ściąganie koloru, przefarbowanie na blond? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-12-02, 11:56   #1
nihili_
Przyczajenie

ściąganie koloru, przefarbowanie na blond?

hej, postanowiłam tu napisać, bo myślę, że się na tym znacie mam pewien dylemat. otóż mam naturalny kolor ciemny blond, raczej taki nijaki, nic szczególnego. w wakacje postanowiłam się przefarbować, z początku na blond, ale gdy nasłuchałam się jak to zniszczy włosy i że trzeba będzie rozjaśniać (a znam osoby które rozjaśniają i nie wygląda to za ciekawie) to zrezygnowałam z blondu. nie pomyślałam że mogłabym iść do fryzjera i na mój ciemny blond pewnie nie byłoby dużego problemu nałożyć jakiś średni. tak więc zrobiłam szamponem koloryzującym do 24 myć na brąz, czekoladowy. z początku podobało mi się, ale wiadomo, że trochę się zmywało. i to nierównomiernie. 3 miesiące robiłam tym szamponem aż stwierdziłam że nie podoba mi sie i chyba jednak wolałabym ten blond. problem w tym, że to był szampon z pallette i minęły 3 miesiące i nadal mam resztki tego brązu. z tyłu prawie taki odcień jak wcześniej a z przodu grzywka jasny brąz. generalnie nierównomierny kolor mam a zaczęłam znowu myśleć o blondzie. nie jakimś słonecznym, ani platynce tylko jakimś takim średnim. postanowiłam że pójdę do fryzjera w połowie stycznia a do tego czasu odrosną mi jeszcze trochę włosy i się porządnie zastanowię co zrobić. i w tym momencie moje pytanie - na czym polega ściąganie koloru o którym wspominała mi koleżanka i jaki efekt by to przyniosło na moich włosach? albo czy warto iść do fryzjera i przefarbować się na ten blond, czy fryzjer zrobi tak, że kolor będzie jednolity?

z góry dzięki za odpowiedź
nihili_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 13:55   #2
nielegalnaa
Rozeznanie

Dot.: ściąganie koloru, przefarbowanie na blond?

Powiem tak...kiedy zapytałam się mojej fryzjerki o przejściu na blond z ciemnych włosów, to pierwsze co zrobiła, zapytała się czy farbowałam je Pallette. Ponieważ każda fryzjerka wie, że kolory ciemne z tej firmy wyjątkowo mocno trzymają się na włosach i zazwyczaj nic się nie da zrobić. Może jednak ten szampon na 24 mycia zejdzie trochę lepiej niż farba.

Tak czy inaczej musisz wiedzieć, że nie każdy zakład zgodzi się na dekoloryzację Twoich włosów. A jeżeli już ktoś się zgodzi to musisz mieć pewność, że nie zniszczy Ci włosów, bo możesz potem skończyć z pomarańczowymi i łamiącymi się włosami.
Absolutnie nie chcę Cię straszyć, ale trzeba wiedzieć jakie się z tym wiąże ryzyko.

Z tego co wiem...dość dobrze farbę wypłukują szampony przeciwłupieżowe, więc możesz nim np myć włosy, być może pomoże Ci to zejść o jakiś ton.

A jeżeli już tak bardzo chcesz blond to proponowałabym robić regularnie blond pasemka na włosach. Z czym...na pewno wtedy farba ta będzie mocniejsza i może niszczyć włosy.

nielegalnaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 23:17   #3
juliakczylija
Przyczajenie

Dot.: ściąganie koloru, przefarbowanie na blond?

Cześć.
Potrzebuję pomocy. Mój naturalny kolor włosów to coś pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem. Ostatnio pofarbowałam włosy na egzotyczna czerwień wellatony i nie osiagnęłam efektu porządanego. Do koloru nic nie mam, po prostu niekorzystnie w nim wyglądam. Chciałabym wrócić do koloru naturalnego, myślałam o karmelowej czekoladzie. Co zrobić żeby kolor wyszedł ładnie i się przyjął i żeby odbyło sie bez wizyty u fryzjera i wysokich kosztów.
juliakczylija jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości