Br您 ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w徠ek zbiorczy. - Strona 13 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzib przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane b璠 przetwarzane w celu 鈍iadczenia us逝g za pomoc portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powy瞠j zg鏚.

Osoba podaj帷a dane ma prawo dost瘼u do tre軼i swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyra瞠nie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mog by udost瘼nione innym podmiotom z grupy kapita這wej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Prosz czeka
Nie mo瞠sz si zalogowa? Przypomnij has這
Masz ju konto? Zaloguj si!
Odzyskiwanie utraconego has豉
Odzyskiwanie utraconego has豉. Prosz czeka
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj si!
Masz ju konto? Zaloguj si!

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-04-01, 13:22   #361
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Wiadomo軼i: 1 067
Wpisy w blogu: 6
Dot.: Br您 ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w徠ek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka wiadomo嗆
Dla mnie zimny br您 to taki, w kt鏎ym podstawowym odcieniem jest br您 w czystej postaci (nie wiem jak to uj望), 瞠 w ka盥ym 鈍ietle wida TYLKO br您 a nie refleksy czerwone, z這te czy miedziane. Jest taki "zgaszony". Natomiast popiel to ju w豉郾ie szaro嗆 i taka w豉郾ie "brudna" po鈍iata.
Np. Majirel ma ewidentne podzia造 na br您y ciep貫, zimne i popielate osobno, i ja t r騜nic widz be 瘸dnego problemu. Doskonale rozr騜niam co jest ciep貫 a co zimne.
No w豉郾ie, a to do konca nie jest tak.
NATURALNY br您 zazwyczaj jest oznaczony 0 np 4.0 鈔edni br您 lub literk n np 4N, i jest to kolor naturalny a jednak ma odcienie ciep貫. W naturze br您 jest ciep造m kolorem, nie zimnym i tu jest w豉郾ie problem.

Ja te rozr騜niam odcienie, ale zastanawiam si jaki to jest zimny (bo zimny nie jest naturalnym) i jaki ma odcien.
Rozumiem popiel - ale to ewidentnie wiadomo, ze br您 zimny z odcieniem popielu, ale zimny br您?
To tak samo jakby powiedzie: ona ma ciep造 br您, ale jaki odcien? moze by z這ty, miedziany itd.
Nie wiem jak to wyjasnic:P

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka wiadomo嗆
dla mnie natomiast w momencie, gdy wida tylko br您, to b璠zie to kolor neutralny, czyli czysty
Nie jest to do konca tak, niestety naturalny br您 jest ciep造

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
hmm, jaka jest r騜nica mi璠zy zimnym, a popielatym? chyba takowej nie ma, moim zdaniem w kwestii br您u, popielaty i zimny, to synonimy.

a dziewczynom, kt鏎ym pasuj ciep貫 kolory bardzo zazdroszcz (takie naj豉twiej uzyska) i nie mog powiedzie, 瞠 ten, czy tamten kolor jest brzydki, bo nie patrz tylko na kolor w wersji solo, ale jako komplementarny do danego typu urody.
Dla mnie jest ta r騜nica zawarta w pytaniu.
Br您 zimny czy popielaty.
To w takim razie popielaty jest jaki?
Jest zimny, nie ma samego zimnego bez odcienia.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 13:23   #362
Shade_23
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 458

Ale si zakr璚i造鄉y z tymi br您ami
Shade_23 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 13:26   #363
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka wiadomo嗆
Ale si zakr璚i造鄉y z tymi br您ami
Br您 – barwa tworzona przez zmieszanie ma這 intensywnych barwnik闚: czerwonego z zielonym, pomara鎍zowego z niebieskim lub 鄴速ego z fioletem. Kiedy brakuje kontrastu z innymi barwami, mo瞠 by postrzegany jako pomara鎍zowy lub 鄴速y. Barwa br您owa jest to w rzeczywisto軼i bowiem bardzo ciemna barwa pomara鎍zowa lub 鄴速a. Ciemny i jasny to poj璚ia wynikaj帷e z por闚nania danej barwy z otoczeniem, w kt鏎ym dan barw ogl康amy. Ta sama barwa br您owa ogl康ana na bia造m tle b璠zie sprawia wra瞠nie ciemniejszej ni ogl康ana na czarnym tle, gdzie mo瞠 sprawia wra瞠nie pomara鎍zowej.

Naturalny kolor br您owy jest kolorem ciep造m, nie zimnym.
Stary 2011-04-01, 14:03   #364
aklina
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 721

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka wiadomo嗆
To tak nie da si okre郵i jak d逝go i czy akurat 20 minut, na oko trzeba zobaczy jak nabieraj koloru.
No to w przsz造m tygodniu pewnie farbowanie w ruch
aklina - pisa陰m Ci ju o oznaczeniach Mb (Jade brown-jade to kolor zielony) Sb(silver brown) tylko uwaga, bo poziom 6 to brown, a 7Sb z to be, wi璚 mo瞠 wyj嗆 ciep豉wo.
Buffi - 5.12 widz na palecie, ale 6.12 nie
A 2 to zazwyczaj opal/fiolet(albo metalik/zielony) juz mi si miesza, a niebieski mix to popiel
Dzi瘯uje zyta82, teraz ju zrozumia豉m, czyli wezm to MB, z jakim mixem, mo瞠 niebieskim, najwy瞠j b璠 narzeka, ale kolor caate( je郵i nie pomysli豉m nick闚) po prostu mnie zachwyci, tylko pewnie zrobi go na 6%.

Ps: Wstr皻ny Farouk wyp逝kuje si w tempie ekspresowym.

Ha, nawet dodam beznadziejne jako軼iowo fotki
Zdj璚ie0003.jpg
Zdj璚ie0004.jpg
Zdj璚ie0007.jpg

a tak si wymywa
Zdj璚ie0006.jpg

Edytowane przez aklina
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:17
aklina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 14:34   #365
endorfina123
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 340

wydaje mi si, 瞠 firmy kosmetyczne popielem nazywaj po prostu fioletowy, natomiast zimnym - zielony chocia瘺y, ale pewno軼i nie mam, mo瞠 po to ten podzia?

endorfina123 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 14:40   #366
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
wydaje mi si, 瞠 firmy kosmetyczne popielem nazywaj po prostu fioletowy, natomiast zimnym - zielony chocia瘺y, ale pewno軼i nie mam, mo瞠 po to ten podzia?
Nie, popiel i fiolet to dwa r騜ne odcienie, jest br您 fioletowy i popielaty, zimny tez musi miec jakis odcien dlatego uwazam, ze to bzdura :P ze jest sam zimny
Stary 2011-04-01, 14:57   #367
blond bunny
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 069

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka wiadomo嗆
Br您 – barwa tworzona przez zmieszanie ma這 intensywnych barwnik闚: czerwonego z zielonym, pomara鎍zowego z niebieskim lub 鄴速ego z fioletem. Kiedy brakuje kontrastu z innymi barwami, mo瞠 by postrzegany jako pomara鎍zowy lub 鄴速y. Barwa br您owa jest to w rzeczywisto軼i bowiem bardzo ciemna barwa pomara鎍zowa lub 鄴速a. Ciemny i jasny to poj璚ia wynikaj帷e z por闚nania danej barwy z otoczeniem, w kt鏎ym dan barw ogl康amy. Ta sama barwa br您owa ogl康ana na bia造m tle b璠zie sprawia wra瞠nie ciemniejszej ni ogl康ana na czarnym tle, gdzie mo瞠 sprawia wra瞠nie pomara鎍zowej.

Naturalny kolor br您owy jest kolorem ciep造m, nie zimnym.
Sorki 瞠 sie wtr帷e ale co za bzdury

Pierwsze zdanie-zmieszanie malo intensywnych barw przeciez zolty czy pomarancz to barwy intensywne!
piszesz o zjawisku zmatowienia-tonowania koloru- czyli zmieszaniu barw przeciwnych, a to daje odcienie matowe i brudne a wcale nie brazowe!
BRAZY pochodza od zmieszania barw widma teczowego z barwami achromatycznymi a wiec czernia, biela i szaroscia...
czyli wszelkie kolorowe plus czernie.
wcale nie musi to byc zolty czy pomaranczowy
i oczywiscie ze braz w naturze wystepuje takze jako zimny- przyjrzyj sie korze drzew np. tu chemii nie ma.
braz w zaleznosci od odcienia moze byc cieply lub zimny.
nie wprowadzaj w blad innych.

i jeszcze jedno:
zimne czyli:
popielate- barwnik zielony/niebieski
perlowe, opalizujace- barwnik fioletowy

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2011-04-01 o 15:00
blond bunny jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 15:06   #368
endorfina123
Wtajemniczenie

nie wiem, specjalistka od kolor闚 nie jestem, ale moim zdaniem w naturze mimo wszystko s br您y o nasyceniu barwy ciep造m, jak i zimnym. je郵i znajd odpowiednie obrazeczki, to wklej co mam na my郵i m闚i帷 br您 zimny, a co ciep造...

Stary 2011-04-01, 15:12   #369
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka wiadomo嗆
Sorki 瞠 sie wtr帷e ale co za bzdury

Pierwsze zdanie-zmieszanie malo intensywnych barw przeciez zolty czy pomarancz to barwy intensywne!
piszesz o zjawisku zmatowienia-tonowania koloru- czyli zmieszaniu barw przeciwnych, a to daje odcienie matowe i brudne a wcale nie brazowe!
BRAZY pochodza od zmieszania barw widma teczowego z barwami achromatycznymi a wiec czernia, biela i szaroscia...
czyli wszelkie kolorowe plus czernie.
wcale nie musi to byc zolty czy pomaranczowy
i oczywiscie ze braz w naturze wystepuje takze jako zimny- przyjrzyj sie korze drzew np. tu chemii nie ma.
braz w zaleznosci od odcienia moze byc cieply lub zimny.
nie wprowadzaj w blad innych.

i jeszcze jedno:
zimne czyli:
popielate- barwnik zielony/niebieski
perlowe, opalizujace- barwnik fioletowy
Nie wiem o czym to by這 ale znalaz豉m to na wikipedii
br您 jest kolorem ciep造m, kropka. w farbachh oznaczonych natur - tym bardziej.
Moim zdaniem albo co jest zimne albo ciep貫.
Niebieski jest zimny - nie mo瞠 by niebieski ciep造 przecie?
Tak samo 鄴速y - nie ma zimnego 鄴速ego
fiolet te jest zawsze zimny nigdy ciep造.
Stary 2011-04-01, 15:16   #370
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
fryzjerstwo jesli taka jest naprawde twoja pasja to wez uzupelnij wiedze blagam...
bo to wszystko jest na przedmiocie zwanym stylizacja...
sa barwy cieple i zimne.
natura jest barwa neutralna- nie ciepla ani nie zimna- a jak wyjdzie zalezy od indywiduum wlosa.

http://swiat-swiadomej-blondynki.blo...,ID421522635,n

polecam ci lekture!
poparta fachowa literatura a nie netem...
Stary 2011-04-01, 15:19   #371
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

wiedz mam bardzo dobr ;-)
ostatnio mia豉m testy pr鏏ne (technikum) uzupe軟iaj帷e
46/50 (fryzjerstwo) i 15/20 (przedsiebiorczosc) wynik chyba najwyzszy w szkole, z pierwszej czesci na pewno.

http://web.pertus.com.pl/~piacho/ciep_zim.htm
Cytat:
Gdy m闚imy o ciep造ch czy zimnych kolorach mamy na my郵i barw, a nie odcie czy intensywno嗆.Ciep造 czy zimny rodzaj koloru nie zawsze te jest jednoznaczny. Tak wi璚, mamy “ciep陰” ziele, szczeg鏊nie z tendencj do 鄴販i, lub “zimn” czerwie, gdy zawiera du膨 cz窷 niebieskiego. Generalnie mo積a powiedzie, 瞠 kolor mieszany z 鄴販i ociepla si, mieszany z niebieskim ozi瑿ia si.
Dla mnie br您owy jest ciep造, szczeg鏊nie w farbach - naturalne wszystkie s ciep貫.
Pracuj na Artego, Alcinie, Goldwell, Matrix, Framesi a tak瞠 Joanna i Londa.

A poza tym co to za link o poziomach kolor闚? Poziomy i oznaczenia mam w ma造m palcu, wiem jaki to kolor 5.66 czy 10.0 itd.

Poza tym zauwa篡豉m jeden b陰d, bo g喚bi koloru okre郵amy jego poziom czyli 1,2,3,4,5,6,7,8,9 itd, a nie odcien, czyli zdanie, ze 8.11 jest podw鎩nie nasycony i g喚boki jest bzdur.
G喚bia koloru jest tak jak z wod - na 鈔odku oceanu (tam gdzie g喚boko) kolor jest ciemny, przy brzegu jest jasny. Czyli 'tu jest g喚boko i kolor wody jest ciemny' a nie 'tu jest pewnie g喚boko bo woda jest bardzo zielona'. Odcien nie ma nic wspolnego z g喚bi.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-01 o 15:25
Stary 2011-04-01, 15:26   #372
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
wiedz mam bardzo dobr ;-)
ostatnio mia豉m testy pr鏏ne (technikum) uzupe軟iaj帷e
46/50 (fryzjerstwo) i 15/20 (przedsiebiorczosc) wynik chyba najwyzszy w szkole, z pierwszej czesci na pewno.

http://web.pertus.com.pl/~piacho/ciep_zim.htm

Dla mnie br您owy jest ciep造, szczeg鏊nie w farbach - naturalne wszystkie s ciep貫.
Pracuj na Artego, Alcinie, Goldwell, Matrix, Framesi a tak瞠 Joanna i Londa.

A poza tym co to za link o poziomach kolor闚? Poziomy i oznaczenia mam w ma造m palcu, wiem jaki to kolor 5.66 czy 10.0 itd.
Nie skonczylas szkoly wiec nie mow na czym ty pracujesz, bo moglabym cie firmami nakryc
uczysz sie, nie pracujesz ok?

jedyne sensowne zdanie z twojego linka to to Generalnie mo積a powiedzie, 瞠 kolor mieszany z 鄴販i ociepla si, mieszany z niebieskim ozi瑿ia si.

widac ze podrecznikow do fryzjerstwa nawet nie liznelas.
zobaczymy jak ci naprojekcie pojdzie- test naprawde banalnie jest rozwiazac

masz tam o kolorach- zimnych cieplych neutralnych.

tam podane sa odcienie i ich refleksy moja droga.
przypomnij sobie co to odcien, ton, refleks, kolor podstawowy i barwnik, a takze pigment, ok?

Czas edycji: 2011-04-01 o 15:28
Stary 2011-04-01, 15:29   #373
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
Nie skonczylas szkoly wiec nie mow na czym ty pracujesz, bo moglabym cie firmami nakryc
uczysz sie, nie pracujesz ok?

jedyne sensowne zdanie z twojego linka to to Generalnie mo積a powiedzie, 瞠 kolor mieszany z 鄴販i ociepla si, mieszany z niebieskim ozi瑿ia si.

widac ze podrecznikow do fryzjerstwa nawet nie liznelas.
zobaczymy jak ci naprojekcie pojdzie- test naprawde banalnie jest rozwiazac

masz tam o kolorach- zimnych cieplych neutralnych.
Oh skoro jestes tak wr騜k to wiedz, 瞠 jestem po SZKOLE ZAWODOWEJ FRYZJERSKIEJ i pracuj od dawna, teraz robi technikum r闚nie na fryzjerstwie, bo chc i嗆 na studia.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Poza tym zauwa篡豉m jeden b陰d, bo g喚bi koloru okre郵amy jego poziom czyli 1,2,3,4,5,6,7,8,9 itd, a nie odcien, czyli zdanie, ze 8.11 jest podw鎩nie nasycony i g喚boki jest bzdur.
G喚bia koloru jest tak jak z wod - na 鈔odku oceanu (tam gdzie g喚boko) kolor jest ciemny, przy brzegu jest jasny. Czyli 'tu jest g喚boko i kolor wody jest ciemny' a nie 'tu jest pewnie g喚boko bo woda jest bardzo zielona'. Odcien nie ma nic wspolnego z g喚bi.

jak si do tego odniesiesz? bo odpisujesz na moje posty wybi鏎czo.
Stary 2011-04-01, 15:33   #374
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Oh skoro jestes tak wr騜k to wiedz, 瞠 jestem po SZKOLE ZAWODOWEJ FRYZJERSKIEJ i pracuj od dawna, teraz robi technikum r闚nie na fryzjerstwie, bo chc i嗆 na studia.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

jak si do tego odniesiesz? bo odpisujesz na moje posty wybi鏎czo.
Odniose sie normalnie
w lorealu podwojne odznaczenie po kropce mowi o podwojnej dawce w tym wypadku popielu a wiec intensywnosci odcienia, nie samej barwy.
no tak ale ty na lorealu nie pracujesz...
na blogu jest wpis o glebi koloru, bo inaczej laikowi nie wytlumaczysz ze taki kolor w porownaniu do 8.1 jest bardziej popielaty- to dla laika nic nie znaczy a jak powiesz ze ma glebie to zrozumie
Stary 2011-04-01, 15:33   #375
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

tak wi璚 si przeliczy豉.

Czas edycji: 2011-06-20 o 23:51
Stary 2011-04-01, 15:35   #376
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
tak wi璚 si przeliczy豉, Ty jeste 'niebawem' fryzjerk, ja ju jestem w zawodzie od dawna, szko喚 zawodow skonczy豉m ju ;-) a teraz si dokszta販am
to dobrze ze sie doksztalcasz bo widac ze ci to potrzebne.
niestety ale po czeladniku nawet o koloryzacji nic nie wiesz... do tego trzeba technika lub mistrza
koncze ta dyskusje poniewaz dziewczynom zasmiecac watku dluzej nie chce.
Stary 2011-04-01, 15:37   #377
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
Odniose sie normalnie
w lorealu podwojne odznaczenie po kropce mowi o podwojnej dawce w tym wypadku popielu a wiec intensywnosci odcienia, nie samej barwy.
no tak ale ty na lorealu nie pracujesz...
na blogu jest wpis o glebi koloru, bo inaczej laikowi nie wytlumaczysz ze taki kolor w porownaniu do 8.1 jest bardziej popielaty- to dla laika nic nie znaczy a jak powiesz ze ma glebie to zrozumie
nie b璠 dyskutowa, co ja tam wiem, za這篡豉 wszystko z g鏎y (np ze dopiero sie ucze bo robie technikum, ale nie przewidzialas, ze wczesniej skonczy豉m zawod闚k), no i ksi捫ki z zawodu na oczy nie widzia豉m Twoim zdaniem (mimo, ze co roku mam najwyzsza srednia w klasie i swiadectwo z wyroznieniem, a u mnie w salonie i miescie mam opinie bardzo dobrej fryzjerki). dzi瘯uje Ci za rozmowe.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
to dobrze ze sie doksztalcasz bo widac ze ci to potrzebne.
niestety ale po czeladniku nawet o koloryzacji nic nie wiesz... do tego trzeba technika lub mistrza
koncze ta dyskusje poniewaz dziewczynom zasmiecac watku dluzej nie chce.
och tak, technik z teori wbit do g這wy a nawet no篡czek trzyma nie umie bo w ci庵u roku ma miesi帷 praktyk ;-)
tak dokszta販am si, nie dlatego, 瞠 mi to potrzebne bo mam ma陰 wiedz, wiedz mam bardzo du膨 ale nie chc mie wykszta販enia tylko zawodowego jak 80% fryzjer闚, oczekuj od 篡cia czego wi璚ej, chc by fryzjerem z wykszta販eniem wy窺zym.
co do mistrza - jeszcze go zrobic nie mog, bo trzeba miec 3 lata przepracowane w zawodzie, a jeszcze tyle nie mine這 odk康 skonczy豉m szko喚 zawodow ;-)
nie wiem nic o koloryzacji? rozmawiamy o barwach, chyba nie odrozniasz tych dw鏂h!
poza tym napisa豉m jak jest naprawd, ja sama farbuj si 5.0 i m鎩 br您 jest ciep造 mimo, ze m鎩 kolor jest zimny, bo 'mysi' blond, skoro br您y s zimne to dlaczego jest tu tyle pytan jak uzyska zimny br您?

Czas edycji: 2011-04-01 o 15:40
Stary 2011-04-01, 15:43   #378
caate
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 993
GG do caate

Cytat:

zolty moze byc zimny kolorem, co innego zloty. to wszystko jest w podrecznik o kolorach, wiec nie mozna generalizowac, ze w farbach jest tak czy siak, kolory sa kolorami i zasady maja jedne
Perfekcyjny demakija, ekstremalna 豉godno嗆 dla oczu z p造nem L'Oreal
caate jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 15:46   #379
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
Napisane przez caate Poka wiadomo嗆
zolty moze byc zimny kolorem, co innego zloty. to wszystko jest w podrecznik o kolorach, wiec nie mozna generalizowac, ze w farbach jest tak czy siak, kolory sa kolorami i zasady maja jedne
ja uwa瘸m inaczej, dla mnie br您 jest kolorem ciep造m i widz co wychodzi po 'naturach'.
mam prawo? mam, wi璚 nie widz sensu tej dyskusji i obrazania kogos za czyje zdanie...
Stary 2011-04-01, 15:50   #380
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
nie b璠 dyskutowa, co ja tam wiem, za這篡豉 wszystko z g鏎y (np ze dopiero sie ucze bo robie technikum, ale nie przewidzialas, ze wczesniej skonczy豉m zawod闚k), no i ksi捫ki z zawodu na oczy nie widzia豉m Twoim zdaniem (mimo, ze co roku mam najwyzsza srednia w klasie i swiadectwo z wyroznieniem, a u mnie w salonie i miescie mam opinie bardzo dobrej fryzjerki). dzi瘯uje Ci za rozmowe.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

och tak, technik z teori wbit do g這wy a nawet no篡czek trzyma nie umie bo w ci庵u roku ma miesi帷 praktyk ;-)
tak dokszta販am si, nie dlatego, 瞠 mi to potrzebne bo mam ma陰 wiedz, wiedz mam bardzo du膨 ale nie chc mie wykszta販enia tylko zawodowego jak 80% fryzjer闚, oczekuj od 篡cia czego wi璚ej, chc by fryzjerem z wykszta販eniem wy窺zym.
co do mistrza - jeszcze go zrobic nie mog, bo trzeba miec 3 lata przepracowane w zawodzie, a jeszcze tyle nie mine這 odk康 skonczy豉m szko喚 zawodow ;-)
nie wiem nic o koloryzacji? rozmawiamy o barwach, chyba nie odrozniasz tych dw鏂h!
poza tym napisa豉m jak jest naprawd, ja sama farbuj si 5.0 i m鎩 br您 jest ciep造 mimo, ze m鎩 kolor jest zimny, bo 'mysi' blond, skoro br您y s zimne to dlaczego jest tu tyle pytan jak uzyska zimny br您?
odpisze jeszcze raz bo biedna sie nie dowiesz i cie ciekawosc zezre
dlatego brazy wychodza Polkom cieplo bo maja wlasnie mysia nature- trudno rozjasnialna- niebieskie pigmenty nadluzej sie rozpadaja i pozostaja na etapie czerwono-rudym stad wychodzenie farb cieplo
za duzo feomelanin we wlosach
jak nalozysz braz 5.0 jasnej naturalnej blondynce to wyjdzie ci zimny jak lod
a wystarczy zrobic 5.0 i 5.1 pol na pol i juz bedzie chlodno
a samo 5.1 bedzie zimne ze po oczach trzaska, ale to trzeba wiedziec wlasnie z praktyki ktorej ja podobno nie mam
staz tez trzeba miec w dobrym salonie a nie osiedlowym i pod dobra reka mistrza oczywiscie

caate wcale cie nie obrazila, o co ci chodzi? chyba regulaminu wizazu sie nie czytalo...

Czas edycji: 2011-04-01 o 15:51
Stary 2011-04-01, 15:55   #381
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
dlatego brazy wychodza Polkom cieplo bo maja wlasnie mysia nature- trudno rozjasnialna- niebieskie pigmenty nadluzej sie rozpadaja i pozostaja na etapie czerwono-rudym stad wychodzenie farb cieplo
a samo 5.1 bedzie zimne ze po oczach trzaska, ale to trzeba wiedziec wlasnie z praktyki ktorej ja podobno nie mam
staz tez trzeba miec w dobrym salonie a nie osiedlowym i pod dobra reka mistrza oczywiscie

caate wcale cie nie obrazila, o co ci chodzi? chyba regulaminu wizazu sie nie czytalo...

rozr霩niam pigmenty eumelanine i feomelanine, kt鏎e odpowiadaj za r騜ne kolory w這s闚, znam ich budow ziarnist i mazist, nie musia豉 si wysila ;-)
z do鈍iadczenia wiem, 瞠 natury s ciep貫, kropka. a pracowa豉m na wielu firmach, od Framesi, Loreal poprzez inne drogie, tanie i tansze firmy.

pisz o Tobie, Ty mnie obrazasz, jakim prawem piszesz, ze mia豉m praktyke w salonie osiedlowym? to by豉 oczywista aluzja, albo 瞠 nie lizn窸am podr璚znika? to czysta obraza! co o mnie wiesz? nie mam zamiaru Ci sie t逝maczyc! napisa豉m swoje zdanie i prosz o uszanowanie go.

Czas edycji: 2011-04-01 o 15:56
Stary 2011-04-01, 15:57   #382
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
ja uwa瘸m inaczej, dla mnie br您 jest kolorem ciep造m i widz co wychodzi po 'naturach'.
mam prawo? mam, wi璚 nie widz sensu tej dyskusji i obrazania kogos za czyje zdanie...
ale caate ci nie obrazi豉 przecie no i zgadzam si z ni, 鄴速y mo瞠 by ciep造 i zimny...

Stary 2011-04-01, 15:59   #383
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
ale caate ci nie obrazi豉 przecie no i zgadzam si z ni, 鄴速y mo瞠 by ciep造 i zimny...
ohh, mo瞠 by ale 鄴速y zawsze kojarzy si z ciep造m kolorem i zawsze b璠zie sie tak kojarzy
nie, ale niedosz豉 blond fryzjerka - owszem, oczerni豉 mnie tutaj i napisa豉 rzeczy wyssane z palca!
Stary 2011-04-01, 16:01   #384
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
rozr霩niam pigmenty eumelanine i feomelanine, kt鏎e odpowiadaj za r騜ne kolory w這s闚, znam ich budow ziarnist i mazist, nie musia豉 si wysila ;-)
z do鈍iadczenia wiem, 瞠 natury s ciep貫, kropka. a pracowa豉m na wielu firmach, od Framesi, Loreal poprzez inne drogie, tanie i tansze firmy.

pisz o Tobie, Ty mnie obrazasz, jakim prawem piszesz, ze mia豉m praktyke w salonie osiedlowym? to by豉 oczywista aluzja, albo 瞠 nie lizn窸am podr璚znika? to czysta obraza! co o mnie wiesz? nie mam zamiaru Ci sie t逝maczyc! napisa豉m swoje zdanie i prosz o uszanowanie go.
wyluzuj troche bo przeginasz- ty obrazilas mnie slowem wrozka pominelam to.
i tym ze technicy nie umieja nozyczek trzymac, ze nie maja praktyki itp.
i rowniez nie pisalam ze pracujesz w salonie osiedlowym ale napisalam swoje zdanie nt przeszkolenia fryzjerow jak sie uwazasz za taka doskonala.
jakbys miala podrecznik to bys z niego cytowala a nie z wiki tyle ode mnie
zadanie wszystkich wizazanek szanuje- jak dotad zadna scysja mi sie nie zdarzyla.
ty jak widac masz ostrzezenia
ty zaczelas namnie naskakiwac a rowniez nie wiesz nic o mnie
wiec luz blus i wet za wet
koncze.
milego dnia brazowowlose!
Stary 2011-04-01, 16:05   #385
Buffi
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 36

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka wiadomo嗆
To tak nie da si okre郵i jak d逝go i czy akurat 20 minut, na oko trzeba zobaczy jak nabieraj koloru.
No to w przsz造m tygodniu pewnie farbowanie w ruch
aklina - pisa陰m Ci ju o oznaczeniach Mb (Jade brown-jade to kolor zielony) Sb(silver brown) tylko uwaga, bo poziom 6 to brown, a 7Sb z to be, wi璚 mo瞠 wyj嗆 ciep豉wo.
Buffi - 5.12 widz na palecie, ale 6.12 nie
A 2 to zazwyczaj opal/fiolet(albo metalik/zielony) juz mi si miesza, a niebieski mix to popiel

Ja nie mieszkam w Polsce. 6.12 widzia豉m kolor jest na nowej palecie majirel , 5.12 tez jest ale ten ju za ciemny tylko ze ju na pewno nie dojdzie dlatego 6.1 pozostaje a za 8 tygodni 6.12 . Ale ten 6.12 jest naprawd 郵iczny bynajmniej na palecie .
Buffi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 16:06   #386
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
wyluzuj troche bo przeginasz- ty obrazilas mnie slowem wrozka pominelam to.
i tym ze technicy nie umieja nozyczek trzymac, ze nie maja praktyki itp.
i rowniez nie pisalam ze pracujesz w salonie osiedlowym ale napisalam swoje zdanie nt przeszkolenia fryzjerow jak sie uwazasz za taka doskonala.
jakbys miala podrecznik to bys z niego cytowala a nie z wiki tyle ode mnie
zadanie wszystkich wizazanek szanuje- jak dotad zadna scysja mi sie nie zdarzyla.
ty jak widac masz ostrzezenia
ty zaczelas namnie naskakiwac a rowniez nie wiesz nic o mnie
wiec luz blus i wet za wet
koncze.
milego dnia brazowowlose!
Bo tak sie zachowa豉, napisa豉, 瞠 dopiero si ucz a pracuj w zawodzie ju troch!!!
Owszem, mam bo zwr鏂i豉m uwag fryzjerce, 瞠 amoniak w farbie to nie tylko zapach (jak ona m闚i豉) tylko agresywna substancja przyspieszaj帷a proces, tak samo twierdzi豉, 瞠 po technikum dwuletnim b璠zie mia豉 tytu mistrza - obie wiemy, 瞠 to nieprawda, aby miec mistrza trzeba pracowac min 3 lata w zawodzie, zadnej szko造 nie konczy sie z takim tytu貫m, potem prostowa豉, 瞠 b璠zie mie technika kt鏎y cytuj 'jest r闚ny tytu這wi mistrza', co jest kolejn bzdur. ;-) napisa豉m co od siebie i dosta豉m ostrze瞠nia, ca豉 filozofia ;-) takie w豉郾ie dzisiaj s fryzjerki, kt鏎e nawet nie wiedz jaki tytu b璠 mie po szkole,
ja mam jakby dwa tytu造 a nie tylko czeladnik, bo jeden egzamin zdawa豉m w OKE a drugi w Cechu, wi璚 jestem fryzjerem i fryzjerem czeladnikiem - oba s r闚norz璠ne ale jednak egzaminy kompletnie r騜ne, w kr鏒ce dojdzie technik i projekt pisany, a potem mistrz, ale najpierw musi up造n望 odpowiedni czas..

nie szanujesz mojego zdania, na pewno nie okaza豉 szacunku pisz帷, 瞠 nie przeczyta豉m 瘸dnego podr璚znika, poza tym nie jestem obecnie w domu i nie nosze podrecznika przy sobie, ale jak wroce sprawdze co jest napisane i wkleje tutaj jak bedzie cos ciekawego ;-)

Czas edycji: 2011-04-01 o 16:08
Stary 2011-04-01, 16:06   #387
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:

kurcz, nie mia豉m poj璚ia o tym, co tu piszesz, to bardzo ciekawe dlaczego w這sy Polkom wychodz tak, a nie inaczej. czyli nasza walka o ch這dne br您y jest z g鏎y skazana na niepowodzenie?

Stary 2011-04-01, 16:10   #388
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
kurcz, nie mia豉m poj璚ia o tym, co tu piszesz, to bardzo ciekawe dlaczego w這sy Polkom wychodz tak, a nie inaczej. czyli nasza walka o ch這dne br您y jest z g鏎y skazana na niepowodzenie?
nie, wystarczy, 瞠 na這篡sz popiel wtedy b璠zie bardzo zimny, bo kolor Polek z natury ma ch這dniejsze odcienie ;-) chociaz nie do konca i nie tyczy to og馧u.
dzieje sie tak z racji r騜nicy w naturalnym pigmencie i kolorze pigment闚, jeden jest ziarnisty (odpowiada za kolory ciemne) - 豉two si np rozja郾ia a drugi mazisty (odpowiada za kolory jasniejsze) - ten rozpada si wolniej.
co ciekawe kolor jasniejszy powinien rozjasniac sie lepiej, a jest odwrotnie.

Czas edycji: 2011-04-01 o 16:13
Stary 2011-04-01, 16:14   #389
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
ohh, mo瞠 by ale 鄴速y zawsze kojarzy si z ciep造m kolorem i zawsze b璠zie sie tak kojarzy
nie, ale niedosz豉 blond fryzjerka - owszem, oczerni豉 mnie tutaj i napisa豉 rzeczy wyssane z palca!
za taki tekst leci zgloszenie- przegielas!

Cytat:
Bo tak sie zachowa豉, napisa豉, 瞠 dopiero si ucz a pracuj w zawodzie ju troch!!!
Owszem, mam bo zwr鏂i豉m uwag fryzjerce, 瞠 amoniak w farbie to nie tylko zapach (jak ona m闚i豉) tylko agresywna substancja przyspieszaj帷a proces, tak samo twierdzi豉, 瞠 po technikum dwuletnim b璠zie mia豉 tytu mistrza - obie wiemy, 瞠 to nieprawda, aby miec mistrza trzeba pracowac min 3 lata w zawodzie, zadnej szko造 nie konczy sie z takim tytu貫m, potem prostowa豉, 瞠 b璠zie mie technika kt鏎y cytuj 'jest r闚ny tytu這wi mistrza', co jest kolejn bzdur. ;-) napisa豉m co od siebie i dosta豉m ostrze瞠nia, ca豉 filozofia ;-) takie w豉郾ie dzisiaj s fryzjerki, kt鏎e nawet nie wiedz jaki tytu b璠 mie po szkole,
ja mam jakby dwa tytu造 a nie tylko czeladnik, bo jeden egzamin zdawa豉m w OKE a drugi w Cechu, wi璚 jestem fryzjerem i fryzjerem czeladnikiem - oba s r闚norz璠ne ale jednak egzaminy kompletnie r騜ne, w kr鏒ce dojdzie technik i projekt pisany, a potem mistrz, ale najpierw musi up造n望 odpowiedni czas..

nie szanujesz mojego zdania, na pewno nie okaza豉 szacunku pisz帷, 瞠 nie przeczyta豉m 瘸dnego podr璚znika, poza tym nie jestem obecnie w domu i nie nosze podrecznika przy sobie, ale jak wroce sprawdze co jest napisane i wkleje tutaj jak bedzie cos ciekawego ;-)
tamta wizazanka miala racje
technik w Polsce ma status mistrza- jak nie wierzysz to pojedz do cechu i sie dowiedz!
technikum jest 4 letnie a nie dwu...
dwuletnie jest studium.
technik moze uczyc uczniow, jesli ma mature.
jedynie za granica pracujac trzeba miec mistrza bo technika nie uznaja, ze wzgledu na inne szkolnictwo.
dlatego dostalas ostrzezenie- nie masz racji a sie klocisz!

Cytat:
nie jest skazana.
jesli natury wychodza wam cieplo, to probujcie popieli, odcieni mroznych a wiec z 21 i 12 po kropce oraz fioletowych z 22 po kropce.
musi w koncu wyjsc zimno.
zawsze mozna jeszcze dowalic mix tonem zimnym i bedzie lodowato! glowa do gory!
Stary 2011-04-01, 16:17   #390
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

pisze o technikum dla doros造ch, takie nie ma statusu mistrza. ;-) nie doczyta豉 do konca, mozliwe, ze technik moze uczyc uczniow - ale nie bedzie mistrzem, maj帷 technikum nie mozna napisac o sobie 'mistrz fryzjerstwa', na mistrza jest specjalny egzamin.
Ty przegi窸a, nie pozwol si obra瘸, a w og鏊e sama o sobie napisa豉 'niebawem' wi璚 to jest jednoznaczne z 'niedosz豉' ;-) a blondynk jeste, nie ma co ukrywa.

r闚nie zg這si豉m Twoje wypowiedzi, takie jak 'nie lizn窸a podr璚znika' i inne.

Czas edycji: 2011-04-01 o 16:21
Odpowiedz

Tagi
ch這dny br您, ciemny br您, czarna farba, joanna multi soft color, pi瘯ny br您

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-01-07 23:38:50

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.