Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-21, 13:25   #4351
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
no właśnie to jest ten Plus, zapomniałam napisać. niby nie ma informacji, ze ochrona jest konieczna, tylko, że niewskazane jest silne nasłonecznienie. Cóż, przy dłuższym przebywaniu poza budynkiem na pewno będę stosować filtry, ale jednak bez filtra podkład lepiej mi się zachowuje na twarzy, czasem się tylko trochę tłuści, czasem się warzy po godzinie, a jednak w szkole nie mam czasu, żeby co 3 godziny poprawiać makijaż, jak czasem siedzę tam po 10 godzin...

ja znowu zaniedbuje bloga... eh, szkoła się zaczęła. Dzisiaj siedzę w domu z migreną
To niestety filtry + jakaś czapka z daszkiem czy kapelusz i umykanie przed słońcem jak wampir Jak Cię dotknie słońce, to nic się nie stanie, ale jakaś ochrona musi być.
Może jakiś puder z tlenkiem cynku? On ma właściwości ochronne przed słońcem. Puder, którego używa Sondrina (jeju, zapomniałam, jaki to był, wybaczcie) chyba ma ten tlenek cynku

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2011-09-21, 13:57   #4352
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
To niestety filtry + jakaś czapka z daszkiem czy kapelusz i umykanie przed słońcem jak wampir Jak Cię dotknie słońce, to nic się nie stanie, ale jakaś ochrona musi być.
Może jakiś puder z tlenkiem cynku? On ma właściwości ochronne przed słońcem. Puder, którego używa Sondrina (jeju, zapomniałam, jaki to był, wybaczcie) chyba ma ten tlenek cynku
myślisz, że to aż tak konieczne? słońca teraz praktycznie nie ma, cały czas zachmurzenie... Poza budynkiem przebywam teraz praktycznie tylko na odcinku szkoła-dom, czyli jakieś 7-10 minut... Motywuj mnie dalej proszę
Stary 2011-09-21, 14:42   #4353
denq
Raczkowanie

Ja używałam differinu nikt mi nie powiedział o ochronie p/słonecznej i nic się nie stało. Choć to ponoć mniej fotouczulający retinoid nowej generacji, to jednak ciągle retinoid. A stosowałam go latem. Koleżanka na jachcie używała Aknemycinu plus, nie filtrowała się i też bezproblemowo. On ma mało jednak tego retinoidu. To zależy chyba od właściwości skóry. Na pewno powodów do paniki nie ma, ale czapka z daszkiem, jakiś lekki kapelusz z wąskim rondem, nie zaszkodzą. Poza tym z mojego doświadczenia makijaż jednak ma swoją ochronę, nawet, jeśli producent tego nie deklaruje.

A na całą twarz stosujesz, czy tylko strefa T? 7-10 minut dziennie to na raczej za mało, żeby nabawić się przebarwień... Nie wiem, ja stosowałam mnóstwo suplementów diety, kosmetyków itd. które ponoć mają działanie fotouczulające. Na przykład ostatnio dopiero z czyjejś wypowiedzi na wizażu się dowiedziałam, że dziurawiec ma takie właściwości, a piję go namiętnie, bo uwielbiam i mam kłopoty z wątrobą. Nie zażywam dużo słońca, bo dostaję od niego migren, wychodzę z domu raczej pod wieczór, ale mimo wszystko nie siedzę cały czas w czterech ścianach, i za dnia na słońcu spędzam razem jednak koło godziny (dojazdy na uczelnię i z uczelni (podejścia do przystanków i z przystanków, oczekiwanie na nich), okienka itd.). I w gimnazjum kiedy zaczęłam intensywniej się leczyć było podobnie.

Dieta bogata w przeciwutleniacze zwiększa szanse skóry w konfrontacji ze słońcem
EDIT: aha, jeszcze jeśli się obawiasz, to może stosować go na noc, zamiast na dzień?

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2011-09-21 o 14:43
denq jest offline  
Stary 2011-09-21, 17:44   #4354
iamsolucky
Wtajemniczenie

za mną prawie 10 godzin z podkładem Golden Rose(#21). Nic a nic się nie utlenił ani nie starł. Kolorek wcale nie jest taki różowy, powiedziałbym że bardziej neutralny, pierwsze parę minut po nałożeniu wydawał mi się wręcz delikatnie ciepły
mógłby być tak ze ćwierć tonu jaśniejszy choć kolorystycznie jest jak dla mnie bardzo dobrze tonacja idealna dla mnie. Ale jakoś nie do konca odpowiada mi wyglad buzi, za bardzo przywykłam do bb i jak go tylko skończe to do nich wracam jednak przy nakładaniu jest dość suchy i wklepując go czuje się że ma dobrą przyczepność do skóry jednak bb tak pięknie się wtapiają w skórę i robią niewidoczne(przynajmniej w większości) a ten tego jednak nie robi odwykłam od podkładu, jak na 30zł jest całkiem dobry, ma fajny kolorek i mogę go polecić, zobaczymy jak się będzie na dłuższa metę sprawować
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-09-21, 23:18   #4355
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie. Obejrzałam uważnie wszystkie testery, posprawdzałam numery... Tłumaczę to sobie tak, że może tester z HM klasycznym był starszy i podkład się utlenił ... Mogliby mi sprzedać ten jaśniejszy tester
Aż chciało się o niego targować Haha Nieważne,że części zawartości już w nim nie było

Też skusiłyście mnie na to Bell, ale również zauważyłam, że są dość ciemne i się utleniają.

W necie widziałam filmik z targów kosmetycznych w Warszawie. Było pokazane stoisko La Rosa i widziałam, że podkłady mineralne poszerzyły swą kolorystykę. Poprzednio najjaśniejszy Ivory był dla mnie za żółty, teraz są takie różowe dające matowe wykończenie, ale w pudełeczku wydawał się nie taki znowu najjaśniejszy, ale wiadomo to minerały, na naszej skórze mogą się inaczej sprawować.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Constance Carroll Ivory taki naprawdę jasny, ma Zinc Stearate bodajże na drugim miejscu

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

A i na moim pudrze z boku jest taka adnotacja, że zawiera filtr UV, ale nie wiem, jak silna jest to ochrona
Sondrina jest offline  
Stary 2011-09-22, 17:54   #4356
marynka42
Zakorzenienie

po długim czasie wracam

u mnie niestety podkłady są w ciągłej odstawce - dwa tygodnie temu zaczęłam kurację triacnealem i mam wysyp
mam nadzieje, że warto się pomeczyc... ;]

za tydzień w Gdańsku odbywają się targi kosmetyczne Uroda.
wklejam listę wystawców : http://www.mtgsa.pl/title,Lista_wystawcow,pid,668.html

mam nadzieję, że znajdę jakieś cudenka, zwlaszcza, ze swoje stoiska maja tez niszowe firmy i przede wszystkim czaję się na pędzle Maestro ;>
marynka42 jest offline  
Stary 2011-09-22, 18:45   #4357
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

chciałabym sobie takie pędzle kiedyś sprawdzić I może jeszcze ze 2-3 hakuro No, może kiedyś..
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2011-09-22, 19:33   #4358
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
myślisz, że to aż tak konieczne? słońca teraz praktycznie nie ma, cały czas zachmurzenie... Poza budynkiem przebywam teraz praktycznie tylko na odcinku szkoła-dom, czyli jakieś 7-10 minut... Motywuj mnie dalej proszę
Znaczy wiesz, ja tam myślę, że nic się nie stanie strasznego, bo pewnie jakąś ochronę "mechaniczną" w postaci podkładu czy pudru będziesz mieć

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Ja używałam differinu nikt mi nie powiedział o ochronie p/słonecznej i nic się nie stało. Choć to ponoć mniej fotouczulający retinoid nowej generacji, to jednak ciągle retinoid. A stosowałam go latem. Koleżanka na jachcie używała Aknemycinu plus, nie filtrowała się i też bezproblemowo. On ma mało jednak tego retinoidu. To zależy chyba od właściwości skóry. Na pewno powodów do paniki nie ma, ale czapka z daszkiem, jakiś lekki kapelusz z wąskim rondem, nie zaszkodzą. Poza tym z mojego doświadczenia makijaż jednak ma swoją ochronę, nawet, jeśli producent tego nie deklaruje.

A na całą twarz stosujesz, czy tylko strefa T? 7-10 minut dziennie to na raczej za mało, żeby nabawić się przebarwień... Nie wiem, ja stosowałam mnóstwo suplementów diety, kosmetyków itd. które ponoć mają działanie fotouczulające. Na przykład ostatnio dopiero z czyjejś wypowiedzi na wizażu się dowiedziałam, że dziurawiec ma takie właściwości, a piję go namiętnie, bo uwielbiam i mam kłopoty z wątrobą. Nie zażywam dużo słońca, bo dostaję od niego migren, wychodzę z domu raczej pod wieczór, ale mimo wszystko nie siedzę cały czas w czterech ścianach, i za dnia na słońcu spędzam razem jednak koło godziny (dojazdy na uczelnię i z uczelni (podejścia do przystanków i z przystanków, oczekiwanie na nich), okienka itd.). I w gimnazjum kiedy zaczęłam intensywniej się leczyć było podobnie.

Dieta bogata w przeciwutleniacze zwiększa szanse skóry w konfrontacji ze słońcem
EDIT: aha, jeszcze jeśli się obawiasz, to może stosować go na noc, zamiast na dzień?

Przecież retinoidów w ogóle nie kładziemy na twarz jak wyłazimy na słońce.
A Twoja koleżanka, przepraszam, że to napiszę, ale popełniła głupotę. Nie mów mi, że jeszcze smarowała się Aknemycinem i zaraz na słońce. Przebarwienia mogą jej "wyleźć" nawet za wiele lat. Dlatego lepiej dmuchać na zimne. Bez paniki, ale też głupot nie robić.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2011-09-22, 23:48   #4359
Sondrina
Zakorzenienie

Rozochociłyście mnie tymi targami, sama chętnie bym się wybrała, ale do Gdańska mam za daleko... A jak sobie pomyślę, że mogłabym upolować jakieś jasne cudeńko...
Sondrina jest offline  
Stary 2011-09-24, 17:58   #4360
nieidealna91
Raczkowanie

Witam
Ja zakochałam się ostatnio w minerałach. Podkład z Lili Lolo w kolorze China Doll jest dla mnie idealny Jasny, neutralny kolor, bez różowych tonów. Nie ciemnieje na buzi, utrzymuje się bardzo długo nawet na filtrze, nie wymaga matowienia, nie robi plam podczas aplikacji... Nie kryje jakoś bardzo mocno, ale mi takie krycie wystarczy
Takiego koloru podkładu szukałam od baaardzo dawna. Moim ulubieńcem na lato jest Bourjois HM 51, ale na zimę jest za ciemny... Teraz na zimę 'przerzucam się' na minerały
nieidealna91 jest offline  
Stary 2011-09-24, 18:27   #4361
quench
Are you talking to me?!

Specjalnie dla Chochlika: zestaw paletek Inglota i Kobo. A także zdjęcie innych cieni... Jak widać kolorki stonowane, idealne dla typu urody 'lato':
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg inglot1.jpg (62,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inglot2.jpg (61,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inglot.jpg (60,9 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inglot4.jpg (73,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inglot5.jpg (73,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0785.jpg (84,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0787(2).jpg (101,8 KB, 29 załadowań)
Stary 2011-09-24, 18:35   #4362
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
Specjalnie dla Chochlika: zestaw paletek Inglota i Kobo. A także zdjęcie innych cieni... Jak widać kolorki stonowane, idealne dla typu urody 'lato':
Oja, czuję się wyróżniona, dzięki fajne te paletki, najbardziej z inglota mi się podobają Chociaż 1 cień z inglota wygląda tak samo jak z kobo.
A ja zastanawiam się nad paletką au neturel ze sleeka, jestem nienormalna
Stary 2011-09-24, 18:43   #4363
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
Oja, czuję się wyróżniona, dzięki fajne te paletki, najbardziej z inglota mi się podobają Chociaż 1 cień z inglota wygląda tak samo jak z kobo.
A ja zastanawiam się nad paletką au neturel ze sleeka, jestem nienormalna
Kupowanie palet jest uzależniające... Mi też marzą się paletki Sleeka ale muszę jakoś zacząć zużywać zapasy... Już oddałam jedne 'czwórki' Kobo i 'piątki' Inglota dla siostry, bo w życiu ich nie zużyję Zwłaszcza, że nie były to moje kolory (róże, fiolety i błękity)... Niby mam zielone oczy, niby typ kolorystyczny lato, a jednak wyglądam w nich fatalnie
Stary 2011-09-24, 18:48   #4364
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Ja tez muszę zacząć zużywać to co mam ale cienie jakoś strasznie powoli mi idą..Mam też już 1 paletkę sleeka oh so special i ogólnie one są fajne, ale słabe jest to, że w każdej paletce jest czarny cień :/ I kurczę nie wiem, powinnam się wstrzymać, ale wiadomo jak to jest, jak jeszcze wszyscy piszą o paletkach na blogach ;p

Edytowane przez chochlik kornwalijski
Czas edycji: 2011-09-24 o 18:50
Stary 2011-09-24, 19:02   #4365
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Jest jeszcze dostępna w Inglocie ta paletka czy sama komponowałaś odcienie? Są matowe,prawda?
Kurcze strasznie mi się spodobała,w jakiej jest cenie?

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-09-24, 19:06   #4366
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Ja tez muszę zacząć zużywać to co mam ale cienie jakoś strasznie powoli mi idą..Mam też już 1 paletkę sleeka oh so special i ogólnie one są fajne, ale słabe jest to, że w każdej paletce jest czarny cień :/ I kurczę nie wiem, powinnam się wstrzymać, ale wiadomo jak to jest, jak jeszcze wszyscy piszą o paletkach na blogach ;p
Właśnie ten czarny cień zwrócił moją uwagę...Jeśli jest w miarę kremowy można im fajnie podbić kolor; w sensie przyciemnić, tudzież uwydatnić gradient kolorów...No i może posłużyć za liner...
Chociaż z drugiej strony, osobiście czarnego cienia prawie wcale nie używam
Stary 2011-09-24, 19:10   #4367
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

No niby można,ale ile tego czarnego się używa? ja chyba 1,5 roku temu kupiłam z inglota czarny, matowy cień i ubytek jest niewielki mimo, że czasem szalałam teraz doszedł mi ten czarny w paletce sleeka i podejrzewam, że żadnego nie zużyję do końca. Najbardziej idą u mnie odcienie cieliste i brązy, neutralne, chociaż i tak dość wolno wszystko zużywam, pewnie dlatego, że właściwie codziennie używam innego cienia, a mam ich troszkę no chyba się wstrzymam z paletką i najwyżej kupię jak zużyję parę innych cieni.
A z kobo tez mam cienie-101 taki prawie biały, migdałowy i 104, brzoskwiniowy
Stary 2011-09-24, 19:14   #4368
quench
Are you talking to me?!

Kachnaaa, paletki to freedom system, czyli kupujesz wkłady jakie Ci się podobają i wkładasz do magnetycznej paletki... Ceny dokładnie Ci nie podam; ja za każdą paletkę z wkładami płaciłam ok 53 zł... Wychodzi dużo, dużo taniej niż cienie MAC-a, a jakość wcale nie jest miażdżąco gorsza.
W paletkach mam zarówno perły jak i maty (mogę wrzucić swatche, bo też je zrobiłam). Pasiaki zaś są matowe

Chochliku
, mam tak samo z czarnuszkami. Niby cień warty uwagi ale ciężko go zużyć. chyba że ktoś lubi wygląd a'la panda.

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-09-24 o 19:17
quench jest offline  
Stary 2011-09-24, 19:21   #4369
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Kachnaaa, paletki to freedom system, czyli kupujesz wkłady jakie Ci się podobają i wkładasz do magnetycznej paletki... Ceny dokładnie Ci nie podam; ja za każdą paletkę z wkładami płaciłam ok 53 zł... Wychodzi dużo, dużo taniej niż cienie MAC-a, a jakość wcale nie jest miażdżąco gorsza.
W paletkach mam zarówno perły jak i maty (mogę wrzucić swatche, bo też je zrobiłam). Pasiaki zaś są matowe

Chochliku
, mam tak samo z czarnuszkami. Niby cień warty uwagi ale ciężko go zużyć. chyba że ktoś lubi wygląd a'la panda.
Będę musiała przejść się do Inglota coś sobie potworzyć,kuszą mnie ostatnio cienie
Czas nauczyć się malować

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-09-24, 19:41   #4370
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

szkoda, że ja nie mam u siebie inglota ale jak tak policzyłam to mam 11 cieni pojedynczych + paletka sleeka, więc nie aż tak strasznie dużo chociaż tak naprawdę starczyłaby mi ta mini paletka brązów z bell (cielisty + brąz), szaro-bury brąz z bell i szary. Ewentualnie jakiś błyszczący brąz jeszcze

Czas edycji: 2011-09-24 o 19:42
Stary 2011-09-24, 20:50   #4371
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Constance Carroll Ivory taki naprawdę jasny, ma Zinc Stearate bodajże na drugim miejscu

A i na moim pudrze z boku jest taka adnotacja, że zawiera filtr UV, ale nie wiem, jak silna jest to ochrona
używałam tego pudru, kilka opakowań wykorzystałam Ale u mnie nie sprawował się jakoś genialnie (ale używałam go z Dermacolem, albo z mieszanka Dermacolu z Revlonem CS albo takim Bourjois w pedzlu, chyba już dawno wycofanym, i żaden z tych podkładów genialny nie jest). Kolor boski, ale puder u mnie wydaje sie przeciętny, miałam lepsze pudry. No i parafina trochę mnie odstrasza Zresztą, jakoś nie widzi mi się łączenie podkładu mineralnego ze zwykłym pudrem z talkiem i innymi takimi składnikami

Aknemycin Plus używam tak, jak mi kazała dermatolog, czyliz większam dawkę - najpierw używałam tylko wieczorem, teraz co drugi dzień rano, i za jakiś czas będę używać dwa razy dziennie. Nie wiem już sama, dzisiaj smigałam z filtrem, ale cóż z tego, skoro jest niewodoodporny i po godzinie chłopak mi go "scałował" z połowy twarzy

(ja jakbym miała policzyć wszystkie swoje cienie, tj. każdy kolor pojedynczo, miałabym ich pewnie koło 300, w tym paletka 120 cieni no name, paletka 24 cieni z Mary Kay, parę mniejszych paletek i trochę pojedynczych cieni - ale cieni używam wspólnie z mamą. A mnie jest ciągle mało za to innej kolorówki mam niedużo, pędzli też tylko kilka)
Stary 2011-09-24, 21:43   #4372
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:

(ja jakbym miała policzyć wszystkie swoje cienie, tj. każdy kolor pojedynczo, miałabym ich pewnie koło 300, w tym paletka 120 cieni no name, paletka 24 cieni z Mary Kay, parę mniejszych paletek i trochę pojedynczych cieni - ale cieni używam wspólnie z mamą. A mnie jest ciągle mało za to innej kolorówki mam niedużo, pędzli też tylko kilka)
będziesz w stanie to zużyć przez kolejne 30 lat ? i może pokażesz też swoją kolekcję a pędzli chciałabym mieć więcej jakichś lepszych, hakuro czy maestro No, ale przesyłka 10, pędzel np 30 i już 40 wychodzi Niby nie strasznie, ale już zawsze coś...

Czas edycji: 2011-09-24 o 21:45
Stary 2011-09-25, 01:17   #4373
Sondrina
Zakorzenienie

Cytat:
używałam tego pudru, kilka opakowań wykorzystałam Ale u mnie nie sprawował się jakoś genialnie (ale używałam go z Dermacolem, albo z mieszanka Dermacolu z Revlonem CS albo takim Bourjois w pedzlu, chyba już dawno wycofanym, i żaden z tych podkładów genialny nie jest). Kolor boski, ale puder u mnie wydaje sie przeciętny, miałam lepsze pudry. No i parafina trochę mnie odstrasza Zresztą, jakoś nie widzi mi się łączenie podkładu mineralnego ze zwykłym pudrem z talkiem i innymi takimi składnikami

Aknemycin Plus używam tak, jak mi kazała dermatolog, czyliz większam dawkę - najpierw używałam tylko wieczorem, teraz co drugi dzień rano, i za jakiś czas będę używać dwa razy dziennie. Nie wiem już sama, dzisiaj smigałam z filtrem, ale cóż z tego, skoro jest niewodoodporny i po godzinie chłopak mi go "scałował" z połowy twarzy

Co do filtrowania, to czego używasz? Ja mam Eucerin do cery normalnej i mieszanej i on mi tak łatwo nie znika z twarzy Natomiast wszystko co z drogerii, nieważne Garnier, L`Oreal czy Soraya dość szybko schodzi i za dnia trzeba ciągle powtarzać aplikację. Eucerin też dokładam, ale wiem, że te 3 h w plenerze mogę spokojnie spędzić, bo tak szybko mi nie zniknie. Jeśli używasz czegoś z drogerii, to może rozwiązaniem będzie dobrze dobrany filtr apteczny?

I też mam mnóstwo cieni, może nie 300, ale z 80

---------- Dopisano o 01:17 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

Cytat:
Też mam ciągle ochotę na nowe cienie, a mam ich sporo I też codziennie maluję się innym, ale chociaż nie odczuwam nudy i monotonii
Sondrina jest offline  
Stary 2011-09-25, 02:49   #4374
lilianatoja2
Rozeznanie

Hej Dziewczyny,
dziś dorwałam „nowe” próbki jasnych podkładów (na zdjęciach od lewej):
1. STILA Perfect + Correct Foundation, # Fair
2. MAC Matchmaster, # 1.0
3. Hourglass Veil Fluid Makeup, # 0

Na pierwszej fotce grubo naciapane, na drugiej roztarte i wklepane. Ta Stila mimo, że początkowo jest ciemna, ładnie się wtopiła - a poza tym "bosko" się rozprowadza. Jest taka śliska, a jednocześnie nie spływa i dość ładnie kryje.
MAC wpada w róż, a Hourglas ma odcień lekko żółty.

Zobaczymy jak się będą zachowywać na buzi, która jak wiadomo jest ciemniejsza niż przedramię – wiecznie blade
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MAC, STILA, Hourglas - gruba warstwa.jpg (11,8 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MAC, STILA, HOURGLAS - roztarte.jpg (13,9 KB, 36 załadowań)
lilianatoja2 jest offline  
Stary 2011-09-25, 11:10   #4375
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
dziś dorwałam „nowe” próbki jasnych podkładów (na zdjęciach od lewej):
1. STILA Perfect + Correct Foundation, # Fair
2. MAC Matchmaster, # 1.0
3. Hourglass Veil Fluid Makeup, # 0

Na pierwszej fotce grubo naciapane, na drugiej roztarte i wklepane. Ta Stila mimo, że początkowo jest ciemna, ładnie się wtopiła - a poza tym "bosko" się rozprowadza. Jest taka śliska, a jednocześnie nie spływa i dość ładnie kryje.
MAC wpada w róż, a Hourglas ma odcień lekko żółty.

Zobaczymy jak się będą zachowywać na buzi, która jak wiadomo jest ciemniejsza niż przedramię – wiecznie blade
U mnie buzia jest jaśniejsza niż przedramiona i ma zupełnie inny odcień - przedramiona są blade ale oliwkowe, buzia jest różowawa (płytkie unaczynienie). Jak przykładam przedramię do buzi, to mam wrażenie że jest niemal zielone
Zainteresowałaś mnie Hourglassem

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-09-25 o 11:16
quench jest offline  
Stary 2011-09-25, 15:06   #4376
Sondrina
Zakorzenienie

Zainteresowałaś mnie MACiem, bo to jest mój odcień Śliczny róż Gdzie go dostałaś?
Sondrina jest offline  
Stary 2011-09-25, 17:46   #4377
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
będziesz w stanie to zużyć przez kolejne 30 lat ? i może pokażesz też swoją kolekcję a pędzli chciałabym mieć więcej jakichś lepszych, hakuro czy maestro No, ale przesyłka 10, pędzel np 30 i już 40 wychodzi Niby nie strasznie, ale już zawsze coś...
cienie dziele z mamą, niektóre są bardzo niewydajne, a niektóre okazały się być takimi bublami, że trzeba się nieźle nakombinować żeby dało sie ich użyć. Albo sporo mam cieni, które mi nie pasują kolorystycznie, np błękity, jasne fiolety i ciepłe zielenie, żółcie i pomarańcze, których używam baaardzo rzadko.
też bym chciała parę lepszych pędzli, więksosć tych co mam to nic specjalnego, same niskopółkowe typu Essence, Donegal albo rossmanowskie (poza flat topem z Pixie). Na razie planuje dokupić ze dwa pędzelki do różu z Essence, bo do użytku domowego mam jeden (drugi w torebce) i nakładam nim minerały i chciałabym móc myć pędzel myć codziennie, co jest cieżkie, jak schnie on dwa dni

Sondrina, używam filtra Synchroline Aknicare SPF30 albo SVR Lysalpha SPF50, teraz w sumie tylko tego pierwszego, jest dużo lżejszy. Była o nim mowa kilka razy na wątku
Stary 2011-09-25, 17:57   #4378
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
cienie dziele z mamą, niektóre są bardzo niewydajne, a niektóre okazały się być takimi bublami, że trzeba się nieźle nakombinować żeby dało sie ich użyć. Albo sporo mam cieni, które mi nie pasują kolorystycznie, np błękity, jasne fiolety i ciepłe zielenie, żółcie i pomarańcze, których używam baaardzo rzadko.
też bym chciała parę lepszych pędzli, więksosć tych co mam to nic specjalnego, same niskopółkowe typu Essence, Donegal albo rossmanowskie (poza flat topem z Pixie). Na razie planuje dokupić ze dwa pędzelki do różu z Essence, bo do użytku domowego mam jeden (drugi w torebce) i nakładam nim minerały i chciałabym móc myć pędzel myć codziennie, co jest cieżkie, jak schnie on dwa dni

Sondrina, używam filtra Synchroline Aknicare SPF30 albo SVR Lysalphae SPF50, teraz w sumie tylko tego pierwszego, jest dużo lżejszy. Była o nim mowa kilka razy na wątku
najgorsze są takie walające się nieużywane cienie, chociaż ja chyba właściwie mam taki tylko 1 A pędzel z essence jaki chcesz kupić? ten różowo czarny z nowej kolekcji czy tam limitki, czy może ten taki malutki? Ja tego nowego bym spróbowała, ale nie podpasuje mi i będzie leżał :/ a póki co róż nakładam takim zwykłym, który można składać (chować?) i nie jest źle w sumie
Stary 2011-09-25, 18:18   #4379
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
najgorsze są takie walające się nieużywane cienie, chociaż ja chyba właściwie mam taki tylko 1 A pędzel z essence jaki chcesz kupić? ten różowo czarny z nowej kolekcji czy tam limitki, czy może ten taki malutki? Ja tego nowego bym spróbowała, ale nie podpasuje mi i będzie leżał :/ a póki co róż nakładam takim zwykłym, który można składać (chować?) i nie jest źle w sumie
ten biało różowy ze stałej oferty jak skórę mam w znośnym stanie wolę go od flat topa, który daje spore krycie. jest mały ale dobrze mi się nim nakłada minerały
Stary 2011-09-25, 18:23   #4380
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

u mnie tego typowego biało-różowego nie ma, tylko taki malutki, jakby wersja mini, płaski z obu stron zdaje się
Tak w ogóle wczoraj malowałam mamuśkę na imprezę, spodobało jej się (tacie też ) i mam jej teraz kupić pędzel kulkę z essence
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości