Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-22, 12:56   #3991
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Też pamiętam, że kiedyś do gazet dodawali podkłady, były tam też jaśniochy W ogóle kiedyś mam wrażenie, że było więcej jasnych pudrów, podkładów. Jak byłam w gimnazjum, to razem z kumpelą łaziłyśmy po Rossmannach i tylko marudziłyśmy, że wszystko takie białe, a teraz chodzę i marudzę, że wszystko za ciemne Myślę, że dawniej robili jasne, bo mało kto wyjeżdżał za granicę się opalać, solariów było mniej i kosztowały, więc więcej osób automatycznie miało jasną cerę.
A Mariza chyba jeszcze robi dezodoranty... Bo gdzieś ją ostatnio widziałam
Już myślałam, ze tylko ja mam większy problem, bo nie dość, że trudno o jasny podkład, to jeszcze jak coś się znajdzie, to z reguły jest żółte, a to mi niestety nie służy...Na dodatek u mnie jeszcze przydałby się podkład matujący... Chyba mam za dużo wymagań

Też zauważyłam, że na swatchu Chochlika wygląda rewelacyjnie Jestem ciekawa, czy daje mat i ile kosztuje Very Me to Chochlikowe rzeczywiście jest jasne i lekko różowawe Nie miałam nigdy podkładu z Avonu czy Oriflame, bo nie lubię kupować bez testowania;P U mnie fajnie jakby wyrównał koloryt i lekko zatuszował rozszerzone pory. Te pryszcze mogę pokryć korektorem.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Rzeczywiście wygląda dość fajnie, jest różowawy Mam nadzieję, ze nie ciemnieje zbytnio na twarzy. Revlony też muszę sobie pooglądać dokładnie. Jutro dalej będę szukała Golden Rose.
[/COLOR]
ja tam nie widzę różowych tonów.. ale ja jestem ślepa, musicie mi wybaczyć Matu nie daje, to bardziej podkład powiedziałabym z serii nawilżających a krycie też ma zerowe, ale na to mam sposób-mieszam go z revlonem CS 150, za ciemnym dla mnie koszt to jakieś 19,90, a w promocji 13,90 o ile dobrze pamiętam
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2011-08-22, 18:11   #3992
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
ja tam nie widzę różowych tonów.. ale ja jestem ślepa, musicie mi wybaczyć Matu nie daje, to bardziej podkład powiedziałabym z serii nawilżających a krycie też ma zerowe, ale na to mam sposób-mieszam go z revlonem CS 150, za ciemnym dla mnie koszt to jakieś 19,90, a w promocji 13,90 o ile dobrze pamiętam
Brzmi kusząco, jak nabędę Revlon, a będzie dla mnie za ciemny, to wiem czym go będę rozjaśniała.
Nie znalazłam dalej podkładu z Golden Rose. Kupowałam banany w Netto i znalazłam podkład z Editt, pastelowy beż jest jaśniutki, niby matujący, ale jest podejrzanie tani, bo koszt to 4,99 zł. Nie znam tej firmy, boję się zbyt tanich rzeczy, bo nigdy nie wiadomo, co tam jest, czy mnie nie wysypie, nie poparzy i czy nie jest z Chin i robione koło jakieś elektrowni atomowej albo z rakotwórczych substancji. Weszłam na KWC i tam są różne opinie, nawet pozytywne, ale dalej skład owiany jest tajemnicą. Czyli na pewno go nie kupię. No chyba że ktoś jest mi w stanie zdradzić skład i pochodzenie produktu Kiedyś w Netto za 6 zł kupiłam maskę do włosów Progress ze względu na piękny zapach i byłam z niej bardzo zadowolona, służyła moim włosom, naprawdę je regenerowała. Ale tam był podany skład, producent. To był polski produkt i był bezpieczny. A ten Editt to nie wiem, co to jest. Na KWC dziewczyny piszą, że kupiły go w sklepach chińskich, czyli dla mnie to czerwone światełko dla niego, bo nie kupuję chińskich kosmetyków.

Czy któraś z Was używa filtru z Soraya SPF 60 i też robi się żółta w niektórych miejsach, wysmarowanych tym specyfikiem? Bo ja skusiłam się na produkt z Sorayi, bo akurat w Superpharmie był za 16,89 zł, czyli w cenie mojej Venity SPF 50, ale według mnie jest od niej gorszy, bo Venita nie żółkła.

Dzisiaj wracając z zakupów, dowiedziałam się, że wyglądam jak czarownica z Salem, bo jestem blada i mam czarne włosy, do tego ubrałam się na czarno
Sondrina jest offline  
Stary 2011-08-22, 18:16   #3993
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Mam błyszczyk z editt i ust mi nie wypaliło, jest w sumie nawet ok Kupiłam go na jakimś stoisku jak byłam nad morzem rok temu.. albo 2
Co do podkładów editt to koleżanka kupiła sobie taki w słoiczku też chyba matujący, kupiła go u 'chińczyków', ale z tego co widzę to jej cera ma się dobrze i nie skrzywdził jej
Stary 2011-08-22, 18:50   #3994
Sondrina
Zakorzenienie

W ogóle znalazłam w necie info o producencie, ale dalej nie wiem, co jest w składzie;p To jest jakaś tajemnica chyba, bo nigdzie składu nie widzę;P Ten podkład w sensie puder w kremie, jest w słoiczku To chyba Twoja koleżanka jego używa Ja mam manię nt. ewentualnych poparzeń, bo jak byłam nastolatką na etapie gimnazjum, to kupiłam parę kosmetyków w Lidlu, świetnie pachniały i miały być dla wrażliwej cery, a poparzyły mnie tak, że przez miesiąc chodziłam do dermatologa... Na szczęście na twarz ich nie nakładałam...
Chyba znalazłam miejsce, gdzie dorwę Golden Rose Ja chodziłam po małych drogeriach, a podobno w Magnolii jest stoisko
Sondrina jest offline  
Stary 2011-08-22, 19:19   #3995
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
W ogóle znalazłam w necie info o producencie, ale dalej nie wiem, co jest w składzie;p To jest jakaś tajemnica chyba, bo nigdzie składu nie widzę;P Ten podkład w sensie puder w kremie, jest w słoiczku To chyba Twoja koleżanka jego używa Ja mam manię nt. ewentualnych poparzeń, bo jak byłam nastolatką na etapie gimnazjum, to kupiłam parę kosmetyków w Lidlu, świetnie pachniały i miały być dla wrażliwej cery, a poparzyły mnie tak, że przez miesiąc chodziłam do dermatologa... Na szczęście na twarz ich nie nakładałam...
Chyba znalazłam miejsce, gdzie dorwę Golden Rose Ja chodziłam po małych drogeriach, a podobno w Magnolii jest stoisko
przypomniało mi sie, jak dostałam uczulenia na olejek pomarańczowy do kąpieli, efekt poparzenia właśnie. Mało co mnie uczula, używałam mnóstwo kosmetyków takich, co niby uczulają, i uczuliła mnie jedynie maseczka aloesowa Dax i ten olejek pomarańczowy, od którego chodziłam jak cowboy, z rozkraczonymi nogami i ramionami odsuniętymi od żeber przez te poparzenia...
Akurat z takim tanim podkładem (widywałam je w sklepach typu "wszystko po 4zł") nie ryzykowałabym, bo podejrzewam, ze mogą paskudnie zapchać większość takich podkładów ma na pierwszych miejscach w składzie parafinę, i ogólnie takie trochę nieciekawe mi się wydają

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-08-22 o 19:21
fiasco jest offline  
Stary 2011-08-22, 19:25   #3996
quench
Are you talking to me?!

Jeśli poszukiwania nic nie dadzą to GR można kupić tutaj: http://sklep.goldenrose.pl/art97,per...lad,p_cpf.html

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

W sumie zainteresował mnie ten podkład o numerze 21: http://sklep.goldenrose.pl/art174,go...uid,p_ffo.html
Stary 2011-08-22, 19:28   #3997
ama09
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli poszukiwania nic nie dadzą to GR można kupić tutaj: http://sklep.goldenrose.pl/art97,per...lad,p_cpf.html

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

W sumie zainteresował mnie ten podkład o numerze 21: http://sklep.goldenrose.pl/art174,go...uid,p_ffo.html
o, wygląda idealnie, miała któraś z Was go?
ama09 jest offline  
Stary 2011-08-22, 19:36   #3998
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
o, wygląda idealnie, miała któraś z Was go?
Nie. Ale będę miała. Właśnie kliknęłam zamówienie

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Aaa, fiasco - odnośnie MAP-ów to zamawiałam je przez internet (na stronie dystrybutora). Tylko że teraz nie ma już jasnych odcieni
Stary 2011-08-22, 19:40   #3999
ama09
Zakorzenienie

Cytat:
Nie. Ale będę miała. Właśnie kliknęłam zamówienie[COLOR="Silver"]
to czekamy na zrecenzowanie
ama09 jest offline  
Stary 2011-08-22, 19:50   #4000
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

i na swatche
Stary 2011-08-22, 19:55   #4001
krolowa zurawin
Zadomowienie

quench jak już będziesz miała ten podkład to napisz nam tu skład
Sondrina owszem golden rose jest w Magnolii,na wysokości tesco
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2011-08-22, 19:57   #4002
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
to czekamy na zrecenzowanie
Jasne... Jak go dostanę to wrzucę swatche i napiszę jak się sprawdza
Stary 2011-08-23, 00:44   #4003
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:

Chyba właśnie podesłałaś mi zdjęcie mojego ideału Myślisz, ze będzie w sklepie stacjonarnym? Chyba sobie jutro wynagrodzę wizytę u dentystki On jest delikatnie różowy, jest po prostu idealny, żeby tylko mieli go w Magnolii albo L`Eclerc. Jeśli go nie znajdę, to zamawiam przez internet.

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
przypomniało mi sie, jak dostałam uczulenia na olejek pomarańczowy do kąpieli, efekt poparzenia właśnie. Mało co mnie uczula, używałam mnóstwo kosmetyków takich, co niby uczulają, i uczuliła mnie jedynie maseczka aloesowa Dax i ten olejek pomarańczowy, od którego chodziłam jak cowboy, z rozkraczonymi nogami i ramionami odsuniętymi od żeber przez te poparzenia...
Akurat z takim tanim podkładem (widywałam je w sklepach typu "wszystko po 4zł") nie ryzykowałabym, bo podejrzewam, ze mogą paskudnie zapchać większość takich podkładów ma na pierwszych miejscach w składzie parafinę, i ogólnie takie trochę nieciekawe mi się wydają
Mnie nigdy wcześniej nic nie uczuliło ani nie poparzyło. Obecnie mam dwuproduktową listę: aloesowy żel pod prysznic marki Lidl i krem pod oczy Soraya. Takie poparzenia strasznie długo i boleśnie się goją... Dlatego podejrzanie tanim produktom o nieznanym pochodzeniu i składzie mówię nie, chociaż kusiło mnie dzisiaj w tym Netto

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
quench jak już będziesz miała ten podkład to napisz nam tu skład
Sondrina owszem golden rose jest w Magnolii,na wysokości tesco
Ja chyba mam bielmo na oczach, chadzam na zakupy do Tesco, ale nie zauważyłam całego stoiska i byłam święcie przekonana, ze Golden Rose występuje w małych drogeriach, takich no name zwłaszcza i tam pochadzałam, ale znajdywałam tylko lakiery do paznokci;P
Sondrina jest offline  
Stary 2011-08-23, 13:54   #4004
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:

piękny ten golden rose może uda mi się go już dziś stacjonarnie obadać czy rzeczywiście jest tak jasny jak na focie

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
ten editt to chyba polska firma jest, tylko sprzedawana na ryneczkach i w chińszczyźnie to podkładów nie miałabym przekonania, ale mam w domu puder prasowany, kolor trochę za ciemny choć i tak nie najgorszy i według mnie jest o wiele lepszy od manhatanu(pomijając kolor) i nie zapycha,dałam 4 zł
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-08-23, 19:44   #4005
kawopijka
Raczkowanie

Mam pytanie skierowane do Chochlika jako specjalistki od Very Me Mogłabyś powiedzieć dokładniej jak zachowuje się na twarzy? Chodzi mi głównie o to, czy zakrywa lekkie przebarwienia. Mam takie lekko żółtawe na około ust, (standardowo widzę je tylko ja), ale jednak Cerę mam bezproblemową, na dobrą sprawę podkładu nawet nie muszę używać, ale lubię mieć wyrównany koloryt Czy ten podkład temu podoła? ;> I jak radzi sobie z porami na nosie ;P

— Woody Allen
kawopijka jest offline  
Stary 2011-08-23, 19:51   #4006
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Według mnie to on krycia nie ma właściwie wcale mieszam go z revlonem, ale myślę, że jeśli nie potrzebujesz podkładu i inni tego nie widzą to może się sprawdzić
Stary 2011-08-23, 19:53   #4007
marynka42
Zakorzenienie

od dwóch miesięcy nie używam podkładu; wstyd się przyznać, ale nawet HM 51 jest dla mnie ...za jasny. tak,tak, wstyd sie przyznać, ale się opaliłam

co do golden rose, to - wiadomosc dla osob z trojmiasta - maja stoisko w Manhattanie

za dwa tygodnie ściagam aparat już nie mogę się doczekać
marynka42 jest offline  
Stary 2011-08-23, 19:59   #4008
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

oj tam wstyd zdarza się i to nic złego

Pamiętam jak ja swój ściągałam ponad rok temu Dość nieprzyjemne uczucie, ale idzie przeżyc
Stary 2011-08-23, 19:59   #4009
kawopijka
Raczkowanie

Bo teraz w sumie używam też z Oriflame , tylko mineralny Giordani i bardzo sobie chwalę. Krycie ma minimalne i jest bardzo jasny. Jedyne, co mnie ostatnio zdziwiło to, trochę pompka mi szwankowało i trochę podkładu poleciało nie tam gdzie trzeba, wytarłam go z lustra wacikiem i go nie wyrzuciłam, póżniej patrze, a to cholernie pomarańczowe pieruństwo się zrobiło, jednak bo bardzo intensywnym obserwowaniu na twarzy takiego efektu nie ma, a jestem uczulona na odcienie czy nie są ciemniejsze od cery. Tak, że chyba przy nim zostanę ALbo zamówię i jedno i drugie :P

— Woody Allen
kawopijka jest offline  
Stary 2011-08-23, 20:15   #4010
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
od dwóch miesięcy nie używam podkładu; wstyd się przyznać, ale nawet HM 51 jest dla mnie ...za jasny. tak,tak, wstyd sie przyznać, ale się opaliłam

co do golden rose, to - wiadomosc dla osob z trojmiasta - maja stoisko w Manhattanie

za dwa tygodnie ściagam aparat już nie mogę się doczekać
Eee tam... Żaden wstyd. To normalne, że latem łapiemy słońce. Nie popadajmy w skrajności
Stary 2011-08-23, 20:19   #4011
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Dodaję otuchy.

Przypuszczalnie () potrzebuję neutralnego podkładu. HM jest za ciemny i za żółty. 10HSE bardziej mi odpowiada (słabsze krycie = mniej widoczny).

Czy zetknęłyście się z tym podkładem Avène (w kolorze 01 - Porcelain) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,14...e-teint.html ?
Stary 2011-08-23, 20:21   #4012
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość
Dodaję otuchy.

Przypuszczalnie () potrzebuję neutralnego podkładu. HM jest za ciemny i za żółty. 10HSE bardziej mi odpowiada (słabsze krycie = mniej widoczny).

Czy zetknęłyście się z tym podkładem Avène (w kolorze 01 - Porcelain) http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,14285,avene-couvrance-correcteur-de-teint.html ?
Tak... Ciemna pomarańcza

Tak w ogóle poszłam dzisiaj do Sephory celem zakupienia słynnych meteorytów Guerlaina. Miała starą wersję, moje serduszko zawsze biło szybciej kiedy na nie spoglądałam. Jednym słowem miłość... No i macam dzisiaj te kulki, macam... I kurczę... Jakoś bez emocji... Trochę grubej miki i tyle... Wyszłam bez meteorytów...

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-08-23 o 20:26
quench jest offline  
Stary 2011-08-23, 20:37   #4013
kawopijka
Raczkowanie

Cóż za rozczarowanie Ja się na nie napalam od jakiegoś czasu jednak na oczka ich jeszcze nie oglądałam, tylko w Internecie Czyli nie takie fajne?

— Woody Allen
kawopijka jest offline  
Stary 2011-08-23, 20:38   #4014
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Tak... Ciemna pomarańcza
W takim razie: Pies ich drapał.
W sprawie kolorowych produktów.
Należy szukać dalej.

Wczoraj dwukrotnie stanęło przede mną:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg reklamaIVY.jpg (54,7 KB, 67 załadowań)
Stary 2011-08-23, 20:43   #4015
kawopijka
Raczkowanie

Dobry żart Bo solarium to tylko witaminy Może dla niemowlaków by otworzyli

— Woody Allen
kawopijka jest offline  
Stary 2011-08-23, 20:57   #4016
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez kawopijka Pokaż wiadomość
Cóż za rozczarowanie Ja się na nie napalam od jakiegoś czasu jednak na oczka ich jeszcze nie oglądałam, tylko w Internecie Czyli nie takie fajne?
Jakoś mnie nie zachwyciły... Nie wiem dlaczego... Może dlatego, że macałam dużo innych rozświetlaczy, które bardziej rozświetlały... ? Albo nie trafiłam z kolorem? Nawet omiotłam nimi twarz, i kurczę - nie zauważyłam zmiękczenia rysów twarzy, czy wygładzenia... Tylko kilka drobin miki na policzkach...
Stary 2011-08-23, 21:14   #4017
fiasco
Wtajemniczenie

ja czasem mijam solarium, którego hasła reklamowe to "nowe, bezpieczne metody opalania", "zdrowa opalenizna tylko u nas, z najnowocześniejszymi lampami", czy jakieś takie podobne... Jak pierwszy raz to przeczytałam, zakrztusiłam się sokiem, który akurat piłam
Stary 2011-08-23, 21:17   #4018
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja czasem mijam solarium, którego hasła reklamowe to "nowe, bezpieczne metody opalania", "zdrowa opalenizna tylko u nas, z najnowocześniejszymi lampami", czy jakieś takie podobne... Jak pierwszy raz to przeczytałam, zakrztusiłam się sokiem, który akurat piłam
Lub:
,,Nowe lampy!"
Stary 2011-08-23, 21:20   #4019
quench
Are you talking to me?!

Te hasła brzmią jak reklama jakiejś mikrofalówki...
Stary 2011-08-23, 21:42   #4020
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

To już się przynajmniej wyjaśniło, dlaczego polskie dziewczyny mają najwięcej witaminy. Bo najwięcej leżą na solarium

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest teraz online  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości