Br您 ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w徠ek zbiorczy. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-04-01, 15:20   #391
blond bunny
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 069
Dot.: Br您 ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w徠ek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka wiadomo嗆
pisze o technikum dla doros造ch, takie nie ma statusu mistrza. ;-) nie doczyta豉 do konca.
to tez nie prawda co piszesz...
technikum dla doroslych trwa 3-4 lata zaleznie od kierunku i konczy sie normalnym egzaminem na technika a wiec technik=mistrz w Posce.
jedynie technikum uzupelniajace trwa 2 lata i nie daje uprawnien...
wiesz ze gdzies dzwoni ale nie wiesz gdzie
Stary 2011-04-01, 15:22   #392
endorfina123
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 340

u mnie wychodzi zimno, ale wypiera si na ciep這, masakry nie ma, ale jednak nie jest to to, co na pocz徠ku

endorfina123 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 15:22   #393
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
pisze o technikum dla doros造ch, takie nie ma statusu mistrza. ;-) nie doczyta豉 do konca, mozliwe, ze technik moze uczyc uczniow - ale nie bedzie mistrzem, maj帷 technikum nie mozna napisac o sobie 'mistrz fryzjerstwa', na mistrza jest specjalny egzamin.
Ty przegi窸a, nie pozwol si obra瘸, a w og鏊e sama o sobie napisa豉 'niebawem' wi璚 to jest jednoznaczne z 'niedosz豉' ;-) a blondynk jeste, nie ma co ukrywa.

r闚nie zg這si豉m Twoje wypowiedzi, takie jak 'nie lizn窸a podr璚znika' i inne.
niedoszla a niebawem to rozne slowa- polecam slowniki jezyka polskiego
niedoszla to wyraz pejoratywny o negatywnym, pogardliwym znaczeniu. sprawdz sama.
Stary 2011-04-01, 15:23   #394
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Wiadomo軼i: 1 067
Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka wiadomo嗆
to tez nie prawda co piszesz...
technikum dla doroslych trwa 3-4 lata zaleznie od kierunku i konczy sie normalnym egzaminem na technika a wiec technik=mistrz w Posce.
jedynie technikum uzupelniajace trwa 2 lata i nie daje uprawnien...
wiesz ze gdzies dzwoni ale nie wiesz gdzie
Tak, to jakim cudem ja robie dwuletnie dla doros造ch? po szkole zawodowej?
technik nie jest i nigdy nie bedzie mistrzem. to ze moze uczyc uczniow to inna sprawa.

wyraznie jest napisane, ze mistrzem moze byc osoba, ktora przepracowala 3 lata w zawodzie lub 6 lat prowadzi豉 w豉sny salon, mistrz ma inne uprawienia niz tylko uczenie uczniow.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 15:25   #395
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka wiadomo嗆
u mnie wychodzi zimno, ale wypiera si na ciep這, masakry nie ma, ale jednak nie jest to to, co na pocz徠ku
a pokazesz fotki jak ci sie wypiera kolor?
najlepiej po farbie i juz sprany w swietle naturalnym, dziennym.
i napisz jak je pielegnujesz i jaka byla historia farbowan...
wtedy mysle ze bede mogla pomoc jak wielu juz tutaj

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Tak, to jakim cudem ja robie dwuletnie dla doros造ch? po szkole zawodowej?
technik nie jest i nigdy nie bedzie mistrzem. to ze moze uczyc uczniow to inna sprawa.

wyraznie jest napisane, ze mistrzem moze byc osoba, ktora przepracowala 3 lata w zawodzie lub 6 lat prowadzi豉 w豉sny salon, mistrz ma inne uprawienia niz tylko uczenie uczniow.
a takim ze robisz uzupelniajace a nie zwykle technikum
prosze pojedz do cechu i niech tam ci wytlumacza roznice miedzy czeladnikiem, mistrzem a technikiem
Stary 2011-04-01, 15:27   #396
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
niedoszla a niebawem to rozne slowa- polecam slowniki jezyka polskiego
niedoszla to wyraz pejoratywny o negatywnym, pogardliwym znaczeniu. sprawdz sama.
przepraszam w takim razie, nie mia豉m tego na mysli.

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

a takim ze robisz uzupelniajace a nie zwykle technikum
prosze pojedz do cechu i niech tam ci wytlumacza roznice miedzy czeladnikiem, mistrzem a technikiem
pyta豉m ju o to, technik nie jest mistrzem. jest technikiem, a to ze ma jakies r闚norz璠ne uprawienia, nie znaczy, ze moze okreslic sie mistrzem. przykro mi.
Stary 2011-04-01, 15:29   #397
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
przepraszam w takim razie, nie mia豉m tego na mysli.

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

pyta豉m ju o to, technik nie jest mistrzem. jest technikiem, a to ze ma jakies r闚norz璠ne uprawienia, nie znaczy, ze moze okreslic sie mistrzem. przykro mi.
ale powiedz mi po cholere mi mistrz?
zeby sobie dyplom na scianie powiesic?
egzamin na mistrza zawiera to samo co na technika tylko w praktyce.
nie zamierzam okreslac sie ani technikiem ani mistrzem a po prostu fryzjerka
dazenie do tytulow jest zgubne.
Stary 2011-04-01, 15:31   #398
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
ale powiedz mi po cholere mi mistrz?
zeby sobie dyplom na scianie powiesic?
egzamin na mistrza zawiera to samo co na technika tylko w praktyce.
nie zamierzam okreslac sie ani technikiem ani mistrzem a po prostu fryzjerka
dazenie do tytulow jest zgubne.
no w豉郾ie, trafne spostrze瞠nie - wyuczy si i napisa m鏬豚y nawet mechanik czy kucharz, gorzej zrobi ;-) dlatego mistrz i technik to nie jest to samo, bo technik umie napisac a mistrz zrobic ;-)
ja chce byc najlepsza w tym co robie i miec wykszta販enie wyzsze, to zalezy do czego kto zmierza. mistrz jest najwyzszym tytu貫m i zamierzam go mie.
Stary 2011-04-01, 15:32   #399
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
no w豉郾ie, trafne spostrze瞠nie - wyuczy si i napisa m鏬豚y nawet mechanik czy kucharz, gorzej zrobi ;-) dlatego mistrz i technik to nie jest to samo, bo technik umie napisac a mistrz zrobic ;-)
ja chce byc najlepsza w tym co robie i miec wykszta販enie wyzsze, to zalezy do czego kto zmierza. mistrz jest najwyzszym tytu貫m i zamierzam go mie.
to zycze powodzenia!
Stary 2011-04-01, 15:33   #400
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
to zycze powodzenia!
nie wiem po co by豉 ta ca豉 k堯tnia, ale nienawidz kiedy kto mnie obra瘸 a jakby nie by這 oczerni豉 mnie.

wzajemnie ;-)
Stary 2011-04-01, 15:33   #401
201704240951
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 10 365

Je郵i jeszcze raz zobacz jeden post nie na temat, to ju nie b璠zie weso這.
Prosz si ogarn望 i zwracam uwag tutaj do wszystkich os鏏 wypowiadaj帷ych si.
201704240951 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 15:42   #402
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
obecnie zdj耩 bezpo鈔ednio po farbowaniu nie mam, ostatnio farbowa豉m Goldwellem, seria zimnych br您闚, kolor Wyrafinowany Przydymiony Br您, poprzednio farbowa豉m te w這sy L'Orealem, Artego, jak narazie najbardziej podoba mi si efekt po Goldwellu. utleniacz 3%, za陰czam zdj璚ia po ok. miesi帷u od farbowania, 鈍iat這 naturalne, bez flesza. w這sy myj szamponem do w這s闚 farbowanych (obecnie Goldwell), u篡wam od篡wki w spray'u Revlon nawil瘸j帷ej, mam te mask Kerastase, kt鏎 nak豉dam raz w tygodniu, trzymam na w這sach przez 30 min podczas k徙ieli. ostatnio na ko鎍e u篡wam cementu termicznego z Kerastase.

tak, jak wspomina豉m wy瞠j: na fotce efekt farbowania Goldwell StayCool Brunettes 6BS po miesi帷u. fotka przy oknie, st康 tak jasno, w這sy po myciu - dlatego te stercz帷e k豉czki

dodaj drugie, niewyra幡e, bo w bardziej zacienionym miejscu
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg P1110927.jpg (62,6 KB, 119 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg P1110926.jpg (29,5 KB, 92 za豉dowa)

Stary 2011-04-01, 16:00   #403
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
obecnie zdj耩 bezpo鈔ednio po farbowaniu nie mam, ostatnio farbowa豉m Goldwellem, seria zimnych br您闚, kolor Wyrafinowany Przydymiony Br您, poprzednio farbowa豉m te w這sy L'Orealem, Artego, jak narazie najbardziej podoba mi si efekt po Goldwellu. utleniacz 3%, za陰czam zdj璚ia po ok. miesi帷u od farbowania, 鈍iat這 naturalne, bez flesza. w這sy myj szamponem do w這s闚 farbowanych (obecnie Goldwell), u篡wam od篡wki w spray'u Revlon nawil瘸j帷ej, mam te mask Kerastase, kt鏎 nak豉dam raz w tygodniu, trzymam na w這sach przez 30 min podczas k徙ieli. ostatnio na ko鎍e u篡wam cementu termicznego z Kerastase.

tak, jak wspomina豉m wy瞠j: na fotce efekt farbowania Goldwell StayCool Brunettes 6BS po miesi帷u. fotka przy oknie, st康 tak jasno, w這sy po myciu - dlatego te stercz帷e k豉czki

dodaj drugie, niewyra幡e, bo w bardziej zacienionym miejscu
kurcze one tu nie wygladaja na cieple...
sa zimne...
to ze kolor sie lekko zmywa jest normalne- w farbach profesjonalnych kolor sie szybciej spiera niz w sklepowych, bo koloryzacje nalezy powtarzac co ok 4 tyg. i tak te farby sa robione.
a jak robisz odrost to przeciagasz farbe na cale wlosy? czy nie?
a kiedys farbowalas jakims cieplym brazem?
z tego goldwella moge polecic ci jeszcze 6 albo 5 BP tez sa bardzo ladne i zimne.
a jak farbujesz odrost...
albo kiedys moze farbowalas inna farba- blond lub jakakolwiek...
mialas tak ze odrost mialas bardziej rudy lub zoltszy niz reszte wlosow?

moge ci polecic tez kolorki:
^6NP, 6 NA, 6 A
^5A
jesli chcesz leciutko ciemniej niz teraz to pol na pol z poziomu 6 i 5 farbki.

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2011-04-01 o 16:08
blond bunny jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 16:19   #404
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
kurcze one tu nie wygladaja na cieple...
sa zimne...
to ze kolor sie lekko zmywa jest normalne- w farbach profesjonalnych kolor sie szybciej spiera niz w sklepowych, bo koloryzacje nalezy powtarzac co ok 4 tyg. i tak te farby sa robione.
a jak robisz odrost to przeciagasz farbe na cale wlosy? czy nie?
a kiedys farbowalas jakims cieplym brazem?
z tego goldwella moge polecic ci jeszcze 6 albo 5 BP tez sa bardzo ladne i zimne.
a jak farbujesz odrost...
albo kiedys moze farbowalas inna farba- blond lub jakakolwiek...
mialas tak ze odrost mialas bardziej rudy lub zoltszy niz reszte wlosow?

moge ci polecic tez kolorki:
^6NP, 6 NA, 6 A
^5A
jesli chcesz leciutko ciemniej niz teraz to pol na pol z poziomu 6 i 5 farbki.
naturalne w這sy mam typowo mysie, blond taki na poziomie 8 z jasnymi refleksami od s這鎍a.
farb zabieram na nak豉dnie do fryzjerki, bo w這sy mam za 這patki i sama sobie z nimi nie radz. jaki czas temu przy wizycie na nak豉danie farby, fryzjerka stwierdzi豉, 瞠 na chwil obecn odrost jest praktycznie taki sam, jak pozosta這軼i po farbie, jedynie te pozosta這軼i s cieplejsze.

najpierw mam farb k豉dzion na odrost na jakie 10 min, nast瘼nie na reszt (o ile dobrze pami皻am na 20 min).

kiedy mia豉m rozja郾iane w這sy, ale to by這 ok 3 lat temu. same z siebie ja郾ia造 na 豉dny kolor, ch這dny, u fryzjer闚 zale篡 od tego, co k豉dli, je郵i rozja郾iacz, to kolor praktycznie platynowy wychodzi, natomiast, gdy mia豉m czynione jakie cuda sam farb, Matrixem (o ile mnie pami耩 nie myli), to wychodzi這 be穎wo

znajomi te mi m闚i, 瞠 nie mam ciep貫go koloru w這s闚, ale mnie marzy si tak zimny kolor, 瞠 a "mrozi po oczach" jak to 豉dnie uj窸a.

wcze郾iej robi豉m 6A, czyli popielatym ciemnym blondem, te u tej fryzjerki i ona stwierdzi豉, 瞠 ten 6BS jest fajniejszy i ch這dniejszy.

pewnie masz racj, optymalnie by這by robi co miesi帷, ale wiadomo, jedno koszta, dwa stan w這s闚. Twoim zdaniem lepiej na wodzie 3%, czy 6?

Stary 2011-04-01, 16:41   #405
zyta82
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 755

Par godzin mnie tu nie by這, a tu prosz jakie dyskusje.

FryzjerstwoMojaPasja
i blond bunny
Prosz sobie strzeli po jednym i och這n望.
Pewnie jak usiad造by軼ie razem i pogada造 d逝瞠j to dosz造by軼ie do wniosku, 瞠 o tym samym m闚i造軼ie tylko troch innymi s這wami
Mi這 瞠 tacy fachowcy zawitali do nas.
W temacie forum jest mowa o zimnym, czy popielatym....bo po prostu my fachowcami nie jeste鄉y, a nazwy farb typu "mro幡y, lodowy" daj do zrozumienia 瞠 chodzi o w豉郾ie zimny..... czy popielaty. Og鏊nie chodzi nam o uzyskanie "mysiego" lub....... o i to chyba b璠zie najlepsze stwierdzenie koloru z "bia造m" refleksem, bo chcemy w豉郾ie g堯wnie neutralizowa farbami lub mixami ciep貫 (czerwone, rude i z這te)
Proponuj spo篡tkowa negatywn energi w豉郾ie na pomoc nam
zyta82 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 16:46   #406
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
naturalne w這sy mam typowo mysie, blond taki na poziomie 8 z jasnymi refleksami od s這鎍a.
farb zabieram na nak豉dnie do fryzjerki, bo w這sy mam za 這patki i sama sobie z nimi nie radz. jaki czas temu przy wizycie na nak豉danie farby, fryzjerka stwierdzi豉, 瞠 na chwil obecn odrost jest praktycznie taki sam, jak pozosta這軼i po farbie, jedynie te pozosta這軼i s cieplejsze.

najpierw mam farb k豉dzion na odrost na jakie 10 min, nast瘼nie na reszt (o ile dobrze pami皻am na 20 min).

kiedy mia豉m rozja郾iane w這sy, ale to by這 ok 3 lat temu. same z siebie ja郾ia造 na 豉dny kolor, ch這dny, u fryzjer闚 zale篡 od tego, co k豉dli, je郵i rozja郾iacz, to kolor praktycznie platynowy wychodzi, natomiast, gdy mia豉m czynione jakie cuda sam farb, Matrixem (o ile mnie pami耩 nie myli), to wychodzi這 be穎wo

znajomi te mi m闚i, 瞠 nie mam ciep貫go koloru w這s闚, ale mnie marzy si tak zimny kolor, 瞠 a "mrozi po oczach" jak to 豉dnie uj窸a.

wcze郾iej robi豉m 6A, czyli popielatym ciemnym blondem, te u tej fryzjerki i ona stwierdzi豉, 瞠 ten 6BS jest fajniejszy i ch這dniejszy.

pewnie masz racj, optymalnie by這by robi co miesi帷, ale wiadomo, jedno koszta, dwa stan w這s闚. Twoim zdaniem lepiej na wodzie 3%, czy 6?
to zrobmy dil ok? cos za cos.
ja ci powiem jak osiagniesz taki piekny braz mrozacy po oczach a ty w zamian wstawisz dziewczynom piekne fotki tutaj ok?
skoro robisz u fryzjerki to popros o zmieszanie farb 5A i 6A nastepnym razem. pol na pol. I woda 3% koniecznie.
6bs moze jest nowa farba i fajna ale tobie zawsze wyjdzie cieplej niz samo 6A, dlatego ze potwierdzilas mi regule ze blond wychodzil ci bezowo. masz duzo cieplego barwnika we wlosie i podbija ci kolor, a zeby go stonowac trzeba dac przeciwny- w twoim wypadku popielaty.
6 bs ma srebro ale ma tez i odcienie bezu...
no i jeszcze sposob na ograniczenie kosztow.
nie musisz wszystkich wlosow pokrywac farba co farbowanie.
wystarczy ze zrobisz odrost i nalozysz resztki mieszanki na wlosy na dlugosci a przed zmyciem na ostatnie 10 minut zlejesz wlosy lekko woda i pomasujesz je cale jak szamponem. i potrzymasz ta piane 5-10 minutek. kolor bedzie swiezy i piekny! gwarantuje ci to!

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka wiadomo嗆
Par godzin mnie tu nie by這, a tu prosz jakie dyskusje.

FryzjerstwoMojaPasja
i blond bunny
Prosz sobie strzeli po jednym i och這n望.
Pewnie jak usiad造by軼ie razem i pogada造 d逝瞠j to dosz造by軼ie do wniosku, 瞠 o tym samym m闚i造軼ie tylko troch innymi s這wami
Mi這 瞠 tacy fachowcy zawitali do nas.
W temacie forum jest mowa o zimnym, czy popielatym....bo po prostu my fachowcami nie jeste鄉y, a nazwy farb typu "mro幡y, lodowy" daj do zrozumienia 瞠 chodzi o w豉郾ie zimny..... czy popielaty. Og鏊nie chodzi nam o uzyskanie "mysiego" lub....... o i to chyba b璠zie najlepsze stwierdzenie koloru z "bia造m" refleksem, bo chcemy w豉郾ie g堯wnie neutralizowa farbami lub mixami ciep貫 (czerwone, rude i z這te)
Proponuj spo篡tkowa negatywn energi w豉郾ie na pomoc nam
czyli wszystko wiadome- jak bialy polysk to farby popielate badz srebrne wchodza w gre
moje ulubione!
Stary 2011-04-01, 16:54   #407
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
to zrobmy dil ok? cos za cos.
ja ci powiem jak osiagniesz taki piekny braz mrozacy po oczach a ty w zamian wstawisz dziewczynom piekne fotki tutaj ok?
skoro robisz u fryzjerki to popros o zmieszanie farb 5A i 6A nastepnym razem. pol na pol. I woda 3% koniecznie.
6bs moze jest nowa farba i fajna ale tobie zawsze wyjdzie cieplej niz samo 6A, dlatego ze potwierdzilas mi regule ze blond wychodzil ci bezowo. masz duzo cieplego barwnika we wlosie i podbija ci kolor, a zeby go stonowac trzeba dac przeciwny- w twoim wypadku popielaty.
6 bs ma srebro ale ma tez i odcienie bezu...
no i jeszcze sposob na ograniczenie kosztow.
nie musisz wszystkich wlosow pokrywac farba co farbowanie.
wystarczy ze zrobisz odrost i nalozysz resztki mieszanki na wlosy na dlugosci a przed zmyciem na ostatnie 10 minut zlejesz wlosy lekko woda i pomasujesz je cale jak szamponem. i potrzymasz ta piane 5-10 minutek. kolor bedzie swiezy i piekny! gwarantuje ci to!

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

czyli wszystko wiadome- jak bialy polysk to farby popielate badz srebrne wchodza w gre
moje ulubione!
znaczy si farby zamawiam we w豉snym zakresie, fryzjerka tylko je nak豉da i wed逝g niej w豉郾ie 6A by這 cieplejsze od 6BS na moich w這sach no i generalnie mam wra瞠nie, 瞠 to BS mniej wypiera si ni A, dlatego powoli g逝piej
najch皻niej wr鏂i豉bym do naturalnych, bo kolor odrostu lubi, przeszkadza mi ta pozosta這嗆 po farbie na reszcie w這s闚

Stary 2011-04-01, 16:55   #408
zyta82
Rozeznanie

To ja poprosz o wskaz闚k:
W jakich proporcjach zmiesza sam mix z oxy, 瞠by zneutralizowa sp逝kany rudy na d逝go軼i(poziom mi璠zy 7a8) i i z這ty na ko鎍闚kach(poziom8)?
W這sy do 這patek.
Odrost ma這 odr騜niaj帷y si 10 cm na poziomie mi璠zy 7 a 8. I czy jest spos鏏, 瞠by mixy nie przyciemni造 mi bardzo dlugo軼i, bo nie chc farbowa odrostu.
P.S.Mam korektory niebieski i czerwony i b璠 miesza wg. ko豉 kolr闚. S造sza豉m, 瞠by dodawa 2 cm glisty mixu na30g farby, ale ja chc tylko miesza z oxy.
Stary 2011-04-01, 17:07   #409
blond bunny
Zakorzenienie

endorfina moze ci sie wydawac ze do bs mniej sie wypiera bo popiel ma to do siebie ze sie zmywa.Niemniej kolor pozostaje zimny. tylko nie ma juz tego bialo-srebrnego polysku.
z kazdym nalozeniem farby zimnej na calosc wlosy beda lepiej trzymac kolor i mniej sie wyplukiwac.
zawsze mozesz zrobic 6A z 6bs- z doswiadczenia wiem ze jak sie farb nie pomiesza to ciezko uzyskac idealny kolor

Cytat:
To ja poprosz o wskaz闚k:
W jakich proporcjach zmiesza sam mix z oxy, 瞠by zneutralizowa sp逝kany rudy na d逝go軼i(poziom mi璠zy 7a8) i i z這ty na ko鎍闚kach(poziom8)?
W這sy do 這patek.
Odrost ma這 odr騜niaj帷y si 10 cm na poziomie mi璠zy 7 a 8. I czy jest spos鏏, 瞠by mixy nie przyciemni造 mi bardzo dlugo軼i, bo nie chc farbowa odrostu.
P.S.Mam korektory niebieski i czerwony i b璠 miesza wg. ko豉 kolr闚. S造sza豉m, 瞠by dodawa 2 cm glisty mixu na30g farby, ale ja chc tylko miesza z oxy.
zyta nakladanie samego mixu nie da efektu- one sa przeznaczone do farb i tylko tak sie ich powinno uzywac.
oczywiscie moze istnieje jakas firma ktora dopuszcza takie uzytkowanie...
z zasady do poziomu farby 8 mixa daje sie 1cm na 30g farby.
a juz do poziomu 7- 2cm.
mix to wylacznie wzmacniacz odcienia, ktory poglebia kierunek koloryzacji.
do tonowania koloru wybiera sie odpowiednie farby.
mysle ze jakbys zafarbowala mroznym czyli np. 8.12 lub 8.21 cale wlosy
to bedzie rowno i idealnie.
jesli nie ma takiej farby w palecie- goldwell akurat ma,
to pol na pol 8.1 i 8.2. ewentualnie 8 A i 8 P. woda 6%.
Stary 2011-04-01, 17:10   #410
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
endorfina moze ci sie wydawac ze do bs mniej sie wypiera bo popiel ma to do siebie ze sie zmywa.Niemniej kolor pozostaje zimny. tylko nie ma juz tego bialo-srebrnego polysku.
z kazdym nalozeniem farby zimnej na calosc wlosy beda lepiej trzymac kolor i mniej sie wyplukiwac.
zawsze mozesz zrobic 6A z 6bs- z doswiadczenia wiem ze jak sie farb nie pomiesza to ciezko uzyskac idealny kolor

zyta nakladanie samego mixu nie da efektu- one sa przeznaczone do farb i tylko tak sie ich powinno uzywac.
a juz do poziomu 7- 2cm.
dzi瘯uj za rad b璠 kombinowa, mo瞠 w豉郾ie nast瘼nym razem machn 6A i 6BS, b璠 informowa jak id post瘼y

Stary 2011-04-01, 17:12   #411
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
dzi瘯uj za rad b璠 kombinowa, mo瞠 w豉郾ie nast瘼nym razem machn 6A i 6BS, b璠 informowa jak id post瘼y
koniecznie pisz!
Stary 2011-04-01, 17:37   #412
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
......
a juz do poziomu 7- 2cm.
Dzi瘯uj Ci bardzo za odpowied .
Neutralizowa豉m ju tak sobie kiedy rude niebieskim mixem z oxy 1,9% w proporcji 1:5 i k豉d豉m na 5 minut. Efekt by 鈍ietny, w豉郾ie szary, ale ciemniejszy o 1 ton ni moje naturalne, cho kr鏒kotrwa造 bo niski % oxy, ale wola豉m, 瞠by si w razie niepowodzenia szybko wyp逝ka.
.1 to popiel, A - ash/popiel, P-pearl, a .2 to opal czyli fiolet? No tak bo do rudych popiel, a do 鄴速ych, z這tych - fiolet/opal.

Mam mixy, ale oxy nie mam w tej chwili pod r瘯 i musz troszk poczeka z tym eksperymentowaniem
Rad z mieszaniem 8.1 i 8.2. 8A i 8P wezm sobie do serca, cho gdybym dodala te mixy do 8N wysz這 by to samo?, cho do poziom闚 ja郾iejszych powinien by per這wy zamiast niebieskiego mixu?
Pozdrawiam cieplutko
Foty oczywi軼ie, 瞠 b璠 w swoim czasie

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-04-01 o 17:39
Stary 2011-04-01, 17:43   #413
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Dzi瘯uj Ci bardzo za odpowied .
Neutralizowa豉m ju tak sobie kiedy rude niebieskim mixem z oxy 1,9% w proporcji 1:5 i k豉d豉m na 5 minut. Efekt by 鈍ietny, w豉郾ie szary, ale ciemniejszy o 1 ton ni moje naturalne, cho kr鏒kotrwa造 bo niski % oxy, ale wola豉m, 瞠by si w razie niepowodzenia szybko wyp逝ka.
.1 to popiel, A - ash/popiel, P-pearl, a .2 to opal czyli fiolet? No tak bo do rudych popiel, a do 鄴速ych, z這tych - fiolet/opal.

Mam mixy, ale oxy nie mam w tej chwili pod r瘯 i musz troszk poczeka z tym eksperymentowaniem
Rad z mieszaniem 8.1 i 8.2. 8A i 8P wezm sobie do serca, cho gdybym dodala te mixy do 8N wysz這 by to samo?, cho do poziom闚 ja郾iejszych powinien by per這wy zamiast niebieskiego mixu?
Pozdrawiam cieplutko
Foty oczywi軼ie, 瞠 b璠 w swoim czasie
2 lub P to perla, opal i fiolet zarazem najczesciej.
czasem fiolet jest oddzielony jako v. wtedy p- oznacza perle niebieska.
tak jak popiel czyli 1- niektore firmy uznaja ze ma barwnik szary, inne ze zielony a jeszcze inne niebieski.
zaleznie od firmy.
sama farba 8.0 z mixem to nie to samo co np. 8.2
zawsze mozna kupic farbe 8.1 i 8.2 pol na pol i dodac mixa- wtedy bedzie jeszcze mrozniej
mixy do wszystkich kolorow sa jednakowe- rozni sie tylko ilosc cm ktore dodajemy, chyba ze jakis producent zaleca inaczej.
Stary 2011-04-01, 18:28   #414
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

To jest racja, pewnie chodzi Nam o to samo ale ka盥a chce udowodni swoj racj, tak to jest jak dwie fryzjerki si spotkaj pewnie na 篡wo by鄉y si dogada造, ja si przez forum nie umiem dogada, szybko si denerwuj, mam charakter dosy... buntowniczy, a najbardziej mnie denerwuje kiedy kto mi napisze, 瞠 nie mam wiedzy zawsze dba豉m o to, aby uczy si jak najlepiej i by jak najlepsz fryzjerk, dlatego takie uwagi dzia豉j na mnie jak p豉chta na byka.. :P tym bardziej, kiedy kto mnie nie zna ale najwazniejsze, 瞠 si 'dogada造smy', nie ma co si k堯ci o g逝poty! chcia豉m tylko sprostowa, koniec offtopu.

co do tego zimnego br您u, Artego teraz wprowadzi這 'ch這dne' br您y, moim zdaniem ko這 ch這dnych to nie le瘸這 :P na szcz窷cie lepiej mi w ciep造ch, jednak klientki si irytuj strasznie...
Stary 2011-04-01, 18:47   #415
LikrowaPani
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 12

Witam drogie Wiza瘸nki
Zwracam si z moim problemem do Was, licz bardzo na Wasz pomoc. Wi璚 mia豉m w這sy jasny blond, ale znudzi mi si i chcia豉m wr鏂i do naturalnego ciemnego blondu. W necie przeczyta豉m, 瞠 jedna dziewczyna by豉 u fryzjera i z jasnego blondu te chcia豉 uzyska taki efekt jak ja i fryzjerka pofarbowa豉 jej farb goldwella 6BP czyli per這wy jasny br您. dziewczyna pisa豉, 瞠 po dw鏂h tyg. kolor wyp逝ka si jej do ch這dnego ciemnego blondu i by豉 bardzo zadowolona. Wi璚 id帷 za jej przyk豉dem, kupi豉m sobie tak sam farbk, my郵帷 瞠 mi wyjdzie tak samo wyszed mi ciemny ch這dny br您, kt鏎y nawet mi si podoba, ale jest z fioletow po鈍iat kt鏎a mi sie bardzo nie podoba i chce si jej jak najszybciej pozby co mam zrobi, 瞠by by tylko ten ciemny br您 bez 瘸dnego fioletu?
Baaardzo prosz o pomoc...
LikrowaPani jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-04-01, 18:58   #416
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
2 lub P to perla, opal i fiolet zarazem najczesciej.
czasem fiolet jest oddzielony jako v. wtedy p- oznacza perle niebieska.
tak jak popiel czyli 1- niektore firmy uznaja ze ma barwnik szary, inne ze zielony a jeszcze inne niebieski.
zaleznie od firmy.
sama farba 8.0 z mixem to nie to samo co np. 8.2
zawsze mozna kupic farbe 8.1 i 8.2 pol na pol i dodac mixa- wtedy bedzie jeszcze mrozniej
mixy do wszystkich kolorow sa jednakowe- rozni sie tylko ilosc cm ktore dodajemy, chyba ze jakis producent zaleca inaczej.
Ooooo! takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwa豉m. A na sam widok tej mieszanki i si robi ziiimnoo! brrrr! Dzi瘯uj

Cytat:
To jest racja, pewnie chodzi Nam o to samo ale ka盥a chce udowodni swoj racj, tak to jest
jak dwie fryzjerki si spotkaj pewnie na 篡wo by鄉y si dogada造, ja si przez forum nie umiem dogada, szybko si denerwuj, mam charakter dosy... buntowniczy, a najbardziej mnie denerwuje kiedy kto mi napisze, 瞠 nie mam wiedzy zawsze dba豉m o to, aby uczy si jak najlepiej i by jak najlepsz fryzjerk, dlatego takie uwagi dzia豉j na mnie jak p豉chta na byka.. :P tym bardziej, kiedy kto mnie nie zna ale najwazniejsze, 瞠 si 'dogada造smy', nie ma co si k堯ci o g逝poty! chcia豉m tylko sprostowa, koniec offtopu.

co do tego zimnego br您u, Artego teraz wprowadzi這 'ch這dne' br您y, moim zdaniem ko這 ch這dnych to nie le瘸這 :P na szcz窷cie lepiej mi w ciep造ch, jednak klientki si irytuj strasznie...
No w豉郾ie z tych nazw to ca貫 zamieszanie. Ja w豉郾ie nale瞠 do takich klientek co chc ch堯d"popiel"na g這wie a wychodz z ciep造m czym i wcale do 鄉iechu mi nie jest, ale dobrze, 瞠 dziewczynki jeste軼ie.

To jeszcze ma pytanie, czy taka popiel jak maj gwiazdy np Katarzyna Sowi雟ka jest trwa陰, co to za kolor i czy wyp逝kuje si na rudo?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 19:46
Stary 2011-04-01, 19:07   #417
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Ooooo! takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwa豉m. A na sam widok tej mieszanki i si robi ziiimnoo! brrrr! Dzi瘯uj

No w豉郾ie z tych nazw to ca貫 zamieszanie. Ja w豉郾ie nale瞠 do takich klientek co chc ch堯d"popiel"na g這wie a wychodz z ciep造m czym i wcale do 鄉iechu mi nie jest, ale dobrze, 瞠 dziewczynki jeste軼ie.

To jeszcze ma pytanie, czy taka popiel jak maj gwiazdy np Katarzyna Sowi雟ka jest trwa陰, co to za kolor i czy wyp逝kuje si na rudo?
to jest jakies 6.1.
czyli ciemny blond popielaty.
jesli farba wyplukuje sie na rudo to oznacza ze jest albo slabej jakosci albo zle dobrana, z reguly popiele na rudo sie nie wyplukuja bo one gasza rude...
no chyba ze ktos mial wczesniej rozjasniane wlosy...to cuda sie robia na poczatku.
Stary 2011-04-01, 19:14   #418
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta造

Cytat:
to jest jakies 6.1.
jesli farba wyplukuje sie na rudo to oznacza ze jest albo slabej jakosci albo zle dobrana, z reguly popiele na rudo sie nie wyplukuja bo one gasza rude...
no chyba ze ktos mial wczesniej rozjasniane wlosy...to cuda sie robia na poczatku.
chyba, ze kto mia wczesniej co z odcieniem rudego, wtedy farba wyp逝kuj帷 sie ods豉nia wczesniejsze farbowanie, tez tak moze byc.
Stary 2011-04-01, 19:29   #419
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
to jest jakies 6.1.
Pi瘯ny ten kolor, No i pewnie zale篡 na co si po這篡 No to co FryzjerstwoMojaPasja napisa豉.
No ja k豉d豉m kiedy na blond pasemka 7.1 bo chcia陰m ujednolici i wr鏂i do natury.....i troch zielonkawo wysz這, rzeczywi軼ie cuda na patyku wychodz jak si nie ma poj璚ia co z czym si je, tylko dlaczego pomimo przestrzegania czasu trzymania farby na oxy 6% odrost wyszed rudawy? no mo瞠 fakt na odro軼ie by造 troch....d逝瞠j
Dobra, teraz si usun dam szans innym troch popyta.
A w jakim mie軼ie urz璠ujesz? Ch皻nie bym odda豉 si w dobre r璚e, bo ostatnio co nie trafia陰m na "fachowc闚". BIG,BIG Dzi瘯uj

No i w grupie si豉

P.s. O 19.47 Likriwa Pani pyta豉 jak zneutralizowa folet, przebi豉m J postami i pewnie czeka na odp.
A jeszcze z jakiej firmy najlepiej si trzymaj popiele, lub jakiej firmy farby najlepiej si trzymaj? Jak Ty oczywi軼ie uwa瘸sz?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-04-01 o 19:44
Stary 2011-04-01, 19:49   #420
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Pi瘯ny ten kolor, No i pewnie zale篡 na co si po這篡 No to co FryzjerstwoMojaPasja napisa豉.
No ja k豉d豉m kiedy na blond pasemka 7.1 bo chcia陰m ujednolici i wr鏂i do natury.....i troch zielonkawo wysz這, rzeczywi軼ie cuda na patyku wychodz jak si nie ma poj璚ia co z czym si je, tylko dlaczego pomimo przestrzegania czasu trzymania farby na oxy 6% odrost wyszed rudawy? no mo瞠 fakt na odro軼ie by造 troch....d逝瞠j
Dobra, teraz si usun dam szans innym troch popyta.
A w jakim mie軼ie urz璠ujesz? Ch皻nie bym odda豉 si w dobre r璚e, bo ostatnio co nie trafia陰m na "fachowc闚". BIG,BIG Dzi瘯uj

No i w grupie si豉
jesli chcialas stonowac wlosy to dobrze ze na 6% woda, ale odrost powinnas zrobic woda 9% wtedy by rudo nie by這.
na 6% blondy moga robic osoby ktore maja naturalne wlosy na poziomie 7 i wyzej.
a jesli to do mnie bylo to ja jestem z lbn jak pod avkiem

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez LikrowaPani Poka wiadomo嗆
Witam drogie Wiza瘸nki
Zwracam si z moim problemem do Was, licz bardzo na Wasz pomoc. Wi璚 mia豉m w這sy jasny blond, ale znudzi mi si i chcia豉m wr鏂i do naturalnego ciemnego blondu. W necie przeczyta豉m, 瞠 jedna dziewczyna by豉 u fryzjera i z jasnego blondu te chcia豉 uzyska taki efekt jak ja i fryzjerka pofarbowa豉 jej farb goldwella 6BP czyli per這wy jasny br您. dziewczyna pisa豉, 瞠 po dw鏂h tyg. kolor wyp逝ka si jej do ch這dnego ciemnego blondu i by豉 bardzo zadowolona. Wi璚 id帷 za jej przyk豉dem, kupi豉m sobie tak sam farbk, my郵帷 瞠 mi wyjdzie tak samo wyszed mi ciemny ch這dny br您, kt鏎y nawet mi si podoba, ale jest z fioletow po鈍iat kt鏎a mi sie bardzo nie podoba i chce si jej jak najszybciej pozby co mam zrobi, 瞠by by tylko ten ciemny br您 bez 瘸dnego fioletu?
Baaardzo prosz o pomoc...
naloz na wlosy farbe 6N lub 6.o zaleznie od firmy.
fiolet sie wyplucze w ciagu max 2tyg.
w ogole kolor ci jeszcze troszke pojasnieje z kolejnymi myciami.
jesli chcesz sie szybko pozbyc koloru to myj szamponem przeciwlupiezowym- on 豉dnie spiera kolor

zyta ja jestem zwolenniczka schwarzkopfa jako firmy
chcialabym kiedys zwiazac sie z ta marka w przyszlosci...
a poza tymi to loreal profesjonalny! i goldwell.

Tagi
ch這dny br您, ciemny br您, czarna farba, joanna multi soft color, pi瘯ny br您

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-05-13 22:31:55

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.