Zaskórniki na nosie ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-14, 10:42   #1
Nika3197
Przyczajenie

Zaskórniki na nosie

Hej ; ) Moim problemem są zaskóniki na nosie ;/ przeczytałam już wiele wątków na ten temat ,ale to tylko pogorszyło sprawe bo jednak mam mały mętlik w głowie..Używałam już wiele kosmetyków na te ohydne zaskórniki ,ale one tylko troszke pomagały ; ( Próbowałam też różnych domowej roboty maseczek i efekty nie były powalające.. Dodam jeszcze , że mam cere mieszaną...Może wy znacie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się tych okropnych "kropek" z nosa ?
Nika3197 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 11:19   #2
listopadowa80
Zakorzenienie

Dot.: Zaskórniki na nosie

Cytat:
Napisane przez Nika3197 Pokaż wiadomość
Hej ; ) Moim problemem są zaskóniki na nosie ;/ przeczytałam już wiele wątków na ten temat ,ale to tylko pogorszyło sprawe bo jednak mam mały mętlik w głowie..Używałam już wiele kosmetyków na te ohydne zaskórniki ,ale one tylko troszke pomagały ; ( Próbowałam też różnych domowej roboty maseczek i efekty nie były powalające.. Dodam jeszcze , że mam cere mieszaną...Może wy znacie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się tych okropnych "kropek" z nosa ?
Tu dział dotyczący innych problemów

Zapytaj tu:
http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=13
listopadowa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 11:51   #3
Nika3197
Przyczajenie

Zaskórniki na nosie ;/

Hej Moim problemem są zaskórniki na nosie ;/ Użwałam juz wielu kosmetyków : Garnier czysta skóra activ , Pure zone , teraz użwam mydło siarkowe , St.Ives peeling , Ziaja nuno i krem tej samej firmy...Po tych kosmetykach tylko trochę zaskórniki znikają ..robią się mniej widoczne ;/ Używam też takiej "miksturki " Olejek pichtowy i petroleum d5 ,ale jak narazie efekty nie są powalające..Mam cere mieszaną ,głównie przetłuszczajacą się w "strefie T" i nie wiem co może mi pomóc ;/ Proszę pomóżcie
Nika3197 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 13:19   #4
asik123456789
Zakorzenienie

Dot.: Zaskórniki na nosie ;/

Ze sklepowych nic nie pomoze Chyba, ze antybiotyk, ale musialabys isc do dermatologa. Moze jeszcze ewentualnie kwasy- ale to zmudna walka.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:49   #5
tuskaaa
Raczkowanie

Ja miałam w szkole że trzeba je wszystkie cisnąć aż do skutku. ;/ Przyznam że sama mam ten problem i juz od tego wyciskania porobily mi sie takie doleczki na nosku więc zaprzestałam tego na razie

tuskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:51   #6
kotka20093
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

ja polecam tonik clean&clear na zaskórniki mi pomaga
kotka20093 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:02   #7
_Kari_
Zakorzenienie

Wyciskać samemu nigdy nie wolno!!! Mozna sobie masakre na nosie zrobić - pory będą wielkie....i jeszcze wieksze od wyciskania!!!
Najlepiej działają kwasy AHA/BHA...a na zamkniete zaskórniki najlepszy jest peeling kwasem Salicylowym!!

U mnie sprawdza sie system oczyszczanie zaskórników u kosmetyczki a potem stosowanie właśnie peelingu z kwasem salicylowym!! Pory sie ładnie oczyszczają i zmniejszają... zamykają i nie zanieczyszczają sie ponownie tak szybko!

Tak,tak... wiem że robię błędy - a teraz ty się zastanów dlaczego :P
Więcej tolerancji to mniej ignorancji!!

NIE karm TROLLA!!
_Kari_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 23:18   #8
renata ata
Przyczajenie

Tak wpadłam tutaj przez przypadek-i całe szczęście,bo widzę,że robię masakrę-całe życie wyciskam
Widzę,że ma braki muszę was poczytać
renata ata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 13:23   #9
anuana
Przyczajenie

hej ja również mam ten sam problem, polecam maseczkę z ziaji ziajka z zieloną glinką koszt około 7 zł posmarować nosek grubszą warstwą na noc, taka maseczka widocznie zwęża pory i sprawia że stają się jaśniejsze - sama wypróbowałam oprócz tego mikrodermabrazja diamentowa rewelacyjny zabieg zmniejszający pory i poprawiający wygląd cery, ale należy wykonać kilka zabiegów żeby był efekt.
anuana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 14:06   #10
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anuana Pokaż wiadomość
hej ja również mam ten sam problem, polecam maseczkę z ziaji ziajka z zieloną glinką koszt około 7 zł posmarować nosek grubszą warstwą na noc, taka maseczka widocznie zwęża pory i sprawia że stają się jaśniejsze - sama wypróbowałam oprócz tego mikrodermabrazja diamentowa rewelacyjny zabieg zmniejszający pory i poprawiający wygląd cery, ale należy wykonać kilka zabiegów żeby był efekt.
Nie kazdy może stosować mikrodermabrazję ... nie jest wskazana do cery płytko unaczynionej (nie mylić z popękanymi naczynkami!!)
Ponadto mikrodemabrazja jest dobra i skuteczna jeśli najpierw pory zostaną oczyszczone z zabrudzeń (czyli tych czarnych kropeczek)!! Bo mikrodermabrazje to poprostu dobre złuszczanie naskórka a przez to zmniejszenie porów...ale nie oczyszczanie porów!!

A co do maseczek z glinką to maja właściwości wysuszające i regulujące sebum dlatego efekt wydaje się być fajny po użyciu ale niestety krotkotrawły jeśli w porach nadal siedzi brud...

Podstawą do pozbycia sie zaskórników (również tych zamkniętych) jest oczyszczenie ich...a dopiero na to stosowanie różych inych zabiegów złuszczających i obkurczającyh!!

Ogólnie to wszystkie środki dostepne w drogeriach są beznadziejne i bezuzyteczne...

NIE karm TROLLA!!
Stary 2011-01-15, 14:08   #11
aneleczka
Zadomowienie

dziwna sprawa, bo mi zawsze mija ten problem po wizycie na basenie (czyzby to przez chlorowana wode?)
aneleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 14:25   #12
BJean
Wtajemniczenie

Nie kupuj w sklepach tego g*wna!!
nie myj cery mydłem (absolutnie żadnym), przestań wysuszać ją żelami do mycia, jakimiś garnierami pilingami i innymi chemicznymi "specyfikami" - te wszystkie produkty nie pomogą! Półki uginają się od tego syfu żebyś latami chodziła i kupowała i wymęczała sobie tym twarz.

Rada jest jedna:
- delikatna pielęgnacja bez żadnych wysuszaczy w składzie!!!! (np. babydream)
- jeśli się malujesz -> dokładny demakijaż
- WIZYTA U DERMATOLOGA, on Ci pomoże, jeśli trzeba da odpowiednią maść, zleci zrobienie kosmetyku w aptece.

Od garnierów i innych syfów trzymaj się z daleka. Taka moja złota rada.

Kosmetyczkę odradzam - oczyszczanie twarzy w sposob mechaniczny jest FATALNYM POMYSŁEM.
Mikrodermabrazja również nie dla każdego - cery naczynkowe nie mogą używać peelingu a co dopiero rzucać się na taki zabieg...

Nasza dieta ma wpływ podobnie jak wpływ hormonów na procesy w skórze, a zaskórniki to nic innego jak nadmierna produkcja sebum( + brud. )

Nieśmiało ale jednak radzę jeść więcej warzyw i owoców... zrób też prosty eksperyment - jedz dużo marchwi przez przykładowo miesiąc + pij conajmniej butelke wody mineralnej dziennie.

banalne, ale efekt będzie dość zaskakujący ; )

masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:46   #13
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
Kosmetyczkę odradzam - oczyszczanie twarzy w sposob mechaniczny jest FATALNYM POMYSŁEM.
Mikrodermabrazja również nie dla każdego - cery naczynkowe nie mogą używać peelingu a co dopiero rzucać się na taki zabieg...
Z tym ze kosmetyczka nie jest wskazana ...sie nie zgodzę!! Jesli masz tak zapchane pory jak ja miałam kiedyś... ze sie normalnie dziury robiły i nic nie pomagało to kosmetyczka (najlepiej bardzo dobry salon urody&SPA) a nie jakiś rzeźnik z 40 letnim stażem i metodami rodem z kamieniołomów jest wręcz wskazana...
Absolutnie żadne krem, maść nawet od dermatologa nie oczyści porów z zamknietych zaskórników, czy też mocno zanieczyszczonych porów... cały brud, sebum itd musi być usunięte mechanicznie... chyba nigdy nie byłaś na takim oczyszczaniu... to jest wstep to wszystkiego innego czyli peelingów, masci itd!! A kosmetyczka, rozpulchnia skórę, delikatnie usówa zanieczyszczenia a potem w zależności od skóry zamyka i obkurcza pory odpowiednimi maseczkami i/lu prądem :P
A niestety dermatolodzy najczesciej ida na łatwizne i przepisują masci antybiotykowe... czyli poprawa jest tak długo jak stsujesz...może jeszcze jakis czas i powrót do tego co było... i tak w kółko... znów masc antybiotykowa, poprawa... itd!!

NIE karm TROLLA!!
Stary 2011-01-15, 18:48   #14
BJean
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Z tym ze kosmetyczka nie jest wskazana ...sie nie zgodzę!!
masz prawo.

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
A niestety dermatolodzy najczesciej ida na łatwizne i przepisują masci antybiotykowe... czyli poprawa jest tak długo jak stsujesz...może jeszcze jakis czas i powrót do tego co było... i tak w kółko... znów masc antybiotykowa, poprawa... itd!!
A jak jest z oczyszczaniem u kosmetyczki ?
Poprawa jest chwilowa, musisz za jakiś czas znów iść i znów oczyszczać.

masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:06   #15
Fisiasia
Rozeznanie

wrocmy do dziewczyny z zaskornikami na nosie... mi pomogl effaclar duo, i plyn micelarny svr z cynkiem ( tylko, ze on jest dla cery tlustej, ale dla mieszanej i wrazliwej wersja tez jest, na allegro mozna popatrzec) no i oczywiscie jakis lagodny zelik do mycia twarzy, np cethapil w aptece do tego podstawa nawilzania, polecam humektan...
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:09   #16
_Kari_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
masz prawo.

A jak jest z oczyszczaniem u kosmetyczki ?
Poprawa jest chwilowa, musisz za jakiś czas znów iść i znów oczyszczać.
Tak...poprawa a potem znów zanieczyszczenie ... jeśli NIC wiecej sie nie robi!! Na początku odpowiedniej pielegnacji może być nawet pogorszenie...aby potem nastapił przyzwoity efekt i zmniejszenie na stałe porów...które sie już tak szybko i mocno nie zanieczyszczaja...!!
Nawet dobór odpowiedniego kremu jest kluczowy... wiele kremów ma składniki komedogenne!! Wiec nawet użyając super maści od dermatologa można nieświadomie ładować sobie na twarz skł. komedogenne!! I tak w kółko... dlatego trzeba oczyszczać pory u kosmetyczi a potem stosować np. peelingi kwasowe albo maści dermatologiczne... to już wybór indywidualny!!

NIE karm TROLLA!!
Stary 2011-01-17, 14:07   #17
zamiana
BAN stały

Mi się ostatnio zrobił duży wągier na nosie. Dostałam od znajomego płatki na wągry Marion kosmetyki na wypróbowanie. Jak narazie wągier znikł, zobaczymy czy na zawsze
zamiana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości