Cera mieszana skłonna do nadmiernego przetłuszczania się - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-08, 13:14   #1
MssLady
BAN stały

Cera mieszana skłonna do nadmiernego przetłuszczania się

Cześć dziewczyny.

Mam Cera mieszana skłonną do nadmiernego przetłuszczania się, szczególnie w okolicach czoła, policzków i brody. Czasami na brodzie i czole pojawiają mi się wypryski.

Na policzkach zdarza się to bardzo rzadko , dodam że w tym miejscu mam skórę naczynkowata tzw. pajączki - czyli wieczne rumieńce. W najgorszej kondycji jest moje czoło, tam najliczniej pojawiają się wypryski i pozostałości po nich w postaci blizn, zaczerwienionej, zmęczonej skóry.

Moje pory są w średniej kondycji, mimo iż co 2 dni stosuje peeling z Nivea do twarzy i nakładam krem normalizujący na dzień. Na noc skórę pozostawiam naturalną aby odpoczęła.

Co do makijażu , nakładam mocno matujący puder Astor i repultant Bonjours, aby niedoskonalosci był niemalże niewidoczne.

Dziewczyny co polecacie jako krem do mojej twarzy? Może jakieś serum które ją rozświetli? Sama nie wiem... Sczególnie chciałabym się pozbyć okropieństw mojego czoła.

Dodam, że mam 18 lat.
MssLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:47   #2
justkax3
Rozeznanie

Dot.: Cera mieszana skłonna do nadmiernego przetłuszczania się

Ja mam cerę trądzikową, jako krem używam Cetaphil da Ultra, który swietnie nawilża, albo Effaclar M z La Roche Posay z tym, że ten jest matujący i może wysuszać .

Na noc również nakladaj krem nawilzający, wtedy skóra ma czas, żeby wchłonąć tyle ile jej potrzeba. Co do peelingu, moim zdaniem robisz go za często. Jeśli jest to peeling z ziarenkami/drobinkami, to zmień go na peeling enzymatyczny, trąc skórę roznosisz sobie bakterie po twarzy.

Do buzi uzywaj delikatnych emulsji. Ja lubię tą z Cetaphilu, ale teraz używam żelu Effaclar z La Roche.

Z wypryskami proponuję się udać do dermatologa. Z doświadczenia wiem, że samemu się nic nie zrobi.

Pozdrawiam!

Edytowane przez justkax3
Czas edycji: 2011-01-09 o 13:51
justkax3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 20:37   #3
MssLady
BAN stały

a może znacie coś co rozjaśni lekkie blizny na czole?;>
Stary 2011-01-09, 20:55   #4
mika19
Przyczajenie

MssLady
Mam podobna cere wiec Ci pomoge,nie nakladasz nic na noc, wlasnie w nocy nasza skora czerpie najwiecej z kremu, serum itd.wiec ten krem normalizujacy proponowalabym stosowac na noc, a na dzien krem do cery naczynkowej, jest ich pelno, wiec napewno sobie cos dobierzesz. poczytaj w rankingu kwc,co 2 dni peeling mysle ze to za czesto, peelingi czeste przy twoich problemach naczynkowych moga nasilic problem,wybieraj peelingi enzymatyczne i rob raz na tydzien , skora tez potzrebuje czasu zeby sie zregenerowac.Ogolnie nie jestem za ciezkim matujacym make upem przy twojej cerze tradzikowej, ksometyczka mi kiedys powiedziaal ze przy cerach naczynkowych jednak podklad jest zalecony gdyz tworzy jakby dodatkowa warstwe ochronna,wybierz bardziej lekki ale nie silnie matujacy!!! radzialbym rowzniez stosowanie filtrow. a co do twojego czola, mozesz sprobowac kwasow z avene-triacneal lub kwasy u kosmetologa , badz tez peeling kawitacyjny u kosmetyczki,czy mikrodermabr.pozdrawiam
mika19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 21:01   #5
MssLady
BAN stały

dzięki mika19, jednak zbyt przyzwyczaiłam się już do mocno matującego pudru i ciężko mi się będzie odzwyczaić chyba, że w końcu osiągnę idealną cerę w co wątpie...

ale będę działać.. przynajmniej spróbuje!
Stary 2011-01-09, 21:48   #6
mika19
Przyczajenie

ojj pewnie ze sie odzwyczaiszja etz mysalalm ze zycie bez podkladu jest niemozliwe szczegolnie przy cerze tradzikowej, ja najpierw przezucilam sie na krem koloryzujacy,(teraz to wymyslaja takie cuda jak kremy koloryzujace do cery tradzikowej z filtrem ,mtysle ze lepszej rzeczy nie mogli wymyslic)na to troszczeczke pudru,pozniej kladlam krem i tylko puder mineralny na buzie i uwierz mi kryje tak samo dobrze a skora zyskala ladniejsyz koloryt!!sypkie pudry bardzo dobrze kryja!!tez uzywam czasem podkladu zeby miec nieskazitelna cere le tak na codzien roz na policzki albo troche pudru na pedzel i koniec,pozdrawiam a na pierwsze odzwyczajenie od ciezkiego podkladu proponuje nowy podklad max factora ktory obecnie posiadam ,przed nim zamaskuj korektorem wypryski
mika19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 16:22   #7
MssLady
BAN stały

a powiedzcie mi co z solarium?!

mam za 2 tyg studniówkę i chciałabym się ładnie prezentować, mam ciemniejszą skórę więc myślę że 3x 10 min wystarczy. Czego stosować do twarzy, bo słyszłąm że mimo iż mieszana , przetłuszczająca się trzeba ją nawilżać i natłuszczać..?
Stary 2011-01-29, 01:19   #8
magnoliaa
Raczkowanie

Skóra tłusta

Nie wiem co mam robic. Mam tłustą skórę... zazwyczaj, bo w zimie jest wręcz sucha (wiatr, mróz i ogrzewanie). W pozostałe pory jest klasycznie tłusta, jak dotykam twarzy to mam wrażenie jakby na palcach zostawał mi olej. Poza tym świeci się bardzo i ma rozszerzone pory. Wiem że powinnam ją oczysczac, ale po oczyszczaniu problem wydzielania niepożądanych substancji jeszcze się nasila. I skóra jeszcze bardziej się świeci. Kiedy zaś jej nie oczyszczam to robi się sucha. Pory są wtedy niewidoczne (chyba zapchane), a skóra nie wytwarza sebum w ogóle i staje się przesuszona. Do tego ma strasznie chropowatą powierzchnię (najbardziej tam gdzie są największe pory) , jak papier ścierny... Po oczyszczeniu jest gładka, ale tłusta niemiłosiernie. Nie mam problemu z trądzikiem. Przechodziłam przez to ciężko jak byłam nastolatką. Teraz ten problem mnie już na szczęście nie dotyczy. Proszę o radę jak mam zdyscyplinowac swoją skórę...
Stary 2011-01-29, 10:46   #9
Szopenowa
Raczkowanie

Dot.: Skóra tłusta

Witaj Po pierwsze to wydaje mi, że już wcześniej widziałam podobne tematy i zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki
Jeżeli chodzi o twój problem to może napisz też czego używasz i jak często?
Szopenowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:39   #10
magnoliaa
Raczkowanie

Szukałam już podobnych tematów na forum, ale wszystkie dotyczyły skóry tłustej z trądzikiem, a osoby proszące o radę używały wysuszających produktów i dlatego miały problem z przesuszoną skórą. Jeśli chodzi o mnie to ostatnio używam Iwostin - żel do mycia, Bioderma - płyn micelarny i Humektan - krem.
Stary 2011-01-29, 13:37   #11
Szopenowa
Raczkowanie

Co prawda nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale ja na swoją skórę tłustą (momentami mieszaną) używam mydełka z barwy a żelów do mycia twarzy unikam i od kiedy tak robię to skórę mam lepszą. Co prawda skóry tłustej nie powinno się wysuszać bardzo, ale mnie to mydełko jak najbardziej służy. Kosztuje 2 zł i dostępne jest w każdym kiosku, społem czy w drogeriach Próbowałaś jakiś maseczek? np. błotej z Bielendy?

Radziłabym również wybrać się do kosmetyczki, może ona znajdzie na to radę
I może poczekaj na opinię eksperta w cerze tłustej I on na pewno lepiej odpowie na twój problem Powodzenia
Szopenowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 16:16   #12
Demonna
Przyczajenie

cera tłusta?

Witam. Mam 19 lat i problem z cerą. Obojętnie jakiego kremu użyje po paru godzinach twarz jest cała tłusta, a szczególnie na czole.
jakiego kremu mam użyć, by tak się nie działo?
Nie mogę się między innymi przez to malować. I chciałabym prosić też o poradę czego używać pod makijaż? mam problemy z zatokami i często muszę wycierać nos, także żadne podkłady zapewne by nie pomogły, bo wtedy zostałyby ślady w okolicach nosa, po wytarciu go chusteczką.
Pozdrawiam.
Demonna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 16:17   #13
aKatia
Zadomowienie

Dot.: cera tłusta?

Nie pomogę ci wybrać kremu ale co do makijażu to radzę pomyśleć o mineralnym podkładzie. Trudniej się ściera więc nie zostaniesz z niepomalowanym plackiem na nosie i często dobrze współgra z tłustą cerą bo może lekko wysuszać. Ja też mam tłustą cerę i od kiedy używam mineralnych kosmetyków jest lepiej. Tylko poradzę ci żebyś raczej nie próbowała minerałów drogeryjnych bo one nie mają zwykle wiele wspólnego z prawdziwymi minerałami. Jeśli jesteś zainteresowana to zapraszam na podforum mineralne.

Edytowane przez aKatia
Czas edycji: 2011-01-30 o 16:20
aKatia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:20   #14
magnoliaa
Raczkowanie

up
Stary 2011-02-01, 16:36   #15
trzecia3
Raczkowanie

Ja bardzo polecam krem, żel do mycia twarzy i tonik ziaja nuno!
NAprawdę potrafią zdiałać cuda!!!!
trzecia3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 22:27   #16
maksikola
Wtajemniczenie

Nie należy używać kremów tłustych, najlepsze są preparaty nawilżające (kremy i emulsje), dostarczające składników odżywczych, które poprawiają ukrwienie skóry i regulują wydzielanie gruczołów łojowych. Dobre efekty dają peelingi (1-2 w tygodniu) i maseczki ziołowe do stosowania domowego.
Przy makijażu cery tłustej należy unikać ciężkich podkładów, zaś do maskowania krostek i pryszczy powinno używać się odpowiednich korektorów. Polecane podkłady w musie bądz lekki krem koloryzujący. cera nabierze ładnego kolorytu jesli omieciesz ją grubym pędzlem pudrem rozświetlającym bądz brązującym.

kosmetyki do cery tłustej polecam do kupienia w aptece Iwostin Puritin, są podobne do vichy tylko o wiele tańsze.
maksikola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:00   #17
Jolly_fh
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Hej, ja też mam tłusta cerę i trądzik Ostatnio poszłam do dermatologa i usłyszałam coś zaskakującego: pani dr stwierdziła, że nie mam używać ŻADNEGO KREMU!!! :0 No i mówiła, że osoby z cerą tłustą nie mają wcale kremować twarzy. Trochę mnie to zdziwiło, ale zastosowałam się do tej rady...i gdyby nie to, że jest mróz na zewnątrz to chyba byłoby spoko, bo naprawdę cera mi się poprawiła. ale myślę, że dużo zawdzięczam też preparatowi jaki poleciła mi ta dermatolog. Nazywa się PHYSIOGEL i jest dostępny w aptece, bez recepty. Jest super, zauważyłam, że skóra już mi się tak nie świeci, jest bardziej matowa, gładka, a trądzik zniknął w 80% Polecam!
Jolly_fh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:29   #18
Demonna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Jolly_fh Pokaż wiadomość
Hej, ja też mam tłusta cerę i trądzik Ostatnio poszłam do dermatologa i usłyszałam coś zaskakującego: pani dr stwierdziła, że nie mam używać ŻADNEGO KREMU!!! :0 No i mówiła, że osoby z cerą tłustą nie mają wcale kremować twarzy. Trochę mnie to zdziwiło, ale zastosowałam się do tej rady...i gdyby nie to, że jest mróz na zewnątrz to chyba byłoby spoko, bo naprawdę cera mi się poprawiła. ale myślę, że dużo zawdzięczam też preparatowi jaki poleciła mi ta dermatolog. Nazywa się PHYSIOGEL i jest dostępny w aptece, bez recepty. Jest super, zauważyłam, że skóra już mi się tak nie świeci, jest bardziej matowa, gładka, a trądzik zniknął w 80% Polecam!
Tylko jest problem, bo gdy nie używam żadnego kremu, to skóra robi się bardzo sucha, że aż schodzi.
Demonna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 12:35   #19
Jolly_fh
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

No właśnie ja też miałam ostatnio ten problem, ale stwierdziłam, że to może przez zimno, nie wiem sama-wybieram się w najbliższym czasie znowu do tej dermatologi i może ona coś na to poradzi. W każdym razie ten Physiogel sobie kup koniecznie, bo mi on bardzo pomógł i każdy kto go używał z moich znajomych też był bardzo zadowolony...słyszałam, że są tez kremy z tej firmy, więc może wypróbuję.
Jolly_fh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 19:33   #20
maksikola
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Jolly_fh Pokaż wiadomość
a jaka jest cena tego PHYSIOGELu?
maksikola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości