Pielęgnacja i ochrona skóry zimą - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-09, 19:52   #91
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
??? prosiłam kiedyś o jego analizę w wątku o fotostabilnych filtrach i uzyskałam odpowiedź, że to są filtry stabilne!
Teraz mnie załamałaś kompletnie - dopiero go kupiłam, byłam z niego super zadowolona, a teraz sama nie wiem co robic, bo stosuje czasem maseczkę aspirynową i effaclar na noc, więc chciałam filtry.
Tak w skrocie
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=965

Nie wiem kto tak pisal ale w tym przypadku ochrona jest niewystarczajaca.

Sam Dwutlenek tytanu i Ethylhexyl Methoxycinnamate to za malo aby dany preparat chroil skutecznie.

Tutaj jest wszystko czytelnie opisane
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=filtry

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-01-09 o 19:59
Hexxana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 08:12   #92
schaetzchen
Rozeznanie

Potrzeba (a raczej brak czasu) matką wynalazków. Ponieważ ostatnio nie miałam czasu na kręcenie kosmetyków, a rano pod filtr zawsze smaruję się jakims serum, to zmieniłam ten zwyczaj w smarowanie się olejem ryżowym z kropelką jedwabiu morskiego (i na to filtr). Twarz odczuwalnie mniej ściągnięta wieczorem, tylko ten jedwab okropnie śmierdzi (jak keratyna). Ale myślę że olej solo też się świetnie sprawdzi.

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 12:11   #93
ciocco
Raczkowanie

odżywczo ochronny krem na zimę

Mam dylemat i chciałabym Was prosić o fachową poradę
Otóż chcę kupić krem na zimę, który chroniłby moją buzię przed zimnem, mrozem, wiatrem itd. Mam cerę suchą i bardzo wrażliwą z tendencją do rumienia. Przegladałam KWC i w dziale kremów ochronnych są raczej te tańsze (Flos Lek, Dax Cosmetic, Lirene), które posiadają filtry najczęsciej koło 20.
Jest tez Iwistin zimowy, ale pani w aptece powiedziała, że jest bardzo tłusty i makijaz może po nim spływać.
Z kremów droższych typowo aptecznych widziałam Avene Cold Cream lub La Roche Nutritic - są to kremy odzywcze, ale nie posiadają filtrów.
Z tego co pytaam juz w kilku aptekach tak własnie jest, te kremy Avene, La Roche czy Bidermy typowo odzywcze nie mają filtrów, filtry mają typowe kremy z serii słonecznych.
I tutaj pojawia się moje pytanie, czy lepiej jest kupić krem tańszy, nieapteczny z filtrami, czy odżywczy bez filtra?
ciocco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 12:28   #94
skarpetta
Wtajemniczenie

Dot.: odżywczo ochronny krem na zimę

Zależy co Ci bardziej pasuje i odpowiada.
tańszy- z filtrem
droższy- ze składnikami odżywczymi

Jeśli pomoże Ci to w poszukiwaniach, widziałam w bieżącym katalogu (nr16) avon jakiś krem na zimę z witaminą A i E.
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 14:28   #95
201608040942
Konto usunięte

A moze soegniesz po tresciwszy filtr, bedziesz miec i jedno ochrone przed chlodem i filtr jednoczesnie. ostatecznie mozesz siegnac po lzejszy filtr, a pod niego polozyc tresciwszy/odzywczy krem bez filtra.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 08:48   #96
effcia82
Zakorzenienie

może babydream 50 z rossmanna:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...a-z-SPF-50.htm

tylko ostrzegam - to tłuścioch
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 19:57   #97
ciocco
Raczkowanie

No własnie boję się, że po takim bardzo tłustym kremie skóra będzie mi się cały czas swiecić, tak jak po tym wspominanym iwostinie.
Znalazłam jeszcze krem biodermy Sensibio Rich, tez bez filtrów niestety, ale nie ma go na KWC
Stary 2009-11-17, 09:20   #98
kimiko
Raczkowanie

Przecież porządne filtry są i tak dość treściwe - wystarczy spojrzeć na zmagania z matowieniem ich Więc po co treściwy krem, ale bez filtrów? Ja też mam cerę w kierunku suchej, wrażliwą i naczynkową. Używam mleczka Avene SPF 40 (mleczko ma, zdaje się, najlżejszą konsystencję, jeśli chodzi o Avene, chociaż nie próbowałam sprayu). Opakowanie 100 ml kosztuje na allegro poniżej 50 zł - jest naprawdę ekonomiczne. Mleczko nie wydaje się gęste, ale nałożone na twarz jest według mnie treściwe. Nie zostawia warstwy błyszczącego smalcu na twarzy, ale błysk owszem. Czyli nie ocieka, ale czuć, że jest i chroni. Odczekuję troszkę i nakładam fluid. Naprawdę czuję, że twarz jest otulona i gotowa na spotkanie z niepogodą. To mi w pełni wystarcza. Do tego Avene bardzo dobrze nawilża. Na noc często używam olejku (lub olejku z kwasem hialuronowym) i rano skóra też jest nawilżona i odżywiona.
kimiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 20:03   #99
ciocco
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedzi
Kimiko, czy Ty tego meczka Avene uzywasz cały rok?
Mam rozumieć, że nadaje się ono zarówno na słoneczne dni letnie, jak i zimowe wiatry i mrozy?
Tego sie właśnie obawiam, że krem z serii słonecznej, letniej, mimo wysokich filtrów może nie być wystarczajaco odżyczy żeby dobrze chronić skóre zimą
Stary 2009-11-30, 22:31   #100
oczko1205
Raczkowanie

tez poleciłabym ten z Avene, wogóle dobre kosmetyki są z tej firmy, moja siostra miała od dermatologa próbki kremów z filtrami i oddała mi kilka a ze były dobre to zrobiłam zakup: miałam z Avene krem 50+ w lecie, świetny jest, aktualnie mam filtr z Biodermy 50 koloryzujący tez jestem bardzo zadowolona, niestety sa drogie te kosmetyki a wkrótce musze kupic nowy mój portfel nie wytrzyma kiedyś! Ale zastanawiam sie nad tańszym z Pharmacerisa 50+ tylko musze zapytac w aptece czy mają taki zimowy, bo jest duzo serii, w tamtym roku miałam z niebieskim czy zielonym paskiem ten nawilzajacy, na lato byl jak znalazł ale na zime to nie da rady nawilzacza
wiec piszcie jak macie dobre kremy z wysokimi filtrami
Stary 2009-12-20, 10:22   #101
sallie
Rozeznanie

dobry na zimę? można łączyć?WI

Witam Mam pytanie odnośnie kremu
Christian Dior, HydrAction, Gel Sorbet Ultra Hydratant (Żel głęboko nawilżający)

a) czy można go stosować w zimę ? ma odpowiedni skład?
b) na noc stosuje krem Guerlain, Super Aqua - Night, Recovery Balm . Czy mogę je stosować tak jak do tej pory, czy czegoś mi brakuje w składnikach? Czy dobrze się uzupełniają?
sallie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:20   #102
kosmetolog1
Raczkowanie

Dot.: dobry na zimę? można łączyć?WI

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Witam Mam pytanie odnośnie kremu
Christian Dior, HydrAction, Gel Sorbet Ultra Hydratant (Żel głęboko nawilżający)

a) czy można go stosować w zimę ? ma odpowiedni skład?
b) na noc stosuje krem Guerlain, Super Aqua - Night, Recovery Balm . Czy mogę je stosować tak jak do tej pory, czy czegoś mi brakuje w składnikach? Czy dobrze się uzupełniają?
jak na moje oko to są za mało tłuste jak na kremy na zimę. w linku nie ma składu diora, ale z tego co jest napisane to jest to krem-żel więc na zimę nie za bardzo pasuje.
kosmetolog1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 13:06   #103
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole
Dot.: dobry na zimę? można łączyć?WI

w tym diorze jest pewnie za dużo wody żeby nadawał się na zimę
Stary 2009-12-20, 13:47   #104
sallie
Rozeznanie

Dot.: dobry na zimę? można łączyć?

Skład Diora:

Aqua (water), Isononyl, Isononanoate, Butylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Betaine, Decyloxazolidinone, Steareth-2, Sreareth-21, Phenyl Trimethicone, Methylparaben, Ammonium Acryloydimethyltaurate/Vp Copolymer, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Tetrasodium Edta, Parfum (Fragrance), Dimethicone/Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Alcohol, Xylitylglucoside, Butylparaben, Ethylparaben, Sorbitol, Sodium Hydroxide, Anhydroxylitol, Isobutylparaben, Propylparaben, Laureth-7, Algin, Xylitol, Polyvinyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ajuga Turkestanica Extract, Cellulose Gum, Limonene, Linalool, Citronellol, Geraniol, Cl 42090 (Blue 1), Cl 19140 (Yellow 5), Bht

(uff..)
sallie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 14:03   #105
kosmetolog1
Raczkowanie

Dot.: dobry na zimę? można łączyć?

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Skład Diora:

Aqua (water), Isononyl, Isononanoate, Butylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Betaine, Decyloxazolidinone, Steareth-2, Sreareth-21, Phenyl Trimethicone, Methylparaben, Ammonium Acryloydimethyltaurate/Vp Copolymer, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Tetrasodium Edta, Parfum (Fragrance), Dimethicone/Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Alcohol, Xylitylglucoside, Butylparaben, Ethylparaben, Sorbitol, Sodium Hydroxide, Anhydroxylitol, Isobutylparaben, Propylparaben, Laureth-7, Algin, Xylitol, Polyvinyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ajuga Turkestanica Extract, Cellulose Gum, Limonene, Linalool, Citronellol, Geraniol, Cl 42090 (Blue 1), Cl 19140 (Yellow 5), Bht

(uff..)
moim zdaniem na zimę się nie nadaje. zimą lepiej używać białych prawdziwych emulsji (najlepiej tłustych), a nie takich żeli zagęszczonych karbomerem. tu co prawda są tłuste silikony, ale część z nich odparuje i na skórze niewiele zostanie. swoją drogą jak na tą cenę kremu to skład jest żałosny niestety
kosmetolog1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 15:27   #106
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Dot.: Ochronny krem-zimowa pielęgnacja

dziewczyny podbijam wątek!

z racji ostatnich mrozow mam pytanko czy zwykly krem nivea najzwylejszy klasyczny http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-38...ivea-Creme.htm nada sie na mroz? bo to tluscioch 1 klasa

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 16:07   #107
kasiarybka
Raczkowanie

Nada się na pewno

Ja używam teraz Antka Creme Fondante - tłuścioch maksymalny od kiedy spadł śnieg, nie ruszam się z domu bez filtra.
Wcześniej, zanim zaczęłam stosować retinoidy, używałam kremu z Rossmanna Babydream Wind und Wettercreme - na wiatr i niepogodę. O tego:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-28...-i-wiatrem.htm

Jest świetny, bardzo treściwy, doskonale chroni przed zimnem

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...

Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 16:10   #108
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy ten krem może zapychać?

dołaczam sie do pytania
biala17a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 16:22   #109
ultrafiolet88
Zakorzenienie

nowiem, widzizialam wczesniej tu albo na dzieciakowym wątku tylko te trojglicerydy mnie niepokoja bo zazwyczaj od nich sie zapycham jeszccze mysle o masle kakaowym ziai bo woda jest tam chyba na 2 albo 3 miejscu wiec to juz caaalkiem krem beton ale teraz wyszlam z psem w nievejce i dal rade na te chwile

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 21:47   #110
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

Dziewczyny pomocy!

Potrzebuje tłustego, ochronnego kremu na mróz ale... żeby miał wysoki filtr.

i jeszcze jakby nie zawierał zapychaczy w typie paraffinum liquidum to już w ogóle byloby super. Ale najważniejsze żeby chronił przed mrozem i miał skuteczny, stabilny wysoki filtr...
Stary 2010-01-25, 12:06   #111
Ulina2000
Raczkowanie

Ochrona twarzy przed mrozem - co stosujecie?

Witajcie,
Czytam, szukam, przeglądam forum biochemiczne. Już od kilku tygodni. Znalazłam odpowiedzi na wiele pytań i przeprowadziłam już wiele zmian w mojej pielęgnacji - ten zbiór wiedzy jest bezcenny i dziekuje Wam z niego.
Ale nie doszukałam sie wątku odnośnie ochrony przed mrozem, który odpowiedziałby na moje pytanie.
Jakie konkretnie specyfiki (kremy?) stosujecie do ochrony przed mrozem? Co powinien zawierać taki krem, żeby bezpiecznie można było wyjść na -16 stopni i nie walczyc potem z czerwoną szczypiąca buzią? I jak to łączyć z filtrami? Jak rozumiem: filtr zawsze na końcu?
Jeśli gdzieś ta informacja jest to przepraszam za dubel i będę wdzięczna z link.
Ulina2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 12:36   #112
Dronf
Rozeznanie

Dot.: Ochrona twarzy przed mrozem - co stosujecie?

Filtr na koniec, w sensie, że po kremie. Ewentualny makijaż idzie na filtr.
A na -16 to i święty boże nie pomoże. Trzeba unikać długich pobytów na zewnątrz, chować się za szalikiem, pod czapką i modlić się, żeby autobus był na czas. Brrrr
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 12:38   #113
Amelianna
Zadomowienie

GG do Amelianna

Ja używam kremu Babydream na mróz i wiatr, a na to jeszcze filtr zazwyczaj Lirene 50 +lub Babydream 50. Na to jeszcze makijaż i buzia jest w porządku (ok. 30 min. idę pieszo do pracy i z pracy)
Amelianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 20:42   #114
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Cytat:
Napisane przez Amelianna Pokaż wiadomość
Ja używam kremu Babydream na mróz i wiatr, a na to jeszcze filtr zazwyczaj Lirene 50 +lub Babydream 50. Na to jeszcze makijaż i buzia jest w porządku (ok. 30 min. idę pieszo do pracy i z pracy)
ja to samo
Stary 2010-01-25, 21:06   #115
katty86
Rozeznanie

Ja obecnie smaruje się masłem shea.Czekam aż się wchłonie po czym nadmiar lekko wycieram,żeby nie usmarować płaszcza.
Nie powiem,żebym nie miała lekkich rumieńców(ja mam w ogóle naczynka) po powrocie do domku,ale dość szybko znikają.
Choć fakt,że przy -30 staram się raczej unikać spacerków.Ale jeszcze na -20 daje rady.
Jeśli zdarzy się,że masło shea jest za słabe to po powrocie do domu nakładam jeszcze jedną warstwę i jest ok.

katty86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 21:21   #116
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

tak, masło shea tez jest świetne, ja stosuję w zimie na skórę, ale na twarz się boję zapychania.
Stary 2010-01-25, 21:40   #117
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
tak, masło shea tez jest świetne, ja stosuję w zimie na skórę, ale na twarz się boję zapychania.
Zapomniałam dodać.Nie nakładam masła na czoło(tam najczęściej mam niespodzianki),bo i tak czapkę nakładam. Na policzki i nos mnie nie zapycha,przynajmniej do tej pory nie zapchało,ale obecnie moja skóra jest przesuszona.

katty86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 21:43   #118
Smerfny_Paczus
Raczkowanie

Ja też używam Babydream 50, bardzo fajny tłuściutki jest, ale łatwo go zmatowić. Pod filtr daję mieszankę olejów (obecnie jojoba, róża, wiesiołek i truskawka z odatkami). Daje mi to odpowiednia ochronę, policzki całkiem, całkiem wyglądają. O golnie uważam, ze na taką pogodę trzeba porządnie natłuścić skórę, żeby miała warstwę ochronną. Tylko, że ja nie mam problemów z zapychaniem i żadne oleje, masła i tłuste kremy nie szkodzą
Smerfny_Paczus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:00   #119
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać.Nie nakładam masła na czoło(tam najczęściej mam niespodzianki),bo i tak czapkę nakładam. Na policzki i nos mnie nie zapycha,przynajmniej do tej pory nie zapchało,ale obecnie moja skóra jest przesuszona.
ja używałam w tamtym roku na całą twarz nawet na te przetłuszczające partie i było ok ale w tym się boję bo mi się trądzik jakiś czas temu przyplątał i nie chcę pogorszyć
Stary 2010-01-25, 22:13   #120
ciocco
Raczkowanie

Ja mając ostatnio problem z doborem odpowiedniego kremu na zimę kupiłam biodermę sensibio rich. Uzywam jej od około dwóch tygodni i na razie mi służy i sprawdza się dobrze
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości