Jaki makijaz??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-01-02, 12:07   #1
Proxima
Raczkowanie

Jaki makijaz???

Juz za 2 dni studniówka a ja ciągle rozważam w jakim kolorze zrobic makijaz,jakie cienie,zrobić kreski przed ich nałożeniem,róż,szminka czy błyszczyk itd.Mam więc gorącą prosbę o pomysł dla mnie:
cera beżowa lekko wpadająca w złoto,oczy zielono-brązowe,średniej wielkości,bardzo jasne(naturalnie)powieki i ciemne brwi,nie uwydatnione kości policzkowe;włosy -średni brąz,rude przebłyski.Może da się coś wymyślić?
Proxima jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 12:36   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Re: Jaki makijaz???

Droga Kaju
Mozliwosci jest naprwde wiele i trudno jest okreslic, zebys wybrala wlasnie te a nie inna kolorystyke.
Z tego co piszesz na pewno bedzie Ci bardzo ladnie w zlotym makijazu ( moga to byc rozne odcienie zlota, laczenie z innymi kolorami - chocby z rozem, czy spokojniej z brazem). Moze to byc makijaz klasyczny w kolorach brazu i bezu tylko mocniejszy od dziennego.
Przy Twojej karnacji ladnie wygladaja rowniez cieple kolory: koral, losos, brzoskwinia, roz, czerwien...

Na glownej stronie masz kilak propozycji makijazy, rowniez na forum juz nie raz bylo sporo propozycji. Chocby :

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=wieczorowe

lub
http://www.wizaz.pl/makijaz_karnawal_2002_cz1.php

Zycze Ci wspanialej zabawy [img]icons/icon7.gif[/img]

Ps. jeszcze tak od strony technicznej. Pammietaj, ze malujesz sie na wieczor, bedzie dosc ciemno w pomieszczeniach i musisz o tym pamietac. Czyli makijaz musi byc mocniejszy od dziennego. Wyrazniej zaakcentuj oczy - chocby ciemniejszym cieniem , czy kreska ( roztarta badz nie - jesli wolisz) przy rzesach. Usta jezeli sa ksztaltne i nie za waskie pieknie wygladaja z mocniejszym kolorem. Jesli sa dosc waskie mozesz je delikatniej pomalowac ale uwypulic na przyklad blyszczykiem.
Nie muisz sie bac rozu. Mozesz swobodnie sie nim poslugiwac nawet z delikatna korekta owalu twarzy. Unikaj jedynie mocnych plam. To wszystko musi delikatnie sie przenikac.

Jeszcze raz pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 13:15   #3
guest
Zakorzenienie

dziękuję;
cieszę się,że moje wizje "złota"zostały poparte
jeśli chodzi o tą strone techniczną-jeszcze pytanie-chodzi mi o najbardziej efektowny(i efektywny) sposób nakładania różu-zastosować np .trzykolorowe palety(od jasnego do ciemnejszego)?Pewni trudno cokolwiek określic bez znania kształtu twarzy-ale jak najbezpieczniej modelować twarz do ślicznego owalu?A jeśli chodzi o tonację rózu (w przypadku złotych cieni na oku)-bardziej wpadająca w brąz czy róż?
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-04, 14:58   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Witaj Proximo [img]icons/icon7.gif[/img]
Nie wiem ,czy nie odpowiadam juz za pozno [img]icons/icon9.gif[/img] Gdzies mi zwial ten watek [img]icons/icon10.gif[/img]
Pytasz, jak najbezpieczniej modelowac buzie? Fakt, dosc trudno odpowiedziec na to pytanie jesli nie wiadomo do jakiej buzi to sie odnosi. Ale jesli chodzi o paprawianie ksztaltu twarzy, skracanie nosa czy brody to na wieczor lepiej uzywac jest zamiast kolorowego rozu, pudru prasowanego ton lub dwa ciemniejszego od karnacji badz kulek ( w charakteryzacji uzywa sie tak zwanych "shadows'ow" - to sa takie korektory dosc twarde i dajace efekt cienia na buzi).
Musisz w tym momencie wyostrzyc swoj zmysl obserwacji, wyobraz sobie idealny owal i delikatnie (na polozony wczesniej podklad), najlepiej trojkatna gabeczka, pokrywaj te czesci twarzy, ktore za ten owal wystaja. Oczywiscie nie musi i wrecz nie powinno, to byc jak obrysowane cyrklem. Trzeba tu duzego wyczucia i choc troche doswiadczenia.

Natomiast tam, gdzie nam troche brakuje do tego idealu to nakladamy jasniejszy podklad, puder badz rozswietlacz.

W ten sposob mozna naprawde wyraznie zmniejszyc nosek, zwiezic go ( cimne po bokach, jasne na szczycie), srocic brode, schowac podbrodek...

Jedna jeszcze uwaga - jesli nakladasz ciemniejszy puder na boki zuchwy to nie zaponij rowniez o szyi. Kolor wyciagasz gabka az na dol w kierunku dekoltu.

Natomiast jesli chodzi o roz - to trojkolorowy nakladasz zaczynajac od najciemniejszego i zaznaczasz nim przykladowo zaglebienie policzkow troszke wyzej nakladasz ten z srodkowej palety i najwyzej- na szczycie kosci policzkowych, ten najjasniejszy. Ale pod warunkiem, ze jst on naprawde jasniutki. Efektem ma byc ozywienie cery, ale nikt nie moze sie domyslac czym zastalo to osiagniete [img]icons/icon10.gif[/img]

Jesli caly makijaz ma byc wyraznie w zlocie, to i rozu uzyj w kolorze brzoskwini z brazem lub z ciemniejsza czerwienia. Natomiast jesli zdecydujesz sie na laczenie zlota z rozowa szminka to i roz na policzki moze miec rowniez taki delikatny akcent.

Zycze wspanialej zabawy [img]icons/icon7.gif[/img]
Agaz
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-04, 15:43   #5
guest
Zakorzenienie

Naszczęście ,Agnieszko, odpowiedź trafiła przed upływem terminu ważności pytania,a i obfitośc niezła [img]icons/icon7.gif[/img]
Jasniejsze uwypuklenia,ciemniejsze wgłębienia-teorię znam,zobaczymy co będzie z praktyką.W każdym razie kolejne "dzięki".Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości