Bardzo sucha skóra - a nawet chora - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-25, 10:51   #31
TETELINA
Raczkowanie

GG do TETELINA
Dot.: Bardzo sucha skóra twarzy

Jesli chodzi o kwasy aha- to jedynie zabieg z delikatnym stezeniem kwasu i "specjalnie" przeznaczony do cery wrazliwej,naczynkowej- taki,ktory mozna stosowac caly rok.(nawet kwas migdalowy - chociaz najslabszy moze okazac sie za silny dla Ciebie) - kwas laktobionowy,glukonolakto n z grupy PHA.

Jesli chodzi o lepsze dotlenienie skory,stymulacje jej,delikatne oczyszczenie i zluszczenie to polecam peeling kawitacyjny w polaczeniu z zabiegiem obkurczajacym naczynia krwionosne(np.z uzyciem ampulki na bazie wit c,rutyny,kasztanowca,arni ki ... oraz maseczki-np.algowa do cery naczyniowej.)
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "

TETELINA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:42   #32
nusia19911
Raczkowanie

Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi może w końcu moja cera nabierze blasku
nusia19911 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 11:51   #33
nowa_kacha
Raczkowanie

możesz też od czasu do czasu zrobić sobie intensywnie nawilżający zabieg , regenerujący i odżywiajacy skóre przesuszoną np.: dermalogica hydrating treatment - w gabinecie kosmetycznym ok. 150 zł.
nowa_kacha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 18:07   #34
Agnieszka987
Zakorzenienie

A ja polecam wypróbować maskę algową. U mnie kosztuje 40zł. Robi cuda
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:58   #35
malibu69
Raczkowanie

GG do malibu69
Unhappy bardzo sucha skóra twarzy + trądzik

Cześć! Od dawna czytam wątki na forum i KWC o kosmetykach do pielęgnacji twarzy, jednak nic dla siebie nie mogę znaleźć. Mam cerę mieszaną, na policzkach i brodzie bardzo suchą, ale i zdarza się błyszczenie na nosie i kawałku czoła (można powiedzieć strefa I ). Mam cerę trądzikową, , używam teraz z LRP Effaclaru Duo kremu i żelu do mycia. Od czasu do czasu pojawiają mi się jakieś niespodzianki na twarzy, jednak nie jest to mój główny problem - wągry na nosie i typowa 'kaszka' pod skórą na policzkach to moja zmora.

Jeżeli może mi ktoś polecić jakiś dobry program pielęgnacyjny dla mojej twarzy to byłabym bardzo wdzięczna, sama już nie wiem co mam zrobić

Napewno muszę kupić dobry krem nawilżający, niezapychający (Avene Hydrance Optimale Riche???) i coś na niedoskonałości. Pomocy!
malibu69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 19:09   #36
Kot Kotkowaty
Raczkowanie

Dot.: bardzo sucha skóra twarzy + trądzik

O właśnie, dołączam się do prośby. Ja mam taki problem, że często mam skórę ściągnięta, mimo, że nie stosuje 'wysuszaczy'. Kupiłam sobie ostatnio dax perfecta 'Krem regenerująco-ochronny S.O.S. na dzień i noc' i trochę pomogło. Ale chyba najbardziej polecam sprawienie sobie nawilżacza ultradźwiękowego. Kosztuje ok 130-150 zł ale naprawdę działa, nie tylko na skórę, ale też na drogi oddechowe z którymi mam problem.
Kot Kotkowaty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 21:01   #37
Krusiak
BAN stały

podpinam sie pod pytanie-ja ost pryskam twrz woda term la roche posay i jest tyci lepiej
Krusiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 21:06   #38
asmenaa
Zakorzenienie

Polecam krem nawilzajacy Oceanic AA Help cera atopowa, kliknijcie na kwc
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij

Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 00:53   #39
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja mam bardzo suchą skórę na twarzy i na ciele szczególnie na nogach i rękach, na twarzy przyczynia się do tego kuracja przeciwtrądzikowa, którą stosuję zapobiegawczo, bo zmian już nie mam, używam toniku recepturowego na alkoholu z detreomycyną i dla pozbycia się plamek krem z kwasami bioderma sebium serum, to wszystko sprawia, że mam dziwną cerę, na czole szczególnie widać jak mam taką jakby drugą warstwę złuszczonej skóry, nie wiem nawet jak to opisać, przy jakiejkolwiek mimice to widać, wszystko się ciągnie, używam kremów, olejków i innych pierdół, używam mydła marsylskiego, nic mi nie pomaga

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości