Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > wiZOOż

Notka

wiZOOż Wymiana doświadczeń i informacji na wszelkie tematy związane ze zwierzakami w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-15, 01:13   #1
Stellanova
BAN stały

Znasz sposób na kreta?

Mam coroczny problem. Mianowicie jak się pozbyć z ogrodu kreta.
Dzisiaj zobaczyłam pierwszy w tym roku, świeżutki kopiec zrobiony przez kreta - stosowałam różne rzeczy a kret jak był tak jest...
Styczeń a krety zamiast spać już harcują
Psy jak wyjdą na dwór zaraz swoje noski wkładają w takie kopce a potem na dodatek potrafią zabrać sie za kopanie .
Stellanova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 08:46   #2
sandrina
Zadomowienie

Dot.: Znasz sposób na kreta?

hmmm....moi rodzice na działce praktykują wrzucenie do nory kreta śledzia - najlepiej nie pierwszej świeżości - ich zdaniem działa

sandrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:15   #3
Klepsydra88
Zakorzenienie

ja słyszałam żeby do tych kopców powtykać.. ludzkie włosy działa na krety, nornice itd itd

istnieje grono, które lepiej bawi się na oktanach niż na promilach..

motocyklistka na legalu
Klepsydra88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:20   #4
Stellanova
BAN stały

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
hmmm....moi rodzice na działce praktykują wrzucenie do nory kreta śledzia - najlepiej nie pierwszej świeżości - ich zdaniem działa
To nie wchodzi u mnei w rachubę bo są psiaki. One takie zapaszki wywąchają pewnie wcześniej od kreta...

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
ja słyszałam żeby do tych kopców powtykać.. ludzkie włosy działa na krety, nornice itd itd
Oooo ciekawe tylko czy zadziała no i skąd tu zdobyć te włosy - to jest problem . Chyba ze z salonu fryzjerskiego Ale czy to zadziała...
Stary 2011-01-15, 11:32   #5
esfira
Zakorzenienie

ja słyszałam o wkładaniu kocich czy psich włosów- brzmi bardziej sensownie niż te ludzkie, kret ma super węch i na pewno wie, jak pachną jego wielcy wrogowie, więc powinien się wynieść
Stary 2011-01-15, 11:34   #6
Klepsydra88
Zakorzenienie

np na szczotce do włosów zostają sierść psa/kota to też dobry pomysł w ogrodniczym Pani powiedziała mi, że te odstraszacze to ściema

istnieje grono, które lepiej bawi się na oktanach niż na promilach..

motocyklistka na legalu
Klepsydra88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:41   #7
kajtek2
Przyczajenie

Cześć dziewczyny! Z kretami walczę od dobrych kilku lat, z różnym skutkiem..... Z doświadczenia - najbardziej skuteczne okazało się złapanie krecika w wiaderko, podczas intensywnego podlewania i wywiezienie go kilka kilometrów od domu.Niestety był to jednorazowy przypadek....A zniszczenia robione corocznie przez to stworzonko w moim ogrodzie są ogromne .
kajtek2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:02   #8
Stellanova
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kajtek2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Z kretami walczę od dobrych kilku lat, z różnym skutkiem...
Napisz nam co np. doraźnie skutkowało? Ja stosowałam świece dymne, kostki domestosa, kupiłam tez na Allegro urzadzenie z ultra dzwiekami (na jakis czas sie wyniosły ale urządzenie dość szybko sie zepsuło) wieszanie butelek - ale to krótko-trwałe dość bo bardziej zainteresowane są tymi butelkami moje psy - zabawa wówczas jest bardzo dobra
Stary 2011-01-15, 13:23   #9
kajtek2
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Napisz nam co np. doraźnie skutkowało? Ja stosowałam świece dymne, kostki domestosa, kupiłam tez na Allegro urzadzenie z ultra dzwiekami (na jakis czas sie wyniosły ale urządzenie dość szybko sie zepsuło) wieszanie butelek - ale to krótko-trwałe dość bo bardziej zainteresowane są tymi butelkami moje psy - zabawa wówczas jest bardzo dobra
Posiadam ogród stosunkowo duży, a kreciki corocznie robią mi duże szkody. Niestety, wszystkie odstraszacze, a było ich niemało - skutkowały czasowo i w niedużym stopniu. Nie chcę stosować środków trujących, ponieważ staram się prowadzić ogród /ok.0,5 ha/ ekologicznie. Chętnie skorzystam z podpowiedzi, co chociaż w jakimś stopniu ograniczy działalność tych 'stworków-potworków". Zaznaczam, nie chcę stosować trucizny....
kajtek2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:03   #10
Stellanova
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kajtek2 Pokaż wiadomość
..Zaznaczam, nie chcę stosować trucizny....
Ja również nie chcę stosować trucizny ponieważ boję sie o moje psy....
Stary 2011-01-16, 16:49   #11
sweetish
Zakorzenienie

U mnie w ogrodzie swiece dymne pomogły. W tym roku równiez widze już rozkopane pol ogrodu. Czasem radzi sobie z nimi mój psiak, ale sporadycznie. dziwna sprawa-styczeń i krety w ogrodzie

Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:19   #12
Stellanova
BAN stały

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
U mnie w ogrodzie swiece dymne pomogły. W tym roku równiez widze już rozkopane pol ogrodu. Czasem radzi sobie z nimi mój psiak, ale sporadycznie. dziwna sprawa-styczeń i krety w ogrodzie
One u mnie w ogrodzie pomagają a i owszem - tylko ze na jakiś czas. Jak ten zapach sie ulotni krety znów wracaja...
Stary 2011-01-18, 15:30   #13
Rodzynka1989
Zakorzenienie

Smaczny profil Rodzynka1989
Smaczne przepisy14
GG do Rodzynka1989

Zasadź w ogrodzie kilka cesarskich koron (inaczej rabatowa cesarzowa).
Moja mama kiedyś się o tym kwiatku dowiedziała, zasadziła i problem kretów zniknął.
Stary 2011-01-18, 16:03   #14
Stellanova
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Zasadź w ogrodzie kilka cesarskich koron (inaczej rabatowa cesarzowa).
Moja mama kiedyś się o tym kwiatku dowiedziała, zasadziła i problem kretów zniknął.
Dziekuje bardzo za taka podpowiedz .

Czy to chodzi o rosline cebulową zwana też. szachownicą cesarska?
pict0001lz9.jpg
... jeśli to ta to miałam kiedyś w ogrodzie...Ale nie mogę sobie przypomnieć czy wówczas były krety być może tak bo jak dobrze pamiętam te cebule miały taki intensywny, dziwny ale piękny , mocny zapach. Ale zasadzić ją można pewnie dopiero na wiosnę?

Ps.
Poszukałam troszke (bo chciałam zobaczyć kiedy najwcześniej można zasadzić cebule) i znalazłam rózne opinie o tych koronach i kretach. Mimo wszystko roslinka tak piekna ze na pewno postaram sie o cebule tylko jak przeczytałam sadzi sie je dopiero w miesiącach: lipiec/sierpień.

A juz najlepsze jak przy okazji natknęłam sie na opis walki z kretem:
cyt.
" W moim ogródku mam cztery cesarskie korony a obok nich w odległości 1,5 m kret ryje codziennie i niszczy wszystko co rośnie ,wyczerpałem już wszelkie sposoby by go już nie schwytać ale zniszczyć i nic on jest nadal lepszy, nie pomagają świece dymne,karbid,dostępna w sklepach trutka na krety,a nawet kilogramy zmielonego czosnku,zmieszane z wodą i wlane w jego podziemne korytarze,posunąłem się nawet do tego że w dwóch małych wiaderkach po emulsji zakopanych na grządce umieściłem głośniki radiowe które na cały regulator przekazywały muzykę i też bez skutku, może nie trafiłem z gatunkiem muzyki?.Najskuteczniejsza zawsze była łopata a tym razem i ona sięga za płytko, więc nie wierzcie w moc szachownic,w moim spostrzeżeniu najbardziej zniechęcającym środkiem dla kreta jest mielony czosnek wlewany z wodą do dziur."
kn. cytatu

W takim razie jestem załamana... czy nie ma mocnych na kreta?

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-01-18 o 16:17
Stary 2011-01-26, 18:19   #15
Rodzynka1989
Zakorzenienie

Smaczny profil Rodzynka1989
Smaczne przepisy14
GG do Rodzynka1989

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za taka podpowiedz .

Czy to chodzi o rosline cebulową zwana też. szachownicą cesarska?
Załącznik 3677628
... jeśli to ta to miałam kiedyś w ogrodzie...Ale nie mogę sobie przypomnieć czy wówczas były krety być może tak bo jak dobrze pamiętam te cebule miały taki intensywny, dziwny ale piękny , mocny zapach. Ale zasadzić ją można pewnie dopiero na wiosnę?

Ps.
Poszukałam troszke (bo chciałam zobaczyć kiedy najwcześniej można zasadzić cebule) i znalazłam rózne opinie o tych koronach i kretach. Mimo wszystko roslinka tak piekna ze na pewno postaram sie o cebule tylko jak przeczytałam sadzi sie je dopiero w miesiącach: lipiec/sierpień.

A juz najlepsze jak przy okazji natknęłam sie na opis walki z kretem:
cyt.
" W moim ogródku mam cztery cesarskie korony a obok nich w odległości 1,5 m kret ryje codziennie i niszczy wszystko co rośnie ,wyczerpałem już wszelkie sposoby by go już nie schwytać ale zniszczyć i nic on jest nadal lepszy, nie pomagają świece dymne,karbid,dostępna w sklepach trutka na krety,a nawet kilogramy zmielonego czosnku,zmieszane z wodą i wlane w jego podziemne korytarze,posunąłem się nawet do tego że w dwóch małych wiaderkach po emulsji zakopanych na grządce umieściłem głośniki radiowe które na cały regulator przekazywały muzykę i też bez skutku, może nie trafiłem z gatunkiem muzyki?.Najskuteczniejsza zawsze była łopata a tym razem i ona sięga za płytko, więc nie wierzcie w moc szachownic,w moim spostrzeżeniu najbardziej zniechęcającym środkiem dla kreta jest mielony czosnek wlewany z wodą do dziur."
kn. cytatu

W takim razie jestem załamana... czy nie ma mocnych na kreta?
Tak, chodziło mi o ten kwiatek.
U nas podziałało, więc nie wiem od czego to zależy. Może warto spróbować? Niewielki koszt, a jest szansa, ze jednak pomoże...
Stary 2011-01-26, 22:37   #16
Pablo_
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Do krecich kopców ponalewać ropy, podobno pomaga Sposób mojej babci
Pablo_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 23:54   #17
Stellanova
BAN stały

Dziś był film polski gdzie ktoś miał sposób na kreta. Trochę szokujacy ale napisze co zrobiono. Otóz kobieta do swojego partnera zwróciła sie o to aby zrobił porządek z kretami bo jej ogródek psuja. Wówczas jej parner włozyl rurę która była przymocowana do samochodu a drugi koniec włożył w kretowisko i usiadł sobie za kierownicą dając gazu a spaliny "szły" ta rura do ziemi...
Szokujące trochę ale ciekawe czy skuteczne - czy od zapachu spalin krety uciekną gdzie pieprz rośnie?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum wiZOOż

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości