Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-13, 14:23   #1
Arkonius
Raczkowanie

Zapuszczanie włosów - rzadkie włosy - ścinać ?

Witam, od jakiegoś czasu zapuszczam długie włosy.
W tej chwili sięgają trochę poniżej łopatek.

Kilka miesięcy temu, dość intensywnie się odchudzałem i ćwiczyłem - w ciągu 4 miesięcy spaliłem 25 kg. Niestety odbiło się to na włosach - zaczęły wypadać. Oczywiście od tamtego czasu biorę witaminy, przeciw wypadaniu. Ale przez ten czas zrobiły się strasznie rzadkie - jest ich o połowę mniej, co niestety też widać.

Wczoraj byłem w salonie fryzjerskim, podcinałem końcówki - fryzjerka mówiła, że jeśli nie zatrzymam całkiem wypadania - ostatecznością będzie skrócenie włosów - przynajmniej o połowę.

Już mam 2 cm odrosty - zastanawiam się, czy po prostu czekać, aż włosy się wzmocnią po witaminach i w ciągu (pewnie mniej więcej) roku - zrobią się grubsze.

Czy może jednak rzeczywiście skrócić je - do jakiejś "przejściowej" fryzury, z której będę dalej zapuszczał długie włosy - tylko tym razem, trochę "ostrożniej".

Trochę ich szkoda, bo zawsze o nie dbałem - nie przypuszczałem, że strata wagi tak się na nich odbije.

Czy moglibyście Państwo zaproponować jakieś "przejściowe" fryzury, do dalszego zapuszczania włosów - mniej więcej w takim stylu, (czyt. do takiej długości) jak na zdjęciu:

http://lookplz.files.wordpress.com/2...heodoridis.jpg

Ewentualnie - może, po prostu czekać - i nie skracać włosów.
Nie są jeszcze tak tragicznie rzadkie.
Arkonius jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 21:25   #2
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Dot.: Zapuszczanie włosów - rzadkie włosy - ścinać ?

Moim zdaniem nie powinieneś ścinać włosów jeśli nie wyglądają strasznie źle. Nie przestaną od tego wypadać ani nie zrobią się gęstsze - będą po prostu krótsze.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 22:27   #3
Katja0
Przyczajenie

po prostu musisz wzbogacic diete o produkty bogate w cynk, wlosy sie wzmocnią, ale nie mozna zapominac o scinaniu koncowek, bo na nic zapuszczanie jak beda zniszczone, powodzenia
Katja0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 16:05   #4
KlaudiPL
Raczkowanie

To typowy mit o tym ścinaniu włosów. Już nie raz udowodniono, że ścinanie nie ma wpływu na gęstość czy szybkość wzrostu włosa, bo i jak? Po prostu zainwestuj w odżywki do skóry głowy takie jak Wax czy ampułki Radical albo Loreal Aminexil (chociaż te są nieco droższe). Możesz częściej podcinać jeśli to ma Ci dać satysfakcję psychiczną, ale uwierz że Twoje włosy na tym nie zyskają oprócz nierozdwojonych końcówek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zapuszczaniu.
KlaudiPL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:32   #5
anka.d
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15

jesli wlosow wypadlo juz na tyle, ze sa przerzedzone to ja nie widze innego wyjscia niz je sporo podciac. wlosow nie da sie 'pogrubic' na tyle, zeby wygladalo to dobrze.
niestety - musisz czekac az odrosną i to niestety przy takiej dlugosci bedzie wiecej niz rok, zakladajac ze wlos rosnie od1 do 2 cm miesiecznie.
anka.d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 07:03   #6
Fuzukatsu
Zadomowienie

A może to łysienie? Masz może zakola?
Trzeba brać pod uwagę każdą ewentualność

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 11:47   #7
kymatica
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Arkonius Pokaż wiadomość
Wystarczyłoby- zapuszczam włosy

A teraz tak- włos jest martwy, więc odżywki sobie daruj, bo nie mają prawa pomóc.
Aby to, co wyrasta Ci ze skalpu było lepszej jakości, musisz zdrowo się odżywiać, łykać skrzyp polny i uzbroić się w cierpliwość, bo efekty będą widoczne za kilka m-cy. Nie ma innego wyjścia. Wiem to z autopsji.
kymatica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 11:56   #8
anka.d
Wtajemniczenie

odzywek nie ma co sobie darowac, bo chronią wlos przed dalszymi zniszczeniami
Stary 2011-01-22, 01:44   #9
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
odzywek nie ma co sobie darowac, bo chronią wlos przed dalszymi zniszczeniami
, zgadzam się. Chroni przed przecieraniem, ogdniataniem i innym fizycznym zniszczeniom Nie mówiąc już o nabłyszczeniu

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:30   #10
Kalunia94
Zadomowienie

Nie ścinać
To i tak nic nie da jak masz rzadkie włosy powinieneś je dobrze pielęgnować

Edytowane przez Kalunia94
Czas edycji: 2011-02-01 o 09:54
Kalunia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:51   #11
anka.d
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez breslau4 Pokaż wiadomość
większości osób długie włosy są kwintesencją kobiecości, ale bądźmy szczere nie każdej pasują długie włosy.
z tym, ze autorem watku jest facet ;P
Stary 2011-02-06, 23:52   #12
bruxaa
Raczkowanie

Cytat:
W tej chwili sięgają trochę poniżej łopatek.

Kilka miesięcy temu, dość intensywnie się odchudzałem i ćwiczyłem - w ciągu 4 miesięcy spaliłem 25 kg. Niestety odbiło się to na włosach - zaczęły wypadać. Oczywiście od tamtego czasu biorę witaminy, przeciw wypadaniu. Ale przez ten czas zrobiły się strasznie rzadkie - jest ich o połowę mniej, co niestety też widać.

Wczoraj byłem w salonie fryzjerskim, podcinałem końcówki - fryzjerka mówiła, że jeśli nie zatrzymam całkiem wypadania - ostatecznością będzie skrócenie włosów - przynajmniej o połowę.

Już mam 2 cm odrosty - zastanawiam się, czy po prostu czekać, aż włosy się wzmocnią po witaminach i w ciągu (pewnie mniej więcej) roku - zrobią się grubsze.

Czy może jednak rzeczywiście skrócić je - do jakiejś "przejściowej" fryzury, z której będę dalej zapuszczał długie włosy - tylko tym razem, trochę "ostrożniej".

Trochę ich szkoda, bo zawsze o nie dbałem - nie przypuszczałem, że strata wagi tak się na nich odbije.

Czy moglibyście Państwo zaproponować jakieś "przejściowe" fryzury, do dalszego zapuszczania włosów - mniej więcej w takim stylu, (czyt. do takiej długości) jak na zdjęciu:

http://lookplz.files.wordpress.com/2...heodoridis.jpg

Ewentualnie - może, po prostu czekać - i nie skracać włosów.
Nie są jeszcze tak tragicznie rzadkie.
Mysle ze powinienes odstawic te witaminy. Co to wogole jest? Zacznij sie lepiej odrzywiac. Szkoda scinac tak dlugie wlosy. Zamiast sklepowymi witaminami odrzywiaj je skrzypem albo pokrzywą lub innymi ziołami, ktore narazie nie przychodza mi na mysl (potrzeba troche czasu zeby zobaczec efekty). Są rowniez szampony ze skrzypem polnym (ja sobie chwale) choc po myciu wlosy sie trudno rozczesuja
Aha i jeszcze jedno, wlosow po myciu nie trzyj recznikiem jak wariat bo je lamiesz i ciagniesz przez co je oslabiasz, najlepiej rowniez nie czesz wlosow na mokro tylko przeczesz delikatnie palcami.

btw. o widze ktos z moich klimatow

Edytowane przez bruxaa
Czas edycji: 2011-02-07 o 00:00
bruxaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 18:23   #13
Arkonius
Raczkowanie

Włosów nie ścinam, mam już ogrom odrostów po kilka cm. Zawsze o nie dbałem, czasami nawet do przesady - dlatego, może moglibyście (bardziej, mogłybyście) spisać w kilku punktach jakieś rady, jak konkretnie dbać o długie włosy, żeby nie przesadzić i nie popaść w jakąś skrajność.

1. Wiązać je gumką, jeśli tak, jaką ?
2. Jak często je myć, jak je suszyć, wycierać ?
3. Jak je czesać, ile razy dziennie ? (zawsze czesałem na mokro, najpierw palcami, potem szerokim grzebieniem - z użyciem suszarki).

4. Mam lekko falowane włosy, przy suszeniu staram się je prostować (grzebień + suszarka), mam też świetny szampon - jedyny, który na prawdę prostuje włosy - ale może macie jeszcze jakieś inne sposoby.

5. Czy podcinanie (regularne oczywiście) końcówek raz na dwa miesiące wystarczy ? Czy je cieniować, czy nie ?

Zapomniałbym, jeszcze - jak to jest z farbowaniem i prostowaniem (prostownicą) włosów - czy rzeczywiście tak bardzo je to niszczy ? Zawsze marzył mi się blond.

Bruxa, nie mieszkasz przypadkiem w Krakowie ?

Edytowane przez Arkonius
Czas edycji: 2011-02-26 o 18:28
Arkonius jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 20:13   #14
Magdalenka22
Raczkowanie

Cytat:
Włosów nie ścinam, mam już ogrom odrostów po kilka cm. Zawsze o nie dbałem, czasami nawet do przesady - dlatego, może moglibyście (bardziej, mogłybyście) spisać w kilku punktach jakieś rady, jak konkretnie dbać o długie włosy, żeby nie przesadzić i nie popaść w jakąś skrajność.

1. Wiązać je gumką, jeśli tak, jaką ?
2. Jak często je myć, jak je suszyć, wycierać ?
3. Jak je czesać, ile razy dziennie ? (zawsze czesałem na mokro, najpierw palcami, potem szerokim grzebieniem - z użyciem suszarki).

4. Mam lekko falowane włosy, przy suszeniu staram się je prostować (grzebień + suszarka), mam też świetny szampon - jedyny, który na prawdę prostuje włosy - ale może macie jeszcze jakieś inne sposoby.

5. Czy podcinanie (regularne oczywiście) końcówek raz na dwa miesiące wystarczy ? Czy je cieniować, czy nie ?

Zapomniałbym, jeszcze - jak to jest z farbowaniem i prostowaniem (prostownicą) włosów - czy rzeczywiście tak bardzo je to niszczy ? Zawsze marzył mi się blond.

Bruxa, nie mieszkasz przypadkiem w Krakowie ?

Wyglad i porost wlosow zaleza od naszych genow ale rowniez wlasciwe odzywianie ( produkty bogate w wit.z grupy B, E,bialko...) i wlasciwa pielegnacja wplywa na porost i zdrowie naszych wlosow.
Jesli wiazesz wlosy to miekkimi gumkami najlepiej frotkami.
Wlosy myj wowczas kiedy tego wymagaja najlepiej jak najzadziej, wlosy wycieraj ugniataja a nie pocierajac recznikiem. Zrezygnuj z suszarki zwlaszcza latem,wiosna kiedy jest cieplej wloski szybciej schna.
Wlosow nigdy nie rozczesujemy na mokro to zbrodnia,mokre wlosy sa bardzo wrazliwe i szybciej ulegaja zniszczeniom. Szerokie grzebienie i sczotki z naturalnego wlosa sa swietne zwlaszcza do dlugich wlosow.
Wloski podcinaj w tedy kiedy jest taka potrzeba , jesli sie rozdwajaja lub sa zniszczone,musisz sama ocenic. Pamietaj , ze podcinanie wlosow nie wplywa na ich porost.
Kazda chemiczna ingeracja w naturalna strukture wlosa ja niszczy.
O prostownicy jest gdzies watek ,prostownica wysusza wloski,wiec najlepiej abys zaakceptowala i polubila swoje wloski takie jakie sa oczywiscie na rzecz ich kondycji i zdrowego wygladu
Magdalenka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 02:50   #15
bruxaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Wyglad i porost wlosow zaleza od naszych genow ale rowniez wlasciwe odzywianie ( produkty bogate w wit.z grupy B, E,bialko...) i wlasciwa pielegnacja wplywa na porost i zdrowie naszych wlosow.
Jesli wiazesz wlosy to miekkimi gumkami najlepiej frotkami.
Wlosy myj wowczas kiedy tego wymagaja najlepiej jak najzadziej, wlosy wycieraj ugniataja a nie pocierajac recznikiem. Zrezygnuj z suszarki zwlaszcza latem,wiosna kiedy jest cieplej wloski szybciej schna.
Wlosow nigdy nie rozczesujemy na mokro to zbrodnia,mokre wlosy sa bardzo wrazliwe i szybciej ulegaja zniszczeniom. Szerokie grzebienie i sczotki z naturalnego wlosa sa swietne zwlaszcza do dlugich wlosow.
Wloski podcinaj w tedy kiedy jest taka potrzeba , jesli sie rozdwajaja lub sa zniszczone,musisz sama ocenic. Pamietaj , ze podcinanie wlosow nie wplywa na ich porost.
Kazda chemiczna ingeracja w naturalna strukture wlosa ja niszczy.
O prostownicy jest gdzies watek ,prostownica wysusza wloski,wiec najlepiej abys zaakceptowala i polubila swoje wloski takie jakie sa oczywiscie na rzecz ich kondycji i zdrowego wygladu
Nie rozumiem dlaczego dublujesz rzeczy juz tysiac razy napisane, nastepnym razem poczytaj troche starsze posty. pozdrawiam.
Stary 2011-03-31, 14:28   #16
Magdalenka22
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bruxaa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego dublujesz rzeczy juz tysiac razy napisane, nastepnym razem poczytaj troche starsze posty. pozdrawiam.
Wybacz ale podpowiadam kolezance na konkretne pytania ktore ja interesuja

Edytowane przez Magdalenka22
Czas edycji: 2011-03-31 o 14:29
Stary 2011-03-31, 18:47   #17
bruxaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Wybacz ale podpowiadam kolezance na konkretne pytania ktore ja interesuja
wczesniej duzo juz odpowiedzialo. pozatym to nie kolezanka tylko kolega. koniec tematu nie zasmiecajmu juz.
Stary 2011-03-31, 20:56   #18
Magdalenka22
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bruxaa Pokaż wiadomość
wczesniej duzo juz odpowiedzialo. pozatym to nie kolezanka tylko kolega. koniec tematu nie zasmiecajmu juz.
Odpowiedzialo ale nie na ostatnie pytania , ktore zadal kolega
zreszta watek nie jest zamkniety....
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości