Extremalnie tłusta cera z utratą gęstości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-25, 22:47   #1
Twinkle lil star
Przyczajenie

Extremalnie tłusta cera z utratą gęstości

Witam, mam 26 lat i całkiem spore problemy z cerą. W przeciągu ostatnich 2 lat bardzo się zniszczyła. Przede wszystkim jest bardzo tłusta i już około południa wygląda wręcz na mokrą. Poza tym wyraźnie straciła gęstość a zyskała permanentne, brązowawe cienie wokół oczu. Jescze tylko wspomnę o niedoskonałościach w postaci trądziku na policzkach i o licznych zaczerwienieniach (szczególnie nosa) i obraz nędzy i rozpaczy mamy gotowy. Na krótko, bo na niecały tydzień, na wspomnianą TŁUSTĄ cerę pomógł krem vichy normaderm triactive, po czym problem powrócił a może nawet się nasilił. Powodem może być długotrwały stres i fakt, że od bardzo dawna codziennie nakładam na twarz podkład, bez którego nie wyobrażam sobie wyjścia do ludzi. Bez tego ani rusz. Baardzo proszę o poradę... chociażby małą podpowiedź. Z góry dziękuję za pomoc!!
Twinkle lil star jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 00:32   #2
asik123456789
Zakorzenienie

Dot.: Extremalnie tłusta cera z utratą gęstości

Prosze Cie...nie mecz sie. Ja tak robilam kilka lat. Az uzylam antybiotyku. Wcale nie mialam az takiego tradziku ale meczylam ta skore tonikami peelingami itd a bylo coraz gorzej. coraz bardziej blyszczala, coraz wiecej zaskornikow i coraz ciensza, naczynka juz zmasakrowane itd. Poszlam do lekarza, uzywam antybiotyku juz ponad 2 tyg i nawet zaskorniki zniknely! Skora cala sie odnawia. Co prawda schodzi itp ale warto. Zalatw to raz a dobrze i nie wydawaj tyle na vichy i inne produkty ktore malo daja.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 08:53   #3
Twinkle lil star
Przyczajenie

Asik123456789 możesz mi podać nazwę tego antybiotyku? Podpowiem go lekarzowi.
Stary 2010-11-26, 11:25   #4
Wardruna
Raczkowanie

Dziewczyny,mam bardzo podobny kłopot z wyjątkiem trądziku. Tłusta cera, delikatna, pełno czarnych kropek i trochę zaczerwienień koło nosa. Przy okazji lekko się łuszczę, bo jestem w trakcie kuracji Effaclarem K. Niby widzę poprawę, ale jak wspomniałam lekko zaczynam się łuszczyć. Stan cery zawdzięczam oczywiście nieodpowiedniej pielęgnacji przez kilka lat, nawet nie zdawałam sobie sprawy jak szkodziłam swojej tłustej cerze;/
Jestem bardzo ciekawa o jakim antybiotyku mowa. Asik, może podpowiedz jakich teraz używasz kosmetyków? Byłabym wdzięczna.
Wardruna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:26   #5
szugarbejb
Zakorzenienie

1. Endokrynolog.
2. Ginekolog.
3. Dermatolog.

Antybiotyk - tetracyklina.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:26   #6
asik123456789
Zakorzenienie

Dziewczyny, nie wiem czy wam pomoze ten sam antybiotyk co mi bo kazdy ma inne bakterie. Czasem trzeba szukac metoda prob i bledow, ja zrobilam sobie wymaz w labolatorium i antybiogram i mi wyszlo na jakie antybiotyki sa najbardziej czule. No ale okazalo sie ze mam wiecej niz jeda bakterie (w sumie ja to wszystko robilam na wlasna reke i sama sobie dobieralam) wiec uzywam rano Aknemycin plus a na noc masc bactroban. No i jesli sie ich uzywa to z makijazu trzeba zrezygnowac. ewentualnie korektor miejscowo i lekki puder pedzlem. Bo strasznie sie skora luszczy i podkladu zwyczajnie nie da sie nalozyc. Najlepiej jak idziecie do dermatologa to poprosic o 2 rozne antybiotyki. zawsze jest szansa ze ktorys z nich zadziala Ale tak jak pisze, ja wszystko robilam bez lekarza i mam dostep bez recept na te antybiotyki.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Bactrobanu raczej nikt nie przepisuje na tradzik. U mnie on najmocniej zadzialal ale mi w badaniach wyszlo ze mam gronkowca. U niektorych dermatologow mozna zrobic sobie test na gronkowca ale to sie chyba zadko zdarza.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:06   #7
Wardruna
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedź
Wardruna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 09:35   #8
Twinkle lil star
Przyczajenie

Przyłączam się do podziękowań!
O tetracyklinie słyszałam już dużo dobrego. Sprawdzę go i wybiorę się na polecony obchód po lekarzach
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości