Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-19, 12:53   #3961
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Na razie chyba się wstrzymam z bazą, skoro jesteście zgodne co do jednego-zapycha. Chyba zaoszczędzę dawkowania mojej skórze zapychaczy.
A gdzie dostanę ten podkład z Golden Rose, bo mnie kusi. Dostanę go w Naturze? Widziałam wcześniej u jednej bladolicej na jakimś wątku (ten albo jasnopokładowy) swatche, chyba nawet ich autorką była quench, no i ten Golden Rose bardzo mi się podobał Ja kojarzę z Golden Rose tylko lakiery do paznokci, z których jestem zadowolona Jeden z nich w kolorze ciemnoniebieskim z brokatem przetrwał u mnie 2 tygodnie, akurat przed licencjatem nie miałam czasu na bawienie się w manicure, a on dzielnie przetrwał. Mam zatem dobre skojarzenia z tą firmą, która jest bardzo tania.
Mnie moja nie zapycha
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Najlepiej poszukać sklepu lub 'wyspy' firmowej Golden Rose (takie są w centrach handlowych). W niektórych mniejszych drogeriach też mają te podkłady
Ja trafiłam na korektor golden rose w pędzelku w drogerii no name, więc może też... chciałam naewt wypróbować, ale był tylko odcień 03 :/
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2011-08-19, 13:00   #3962
ama09
Zakorzenienie

zachęciłyście mnie do tego Golden Rose, poszukam
ama09 jest offline  
Stary 2011-08-20, 00:52   #3963
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Najlepiej poszukać sklepu lub 'wyspy' firmowej Golden Rose (takie są w centrach handlowych). W niektórych mniejszych drogeriach też mają te podkłady
O to jutro mały rajd, mam nadzieję, że gdzieś w mojej okolicy czeka na mnie jasny podkład z Golden Rose;P
Mam pytanie odnośnie jego stosowania, czy po nałożeniu utlenia się w znacznym stopniu i jak z matem? Bardzo się po nim twarz błyszczy?

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
Mnie moja nie zapycha

Ja trafiłam na korektor golden rose w pędzelku w drogerii no name, więc może też... chciałam naewt wypróbować, ale był tylko odcień 03 :/
Szczęściara Ja chyba jestem nader podatna na zapychanie. Jedynie nie zapycha mnie krem wybielający na noc z Pharmaceris Ale może się na wspomnianą przez Ciebie bazę skuszę Ale jak upoluję ten Golden Rose, w przeciwnym razie chyba się zdecyduję na Revlon, choć jest dla mnie troszkę za ciemny, ale z tego co się orientuję, można z Revlonu dobrać podkład dla cery mieszanej. Poprawcie mnie, jeśli się mylę

Ja też zauważyłam tę przedziwną tendencję do oferowania ograniczonego zasobu kolorów. W Rossmannie testowałam podkład Astora Matitude, ten najjaśniejszy, nie był taki najgorszy, potem byłam w Superpharmie i tam już najjaśniejszego nie było, a w Naturze nie było trzech najjaśniejszych, wszystko jak dla Murzynów. Nie wiem, czy to kwestia tego, że te jasne tak szybko schodzą, bo rzadko takie można upolować, czy po prostu co sklep to inny target

Dzisiaj poczułam się skomplementowana, bo moja przyjaciółka stwierdziła, ze w ogóle nie jestem opalona, jakbym całe lato przesiedziała w piwnicy
Sondrina jest offline  
Stary 2011-08-20, 09:21   #3964
quench
Are you talking to me?!

Jak dla mnie to podkład GR jest jak ok, zwłaszcza patrząc na cenę. Daje półmatowe wykończenie, coś tam kryje, trzyma się u mnie ok 6 godzin, co nie jest najgorszym wynikiem. Niby jest różowawy (jak Nyx) ale u mnie utleniał się w kierunku żółci

A komplement o siedzeniu w piwnicy jest uroczy
Stary 2011-08-20, 10:05   #3965
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
O to jutro mały rajd, mam nadzieję, że gdzieś w mojej okolicy czeka na mnie jasny podkład z Golden Rose;P
Mam pytanie odnośnie jego stosowania, czy po nałożeniu utlenia się w znacznym stopniu i jak z matem? Bardzo się po nim twarz błyszczy?

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Szczęściara Ja chyba jestem nader podatna na zapychanie. Jedynie nie zapycha mnie krem wybielający na noc z Pharmaceris Ale może się na wspomnianą przez Ciebie bazę skuszę Ale jak upoluję ten Golden Rose, w przeciwnym razie chyba się zdecyduję na Revlon, choć jest dla mnie troszkę za ciemny, ale z tego co się orientuję, można z Revlonu dobrać podkład dla cery mieszanej. Poprawcie mnie, jeśli się mylę

Ja też zauważyłam tę przedziwną tendencję do oferowania ograniczonego zasobu kolorów. W Rossmannie testowałam podkład Astora Matitude, ten najjaśniejszy, nie był taki najgorszy, potem byłam w Superpharmie i tam już najjaśniejszego nie było, a w Naturze nie było trzech najjaśniejszych, wszystko jak dla Murzynów. Nie wiem, czy to kwestia tego, że te jasne tak szybko schodzą, bo rzadko takie można upolować, czy po prostu co sklep to inny target

Dzisiaj poczułam się skomplementowana, bo moja przyjaciółka stwierdziła, ze w ogóle nie jestem opalona, jakbym całe lato przesiedziała w piwnicy
Mnie chyba bardziej jest w stanie zapchać krem, niż makijaż dlatego kremów nie używam codziennie.. A revlon (CS) jest do cery mieszanej, a z jego za ciemnym kolorem radzę sobie mieszając go z dużo jaśniejszym very me... chyba, że nie potrzebujesz krycia żadnego to możesz samego VR używać wtedy

Co do jasnych odcieni-to trzeba zacząć od tego, że w ogóle mało firm taki odcień ma. Często ivory ma się nijak do kości słoniowej, czy nawet porcelain do porcelany

A koleżankę to masz miłą
Stary 2011-08-20, 18:22   #3966
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:

Są dwie wersje Revlon ColorStay: dla cery tłustej/mieszanej i suchej/normalnej. I ponoc te pierwsze są jaśniejsze.

Też zauważyłam, ze trudno dostać najjaśniejsze odcienie podkładów, co więcej, jeżeli brakuje jakiegoś testera, to zwykle tego najjaśniejszego/najjaśniejszych 2-3. U mnie w Duglasie tak szukałam podkładów, i większość testerów jasnych odcieni nie istniała.

Miły komplement Ciekawa jestem, co usłyszę po powrocie do szkoły. Pewnie nic nadzwyczajnego, bo klasa i pozostali znajomi się przyzwyczaili do tego, ze się nie opalam. Aż nie mogę się doczekać, kiedy koleżanki będą porównywać swoje mahoniowe przedramiona do mich zaledwie brudnobiałych
Stary 2011-08-20, 18:37   #3967
Chaigata
Zakorzenienie

chciała mi dziś babka wsadzić maxfactora... ja mówię, że wszystkie co ma już testowałam i wszystko za ciemne [burżuje, mf, astory, rimele itp.... a ona "nie wierzę! no ten to jest biały!" -a wyciska któregoś tam mf i to nawet nie najjaśniejszego.
A ja potem patrzę na nią- a tam skwarka!
a nie zauważyłam, bo podkłady oglądałam i potem dopiero spojrzałam kto sprzedaje
Stary 2011-08-20, 18:42   #3968
ama09
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
chciała mi dziś babka wsadzić maxfactora... ja mówię, że wszystkie co ma już testowałam i wszystko za ciemne [burżuje, mf, astory, rimele itp.... a ona "nie wierzę! no ten to jest biały!" -a wyciska któregoś tam mf i to nawet nie najjaśniejszego.
A ja potem patrzę na nią- a tam skwarka!
a nie zauważyłam, bo podkłady oglądałam i potem dopiero spojrzałam kto sprzedaje
jak ja tego nie lubię

nie udało mi się ustrzelić najjaśniejszego Golden Rose ale się nie poddam
ama09 jest offline  
Stary 2011-08-20, 18:54   #3969
Varicella
Rozeznanie

Czy u nas były dostępne te kosmetyki od Bourjois:

http://www.unebeauty.com/ ?

Znalazłam na forum wiadomość , że w ubiegłym roku miały być dostępne w perfumeriach Douglas.
Spora gama odcieni podkładów, ale natrafiłam na zdjęcie, gdzie najjaśniejszy przypominał HM nr 51. Możliwe, że warto byłoby je przejrzeć (choć zapewne będą zbyt ciemne).

Stary 2011-08-20, 19:11   #3970
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość

Znalazłam na forum wiadomość , że w ubiegłym roku miały być dostępne w perfumeriach Douglas.
Spora gama odcieni podkładów, ale natrafiłam na zdjęcie, gdzie najjaśniejszy przypominał HM nr 51. Możliwe, że warto byłoby je przejrzeć (choć zapewne będą zbyt ciemne).

Mam wrażenie, że kiedyś spotkałam się z nimi, ale w mniejszej drogerii... Później ich już nie widziałam Oglądałam pudry ale nie były specjalnie jasne (być może nie było najjaśniejszych kolorów). Chyba, że pomyliłam je z inna linią naturalnych kosmetyków
Swoją drogą śliczne dziewczyny reklamują markę; takie naturalne -w końcu photoshop nie daje po oczach aż tak bardzo...

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-08-20 o 19:12
quench jest offline  
Stary 2011-08-20, 20:35   #3971
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Swoją drogą śliczne dziewczyny reklamują markę; takie naturalne -w końcu photoshop nie daje po oczach aż tak bardzo...
I są tez blade.
Ale kolor skóry jest często rozjaśniany przed montażem reklam, np. przy reklamach kremów przeciwzmarszczkowych. To już wiemy.

Przed paroma dniami widziałam właśnie reklamę kremu przeciwzmarszczkowego L'Oréal z wystepującą R. Weisz. Wygląda na to, że jej cera nie została znacznie rozjaśniona, bo ona już należy bladolicych .

A oto ona w dwóch wersjach:
http://www.youtube.com/watch?v=oXEB9rGjGWA
http://www.youtube.com/watch?v=hkFkI...feature=relmfu
Stary 2011-08-20, 22:34   #3972
ziarnko piasku
Zadomowienie

a to nie jest firma produkująca jakies naturalne kosmetyki czy mineralne... cos mi swita że ją w angielskim Superdrugu widziałam... zaraz poszukam.

a nie, to jednak w Bootsie były http://www.boots.com/webapp/wcs/stor...&y=0#container
Isn't it?

ziarnko piasku jest offline  
Stary 2011-08-21, 00:13   #3973
tajik girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość

Wydaje mi się, że są w Douglas House of Beauty, ale pewna nie jestem

Edit: popatrzyłam na produkty na stronie i na 99% są w Douglas House of Beauty. Byłam tam dzisiaj ale strasznie się spieszyłam, jednak pomacałam ich (chyba ich..) róż w kremie i mi się strasznie podobał

Edytowane przez tajik girl
Czas edycji: 2011-08-21 o 00:19 Powód: dopisuję :)
tajik girl jest offline  
Stary 2011-08-21, 00:56   #3974
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Jak dla mnie to podkład GR jest jak ok, zwłaszcza patrząc na cenę. Daje półmatowe wykończenie, coś tam kryje, trzyma się u mnie ok 6 godzin, co nie jest najgorszym wynikiem. Niby jest różowawy (jak Nyx) ale u mnie utleniał się w kierunku żółci

A komplement o siedzeniu w piwnicy jest uroczy
Ja właśnie potrzebuję różowawego A większość jest żółtawa, dlatego jak trafię w końcu na Golden Rose, to będę chyba w siódmym niebie, bo jest różowawy Dzisiaj byłam w dwóch drogeriach, ale nie trafiłam na Golden Rose. Ale podejrzewam, że w jednej powinna być, bo tam są lakiery z GR, więc może mają większy asortyment z tej firmy Mam nadzieję, że jak dorwę, to jego utlenianie w kierunku żółci nie będzie w moim przypadku tragiczne;D

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Cytat:
Mnie chyba bardziej jest w stanie zapchać krem, niż makijaż dlatego kremów nie używam codziennie.. A revlon (CS) jest do cery mieszanej, a z jego za ciemnym kolorem radzę sobie mieszając go z dużo jaśniejszym very me... chyba, że nie potrzebujesz krycia żadnego to możesz samego VR używać wtedy

Co do jasnych odcieni-to trzeba zacząć od tego, że w ogóle mało firm taki odcień ma. Często ivory ma się nijak do kości słoniowej, czy nawet porcelain do porcelany

A koleżankę to masz miłą
Ja zasadniczo potrzebuję ukryć taką linię wyprysków po prawej stronie podbródka, więc wystarczy mi średnie krycie A ten podkład z Oriflame występuje może w wersji jasnej idącej w kierunku różu?

Ja mam porcelanowy beż z Virtuala, w sensie puder sypki, w drogerii wyglądał bardzo ładnie. Gdy go w domu nałożyłam, to najpierw dała mi po nozdrzach nieprzyjemna woń, a potem zrobiłam się marchewkowa;P A Ivory np. Soraya, Lirene, to wygląda jak jakiś balsam brązujący albo samoopalacz.

---------- Dopisano o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Są dwie wersje Revlon ColorStay: dla cery tłustej/mieszanej i suchej/normalnej. I ponoc te pierwsze są jaśniejsze.

Też zauważyłam, ze trudno dostać najjaśniejsze odcienie podkładów, co więcej, jeżeli brakuje jakiegoś testera, to zwykle tego najjaśniejszego/najjaśniejszych 2-3. U mnie w Duglasie tak szukałam podkładów, i większość testerów jasnych odcieni nie istniała.

Miły komplement Ciekawa jestem, co usłyszę po powrocie do szkoły. Pewnie nic nadzwyczajnego, bo klasa i pozostali znajomi się przyzwyczaili do tego, ze się nie opalam. Aż nie mogę się doczekać, kiedy koleżanki będą porównywać swoje mahoniowe przedramiona do mich zaledwie brudnobiałych
Czyli jak trafię coś jasnego, to będzie to pasowało do mojej cery
Też zauważyłam, że znikają testery najjaśniejszych produktów. Np. jest mus z Rimmela, oprócz true ivory, jest jeszcze ivory, które powinno być jaśniejsze, bo ma niższy numer, ale nie ma nigdzie do niego testera. Tak samo jest często z najjaśniejszym Astorem Mattitude i L`Orealem . Nie wiem, czy te odcienie są tak rozchwytywane, że aż testery wyprzedają
Sondrina jest offline  
Stary 2011-08-21, 08:37   #3975
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Ja właśnie potrzebuję różowawego A większość jest żółtawa, dlatego jak trafię w końcu na Golden Rose, to będę chyba w siódmym niebie, bo jest różowawy Dzisiaj byłam w dwóch drogeriach, ale nie trafiłam na Golden Rose. Ale podejrzewam, że w jednej powinna być, bo tam są lakiery z GR, więc może mają większy asortyment z tej firmy Mam nadzieję, że jak dorwę, to jego utlenianie w kierunku żółci nie będzie w moim przypadku tragiczne;D

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Ja zasadniczo potrzebuję ukryć taką linię wyprysków po prawej stronie podbródka, więc wystarczy mi średnie krycie A ten podkład z Oriflame występuje może w wersji jasnej idącej w kierunku różu?

Ja mam porcelanowy beż z Virtuala, w sensie puder sypki, w drogerii wyglądał bardzo ładnie. Gdy go w domu nałożyłam, to najpierw dała mi po nozdrzach nieprzyjemna woń, a potem zrobiłam się marchewkowa;P A Ivory np. Soraya, Lirene, to wygląda jak jakiś balsam brązujący albo samoopalacz.

---------- Dopisano o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Też zauważyłam, że znikają testery najjaśniejszych produktów. Np. jest mus z Rimmela, oprócz true ivory, jest jeszcze ivory, które powinno być jaśniejsze, bo ma niższy numer, ale nie ma nigdzie do niego testera. Tak samo jest często z najjaśniejszym Astorem Mattitude i L`Orealem . Nie wiem, czy te odcienie są tak rozchwytywane, że aż testery wyprzedają
Ano. Chociaż mam wrażenie że tu chodzi o podejście "och, ten podkład jest prawie biały więc kto to kupi?" toteż testerem ( a raczej jego brakiem) nie ma co zaprzątać sobie głowy...
Stary 2011-08-21, 11:33   #3976
kawopijka
Raczkowanie

Obeszłam wszystkie sklepy kosmetyczne w moim mieście i nigdzie nie ma rozświetlaczy, nigdzie. Dodam, że tu nie ma ani Rosmanna, ani żadnego innego sieciowego sklepu. Przemiłe panie za to proponowały mi bronzery, które rozświetlają, za co od razu ładnie podziękowałam. Stąd moje pytanie, czy dostanę przez internet w miarę rozświetlacz? Taki sprawdzony i w miarę przystępnej cenie?

Poza tym czy któraś używa filtr z Babydream? Bo ja go mam i kompletnie nie umiem go nakładać. Jest alkoholowy, toporny i nadaje skórze nienaturalny biały odcień. Chyba, że tylko ja mam z tym problem.

— Woody Allen
kawopijka jest offline  
Stary 2011-08-21, 12:10   #3977
quench
Are you talking to me?!

U mnie babydream też się mazał, bielił, zalegał na skórze, kleił się i czynił inne cyrki...

Jeśli chodzi o rozświetlacze, to zależy, jaki Cię interesuje... Sypki, czy w kremie? Jaki kolor? Różowy, srebrzysty, perłowy?
Tu masz np. kulki Gosha: http://www.gosh.net.pl/gosh-puder-ku...-8432.htmlGosh ma też w swojej ofercie fajny rozświetlacz w kremie (różowy, daje efekt tafli) ale na tej stronie go nie widzę...
EDM też ma przyzwoite rozświetlacze, polecam pearl mint i champagne: http://kosmetyki-mineralne.com/pudry...ace-c3744.html
Całkiem ok jest też rozświetlacz bell: http://www.bell-kosmetyki.pl/pudry-p...5_126_135.html ale ma duże blink, blink ...
Stary 2011-08-21, 12:14   #3978
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Ja właśnie potrzebuję różowawego A większość jest żółtawa, dlatego jak trafię w końcu na Golden Rose, to będę chyba w siódmym niebie, bo jest różowawy
Ja też nie mogę używać podkładów idących w kierunku żółci, ciekawa jestem tego GR. Pamiętam, że jak jeszcze byłam nastolatką i zaczynałam się malować, w kiosku kupiłam podkład jakiejś mało popularnej firmy, możliwe, że to była Mariza. I był właśnie pięknie jasny, lekko kryjący, z maleńkimi opalizującymi punkcikami (żeby nie napisać: drobinkami, nie był typowo rozświetlający). Ech, łezka się w oku kręci, bo kolory, które obecnie widuję za szybkami kiosków, to raczej opalone toffi, żadna tam porcelana

Cytat:
A ten podkład z Oriflame występuje może w wersji jasnej idącej w kierunku różu?
Lubię podkłady Oriflame, bo kolory Porcelain nie są żółtkami. Gdyby tylko nie były tak lekkie- w sensie krycia. Ale też ten odcień nie jest identyczny w różnych podkładach tej firmy. Nie miałam jeszcze Very Me, także tu się nie wypowiem, na swatchach wygląda świetnie.
Stary 2011-08-21, 14:45   #3979
quench
Are you talking to me?!

Dziewczyny, czy któraś z Was używała: http://pinkmelon.pl/opis/2512159/sti...oundation.html ? Kolor oczywiście najjaśniejszy
Stary 2011-08-21, 16:35   #3980
ziarnko piasku
Zadomowienie

Cytat:
Dziewczyny, czy któraś z Was używała: http://pinkmelon.pl/opis/2512159/sti...oundation.html ? Kolor oczywiście najjaśniejszy
quench, a widziałas skład tego podkładu? tam jest olej mineralny jako jeden z pierwszych i caprylic/capric triglyceride dosyć wysoko w składzie... no chyba, że nie masz problemów z zapychaniem.
Isn't it?

Stary 2011-08-21, 16:53   #3981
quench
Are you talking to me?!

Taak. Widziałam skład. I dlatego właśnie pytam ,czy ktoś używał... Nyx też ma w składzie olej parafinowy i Missha także i w sumie nic mi strasznego z buzią się nie stało, ale kremy z parafiną potrafią mnie zapchać i uczulić.
Stary 2011-08-21, 17:30   #3982
ziarnko piasku
Zadomowienie

Cytat:
Taak. Widziałam skład. I dlatego właśnie pytam ,czy ktoś używał... Nyx też ma w składzie olej parafinowy i Missha także i w sumie nic mi strasznego z buzią się nie stało, ale kremy z parafiną potrafią mnie zapchać i uczulić.
w sumie to zapychanie zalezy też podobno od stopnia czystosci owych składników. Można zakładać, że za taką cenę podkład nie wyrządzi większej krzywdy
Isn't it?

Stary 2011-08-21, 18:06   #3983
quench
Are you talking to me?!

Właśnie ta parafina wstrzymuje mnie przed kupnem. Rozważam też NARS-a sheer glow, tylko dostępność (a w zasadzie jej brak) mnie irytuje...

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Właśnie zobaczyłam że NYX nie ma w składzie parafiny. A słowo daję, że kiedyś widziałam ją w ingrediencjach. Czyżby z nową butelką (dawno temu opakowanie było inne) pojawił się nowy skład?
Stary 2011-08-21, 18:35   #3984
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:

Very me porcelain wygląda tak: http://2.bp.blogspot.com/-AEgL8U-E8J...porcelain2.JPG. Ale ma on zerowe praktycznie krycie
Wydaje mi się, że revlon PR 001 ma różowe tony, ale u mnie on wygląda neutralnie, a może nawet trochę żółto..

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość

Lubię podkłady Oriflame, bo kolory Porcelain nie są żółtkami. Gdyby tylko nie były tak lekkie- w sensie krycia. Ale też ten odcień nie jest identyczny w różnych podkładach tej firmy. Nie miałam jeszcze Very Me, także tu się nie wypowiem, na swatchach wygląda świetnie.
Very me porcelain jest dużo jaśniejszy od typowych porcelain tej firmy

Edytowane przez chochlik kornwalijski
Czas edycji: 2011-08-21 o 22:35
Stary 2011-08-21, 20:39   #3985
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Właśnie zobaczyłam że NYX nie ma w składzie parafiny. A słowo daję, że kiedyś widziałam ją w ingrediencjach. Czyżby z nową butelką (dawno temu opakowanie było inne) pojawił się nowy skład?
to jest bardzo dziwna sprawa, ale na stronie producenta widnieje inny skład tego podkładu, niż na moim egzemplarzu

skład na moim podkładzie (trochę mi się starły napisy, mam nadzieję, ze nie popełnię błędu przy przepisywaniu): Water, Butylene Glycol, Sea Salt, Triethanolamine, Bee's Wax, Ozokerite, Mineral Oil, Sorbitan Sesqiuoleate, Calcium Stearate, Aluminium Stearate, Sorbitan Isostearate, Methylparaben, Butylparaben, Cycomethicone, Hexyl Laurate, Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone, Imidazolidinyl Urea, Fragrance, Mica, Kaolin, Silica

podczas gdy na stronie producenta skład wygląda następujaco: Water, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Talc, Jojoba Esters, Octyldodecyl Myristate, Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate SE, Sorbitan Sesquioleate, Lecithin, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Glycerin, Dimethicone, Ceteareth-6 Olivate, Propylene Glycol Stearate, Polyacrylate-13, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Sorbitan Laurate, Polyisobutene, Methylparaben, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Butylparaben, Propylene Glycol Laurate, Sodium Citrate, Glyceryl Polyacrylate, Fragrance, Bentonite, Disodium EDTA, and Citric Acid. MAY CONTAIN:Yellow Iron Oxides (CI 77492), Black Iron Oxides (CI 77499), Red Iron Oxides (CI 77491), or Titanium Dioxide (CI 77891)

Mimo iż zawiera trochę komedogennych składników, to mnie na szczęście nie zapycha Bardzo ogólnie go lubię, choć kolor jest dla mnie teraz nieco za jasny, za bardzo się odcina od opalonej szyi.
Stary 2011-08-21, 20:46   #3986
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
to jest bardzo dziwna sprawa, ale na stronie producenta widnieje inny skład tego podkładu, niż na moim egzemplarzu

No właśnie widziałam ten olej mineralny... Czyżby były eeee... 2 wersje podkładu?
Stary 2011-08-21, 22:25   #3987
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:

No właśnie widziałam ten olej mineralny... Czyżby były eeee... 2 wersje podkładu?
hmm, na to wygląda. czyli albo ja mam starszą wersję i producent niedawno wprowadził nową, albo ja mam nowszą a strona nie jest zaktualizowana albo są rzeczywiście różne wersje, jak z tym True Match L'oreala, co to wersja amerykańska jest inna niż europejska. ale czy jest coś takiego jak europejska wersja NYX-a?...
Stary 2011-08-22, 00:02   #3988
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też nie mogę używać podkładów idących w kierunku żółci, ciekawa jestem tego GR. Pamiętam, że jak jeszcze byłam nastolatką i zaczynałam się malować, w kiosku kupiłam podkład jakiejś mało popularnej firmy, możliwe, że to była Mariza. I był właśnie pięknie jasny, lekko kryjący, z maleńkimi opalizującymi punkcikami (żeby nie napisać: drobinkami, nie był typowo rozświetlający). Ech, łezka się w oku kręci, bo kolory, które obecnie widuję za szybkami kiosków, to raczej opalone toffi, żadna tam porcelana
Też pamiętam, że kiedyś do gazet dodawali podkłady, były tam też jaśniochy W ogóle kiedyś mam wrażenie, że było więcej jasnych pudrów, podkładów. Jak byłam w gimnazjum, to razem z kumpelą łaziłyśmy po Rossmannach i tylko marudziłyśmy, że wszystko takie białe, a teraz chodzę i marudzę, że wszystko za ciemne Myślę, że dawniej robili jasne, bo mało kto wyjeżdżał za granicę się opalać, solariów było mniej i kosztowały, więc więcej osób automatycznie miało jasną cerę.
A Mariza chyba jeszcze robi dezodoranty... Bo gdzieś ją ostatnio widziałam
Już myślałam, ze tylko ja mam większy problem, bo nie dość, że trudno o jasny podkład, to jeszcze jak coś się znajdzie, to z reguły jest żółte, a to mi niestety nie służy...Na dodatek u mnie jeszcze przydałby się podkład matujący... Chyba mam za dużo wymagań

Cytat:
Też zauważyłam, że na swatchu Chochlika wygląda rewelacyjnie Jestem ciekawa, czy daje mat i ile kosztuje Very Me to Chochlikowe rzeczywiście jest jasne i lekko różowawe Nie miałam nigdy podkładu z Avonu czy Oriflame, bo nie lubię kupować bez testowania;P U mnie fajnie jakby wyrównał koloryt i lekko zatuszował rozszerzone pory. Te pryszcze mogę pokryć korektorem.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Very me porcelain wygląda tak: http://2.bp.blogspot.com/-AEgL8U-E8J...porcelain2.JPG. Ale ma on zerowe praktycznie krycie
Wydaje mi się, że revlon PR 001 ma różowe tony, ale u mnie on wygląda neutralnie, a może nawet trochę żółto..

Rzeczywiście wygląda dość fajnie, jest różowawy Mam nadzieję, ze nie ciemnieje zbytnio na twarzy. Revlony też muszę sobie pooglądać dokładnie. Jutro dalej będę szukała Golden Rose.
Sondrina jest offline  
Stary 2011-08-22, 08:27   #3989
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
hmm, na to wygląda. czyli albo ja mam starszą wersję i producent niedawno wprowadził nową, albo ja mam nowszą a strona nie jest zaktualizowana albo są rzeczywiście różne wersje, jak z tym True Match L'oreala, co to wersja amerykańska jest inna niż europejska. ale czy jest coś takiego jak europejska wersja NYX-a?...
Yyy yyyy Europejskiej zdaje się oficjalnie nie ma... No chyba że po wprowadzeniu kolorówki do Douglasów w Niemczech, takowe coś powstało. Cuda i dziwy jednym słowem. Dobrze że chociaż kolor jest taki, jaki powinien być
Stary 2011-08-22, 11:44   #3990
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Yyy yyyy Europejskiej zdaje się oficjalnie nie ma... No chyba że po wprowadzeniu kolorówki do Douglasów w Niemczech, takowe coś powstało. Cuda i dziwy jednym słowem. Dobrze że chociaż kolor jest taki, jaki powinien być
no właśnie, dopóki kolor jest dobry to nie narzekam a i właściwości mi odpowiadają, nawet jak na moją tłustą, pryszczatą cerę.

Btw. quench, tego Make Up Atelier kupowałaś gdzieś stacjonarnie czy przez internet?

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości