Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-03-06, 14:01   #1681
xxblondynaxx
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 12
Dot.: Br您 ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w徠ek zbiorczy.

Hej to znowu ja ) Wklejam chyba najbardziej realne zdj璚ie . Pyta豉m si siostry jaki mam refleks to powiedzia豉 瞠 przewaga z這ta/鄴lci ale nieco czerwieni tez sie przebija . I jak dziewczyny,jestescie w stanie mi cos zaproponowa ? Zeby zakryc ten refleks i je troche ozi瑿li ) . Tylko nie chcialabym ich mocno przyciemniac gdyz z natury jestem srednia blondynk i zbyt ciemne wlosy mi nie pasuja,pozdrawiam !
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[04].jpg (90,5 KB, 45 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[05].jpg (112,1 KB, 24 za豉dowa)
xxblondynaxx jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-06, 19:36   #1682
weraxx
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 89

Dziewczyny, otrzebuj jakiego ratunku
po ostatnich "szamponach koloryzuj帷ych" rzekomo do 24 my kt鏎e jednak trwale rozja郾i造 mi w這sy przez 9% utleniacz

Marzy mi si jaki zimny w miar jasny br您 tylko jak go uzyska maj帷 po ostatnich farbach (kt鏎e rzekomo mia造 by kolorami raczej ch這dnymi) b. ciep貫 rudawe refleksy?

Po przejrzeniu w徠ku wnioskuj 瞠 powinnam u篡 farby z odcieniem popielatym (druga cyfra w oznaczeniu koloru - 1) tak? I czy to wystarczy? Ewentualnie opal -2? Czy w takim razie mog wybra farb np 512?
weraxx jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-07, 16:27   #1683
Sovilo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 232

Kupi豉m. 6BS. W pi徠ek farbuj
Stary 2012-03-07, 16:42   #1684
xxblondynaxx
Przyczajenie

? nie pomozecie ? chce jak najszybciej zafarbowac wlosy,czekam tylko na wasze pomys造 zeby nie wysz這 mi nie wiadomo co na g這wie .
Stary 2012-03-07, 16:51   #1685
xxblondynaxx
Przyczajenie

Wys豉豉m zdj moich w這s闚 niewiem dlaczego nie dosz這 ?? Te zdjecia chyba najbardziej ukazuja m鎩 aktualny kolor,pyta豉m siostry jaki mam refleks i powiedzia豉 ze widzi du穎 z這ta/鄴lci ale nieco czerwieni tez sie przebija,ale minimalnie . Poradzcie mi cos kochane co na nie polozyc ? zeby je oziembli , i niezbyt przyciemnic , wyzej wrzucilam zdjecie jaki kolor mi sie podoba,pozdrawiam !
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[04].jpg (90,5 KB, 12 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[05].jpg (112,1 KB, 7 za豉dowa)
Stary 2012-03-07, 16:55   #1686
zyta82
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 755

Cytat:
Napisane przez weraxx Poka wiadomo嗆
Dziewczyny, otrzebuj jakiego ratunku
po ostatnich "szamponach koloryzuj帷ych" rzekomo do 24 my kt鏎e jednak trwale rozja郾i造 mi w這sy przez 9% utleniacz

Marzy mi si jaki zimny w miar jasny br您 tylko jak go uzyska maj帷 po ostatnich farbach (kt鏎e rzekomo mia造 by kolorami raczej ch這dnymi) b. ciep貫 rudawe refleksy?

Po przejrzeniu w徠ku wnioskuj 瞠 powinnam u篡 farby z odcieniem popielatym (druga cyfra w oznaczeniu koloru - 1) tak? I czy to wystarczy? Ewentualnie opal -2? Czy w takim razie mog wybra farb np 512?
Dobrze rozumiesz....ale to zale篡 od tego jaki refleks chcesz zneutralizowa, jak rudy to potrzebujesz niebieskiego/popielu po przecinku .1
jak z這ty --------//------ fiolety/opalu po przecinku .2
Farba z oznaczeniem 512 wg profesjonalnych oznacze to
5 - jasny br您, wi璚 w niekt鏎ych profeskach to prawie czer
1 - popiel,
2- opal czyli fioletowo popielaty jasny br您..czyli dla w這s闚 z refleksem rudawo/z這tym w przewadze rudego.
瞠by nie rozja郾ilo odrostu i do przyciemnienia musisz u篡 3% oxy, mo積a rozrobi 6% z wod destylowan p馧 n ap馧- niekt鏎zy z kran闚k nawt rozrabiaj

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka wiadomo嗆
Kupi豉m. 6BS. W pi徠ek farbuj
No, no czekamy wi璚 na relacje
zyta82 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-07, 17:06   #1687
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez xxblondynaxx Poka wiadomo嗆
Wys豉豉m zdj moich w這s闚 niewiem dlaczego nie dosz這 ?? Te zdjecia chyba najbardziej ukazuja m鎩 aktualny kolor,pyta豉m siostry jaki mam refleks i powiedzia豉 ze widzi du穎 z這ta/鄴lci ale nieco czerwieni tez sie przebija,ale minimalnie . Poradzcie mi cos kochane co na nie polozyc ? zeby je oziembli , i niezbyt przyciemnic , wyzej wrzucilam zdjecie jaki kolor mi sie podoba,pozdrawiam !
Rzeczywi軼ie ci篹ko okre郵i kolor refleksu, bo tam chyba r騜nie jest My郵, 瞠by nie wybiera陰 niczego ciemniejszego od poziomu 7.
Och豉dza si i przyciemnia na wodzie 3%. Mu郵, 瞠 spokojnie mo瞠sz u篡 jakiej
7. 21 - je郵i przewa瘸 z這to nad rudym
7.12 - je郵i przewa瘸 rudy nad z這tem
7MB(jest zielona) z goldwela - je郵 s czerwone
Dlatego bardzo wa積e jest prawid這we okre郵enie refleksu i korygowanie go kolorem le膨cym naprzeciw w kole kolor闚 , wubierasz jaki masz refleks i korygujesz go kolorem le膨cym naprzeciw na kole koror.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 13:51
Stary 2012-03-07, 17:18   #1688
Ametys
BAN sta造

Wiadomo軼i: 257

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:40
Ametys jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-07, 17:51   #1689
xxblondynaxx
Przyczajenie

Oj dziewczyny to teraz ju sama si pogubi豉m, Ametys a jaka farba dokladnie farbowa豉 w這sy ?? Macie racje,m鎩 refleks to jest mocna 鄴單 w sztucznym 鈍ietle ju ca趾iem 鄴速y/z這ty refleks . Juz teraz sie pogubi豉m , mog造byscie poda mi dobra farbe + numerek jaki moglabym na這篡 ? Ametys ja mysle ze mi taki mocny ch這dny br您 te by nie pasowa i nie oczekuje ze bedzie taki meega mrozny . Chcia豉bym po prostu kolor popielaty bez rudego lub czerwonego refleksu . Z g鏎y dzi瘯uj )
Stary 2012-03-07, 17:53   #1690
xxblondynaxx
Przyczajenie

Oj dziewczyny teraz to juz ca趾iem si pogubi豉m , Macie racje moj refleks jest 鄴速y/z這ty,a w sztucznym 鈍ietle to juz ca趾iem 鄴lty . Czyli powinnam brac cos 21 po przecinku ?? I to wystarczy ? Jaka polecacie mi farb firma + numerek ? Z g鏎y dziekuje za podpowiedzi poniewaz w tym temacie jestem kompletnie zielonaaa
Stary 2012-03-07, 17:58   #1691
xxblondynaxx
Przyczajenie

M鎩 refleks jest bardziej 鄴速y/z這ty . i z ka盥ym myciem ten refleks si pog喚bia . Czyli myslicie ze jak na這輳 farb z 1 na ko鎍u powinno by ok? Tylko teraz pytanie jaka firma i jaki dokladny numerek moglybyscie mi polecic zeby to zakry ? Bo ja jestem zielona w tym temacie i 3 % oxy tak ?? I ile ml oxy i ile farby razem wymieszac? z g鏎y dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Stary 2012-03-07, 18:00   #1692
visionAM
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 28 166

1 to popiel czyli przy rudym refleksie, do 鄴速ego 2, zreszt zyta wszystko pi瘯nie rozpisa豉, czytanie ze zrozumieniem si k豉nia
visionAM jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-07, 18:18   #1693
xxblondynaxx
Przyczajenie

W sensie chodzi這 mi ze 1 na samym ko鎍u . A jaka firme polecacie i jaki numerek ?
Stary 2012-03-07, 19:57   #1694
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
W sensie chodzi這 mi ze 1 na samym ko鎍u . A jaka firme polecacie i jaki numerek ?
najlepiej sam .2 jak jest tylko z這to. Je郵i to nie pomo瞠 to skorygujesz innym kolorem przy nast瘼nym farbowaniu.
Przeczcytaj prosz jeszcze raz t stron forum
A proporcje mieszania farby z oxy s w ka盥ej w ulotce, r騜ne dla r騜nych firm. Ja CI i nie polec firmy, bo testowa豉m tylko Allwaves. A google nie gryz...wpisz 7.2, przegl康nij palety r騜nych firm i wsio
Stary 2012-03-07, 19:58   #1695
caate
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 993
GG do caate

dodaje aktualizacje tego posta klik po 3myciach, jak kolor prezentuje sie na lokach.

pierwsze zdj - bez slonca, bez flesza
kolejne zdjecia w sloncu

moze komus sie przyda
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg SDC12930.jpg (85,4 KB, 47 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg SDC12940.jpg (125,3 KB, 56 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg SDC12937-1.jpg (94,6 KB, 25 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg SDC12943.jpg (100,1 KB, 33 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg SDC12945.jpg (116,6 KB, 40 za豉dowa)
Perfekcyjny demakija, ekstremalna 豉godno嗆 dla oczu z p造nem L'Oreal
caate jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-07, 21:02   #1696
Absurdalna07
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 013

ζdny odcie, cho na tych ostatnio robionych zdj璚iach troch przebija czerwie. Mimo tego kolor jest ch這dny.
Do陰czam do grona br您owow這sych, farbowa豉m latami na bardzo jasny blond, w這sy mam przetrawione farbami i teraz odbudowuj kolor... M鎩 naturalny to 鈔ednio ciemny blond popielaty, obecnie mam na g這wie L'Oreal Excellence nr 7, przedtem mia豉m "Mro幡y be" Castinga, spiera si w ekspresowym tempie na rudo... Nadal mi ten rudy przebija, ale kolor lepszy wyszed po tej si鏚emce Excellence'a. Docelowo chcia豉bym mie jasny br您 popielaty, wi璚 kolejne farbowanie b璠zie 7.1 z Excellence.
Absurdalna07 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-07, 21:06   #1697
Sovilo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 232

Po ponad dw鏂h latach niesamodzielnego farbowania w這s闚 wysz豉m z obiegu Zgodnie z instrukcj Topchoica farb nak豉dam na 10 min. na odrosty i potem na 20 minut na reszt, tak aby czas nie przekroczy w sumie 30 minut. Ok. Ale: te 10 minut licz od sko鎍zenia nak豉dania na odrosty czy od pierwszego dotkni璚ia p璠zelkiem w這s闚? Dotychczas sama farbowa豉m sklepowymi farbami i liczy豉m 30-40min. od zako鎍zenia nak豉dania farby na w這sy(nie bawi豉m si w odrosty, zawsze ''jecha豉m'' od razu ca這嗆).
Stary 2012-03-07, 21:08   #1698
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez caate Poka wiadomo嗆
dodaje aktualizacje tego posta klik po 3myciach, jak kolor prezentuje sie na lokach.

pierwsze zdj - bez slonca, bez flesza
kolejne zdjecia w sloncu

moze komus sie przyda
Ostatnia fotka jest mega! W s這鎍u bia造 refleks , mo瞠 gdziniegdzie w fiolet uciekaj...ale zimny fiolet, no c騜 ja mog wi璚ej "powiedzie" Piknie jest

Absurdalna07 - zr鏏 fotk przed i po farbowaniu i nam tutaj zaaplikuj prosz bo ciekawe jeste鄉y jak sklep闚ka 7.1 wyjdzie
Stary 2012-03-07, 21:15   #1699
Absurdalna07
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 013

Ok, postaram si wklei, ale 7.1 na這輳 dopiero za miesi帷 (plus-minus), jak obecny kolor si spierze - a spierze si szybko, bo z tak mocno rozja郾ionych b璠zie si zmywa...
Absurdalna07 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-07, 23:14   #1700
claudiiin
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 005

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka wiadomo嗆
Po ponad dw鏂h latach niesamodzielnego farbowania w這s闚 wysz豉m z obiegu Zgodnie z instrukcj Topchoica farb nak豉dam na 10 min. na odrosty i potem na 20 minut na reszt, tak aby czas nie przekroczy w sumie 30 minut. Ok. Ale: te 10 minut licz od sko鎍zenia nak豉dania na odrosty czy od pierwszego dotkni璚ia p璠zelkiem w這s闚? Dotychczas sama farbowa豉m sklepowymi farbami i liczy豉m 30-40min. od zako鎍zenia nak豉dania farby na w這sy(nie bawi豉m si w odrosty, zawsze ''jecha豉m'' od razu ca這嗆).
Jestem prawie pewna, ze gdzies czytalam, iz liczy sie od zakonczenia nakladania

Dziewczyny, mam problem ze zinterpretowaniem metody farbowania odrostow i "malaksowania farby" pozniej na reszcie wlosow. Czy to sie robi tak, ze naklada sie farbe na odrost, po uplywie zalecanego czasu zwilza ten odrost, tworzy emulsje?piane? i przeciaga ta piane na dlugosci wlosow? Jesli tak, to na suchych, czy ta dlugosc wlosow tez trzeba zwilzyc uprzednio?
Czy raczej robi sie to tak, ze po zafarbowaniu odrostu i przeczekaniu okreslonego czasu nak豉da sie normalnie farbe na reszte wlosow i to sie zwilza i robi z tego piane/emulsje i zostawia na te pare minut?

Przeszukalam wizaz wzdluz i wszerz i nigdzie nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi. Moglybyscie mi prosze napisac o co w tym dokladnie chodzi, jak to zrobic? Bo juz raz probowalam i nic kompletnie z tego mi nie wyszlo

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powr鏒 do naturalek...
claudiiin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-08, 12:48   #1701
_Nelly_
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 89

Chcia豉m si Was doradzi. chcia豉m si pozby rudego refleksu z w這s闚 za pomoc szamponu koloryzuj帷ego wella color touch. czy taki szampon w og鏊e zniweluje rudy refleks?? czy lepiej zastosowa farb??
_Nelly_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-08, 14:13   #1702
xxblondynaxx
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka wiadomo嗆
najlepiej sam .2 jak jest tylko z這to. Je郵i to nie pomo瞠 to skorygujesz innym kolorem przy nast瘼nym farbowaniu.
Przeczcytaj prosz jeszcze raz t stron forum
A proporcje mieszania farby z oxy s w ka盥ej w ulotce, r騜ne dla r騜nych firm. Ja CI i nie polec firmy, bo testowa豉m tylko Allwaves. A google nie gryz...wpisz 7.2, przegl康nij palety r騜nych firm i wsio

Dzi瘯uje , szuka豉m 7,2 znalaz豉m tylko Majirel 7.22 g貫boki blond opalizuj帷y myslisz ze sie nada? A mo瞠 co z goldwella z tym 瞠 tam farby maj inne oznaczenia na ktorych si nie znam moglabys mi doradzi ostatni raz )
Stary 2012-03-08, 18:39   #1703
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Cytat:
Dzi瘯uje , szuka豉m 7,2 znalaz豉m tylko Majirel 7.22 g貫boki blond opalizuj帷y myslisz ze sie nada? A mo瞠 co z goldwella z tym 瞠 tam farby maj inne oznaczenia na ktorych si nie znam moglabys mi doradzi ostatni raz )
.22 - to poglebiony. i skoro Zyta sama prosi o zapoznanie sie z forum tzn.ze jej anielska cierpliwosc siega granic.

Twoje pytania byly juz przerabiane. wiem duzo tego jest ale po to powstal post #634 aby kazdy mogl z niego korzystac. to podstawowa wiedza.

aa i jeszcze jedno - kazda firma ma swoje kolo barw i opisana nazwe. wystarczy google->grafika i otrzymasz szybka i klarowna odpowiedz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

zeby nie bylo, ze ktos nie moze odnalezc postow wyciagam je na wierzch kolejny raz.

Cytat:
na ulotce farby alwaves jest taki podzia na % oxy:

Wyb鏎 tonalno軼i wody utleniaj帷ej i czas zatrzymania.
Wyboru dokonujemy w zale積o軼i od barwy w這s闚.

· barwy od 1.0 na 6.0 - stosujemy wod utlenion 12%i czas reakcji 30 minut.
· barwy od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barwy od 9.0 na 10.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut.

poczytaj na tym blogu:
http://swiat-swiadomej-blondynki.blog.onet.pl/1,AR3_2011-02_2011-02-01_2011-02-28,index.html
Cytat:
Zanim zadasz pytanie - prosz przeczytaj!!!
W za陰czonychch Pdf-ach s informacje, kt鏎e sama zbiera豉m. Powinny one pom鏂 rozwi您a wi瘯szo嗆 problem闚 lub rozwia Wasze wszelkie w徠pliwo軼i. Mo瞠 s troch chaotyczne, ale chyba wszystko co ma by si tam znajduje. Mi貫j lektury -zyta. Caate dzi瘯uj za pomoc

Niestety jeden pdf jest za du篡, wi璚 dopisz, do neutralizacj niechcianych refleks闚 pos逝gujemu si ko貫m kolor闚. Je郵i niechciany kolor/refleks jest rudy/pomara鎍zowy , neutralizuje go naprzeciwleg造 kolor na kole czyli w tym wypadku niebieski/popiel.

PIGMENTACJA-Na堯 sam farb na w這sy, zmalaksuj z odrobin mocno ciep貫j wody, 瞠by si 逝ski pootwiera造, ale, 瞠by Ci si nie la這 po g這wie,(ja chodzi豉m w czepku k徙ielowym i r璚zniku, bo zawsze to ciep這 utrzymuje i lepiej wnika) bo musisz przetrzyma je 20 min. , a potem wysusz (troch d逝go trwa suszenie, dlatego nie namaczaj ich bardzo). Wysuszone farbuj jak zwykle

Bond bunny miesza sam farb z odrobin wody i wtedy nak豉da. Nie suszy tylko po 5-10minutach jak farba uzupe軟i pusty w這s na mokre k豉dzie farb w豉軼iw
Za陰czone pliki
Rodzaj pliku: pdf wszystko o farbowaniu w pigu販e.pdf (640,0 KB, 60 za豉dowa)

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2012-03-08 o 18:42
Stary 2012-03-08, 20:25   #1704
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
.22 - to poglebiony. i skoro Zyta sama prosi o zapoznanie sie z forum tzn.ze jej anielska cierpliwosc siega granic.

Twoje pytania byly juz przerabiane. wiem duzo tego jest ale po to powstal post #634 aby kazdy mogl z niego korzystac. to podstawowa wiedza.

aa i jeszcze jedno - kazda firma ma swoje kolo barw i opisana nazwe. wystarczy google->grafika i otrzymasz szybka i klarowna odpowiedz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

zeby nie bylo, ze ktos nie moze odnalezc postow wyciagam je na wierzch kolejny raz.
Dzi瘯uj Ci bardzo za przpomnienie tylko ta podzia陰ka Oxy z farb allwaves jest jaka pomylona i nie wiem w ko鎍u ile czasu trzyma?1) z 3) tzn powinno by:
· barwy(poziomy) od 9.0 na 10.0 - stosujemy wod utlenion 12%i czas reakcji 30 minut.
· barwy(poziomy) od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barwy(poziomy) od 1.0 na 6.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut.
No w sumie przez ostatnie pare...na軼ie stron, a nawet przez kilka t逝ke to samo, wi璚 troch na 豉twizn pytaj帷y id
A odpowiem dziewczyny jutro, bo dzisiaj padam na ......
Caate - gdzie s Twoje bordowe/rudzielce... ...ale ogie by

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 18:23
Stary 2012-03-08, 22:42   #1705
claudiiin
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 005

Caate, dzieki za wklejenie tego posta. Faktycznie duzo przydatnych informacji, znalazlam tez instrukcje malaksowania o ktore pytalam
Aczkolwiek w tym pdfie i tak sa podane jakby 2 metody:
-na poczatku Fryzjerstwo Moja Pasja napisala, ze pod koniec farbowania zwilza odrost na ktorym jest juz farba i tworzy z tego emulsje ktora przeciaga na reszte wlosow
-a przy instrukcji Allwaves jest napisane, zeby pod koniec zwilzyc wlosy na dlugosci i na to nalozyc farbe i rozmasowac.

Takze w dalszym ciagu nie wiem ktorego sposobu sie trzymac... Jak Wy to robicie albo co uwazacie za sensowniejsze (na dlugich wlosach)?

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powr鏒 do naturalek...
claudiiin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-03-09, 09:26   #1706
xxblondynaxx
Przyczajenie

Cytat:

Dziekuje Ci za odpowiedz dziewczyny to nie jest tak,瞠 ja nie czyta豉m w徠ku , czyta豉m wybrane strony ale nie mog豉m znalezc odpowiedzi na moje pytanie . Czyta豉m bloga blond bunny i zastanawiam si czy nie zrobi tak jak pisa豉 pigmentacji . Kupi豉bym farb majirela 7.0 natur i na這zy豉bym j na 5-10 min nastepnie na to bym po這篡豉 7,22 z oxy 6 % co o tym myslicie ? Poniewa faktycznie z blondu bardzo szybko kolor sie wyp逝kuje i s prze鈍ity . Zam闚ilam ju 7,22 poniewaz innego nie znalaz豉m a kolor na palecie wydawa si przyzwoity i zastanawiam sie czy nie dokupi tej natury i zrobi pigmentacje
Stary 2012-03-09, 11:49   #1707
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Cytat:
Napisane przez claudiiin Poka wiadomo嗆
Caate, dzieki za wklejenie tego posta. Faktycznie duzo przydatnych informacji, znalazlam tez instrukcje malaksowania o ktore pytalam
-na poczatku Fryzjerstwo Moja Pasja napisala, ze pod koniec farbowania zwilza odrost na ktorym jest juz farba i tworzy z tego emulsje ktora przeciaga na reszte wlosow
-a przy instrukcji Allwaves jest napisane, zeby pod koniec zwilzyc wlosy na dlugosci i na to nalozyc farbe i rozmasowac.

Takze w dalszym ciagu nie wiem ktorego sposobu sie trzymac... Jak Wy to robicie albo co uwazacie za sensowniejsze (na dlugich wlosach)?
moja odpowiedz moze byc niesatysfakcjonujaca Ciebie, ale ja robie zawsze tak jak instrukcja danej farby mowi.
osobiscie stosuje ta metode pierwsza

Cytat:
Dzi瘯uj Ci bardzo za przpomnienie tylko ta podzia陰ka Oxy z farb allwaves jest jaka pomylona i nie wiem w ko鎍u ile czasu trzyma?1) z 3) tzn powinno by:
· barwy(poziomy) od 9.0 na 10.0 - stosujemy wod utlenion 12%i czas reakcji 30 minut.
· barwy(poziomy) od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barwy(poziomy) od 1.0 na 6.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut.
No w sumie przez ostatnie pare...na軼ie stron, a nawet przez kilka t逝ke to samo, wi璚 troch na 豉twizn pytaj帷y id
A odpowiem dziewczyny jutro, bo dzisiaj padam na ......
Caate - gdzie oko這 tego 634 postu s Twoje bordowe/rudzielce... ...ale ogie by
no dawaly po oczach

ja tam nie mam takie cierpliwosci jak Ty, ale to juz wiemy od dawna

Cytat:
Dziekuje Ci za odpowiedz dziewczyny to nie jest tak,瞠 ja nie czyta豉m w徠ku , czyta豉m wybrane strony ale nie mog豉m znalezc odpowiedzi na moje pytanie . Czyta豉m bloga blond bunny i zastanawiam si czy nie zrobi tak jak pisa豉 pigmentacji . Kupi豉bym farb majirela 7.0 natur i na這zy豉bym j na 5-10 min nastepnie na to bym po這篡豉 7,22 z oxy 6 % co o tym myslicie ? Poniewa faktycznie z blondu bardzo szybko kolor sie wyp逝kuje i s prze鈍ity . Zam闚ilam ju 7,22 poniewaz innego nie znalaz豉m a kolor na palecie wydawa si przyzwoity i zastanawiam sie czy nie dokupi tej natury i zrobi pigmentacje
a moze oxy4%?
mnie osobiscie 6% rozjasnia i z czasem rudzialy bardziej, ale ja mam duzo ciemniejszy kolor, wiec to taka dygresja
Stary 2012-03-09, 15:55   #1708
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez claudiiin Poka wiadomo嗆

Robi babci w這sy na kolor 8.3 ju z 1,5 roku (siwe80% wiec mieszam 8.0 i 8.3 p馧 na p馧 - na 6%) i za ka盥ym razem najpierw nak豉dam farbe na suche w這sy na odrost trzymamy 22-25 minut, nak豉dam jak najszybciej na d逝go嗆, trzymamy 5 minut , po czym nad wann zwil瘸my mocno ciep陰 wod tak 瞠by si nie poparzy, zmalaksowa, czyli spieni, potrzyma z 5 minut, chodzi o to, 瞠by r闚nomiernie si farba rozprowadzi豉. Tak samo u fryzjera robi si odrost i od鈍ie瘸 kolor

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
奸iczny ten 7.22 ale widz, 瞠 ci篹ko go znale潭, bo go wycofali?
Mo瞠sz sobie zrobi pigmentacje, ale wg mnie to tak jak farbowanie siwych w這s闚 w 50% kt鏎e s puste wi璚 mo瞠sz wymiesza od razu p馧 cz窷ci natury 7.0 i 1 cz窷 tej 7.22 i farbowa jak zwykle bez pigmentacji.
Ale nie wiem, teraz co z oxy, bo siwe si robi na 6%, ale 6% rozja郾i i wyrudzi Ci naturalny odrost, wi璚 lepiej r鏏 na 3% i sprawdzaj nasycenie po danym czasie przecieraj帷 pasemko wacikiem . Wielokrotne farbowanie na 3% powinno si w ko鎍u utrwali i wej嗆 we w這s tak jak szamponetka (cho szamponetki s chyba na 2% oxy)
Stary 2012-03-09, 16:11   #1709
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _Nelly_ Poka wiadomo嗆
Chcia豉m si Was doradzi. chcia豉m si pozby rudego refleksu z w這s闚 za pomoc szamponu koloryzuj帷ego wella color touch. czy taki szampon w og鏊e zniweluje rudy refleks?? czy lepiej zastosowa farb??
Ka盥a farba profesk z niebieskim/popielem, czyli po przecinku .1 lub A - Ash powinna zneutralizowa rudy kolor, tylko trzeba je zrobi na 3% i b璠ziesz mia陰 co a'la szamponetka.
Wella pewnie te sobie poradzi, ale jak robi豉m go na 2% to zmy si po 2 tygodniach. Masz tam ... .1 i ... .89 - srebrno per這wy/bardziej na rudo z這ty, albo mi niebieski 0.88 miesza z natur, czyli np, 7.0
Wklej jeszcze swoje fotki to zobaczymy

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 18:19
Stary 2012-03-09, 17:49   #1710
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Zyta dalas czadu
Odpowiedz

Tagi
ch這dny br您, ciemny br您, czarna farba, joanna multi soft color, pi瘯ny br您

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-09-25 09:43:18

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.