Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > Fryzury - Pytania do fryzjerki

Notka

Fryzury - Pytania do fryzjerki Tutaj mo瞠sz uzyska odpowied na pytania o stylizacj fryzury, farbowanie, higien i piel璕nacj w這s闚.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2010-11-18, 14:20   #1
Kasza Manna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 10 748
Question Garnier Nutrisse Ciemny blond / Jasny br您 - r騜nica tylko w nazwie, nie w odcieniu?

Mam dylemat

Wymarzy豉m sobie bardzo ciemny blond o ch這dnym odcieniu, u篡wam ju jednej farby daj帷ej taki odcie, jednak szybko嗆 spierania si koloru sk豉nia mnie do wypr鏏owania innych produkt闚. Nutrisse u篡wa豉m kiedy i ch皻nie do niej wr鏂.

Do rzeczy:
wraz ze zmian opakowa, do polskich sklep闚 wkracza Nutrisse w odcieniu Ciemny naturalny blond (kolor 60). http://www.goldmax.pl/images/garnier_nutrisse_60.jpg
Za to na angielskiej stronie Garniera ten sam odcie widnieje jako Light brown (kolor 6). Jedyna r騜nica to lustrzane odbicie modelki znanej z polskiej wersji. http://www.superdrug.com/content/ebi...1/578351_l.jpg

Jakiego koloru mog si wi璚 spodziewa po farbowaniu (na sprany ciemny blond)? Przecie musi by jaka r騜nica mi璠zy ciemnym blondem a jasnym br您em ?!

Znawczynie - prosz o pomoc
Stary 2010-11-19, 16:17   #2
TLU
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 261
Dot.: Garnier Nutrisse Ciemny blond / Jasny br您 - r騜nica tylko w nazwie, nie w odc

Realna roznica jest miedzy poziomami. Ty wstawilas dwie wersje tego samego poziomu czyli 6 - to szatyn, ktory w jednym kraju/przez jednego producenta interpretowany bedzie jako jasny braz ale moze byc tez nazwany ciemnym blondem. Co nie zmienia faktu, ze jest to szatyn. Ciemny blond to 7. Jesli chcesz ciemny chlodny blond to proponuje poszukac oznaczenia 7.1. Szostka z zerem po przecinku to odcien naturalny, ani cieply ani chlodny - oczywiscie w rzeczywistosci to czy 6 u danego producenta bedzie cieplawa czy zimna zalezy od skladu konkretnej farby. Jak Ci sie podoba kolor na opakowaniu nutrisse to rob nim nie kierujac sie nazwa - z nutrisse zazwyczaj kolory wychodza dosc wierne zdjeciu na opakowaniu.
TLU jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-11-19, 16:45   #3
Kasza Manna
Zakorzenienie

Dot.: Garnier Nutrisse Ciemny blond / Jasny br您 - r騜nica tylko w nazwie, nie w odc

Dzi瘯uj za odpowied.
Z Nutrisse szatyn jest na poziomie 5 i jest ciemniejszy (u篡wa豉m ju z這tego jasnego szatyna i jasnego szatyna, nie o taki efekt mi chodzi). Pod 7 nie ma w PL ch這dnego odcienia, tylko z這ty blond 73, na stronie angielskiej znalaz豉m nr 7 http://www.kayeschemist.co.uk/shop/i...trisse%207.jpg czyli bardzo jasny br您. Na w這skiej zn闚 7 nazywa si "blond".

Pozostaje kupowa "na czuja"
Stary 2010-11-19, 17:22   #4
TLU
Zadomowienie

Spojrz jeszcze na 7.1 z Belle Color i 7.1 z Excellence loreala. Moze ktorys z nich Ci bedzie odpowiadac jesli chcesz chlodnego ciemnego blondu .
Stary 2010-11-19, 18:41   #5
Kasza Manna
Zakorzenienie

No tak, angielski kolor 7.1 bardzo jasny popielaty br您, na w這skiej stronie Garniera jest nr 4 - biondo cenere naturale, naturalny popielaty blond tu te nie ma zgodno軼i w nazwach, wida to specyfika kraju http://www.garnier.it/_it/_it/our_pr...=8001960120120 Nawi您uj do IT, bo pr璠zej tam b璠 sie zaopatrywa w farbki, ni w UK

Jeden minus - ja郾iejsze Belle Color z zasady do嗆 mocno i szybko mi si spieraj . Ale to ju inna sprawa.

TLU, dzi瘯uj za pomoc i fatyg

P.S. Pyta豉m pierwotnie o Nutrisse, bo jest du穎 豉twiej dost瘼na
Stary 2010-11-19, 19:16   #6
TLU
Zadomowienie

Nie ma sprawy . A ta 4 Belle Color w Polsce niedostepna? Mnie sie wydawalo, ze powinna byc wszedzie. Spojrz jeszcze na te excellence bo w pl na pewno jest. A z ciekawosci zapytam dlaczego predzej z Wloszech bedziesz sprowadzac? Zawsze myslalam, ze koszty przesylki to z Uk sa najnizsze. Do tego w Anglii farby tanie
Stary 2010-11-19, 19:48   #7
fryz5
BAN sta造

Wiadomo軼i: 4 106

a moze garnier 100% color odcie 701
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-11-19, 20:19   #8
Kasza Manna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TLU Poka wiadomo嗆
Nie ma sprawy . A ta 4 Belle Color w Polsce niedostepna? Mnie sie wydawalo, ze powinna byc wszedzie. Spojrz jeszcze na te excellence bo w pl na pewno jest. A z ciekawosci zapytam dlaczego predzej z Wloszech bedziesz sprowadzac? Zawsze myslalam, ze koszty przesylki to z Uk sa najnizsze. Do tego w Anglii farby tanie
Dost瘼ne w PL s tylko te wypisane na stronie Garniera w naszej wersji j瞛ykowej . Jest 3 a potem od razu 5 - ciemny blond, wygl康a podobnie jak ten http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_pr...0317551&back=1

Nie mam zamiaru zamawia z zagranicy, po prostu czasem mieszkam w IT .
Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka wiadomo嗆
a moze garnier 100% color odcie 701
100% kolor jest dla mnie garnierowym odpowiednikiem Palette, wi璚 raczej nie. Tak czy owak, ten kolor jest za jasny.

Ale i tak dzi瘯uj za rad .
Stary 2010-11-19, 22:34   #9
fryz5
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka wiadomo嗆
Dost瘼ne w PL s tylko te wypisane na stronie Garniera w naszej wersji j瞛ykowej . Jest 3 a potem od razu 5 - ciemny blond, wygl康a podobnie jak ten http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_pr...0317551&back=1

Nie mam zamiaru zamawia z zagranicy, po prostu czasem mieszkam w IT .

100% kolor jest dla mnie garnierowym odpowiednikiem Palette, wi璚 raczej nie. Tak czy owak, ten kolor jest za jasny.

Ale i tak dzi瘯uj za rad .
masz na my郵i 瞠 jest najmocniejszy z garnier闚? no racja, ale fajny jest, natomiast je郵i chodzi o jasno嗆, 701 to 鈔edni popielaty blond, wi璚 wysze豚y jak ciemny blond
Stary 2010-11-19, 22:37   #10
Kasza Manna
Zakorzenienie

Tak, kolor daje bardzo intensywny, ale mocno wysuszy mi w這sy, wi璚 pr鏏owa豉m tylko raz :
Stary 2010-11-20, 00:01   #11
fryz5
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka wiadomo嗆
Tak, kolor daje bardzo intensywny, ale mocno wysuszy mi w這sy, wi璚 pr鏏owa豉m tylko raz :
a jaki aktualnie masz kolor? moze garnier color&shine?
Stary 2010-11-20, 01:20   #12
Kasza Manna
Zakorzenienie

niejedn farb ju pr鏏owa豉m, C&S u篡wa豉m przez jakie 3-4mce po jej pojawieniu si na polskim rynku, ale jako嗆 mnie nie zachwyci豉. W這sy by造 matowe a kolor jaki nie bardzo (u篡wa豉m ciemnego blondu).

Interesowa豉 mnie farba Nutrisse, nie szukam teraz zamiennik闚 .
Stary 2010-11-20, 11:32   #13
fryz5
BAN sta造

z tego co widze w palecie nutrisse to nie ma ch這dnego ciemniejszego odcienia. niestety, gdy ja chcia貫m ch這dny popielaty jasny br您, zadowala豉 mnie farba loreal recital ultrarozja郾iaj帷y naturalny kasztan, wychodzi naprawde stalowy naturalny mysi kolor, ja郾iejszy b璠zie islande 7,1 tez loreal recital.
Odpowiedz

Tagi
ciemny blond, garnier, jasny br您, nutrisse

Nowe w徠ki na forum Fryzury - Pytania do fryzjerki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a