Br您 ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w徠ek zbiorczy. - Strona 76 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzib przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane b璠 przetwarzane w celu 鈍iadczenia us逝g za pomoc portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powy瞠j zg鏚.

Osoba podaj帷a dane ma prawo dost瘼u do tre軼i swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyra瞠nie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mog by udost瘼nione innym podmiotom z grupy kapita這wej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Prosz czeka
Nie mo瞠sz si zalogowa? Przypomnij has這
Masz ju konto? Zaloguj si!
Odzyskiwanie utraconego has豉
Odzyskiwanie utraconego has豉. Prosz czeka
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj si!
Masz ju konto? Zaloguj si!

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-11-05, 12:36   #2251
madzius_88
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 30
Dot.: Br您 ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w徠ek zbiorczy.

Zyciu Kochana ja teraz robilam poziomem 4 i bylo mi malo kolor najpiekniejszy byl w pierwszych kilku dniach taki nasycony gleboki.. wlasnie ten bialy odcien ta poswiata w czarnych wlosach bardzo mi sie podoba a ponadto wlasnie zaspokaja moj glod ciemnego glebokiego koloru i mam wrazenie ze czern nie wyplukuje sie w rudosci.. (obserwuje wlosy kolezanek) w ogole nie widze roznicy miedzy 1 dniem po farbowaniu a miesiacem po.. no poza odrostami jedyne ale i pewne wahania dotycza tego aby ta czern nie wygladala sztucznie.. chcialabym zeby wygladala jak najnaturalniej jak to tylko mozliwe

ps. miala ktoraz z Was doczynienia z czernia ?? ale zaplanowana a nie taka niespodziankowa po doborze zlej farby.. Veroniqe cos mi sie kojarzy ze Ty przerabialas temat czerni
madzius_88 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 12:41   #2252
aniula884
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 97

Help!

Zafarbowa豉m w這sy dok豉dnie mieszank 7N(30ml) + 7A(30ml)+ 6P(60ml) z oxy 6% (farba Matrix socolor ) chcia豉m popielaty br您 a wyszed no w豉郾ie mega dziwny kolor a dok豉dnie chcia豉m sie pozby zo速o-rudego refleksu a teraz mam na odrostach rudy kolor ;o nie wiem jak to sie sta這...czy to natura tak zrobi豉 czy co...co wiecej nadal mam z馧ty refleks juz nie mam pojecia jak go zlikwidowa ;(

Dodam jeszcze ze mam do wykorzystania farby
5AV,7N,7A,6P

Jak mieszank teraz zrobi aby te dziadostwo przykry ? na razie czekam az sie wyp逝cze bo kolor sam w sobie jest ciemny taki na poziomie 5 ale co potem ?

Edytowane przez aniula884
Czas edycji: 2012-11-05 o 12:46
aniula884 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 13:31   #2253
chickencrazy
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 947

Chyba na natura niepotrzebna Na pr鏏niku 8P wygl康a do嗆 rudawo, jak dla mnie, niby 6P ok, ale na 篡wo nie widzia豉m. Je郵i 鄴速awy odcie, to potrzebny Ci fiolecik, mo瞠 AV z A? (ale ja dopiero raczkuj w tym temacie, to nie trzeba traktowa tego co m闚i, na serio )
A co do rudego odrostu, to niestety zmora nas wszystkich.

Ja ostatnio farbowa豉m .2 (per豉 chyba, w ka盥ym razie fiolet) + .0 (czyli natura),poziom 8, i 鄴速ego nie ma, za to jest pi瘯ny rudy Jak tylko dorw srebrn p逝kank Flor Illum, to zastosuj i tak mam nadziej przeczeka do kolejnego farbowania.
chickencrazy jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 13:57   #2254
Veroniqe22
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 236

Cytat:
Napisane przez madzius_88 Poka wiadomo嗆
ps. miala ktoraz z Was doczynienia z czernia ?? ale zaplanowana a nie taka niespodziankowa po doborze zlej farby.. Veroniqe cos mi sie kojarzy ze Ty przerabialas temat czerni
Ja z czerni mia豉m przygod tylko i wy陰cznie tak ,瞠 wychodzi豉 mi po farbowaniu kilka razy ciemnymi br您ami drogeryjnymi i tak sobie 篡豉m par lat dop鏦i nie odmieni這 mi si na naturalno嗆 bo dla mnie ka盥a czer wygl康a sztucznie i jak patrz teraz na dziewczyny na ulicy kt鏎e maj czarne w這sy, to a nie mog patrze chyba 瞠 znajdziesz naturalny odcie czerni (o ile taki istnieje) ;] ale to ju nie u nas na w徠ku bo my walczymy o br您y :P
Veroniqe22 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 14:19   #2255
endorfina123
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 340

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka wiadomo嗆
Ja z czerni mia豉m przygod tylko i wy陰cznie tak ,瞠 wychodzi豉 mi po farbowaniu kilka razy ciemnymi br您ami drogeryjnymi i tak sobie 篡豉m par lat dop鏦i nie odmieni這 mi si na naturalno嗆 bo dla mnie ka盥a czer wygl康a sztucznie i jak patrz teraz na dziewczyny na ulicy kt鏎e maj czarne w這sy, to a nie mog patrze chyba 瞠 znajdziesz naturalny odcie czerni (o ile taki istnieje) ;] ale to ju nie u nas na w徠ku bo my walczymy o br您y :P
mam bardzo podobne odczucia odno郾ie czerni. kiedy rozmawia豉m na ten temat z fryzjerk-stylistk, kt鏎a stwierdzi豉, 瞠 Polkom absolutnie 幢e jest w czerniach i ona odmawia farbowania na takie kolory, zamiast czerni u篡wa ciemnego br您u, kt鏎y dla niewprawionego oka jest prawie nie do rozr騜nienia. dla mnie poziom 5 jest ju ciemny i od znajomych s造sz "ale ty czarna", cho przecie to br您.

a co do Twojego pytania, madzius_88, to te pewnie zale篡 jakiej czerni u篡jesz, bo s czernie o refleksie niebieskim, ale te mahoniowe i pewnie wiele, wiele innych, cho ja w tym temacie jestem zielona

endorfina123 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 14:33   #2256
Veroniqe22
Raczkowanie

I teraz mnie pozamiata這 dziewuszki :P:P stosowa豉 kt鏎a farb Goldwell Elumen ?? Przeszuka豉m ca貫 nasze forum i by造 jakie info 瞠 jedna dziewczyna farbowa豉 elumen clear... A co z kolorami? Widzia豉m Endorfina si zastanawia豉 ? Zyta? Ja sie chyba zakocha豉m i musze to wypr鏏owa bo nie przezyj :P Bli瞠j chodzi mi o kolory Bright... AB@6

Tylko jak ja mam rozczyta t palet?? (za陰cznik1) poziomy z lewej strony oznaczaj wyj軼iowe w這sy?? doczytuje sie ledwo w lewym g鏎nym rogu (Base Shade) wi璚 tak ;] a reszta jak poszczeg鏊ne kolory wyjd.

a 3 foto jak wychodzi kolor NB@4.. k豉dziony na te w這sy zdj璚ie 4 ;D
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg goldwell-elumen-high-per_1631.jpg (66,2 KB, 34 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg b122ec051af3b959d7c06112b284424f_5.jpg (52,7 KB, 14 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 6e85aaa88890458f5dab763c77f4e945.jpg (13,2 KB, 49 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 6a6dc77a3e7dbd1a1ebdc3bb9bc27da8.jpg (31,8 KB, 39 za豉dowa)

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2012-11-05 o 14:57
Stary 2012-11-05, 16:51   #2257
Gabryska27
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 27

Czesc dziewczyny.Prosze o porade.Nie mam czasu czytac calego watku poza tym kazdy przypadek jest inny wiec opisze soja prosbe/pytanie....
Aktualnie mam wlosy w koloze bardzo jasny popielaty blond jak Pink..i chcialabym wrocic do mojego naturalnego koloru czyli ciemny blond.Chce teraz zrobic sobie pasemka w kolorze ciemnego popielatego bladu ale zeby nie wyszedl brazowy.
Dodaje zdjecia w ramach obecnego stanu i docelowego.
Jakies rady i sugestie?Moze ktos mial tak jak ja????Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam.
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg pink.jpg (31,5 KB, 9 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 564d9b0ace4b4f3amed.jpg (32,2 KB, 15 za豉dowa)
Gabryska27 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 18:34   #2258
soulie
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 471

Witajcie
Nadal Was podczytuj i nadal zmagam si z w這sami. Chyba jednak si poddam je郵i chodzi o walk o popielaty br您 Nie wiem ju co mam k豉嗆, 瞠by wyszed ch這dny odcie Ostatnio k豉d豉m 8.2 i 7.1 (albo na odwr鏒, ju nie pami皻am), a kilka dni temu 8.21. No cholipka z ch這dnym odcieniem nie ma to nic wsp鏊nego. Ca造 czas wychodzi ciep造, ju sama nie wiem czy z czerwonym czy z 鄴速ym odcieniem. Chyba wszystko na raz. A od po這wy mam lekko glonowate (wcze郾iej rozja郾iane)
Wy瘸li si musia豉m bo mam ju dosy moich k豉k闚
soulie jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 18:58   #2259
guacamole
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 006

Cytat:
Napisane przez soulie Poka wiadomo嗆
Witajcie
Nadal Was podczytuj i nadal zmagam si z w這sami. Chyba jednak si poddam je郵i chodzi o walk o popielaty br您 Nie wiem ju co mam k豉嗆, 瞠by wyszed ch這dny odcie Ostatnio k豉d豉m 8.2 i 7.1 (albo na odwr鏒, ju nie pami皻am), a kilka dni temu 8.21. No cholipka z ch這dnym odcieniem nie ma to nic wsp鏊nego. Ca造 czas wychodzi ciep造, ju sama nie wiem czy z czerwonym czy z 鄴速ym odcieniem. Chyba wszystko na raz. A od po這wy mam lekko glonowate (wcze郾iej rozja郾iane)
Wy瘸li si musia豉m bo mam ju dosy moich k豉k闚
Soulie, na rozjasniane wlosy nie nakladaj ciemniejszej farby z popielem po kropce- bo na 99 proc masz glona.

Odrosty i rozjasniane traktujesz oddzielnie. Rozjasniane przyciemnisz, dajac do farby naturalnej typu 6.0, 7.0 itd z zerem po kropce jakas jedna trzecia farby na tym samym poziomie ze zlotem (przyciemnianie do poziomu 7-8), miedzia (5-6) lub czerwienia (sredni braz i nizej). Zalezy od tego, na jakim jestes poziomie i jak ciemna chcesz byc.
Efekt - bedzie naturalny odcien, moze lekko cieply, ktory potem mozesz stonowac nakladajac toner czy farbe na niskiej wodzie popielatym fioletem po kropce.

Naturalne, o ile ton w ton, farbuj farba z popielem lub perla po kropce, ale na niskiej wodzie. Wysoka woda zwieksza ilosc zoltego czynnika i kolor wlosow sie ociepla. A jesli przyciemniasz je, to tak samo mieszasz naturalny kolor z odrobina zlotego, miedzianego czy czerwonego po kropce, zaleznie od tego, na jakim poziomie jest kolor Twoich wlosow na tej wysokosci. I potem je wyrownujesz tonerem na slabej wodzie.

Naturalki farbujesz inna farba, a rosjasniane inna.
Zielonego glona pozbedziesz sie, jesli do farby dodasz pigmentu czerwonego - tj. farby z czerwienia po kropce.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-11-05 o 19:07
guacamole jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 19:21   #2260
Laity
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 040

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka wiadomo嗆
Laity - bardzo 豉dnie, bardzo i bardzo naturalnie Dzi瘯i za foteczki i co wystarczaj帷o ciemno? bo jak na poziom 5 to do嗆 jasno wygl康aj?
Dzi瘯i Przygotowa豉m si na ciemniejsze w這sy Ostatnio jak farbowa豉m jak捷 Yellow 5.01 to zawsze wychodzi造 niemal czarne, p騧niej oczywi軼ie si spiera造 do rudo軼i, tak瞠 przy Alfaparfie mi豉 niespodzianka, 瞠 jednak czarne nie wychodz.

Cytat:
Laity: ponawiam apel postaw na natur goldwella 5NN + 5A .. widz jakie rudo軼i na grzywce?? i nie poddawaj si jeszcze bo dopiero 2 raz farbowa豉.. dasz rade

Moje w這sy po prawie miesi帷u od farbowania wygl康aj tak... nie s mega ch這dne ale czuj si w nich dobrze..
Veroniqe, przyjrz si temu Goldwellowi skoro tak zachwalasz. Twoje w這sy wygl康aj bardzo 豉dne tak瞠 b璠 mie motywacj
A moja grzywka nie jest ruda na razie, to pewnie kwestia 鈍iat豉 i zdj璚ia.

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka wiadomo嗆
Soulie, na rozjasniane wlosy nie nakladaj ciemniejszej farby z popielem po kropce- bo na 99 proc masz glona.
Dok豉dnie. U mnie w豉郾ie pojedyncze rozja郾ione pasemka zrobi造 si z lekka zielonkawe

Laity jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 19:26   #2261
soulie
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 471

Cytat:

Odrosty i rozjasniane traktujesz oddzielnie. Rozjasniane przyciemnisz, dajac do farby naturalnej typu 6.0, 7.0 itd z zerem po kropce jakas jedna trzecia farby na tym samym poziomie ze zlotem (przyciemnianie do poziomu 7-8), miedzia (5-6) lub czerwienia (sredni braz i nizej). Zalezy od tego, na jakim jestes poziomie i jak ciemna chcesz byc.
Efekt - bedzie naturalny odcien, moze lekko cieply, ktory potem mozesz stonowac nakladajac toner czy farbe na niskiej wodzie popielatym fioletem po kropce.

Naturalne, o ile ton w ton, farbuj farba z popielem lub perla po kropce, ale na niskiej wodzie. Wysoka woda zwieksza ilosc zoltego czynnika i kolor wlosow sie ociepla. A jesli przyciemniasz je, to tak samo mieszasz naturalny kolor z odrobina zlotego, miedzianego czy czerwonego po kropce, zaleznie od tego, na jakim poziomie jest kolor Twoich wlosow na tej wysokosci. I potem je wyrownujesz tonerem na slabej wodzie.

Zielonego glona pozbedziesz sie, jesli do farby dodasz pigmentu czerwonego - tj. farby z czerwienia po kropce.
guacamole
Teoretycznie wiem, 瞠 powinnam 2 r騜ne farby k豉嗆, ale mnie to technicznie przerasta Chyba ma這 zdolna jestem, bo nawet po這瞠nie jednego koloru to dla mnie nie lada wyczyn Nie wiem jak wy ale ja nienawidz farbowa w這s闚. Nie lubi te jak mi kto k豉dzie farb, bo zawsze mam wra瞠nie, 瞠 robi 幢e i ci庵nie mnie za w這sy Taka wybredna jestem

My郵, 瞠 teraz mam poziom 8 na ca這軼i z tym, 瞠 w r騜nych odcieniach. Czyli m闚isz, 瞠 na rozja郾iane natura 8 z 1/3 tubki 8.3 np? I na nie rozja郾iane 8.21 np? Na 3%, to ju wiem

W og鏊e to chc z powrotem swoje naturalne w這sy

aha, a jakbym po這篡豉 na te rozja郾iane sam natur 瞠by ju nie kombinowa z mieszaniem ze z這tem? Mog這by tak by? albo najlepiej natur na ca這嗆?

Edytowane przez soulie
Czas edycji: 2012-11-05 o 19:29
soulie jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 19:42   #2262
zyta82
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 755

Cytat:

Piwa Ci polej bo dobrze i ciekawe rzeczy piszesz. Ty chyba pracujesz w fachu?
To prosz rozwiej moje w徠plwo軼i.
Czyli rozja郾iony blond musi zaopatrzy w kolor (pigment) jaki maj w這sy na danych poziomach, to powiedz mi jeszcze, dajmy na to, 瞠 chcemy poziom 6, na ca趾owitym blondzie (oczywi軼ie natura te musi by w odpowiedniej proporcji i na 6% bo to jak siwki si farbuje) to ta mied np. z farby 6.4 jako "prepigmentacja" nie b璠zie widoczna w s這鎍u? b璠 mia造 naturalny wygl康, tak jak odrost potraktowany sam natur?
Dlaczego sp逝kuj帷e si na rudo w這sy nie wychodz popielato po .1 czy dodatku korektora niebieskiego? Jest tu jeszcze jaki myk?
Dzi瘯uj z g鏎y za odpowiedz
zyta82 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 20:46   #2263
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez soulie Poka wiadomo嗆
guacamole
Teoretycznie wiem, 瞠 powinnam 2 r騜ne farby k豉嗆, ale mnie to technicznie przerasta Chyba ma這 zdolna jestem, bo nawet po這瞠nie jednego koloru to dla mnie nie lada wyczyn Nie wiem jak wy ale ja nienawidz farbowa w這s闚. Nie lubi te jak mi kto k豉dzie farb, bo zawsze mam wra瞠nie, 瞠 robi 幢e i ci庵nie mnie za w這sy Taka wybredna jestem

My郵, 瞠 teraz mam poziom 8 na ca這軼i z tym, 瞠 w r騜nych odcieniach. Czyli m闚isz, 瞠 na rozja郾iane natura 8 z 1/3 tubki 8.3 np? I na nie rozja郾iane 8.21 np? Na 3%, to ju wiem

W og鏊e to chc z powrotem swoje naturalne w這sy

aha, a jakbym po這篡豉 na te rozja郾iane sam natur 瞠by ju nie kombinowa z mieszaniem ze z這tem? Mog這by tak by? albo najlepiej natur na ca這嗆?

Mysle, ze priorytetem jest usuniecie glona farba z dodatkiem czerwonego po kropce, dodanego do naturalki. Fryzjerzy pisza roznie: pol na pol, czasem 1/3 - zaleznie. Nie jestem fryzjerka, wiec trudno mi ocenic, ile w Twoim przypadku potrzeba. W razie co, mozesz zawsze powtorzyc akcje, zwiekszajac ilosc czerwieni - woda 3 proc nie jest tak niebezpieczna.

Potem bedziesz mogla sobie sie bawic jedynie tonerami z popielato-fioletowym. Uzyskanie jednolitego koloru przy zastosowaniu roznych farb (naturalki maja inne potrzeby, z rozjasnianych trzeba zdjac glona), moze zabrac troche czasu. Wazne to systematycznosc i niezbyt gorliwe dazenie do 'poprawienia' wloskow na wlasna reke.

Zanim zaczniesz dzialanie z farbami, postaraj sie wyprac glona szamponem przeciwlupiezowym. Kiedys gasilam tak swoja zielen, jak nalozylam zimny piaskowy bez na kurczaczy lepek

Osobiscie, na przyszlosc, wyrownalabym tego glona do poziomu akceptowalnosci i bym podcinala te wlosy tak, by sie regularnie pozbywac zaglonionych. Z takiego powodu, ze jak sie zastosuje inna farbe w przyszlosci, ten stary glon moze sie odezwac.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Piwa Ci polej bo dobrze i ciekawe rzeczy piszesz. Ty chyba pracujesz w fachu?
To prosz rozwiej moje w徠plwo軼i.
Czyli rozja郾iony blond musi zaopatrzy w kolor (pigment) jaki maj w這sy na danych poziomach, to powiedz mi jeszcze, dajmy na to, 瞠 chcemy poziom 6, na ca趾owitym blondzie (oczywi軼ie natura te musi by w odpowiedniej proporcji i na 6% bo to jak siwki si farbuje) to ta mied np. z farby 6.4 jako "prepigmentacja" nie b璠zie widoczna w s這鎍u? b璠 mia造 naturalny wygl康, tak jak odrost potraktowany sam natur?
Dlaczego sp逝kuj帷e si na rudo w這sy nie wychodz popielato po .1 czy dodatku korektora niebieskiego? Jest tu jeszcze jaki myk?
Dzi瘯uj z g鏎y za odpowiedz

Nie jestem fachowcem. Testowalam sporo na sobie, zaliczylam zielen, zwalczanie zolci, schodzenie z czerni do naturalkow i 'blondowanie' w domu A takze bylam 'glowka' w glownym salonie szkoleniowym duzej firmy fryzjerskiej. Z grubsza znam kilka podstawowych zasad itp, ale wielu rzeczy bym nie ryzykowala, bo nie jestem fryzjerem i wszystkiego nie widzialam

Tak, gdy rozjasnione wlosy chcemy przyciemnic na kolor zblizony do naturalnego musimy dodac cieplej farby do neutralnej, zaleznie od docelowego zamiaru - by zielen nie wyszla. Dosc trudno metoda amatorska uzyskac jednolity kolor na odrostach i na rozjasnianych, moze byc roznica w odcieniu - ale mozna to plukac pigmentem.

Siwe wlosy to juz nie moja dzialka. Farbowalam mamie siwielce, ale tylko na kolory pastelowe (one maja mniej tego pigmentu bazowego, sluza glownie do nadania refleksu wlosom bardzo jasnym, rozjasnionym lub siwym), wiec wyszla sliczna perlowa biel lub lekki rozyk. Podejrzewam, ze siwe wlosy rowniez potrzebuja pigmentu bazowego, by efekt nie byl zarowiasty (a wiec natura plus cos pigmentem po kropce).

Mialam kiedys sciemniane wlosy wczesniej rozjasniane i mialam dodawana miedz. Wlasciwie to mialam polaczone farby docelowa i z miedzia po kropce i bez prepigmentacji. Efekt byl taki, ze nie mialam naturalnego czystego popielu jak w naturze, kolor lekko mienil sie na zloto, ale tylko w sloncu. Proporcji nie podam, bo fryzjer kladl i opowiadal tylko o stosowanych kolorach Czystego popielu raczej sie nie uzyska jednostopniowo. Takie wlosy mozna zbijac plukankami. Oto spytaj FRYZa - bo on profesjonalista.

Nie stosowalam na blondzie korektora niebieskiego, a moje ostatnie starcie z fioletowym zakonczylam porazka . Niepotrzebnie duzo go dodalam do mieszanki, bo brakowalo mi farby z fioletem po kropce. I tydzien to sciagalam szamponem przeciwlupiezowym, pilingiem do wlosow i bezsennymi nocami pelnymi modlitwo o normalnosc . Dobrze, ze byl nietrwaly
Ale powiem, ze korektor jest raczej malo trwaly, a czasteczki niebieskiego pigmentu sa malenkie. Latwo sie wyplukuja i dlatego popiele wymagaja plukanek lub tonowania, by dostarczyc niebieskieo, co te rudosc gasi.
Niebieskiego korektora uzywalam przy farbowaniu na czarny i ciemny braz. dawal piekny chlodny refleks, ale do ciemnych farb mozna pigmentu dac wiecej.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-11-05 o 20:48
Stary 2012-11-05, 21:22   #2264
JustineReves
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 121

Dziewczyny chc przefarbowa moje ombre na bardziej naturalny efekt, bo ju mi si znudzi這 i znosi這
w za陰czniku wrzucam foto, kt鏎e by這 robione latem, ale od tego czasu wiele si nie zmieni這, tylko kolor z 'przej軼ia' si troch wyp逝ka i teraz wpada bardziej w rudy.
zalezy mi na tym aby nada ko鎍om odcie delikatnie ja郾iejszy ni m鎩 naturalny, kt鏎y jest bardzo ciemnym br您em.

z tego co ju sobie poczyta豉m to musz w這sy zafarbowa natur aby z豉pa造 pigment, ale zastanawiam si nad wyborem koloru i farby. czy poza farb musz kupi co jeszcze? zale篡 mi na tym, by uzyska odcie ch這dny, bez czerwieni i rudo軼i.

czy mo瞠 lepiej po prostu uda si do fryzjera, poniewa do鈍iadczenie w farbowaniu mam niemal 瘸dne, a nie chc sobie ca趾iem zepsu w這s闚
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_m6lheeVhOF1r2ty9bo1_500.jpg (74,4 KB, 39 za豉dowa)
JustineReves jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-05, 21:50   #2265
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez JustineReves Poka wiadomo嗆
Dziewczyny chc przefarbowa moje ombre na bardziej naturalny efekt, bo ju mi si znudzi這 i znosi這
w za陰czniku wrzucam foto, kt鏎e by這 robione latem, ale od tego czasu wiele si nie zmieni這, tylko kolor z 'przej軼ia' si troch wyp逝ka i teraz wpada bardziej w rudy.
zalezy mi na tym aby nada ko鎍om odcie delikatnie ja郾iejszy ni m鎩 naturalny, kt鏎y jest bardzo ciemnym br您em.

z tego co ju sobie poczyta豉m to musz w這sy zafarbowa natur aby z豉pa造 pigment, ale zastanawiam si nad wyborem koloru i farby. czy poza farb musz kupi co jeszcze? zale篡 mi na tym, by uzyska odcie ch這dny, bez czerwieni i rudo軼i.

czy mo瞠 lepiej po prostu uda si do fryzjera, poniewa do鈍iadczenie w farbowaniu mam niemal 瘸dne, a nie chc sobie ca趾iem zepsu w這s闚
Mozna by probowac w domu, ale to moze wymagac kombinowania i dwoch-trzech podejsc z roznymi mieszankami. Jak fryzjer sprawny, to bez bledu oceni ilosc dodanego pigmentu od razu. Ja na Twoich wlosach ombre widze rudosci i mialabym obiekcje przed zastosowaniem dodatku pigmentu miedzianego do farby-natury, a sam pigment zloty moglby sobie nie poradzic, moze trzeba by bylo miedz i zloto zmieszac-wyzsza szkolka. Haczyk tkwi w proporcjach i ewentualnej walce z rudawymi przeswitami lub ciepla poswiata na juz przyciemnionych wlosach.

Masz mozliwosci finansowe, dobrego fryzjera, zero doswiadczen z domowym farbowaniem - idz do profesjonalisty
Nawet osoby doswiadczone zaliczaja wpadki, a jak Ty nigdy nic nie robilas sama, mozesz miec problemy z odkreceniem ew. bledow.
Stary 2012-11-06, 08:55   #2266
zyta82
Rozeznanie

Guacamole dzi瘯uj Ci pi瘯nie ;*
Bardzo przydatne te Twoje posty, co prawda pomyli豉m Forumki, (Gabry鄂27 i Soul, przepraszam) ale ju "naskoczy豉m".

Jeszcze zapytam, jak piszesz tonownie na niskim oxy masz na my郵i 3% czy jeszcze ni窺zy 1,9%, no i nietrwa貫 jest jak szamponetka, bo oblepia w這sy?
Stary 2012-11-06, 09:45   #2267
Veroniqe22
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka wiadomo嗆
Ja ostatnio farbowa豉m .2 (per豉 chyba, w ka盥ym razie fiolet) + .0 (czyli natura),poziom 8, i 鄴速ego nie ma, za to jest pi瘯ny rudy Jak tylko dorw srebrn p逝kank Flor Illum, to zastosuj i tak mam nadziej przeczeka do kolejnego farbowania.
Jednym farbowaniem nie da si osi庵n望 ch這dnego koloru!! Trzeba to robi stopniowo.. jak masz teraz rude po ostatnim farbowaniu to nast瘼nym razem farba z niebieskim .1 lub A. o ile dobrze rozpoznajesz ten refleks a nie jest z馧to-pomara鎍zowy... wiec jak masz pomara鎍z to u篡j .1 a jak z馧to- pomara鎍zowe to .1 + .2 LUB .1 + .21 plus natura na siwki

Czas edycji: 2012-11-06 o 13:10
Stary 2012-11-06, 15:44   #2268
chickencrazy
Rozeznanie

No w豉郾ie zastosuj .1 plus 1/4 .2 bo mi zosta這. Zobaczymy co wyjdzie

A z t natur na siwki to sama nie wiem, bo one s pojedy鎍ze, a jak zafarbuj ca造 odrost natur, to raczej b璠zie rudy Wiem, 瞠 mo積a "naturyzowa" siwe, k豉d帷 p騧niej na to docelowy kolor, ale czy to nie dotyczy sytuacji, kiedy siwk闚 jest du穎?

P鏦i co, kupi豉m Srebrzyk i jutro si nim potraktuj - oby tylko nie wysz這 kosmicznie
Stary 2012-11-06, 16:35   #2269
Veroniqe22
Raczkowanie

Ja to bym na Twoim miejscu nak豉da豉 sam natur tylko i wy陰cznie na siwe.. 瞠by napigmentowa w這s. A po zmyciu zrobi豉bym .1 z .2 na ca這嗆.. Ale to m鎩 wymys bo ja lubie eksperymentowa :P ale wtedy przynajmniej masz pewno嗆 瞠 natura nie wybije Ci na rudo na reszcie w這s闚

Czas edycji: 2012-11-06 o 16:36
Stary 2012-11-06, 16:55   #2270
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Guacamole dzi瘯uj Ci pi瘯nie ;*
Bardzo przydatne te Twoje posty, co prawda pomyli豉m Forumki, (Gabry鄂27 i Soul, przepraszam) ale ju "naskoczy豉m".

Jeszcze zapytam, jak piszesz tonownie na niskim oxy masz na my郵i 3% czy jeszcze ni窺zy 1,9%, no i nietrwa貫 jest jak szamponetka, bo oblepia w這sy?
Prosze
Jesli do wyrownania koloru ton w ton uzywasz farby - uzyj wody 3-4 procent (mozesz zmieszac wode 6 proc pol na pol z woda albo 2 czesci wody z czescia wody, zaleznie czy chcesz troche mocniejszej wody), a jak tonerem takim typowym - zgodnie z zaleceniami producena - moze to byc 1,9 proc lub 4 w przypadku tonerow rozswietlajacych.

To bardzo wazne, bo farba ma taki zestaw skladnikow, ktore sa skomponowane by dzialac przy okreslonej mocy wody. Przy nizszej dzialanie moze byc zaburzone.

Bardzo wazne sa tez proporcje woda i tubka - przy farbach czesto jest to 1:1 (sa inne proporcje przy farbach rozjasniajacych, ale to juz inna sprawa) a przy tonerach 1 czesc tubki jeden i pol czesci wody (np. 60 ml tubki i 90 ml wody).

Stary 2012-11-06, 19:54   #2271
zyta82
Rozeznanie

Guacamole
Cytat:
Napisane przez Gabryska27 Poka wiadomo嗆
Czesc dziewczyny.Prosze o porade.Nie mam czasu czytac calego watku poza tym kazdy przypadek jest inny wiec opisze soja prosbe/pytanie....
Aktualnie mam wlosy w koloze bardzo jasny popielaty blond jak Pink..i chcialabym wrocic do mojego naturalnego koloru czyli ciemny blond.Chce teraz zrobic sobie pasemka w kolorze ciemnego popielatego bladu ale zeby nie wyszedl brazowy.
Dodaje zdjecia w ramach obecnego stanu i docelowego.
Jakies rady i sugestie?Moze ktos mial tak jak ja????Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam.
Zastanawiam si czy w tym wypadku jak na 100% siwki u m篹czyzn np. zastosowa farb natur i w豉snie 0.1szary dla m篹czyzn, niby rud軼i nie powino by...bo jak facet z rudym refleksem...No chyba, 瞠 doda si do natury szary ciemny(nie popielaty) mix z Welli...tylko snyj doys造
Stary 2012-11-06, 23:02   #2272
chickencrazy
Rozeznanie

Cytat:
Ja to bym na Twoim miejscu nak豉da豉 sam natur tylko i wy陰cznie na siwe.. 瞠by napigmentowa w這s. A po zmyciu zrobi豉bym .1 z .2 na ca這嗆.. Ale to m鎩 wymys bo ja lubie eksperymentowa :P ale wtedy przynajmniej masz pewno嗆 瞠 natura nie wybije Ci na rudo na reszcie w這s闚
A ja si zastanawiam, czy jest sens zawraca sobie g這w t natur
Stary 2012-11-07, 00:05   #2273
Veroniqe22
Raczkowanie

Cytat:
A to to ju musisz Ty sama oceni ile masz tych siwk闚 na odrostach, bo zdj璚ia nam nie wstawia豉 i czy farba z odcieniem Ci je pokryje czy nie... bo jak nie to natura nieunikniona
Stary 2012-11-07, 08:07   #2274
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
W zale積o軼i od % (25, 50, powy瞠j 75) siwych w這s闚 do farby jak chcesz uzyska np. 7.3 dodaje si prporcjonalnie 1:1; 1,5:1; 2:1 natury, jak znajd to wstawi ten podzia.
Na siwych je郵i si nie doba natury, te siwe wyjd bledsze, lub nie zostan pokryte, bo w這s siwy pusty i nie ma si czego pigment z farby trzyma we w這sach. Siwki robi si na 6%.
Stary 2012-11-07, 09:48   #2275
Veroniqe22
Raczkowanie

Cytat:
W zale積o軼i od % (25, 50, powy瞠j 75) siwych w這s闚 do farby jak chcesz uzyska np. 7.3 dodaje si prporcjonalnie 1:1; 1,5:1; 2:1 natury, jak znajd to wstawi ten podzia.
Na siwych je郵i si nie doba natury, te siwe wyjd bledsze, lub nie zostan pokryte, bo w這s siwy pusty i nie ma si czego pigment z farby trzyma we w這sach. Siwki robi si na 6%.
Ona m闚i 瞠 ma par siwych w這s闚... (wi璚 to nawet 1 % nie jest??)
Stary 2012-11-07, 21:39   #2276
chickencrazy
Rozeznanie

Wrzucam fotki odrostu przed ostatnim farbowaniem, og鏊nie w這s闚 przed, a ostatnie to po farbowaniu Cromatone (kolory przek豉mane, w這sy nie s takie jasne).
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg hair001j.jpg (120,5 KB, 39 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg hair002.jpg (87,8 KB, 21 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg hair003.jpg (112,8 KB, 46 za豉dowa)
Stary 2012-11-07, 22:06   #2277
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Wrzucam fotki odrostu przed ostatnim farbowaniem, og鏊nie w這s闚 przed, a ostatnie to po farbowaniu Cromatone (kolory przek豉mane, w這sy nie s takie jasne).
Na 3 zdj璚iu wygl康aj na poziom 7.3 a 8.3 z這to. Pierwsze 2 nawet gdzieniegdzie zielonkawo,ale wida 瞠 fotka nie oddaje koloru. To mo瞠 wklej jakie pr鏏niki z palet jakie s na 篡wo odrost i d逝go嗆.
Stary 2012-11-07, 22:32   #2278
chickencrazy
Rozeznanie

Spr鏏uj porobi fotki aparatem, jak znajd 豉dowark, bo telefonem to sobie mo積a... Te dwa ostatnie zdj璚ia to tak rzutem na ta鄉, bo g堯wnie mi chodzi這 o pokazanie odrostu.
Stary 2012-11-09, 15:43   #2279
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Wiadomo軼i: 13 009

Przy陰czam si do w徠ku, bo chc w豉郾ie mie popielaty br您...

Opisz kr鏂iutko moj sytuacj.
Przez wiele lat farbowa豉m swoje w這sy na platynowy blond. W zesz造m roku moje w這sy po farbowaniu na blond dos這wnie si spali造 obcinam je sukcesywnie od roku i powracam do swojego naturalnego koloru, czyli w豉snie popielatego br您u/szatyna

no i wr鏂i nie mog. Jak wy mam ten problem, ze ka盥a farba po jakim czasie wyp逝kuje si w rude tony

Wczoraj by豉m u fryzjera i za篡czy豉m sobie TAKI kolor- w豉sciwie takie s moje w這sy. Fryzjerka odradzi豉 mi m闚i帷, 瞠 te kolory z palety 'popielatych' daj zielonkaw po鈍iat. Wi璚 jej powiedzia豉m, ze ma mi zrobi jaki ch這dny br您.

Co mam teraz na g這wie? Oczywi軼ie rudobr您owy kolor Jestem w軼iek豉 Zale篡 mi na jak najmniejszej ilo軼i koloryzacji w roku, bo nie chc znowu zniszczy w這s闚 tan kolor, kt鏎y mi na這篡豉, ju pal licho, ze wpada w rudo軼i, to jeszcze jest ja郾iejszy ni moje naturalne w這sy i za 2 tygodnie b璠zie ju wida bardzo ciemny odrost.

za陰czam zdj璚ie aktualnego koloru na w這sach
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg 100_3059.jpg (78,2 KB, 37 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 100_3061.jpg (65,5 KB, 32 za豉dowa)

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
239 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona c鏎ka Graba瘸
khloe jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-11-09, 17:21   #2280
guacamole
Wtajemniczenie

Khloe, fryzjerka najzwyczajniej nie robila tego, co chcialas, a to, co umiala.

Sa ogolne zasady farbowania, ktore dobrze sobie zapamietac. Czysta popiela mozna uzyskac zielen, przy zuyciu silnej wody, ale przy farbowaniu ton w ton na lekkiej wodzie ryzyko miejsze.

Przy przyciemnianiu wlosow miesza sie kolor z 0 po kropce z kolorem, ktory ma w sobie zloto, miedz lub czerwien - zaleznie od glebi odcienia (od lekkiego przyciemnienia do mocnego).

Chcesz wyrownac to, co masz, to uzyj farby z popielatym fioletem po kropce i troche sobie poprawisz temperature wlosa.

Na focie widze poziom 6, jak znajdziesz ciemny blond popielato fioletowy, to bedzie cos dla Ciebie. Na wodzie sredniej lub slabszej (3 -6).

Popielate kolory sa bardzo trudne w uzyskaniu, bo wybija zolc, rudosc i jest spore ryzyko zieleni. Najlatwiej tylko tym, co farbuja ton w ton. Reszta musi zliczyc kilka wpadek lub pomodyfikowac mieszanki.
Odpowiedz

Tagi
ch這dny br您, ciemny br您, czarna farba, joanna multi soft color, pi瘯ny br您

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-03-21 11:32:43

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.