na to czasu ;(
MigdalEder jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-04, 23:08   #26
Painkiller
Przyczajenie

Czesc, Mam podobny problem z dlonmi i stopami i natknalem sie na taki artykul w necie www.resmedica.pl/zdart5011.html. Wychodzi ze to jakas choroba ze zbyt niskim cisnieniem i okazuje sie ze mozna to leczyc jakos. Pocieszajace moze byc to ze osoby z nizszym cisnieniem zyja dluzej
Painkiller jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-04, 23:23   #27
agosiek
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 76

dziewczyny w moim przypadku jest tak, 瞠 mam zimne r璚e i stopy, ale to za spraw nabytej w czasie ci捫y zakrzepicy. Zr鏏cie sobie badania krwi na krzepliwo嗆 krwi nie m闚ie, 瞠 jeste軼ie na to chore, ale sprawdzi mo瞠cie.
agosiek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-06, 10:53   #28
issunka_html
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 379
GG do issunka_html

Ja takie lodowate stopy i d這nie to mam nawet w 鈔odku lata. Og鏊nie jestem strasznym zmarzluchem, chyba z貫 kr捫enie. Uwielbiam, kiedy jest powy瞠j 30 stopni, wtedy od篡wam. chyba urodzi豉m sie w z造m klimacie...
issunka_html jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-06, 14:10   #29
AaniaA
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 630

rany, ile tutaj nas jest z tym problemem. ja tez mam zimne stopki (z tym to juz nie moge sobie poradzic) i raczki (rzadziej), na szczescie nie robia mi sie czerwone. nos mi tez marznie tak jak wczesniej pisalyscie - to jest uroda niskocisnieniowcow. ja mam cisnienie 90/60 . bralam ostatnio na poprawe krazenia tabletki "ginkgo intensive". mi troszke pomoglo. moze komus innemu tez pomoze... wlasnie siedze sobie w podwojnych skarpetkach i ciapkach acha, ja ponadto to bym tylko spala w taka pogode. tak dziala na mnie to niskie cisnienie i to mnie wkurza .
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-01-06, 15:12   #30
nula88
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 291
GG do nula88

Do陰czam si Problem znany mi od urodzenia. Wed逝g mnie nale篡 sie do tego przyzwyczai, nie ma innej rady. Ale kto ma zimne d這bnie, ten gor帷y sercem

nula88 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Dermatologia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a