Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-12, 07:59   #4231
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Nic mi nie mówcie o kłopotach z cerą... Moja przeżywa kryzys... Mam pełno zaskórników i grudek na twarzy. Nie są to dorodne pryszcze ale drobne grudki (tak jak np. kasza manna) rozsiane na czole, policzkach i nosie Wczoraj się wkurzyłam i zaczęłam terapię kwasem glikolowym. Podkładów płynnych aktualnie nie używam; próbuję coś zdziałać z mineralnym Lily Lolo
Co do nabiału, ja go w ogóle od roku nie jem, bo mam uczulenie. Ale cera mi się nie poprawiła No, może odpadły typowo alergiczne pryszcze
Stary 2011-09-12, 09:44   #4232
tiramisu_
Wtajemniczenie

Jak ktos szuka dobrego filtru do twarzy nie-tłuściocha to polecam ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...30-uva-13.html
Ja jestem zachwycona -świetnie się wchłania, nie tłuści, wygładza, nie wzmaga prztłuszczania a mam mieszaną/tłustą cerę. Jak dla mnie na razie najlepszy
Obecnie w superpharm jest za 53zł z 250ml micelem biodermy gratis
tiramisu_ jest offline  
Stary 2011-09-12, 10:13   #4233
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Ja tam nie wierzę w związek nabiału z trądzikiem. Ba, nie wierzę nawet w związek diety z trądzikiem Owszem, u niektórych osób wszystko, co zjedzą, widać na twarzy, ale chyba pryszczy wtedy trądzikiem nazwać nie można.

A ja codziennie jem coś z mlekiem (ale prawdziwym, a nie białą wodą z kartonu, może to tu jest różnica) i nic mi się nie dzieje. Nie jest ani lepiej, ani gorzej niż gdy przez jakiś czas mleka nie piłam.

Ale masakrę na ryju mam od jakiegoś czasu, taką bez żadnej przyczyny Chyba nigdy nie będę mieć cery jak człowiek

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2011-09-12, 10:32   #4234
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja tam nie wierzę w związek nabiału z trądzikiem. Ba, nie wierzę nawet w związek diety z trądzikiem Owszem, u niektórych osób wszystko, co zjedzą, widać na twarzy, ale chyba pryszczy wtedy trądzikiem nazwać nie można.

A ja codziennie jem coś z mlekiem (ale prawdziwym, a nie białą wodą z kartonu, może to tu jest różnica) i nic mi się nie dzieje. Nie jest ani lepiej, ani gorzej niż gdy przez jakiś czas mleka nie piłam.

Ale masakrę na ryju mam od jakiegoś czasu, taką bez żadnej przyczyny Chyba nigdy nie będę mieć cery jak człowiek
nie wierzysz, bo Ty tak nie masz moja przyjaciolka tez jest zupelnie niewrazliwa na toksyny i dodatkowe hormony z jedzenia, jej cera nie poprawia sie nawet jak odstawi nabial czy slodycze. jest jednak spora grupa osob, ktora sobie nie radzi z przetwarzaniem duzej ilosci nabialu (glownie mleka, bialego/zoltego sera, bo takie jajka czy kefiry zwykle sa neutralne), nie jest to alergia. u wielu osob substancje powstajace podczas rozkladania takiego jedzonka dzialaja drazniaco na gruczoly łojowe-efekt wiadomy. tak samo czekolada- czesto naladowana roznymi dodatkami np. aromatami- podraznia i moze szkodzic osobie z predyspozycjami. ja jestem duzym wrazlicem jezeli chodzi o jedzenie, po odstawieniu slodyczy, kawy, bialego sera nie wspominajac juz o mleku, ktore dla mnie jest masakrujace, widze duza roznice. no, ale dla wygladu nie bede rezygnowac z wszystkiego co dobre, po prostu u mnie widze zaleznosc i nikt mi nie wmowi, ze mam urojenia, zjem wieksza ilosc serniczka, nastepnego dnia twarz usiana

a co do brokula: polecam gotowanego na poltwardo na parze albo na patelni, potem polanego maslem czosnkowym i podsmazona bulka tarta, wszystko posypac ziolami prowansalskimi i pieprzem cytrynowym
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2011-09-12, 13:51   #4235
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
To co napisałaś o przetłuszczaniu skóry + nadmiernym łuszczeniu (hyperkeratynizacji) + poroście włosów się ułożyło w typowe objawy nadmiernej androgenizacji. Ja biorę spironolancton na trądzik i to, co zauważyłam oprócz wycofania się łojotoku (obecnie mam po prostu cerę mieszaną, a włosy mogę myć co drugi, na upartego trzeci dzień, dotychczas miałam tak, że jak wieczorem gdzieś szczególnie wychodziłam, to musiałam umyć włosy drugi raz, mimo, że myłam je rano, bo były już takie jak obecnie trzeciego dnia właśnie) to fakt, że skóra przestała mi się tak łuszczyć, oraz że mogłam zacząć regulować brwi co trzeci dzień (dotychczas był to element codziennej porannej toalety...)

Naturalnymi antyandrogenami są mięta, DIM obecny w dużych stężeniach w brokułach (mniam ), EGCG w zielonej herbacie, i jeszcze trochę... ale nie pamiętam, bo te mi się wydały najmniej inwazyjne do wprowadzenia do diety ponadto androgenizację powodują białko mleczne, i nadmierne skoki insuliny. Jeśli w wakacje jadłaś więcej słodyczy albo nabiału, to tu może być przyczyna.

Polecam acne.org i wyszukanie haseł w rodzaju natural androgen blockers, androgen inhibitors in food itp.
denq a długo bierzesz spironolacton? kiedyś czytałam że wykazuje działanie rakotwórcze i żeby brać tak krótko jak to możliwe
są osoby którym śmieciowe jedzenie nie straszne a i tak mają ładną cerę i zero cellulitu, jednak uważam że to co jemy i pijemy ma duży wpływ na ogólny wygląd cery, choć jeśli ktoś ma zaburzenia hormonalne nie leczone to i kosmetyki i świetna dieta nie pomoże, jest wiele czynników które wpływają na stan cery. Byc może osóbki zapychające się hot dogami itp.teraz się mogą szczycić piękną cerą i szczupłą sylwetką, jednak nie wierze by to w przyszłości nie wywarło żadnego wpływu na organizm
Odnośnie alergii pokarmowej, objawia się ona na różne sposoby, często nie przez wysypkę skórną ale właśnie tyciem
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-09-12, 17:42   #4236
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
denq, nie przerażaj mnie. Ja kocham nabiał. Jestem wegetarianką i bez niego nie pociągnę długo, a pryszczulce mam na brodzie i aktualnie próbuję je wytępić maścią cynkową. Przez tydzień wyeliminowałam może z 15% wszystkich Zawsze miałam za dużo estrogenów, w tym ostatnimi czasy, ale nie wiem, czy coś się nie pozmieniało. Nie mam wprawdzie więcej włosków, brwi reguluję raz na tydzień. Może to mleko aż tak mi nie szkodzi? A codziennie jem kaszkę na mleku, jogurty minimum 4, do tego płatki z mlekiem.

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

A jaki masz podkład? Mnie każdy zapycha, powoduje niespodzianki i jeszcze bardziej mnie przetłuszcza. Może po prostu źle trafiłam do tej pory. Masz coś bardziej aptecznego? Podziel się tą wiadomością ze mną, może w końcu pokonam swoją niechęć do podkładów
też jestem wegetarianką i trudno mi wyeliminować ten nadmiar nabiału. W szkole (w której siedzę średnio po 8 h dziennie) żywię się tylko jogurtami, czasem owocami plus codziennie rano płatki z mlekiem i kawa z mlekiem. Wątpię, żeby nagle zaczął mi szkodzić nabiał, bo od zawsze spożywam go w dużych ilościach... Szczerze, to leków hormonalnych teraz wolałabym nie brać, bo to jednak okres dojrzewania, ale mogę wprowadzić do diety nawet tę mięte i zielona herbatę, zwłaszcza to pierwsze bo pomaga na trawienie, a jakoś o tym zapomniałam...

Używam podkładu mineralnego Pixie, ale wiadomo, minerały kapryśne są i na każdej skórze inaczej sie zachowują Mnie nie zapychają na szczęście. Nie zapycha mnie też płynny NYX, ale on, podejrzewam, ma skłonności, by jednak to robić.

Na szczęście cera mi się w ostatnich dniach polepszyła... Mi się cera poprawia przed miesiączką, a wysyp dostaję przed owulacją Mam nadzieję, ze jednak już nie powrócą te masakryczne kulfony, które miewałam ostatnio Zwłaszcza, że kończę z pizzą, którą jadałam ok. raz na tydzień przez ostatnie 3 miesiące...
Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
mam pytanie.... ile masz lat ?
można powiedzieć, że blizej mi do 18 niż do 17, ale trzymajmy sie, że 17 pewnie jestem stąd najmłodsza
Stary 2011-09-12, 18:03   #4237
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
można powiedzieć, że blizej mi do 18 niż do 17, ale trzymajmy sie, że 17 pewnie jestem stąd najmłodsza
czyli klasa maturalna ? to tak jak ja Nie pomyślałabym, wyglądasz na starszą
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2011-09-12, 20:10   #4238
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
bladzioszki, a któraś ma nowego TBS Extra Virgin?

Dawno nie kupowałam nic nowego, jadę na bb cream i gosh, bourjois.
Stary 2011-09-12, 20:39   #4239
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
a powiem Ci, ze jeszcze młodsza, bo urodziny mam w styczniu, klasa przedmaturalna Wiem, że wyglądam na starszą, w sumie zawsze tak miałam, nawet bez mocnego mejkapu bez makijażu to dopiero staro wyglądam przez moje sińce pod oczami
Stary 2011-09-12, 20:43   #4240
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Czyli jesteś najmłodsza tutaj kurcze no, zaskoczenie
Stary 2011-09-12, 21:12   #4241
19agusia91
Zakorzenienie

Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiicho, ja w tym roku ostatnie naście.

Miałam dziś okazję wypróbować pomarańczową pomadkę. Wyglądałam jak Kaczor Donald.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-09-12, 21:12   #4242
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
bladzioszki, a któraś ma nowego TBS Extra Virgin?

Dawno nie kupowałam nic nowego, jadę na bb cream i gosh, bourjois.
Hmnnn... Właśnie przeglądam swatche i zastanawiam się czy warto na niego zapolować....

He, he, he Mi wczoraj stuknęły 24 lata

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-09-12 o 21:15
quench jest offline  
Stary 2011-09-12, 21:15   #4243
19agusia91
Zakorzenienie

Ja ostatnio zastanawialam się nad Neutrogeną, ale chyba jest jednak ciemna, za ciemna.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-09-12, 21:27   #4244
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiicho, ja w tym roku ostatnie naście.

Miałam dziś okazję wypróbować pomarańczową pomadkę. Wyglądałam jak Kaczor Donald.
ja mam pomarańczową. kurcze, ciężki kolor do noszenia... każde przetarcie czy nierównomierne, niedokładne nałożenie się bardzo rzuca w oczy. mi się nawet łatwiej nosi fiolet
Stary 2011-09-12, 23:33   #4245
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Jak ktos szuka dobrego filtru do twarzy nie-tłuściocha to polecam ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...30-uva-13.html
Ja jestem zachwycona -świetnie się wchłania, nie tłuści, wygładza, nie wzmaga prztłuszczania a mam mieszaną/tłustą cerę. Jak dla mnie na razie najlepszy
Obecnie w superpharm jest za 53zł z 250ml micelem biodermy gratis
A jest tylko 30, czy jest dostępna również 50?

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
też jestem wegetarianką i trudno mi wyeliminować ten nadmiar nabiału. W szkole (w której siedzę średnio po 8 h dziennie) żywię się tylko jogurtami, czasem owocami plus codziennie rano płatki z mlekiem i kawa z mlekiem. Wątpię, żeby nagle zaczął mi szkodzić nabiał, bo od zawsze spożywam go w dużych ilościach... Szczerze, to leków hormonalnych teraz wolałabym nie brać, bo to jednak okres dojrzewania, ale mogę wprowadzić do diety nawet tę mięte i zielona herbatę, zwłaszcza to pierwsze bo pomaga na trawienie, a jakoś o tym zapomniałam...

Używam podkładu mineralnego Pixie, ale wiadomo, minerały kapryśne są i na każdej skórze inaczej sie zachowują Mnie nie zapychają na szczęście. Nie zapycha mnie też płynny NYX, ale on, podejrzewam, ma skłonności, by jednak to robić.

Na szczęście cera mi się w ostatnich dniach polepszyła... Mi się cera poprawia przed miesiączką, a wysyp dostaję przed owulacją Mam nadzieję, ze jednak już nie powrócą te masakryczne kulfony, które miewałam ostatnio Zwłaszcza, że kończę z pizzą, którą jadałam ok. raz na tydzień przez ostatnie 3 miesiące...
Podałaś konkretną nazwę mineralnego, więc nie trzeba go samej kręcić Nie żeby było to dla mnie trudne, ale ja nie mam w domu pipety i wagi elektronicznej, która mierzyłaby tak niewielkie ilości w sposób dokładny, więc miałabym problem. A gdzie to Pixie znajdę? Dzisiaj oglądałam drogeryjne fluidy mineralne, ale wszystkie są na mojej skórze brzydkie... Robią się takie żółtawo-pomarańczowe... Ale podejrzewam, że takie mineralne fluidy z Natury, to koło minerałów nie stały

Ja w ogóle nie mogę brać żadnych hormonów z moją wątrobą. To że kiedyś stosowałam pigułki było głupotą, choć skóra była wtedy idealna.

Mi się akurat przed okresem pogarsza, dlatego teraz mam problemy... Ta maść cynkowa trochę pomaga. Ale wątpię, by wszystkie syfy pokonała. Jeszcze słyszałam, że przydatny jest Effeclar.

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
ja mam pomarańczową. kurcze, ciężki kolor do noszenia... każde przetarcie czy nierównomierne, niedokładne nałożenie się bardzo rzuca w oczy. mi się nawet łatwiej nosi fiolet
Też mam jedną ceglastą i też trzeba uważnie, żeby się grudki nie robiły. No i zęby jeśli nie są śnieżnobiałe, to ich niedoskonałości są podkreślone Z fioletem nigdy nie miałam problemu A propos fioletu, to widziałam ostatnio jedną gotkę, blada cera i do tego ciemny matowy fiolet na ustach. Wyglądała bosko. Tylko nie wiem, gdzie znajdę ciemny matowy fiolet. W ogóle z jakich firm znacie matowe pomadki?
Sondrina jest offline  
Stary 2011-09-13, 00:23   #4246
iamsolucky
Wtajemniczenie

z drogeryjnych tylko to mi przychodzi na myśl:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ek-do-ust.html

matowa,spory wybór kolorów, w tym zdaje się fiolet tez jakiś jest
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-09-13, 00:33   #4247
Sondrina
Zakorzenienie

No i ta z Inglota jest dość tania Ostatnio stwierdziłam, ze niemal wszystkie moje szminki i cienie mają drobinki, a zapragnęłam matu Jak znacie jakieś fajne cienie beżowe i matowe, to podzielcie się wrażeniami
Sondrina jest offline  
Stary 2011-09-13, 09:59   #4248
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Hmnnn... Właśnie przeglądam swatche i zastanawiam się czy warto na niego zapolować....

He, he, he Mi wczoraj stuknęły 24 lata
a to wszystkiego najlepszego ja mam 24 od maja
Stary 2011-09-13, 11:18   #4249
tiramisu_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A jest tylko 30, czy jest dostępna również 50?
Szczerze mówiac nie wiem, ja widziałam tylko tą 30, 50 były, ale inne.
Stwierdziłam, że teraz 30 mi raczej wystarczy..
tiramisu_ jest offline  
Stary 2011-09-13, 11:27   #4250
agkz
Raczkowanie

Sondrina, podkłady oraz próbki Pixie znajdziesz na Allegro.

Napisz mi na PW jakich tonacji szukasz, to może znajdę coś u siebie.
Ewentualnie możemy zrobić wspólne zamówienie. Ja właśnie zamawiam próbki nowej formuły dla siebie.
Obie jesteśmy z Wrocka to nie będziesz płacić za przesyłkę

Tak na marginesie, Pixie ma siedzibę w Nadolicach, więc po sąsiedzku. Prowadzą jednak sprzedaż internetową.
agkz jest offline  
Stary 2011-09-13, 13:44   #4251
Varicella
Rozeznanie

Sondrina, polecam matowe kredki do ust z firmy Inglot. Mam też fioletową szminkę Astor, Rouge Couture w odcieniu 105. W regularnej cenie kosztują one ok. 30 zł, ale Rossmann niekiedy przecenia je 0 50%.

Możecie napisać czym należy się kierować przede wszystkim przy ustalaniu tonacji skóry?
Czy podkład o tonach neutralnych będzie odpowiedni dla cery chłodnej i różowej?

Przepraszam, jeśli to pytania skrajnego żółtodzioba.

chochliku kornwalijski, eye liner z Lovely okazał się być srebrny.
Szary znalazłam tylko z Kryolan (w kamieniu).
Stary 2011-09-13, 16:25   #4252
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Czyli co, nie pasuje Ci ?
Nie przyglądałam mu się ,widziałam tylko na stoisku
Stary 2011-09-13, 16:34   #4253
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Czyli co, nie pasuje Ci ?
Nie przyglądałam mu się ,widziałam tylko na stoisku
Nie pasował.
Stary 2011-09-13, 17:45   #4254
fiasco
Wtajemniczenie

Sondrina, Pixie tylko na allegro. Tylko zmieniono ostatnio formułę, ze składu usunięto alantoinę (bo wiele klientek żaliło się na uczulenia), ja mam jeszcze ten z alantoiną.

a z aptecznych filtrów do tłustej cery jest SVR Lysalpha SPF 50. Słabo dostępny, da sie kupic na allegro. a z SPF 30 jest jeszcze wspominany tu kilkakrotnie Synchroline Aknicare. Ma formułę bardzo lekkiego kremu nawilżającego, do matu się wchłania błyskawicznie, a składowo podobno lepszy niż Bioderma AKN Mat, a cenowo wychodzi taniej
Z Biodermy kiedyś były SPF 40, ale zostały kilka lat temu wycofane, chyba są jeszcze za granicą (widziałam na allegro wersję francuską)

Fioletową pomadkę mam z Catrice Ultimate Colour (czyli matowe), ale jest to dosć jasny odcień, nie, że rozbielony, tylko czysty odcień podbity fuksją, nie jest bardzo kryjąca (nie ma tyle tej białej bazy, co pomarańczowy kolor z tej serii), i w dodatki nie bardzo matowa, choć bez drobinek. Ja szczerze mówiąc używam granatowej kredki do oczu jako konturówki, żeby pogłebić ten fiolet Szminka sama w sobie ma słabą trwałość niestety. I wysusza trochę usta

Varicella, ten astor wysusza usta? jest matowy czy ma drobinki jakieś?
Jak chcesz przykryć zaróżoweinie skóry, neutralny podkład może sie spisać. U mnie jednak te, które obiektywnie wychodzą neutralnie, na mojej chłodnej cerze wyglądają zawsze za ciepło i to tylko podbija te zaczerwienienia, zamiast je przykryć ale moze u Ciebie by to wyglądało inaczej. Chłodna cera chłodnej cerze nierówna, najlepiej sprawdzić
Stary 2011-09-13, 18:25   #4255
Varicella
Rozeznanie

Cytat:
Varicella, ten astor wysusza usta? jest matowy czy ma drobinki jakieś?
Jak chcesz przykryć zaróżoweinie skóry, neutralny podkład może sie spisać. U mnie jednak te, które obiektywnie wychodzą neutralnie, na mojej chłodnej cerze wyglądają zawsze za ciepło i to tylko podbija te zaczerwienienia, zamiast je przykryć ale moze u Ciebie by to wyglądało inaczej. Chłodna cera chłodnej cerze nierówna, najlepiej sprawdzić
Jest matowa, wykończenie jest kremowe. Kolor można stopniować, bo nałożona delikatnie na usta przypomina amarant. Znalazłam zdjęcia: http://justfornow.pinger.pl/m/7081142
Nałożona na matową kredkę Inglot ma jeszcze przyjemniejszy kolor.
Dziękuję za odpowiedź, próbuję ustalić tony mojej skóry.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Nie wysusza moich ust. Moje usta są nawilżane na noc i nie są problematyczne.
Stary 2011-09-13, 21:54   #4256
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość
Możecie napisać czym należy się kierować przede wszystkim przy ustalaniu tonacji skóry?
w większości neutralne pasują do chłodnych cer, i teoretycznie powinny pasować właśnie do takich nieokreślonych cer czyli nie za różowa i nie za ciepła ja sama mam zimną lekko różowawą i neutrale ale z domieszka oliwki bardzo mi pasują, rewelacyjnie się wtapiają i maskują ewentualne zaróżowienia. a w żółtawych lub brzoskwiniowych odcieniach wyglądam na chorą nie da się jednoznacznie okreslić jaki to odcień neutralny, przynajmniej mi, bo niektóre są bardziej w beż inne w zielonkawą oliwkę mam na mysli teraz mineralne w których jest większe spektrum odcieni i podtonów.Wiele dziewczyn stosuje żółte podkłady do różowych cer żeby zakryć czerwień ale na mnie sie to nie sprawdza

chochliku, uzywasz tego pudru z essence? ciekawi mnie czy w ciągu dnia nie waży Ci się?

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2011-09-13 o 21:57
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-09-13, 23:17   #4257
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Szczerze mówiac nie wiem, ja widziałam tylko tą 30, 50 były, ale inne.
Stwierdziłam, że teraz 30 mi raczej wystarczy..
Ja się boję brać 30, choć w zimie i jesienią 50 raczej nie stosowałam do tej pory, bo biorę teraz leki, które mają dziurawiec w składzie i nie chciałabym być w plamki jak muchomor. Biorąc moją naturalną skłonność do przebarwień bez udziału dziurawca, jest to dość niebezpieczne.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez agkz Pokaż wiadomość
Sondrina, podkłady oraz próbki Pixie znajdziesz na Allegro.

Napisz mi na PW jakich tonacji szukasz, to może znajdę coś u siebie.
Ewentualnie możemy zrobić wspólne zamówienie. Ja właśnie zamawiam próbki nowej formuły dla siebie.
Obie jesteśmy z Wrocka to nie będziesz płacić za przesyłkę

Tak na marginesie, Pixie ma siedzibę w Nadolicach, więc po sąsiedzku. Prowadzą jednak sprzedaż internetową.
O szkoda, ze tylko Allegro. Ja muszę wszystko przetestować, bo mam specyficzną cerę, u mnie wszystko masakrycznie ciemnieje... Ostatnio kumpela poradziła mi Kanebo, podała konkretne numery pod moją cerę i rzeczywiście były dosyć fajne, ale za mnie za ciemne o 2 tony. Byłyby w sam raz dla mojej mamy

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość
Sondrina, polecam matowe kredki do ust z firmy Inglot. Mam też fioletową szminkę Astor, Rouge Couture w odcieniu 105. W regularnej cenie kosztują one ok. 30 zł, ale Rossmann niekiedy przecenia je 0 50%.

Przepraszam, jeśli to pytania skrajnego żółtodzioba.

chochliku kornwalijski, eye liner z Lovely okazał się być srebrny.
Szary znalazłam tylko z Kryolan (w kamieniu).
Akurat 30 zł to nie tragedia Gorzej jakby była powyżej 100 zł Dzisiaj nie dotarłam do Inglota, byłam za to w Schleckerze i kupiłam sobie matowy ciemny brąz Teraz jeszcze takiego ciemnego matowego fioletu mi brakuje, pasowałby mi do większości ciuchów, bo 50% mojej szafy to ciemny fiolet, oprócz niego mam jeszcze rzeczy jasnofioletowe No i takie kolory pięknie podkreślają bladą cerę. Moja kumpela stwierdziła dzisiaj, że wyglądam jak wampirzyca

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Sondrina, Pixie tylko na allegro. Tylko zmieniono ostatnio formułę, ze składu usunięto alantoinę (bo wiele klientek żaliło się na uczulenia), ja mam jeszcze ten z alantoiną.

a z aptecznych filtrów do tłustej cery jest SVR Lysalpha SPF 50. Słabo dostępny, da sie kupic na allegro. a z SPF 30 jest jeszcze wspominany tu kilkakrotnie Synchroline Aknicare. Ma formułę bardzo lekkiego kremu nawilżającego, do matu się wchłania błyskawicznie, a składowo podobno lepszy niż Bioderma AKN Mat, a cenowo wychodzi taniej
Z Biodermy kiedyś były SPF 40, ale zostały kilka lat temu wycofane, chyba są jeszcze za granicą (widziałam na allegro wersję francuską)

Fioletową pomadkę mam z Catrice Ultimate Colour (czyli matowe), ale jest to dosć jasny odcień, nie, że rozbielony, tylko czysty odcień podbity fuksją, nie jest bardzo kryjąca (nie ma tyle tej białej bazy, co pomarańczowy kolor z tej serii), i w dodatki nie bardzo matowa, choć bez drobinek. Ja szczerze mówiąc używam granatowej kredki do oczu jako konturówki, żeby pogłebić ten fiolet Szminka sama w sobie ma słabą trwałość niestety. I wysusza trochę usta
I jak nakładasz tę kredkę, to nie masz problemu z ustami? Nie dochodzi do nieciekawych reakcji? Nie dostałaś wysypki, alergii? Ja używam kredki do brwi, do rysowania linii wodnej, bo miałam wcześniej brązową kredkę z Max Factora do oczu i za szybko mi się rozmazywała, ta do brwi jest bardziej odporna. Nic mnie nie szczypie, nie piecze. Ale już bałabym się zrobić tak jak jedna z dziewczyn na YouTube, że użyła korektora do rysowania linii wodnej.
Sondrina jest offline  
Stary 2011-09-14, 08:44   #4258
tajik girl
Raczkowanie

Ja też mam w szafie same fiolety

A czy któraś z was próbowała może malować całe usta kredką a na to tylko błyszczyk? Widziałam gdzieś na youtube, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Generalnie kredkę mam tylko jedną i niezbyt lubię używać, ale może kiedyś spróbuję w ten sposób.. a co mi tam
tajik girl jest offline  
Stary 2011-09-14, 09:32   #4259
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość

A czy któraś z was próbowała może malować całe usta kredką a na to tylko błyszczyk? Widziałam gdzieś na youtube, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Generalnie kredkę mam tylko jedną i niezbyt lubię używać, ale może kiedyś spróbuję w ten sposób.. a co mi tam
można tak robic, ale trzeba uważac, bo mocno sie wysuszają usta, nie wyglada to za fajnie fajne sa te konturowki http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,80...st.html&next=1

zamiast blyszczyka polecam http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...ia.html&next=1 to jest cudeńko mozna kupic w DOZie
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2011-09-14, 15:08   #4260
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

chochliku, uzywasz tego pudru z essence? ciekawi mnie czy w ciągu dnia nie waży Ci się?
yhym całkiem dobrze się sprawuje Moja cera ogólnie co bym na nią nie nałożyła to długo bez błysku nie pozostanie, ale nawet na revlonie PR (rozświetlający, niezbyt u mnie trwały) trzyma się całkiem ok. Co prawda używam bazy i cudów to on nie robi, bo po jakimś czasie nie jest już taki świeży jak zaraz po nałożeniu, ale jest jasny i niedrogi, więc mi pasuje

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość

mam tylko czarną, białą i cielistą kredkę, więc raczej nie spróbuję Ale jak o tym myślę to to chyba by się wszystko rozmazało i upaprało
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości