Wszystko o podkładach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-12-12, 10:28   #1
w3nus
Raczkowanie

Podklad do cery mieszanej z tendencja do wysuszania jaki??

Dziewczyny poleccie mi jakis fajny i nie za drogi podkald do cery mieszanej w strefie T z tendencja do przesuszania! Blagam poelccei mi cos co by mi nie wysuszalo mordki i jednoczesnie zeby cera wygladala na wypoczeta!! Baaardzo Blagam was!! Bo ja juz nei mam sily do ich wybeirania, taki metlik ze szok!!! Acha no i nei wime cyz w takije sytuacji mam kupic podklad rozwietlajacy, tudziez nawilzajacy czy mzoe jednak matujacy?? Ehhh (((

Odpisz u MNIE
w3nus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:14   #2
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Dot.: Podklad do cery mieszanej z tendencja do wysuszania jaki??

ja bym proponowała matujący + dobry krem nawilżający i będzie git
chochlik kornwalijski jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:32   #3
w3nus
Raczkowanie

Hmm a jakis konkret?

Odpisz u MNIE
w3nus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:42   #4
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

jak dla mnie dobór i kremu i podkładu jest raczej sprawą indywidualną i to co dla jednego jest super dla innego może być badziewiem, bo zapcha, spowoduje wysyp itd.. u mnie sprawdza się podkład revlon colorstay (mam do cery mieszanej, na all ok 38 zł z wysyłką) bo dobrze matuje, trzyma się cały dzień i kryje, co u mnie jest najważniejsze i ja go będę chyba już zawsze używać , a w te mrozy, które teraz są nawilżam legendarną już niveą w niebieskim opakowaniu (nie koniecznie codziennie, żeby się nie zapchać) możesz spróbować, ale żeby nie było na mnie jak Ci nie podpasuje możesz kupić sobie też jakąś maseczkę nawilżającą (np under20 z jakimiś winogronami chyba na opakowaniu ). Tutaj masz link do maseczki: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=28983&next=1

Edytowane przez chochlik kornwalijski
Czas edycji: 2010-12-12 o 11:44
chochlik kornwalijski jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 23:24   #5
Wisniowy sadek
BAN stały

Ja polecam ten wraz z moją recenzją bo solidnie przetestowałam

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=444695
Wisniowy sadek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:26   #6
qeres
Zadomowienie

Wszystko o podkładach

A więc jakie są najlepsze, jak rozprowadzać żeby później ludzie dziwnie się na nas nie patrzyli i czym nakładać. A może puder lepszy? Jeżeli o mnie chodzi to używałam cały czas pudru ( mówiąc cały czas mam na myśli parę razy w roku ) ale ostatnio dostałam podkład w prezencie i postanowiłam go wypróbować. I co wam powiem? Że jest dużo lepszy od pudru nie wiem czy nakładam go dobrze bo robię to palcami po nałożeniu sprawdziłam dokładnie w lusterku czy nie ma żadnych maz i wydawało mi się że jest wszystko dobrze, jednak na poczcie pewna pani cały czas mi się przyglądała podejrzewam że to przez moje rude włosy ale jednak niepewność i myśl ' co jest? mam coś na twarzy?' zachwiały mą pewnością tak więc dziewczyny dzielcie się swoimi sposobami nakładania i rozprowadzania no i wypisujcie swoje ulubione podkłady. Ja narazie używam tego z avonu, choć napewno na nim nie poprzestanę i będę poszukiwać swojego idealnego podkładu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1328969328.jpg (23,0 KB, 15 załadowań)

wymianka ciuchowa
qeres jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:40   #7
201606210931
Konto usunięte

Dot.: Wszystko o podkładach

każdy ma swój sposób nakładania, zależy też od treści, formuły podkładu. Jest tyle opcji do wyboru place, gąbeczki lateksowe, pędzle. Ja polecam pędzel typu flat top
201606210931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:10   #8
Mimi08
Zadomowienie

Ja nakładam podkład najczęściej gąbeczkami albo paluszkami Idealnego podkładu jak na razie nie znalazłam. Teraz używam Gordani z Oriflame jest taki sobie :/
Mimi08 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 03:20   #9
alice_ice
Przyczajenie

Ja po "latach" eksperymentów z podkładami, znalazłam 2 najlepsze
  1. Rimmel Match Perfection
  2. Rimmel Lasting Finish

Ten pierwszy jest bardzo wydajny, nawet przy codziennym stosowaniu, nadaje ładny, naturalny odcień, skóra wygląda naturalnie i mam wrażenie, że nie zatyka porów, ale to tylko moje odczucie

Drugi podkład jest natomiast dobrze kryjący, wygląda naturalnie długo pozostaje na skórze i nie wymaga poprawek w międzyczasie. Te 16 godzin na opakowaniu jest przesadzone, u mnie podkład dobrze wyglądał przez ok 8-10 godz. Ale nie ma po co tak męczyć skóry Poza tym mam cerę mieszaną, więc może i rzeczywiście, by się podkład utrzymał te 16h ?

Do nakładania podkładu nie używam żadnych specjalnych "narzędzi", nakładam palcami + jaśniejszy odcień pod oczy + odrobinka pudru w kompakcie na całą twarz, odrobina różu bądź bronzera [bronzer latem ;-) ] i skóra wygląda zawsze świeżo i naturalnie, a o taki efekt zawsze mi chodzi ;-)
alice_ice jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:45   #10
justkax3
Rozeznanie

Ja lubię nakładać praktycznie każdy podkład pędzelkiem typu flat top . Moim ulubieńcem jest ten z Everyday Minerals
Stary 2011-01-09, 21:25   #11
martiniątko
Zadomowienie

Jako kolejna powiem - flat top odkąd go mam, wszystko nim nakładam, puder, podkład w musie, podkład w płynie nic lepiej nie rozprowadza, a przy okazji nie brudzą się ręce
martiniątko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 22:25   #12
qeres
Zadomowienie

kurcze też mam ten pędzel ale jakoś używam go tylko do pudru może też spróbuję nałożyć nim podkład

wymianka ciuchowa
Stary 2011-01-10, 14:02   #13
201606210931
Konto usunięte

spróbuj jest świetny, nadaje cerze efekt jak z photoshop'a
201606210931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 23:11   #14
asurikatka
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to asurikatka

Ja używam tylko podkładów z firmy Artistry. Mają bardzo naturalną kolorystykę. Posiadają drobinki odbijajace światło przez co cera jest jednolita i ma bardzo naturalny odcień. Maja tez lekką formułę dzięki czemu nie zatykają porów. Jestem z nich bardzo zadowolona. Ja mam rozszerzone pory więc inne podkłady albo sprawiają, że nagle pojawia mi się mnóstwo zaskórników. Dodatkowo niestety wiekszość podkładów uwydatnia problem cery z rozszerzonymi porami.
asurikatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 18:40   #15
majciaaa
Raczkowanie

ja uzywam stale podkladu 8 rok i po wieeelu roznych eksperymentach zarowno z podkladami aptecznymi jak i drogeryjnymi z roznych polek moge stwierdzic ze na chwile obecna na dlug czas moim must have jest i bedzie Revlon Colorstay do cery tlustej

nakladam podklad zawsze placami.

chcialam kupic ostatnio flat topa ale jakos sie rozmyslilam...
pytanie do dziewczyn ktore uzywaja tych pedzli: jak naklada sie nim podklad czy trzyma sie on dluzej i czy lepiej kryje? bo ja jak nakladam placami super sie stapa ze skora, wspaniale. a jak chce gdzies mocniej pokryc to go tam wklepuje drugą warstwa i jest cacy.
majciaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:33   #16
qeres
Zadomowienie

ja dzisiaj nakładałam flat topem puder w kremie i na początku było ciężko ale jak dłużej pomachałam to było git
wracając do podkładów - używała może któraś z was tego z soraya? zastanawiałam się czy nie kupić na próbę ale będąc w rossmanie nie widziałam go, chyba że źle patrzyłam

co do revlonu to też się nad nim zastanawiałam bo nawet pochlebne opinie miał, tylko czy dostanę go w zwykłej drogerii?

wymianka ciuchowa
Stary 2011-01-11, 19:42   #17
martiniątko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez majciaaa Pokaż wiadomość
ja uzywam stale podkladu 8 rok i po wieeelu roznych eksperymentach zarowno z podkladami aptecznymi jak i drogeryjnymi z roznych polek moge stwierdzic ze na chwile obecna na dlug czas moim must have jest i bedzie Revlon Colorstay do cery tlustej

nakladam podklad zawsze placami.

chcialam kupic ostatnio flat topa ale jakos sie rozmyslilam...
pytanie do dziewczyn ktore uzywaja tych pedzli: jak naklada sie nim podklad czy trzyma sie on dluzej i czy lepiej kryje? bo ja jak nakladam placami super sie stapa ze skora, wspaniale. a jak chce gdzies mocniej pokryc to go tam wklepuje drugą warstwa i jest cacy.
Oczywiście, że palcami też można dobrze nałożyć podkład, ale flat topem jest po prostu szybciej Przeleci się rach ciach i jest super równo rozprowadzony podkład, nie trzeba się cackać, wklepywać, rozcierać, brudzić ręce
martiniątko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:47   #18
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn

Ja nakładam palcami, mój ulubiony to SunProtection Shiseido.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:06   #19
lagowianka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez qeres Pokaż wiadomość
ja dzisiaj nakładałam flat topem puder w kremie i na początku było ciężko ale jak dłużej pomachałam to było git
wracając do podkładów - używała może któraś z was tego z soraya? zastanawiałam się czy nie kupić na próbę ale będąc w rossmanie nie widziałam go, chyba że źle patrzyłam

co do revlonu to też się nad nim zastanawiałam bo nawet pochlebne opinie miał, tylko czy dostanę go w zwykłej drogerii?
o revlonie poczytaj tutaj http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post24326011
lagowianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 22:07   #20
qeres
Zadomowienie

lagowianka dzięki napewno zajrzę

wymianka ciuchowa
Stary 2011-01-12, 22:18   #21
Dorisoo
Przyczajenie

Ja przez długie lata używałam podkładów płynnych (max factor, lasting performance), teraz mam podkład sephory (przerzucam się na naturę, wyczytałam, że jest bez parabenów). MF był super, sephora jest bardzo sucha, tempa. Mój sposób na nakładanie podkładu płynnego - czyste ręce , podkład wyciskałam i rozcierałam na obu dłoniach (całych) i dopiero tym oklepywałam twarz. Dzięki temu miałam pewność, że nie ma go na buzi za dużo Ale teraz przerzucam się na minerały i to dopiero jest jazda Pierwsze nałożenie everyday minerals pędzlem kabuki było totalną porażką, na twarzy maska Drugi raz był już lepszy
Dorisoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 11:27   #22
starsmakeup
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Na dzień dzisiejszy moje najlepsze z najlepszych to:

1. Double Wear Estee Lauder - jeśli się nie przesadzi z ilością i dobrze dobierz odcień, to efekt jest powalający! Piękna cera, zasłania niedoskonałości i jest niezastąpiony! Wspaniale komponuje się z pudrami sypkimi i compactami!
Potrafi przetrwać bardzoooo długo! Wydajny, choć ma okropne opakowanie!
Stary 2011-01-28, 01:38   #23
nadula11
Przyczajenie

Czesc dziewczyny, ja rowniez mam podobny problem co kolezanka a mianowicie mam cere mieszana z tendencja do suchej i i sklonnoscia do tradziku. Mnie ColorStay wysusza skore mimo ze nakladam krem Nivea a dodatkowo uwazam ze nie kryje i matuje dobrze i nie jest trwaly tzn po 2 godzinkach ja juz go nie mam na twarzy
Bardzo prosze o rady i nie musi byc to tani podklad poniewaz wole dac wiecej ale byc zadowolona
nadula11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 14:03   #24
pankaa
Przyczajenie

Pomóżcie :)

Witam... Chciałam Was prosić o pomoc.. tzn poszukuję jakiegoś dobrego podkładu na imprezę. W ostatnim czasie moja cera diametralnie się zmieniła. Jestem w trakcie terapii, przyjmuje leki i byłam na 'kwasach' u dermatologa. Moja cera znacznie się poprawiła nie jest już tak bardzo tłusta i jest o jakieś 60% w lepszym stanie. Nie używam codziennie podkładu, odstawiłam go całkowicie. Jednak zbliża się 18nastka mojego kolegi. Jaki podkład polecacie? Zastanawiałam się nad tymi trzema:
Max Factor Lasting Performance
Rimmel Lasting Finish 25H Foundation
Pierre Rene Skin Balance
z góry dziękuję za rady
pankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 14:25   #25
nobodysperfect
Wtajemniczenie

Dot.: Pomóżcie :)

Color stay Revlona
nobodysperfect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:22   #26
maksikola
Wtajemniczenie

dokładnie ten. idealnie kryje.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Revlon color stay
maksikola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 17:09   #27
kinderkowa18
Raczkowanie

Podklad z firmy Avene compact kolor wybierz sama do swojej cery.Mi poradzila go dermatolog powiedziala ze mi nie pogorszy cery a mam z nia problem ( tradzik ) jest bez zapachu i zawsze mozesz go zabrac na impreze. W compakcie jest lustereczko i gabeczka tylko ze najlepiej nakladac go na nawilżona cere,Ja osobiscie nakladam go palcami :p ,a aaa i babeczka ( dermatolog ) kazala mi pod makijaz nakladac wlasnie krem z filtrem UV wiec ja go nakladam jako krem nawilzajacy.Najpierw go nakladam a po chwili ten podklad nie czekam az wyschnie i spisuje sie. Ale zawsze mozesz uzyc innego mam tak samo MAYBELLINE - wonder finish powiem ze tego wole bardziej, ma konsystencje dosc wodnista a po chwili po nalozeniu wykonczenie robi sie jakbym tylko przypudrowala skore Polecam...a i niedawno dostalam upominek z promocji w aptece Podklad korygujacy Vichy Dermablend jest swietny ale tam gdzie mam wysuszona skore po moich kuracjach anty-tradzikowych widac jak osadza sie na suchej skorce ale czoło i nosek jest bez suchej skorki i pokrywa idealnie,dolaczone jest tez w ulotce ze mozna go uzywac jako korektor i sa rady jak go nakladac aaaa i jest on w sztyfcie...wyglada jak pomadka... Życze miłej zabawy...Pozdrawiam
kinderkowa18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 17:00   #28
charlottenin
Przyczajenie

Podkład Make-up Brilliance zamiennik?

Hejka,Otoż mam problem od kilku lat używam podkładu Lovely Make-up brilliance pastel ale przeprowadziłam sie za granice i ten podkład nie jest tutaj dostępny;( Znacie może jakieś podobne marki by posłużyły jako zamienik ??
charlottenin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 22:22   #29
kamcia1410
Przyczajenie

Jasna cera - podkład

Poszukuje podkładu do jasnej cery. Tak do 30 zł. Używam Inglot 41 ale jest ciemny. Proszę doradźcie!
kamcia1410 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 23:04   #30
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jasna cera - podkład

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282 Zapraszam do tego wątku

Tagi
jasna cera, podkład, podkłady

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości