Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki

Notka

Pytania do fryzjerki Tutaj możesz uzyskać odpowiedź na pytania o stylizację fryzury, farbowanie, higienę i pielęgnację włosów.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-12-03, 09:09   #1
deathxhause
Przyczajenie

Rozjaśnianie czarnych włosów

Mam pewien problem.. Przez długi czas
farbowałam włosy na czarno.. Kilka razy próbowałam przefarbować się na brąz, albo wiśnie, ale bez skutków. Kolor był tylko na odrostach, reszta włosów pozostawała kruczo czarna
. Wczoraj kupiłam fryzjerską farbę z rozjaśniaczem firmy
Leo.. Miałam utleniacz 6 %.. Niestety moje włosy zrobiły się ledwie ciemno brązowe i to nie wszystkie pasma.. A odrosty mam dosłownie pomarańczowe jak mandarynka.. Sprzedawczyni mówiła, że to jest produkt
silnie działający i przeznaczony do włosów farbowanych na czarno. Nie mam pojęcia co teraz zrobić. Czy zafarbować włosy na jednolity kolor, a potem spróbować jeszcze raz.. Czy może jest jakieś inne wyjście?
deathxhause jest offline  
Stary 2010-12-03, 10:19   #2
nielegalnaa
Rozeznanie

Dot.: Rozjaśnianie czarnych włosów

Rozjaśnianie włosów, tym bardziej domowe, to nie jest dobry pomysł i nie sądzę by komukolwiek kiedyś to wyszło bez uszczerbku na zdrowiu włosa. Jak już coś to dekoloryzacja...ale nawet w salonach fryzjerskim działa to z różnym skutkiem.

Jak masz czarne włosy to ja bym Ci proponowała farbowanie ich uparcie na np. ciemny kasztan lub inny ciemny brąz. Różnica między czernią a ciemnym kasztanem nie jest tak wielka, więc mogłabyś to przeboleć. Końcówki byś sobie podcinała, w końcu byś się czerni pozbyła. Po kilku miesiącach ponownie możesz przejść na farbę o ton jaśniejszą.
Ja też mam czarne i gdybym chciała jaśniejsze to tak bym właśnie zrobiła. Miałam zresztą koleżankę, która naturalnie ma średni brąz i farbowała na czarno. Potem chciała wrócić do naturalnego i przestała farbować. Odrosty właściwie nie rzucały się w oczy. Teraz ma już całkiem naturalne.

Jest jeszcze temat na wizażu o kąpieli rozjaśniającej, ja bym tego nie robiła, ale możesz sobie poczytać http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243662

nielegalnaa jest offline  
Stary 2010-12-03, 10:25   #3
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Rozjaśnianie włosów, tym bardziej domowe, to nie jest dobry pomysł i nie sądzę by komukolwiek kiedyś to wyszło bez uszczerbku na zdrowiu włosa. Jak już coś to dekoloryzacja...ale nawet w salonach fryzjerskim działa to z różnym skutkiem.

Jak masz czarne włosy to ja bym Ci proponowała farbowanie ich uparcie na np. ciemny kasztan lub inny ciemny brąz. Różnica między czernią a ciemnym kasztanem nie jest tak wielka, więc mogłabyś to przeboleć. Końcówki byś sobie podcinała, w końcu byś się czerni pozbyła. Po kilku miesiącach ponownie możesz przejść na farbę o ton jaśniejszą.
Ja też mam czarne i gdybym chciała jaśniejsze to tak bym właśnie zrobiła. Miałam zresztą koleżankę, która naturalnie ma średni brąz i farbowała na czarno. Potem chciała wrócić do naturalnego i przestała farbować. Odrosty właściwie nie rzucały się w oczy. Teraz ma już całkiem naturalne.

Jest jeszcze temat na wizażu o kąpieli rozjaśniającej, ja bym tego nie robiła, ale możesz sobie poczytać http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243662
Proponuje iść di profesjonelanego salonu na sciąganie koloru... bawiąc sie w domu w rozjasnienie z czarnych można sobie tylko zniszczyć włosy!

Tak,tak... wiem że robię błędy - a teraz ty się zastanów dlaczego :P
Więcej tolerancji to mniej ignorancji!!

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline  
Stary 2010-12-03, 11:24   #4
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Nie trzeba roić kąpieli rozjaśniającej ani niszczyć włosów.
KLIK!
Agoosia jest offline  
Stary 2010-12-04, 23:16   #5
patrycja350
Zadomowienie

myślisz ze dekoloryzacja nie niszczy wlosów? dekoloryzator podobnie działa do rozjasniacza,a większość osób i tak używa pudru.

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''

15.06.2009- FRYZJERKA

Edytowane przez patrycja350
Czas edycji: 2010-12-04 o 23:31
patrycja350 jest offline  
Stary 2010-12-05, 07:23   #6
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Miałam na włosach dekoloryzator (bez pudru, czymkolwiek on jest) dwukrotnie, sama go aplikowałam, zniszczenia autentycznie znikome, w zasadzie powinnam twierdzić, że jakieś są tylko dla przyzwoitości, a poważnie, zmiany stanu włosów nie dostrzegłam.
Agoosia jest offline  
Stary 2010-12-07, 14:31   #7
lilia23
Raczkowanie

hej dziewczyny mam czarne włsoy od roku i juz poprostu nie moge na nie patrzec probowalam tam jakies domowe sposoby wiece niby mycie szamponem przeciwłupieżowym i rozjasniacz w spray'u no ale nic to nie dalo. Mam farbowane włosy joanna czarny bez odrosty farbuje na jasniejszy ale wlosy nadal sa czarne zastanawiam sie nad dekoloryzacja ale boje sie zniszczyc włosy bo wiecie susze prostuje itp. No i w sumie nie mam kasy no ale jakos bym sie poswiecila;p Wiec bylam u fryzjera sie zapytac czy zrobi mi dekoloryzacje powiedzila ze nie ma takich produktow bo elgon jest drogi i nie sprowadzaja ze mozna go zamowic i samemu zrobic... jakos mi sie nie wydaje i co włosy mi sie nie zniszcza mam zrobic sama w domu? ktoras z was probowala?
lilia23 jest offline  
Stary 2010-12-07, 19:00   #8
brownayes
Raczkowanie

Po pierwsze nie radze takich zabiegów przeprowadzać w domu, tylko poświecić kasę i udać się do profesjonalisty. Sama przez to przechodziłam. Z tym, że ja miałam ciemny brąz, ale wyglądało to jak czarne po kilkukrotnym farbowaniu. Trzeba zdjąć kolor i na to nałożyć farbę. Ja rozjaśniałam sobie włosy stopniowno. Za pierwszym razem fryzjer nałożył mi jasny brąz i zrobił 4 jaśniejsze refleksy, za jakieś 4 miesiace miałam brąz z większą ilością pasemek, a potem to juz balejaze. Teraz wróciłam do ciemnego blądu, co wygląda jak jasny brąz i jest ok. Jeśli jesteś pewna, że chcesz jaśniejsze włosy to tylko profesjonalna dekoryzacja. Ja zapłaciłam za nią 120 zł.
brownayes jest offline  
Stary 2010-12-08, 15:24   #9
lilia23
Raczkowanie

no wlansie obecnie nie jestem w stanie wydac tyle kasy na dekoloryzacje;p mi nie zalezy zeby byl blad ja chce braz moze byc ciemnejszy ale bez przesady bo prostu nie chce juz tej czerni
lilia23 jest offline  
Stary 2010-12-08, 15:29   #10
brownayes
Raczkowanie

W takim razie proponowałabym zamalowaćto na jakiś jasny brąz (bo przecież i tak wyjdzie ciemno) a potem udać sie do fryzjera i prosić o wyciaganie jaśniejszych pasemek. Moge Ci podpowiedziec, że ja stosowałam płukanke z rumianku i cytryne, żeby trochę rozjaśnić wlosy, ale ie wiem czy to coś da w twoim wypadku.

Ps. A ile trzymałaś ten rozjasniacz?
brownayes jest offline  
Stary 2010-12-09, 15:32   #11
lilia23
Raczkowanie

tak ale przeciez włosy mam i tak czarne bo farba sie nie wyplukala trzyma dalej niestety a to nie palette tylko z joanny, mam tylko wyplowiale włosy bez polysku.. sam a nie wiem myslam o tym elgonie zeby zamowic i samej sprobowac ale nie wiem boje sie zniszczyc wlosy a mam za lopatki i tez nie chce ich obcinac pozniej..
lilia23 jest offline  
Stary 2010-12-09, 16:37   #12
Ararauna
Raczkowanie

Ooo, dziewczyno, pół roku ściągałam sobie czarny z włosów Powiem tak: w domu się w to nie baw, bo tylko je zniszczysz. Zainwestuj w wizytę u fryzjera, albo kilka co 1,5 miesiąca.
Stary 2010-12-09, 18:35   #13
brownayes
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ararauna Pokaż wiadomość
Ooo, dziewczyno, pół roku ściągałam sobie czarny z włosów Powiem tak: w domu się w to nie baw, bo tylko je zniszczysz. Zainwestuj w wizytę u fryzjera, albo kilka co 1,5 miesiąca.

Jednak jestem za tym co mówi koleżanka Posłuchaj zbieraj kase na fryzjera i potem stosunkowo rozjaśniaj, oni się lepiej znają. A teraz zajmij się odżywianiem włosków
brownayes jest offline  
Stary 2010-12-11, 20:24   #14
lilia23
Raczkowanie

no to ok skoro tak radzicie i tak sa juz poniszczone to chyba nie bede pogarszac ich stanu
lilia23 jest offline  
Stary 2010-12-22, 13:51   #15
makemydreamx3
Przyczajenie

Cześć wszystkim jeżeli to jest jeszcze ważne chciała bym napisać ze bardzo dobry jest rozjaśniacz silver i do tego woda utleniona 9 % scandic wczoraj rozjaśniałam ( 45 min )czarne włosy i z tyłu mialam jasny blond u gory tez a doł troszke ciemniejszy wchodzacy pod rudy położyłam na to 2 razy farbe jesienny liść firmy joanna wyszło mi z tyłu jasny rudy i na czubku również a reszta ciemny rudy (w ciapki ) więc pofarbowałam jeszcze raz farbą dziki kasztan tez firmy joanna kolor jest fantastyczny wchodzi w braz i rudy więc polecem ten rozjaśniacz ponieważ na czarno malowałam włosy ponad 1,5 roku Moja rada dla dziewczyn które chcą mieć z czarnych kolor rudy nie wyjdzie wam wyjdą wam ciapki to lepiej rozjaśnic w domu ale pofarbować na rudo u fryzjera Lub zrobić podobnie do mnie rozjaśnić położyć 1 farbe jesienny lisc na 30 min i 2 farbe dziki kasztan tez na 30 min Aha no jedyną wadą każdych rozjaśniaczy jest to że robi sie siano ale stosuje odżywki i myślę że dojdą do siebie Dobrze ze mam grube włosy ;p
makemydreamx3 jest offline  
Stary 2011-07-31, 15:04   #16
AduchaTcz
Przyczajenie

Hej. Mam pytanie , jakoś na końcu maja zrobiłam sobie pasemka blond ( włosy miałam koloru brązowego) i wyszły dobrze , na początku czerwca zrobiłam sobie więcej pasemek ale potem mi sie to znudziło i zrobiłam sobie czarne , teraz chce zrobić sobie blond. I nie mówcie że mam iść do fryzjera bo kilka razy u różnych byłam i mi popaprali włosy. czy jak je rozjaśnię to mi nie wypadną i jaki kolor może wyjść , dodam jeszcze że mam bardzo dużo odrostów i pasemek brązowych? Proszę o szybką odpowiedź..
AduchaTcz jest offline  
Stary 2011-08-01, 23:13   #17
Katarzyncia23
Raczkowanie

taki wątek już był, jest bardzo obszerny wątek o dekoloryzacji gdzie dziewczyny wymieniają się doświadczeniami a większość z nich dekoloryzowała się właśnie z czarnego koloru.
Katarzyncia23 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farby, farby do włosów, problem, rozjaśnianie włosów, rude odrosty

Nowe wątki na forum Pytania do fryzjerki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości