Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-24, 21:31   #691
Chaigata
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A ten 115 naprawde jest az tak zolty i jasny (opisany jest jako neutralny, to chyba o czyms musi swiadczyc)

Bo ja gdzies widzialam, ze dziewczyny na blogach pisaly o mieszaniu 100 i 135, zeby uzyskac naprawde mocne zolte tony
no średnio, bo jest tak blady mocno
Ja mam tu swatch: http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1294917745

A głupio kupować aż 2 tak drogie podkłady...
Stary 2011-01-24, 21:32   #692
ckin2u
Zakorzenienie

a znacie jakis podklad ktory ma w swjej kolorystyce dosc jasny ale CIEPLY odcien jestem blada ale jak naloze taki chlodny jak moja cera to wygladam jak trup, jak naloze ciemniejszy t moja buzia od razu wyglada cieplej i promienniej, ale wiadomo znie mzna miec za ciemnego podkladu bo na poczatku mze i to wyglada ok ale po jakims czasie okropnie
ckin2u jest offline  
Stary 2011-01-24, 21:52   #693
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a znacie jakis podklad ktory ma w swjej kolorystyce dosc jasny ale CIEPLY odcien jestem blada ale jak naloze taki chlodny jak moja cera to wygladam jak trup, jak naloze ciemniejszy t moja buzia od razu wyglada cieplej i promienniej, ale wiadomo znie mzna miec za ciemnego podkladu bo na poczatku mze i to wyglada ok ale po jakims czasie okropnie
może te Bourjois? są żółciutkie. Healthy Mix czy Detox.
Lumene też żółty, dobrze matuje, słabo kryje, może zapychać. poszukaj jeszcze na tym wątku: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282&page=86
Stary 2011-01-24, 22:30   #694
ckin2u
Zakorzenienie

ok dzieki , mialam HM ale n strasznie zapycha a ja potrzebuje dodatkowo jescze podkladu ktory nie pozapycha bo mam z tym duzy problem
ckin2u jest offline  
Stary 2011-01-24, 22:37   #695
quench
Are you talking to me?!

I jeszcze yves rocher. Ten ma typowe żółtki i świnki, tylko niestety nie są mega jasne...
Szukałam, szukałam i znalazłam. w1 true matcha (swatch uczynnej bladolicej z wątkiem o jasnych podkładach- dlatego zachęcam jeszcze raz: dziewczątka - wrzucajcie tam foty podkładów, bo to ułatwia później ich dobór):
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...7&d=1230212644
Od lewej revlon CS buff, w środku true match w1 i dalej też jakiś loreal...
Stary 2011-01-24, 22:42   #696
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Nie należę do najjaśniejszych bladości - Healthy mix 51 jest dla mnie ok (za to serum jest za ciemne) i miałam Xperience w 2 z rzędu kolorze - 45 chyba.
Klasyczna pomarańcza, dużo za ciemna Krycie małe.

tu jest troche o xperience : http://zycie-jak-bombonierka.blogspo...l/Max%20Factor

Ja za to lubię Lauress, Lumiere i Lily lolo
Czyli raczej preferuję kremowe, szczególnie Lily lolo

Z blusche, edm się nie polubiłam, lucy zapchało a meow... nie umie ich ocenic... raz jest dobrze, a raz w ogóle nie kryją
Kusisz tym kremowym zapewnieniem
Które odcienie z Lauress są jasne? Chodzi mi o beże pasuje mi np. ailive 1 lub ellete 1 z pixie albo z blusche colombian light shade

Subtle Neutral Ethereal byłby dobry?

W minerałach jak dotąd nie pasuje mi mało kremowe wykończenie, być może Lauress byłoby dobre.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2011-01-24, 22:43   #697
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
I jeszcze yves rocher. Ten ma typowe żółtki i świnki, tylko niestety nie są mega jasne...
Szukałam, szukałam i znalazłam. w1 true matcha (swatch uczynnej bladolicej z wątkiem o jasnych podkładach- dlatego zachęcam jeszcze raz: dziewczątka - wrzucajcie tam foty podkładów, bo to ułatwia później ich dobór):
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...7&d=1230212644
Od lewej revlon CS buff, w środku true match w1 i dalej też jakiś loreal...
Fajna jasność, ale chyba za mało jeszcze żółci
Stary 2011-01-24, 22:53   #698
quench
Are you talking to me?!

...i jeszcze jeden swatch z wątku jasnopodkładowego:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...2&d=1230992834
W ogóle przebrnęłam przez niego i wiecie co? Cyklicznie powtarzamy tam dylematy podkładowe, jakie pojawiały się 2-3 lata temu... Chodzi mi o to, że tak naprawdę pojawiło się bardzo mało nowych jasnych podkładów. Owszem - żółtki mnożą się na pęczki ale jaśniutkich podkładów mamy garstkę

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-01-24 o 22:58
quench jest offline  
Stary 2011-01-24, 23:01   #699
pamfilia
Zakorzenienie

W ogóle mi się wydaje, że dużo dziewczyn chodzi na solarium i smaruje się samoopalaczami właśnie dlatego że nie ma jasnych podkładów... Bo wolą się opalić i używać normalnego niż się męczyć tak jak my i szukać jasnych Jakby producenci robili jaśniejsze odcienie do swoich produktów mieliby naprawdę wielki popyt. Zawsze najjaśniejsze odcienie są wymiecione z półek.
pamfilia jest offline  
Stary 2011-01-24, 23:29   #700
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
W ogóle mi się wydaje, że dużo dziewczyn chodzi na solarium i smaruje się samoopalaczami właśnie dlatego że nie ma jasnych podkładów... Bo wolą się opalić i używać normalnego niż się męczyć tak jak my i szukać jasnych Jakby producenci robili jaśniejsze odcienie do swoich produktów mieliby naprawdę wielki popyt. Zawsze najjaśniejsze odcienie są wymiecione z półek.
Dokładnie. I panuje też pewnego rodzaju nieświadomość; wspominałam już chyba że mam koleżankę- kosmetologa; dziewczyna musiała też przejść dosyć poważne kursy wizażu (teraz wykonuje makijaże) i bardzo często mi mówi, że dziewczyny mając do wyboru podkład jaśniejszy i ciemniejszy niemal zawsze wybierają ten drugi (!), by nie wyglądać na chore czy zmęczone. I popełniają błąd! Bo ciemny podkład postarza!
Stary 2011-01-25, 10:35   #701
little witch
Raczkowanie

to jest to co ja mówiłam jakis czas temu: że pani w Sephorze zapytała się mojej mamy przy wybieraniu podkładu: ale chce Pani ciemniejszy niż Pani twarz czy dopasowany?

no po prostu niesamowite, ja rozumiem że wpycha się za ciemne twierdząc ze to odpowiednie, ale żeby proponować "przyciemniający" podkład.... widać właśnie dużo dziewczyn tak prosi. bo opalona to zdrowa, czerstwa i rumiana.

oraz najprawdopodobniej pracująca w polu przy zbiorze bawełny, ale o tym nikt nie pamięta jakoś:

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline  
Stary 2011-01-25, 10:53   #702
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY!!!

Wiem, że to nieładnie się tak chwalić, ale zeberka opublikowała moją kosmetyczkę! Cholernie się ucieszyłam, bo cały dzień kilka tygodni temu spędziłam na opisach i robieniu zdjęć Zarzucam link:

http://www.zeberka.pl/art.php?id=11428

przegladam starsze posty i rany ale masz super kosmetyczke

z tego co widze mam cere podbna do Twojej, moja jest sucha i wrazliwa a jednoczesnie tradzikowa (tradzik na brodzie, pelno wagrow na brodzie nosie...) i szukam mojej idealnej pielegnacji
ckin2u jest offline  
Stary 2011-01-25, 10:54   #703
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
to jest to co ja mówiłam jakis czas temu: że pani w Sephorze zapytała się mojej mamy przy wybieraniu podkładu: ale chce Pani ciemniejszy niż Pani twarz czy dopasowany?

no po prostu niesamowite, ja rozumiem że wpycha się za ciemne twierdząc ze to odpowiednie, ale żeby proponować "przyciemniający" podkład.... widać właśnie dużo dziewczyn tak prosi. bo opalona to zdrowa, czerstwa i rumiana.

oraz najprawdopodobniej pracująca w polu przy zbiorze bawełny, ale o tym nikt nie pamięta jakoś:
I wciskanie "nieeee, nie jest za ciemny, dobry"... no jak chińczyki na stadionie...
Stary 2011-01-25, 11:18   #704
Moyraa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
no średnio, bo jest tak blady mocno
Ja mam tu swatch: http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1294917745

A głupio kupować aż 2 tak drogie podkłady...
Kurcze, ta Missha PC jest taka różowa (albo raczej pomarańczowa)? Chyba z góry będzie skazana na sprzedaż... . Poza tym to ciemna jakaś?

A poza tym - ma ktoś może swatcha z Loreala infallible 015? Wczoraj wypróbowałam na szyi i wydawał mi się dość żółty według wszystkich innych, które wypróbowałam kiedykolwiek .

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-01-25 o 11:25
Moyraa jest offline  
Stary 2011-01-25, 11:25   #705
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Kusisz tym kremowym zapewnieniem
Które odcienie z Lauress są jasne? Chodzi mi o beże pasuje mi np. ailive 1 lub ellete 1 z pixie albo z blusche colombian light shade

Subtle Neutral Ethereal byłby dobry?

W minerałach jak dotąd nie pasuje mi mało kremowe wykończenie, być może Lauress byłoby dobre.
Ja używam radiant yellow minimalist, z pixie nie miałam nic...
Wszytskie gentle i subtle są wg mnie jasne
Jeśli jesteś bladzioszkiem totalnym to jest tylko to:
http://www.lauress.com/Delicate-Ivor...th-72_115.html

lumiere używam light medium golden/ light golden... z lily lolo popcorn a z innych firm miałam fawn (EDM), Meow (2,3) i tego HM 51

Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne

Isilindil jest offline  
Stary 2011-01-25, 11:30   #706
pierniczek_
Rozeznanie

Dawno mnie tu nie było, a już tyle postów w nowej części. Na powitanie wrzucam to, co tygryski lubią najbardziej, czyli swatche:

- Bourjois Healthy Mix 51
- Inglot AMC LW200
- Revlon ColorStay 110 Ivory (cera tłusta/mieszana)

W buteleczkach najjaśniejszy wydaje się Revlon, ale na skórze wszystko wygląda zupełnie inaczej.

edit:
Kurcze, roztarty burżuj wyszedł zbyt pomarańczowo, ale generalnie wygląda tak, jak ta kropelka po lewej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (50,2 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (54,6 KB, 115 załadowań)

Edytowane przez pierniczek_
Czas edycji: 2011-01-25 o 11:39
pierniczek_ jest offline  
Stary 2011-01-25, 14:37   #707
estra
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Kurcze, ta Missha PC jest taka różowa (albo raczej pomarańczowa)? Chyba z góry będzie skazana na sprzedaż... . Poza tym to ciemna jakaś?
Nie jest różowa, ani pomarańczowa. Wyszła tak na tym zdjęciu. Ja może nie jestem biała, ale tak na poziomie najjaśniejszych podkładów MACa. I u mnie bardzo ładnie się dopasuje do skóry.
Ja mam wrażenie, że jasne różowe wyglądaja na jaśniejsze od jasnych żółci.

Jeszcze jakieś 10 lat i janse podkłady będą wszędzie! Już jest coraz więcej bladolicych. Za granicą juz się nie opalają i tylko czekać, aż przyjdzie do nas nowa "moda z zachodu". W tym momencie dziękuję babce, która wymyśliłą "Zmierzch".

Ten krem z utleniaczem jakoś do mnie nie przemawia. Ja jestem za umiarem w obie strony.

natura!
estra jest offline  
Stary 2011-01-25, 14:48   #708
Moyraa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Nie jest różowa, ani pomarańczowa. Wyszła tak na tym zdjęciu. Ja może nie jestem biała, ale tak na poziomie najjaśniejszych podkładów MACa. I u mnie bardzo ładnie się dopasuje do skóry.
Ja mam wrażenie, że jasne różowe wyglądaja na jaśniejsze od jasnych żółci.

Jeszcze jakieś 10 lat i janse podkłady będą wszędzie! Już jest coraz więcej bladolicych. Za granicą juz się nie opalają i tylko czekać, aż przyjdzie do nas nowa "moda z zachodu". W tym momencie dziękuję babce, która wymyśliłą "Zmierzch".
No to cale szczęście, że taka nie wychodzi . Już się tak ciesze na tą Misshę... więc jakby tak się okazała totalną klapą... . A co do zmierzchu - zgadzam się. I niech w końcu w tych podkładach dają więcej żółci! W drogeriach to już w ogóle szkoda gadać .
Moyraa jest offline  
Stary 2011-01-25, 17:30   #709
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było, a już tyle postów w nowej części. Na powitanie wrzucam to, co tygryski lubią najbardziej, czyli swatche:

- Bourjois Healthy Mix 51
- Inglot AMC LW200
- Revlon ColorStay 110 Ivory (cera tłusta/mieszana)

W buteleczkach najjaśniejszy wydaje się Revlon, ale na skórze wszystko wygląda zupełnie inaczej.

edit:
Kurcze, roztarty burżuj wyszedł zbyt pomarańczowo, ale generalnie wygląda tak, jak ta kropelka po lewej.
inglot ładnie wygląda, taki ludzki, chłodny odcień żółtego

ja po prostu czekam, aż kolory podkładów staną sie bardziej ludzkie. mniej pomarańczy i brzoskwini, więcej żółci, oliwek(!) i czystych beżów. bo, jak chyba pisalam wcześniej, irytuje mnie wąska gama kolorów wielu podkładów. producent chce stworzyć uniwersalny kolor, więc miesza chłodny z ciepłym, dzięki czemu powstaje mu brzoskwinia, która nie pasuje praktycznie nikomu.
Stary 2011-01-25, 17:35   #710
beeets
Zakorzenienie

Z racji, że też jestem bladzioch i kocham swoją bladość
trzymam kciuki za was, byście też w końcu znalazły idealny podkład dla siebie.
Mi to zajęło ok. 3 lata, więc wiem, że to nie jest takie proste.
Choć nie ukrywam, że nadal lubię testować
Moim numerem 1 jest obecnie Clarins Everlasting nr 103

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-01-25, 18:01   #711
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Mialyście może nowego Rimmela lasting finish 25H?
Jakiś czas temu ciapnęłam sobie na rękę ten najjaśniejszy odcień z testera w rossie i w sumie zaskoczyła mnie jego trwałość,jak się potrafi trzymać,bo praktycznie nie chciał sie zmazać przy mocniejszym pocieraniu drugą dłonią
Kolor w drogerii wydawal się ok,nawet żółty ale jak wyszłam na zewnątrz to taka świnka różowa

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-01-25 o 18:03
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-01-25, 18:51   #712
Chaigata
Zakorzenienie

Wiecie co...
ja doszłam dziś do wniosku, że niektóre podkłady są tak koszmarne, że lepiej się już wygląda bez nich.

NARS to żadna rewelacja, na pewno nie za ich cenę.
Ani nie kryje mocno, ani nie pachnie, ani super trwały... jedyne co dobre to jasność.
Stary 2011-01-25, 19:02   #713
quench
Are you talking to me?!

Kachnaaaa, ten Rimmel bardzo ciemny jest... Przynajmniej dla mnie...

Chaigata, a jakiego NARS-a masz? Sheer glow, matte, czy firming? Bo każdy z nich ma inną kolorystykę, a najsłabiej jakościowo wypada firming (sądząc z opinii na forach zagranicznych)...
Stary 2011-01-25, 21:05   #714
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:

Chaigata, a jakiego NARS-a masz? Sheer glow, matte, czy firming? Bo każdy z nich ma inną kolorystykę, a najsłabiej jakościowo wypada firming (sądząc z opinii na forach zagranicznych)...
Firming... tylko tego była próbka dostępna.
Ale mimo wszystko cuda by musiał robić podkład, żebym tyle wydała
Stary 2011-01-25, 21:28   #715
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Firming... tylko tego była próbka dostępna.
Ale mimo wszystko cuda by musiał robić podkład, żebym tyle wydała
Najlepsza to jest przebitka na podkładach. Tzn. wiele podkładów "górnopółkowych", których cena oscyluje w Polsce w granicach 200 zł w USA kosztuje ok. 30 - 40$! To daje nam kwotę średnio 120 zł
Nie mówiąc że jakoś tamtych kosmetyków jest zupełnie inna; czasami ma się wrażenie że używa się zupełnie innego podkładu.
Stary 2011-01-25, 21:59   #716
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:

Ja w sumie aż taka jasna nie jestem więc problem dopasowania się możemy pominąć..Kwestia raczej tonów w nim zawartych.
Miałaś go? Jak wyglądał na twarzy,był różowy czy to tylko moje wrażenie na zmarznętych dłoniach?
Wolałabym żeby był żółty

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-01-26, 01:16   #717
saks
Rozeznanie

GG do saks

Cytat:

Jak go kilka dni temu w Rossmanie zobaczlam, ten najjasniejszy odcien, to myslalam, ze sie usmieje. No kurcze, jak mozna dawac 3 kolory podkladu na krzyz i do tego same ciemnoty? -.-
Dzisiaj chcialam sobie kupic w1 loreala, ale w niemieckim DM nie ma tych jasniejszych odcieni, musze jeszcze zobaczyt ich rossmany. W ogole z Loreala widzialam nowy podklad w pedzlu, a z Maybelline to w ogole takie dziwo, nawet nie wiedzialabym, jak to na buzie nalozyc ;D Patrzylam tez odcienie, wszystkie do kitu -.-
saks jest offline  
Stary 2011-01-26, 08:02   #718
Chaigata
Zakorzenienie

A jak z inglotem? bo widzę lw100, dosyć jasny się wydaje

http://www.misslipgloss.nl/inglot-am...dation-review/

Edytowane przez Chaigata
Czas edycji: 2011-01-26 o 08:15
Chaigata jest offline  
Stary 2011-01-26, 14:39   #719
Moyraa
Rozeznanie

Już raz pytałam ale nikt nic nie odpowiedział, więc jeszcze raz zapytam . Uzywał ktoś Bioderma Photoderm SKI spf 50+? Myślę, czy wypróbować, czy nie.
Moyraa jest offline  
Stary 2011-01-27, 12:41   #720
gidran
Zadomowienie

Coś wątek zamilkł nietypowo... W takim razie "pochwalę się", że po całodziennym noszeniu true match jednak mnie zapchał, pod wieczór skóra wykazała objawy podduszenia... Potulnie wróciłam do elemonga, który wciąż jednak wydaje mi się ciemny, ech. Ale na pocieszenie odkryłam super kosmetyk do podkreślenia jasnej cery, a mianowicie różo-brązer essence sun club. Choć w opakowaniu nie wygląda zachęcająco (ten brąz i świecące drobiny), to na twarzy daje ładny, delikatniutki efekt lekkiego zaróżowienia, do tego ślicznie pachnie i kosztuje grosze

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości