Wyglądać poważniej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-03, 13:03   #1
uroczysko
Zadomowienie

Wyglądać poważniej

Ratujcie!
Z niczym nie miałam nigdy tyle problemów, co z moim młodym wyglądem. Skończyłam 26 lat i do tej pory jestem często proszona o okazanie dowodu w trakcie zakupów procentowych. Nawet koleżanki z treningów myślały, że jestem w wieku licealnym :/ Na co dzień nie przeszkadza mi ten fakt aż tak bardzo... Natomiast w życiu zawodowym mody wygląd sprawia, iż nie jestem traktowana poważnie. I chciałabym coś zmienić w tej materii Poniżej zamieszczam kilka moich zdjęć, w zazwyczaj stosowanych przeze mnie fryzurach, makijaż na zdjęciu nr 2 jest eksperymentalny. Zdjęcie nr 1 jest z mojej obrony, taka mała próba wyglądania poważniej...
Jaki ubiór, fryzura czy makijaż dałyby efekt?

Myślę, że jestem latem, ale podaję odpowiedzi na pytania:

1. Jak się opalasz - opalam się raczej powoli, nmoja opalenizna jest raczej szaro-bezowa, chociaż przez ostatnie pare lat rzadko się opalałam, więc nie jestem pewna

2. Kolor oczu - szaro-niebieskie, tęczówki mająciemniejszą obwódkę, posiadają zielonkawe elementy, oprawa oczu raczej zdecydowana - brwi, rzęsy są ciut jaśniejsze.

3. Piegi - kilka sztuk, brązowe przygaszone.

4. Cera - jasna, lepiej jest jej z różowym niż pomarańczowym, naczynkowa. J

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, szarawy po kilku lat farbowania

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest różowy, raczej koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - na codzień noszę dżins, czerń, szarość, fiolet, beż, w lecie biel, róż, amarant, dżins. Dopiero niedawno zaczęłam ekperymentować, wcześniej wolałam czarny i inne odcienie czarnego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3826-m.jpg (45,0 KB, 1057 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3714-m.jpg (45,8 KB, 916 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4599-m.jpg (66,2 KB, 769 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4544-m.jpg (51,9 KB, 711 załadowań)
uroczysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 13:38   #2
Holly85
Zadomowienie

Dot.: Wyglądać poważniej

wcale nie wyglądasz jakoś dziecinnie czy bardzo młodo, wyglądasz normalnie-dałabym 23 lata tak na oko., to atut wyglądać młodo, nie warto się postarzać, bo potem można żałować. chcesz psuć sobie urodę z powodu pracy? pracę można zawsze zmienić...a dobrego wyglądu można nie odzyskać.
zresztą nic sensownego nie przychodzi mi do głowy co by mogło taki efekt dać.. przychodzą same bezsensowne rzeczy jak utlenienie włosów, tona bronzera, czarna krecha wokół oka, włosy obcięte na "chryzantemę" i czarne za duże garsonki. ale nie rób tego

swoją drogą gdzie pracujesz, że to takie istotne?
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 13:45   #3
uroczysko
Zadomowienie

Ja nie chcę się "postarzeć" całkiem, tylko w określonych okolicznościach. Np w trakcie prowadzenia szkolenia dla poważnych pań i panów.
Stary 2011-01-04, 09:09   #4
uroczysko
Zadomowienie

Czyli nikt nie ma pomysłu?
No nic, dalej będę traktowana jak dziecko, w sumie trochę się przyzwyczaiłam :/
Stary 2011-01-04, 11:27   #5
Merys
Zakorzenienie

Ja Cie widze w blondzie, taki jak ten w zalaczniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg doutzen-kroes07.jpg (108,9 KB, 141 załadowań)
Merys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:45   #6
lady frost
Przyczajenie

Myślę, że dobrym pomysłem na poważniejszy wygląd mogą być odpowiednie okulary (zerówki w jeśli nie mass wady zwroku) warto spróbować!
lady frost jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:58   #7
Ankhi
Rozeznanie

Pięknie Ci z odsłoniętym czołem i szyją. W ogóle jesteś bardzo ładna. Polecam wysoko upięte włosy, loki byłyby bardzo fajne, nie wiem tylko czy je lubisz. Z ubioru to :spódnice, czółenka, marynarki,koronkowe bluzki lub koszule, z dodatków:duża biżuteria, pakowne, eleganckie torby, jakiś szykowny zegarek, makijaż: ciemno różowe albo ciemnoczerwone usta, elegancka czarna kreska pociągnięta ku górze, trochę różu, smokey eyes.
Stary 2011-01-04, 19:17   #8
engiee
Raczkowanie

Koloru włosów nie zmieniaj, masz bardzo ładny (dodatkowo jasne pomładzają). Wg. mnie bardzo dobrze wyglądzasz na tym pierwszym zdjęciu, makijaż + odpowiedni ubiór sprawiają, że zdecydowanie nie wyglądasz jak licealistka .
Moja sugestia co do makijażu - masz raczej okrągłą twarz (co odejmuje trochę lat), więc mogłabyś spróbować wymodelować twarz bronzerem. Do tego odpowiedni strój - ta spódnica z pierwszego zdjęcia jest idealna, do niej dowolną koszulę. Włosy najlepiej upiąć.
engiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 12:14   #9
uroczysko
Zadomowienie

Dziękuję za sugestie
A czy ta bluzka w zestawie z spódnicą nie jest za blada? Tzn czy jej kolor nie powinien być bardziej zdecydowany... Producent spódnicy proponował do niej niebieską (nie granatową) koszulę, ale jakoś nie jestem przekonana, czy do mnie będzie to pasować :/ Może jakieś inne propozycje bluzki do tej spódnicy?
Stary 2011-01-05, 18:21   #10
mzyndul
Przyczajenie

na drugim zdjęciu wyglądasz badzo ładnie, do góry spiete włosy i odsłonięte czoło z pewnością dodają ci kobiecości, myśle ze ostrzejszy lub też bardziej wyraźny makijaż, wysoki obsas i dopasowana sukienka...z tymi okularami to również świetny pomysł

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

a kolory w tym pierwszym zdjęciu zdecydowanie nie Twoje...za blade, nik iesz w nich i jesteś niewyraźna i niepewna...lepiej prezentowałabyś się w np. czarnej dopasowanej spódniczce i bluzce np. cerwonej czy fioletowej
mzyndul jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 14:09   #11
anima18
Przyczajenie

uważam, że ten kolor włosów zdecydowanie Ci pasuje, elegancko wygląda kolor granatowy, np.fajny zestaw to wąskie granatowe spodnie z kantem plus prosta bluzka z marynarskie biało -granatowe pasy, jakies fajne czarne butki i duze czarne bransolety , włosy wyprostowane i błyszczące, weglug mnie taki look wygląda elegancko a zarazem mozna nosic go na codzien masz piekne usta, mogła byś je podkreślać błyszczykiem w jakimś mocniejszym kolorku
anima18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 19:10   #12
UstySsia
Zadomowienie

bardzo ładnie Ci w spiętych do góry włosach, kolor też masz odpowiedni trochę nie widzę Cię w tym brązie na oczach, zlewa się z kolorem brwi i włosów, jakoś mi to tak nie pasuje. Mogłabyś też zrobić coś z brwiami- wydaje mi się że są troszkę za grube.

Ołówkowe spódnice- czarne, szare, granatowe, koronkowe bluzki- jasno różowe, białe, beżowe, łososiowe, czarne, czarne buty na obcasie, jakiś zegarek, eleganckie kolczyki.
makijaż smokey eyes- na pewno bardzo ładnie beziesz w nim wyglądać koniecznie podkreślaj błyszczykiem usta.
nie wyglądasz dziecinnie, po prostu młodo za kilka lat będziesz się z tego cieszyć

UstySsia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:42   #13
Yeila
Raczkowanie

ja również uważam że bardzo dobrze wyglądasz w spiętych wysoko włosach. masz ładny kształt uszu więc czemu by ich nie pokazać? kolor ze zdjęć również bardzo Ci służy ^^

nie ma sensu postarzać się na siłę (za jakiś czas będziesz sobie odejmować lat ), ale póki co aby wyglądać bardziej kobieco proponuję okulary.
sama mam 21 lat, a ludzie wciąż biorą za 14latkę :/ ale zmienia się to kiedy zakładam okulary i buty na obcasie
Yeila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 20:05   #14
laza
Zakorzenienie

w spiętych włosach Ci bardzo ładnie
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:32   #15
Skczat
Rozeznanie

Bardzo ładnie Ci w upiętych włosach. Ale brązowy makijaż oka nie jest dla Ciebie. Na miniaturce (a więc i z daleka) wyglądają na chore, podkrążone.

Jestem w 99% pewna, że dużo ładniej byłoby Ci w szarym lub śliwkowym makijażu.
Skczat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 16:40   #16
kaska222
Moderator

Co mialam napisac to napisalam PW
Symulacje w makijazu i fryzury na szybko.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uroczysko1.jpg (38,2 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko01.jpg (35,4 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko02.jpg (35,8 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko10.jpg (41,2 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko11.jpg (41,6 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko5.jpg (53,7 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko6.jpg (57,7 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko4.jpg (57,1 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uroczysko2.jpg (58,2 KB, 50 załadowań)

RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-01-13 o 18:10 Powód: zdj;
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 18:13   #17
sweetish
Zakorzenienie

Fryzura- cos jak katie holmes tu : klik
Koloru włosów nie zmieniaj. To jedna z najgłupszych rad jakie tu czytałam. Nie wiem skad ten pomysł zebys farbowała sie na blond. Nie,. nie i jeszcze raz nie, chyba ze chcesz sie skrzywdzić...

Styl: kilka inspiracji
1
2 ubranie zielińskiej( po prawej )
3
4
5
6
Przejrzyj sobie stylizacje do pracy. Moze cos ci wpadnie w oko: klik

Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 18:15   #18
improve
Raczkowanie

ha, dobrze wiem jak to jest, sama mam 24 lata a też często słyszę prośbę o dowód albo ludzie zwracają się do mnie "na Ty" przy czym do moich koleżanek "na pani"...

Ja też mam okrągłą buzię, traktuję ją brązerem, żeby trochę wysmuklić - nawet pomaga, buzia-kulka jest bardzo dziewczęca, a taka potraktowana brązerem wygląda poważniej.

Ktoś pisał też o okularach - uważam że to świetny pomysł, chyba też sobie jakieś sprawie tym bardziej, że modne są i naprawdę niektóre dodają charakteru.
improve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 09:53   #19
Merys
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Fryzura- cos jak katie holmes tu : klik
Koloru włosów nie zmieniaj. To jedna z najgłupszych rad jakie tu czytałam. Nie wiem skad ten pomysł zebys farbowała sie na blond. Nie,. nie i jeszcze raz nie, chyba ze chcesz sie skrzywdzić...
Kim Ty jestes zeby oceniac co jest glupie, a co nie?? To, ze jestes anonimowa nie daje Ci prawa do nie szanowania i wysmiewanie czyichs pomyslow. Podaj argumenty dlaczego akurat nie w blondzie?
Stary 2011-01-12, 09:59   #20
lullaby_ml
Zakorzenienie

heh, no to mamy podobny "problem", ja mam ćwierć wieku i tez caly czas ktos mnie prosi o dowod przeszkadza mi to tak samo jak Tobie-czasami czuje sie traktowana jak smarkula, ale pomysl, ze za x lat bedziesz wygladala mlodziej niz dziewczyny w Twoim wieku i masz tak sliczna ta twarzyczke ze ja bym nic nie zmieniala, a ostry makijaz moze tylko pogorszyc stan wizualny
lullaby_ml jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:39   #21
sweetish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Kim Ty jestes zeby oceniac co jest glupie, a co nie?? To, ze jestes anonimowa nie daje Ci prawa do nie szanowania i wysmiewanie czyichs pomyslow. Podaj argumenty dlaczego akurat nie w blondzie?
Forum jest od wyrażania swoich opinii, takze do dyskusji z tymi, z ktorymi sie nie zgadzamy. Nie wysmiewam Ciebie, tylko pomysł, a to różnica.

Spokojnie, już tłumaczę dlaczego....
Dziewczyna ma ciemną oprawę oczu. Blond w tym połączeniu nie bedzie wygladał naturalnie (taki jasny blond).
POnadto... dziewczyna ma ciemne włosy... Gdyby chciala przejsc na taki kolor, jaki proponujesz, rozjaśnianie zniszczyłoby je bardzo... Do tego odrosty(ciemne) to chyba nie jest dobry pomysł. Musiałaby czesto farbować włoski, co przyczyniłoby sie zapewne do stopniowego pogarszania ich stanu.
Kolejny powod: jasne kolory odejmują lat, a uroczysko chce sobie ich dodać.
Moim zdaniem ( i z tego, co widze także paru osob) pasuje jej aktualny kolor włosow. Wyglada w nim naturalnie, elegancko (zwłaszcza w spietych włoskach). Jedyne nad czym powinna popracować to styl ubioru (bardziej elegancki). Poza tym dziewczyna wyglada ślicznie. Nie ma sensu zmieniać jej na siłę.

Stary 2011-01-12, 17:52   #22
Merys
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Forum jest od wyrażania swoich opinii, takze do dyskusji z tymi, z ktorymi sie nie zgadzamy. Nie wysmiewam Ciebie, tylko pomysł, a to różnica.

Spokojnie, już tłumaczę dlaczego....
Dziewczyna ma ciemną oprawę oczu. Blond w tym połączeniu nie bedzie wygladał naturalnie (taki jasny blond).
POnadto... dziewczyna ma ciemne włosy... Gdyby chciala przejsc na taki kolor, jaki proponujesz, rozjaśnianie zniszczyłoby je bardzo... Do tego odrosty(ciemne) to chyba nie jest dobry pomysł. Musiałaby czesto farbować włoski, co przyczyniłoby sie zapewne do stopniowego pogarszania ich stanu.
Kolejny powod: jasne kolory odejmują lat, a uroczysko chce sobie ich dodać.
Moim zdaniem ( i z tego, co widze także paru osob) pasuje jej aktualny kolor włosow. Wyglada w nim naturalnie, elegancko (zwłaszcza w spietych włoskach). Jedyne nad czym powinna popracować to styl ubioru (bardziej elegancki). Poza tym dziewczyna wyglada ślicznie. Nie ma sensu zmieniać jej na siłę.
Wlasnie to napisalam. Mozna bylo jakos grzeczniej wyrazic swoja opinie co nie? I nikt nie czulby sie urazony.

Odnosnie autorki, to jej oprawa oczu wcale nie jest taka ciemna.
Modelka na moim zdjeciu ma tylko odrobine jasniejsza oprawe + niezly make up. Uwazam, ze ten kolor, ktory ma teraz troche ja przytlacza. Twarz wydaje sie smutna. Kreski pod oczami odpadaja. Koniecznie roz na policzki.

Prosba do autorki. Zrob moze takie same zdjecie w kucyku, tylko ze bez makijazu
Stary 2011-01-12, 18:07   #23
sweetish
Zakorzenienie

Cytat:
Wlasnie to napisalam. Mozna bylo jakos grzeczniej wyrazic swoja opinie co nie? I nikt nie czulby sie urazony.
Oj przestań już .... Przecież nie bedziemy sie licytować, która z nas ma rację..

Stary 2011-01-13, 18:16   #24
kaska222
Moderator

Prosze o zakonczenie off topa i przeniesc sie na PW

RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:31   #25
uroczysko
Zadomowienie

O bogowie Minął rok i jak na siebie patrzę na tych zdjęciach, to aż mi się nie chce patrzeć
W międzyczasie zrobiłam sobie fryzurę podobną do Katie Holmes z linku sweetish - było to interesujące doświadczenie, ale znowu mam długie włosy i upinam je sobie jak na zdjęciach Ponadto moje skille jeśli chodzi o makijaż się trochę poprawiły i wydaje mi się, że wyglądam dzięki temu teraz lepiej Ale mimo wszystko dalej mnie pytają o dowód w sklepie W wolnej chwili wrzucę kilka zdjęć dla porównania.
Stary 2012-01-14, 14:16   #26
biedronka91
Zakorzenienie

Czekamy.
Stary 2012-10-15, 13:24   #27
isia878
Przyczajenie

Też mam ten sam problem mam 25 lat a wyglądam na zaledwie 18 lat z jednej strony cieszę się z tego ze wyglądam młodo są osoby w moim wieku które czasami wyglądaja na ponad 30 lat. problem w tym że jestem dosyć niska mam zaledwie 160 cm wzrostu i jestem bardzo, bardzo szczupła to dodatkowo powoduje ze wyglądam jeszcze młodziej !! przez to nie jestem traktowana poważnie mało kto liczy się z moim zdanie nie wspomnę już o kupnie alkoholu w sklepach lub w pubie w towarzystwie znajomych czuję się czasem jak dziecko cieszę się bardzo że podobam się mojemu mężowi taka jaka jestem ale będąc w ciąży dużo osób które mnie nie zna będą gadać " patrz jaka smarkula w ciąży''
isia878 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 14:27   #28
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Byłam ostatnio w jednej ze szkół bo miałam sprawy służbowe, pani nauczycielka nawrzeszczała na mnie dlaczego chodzę po szkole w obcasach i gdzie mam teraz lekcje. Gdy zdążyłam jej wyjaśnić po co tu jestem przeprosiła i powiedziała, że pomyliła mnie z gimnazjalistką. Tak! Z gimnazjalistka wierzycie? Rozumiem z licealistka, ale gimnazjum? Tragedia

Wcale nie mam figury 15 latki, mam 160 i ważę 55 kg także kształty kobiece jak najbardziej posiadam
_Shiloh_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 19:57   #29
ckin2u
Zakorzenienie

ee wcale nie wygladasz jakos super mlodo moim zdaniem tak na 26-28 lat, i wcale nie ma sie czego 'wstydzic'
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 09:59   #30
The light
Zadomowienie

mam 28 lat ale też mi dają max 23. Nie ma się co przejmować, kiedyś mnie to denerwowało ale teraz uważam to za komplement. Jestem taka i dobrze się z tym czuję
The light jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości