brak krycia przebarwień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-08, 19:13   #1
zuzanuss
Rozeznanie

brak krycia przebarwień

Witam. Postanowilam napisac, bo sama sobie z moim problemem nie poradze. Przez dlugi czas borykalam sie z problemem tradziku i mysle,ze dalej bym miala z tym problem, gdyby nie hormony, a mam juz 21 lat. Niestety mam duzo przebarwien, ten koloryt nie jest jednolity, rozne plamy, co jest chyba normalne po takich problemach. Ze wzgledu na to,ze moja cera jest po prostu brzydka, uzywam mocno kryjącego podkladu colorstay revlon. Niestety ostatnio zlapalam sie na tym,ze uzywam go coraz wiecej i wiecej. Jest on mocno kryjący, ale mimo to niedlugo po nałożeniu moja cera jest szara i blizny, ktore posiadam bardzo 'przebijaja" przeswituja! nie wiem co robic, bo zaczynam watpic czy kiedykolwiek moja cera bedzie 'normalna". Zaczelam interesowac sie makijazem, dbam o siebie, chce dobrze wygladac,ale czuje sie bardzo niekomfortowo. Bardzo prosze o jakies rady.
siłownia
zuzanuss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:40   #2
justkax3
Rozeznanie

Dot.: brak krycia przebarwień

Ogólnie powiem Ci tak - Revlon ColorStay nie służy cerze, która ma problemy z wypryskami. Byłam w takiej sytuacji jak Ty. Miałam duże problemy z trądzikiem, pare miesięcy leczyłam się u dermatologa, miałam już gładziutką twarz, ale zamarzyło mi się maskowanie tym podkładem przebarwień. Owszem, byłam nim zachwycona, nie zapychał itd., ale po pół roku stosowania nagle coś się stało. Zaczęły wyskakiwać mi podskórne, bolące gule. Nie mogłam dojść od czego to. Wróciłam do leków, ale problem był nadal. Zaczęłam czytać w końcu o tym podkładzie i doczytałam się, że nie jestem jedyną osobą z takimi gulami po nim. Nawet kiedyś nieesia25 na YT w swoim filmiku mówiła o tym. Po odstawieniu Revlona wszystko ustało, ale zostały kolejne przebarwienia i inne wypryski. Szkoda, że tak późno zrozumiałam w czym tkwi problem, bo ten podkład rozwalił mi cerę od nowa. Teraz jak czasem chcę nałożyć go, np. na wesele, to następnego dnia znów mam jakąś gulę.

Najlepszym wyjściem, moim zdaniem, jeśli chodzi o makijaż, będzie dobry korektor, plus lekki podkład. Ja używam jako korektora podkładu Toleriane, bo na całą buzię daje nieładny efekt. A na to lubię używać np. Bourjois - Healthy Mix, który daje efekt zdrowej skóry.

Na przebarwienia i blizny całym sercem polecam zabieg mikrodermabrazji u dobrej kosmetyczki, który tani nie jest, ale efekty są niesamowite.

Edytowane przez justkax3
Czas edycji: 2011-01-09 o 13:43
justkax3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:07   #3
aldenea
Rozeznanie

ja ze swoich doświadczeń polecam podkłady i korektory mineralne. chyba nie da się z nimi przesadzić (tzn. mi się ta sztuka jeszcze nie udała) a mam wszystko co chce zakryte. no i te kosmetyki są neutralne dla skóry.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 23:37   #4
Romanaccia
Zakorzenienie

A ja bardzo polecam dermacol,rewelacyjnie kryje wszelkie niedoskonalosci,pod tym wzgledem nie ma sobie rownych.

a na blizny polecam Ci krem z macicy perlowej No-Scar dziala cuda,przynajmniej tak bylo w moim przypadku.
Stary 2011-01-10, 20:32   #5
justkax3
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
A ja bardzo polecam dermacol,rewelacyjnie kryje wszelkie niedoskonalosci,pod tym wzgledem nie ma sobie rownych.

a na blizny polecam Ci krem z macicy perlowej No-Scar dziala cuda,przynajmniej tak bylo w moim przypadku.

Należy wspomnieć, że Dermacol ma paskudny skład, łatwo zrobić maskę, a przy cerze z problemami może spowodować katastrofę
Stary 2011-01-10, 20:41   #6
Romanaccia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justkax3 Pokaż wiadomość
Należy wspomnieć, że Dermacol ma paskudny skład, łatwo zrobić maskę, a przy cerze z problemami może spowodować katastrofę
Trzeba wiedziec jak go uzywac,maske mozna nim zrobic samemu jesli naklada sie go duze ilosci,ja mialam kiedys podobny problem i absolutnie mi nie zaszkodzil,wrecz przeciwnie.
Stary 2011-01-10, 22:12   #7
zuzanuss
Rozeznanie

Dziekuje! ja mysle,ze juz nie mam jako takiego problemu z tradzikiem, dlatego nie musze juz martwic sie, ze cos zaszkodzi skorze tradzikowej, jak rowniez nie uzywam juz kosmetykow do takiej cery. jedynym problemem sa te pozostalosci po tradziku-rozszerzone pory i te blizny. wydaje mi sie,ze musze zainwestowac wlasnie w dobry korektor- ale nie bedzie to dermacol, mam to cudo i wydaje mi sie,ze strasznie szybko sie sciera. chyba kupie kamuflaz kreolan. a dodatkowo podklad Bourjois - Healthy Mix i bede go mieszac z revlonem.
siłownia
zuzanuss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:04   #8
lagowianka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justkax3 Pokaż wiadomość
Ogólnie powiem Ci tak - Revlon ColorStay nie służy cerze, która ma problemy z wypryskami. Byłam w takiej sytuacji jak Ty. Miałam duże problemy z trądzikiem, pare miesięcy leczyłam się u dermatologa, miałam już gładziutką twarz, ale zamarzyło mi się maskowanie tym podkładem przebarwień. Owszem, byłam nim zachwycona, nie zapychał itd., ale po pół roku stosowania nagle coś się stało. Zaczęły wyskakiwać mi podskórne, bolące gule. Nie mogłam dojść od czego to. Wróciłam do leków, ale problem był nadal. Zaczęłam czytać w końcu o tym podkładzie i doczytałam się, że nie jestem jedyną osobą z takimi gulami po nim. Nawet kiedyś nieesia25 na YT w swoim filmiku mówiła o tym. Po odstawieniu Revlona wszystko ustało, ale zostały kolejne przebarwienia i inne wypryski. Szkoda, że tak późno zrozumiałam w czym tkwi problem, bo ten podkład rozwalił mi cerę od nowa. Teraz jak czasem chcę nałożyć go, np. na wesele, to następnego dnia znów mam jakąś gulę.

Najlepszym wyjściem, moim zdaniem, jeśli chodzi o makijaż, będzie dobry korektor, plus lekki podkład. Ja używam jako korektora podkładu Toleriane, bo na całą buzię daje nieładny efekt. A na to lubię używać np. Bourjois - Healthy Mix, który daje efekt zdrowej skóry.

Na przebarwienia i blizny całym sercem polecam zabieg mikrodermabrazji u dobrej kosmetyczki, który tani nie jest, ale efekty są niesamowite.
no to odkryłam przyczyny mojego problemu z cerą

miałam gładką buźkę ale od kiedy uzywam Revlona wyłażą mi własnie tukiego ropne grudki-dzisiaj go wyrzucam!!!!
lagowianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 16:21   #9
justkax3
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zuzanuss Pokaż wiadomość
Dziekuje! ja mysle,ze juz nie mam jako takiego problemu z tradzikiem, dlatego nie musze juz martwic sie, ze cos zaszkodzi skorze tradzikowej, jak rowniez nie uzywam juz kosmetykow do takiej cery. jedynym problemem sa te pozostalosci po tradziku-rozszerzone pory i te blizny. wydaje mi sie,ze musze zainwestowac wlasnie w dobry korektor- ale nie bedzie to dermacol, mam to cudo i wydaje mi sie,ze strasznie szybko sie sciera. chyba kupie kamuflaz kreolan. a dodatkowo podklad Bourjois - Healthy Mix i bede go mieszac z revlonem.

Co do dobrego krycia przebarwień/blizn, ja lubię czasem poratować się Vichy Dermablend .
Healthy Mix jest boski

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez lagowianka Pokaż wiadomość
no to odkryłam przyczyny mojego problemu z cerą

miałam gładką buźkę ale od kiedy uzywam Revlona wyłażą mi własnie tukiego ropne grudki-dzisiaj go wyrzucam!!!!

Ja robiłam do niego kilka podejść, bo nie wierzyłam, przecież na początku wszystko było pięknie. Źle zaczęło się dziać dopiero pod koniec buteleczki, tym bardziej nie mogłam uwierzyć.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości